Paardesport viert hoogtij op de Hoofddorpse klei Concours-hippique volledig geslaagd r KROONPRINSES ALEXIA HA Vdoet onstuimige aanval op leiderspositie van Amsterdamse A AC Onze Gezellen herdenken veertig-jarig bestaan Negenhonderd gulden voor goed idee Bontekoe wint 1500 meter bij kringkampioenschap EDO en Haarlem op jacht naar nieuw voetbaltalent Bart Zoet wint ronde van Leimuiden DIT IS ZEKER l l I I l I I FOKKELMAN'S BANKSTELLEN ATHLETIEKCOMPETITIE OOK NA OEFENWEDSTRIJD BLIJVEN NOG VEEL VRAGEN i i I Sepiola 5 maanden bij grondboringen in Noordzeebodem Hartelijke hulde voor jubilarissen Kreuger bekroont solo met zege Rijkskweekschool Haarlem Van der Horst oogst punten CAMERA PROJECTOR PRISMAKIJKER j KLEURENFILMS j OP DATUM VAN OPRICHTING Verklikker GEBR. EVERTS SPELPEIL NIET HOGER DAN VORIG JAAR voor een slaagt U het best bij: F0T0-CINEHANDEL EXCLUSIEVE EETKAMERS KUSSENKASTEN, FAUTEUILS, SALON- EN BIJZETTAFELS GEREDUCEERDE PRIJZEN DONDERDAG 15 JULI 1965 PAGINA 7 De toekomst van de kinderen moet uw en hun geluk zijn. lp De Griekse koning Constantijn en koningin Anne-Marie met hun zaterdag géboren dochtertje Alexia. (Télefoto) VAN ZI3L RUIMT OP RIJKSSTRAATWEG 4 - TELEFOON 52982 RIJKSSTRAATWEG 356 - TELEFOON 60932 Raamsingel 42 (bij brug Houtplein) Haarlem, Telefoon 15549. meubeltoortfcamei* met de juiste .sfeer HOOFDDORP, 15 juli Op het fraaie gemeente-sportterrein in Hoofddorp als vanouds „concoursterrein" genoemd, kon de actieve vereniging „Vooruit" haar jaarlijkse concourshippique hou den. Het terrein was er door de vele regens niet slechter op geworden, want het Hoofddorpse kleiveld is juist berucht wanneer het droog is. Sommige paar den gaven de indruk, dat het terrein door de gevallen regens nog wat te glad was, maar vermoedelijk waren dat paarden, welke men niet „op scherp" had gezet. Er waren heel wat springconcoursen. Vier alleen al voor de landelijke rui ters. Hierin werd niet al te best ge sprongen. Er zit weinig vooruitgang in deze tak van sport. Alleen het Z-spring- concours kon wel bekoren. Hierin wer den twee foutloze parcoursen gereden, waarvan het paard van A. de Feyter uit de N.O. Polder het snelste was en derhalve de combinatie van het ande re parcours (Pim Gehrels uit Vijfhui zen) naar de tweede plaats verwees. Voor het jeugdspringconcours B (bur- Advertentie) Daarom zijn deze schooljaren zo van belang. Help hen door deze tijd heen. Met veel liefde en een beloning naar prestatie bereikt men veel. Eei mooi en goed horloge is al tijd een welkom cadeau. Onze INDUS collectie s nu wel bijzonder mooi. Het is een horloge dat AF is. U weet het adviseert U goed GROTE HOUTSTRAAT 49 het huis met het carillon TELEFOON 2 00 49 HAARLEM IJMUIDEN, 14 juli Gedurende de eerste vijf maanden van het jaar is de Sepiola van N.V. Bureau Wijsmuller te IJm.uden onafgebroken in actie ge weest in de Noordzee en het Engels Kanaal om te assisteren bij een aan tal grondboringen op verschillende plaatsen bij de Doggersbank en in de buurt van Beachy Head. De Sepiola, die een vermogen heeft van 450 IPK en een last kan heffen van 30 ton, is speciaal uitgerust voor het leggen van boeien en ankers en in het algemeen voor het verplaatsen van booreilanden. De werkzaamheden werden uitge voerd samen met de Britse kustvaar der Heathergate. Aan boord van dat schip waren een platform en een klei ne boortoren geconstrueerd. Het schip boorde niet naar olie, wel naar grond tot een diepte van 15 30 meter diep in de zeebodem. De werkzaam heden werden uitgevoerd voor de Wimpey-groep in Engeland. Als basis diende Great Yarmouth aan de En gelse oostkust. De boringen werden voornamelijk uitgevoerd om gegevens te verzamelen over de grondlagen in de zeebodem in verband met het eventueel plaatsen van booreilanden op deze plekken. De Heathergate en de Sepiola werk ten al die tijd onverbrekelijk samen. Zodra de 800 ton metende kustvaarder met behulp van de Decca plaatsbepa- lingsapparatuur de juiste positie voor de boringen had bereikt, liet het schip zijn boeganker vallen. De Sepiola, die al die maanden onder bevel van kapi tein A. Christiaans stond, pikte daarna het hek-anker van de Heathergate en legde dit in zee uit. De „Sepiola", die aan dek uit Great Yarmouth meer- boeien en ankers voor de „Heather gate" bij zich had, bracht daarna ook déze uit, voor voor- en achterschip, zo wel aan bakboord- als aan stuurboord kant. Zware ankers, die 3V* ton per stuk wogen, maar voor de Sepiola een gemakkelijk te tillen last. Met bel- en lichtboeien werd vervol gens het gebied, waarin de „Heather gate" tijdens de boring werkzaam was, voor de scheepvaart afgebakend voor de duur van de boring. Hiervoor had de Sepiola twee boeien van elk 5 ton bij zich. Met de boom van de Sepiola werden deze boeien in Great Yarmouth aan dek geplaatst, later in zee gelegd en als het werk ter plaatse klaar was weer aan dek genomen. De ene boei had 's nachts een wit knipperlicht, de andere een rood. Zowel in het gebied van de Doggers- bank als in het Engels Kanaal zijn de werkzaamheden naar tevredenheid ver lopen. De „Sepiola" blijkt voortreffelijk voor deze werkzaamheden te voldoen. gerruiters) was weinig belangstelling. Er stonden er slechts 8 ingeschreven. Hiervan werd mej. Ria de Geus op Rivale eerste. Het springconcours Mb, dat tot 1.40 m. ging, had een nogal lang parcours (780 m) maar kon snel worden gere den, want de heer Sterk uit Haarlem had er weinig korte wendingen in ge legd. Er waren voorts veel brede hin dernissen, welke ook al tot ruime spron gen prikkelen. Vier deelnemers reden hun parcours zonder een enkele fout uit en verdeelden onder elkaar de prijzen aan de hand van de gemaakte tjjden. Jan Maathuis, een onzer cracks, „goochelde" zijn paard Fliegette in een bijzonder snelle tijd over de hindemis sen. Het was niet mooi, maar wel be wonderenswaardig. Tweede werd mej. De Conne met Chantal, in stijl en wijze van rijden volkomen het tegendeel van Maathuis, vandaar dat het jammer was dat zij 5 seconden langzamer was. Het laatste springconcours, tevens het laatste nummer van het programma, was een z.g. ,,Speel-Uw-Spel"-wedstrijd, waarbij het er dus om gaat om zoveel mogelijk punten bij elkaar te rijden (elke hindernis gewaardeerd op een be paald aantal winstpunten). Er stond 60 seconden voor. Bovendien had de Caltex-firma De Boo uit Hoofddorp wederom aan dit springconcours een eigen spel toege voegd, waarmede nog wat extra's was te winnen. We hebben dat al twee keer meegemaakt en toen was het spannend. Nu helaas niet, want er werd teveel geklungeld. Alleen goede en ervaren ruiters kunnen er iets van terecht bren gen en er dan ook spanning in bren gen. Dat aantal was nu helaas te ge ring en het aantal van mindere goden naar evenredigheid te groot, helaas. M. Bagchus reed het grootste aantal winstpunten bij elkaar met Sonja. Hij was de laatste, die reed en te vens won! Maar de man, die vijfde werd, kreeg in totaal net zoveel geld als de winnaar omdat hij het woord Caltex had gesprongen! Al vanaf de aanvang der landelijke ruitersport hebben de rijverenigingen te Hoofddorp een plaatsje ingeruimd gekregen. Dat is traditie. Van de dres- suurproeven is die voor de achttallen altijd nog het belangrijkste. Dit keer kon geen der Meer-verenigingen aan de kop komen. Er was te zware concur rentie o.a. uit de Noordoost-polder en de Wieringermeer. Ook uit het West- land. Neen, de kapitein-van der Wallers en de Venneperruiters kregen het niet cadeau. De Hoofddorpers konden al leen in de 4-tallenproef op de tweede plaats komen. In de 8-tallenproef moesten zij tevreden zijn met een derde prijs. Bij de individuele proe ven zaten gelukkig verschillende amazones en ruiters bij de topruiters. De prijzen werden als gebruikelijk be kend gemaakt en uitgereikt bij de pa rade, die, nu het zulk schoon zomers weer was, bijzonder goed tot haar recht kwam. Er stonden weer verschillende z.g. aangespannen nummers op het pro gramma en zij waren stuk voor stuk de moeite waard. De kwaliteit onzer tuigpaarden is heel bijzonder en het is een gelukkig verschijnsel dat de be langstelling voor het hebben en rijden van tuigpaarden nog voortdurend toe neemt. Nooit te voren werd er zoveel werk gemaakt van het aanrijden van zulke paarden. Wèl van luxe-tuigpaar- den (z.g. hackneys) maar die waren er niet te Hoofddorp met uitzondering van twee, welke bij de aanvang van het middagprogramma door de heren C. Spaans en G. Clay werden voorge reden ter opluistering. Ook die liefheb berij neemt trouwens toe, zelfs de fok kerij van een goed tuigpaard en een aardige hackney gaat vooruit! De tuigpaarden kwamen voor in een span-, tweespan- en tandemnummers. Voorts waren de enkel- en tweespan nen weer verdeeld in z.g. limietklas sen en open klassen. In eerstgenoemde rubrieken plegen de nieuwelingen en de nog niet tot de top behorende dieren uitgebracht te worden. Welnu, ook de limietklassen bevatten beste paarden, zodat men voorlopig in Nederland nog wel mee kan komen. Trouwens... het buitenland kan nergens met óns mee komen! De belangrijkste rubrieken waren na tuurlijk de open klassen. In die der eenspannen kwam bovenaan Anci van stal Hak uit Barendrecht. Een bijzon der chic paard, dat Alfred, de meer- malige kampioen versloeg, hetgeen trouwens voor Alfred geen schande is, want hjj is al bejaard. Anci kwam met de Graaf van Nw Buinen, eveneens van stal Hak, in de open klasse der twee spannen ook bovenaan. In dit nummer werden de beide zwarten Dormy en Stormy geplaatst achter beide genoem de bruintjes, hetgeen we kunnen begrij pen, maar evengoed hadden we het zwarte span bovenaan kunnen zien. De drumband van Vjjfhuizense jeugd gaf een muzikale onderbreking en een aantal ponyruiters, gezeten op alle soor ten ponys (bijna), welke we in Neder land tegenwoordig kennen, hebben ons ook een tijdlang leuk bezig gehouden. Zij tenslotte nog vermeld, dat de Com missaris der Koningin in Noordholland aanwezig was, evenals tal van Durge- meesters en andere gezagdragers en belangrijke'figuren uit de zakenwereld. k*..." .v..'iv. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM, 15 juli De leidersposi tie van het Amsterdamse AAC in atle- tiekcompetitie is ernstig in gevaar ge weest door een onstuimige aanval van de Haarlemse atletiekvereniging. Toen Folmer als laatste loper van de 4 x 100 meter estafette de finish passeerde, bleek de HAV slechts het puntenaantal overeenkomende met 0,2 sec. tekort te komen om de leiding over te nemen. Het behaalde totaal was 23.994. AAC had 24.017 punten. Het was een geladen ploeg, die de strijd aanbond tegen een fictieve te genstander. De gisteravond gehouden wedstrijd moest de positie van de Haar lemse atleten in de competitie verbe teren. Op een stormachtige zondag had den enkele clubs de loop- en spring- richting aangepast aan de windrich- Binnenkort zullen op de plaatsen, waar de „Heathergate" en de „Sepio la" hebben gewerkt, de booreilanden ■taan om naar olie- of gasbellen te 6rikken in het Engelse Noordzeegebied, •e posities, waar de grondboringen zijn verricht, zijn voor de booreilanden op de meter nauwkeurig terug te vinden. Bij de grondboringen is namelijk op de zeebodem een kleine transistorzen der achtergelaten, die signalen uitzendt, welke aan boord van de booreilanden weer kunnen worden opgevangen. HAARLEM, 15 juli In het kader van het 40-jarig jubileum van de R.K. S.V. „Onze Gezellen", waarvan de feesten nu voor 80 pet. achter de rug zijn, vond gisteravond op de oprich tingsdatum in „de Linge" een fees telijke buitengewone ledenvergadering plaats. Deze werd geopend door de voorzitter van de afdeling voetbal, de heer A. L. Jonker. Hij herdacht velen die deze avond niet meer aanwezig kon den zijn, onder wie „Oom Piet" Schoorl, de Graaf, Westerman, Verhaart, Wol vers, Weijers, Smit en de Reus. Hij zag voor velen een mooie taak de jeugd op te vangen en hoopte de komende jaren vele ideeën te realiseren, zonder de status van amateur aan te tasten. Het erelid, de heer J. J. Loerakker, resumeerde in een geestig betoog veei uit het verleden van O.G., waarvan n(J 40 jaar geleden een van de mede oprichters was. Begonnen werd met 17 jongens van de St. Jozef-Gezellen- veremging. Hjj memoreerde de promo tie na vjjf bestaansjaren en het kam pioenschap van de I.V.C.B. bij het 10-jarig bestaan. Hjj drong er op aan om weer met elkaar dezelfde vrienden en vriendinnenkring te gaan vormen, ais destijds, toen mên alles zelf deed van krijtlijnen trekken tot kantinever- Koop toe. Zjjn mening was dat O G de le klasse van de K.N.V.B. moet kunnen halen. Een van de hoogtepunten van de avond was voorts de huldiging van de jubilarissen en als eerste Th. v.d Put- ten, de penningmeester, die reeds een pauselijke- en bondsonderscheiding kreeg en nu met algemene stemmen van de aanwezigen als eerste het diplo ma van lid van verdienste kreeg en daarnaast het diploma met speldje van het 40-jarig lidmaatschap, terwijl zijn echtgenote met hartelijke dank voor haar medewerking met een bloemstukje werd verrast. A. Mathot, A. de Wit, W. v.d. Wiel (Advertentie) piano's KRUISWEG 47-49 HAARLEM J. P. Wagemaker, T. v. Breukelen, G. Smit, v. Maris en Vosse kregen het di ploma met speldje voor het 25-jarig lid maatschap. De jubileumcommissie, bestaande uit de heren C. Koedijk, C. Jonker en C. Bor ger kregen naast welgemeende dank woorden voor een geslaagde feestviering elk een presentje als aandenken hier aan. Voor feestelijke entourage zorgde het musical koor van de feestavond en de solisten Kees Borger en Judith Bee- re, met enkele fragmenten uit „Het witte paard" en andere operette-frag menten, die luide bijval vonden. HAARLEM, 15 juli In de vierde rit van de zomeravondcompetitie om de 3Ietz-beker, die de Haarlemse raceclub Excelsior op het parcours in Schalk wijk heeft gehouden, heeft de succes volle Leen Kreuger weer een solovlucht met rondewinst bekroond. Aanvanke lijk konden zijn strijdmakkers hem nog in toom houden, maar toen Leen door bleef gaan met demarreren, moesten zij hem tenslotte laten schieten. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. R. Rijbroek, 3. G. Keyzer. Bij de C-klassers bracht Bert Wigchert het tot één ronde voorsprong op het peloton. De uitslag: 1. B. Wigchert, 2. G. Verhoef, 3. F. Hoogland. A-Jeugd: 1. H.Korenstra, 2. R. Teeuwen, 3. H. Elders. HAARLEM, 15 juli Geslaagd voor de gehele akte: de dames M. Crouwel- van den Bosch, 's Gravenhage; J. de Wit. Heemstede: de heren: P. Boevé, J. Jongejans, A. Vlieger, Amstelveen: D. Beks, L. Ferrier, J. Zweevel, Den Haag: J. Krijgsman, Schagen; G. Wou ters. K. Zonderland, Zaandam; L. Wij- nands, K. Demmendaal, IJmuiden, D. Era des, Leiden. Afgewezen: 4 kandidaten. De dames: C. Schram, Zandvoort; M. v.d. Molen, Amsterdam; H. Gerritsen- Ruben, Monnickendam; M. Valk, Den Haag; C. Tamis, Heiloo; M. Lodewljks, Monnickendam; E. Baai-Karman, Zaan dam.; de heren: H. Verrips, Leiden; A. Abrahams, Haarlem: S. Derby, W. v.d. Pols, Den Haag; S. Dekker, Alk maar; J Nieuwenburg, Rijswijk Z.H. Voor gedeelte A: mej. J. Laghuwitz, Castricum; de heren: Th. van Baali, Haarlem; W. Steenhuizen, Den Burg, (Texel); Voor gedeelte B: de heer C. Hol, Zandvoort. ting, waardoor zij een onevenredig gro te winst boekten op verschillende num mers. Hierdoor zakte de HAV van de tweede naar de vijfde plaats. De wijze, waarop dit gebeurde was de injectie die de Haarlemse atleten tot een reeks fraaie prestaties bracht. Ondanks een zeer geringe tegenstand op vele num mers. Stadgenoot RK Holland, speelt wel een heel grote rol in de tweede klasse, voor de hoofdklasse komt het nog veel kwaliteit te kort. Belangrijke winst boekte de HAV óp de 400 meter, die een prachtig duel te zien gaf tussen junior Wim Aay en Gerard Kamp. Aay won, en er kwa men prachtige tijden op de klokken: 50,4 sec. en 50,8 sec. Arnoud Bosch boekte het grootste persoonlijke succes: eerst won hij de 800 meter in zijn bes te tijd (1.58,3), later beëindigde hij een solorace op de 5.000 meter in de prach tige tijd van 15.46,8. Schaper liet de 1500 meter, liep hem nu uit en no teerde zijn beste tijd4.04,4. Folmer volgde met 4.08,7. De springnummers gaven overwegend winst. Wim Krtjnen haalde 3,60 m pols- stO'khoog, Van Beek en Brouwer spron gen 6.19 m ver en een geblesseerde Knol sprong, evenals Van Zijl, 1,75 m hoog. Hinkstapspringen werd een grote vooruitgang door de prestatie van Frank Kales: 12,75 m. De beste werpprestatie kwam op naam van Holland-man Kees Kors. Hij bezorgde zijn club een nieuw speerwerp- record met een prachtige worp van 59,85 meter. Tienkamper Doombosch volgde in zijn kielzog met een even mooie 57,82 meter. Bewonderenswaardig is de prestatie van veteraan Klufo (50). Met 12,36 m kogelstoten en 37,08 m discuswerpen blijkt hij nog onmis baar te zijn in de eerste Haarlemploeg. De HAV Haarlem bezet nu dus weer de tweede plaats in de competitie. Een finaleplaats voor de strijd om de Ne derlandse kampioenschap lijkt zeker. Dan zal pas de sterkste ploeg op de baan komen. Gisteravond werden som mige sterke junioren nog gespaard met het oog op de Nederlandse jeugdkam pioenschéppen, die zondag a.s. in Apel doorn verwerkt worden. (Advertentie) WATERONTHARDING Dealer voor Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 - Haarlem - Tel. 12730 (Advertenties) Kostuums v.a. 98.-— Kolberts v.a. 48. Pantalons v.a. 28. Regenjassen v.a. 58. Kamerjassen v.a. 25. Overhemden v.a. 7,98 Pyama's v.a. 11,78 Ondergoed v.a. 1,78 ANEGANG 17 IJMUIDEN, 14 juli Ir. H. C. Pa- toir, hoofd technische dienst produktie van Hoogovens, heeft een bedrag van 900 uitgereikt aan twee medewerkers van het bedrijf voor een goed idee. De heren J. F. Klaassen en D. J. Sloot uit IJmuiden, beiden werkzaam bij het werktuigkundig onderhoud plaat- walserjjen, bedachten en construeerden een nieuwe draagbeitel waarmee de te slijpen walsen op efficiënte wijze kun nen worden bewerkt. Op de bestaande voordraaibeitel werd op ingenieuze wij ze een facetje aangebracht dat het na- draaien met een vlakke nadraaibeitel overbodig maakt. Dank zij deze vondst wordt de slijptljd verkort en zodoende het beitelverbruik verminderd. De heer Patoir noemde het een gelukkig feit dat er altijd mensen in het bedrijf zijn die willen denken over hun werk. ,,U beiden heeft bewezen uw denkkracht en handen in dienst van de gemeenschap te willen stellen. Daar waar beiteldes kundigen niet uitkwamen bracht u het tot deze originele beitelvormen, die reeds nu anderhalf jaar met succes ge bruikt wordt en onder andere een grote arbeidsbesparing betekent." De heer H. de Bruijn van het ideeënbureau wees er tot slot op, dat arbeidsbesparende ideeën extra worden beloond. HAARLEM, 15 juli Favoriet Jan van der Horst heeft zich in de tweede klassementsrit van de zomeravondcom petitie om de Guus Scheffer-beker van het Haarlemse De Kampioen in het Van der Aartsportpark onbetwist de beste puntenrljder getoond. Hij won vier van de zeven klassementen. De uitslag luidt; 1. J.v.d. Horst 31 Ênt.; 2. Th. Krom 19 pnt.; 3. Tonny ■lom 17 pnt. HEEMSTEDE, 15 juli De HPC- crack Johan Bontekoe verliet verheugd het jury-platform. Winnaar op de 1500 meter in de Haarlemse kringkampioen schappen had Johan weer eens op ouder wetse wjjze van zich doen spreken. De start van dit spannende nummer gisteravond in het zwembad Groenen- daal begon direct al met een sterk offen sief van Theo Schouten, die met Rob Gruppelaar tot Bontekoe's grote con currenten behoorden. Na de eerste hon derd meter had Schouten enkele meters voorsprong genomen. Maar spoedig werd hij teruggehaald door Bontekoe en Grup pelaar, die sterk in het offensief kwa men. Schouten moest zijn naarstig be vochten voorsprong langzaam maar ze ker prijs geven aan zijn beide belagers, van wie Bontekoe op het beslissende moment wegzwom. Meter voor meter liep hij uit om in een niet te stuiten eindspurt met een voorsprong van twin tig meter de zege te bevechten.Grup pelaar, die in zijn achtervolging Johan Bontekoe niet de baas kon blijven kwam als tweede aan, gevolgd door Schouten. Carla Janssen, uitgenodigd tot het deelnemen aan de drielanden jeugdwed strijd Italië-Frankrijk-Néderland, heeft haar titel op de 400 meter vrijeslag geprolongeerd. Haar tijd van 5.16,- be vestigde haar klasse nog eens overdui delijk. Yvonne Kuilenburg tikte als twee de meisje aan (5.37.1). Uitslagen: 1500 meter vrije slag he ren: 1. Johan Bontekoe (HPC) 19.06.6, 2. Rob Gruppelaar (NJORD) 19.52.6, 3. Theo Schouten (HVGB) 19.55.8, 4. Arie v.d. Veen (HPC) 20.24.2. 400 meter vrijeslag meisjes onder 16 jr.: 1. Carla Janssen (NJORD) 5.16.-, 2. Yvonne Kuilenburg (HPC) 5.37.1, 3 Hilly Luiting CDWR) 5.52.3. 400 meter wisselslag dames: 1. Hilly Luiting (DWR) 6.46.7, 2. Christa Dries- sen (HPC) ü/6.8, 3. Sonja Schmidha- mer (HPC) 7.45.-. 400 meter vrijeslag dames: 1. Nanda Neuteboom (HPC) 5.49.-, 2. Lize Re- mer (HPC) 6.25.-. HAARLEM, 15 juli EDO en Haar lem speelden gisteravond een oefenwed strijd. Er was een publieke belangstel ling van zo'n twaalfhonderd koppen en dat viel niet eens tegen. Desondanks zul len de „inkopers" van zowel EDO als Haarlem, de clubs die elkaar in deze proefwedstrijd twee doelpunten toe stonden, nog wel met enkele proble men zitten. Heeft het kersverse EDO- bestuur al voldoende vervanging voor de vertrokken Mul, Berends en Koster? Durft Haarlem, zonder „Arie" en de tot full-prof gepromoveerde Peijs, te bewe ren „Het zal waarachtig wel gaan?!" Vragen, die in deze proefwedstrijd niet duidelijk zijn beantwoord. Hup, afkomstig van Holland Sport, deed het in EDO-costuum niet slecht, vooral voor de rust. toen good old Doby Peters van de partij was. EDO, met van links naar rechts als voorhoede Breeu- wer, Van Seggelen, Peters, Hup en Van Amerongen, was toen duidelijk gevaar lijker en directer in zijn voorhoedespel dan de kort combinerende aanvalslinie der roodbroeken. Twee doelpunten wa ren er de beloning voor. Het eerste ont stond overigens dank zij een totaal over bodige handsbal van de pittig, maar kennelijk onervaren spelende Haarlem se rechtsback Van Duffelen. De harde strafschop was voor de met een vol doende debuterende doelman en oud-Bl. Witter Scharrighuizen onhoudbaar. De tweede treffer was het gevolg van knap en doortastend spel van Hup, wiens voorzet op de totaal vrij staande Breu- wer gericht bleek. Na de rust waren aan EDO-zjjde Peters, Van Amerongen, Riemsdijk en de uitstekende doelman Dekker ver vangen door Spiers, Fransen, Joris en de oud-Zandvoortmeeuwen goalie Vlug. EDO draaide toen aanzienlijk minder goed. Haarlem probeerde tege lijkertijd de jeugdspeler Harmes, die Vreeken verving en linksback Smit in plaats van Kroon. Met Maup Kruyer (ex-Blauw Wit) als sterke troef op het middenveld, was het nu Haarlem dat de toon aangaf. Vooral de jeugdige vleugel Harmes-Smit op rechts liet enkele malen zien hoe het moet. Als deze knapen wat aan gewicht nebben gewonnen en een tikkeltje harder zijn geworden, kan Haarlem van dit twee tal plezier beleven. Harmes zorgde spoedig voor het overigens naar buitenspel riekend eerste doelpunt en na een kwartier nam de b|j vorige week vergeleken al wat geacclimatiseerde oud-Cambuurspeler Couperus na een pass van rechtsbuiten Smit, de gelijkmaker voor zijn rekening. Of de Haarlmse kiesmannen door het optreden van linksbinnen Versluis (Tel star) veel wijzer zijn geworden valt te betwijfelen. Als voorhoedespeler leek hij geen aanwinst. Doelman Vlug aan de EDO-kant gaf in zijn halve wedstrijd blijk een kordate kijk op het spel te hebben en daarnaar te handelen. Alles bij elkaar: twee ploegen, die vermoede lijk niet sterker zullen zijn dan het EDO en het Haarlem van enkele maanden ge leden. LEIMUIDEN, 15 juli De sterke Sassenheimer Bart Zoet heeft dinsdag avond de jaarlijkse Ronde van Lei muiden in zijn voordeel beslist. Samen met de jeugdige Piet Bregman, die hij in het beslissende sprintje met enige lengtes verschil naar de tweede plaats verwees, was Zoet in de slotfase van de strijd uit de tot dertien man gede cimeerde hoofdmacht ontsnapt. Er is in deze Ronde van Leimuiden, die als een clubontmoeting tussen het Halfwegse De Bataaf en Swift uit Leiden werd gereden volop strijd ge leverd. Vooral de vele premiesprints dreven het tempo steeds weer op. Al leen de minder sterke rijders moesten in deze temposlag afhaken van de voortijlende hoofdmacht, die tenslotte tot dertien man werd gereduceerd. Twee ronden voor het einde het 1300 meter lange parcours moest vijftig keer gereden worden ontsnapten Zoet en Bregman. Zij veroverden een kleine voorsprong en stonden die niet meer af. De uitslag luidt: 1. Bart Zoet, Sas- senheim (Sw.); 2. P. Bregman, Bent huizen (Sw.). De leidersprijs ging naar de strijdvaardige Nol Kloosterman (Sw) uit Leiden. In de race voor nieuwelingen over veertig ronden was de Swift-rijder Joop Zoetemelk de Bataven te slim af. De uitslag: 1. J. Zoetemelk, Rtjpwetering (Sw.); 2. M. Jongkind, Aalsmeer; 3. J. Buis, Halfweg. De leidersprijs kwam in het bezit van Melle Jongkind. Beperkt aantal in BIEDERMEIER-, EMPIRE- en QUEEN ANNE-stijl waarbij enkele TEGEN 3 ETALAGES STIJLMEUBELEN Dit geldt eveneens voor ons assortiment Perzische en handgeknoopte tapijten klassiek: wonen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2