Luns Stevenson „Het Steekspel'' zonder officieel vertoon door Haarlem geaccepteerd Mulo T elevizier 355 wapens ingeleverd Oude man van muur gevallen Gewond op binnenplaats gevonden Italianen bleken Turken te zijn Ongevallen in Haarlem Bijna 25 jaar na opblazen oude bedehuis door N.S.B. WEER SYNAGOGE IN Onder Joods ZANDVOORT restaurant Katholieke L.T.S. Hillegom heeft grote bouwplannen MAR1NUS ADAM neemt afscheid met uitvoering van Abschiedssymphonie' Jeugdige Beverwijkers veroordeeld Hoekje k reeg Grote ure Ben Pley naar Zandbouwfinale in Parijs Daders van mishandeling ingesloten Zinvol DINSDAG 5 OKTOBER Kok verdacht van diefstal Politie vraagt getuigen G. Strik 50 jaar bij bankwezen AGENDA J L J va n h et nieuws Speelse herinnering uit veertiende eeuw Hoge straffen voor brandstichting in torenflat Warande Dreiging Tal van gastdirigenten nemen voorlopig zijn plaats in Oude auto ingeruild voor dure wagen Strandwachters op voor diploma DONDERDAG 15 JULI 1965 PAGINA 3 TOONAANGEVEND IN DAMESTASSEN O ppiwwp HM MARINUS ADAM De nieuwbouwplannen van de Katholieke L.T.S. te Hillegom verkeren in een vergevorderd sta dium. Deze maquette is een crea tie van oud-leerling Nico Berk hout Jzn. Architecten zijn W. Kuitems en F. Sijtsma. De aan besteding is op 27 augustus in Treslong. De bouw vergt ruim vierhonderd dagen. De nieuwe school biedt plaats aan 550 leer lingen. Het gebouw komt te steu nen op 365 betonnen palen van omstreeks vijftien meter. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Orgelconcours m m 1 Onze populaire minister van buiten landse zaken is gisteren in de Kamer door de fractieleider van de P.v.d.A. vrij hard op de vingers getikt. Het de bat had de ellendige uitspraak van Zuid-Vietnam's sterke man, lucht- maarschalk Ky, dat zijn land wel vier of vijf Hitiers behoefde, tot onder werp. Minister Luns ging daar nogal luchtigjes overheen en dat bezorgde hem de mededeling, dat de P.v.d.A. zich van de uitspraken van de minis ter wenste te distanciëren en boven dien de uitnodiging de Kamer wat se rieuzer tegemoet te treden. Het lijkt allemaal erger dan het is, hoewel het duidelijk aantoont hoe gevaarlijk het is als zijn populariteit een minister noopt voortdurend voor de camera's te verschijnen, waar kwinkslagen de beste argumenten schijnen. Dat leidt tot een spreekstijl, die inderdaad voor een zo gruwelijke zaak als de oorlog in Vietnam, correc tie behoeft. In het dagblad „De Tiid-Maasbode" schrijft de bekende politieke t.v.-com- mentator H. J. Neuman vandaag over Adlai Stevenson, die gisteren plotse ling in Londen overleed: Tweemaal is hij Democratisch kan didaat voor het presidentschap geweest, in 1952 en 1956. Overal ter wereld, waar mensen woonden, die het be staansrecht van de integriteit in de politiek erkenden, werd zijn campagne tegen generaal Eisenhower met iets van persoonlijk deelgenootschap gevolgd. Zijn redevoeringen werden uitgespeld. De politieke uitzendingen van de „Voice of America" werden tot diep in de nacht beluisterd. Tweemaal leed Ste venson de nederlaag. Binnen en bui ten Amerika vroeg men zich af of kiezers, die zich beklagen over het ge ringe gehalte van de staatkunde, wel in staat zijn politiek talent, intellec tuele ankrekbaarheid en een uitzon derlijke vakbekwaamheid te onderken nen, als zij zich aan hen voordoen. Scherper kan men, geloven wij, de betekenis van Stevenson niet om schrijven. Hij had de mensheid op een van de allerhoogste posten in de wereld waarschijnlijk onschatbare diensten kunnen bewijzen, doch de kiezers hebben het niet gewild. Deze teleurstelling kan aan zijn plot selinge dood niet vreemd zijn. Een lid van een onderwijsstudie- commissie heeft voorgesteld om „uit menselijke en psychologische overwe gingen" aan leerlingen, die zakken voor hun Mulo-diploma een „aanvul lend prestatiediploma" uit te reiken. De gedachte is nobel, doch onjuist. Men kan öf het examen en dus het diploma uitbannen of beide handha ven, maar dan is daarvan het logische gevolg, dat wie niet aan de eisen voldoet geen diploma ontvangt. Wat stelt men zich trouwens in de praktijk dus bij sollicitaties e.d. van zo'n „aanvullend prestatie-diplo ma" voor? Het bedrijfsleven zal het aanvaarden als een handig nieuwtje. Eindelijk een schriftelijke bevesti ging van het feit, dat de candidaat gefaald heeft. Neen, wie de ongeluk- kigen die zakken door pech, examen vrees of een plotselinge inzinking door verdrietige familieomstandighe den wil helpen, moet andere wegen zoeken. De overigen, die iets begeer den wat boven hun macht lag, moeten de gevolgen daarvan leren dragen. Tenslotte is een diploma geen sleutel tot geluk. De huiszoeking door de politie in gesteld bij het weekblad „Televizier" laat een onaangename indruk achter. Want al valt er in strikt juridisc' e zin nauwelijks iets op af te dingen, het tijdstip waarop en het feit, dat een civielrechtelijke procedure nog niet geheel tot haar einde was gekomen, geven te denken. Bovendien moet hier psychologisch van een misslag wor den gesproken. Huiszoekingen liggen de Nederlander niet en als deze bo vendien op een ongelukkig tijdstip worden uitgevoerd op verzoek van de omroepen, dan draagt men onge wild argumenten aan voor de onbewe zen stelling, dat „de zuilen" uitslui tend macht beogen en die macht met alle middelen wensen te verdedigen. Wij hopen dan ook, dat in Hilver sum de paniekstemming, die klaarblij kelijk het gevolg is van het abonne- mentenverlies op de meeste omroep bladen, zal plaats maken voor gezond overleg. Want het ware te betreuren „Is de bestaande omroepen ondanks alle fouten, die ook daaraan kleven - - aan eigen onzekerheid zouden ten onder Saan. Men kan nu eenmaal de aarde van zuilen niet beoordelen als ze in korten. Dan wordt men bedolven. """IIIIHIIIIIIIIIIHIIHHMHIIIIIIIIMIIIIIIIIIMI'IIIIIIIIIIIII""!" HAARLEM, 15 juli Nu de termijn van inlevering van verboden handwa penen is verstreken, heeft de Haarlem se politie een voorlopige balans opge maakt. Tot en met gisteren zijn in to taal 355 wapenen ingeleverd. Ze zijn gespecificeerd als 248 stiletto's, 14 val- messen, 37 boksbeugels, 32 ploertendo ders en 4 geheime wapens. De politie is tevreden over dit resultaat. HAARLEM, 15 juli Zonder officieel vertoon heeft „de gemeente" gisteren rond het middaguur in de Lepelstraat tussen Vlees- en Vishal het bronzen beeld ,,IIet steekspel" van Erik Claus geplaatst. Zonder al te veel officieel vertoon accepteren de Haarlemmers sindsdien de sierlijke sculptuur, 7.0 midden op straat. Iedereen ziet het, na- C1 HAARLEM, 15 juli De Haarlemse rechtbank lieeft vanmorgen de negen tienjarige Beverwjjk.se leerling-monteur K. H. veroordeeld tot een jaar en acht maanden gevangenisstraf en zijn vriend, de achttienjarige magazijnbediende P. J. de W. tot een jaar jeugdgevangenis. Zij stonden terecht, omdat zij op 27 februari van dit jaar brand stichtten 111 de torenflat aan de Warande in Beverwijk, waarbij zich een geweldige ontploffing voordeed. Tegen K. H. was een jaar en negen maanden gevange nisstraf geëist en tegen De W. een jaar en drie maanden jeugdgevangenis. De twintigjarige Beverwijkse brand- stoffenbezorger J. A. D. werd tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens roekeloos rijden. Hij was op 1 mei in een gestolen auto over de kop gevlogen op de Tolweg. Daarbij werd zijn zwager ernstig gewond. Er was drie maanden gevangenisstraf geëist. NOORDWIJK, 15 juli Ben Pley uit Noordwijk, die een paar «eken ge leden de eerste prijs won in de zaïul- bouwwedstrijd van het Franse dagblad Le Figaro, heeft in de finale te Sche- veningen de eer van de badplaats hoog gehouden. In deze eindstrijd, waarin Ben uit kwam tegen de jeugd van Schevenin- gen en Kijkduin, modelleerde hij op nieuw de imposante leeuw, waarmee hij te Noordwijk een fraaie camera had gewonnen. He jury te Scheveningen, onder voor zitterschap van de Haagse beeldhou- liit-r Rooijakkers heeft een moei- ttLw k gehad. Er waren bijzonder ton e dln®en gemaakt en om uit de niarVa? tien heste zandbouwkunste- ,s de drie winnaars te kiezen, was een lastige opgave. kende in deze nationale fina- n„ 1(n Ben Pley de tweede prijs toe. wijker me?UStUS gaat de ion£e Noord- hnnwpr^nü nt>g twee Nederlandse zand- S™ ,n,aar Par«s om in La Baule de Tn het ?nf, land te verdedigen. NT/SrdwlLc eindklassement kwam de S Znl. Pi°e.g uitstekend voor de dag: Putman uit Noordwijker- trloc 0p de "vierde plaats en Kees Putman werd met een uniek springend paard vijfde. GUNNING Het Zandvoortse ge meentebestuur heeft het leggen van riolering in de Keesomstraat en de Kamerlingh Onnesstraat voor een be drag van 14.500 gegund aan G. van Duijn en Zonen N.V. te Katwijk aan Zee. tuurlijk, maar zoals het Haarlemmers betaamt Iaat niemand van zijn ver heugenis of zelfs maar van zijn ver wondering blijken dat. daar van de ene dag op de andere dag een klein stand beeld is komen staan. Toch zal het de voorbijgangers niet onberoerd laten: het geeft aan het hoekje van de Grote Markt, ingesloten door de strakke, grijze gothiek van oude, vrome Haarlemmers en de spran kelende renaissance van de latere min naars van het goede leven, plo* "ling de allure van zuidelijker landen, waar men ieder pleintje, plantsoen en marktplaats vult uit een overvloed van stenen pracht en praal. Op speelse en vriende lijke wijze maakt „Het steekspel" de Haarlemmers duidelijk dat op de Grote Markt ooit nog roemruchter kampen beslist werden dan de zeepkistenra ces: in de veertiende eeuw7 gingen strijd lustige ridders te paard elkaar immers, ten aanschouwen van veel en vorstelijk publiek, met lange spiesen te lijf; zo lang tot een van de duellerenden van zijn paard gewipt werd en de overwin nende ridder in galop „ijn opwachting kon maken voor de koning, de graaf of hoge edellieden, want Haarlem, dat op velerlei gebied een belangrijke plaats innam, deed in die tijd niet minder. Haarlems centrum, toen nog het Sant geheten, bood als toernooiveld ruimte gelegenheid, immers, Laurens Janszoon Coster moést nog geboren worden. „Het steekspel" brengt de laatste fa se van het toernooi in beeld. Een van de twee ridders krijgt van zijn tegen stander de genadeslag. Hij glijdt, zijn onmachtig wapen nog in de hand, zijde lings van zjjn hoog steigerend paard, terwijl de overwinnaar voor alle zeker heid zijn spies nog in de aanslag houdt. Nog en'kele seconden en de onfortuinlij ke held zal in het Sant bijten. HAARLEM, 15 juli De zeventigja rige krantenbezorger W. V. uit Haar lem is vanmorgen om vier uur met een grote hoofdwond aangetroffen op de binnenplaats van een café aan de Scho- terweg. De bejaarde man is vermoe delijk van de ruim twee meter hoge muur gevallen, toen hjj zijn fiets wilde pakken aan de andere kant van de muur. Hij is 111 ernstige toestand overgebracht naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. V. was gisteravond in het café ge weest om een glaasje te drinken en tegen twaalf uur was hij normaal heen gegaan. Toen het café al was gesloten, kwam de man kennelijk tot de ontdek king dat hij zijn fiets nog niet had. De poging om het rijwiel via de muur te bereiken werd hem noodlottig. HAARLEM, 15 juli De Aalsmeerse fotograaf, die dinsdagavond op de Ge dempte Oude Gracht was toegetakeld door enige buitenlanders, heeft de poli tie ongewild 0p een dwaalspoor gezet iiü° .1? buitenlanders te identificeren ais Italianen. Bij nader onderzoek ble ken urle Turken i-e daders te zijn. Het drietal is ingesloten. „Jj?nL,r-!tograafwas dinsdagavond met zneir ?jen ?rie andere meisjes op be- j j Haarlem. Het handgemeen ont- ïasHo-' °e!1 de Turken een der meisjes HAARLEM, 15 juj; Gisteravond omstreeks kwart over elf is op dë hoek Kamnnefatensti aat-Drususstraat een bromfietser m aanrjjciing gekomen met een personenauto. De bromfietser nam de bocht te groot en reed toen tegen de auto. Zijn duopassagiere, de acht tienjarige N. O. uit Haarlem, werd met een lichte hGisenschudding overgebracht naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Na te zyn behandeld werd zij naar huis gebracht. Het tweejarig meisje Elisabeth B is gistermorgen even voor half twaalf aangereden door een passerende per sonenwagen. Het kind was plotseling de rijbaan overgestoken. Het meisje is ter observatie opgenomen in het Dia- konessenhuis. Om tien voor negen gisteravond is de 61-jarige bromfietser A. van B uit Haarlem op de Jansweg in botsing ge komen met een vrachtwagen Hij reed langs het .andere voertuig, toen een slip van zijn jas bleef haken in de laadbak van de auto. Hu werd enige meters meegesleurd, kwam te vallen, waar- bu hij de hanogreep van zijn bromfiets m zijn onderlichaam kreeg, en werd zwaar gewond opgenomen in' het Grote Gasthuis. ZANDVOOKI, 15 juli Woensdag avond moest de Zandvoortsebrandweer uitrukken voor een duinbrand langs de spoorlijn Haarlem-Zandvoort ter hoog te van Koningshof. Ruim 200 m2 be planting (waaronder bomen) ging in vlammen op. ZANDVOORT, 15 juli Er is weer een Joodse svnagoge in Zandvoort. De vorige, aan de dr. J. G. Mezgerstraat, werd kort na het begin van de tweede wereldoorlog, in augustus 1940, als eer ste Joodse synagoge iii Nederland door NSB-ers opgeblazen. De nieuwe syna goge. gistermiddag officieel ingewijd, ligt aan de Haltestraat onder het Jood se restaurant „Carmel". Zij is in het bijzonder bedoeld voor binnen- en bui tenlandse badgasten van Israëlische af komst. In Zandvoort zelf wonen name lijk nog slechts tien Joodse gezinnen. Honderd gezinnen werden in de oorlog weggevoerd naar Duitse concentratie kampen. Daarvan keerden er slechts twee terug. Dat laatste noemde de voorzitter van de Joodse gemeente in Haarlem, de heer D. Heymans, gistermiddag in zijn openingswoord de enige schaduwkant aan de feestelijke ingebruikneming en inwijding van de nieuwe synagoge. Hij meende echter niet zonder meer voor bij te mogen gaan aan die zoveelste zwarte bladzijde in de geschiedenis van het Jodendom, ook ai zou dat, naar zijn mening, zonder enige twijfel weer oude wonden open rijten. De heer Heymans herinnerde aan de mooie, hechte gemeenschap die de Joden in Zandvoort voor de oorlog vormden. Er waren Joodse hotels,' joods onderwijs en middenstanders die hun waren onder rabbinaal toe zicht verkochten. Hij herdacht met weemoed de Joden die in Zandvoort geleefd, gewoond en gewerkt hebben, maar die na de oorlog niet meer zij'n teruggekeerd. Na de oorlog heeft de Joodse ge meenschap in Zandvoort nimmer meer een zelfstandig bestaan geleid. Haar le den waren ondergebracht bij de Jood se gemeente Haarlem. Het bestuur daarvan had echter oog voor de be hoefte aan een eigen synagoge voor Zandvoort. In de zomermaanden bren gen daar namelijk veel Joden uit bin nen- en buitenland hun vakanties door. Jaarlijks werd er dan ook al ruimte vrijgemaakt voor het houden van dien sten volgens de Israëlische ritus. Het heeft lang geduurd voor men besloot tot de bouw van een permanente syna goge. Men achtte daarvoor de Joodse gemeenschap in Zandvoort te klein en gemeenschap in Zandvoort te klein en het bezoek van buiten te weinig fre quent. Bijzonder ingenomen toonde de heer Heymans zich dan ook met de com binatie van synagoge met Joods res taurant en lijj prees zich en de Joodse gemeenschap gelukkig met het feit, dat voor het beheer van het restaurant het Joodse echtpaar Rosenberg werd ge vonden. De heer Rosenberg zal als re gel bij de diensten tevens als voorgan ger optreden. haven, moet dat allen vertrouwen ge ven in de toekomst," aldus dr. Berlin- ger. Burgemeester mr. H. M. van Fene- ma, met twee wethouders en de ge meentesecretaris aanwezig. achtte zo'n nieuw centrum van geloof en cultuur in zijn gemeente erg nodig, omdat, zo zei hij: „men in Zandvoort de werkelijke waarden van het leven wel eens vergeet." Hij waarschuwde ervoor dat de dreiging van het athe ïsme niet was overwonnen en dat men op zijn hoede moet blijven. Na hem spraken o.m. nog de Opper rabbijn Roderigues Pereira van de Por tugees-Israëlische gemeente in Amster dam namens het opperrabbinaat Neder land, mr. De Haas, voorzitter van het opperrabbinaat Utrecht en de heer A. E. Spijer, zoon van de overleden vroe gere voorzitter van de Israëlische ge meente in Zandvoort. Hij bood een to- ramantel aan. Bij de inwijding van de synagoge werden rituele sierraden wetsrollen met toebehoren binnengedragen door de opperrabbijnen dr. Berlinger en Ro derigues Pereira. Genoemde sieraaeu zijn overgedragen door de Joodse ge meenten in Enkhuizen en Venlo. V- synagoge in Venlo werd eveneens in de oorlog verwoest, maar de kostbaar heden konden worden gered. Met het oog op het geringe aantal Joden In Venlo bouwt men geen nieuwe synagoge meer. Ondanks het feit, dat het aantal Joden in Nederland steeds minder wordt, achtte de heer Heymans de oprichting van Joodse centra nog steeds uiterst zinvol. Dat zal het naar zijn mening bljjvaa zolang er Joden buiten Israël leven. „Centra als deze geven een weldoende, mysterieuze sfeer van gebondenheid," aldus de heer Heymans. Opperrabbijn dr. E. Berlinger, die ook de inwijdihgsdienst leidde, hoopte dat het nieuwe Joodse centrum in Zand voort een bijdrage zou leveren aan de versteviging van het Joodse leven en aan het begin van een nieuwe bloeipe riode van het Jodendom. „Als we er in geslaagd zjjn bijna tweeduizend jaar lang, ondanks voortdurende ballingschap en veel leed, het Joodse leven te hand- Advertentie) ■sAAMfBé ut, HAARLEM, 15 juli. Voor Marinus Adam. dirigent van het Noordhollands Philhamonisch Orkest sinds 1939, staal de afscheidsdatum vast. Op het eerste Dinsdagconcert op 5 oktober in het komende winterseizoen zal hij voor het laatst de dirigeerstok hanteren, en wel in een uitvoering van Haydn's „Ab schiedssymphonie". Marinus Adam wordt dit jaar 65 jaar en geen bijzondere staat van dienst is sinds 1919 lid van het orkest, eerst als violist en klarinettist, later als di rigent of liefde voor het vak vermag dan de regel te doorbreken. Het af scheid van Marinus Adam heeft voor het Noordhollands Philharmonisch Or kest verschillende gevolgen. Zo zal het orkest het komend winterseizoen slechts onder leiding van één dirigent komen staan Henri Arends. Het is duidelijk dat dan meer gastdirigenten dan in het verleden voor het orkest zullen verschijnen. In de dinsdagserie komen Daniël Sternefeld, dirigent van het Belgisch Radio Orkest en de Amerikaan Alberto Bolet, dirigent van het Symfonie Or kest te Bilboa. Deze laatste zal een con cert leiden met zijn broer, de fameuze pianist Jorge Bolet, als solist. In deze serie treedt het Radio Filharmonisch Orkest als gastorkest op onder leiding van Jean Fournet. In de vrijdagserie komen als gastdi rigenten de jonge Poolse dirigent Jer- zy Katlewicz, die velen zich nog zullen herinneren van zijn indrukwekkend op treden enige jaren geleden, en de diri gent van het Limburgs Symfonie Or kest, André Rieu. In deze serie treedt als gastorkest op het Overijssels Phil harmonisch Orkest onder leiding van Jan Brussen. Een groot aantal bekende solisten zal dit seizoen weer op het Haarlemse po dium verschijnen, waaronder de Chine se bariton Yi-Kwei-Sze. die verleden jaar een onuitwisbare indruk achterliet. HAARLEM, 15 juli Op verzoek van de Haarlemse politie is m Noordwijker- hout aangehouden de dertigjarige kok W. de J. uit Haarlem. De man wordt ervan verdacht op -7 juli ten nadele van een Haarlemse onderneming een personenwagen ter waarde van 12.000 te hebben ontvreemd van een parkeer plaats aan de Wagenmakerslaan. De eigenaar van de dure wagen vond in de plaats daarvan een oude Peugeot, die de kok in Amsterdam had bestolen. De J. is in verzekering gesteld. Eveneens ingesloten is de 54-jarige Haarlemse mevrouw M.B.-P. De vrouw had tijdens een bezoek aan een zelfbe dieningswinkel ter waarde van 26, aan levensmiddelen zonder betaling meege nomen. Mevrouw B. bleek zich al eerder aan winkeldiefstal te hebben schuldig gemaakt. Daarnaast kunnen de namen worden vermeld van de pianisten Hans Rich- ter-Haaser, Stefan Askenase, Martha Argerich (de le prjjswinnares van het Chopin-concours te Warschau in het voorjaar van 1965), Shura Cherkassy, Nicole Henriot en de violisten Wanda Wilkomirska. Henryk Szeryng. Ruggie- ro Ricci, Dick de Reus (op 5 novem ber), die op deze datum in 1940. dus pre cies 25 jaar geleden bij de H. V. O. debuteerde, en de Philippijnse Carmen- cita Lozada. Ook treden enige leden uit het Noordhollands Philharmonisel» Orkest het komend seizoen solistisch op. O. a. Nelly Boerée, trompet (2V jarig jubileum), de fluitist Pieter OcM 'en de hoboïst Henri Gouder de Beauri gard. HAARLEM. 15 juli Gisteravond omstreeks half zes is op de kruising Sehipholweg-Prins Bernhardlaan de 51- jarige vertegenwoordiger G. van R. uit Haarlem met zijn bromfiets in botsing gekomen met een personenauto. De bromfietser die de Schipholweg wilde oversteken zou geen voorrang aan de automobilist hebben verleend. De ver tegenwoordiger raakte de auto aan de voorkant. Hij werd over enige meters weggeslingerd en kwam terecht in de middenberm. De man is mee een her senschudding opgenomen in de Maria- stichting. De politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM. juli De heer G. Strik, algemeen procuratiehouder van het kantoor Haarlem van de Amster dam-Rotterdam Bank N.V., is op 18 juli vijftig jaar werkzaam bij in ge noemde N.V. opgenomen bankinstellin gen. In zijn loopbaan van een halve eeuw heeft hij vele fusies meegemaakt. Hij begon zijn loopbaan op 14-jarige leeftijd bij het Effectenkantoor Everard. welke firma in 1932 door de Incasso- Bank N.V. werd overgenomen. Daarna maakte de heer Strik de fusies mee van de Amsterdamsche Bank en de Incasso-Bank en in 1964 nog van de Amsterdamsche en de Rotterdamsche Bank. In de loop der jaren is de heer Strik de vertrouwensman geworden van vele relaties van de bank. Het zal hem dan ook zeker niet aan belangstelling ont breken tijdens de receptie, vrijdag 16 juli, van vier tot half zes 's middags ZANDVOORT, 15 juli Twintig le den van de Amsterdamse, Haarlemse Heemsteedse en Zandvoortse Reddings brigade legden in Zandvoort met suc ces het theoretische examen voor de strandwachtdiploma's A en B af. Op 29 augustus a.s. wordt in ÏJmuiden het praktische examen afgenomen. CINEMA PALACE. Dagelijks 2. 4.15, 1 en 9.15 uur: De dolle generaal. 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Geheim agent 007 contra Dr. No. 18 jaar. za. 2. 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur en dinsdag 8 uur: LIDO. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Girl happy. a.l. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Vlubber vliegt weer. alle leeftijden. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dag. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Goldfinger. 18 jaar. Elke ochtend beh. zo. 10.30 uur: Het Popeye festival, alle leeftijden Zondag 11 uur: De grote jacht. a.l. ROXY. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: Slavenjacht, 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 7 en 9.15 uur Ma. t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De held van Marathon. 14 jaar. STUDIO Dagelijks 2.15, 7 en 915 uur: Wat een vrouw, alle leeftijden Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur Elke ochtend 10.30 uur: De triomf van Lassie, alle leeftijden. MINERVA. Vrij. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Love in Las Vegas. 14 jaar. Za. en wo. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: De laatste Robin Hood, alle leeftijden. Ma. t/m wo. 8.15 uur: Geluidloos ais de nacht, 18 jaar. Donderdag 15 juli Grote of Sint Bavokerk: Gemeentelijk or gelconcert door Albert de Klerk, 3 uur. Grote of Sint Bavokerk 6.15 uur: Zomer - concert door het N. Ph. O. o.l.v. Mannuf Adam. M. m.v. Willem Noske, viool. Raadhuisplein, Zandvoort 8 uur: Uitvoe ring van de Harmonie St. Michael. Donderdag 15 juli Ned. Herr Kerk „Adventskerk," Aerden- hout 8 uur: Concert voor twee orgels it geven door Marie-Claire Alain «n Luigi f. Tagüavini.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3