tiMesKüxiê Vanavond knecht van twee meesters op bezoek Nederlanders tegen Belgen in finale Spanning stijgt of 9 Hit aan m twe Cecily Forde ziet Knokke- succes met plaat beloond NIEUW GELUID IN POPMUZIEK VAN „UNIT FOUR PLUS TWO" li ïn e\ien HAND T elevisïe Radio IJ Bronsgroen eikehout op twee Radiowereld toonde grote belangstelling voor het Holland-Festival (H)EERLIJKE Bergen NOOTJES VAN RAY CHARLES Jazz-single van Conny v. ALMDUDLER... HEERLIJK! „Grote Prijs van Neder land" op het scherm MUZIKAAL - VOORAL VOCAAL - BIJZONDER ORIGINEEL m 1» mm Pfi Franse feestdag leidde tot even feestelijke t.v.-avond ENGELAND NEGEN PUNTEN TE KORT O v. vewM&ZéeCféc, tefifriye frtutt uit van Laatste plaat „bruidegom" Ben Steneker Op NCRV-scherm: „Aanslag op Hitier Engels TV-spel Verkwikkend als de berglucht J T»~ KW", 2 -r „V'twwi Knokke vanavond op Nederland I DONDERDAG DONDERDAG VRIJDAG DONDERDAG 15 JULI 1965 ONDER 'J REDACTIE EGBERT -45 Step nooit op straat. Uk/65-speldjes alOct.bij ruim 4500 CENTRR I levensmiddelen-bedrijven Heerlijke, sappige Sunkist sinaasappelen - geniet ervan! napn; Radio aanwezig Bereid met geurige Alpenkruiden is Almdudler zo verkwikkend als de zuivere berglucht. Geniet van deze aparte Oostenrijkse Alpendrank. Almdudler is alcoholvrij, maar met een „tic" ook een heerlijke long- drink. Laatste voorbereidingen Nieuwe liedjes Moeilijk Sfeer -iz"i RI 1 Eigen zangteksten VEDERLAND I NEDERLAND II HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM n 298 m. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. BRUSSEL 484 m. HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM II 298 m. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. BRUSSEL 484 m. Advertentie HILVERSUM, 15 juli Barend, het jeugdjournaal, Van Gest tot Gewest en de Lucy-show (<jpze keer niet In het uni form van hotelportier, maar in dat van een krijgshaftig militair) vormen de ge bruikelijke stof voor de vooravond van donderdag. Na het journaal een lang tv-spel, n.l. ,De knecht van twee meesters", de klucht van Carlo Goldoni, waarmee de Nieuwe Comedie met Peter van der Lin den in de hoofdrol zeer veel succes heeft geboekt op de planken. Op het stuk zelf zijn wij in onze be spreking van de tv-hoogtepunten reeds uitvoerig ingegaan. Rest ons nog daaraan toe te voegen, dat deze kostelijke klucht dn een reusachtig tempo op de buis wordt gezet. De AVRO richt zich met het tweede net vanavond op de nieuwe kijkers in het zuiden. Na de tweede aflevering van „De wereld van de sport", waarin we wor den geconfronteerd met verschillende vreemde soorten Amerikaanse sport, volgt een documentaire van Cas Brug man, getiteld „Kijkers rond de toren". En daarmee duikt hij in het bronsgroen eikenhout. De „bergen" en de mijnen, de feesten en Valkenburg, Limburg en Limburgers, Cas Brugman had stof te over om beel den yast te leggen van de provincie, die zich in vele opzichten van de andere ge-' westen onderscheidt. Tenslotte komt ook „Voor de Vuist weg" deze keer uit Roer mond. Willem Duys zal een aantal gas ten uit het zuiden voor zich laten „defi leren". HILVERSUM, 14 juli. Ook dit jaar hebben de buitenlandse omroepen weer grote belangstelling getoond voor het Holland Festival. In totaal werden in het kader van dit festival door de NRU voor de buitenlandse omroepen 134 op namen en lijnverbindingen verzorgd. De grootste internationale belangstel ling bestond voor het concert door het Concert-gebouworkest onder leiding van Erich Leindsdorf met medewerking van Vladimir Ashkonazy en voor de opvoe ring van Le Pescatrici door Holland- Festival-Opera onder leiding van Alber to Erede. Opnamen en lijnverbindngen gingen naar België, Frankrijk, Enge land, Duitsland, Oostenrijk, Italië, De nemarken. Zweden, Finland, Monte Car lo, en Israël. HILVERSUM, 15 juli Er zjjn zo vaak van die programma's, die het op de radio beter zouden doen dan op de tele visie. Vooral als het gaat om praten en zingen. Liedjesprogramma's zonder meer worden dikwijls als t.v.-shows gelan ceerd, terwijl zij in feite niets te showen en te verbeelden hebben- Anders was dat gisteravond „de veer tiende juli", de vocale show van de jon ge regisseur Ralph Inbar, die van een Franse feestdag een feestelijke Neder landse avond wist te maken. Een vloei ende sprankelende show, die ook de ca- mara-lieden plezier moet hebben gege ven. De Franse zangeres Celia wist zowel aan het beeld, als aan het geluid zoveel weg te schenken, dat het de overdracht volkomen waard was. Les cinq pères ga ven een Franse les in humor, die zelfs op de beginnelingen zijn docerende kracht niet kan hebben gemist. Chwntal Goya zorgde voor een aantrekkelijk tienernootje en Felix Marten was bij dit alles een gewaardeerde vocale gids van de amusante lichtstad. Advertentie KNOKKE, 15 juli België kwam gis- en van de zijde van het publiek bestaat teravond uit tegen Italië. De laatste ploeg was in zjjn optreden beduidend sterker geworden. Toch was het voor Italië onmogelijk om de opgelopen ach terstand nog in te halen. België won deze wedstrijd van de zuidelijke ploeg met 392 tegen 384 Vi punt. Deze uitslag gaf meteen de oplossing voor de zenuw achtige spanning die geheerst heeft tus sen de Britse en Belgische ploeg. Zij stonden beide kandidaat voor de finale, jammer genoeg kwam Engeland negen punten te kort. zeer veel belangstelling voor dit festi val. Natuurlijk ook vanwege de vedet tes die iedere avond als extra attractie in het programma optreden. Gister avond was dat Dionne Warwick, die eveneens vanavond zal optreden. Giste ren leerde zij ons al op ongelooflijke wijze wat echt zingen is. Zij bracht haar liedjes met een stem en sfeer die niet valt na te vertellen. Sunkist wettig gedeponeerd Zoals te verwachten was, werd het grote succes van het songfestival in Knok- ke de kleurlinge Cecily Forde. De Inter nationale jury was unaniem van me ning dat in de allereerste wedstrijd van België tegen Duitsland de Belgen slechts een kleine voorsprong konden nemen door de prachtige vertolking van „Peo ple" door Cecily Forde. Cecilv Forde, afkomstig uit Trinidad, maar enkele jaren geleden getrouwd met een Belg. debuteerde in 1954 in Parijs als jazz-zangeres met als gevolg dat de verschillende Europese jazzclubs haar uitnodigden voor een tournee door Euro pa. Zij heeft een warme stem en een op merkelijk talent. Zij heeft dan ook al gezongen bij beroemde orkesten zoals die van Sidney Bechet, Bill Coleman en Francis Bay. Cecily Forde is al in verscheidene bui tenlandse televisieprogramma's opgetre den en in 1963 werkte ze mee aan de te levisiefilm „Suite en Seize" waarmee Bel gië de Bronzen Roos van Montreux ver overde. Een grote Nederlandse grammofoon- platenmaatschappij heeft zich gehaast na Cecily's eerste optreden in Knokke een plaat van haar te maken: „On a tout dit de l'amour". Nog deze week zal dit plaatje bij de handelaars verkrijgbaar zijn. Bovendien zijn er onderhandelingen gaande om Cecily aan een Nederlands televisieprogramma te laten meewerken. Ray Charles is een groot artiest! Een musicus, wiens platen niet alleen be stemd zijn voor een apart publiek, maar die zich mag verheugen in een brede enthousiaste belangstelling. Van zijn al bum „Modem sounds'' in C. en W.-mu sic werden er meer dan 1 miljoen ver kocht, van „I can't stop loving you" (single) bijna 3 miljoen! Ray Charles, the Genius, is een verward mens, die geregeld in het nieuws verschijnt, o.a. als hij in Boston op het vliegveld landt en wordt gearresteerd voor het in be zit hebben van verdovende middelen. Ray Charles is zijn levenlang al blind, desondanks weet hij in de muziek hoogte punten te bereiken, door zijn spel, voor dracht en zang. Zijn eigen verwarring is oorzaak van de twijfels omtrent zijn integriteit, zijn muzikale eerlijkheid. Doch wie zijn platen beluistert, stil en met overgave, kan ontdekken, dat de ze man. getekend en gegrepen, eerlijk is in elke noot, doch sterk afhankelijk van zijn stemmingen. Gelukkig voor hem heeft hij de gave. zijn publiek te verove ren. Wil men zonder Charles' aanwezig» heid volkomen spontaan en eerlijk genie ten van zijn muziek, dan is deze „inge blikt" op de plaat, het aangewezen mid del daarvoor: (Artone) Live-single in concert. Ray Charles in What'd I say en I gotta woman en een magnifieke L.P. (Artone PAP 116) Ingredients in a Recipe For Soul! met Where can I go?; That lucky old sun: Ol'man river; Over the rainbow en andere. Platen om naar te luisteren!! We first set our eyes, not on Molly Malone, but on Conny van Bergen, die het deze maanden nog druk heeft met Knokke. waar zij met de rest van de Nederlandse ploeg ons zal verdedigen en in augustus met Polen. Gaat zij ook de Ijazz-kant op? Haar nieuwe single (Dec- ca AT 10146) is uit en zij wordt bege- I leid door de Rivertown Dixieland Jazz band en zingt een beetje jazzy Salty Dog en Molly Malone. Te Lochem zal op 17 juli a.s. het hu welijk worden voltrokken tussen mej. Irene Eising en Ben Steneker. wiens laatste single (JF 327850) verscheen met Danny Boy en Jealous Heart en die een zeer actieve fanclub in Neder land heeft (adres: Kamgarenplein 37 te Tilburg). Advertentie n/\hndudkc PER FLES 29 CT GROTE GEZINSFLES 75 CT Morgenavond moeten wij dus tegen België de laatste slag leveren. De fina lekoorts is al merkbaar in het Neder landse en Belgische kamp Voor Neder land uit zich dat in een steeds groter wordende kolonie. Het aantal journalis ten, fotografen, managers en dergelijke groeit met de dag. Ook de radio is aan wezig. Wim Jansen en hris van Hoorn van de AVRO kwamen ook hun licht opsiteken. Lou van Rees heeft hard gewerkt aan de laatste voorbereidingen. Arrangeur Frans de Kok werd onmiddellijk weer uit Nederland ontboden, zodat hij óp de repetities de arrangementen met het or kest kan doornemen en de laatste aan wijzingen kan geven. De Nederlandse ploeg zal met zes nieuwe arrangementen en twee nieuwe tek:i:en proberen de beker in de wacht te slepen. Greetje Kauffeld herhaalt van avond haar grandioze „I am a fool to want you". Ais nieuw liedje brengt zij vanavond „Aan de Amsterdamse grach ten" dat in een volkomen nieuw muziek- jasje werd gestoken. Dit was haar gro te wens van de laatste dagen dit lie velingsliedje, waarvoor haar stem zich uitstekend leernt, op de planken te mo gen brengen. Liesbeth List heeft als ou de nummer het zeer sterke „Va-t-en Loin" gekozen. Dit liedje van Guy Be- jart bracht haar bij haar eerste optre den het grote succes waarover men nu nog spreekt in Knokke. Het zal voor de jury bijzonder moei lijk worden. België heeft in de voorron des bijna net zo veel puniten behaald als Nederland, (België in totaal 787 punten en Nederland in totaal 790VS punt). Qua zangsterkte moeten wij Nedeiland als een zeer geduchte concurrent voor de beker zien. In de puntenwaardering van de jury kan dit echter anders uit komen. Onwillekeurig zullen velen min der geneigd zijn Nederland voor de twee de achtereenvolgende maal ta zien win nen, bovendien is de vraag klemmend hoe de ploeg van onze Zuiderburen van avond voor de dag komt. De festivalsfeer is inmiddels door ge broken. Een feestelijk zonnetje verlicht Knokke met zijn met tenten en huisjes volgebouwde strand. De ploegen kunnen onderling goed met elkaar opschieten, HILVERSUM, 14 juli Zondag a.s. brengt de NTS rechtstreekse reportages van de autorace om de Grote Prijs van Nederland, die op het circuit van Zandvoort wordt verreden. Allereerst wordt van 13.10 tot- 13.40 uur een reportage van de sportwagen races uitgezonden. Dan volgt van 15.05 tot 15.35 uur het verslag van de laat ste voorbereidingen, de start en de eer ste ronden van de Grand Prix. Tenslot te wordt van 16.3017-15 uur een repor tage gebracht van het laatste gedeelte en de finish van dit autosportevene ment. Bovendien worden reeds, vrijdag van 22.40 tot 22.50 uur in een extra „Sport in Beeld"-programma indrukken gegeven van de training. Het nieuwe geluid in de pop-muziek wordt vertolkt door de Engelse groep „Unit Four Plus Two". Zij zoeken be wust naar een vernieuwing. Wat denkt u bijvoorbeeld van een ritmisch geslagen koe-bel? Een vondst op zichzelf, evenals hun naam trouwens. Een jaar geleden stonden ze al in het middelpunt van de belangstelling met hun vertolking van „Greenfields" Maandenlang kwam er daarna niets nieuws meer van hen uit, want ze willen ten koste van alles een nieuwe weg inslaan. Twee jaar geleden werd de groep ge vormd, men begon met vier man inten sief te oefenen, niet alleen met hun in strumenten. maar vóoral ook met hun stemmen. De zangprestaties bleken zo goed te ;:ijn, dat ze eind 1962 de National Boys Club onderscheiding voor vocale groepen kregen uitgereikt. Het is bijzonder verheugend dat Unit Four Plus Two zich vooral in het vocale werk beoefent. Hoe vaak zien we immers niet dat de nadruk uitsluitend valt op het muzikale deel. Hét geluid van de instru menten domineert dan vaak boven de zang onder het motto. „Als het maar hard is".. Enkele maanden later wérd groep uitgebreid met twee andere personen, vandaar de mystereuze naam Unit 4 plus 2 De maganer van de jongens stuurde een proefopnamé naar de programma leider van Decca. Deze was verbaasd over het nieuwe geluid en een tophit was het resultaat. De leeftijd van de jongens varieert van 19 tot 22 jaar. Brian Parker, die de groep formeerde moest enkele maanden geleaen - ten gevolge van een zwakke ge zondheid - zijn plaats afstaan aan Lem Lubin. Rusty Hinges is één van de meest op vallende figuren uit het gezelschap. Hij bespeelt een hele serie instrumenten, van piano tot balalaika. Zijn favoriete zanger is de Amerikaan se troubadour Bob Dylan. Aan Elvis Presley heeft hij een uitgesproken hekel. Tommy Mouller is leider van de groep. Reeds op jeugdige leeftijd ging hij met zijn ouders naar Australië. Enkele jaren geleden pas kwam hij in Engeland terug. De teksten van de nummers die Unit Four Plus Two zingen zijn bijna alle ge schreven door Tommy. Hun laatste num mer „Concrete an clay" (de song met de koe-bel) is onlangs in Nederland uit gebracht en kwam bijna dadelijk op de hitparade. Als mascotte kregen de jon gens een jong stiertje aangeboden met een bel om de hals Binnenkort zal er in Engeland een langspeelplaat van hen worden uitge bracht. Het is te hopen dat ook deze in Nederland op de markt zal komen, want het is goed temidden van alle verstarde beatritmen nog mnzikale en vocale ori ginaliteit te vinden. HILVERSUM. 15 Juli Op 20 Juli 1944 vond de mislukte aanslag op Hitier plaats. Op dinsdag 20 juli a.s. zal de NCRV dit opzienbarende gebeuren uit de Tweede Wereldoorlog In de herinnering terug roepen met het Engelse tv-spel „Het juli- complot" van Roger Manvell, dat dan op Nederland I wordt uitgezonden. Na een jaar van intensief speurwerk in Duitsland, waarbij elke nog in leven zijn de getuige van dit complot werd geïnter viewd, schreven Roger Manvell en Hein- rich Fraenkol hun boek „The July Plot". Op dit boek baseerde Roger Manvell het toneelstuk, dat een nauwkeurige recon structie heet te zijn van wat op die ge. denkwaardige 20ste juli gebeurde in de Berlijnse Bendlerstrasse. De kritieken op de uitzending in Engeland van deze BBC- produktie waren zonder uitzondering zeer gunstig. „Een tv-drama om nooit te ver geten" schreef de Daily Mail. Een andere criticus schreef: „Imponerende televisie". De Daily Mirror karakteriseerde het stuk als „een intens, opwindend televisiespel". (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM, 15 juli Na het tweede journaal op Nederland I en wel om 22.55 uur zal de KRO vanavond een gedeelte uitzenden van de finale van het Knokke- songfestival. waarin de Nederlandse ploeg zal trachten het succes van vorig jaar te herhalen. De uitzending zal ongeveer veertig minuten duren. NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Barend de :>eer 19.00 De verrekijker 19.li Regionaal lournaal 19 34 De Lucy Show Lucy en de militaire aceaemie 20 00 Journaal 30.20 ■<RO: De Knechi van twee meesters, toneelspel NTS- 22 50—22.54 Joumeal. ..TS: atl.OO Nieuws AVRO: 20.01 Sport- variëteiten. 20 35 Kijken rond de toren: Vandaag kan ook „unburg via de zen ier Roermono kijker, naar de televisie- programma's van Nederland 2: Korte filmimpressie over net iand ron<J de zen dertoren 20.55—22 10 Voor de vuist weg. 1810 Stereo: Metropole orkest. 18.40 Voor de twintigers 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geeste lijke liederen (gr.). 19.45 Moderne mu ziek (gr.). 20 00 Zomermozaïekgeva rieerd programma. 21.50 Zomerconferentie CHTJ, reportage 22 00 Haarlemse orgel- maand 1965: kerkorgelconcert: moder ne muziek. 22.30 Nieuws en Herhaling SOS-berlchten 22.40 Avondslulting 23 00 Boekbespreking. 23.05 Platennieuws. 23.30 Vers ln het gehoor: literair pro gramma 23.55—24.00 Nieuwa. 18 00 Nieuws 18.15 Actualiteiten. 18.25 Mannenwerk: licht programma en sport- aetualiteitenen. 20.00 Nws. 20.05 Lucia dl Lammermoor, opera, uitgevoerd door Om. roeporkest, koor en solisten (20.55 Boek bespreking). 22 30 Nieuws 22 40 Actuali teiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammo foonplaten 23 55—24 00 Nieuws. 18.00 Radio Veronica's Jukebox 19.00 Beatle show 19.15 Joost mag het weten. 20 00 Tropisch programma. 21.30 Draad loze auditie. 22.00 Populaire muziek. 23.30 Tour de chant. 23.00 Chiel Montagne. 1.00 Sluiting. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sportberienten 18 30 Moderne muziek 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte muziek ia.00 Nieuws weerbericht en radiokro niek. 19.40 Bij zonsondergang 20.00 Mo derne muziek 2115 Boekbespreking 2125 Klassieke muziek 22.00 Nieuws, en oeriehten 22 15 Lichte muziek. 22.45 De «even kunsten 23 00 Nieuws 23 05 Opera- en belcantoconcert 23.55 Nieuws 18.00 Nieuws 18 32 Lichte muziek. 19.30 Nieuws 20 00 Songfestival. 22.00 Wereld nieuws en songfestival 22.55 Nieuws KRO: 7.00 Meditatie i.05 Ouverture: reportages, commentaren, wegeninforma tie en lichte grammofoonmuziek i7 3o— 7.40 Nieuws, ong 8.00 Overweging) 8 Si Nieuws. 8 40 Lichte grammofoonmuziek (9.00 Weeroverzicht) 9.35 Waterstanden 9 40 Voor de kinderen 1000 Verzoekpro- gramma voor oudere luisteraars lOm 10-3. Weeroverzicht) 1100 Voor de zieken 11.40 Licht instrumentaal eneemble 12.01 Angelus 12.03 Londen* symfome-orkes' (gr.): odeme muziek 1227 Mededelin gen t.b v land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12 40 Actualiteiten of grammofoonmuz-.ek 12.50 Lichte grammofoonmuziek. 13 35 Musiësta: gevarieerd muziekprogramma 15.00 Kamerorkest en soliste moderne er semiklassleke muziek 1530 Voor de zie ken. 16 30 De Springplank: Jonge arties ten 17.00 Voor de jeugd 17 30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. VARA: 7.00 Nieuws, ochtencgymnastiek en socialistisch strijdlied 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van ae voorpa gina, praatje 7.30 Lichte grammofoonmu ziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Voor de kinderen 9 Ot Te land en te water Informatief pro gramma voor weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijding VARA 10.00 Lichte grammofoonmuziek 11.00 Nieuws 11 02 Voor ae kleuters 11.15 Vrij entree, cabaret. 11.40 Lichte grammofoon muziek. 12.00 Stereo: Orgelspel. 1227 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12 3' Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw 12.40 Stereo: Licnte orkestmuziek (gr.). 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13 00 Nieuws 13.10 Actualiteiten en grammofoonmu. ziek. 13.25 Beursberichten 13.30 Schake ringen: een reeks programma's over kuns: en kuituur in woord en muziek. 14.30 Lichte orkestmuziek. 15 00 Lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 16.00 Nieuws. Daarna: Ruimer contact, lezing 16.19 Muzikale aanwinaten (gr 16 46 Nieuws voor de kinderen. 16.49 Voor de Jeugd. 17. Jazz-Rondo 17.50 Kiosk: artikelen uit de weekbladen. 18 00 Nieuws. 7.00 Ook goeie morgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt. 10.00 Koffietijd met Ti neke. 11.00 Even bijtanken. 12.00 Muziek bij de lunch. 13.00 Gevar Gramm. platen. 14.00 Matinee. 17.00 Tijd voor toppers 17.15 Platenpalet. 17.30 The Teenbeitclub. 18.00 Veronica's Jukebox. 12.00 Nieuws 12.03 Festlvaria. 12.25 Weerbericht, mededelingen en SOS-be- richten. 12.30 Festlvaria. 12.50 Beursbe richten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.20 Gevarieer de muziek. 14 00 Nieuws 14.06 11 Trovato- re, opera. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws 16.06 Beursberichten 16 06 n Trovatore, opera Vanaf 16.00 Wegwijzers vc- de automobilisten 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Kamermuziek. 8.00 Nieuws. 12 00 Nieuws 12 02 Gevarieerde muziek 13 00 Nieuws 14 00 Nieuws 14.03 Amuse mentsmuziek 15.00 Nieuws 15 45 Gram mofoonmuziek 16.00 Nieuws 16.06 Klas sieke muziek 17 00 Nieuws 18 00 Ni-'"vs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9