Opzij FILMJOURNAAL Vietnam I Vietnam II Diakens Kerk Geboorteregeling .Ha ring buys wordt proeflokaal en cultureel centrum Trouwen op zaterdag in Bloemendaal voorlopig nog wel mogelijk BLOEMENDAAL blijft medewerking voor bouw van school weigeren Raad vindt vergoedingen voor inruil gastoestellen te laag Jaarlijkse Gulden Letter plus 1000 gld- van Droste Voor persoon of instelling met verdiensten voor de jeugd Voorstellen gemeenteraad Haarlem .Goldfinger" geen verheffende. wel opwindende film Vanuit Haarlem geëmigreerd gezin wint 1 170.000,- Haarlem kan ruim zes miljoen lenen Girl Happy Vlubber vliegt weer Wat een vrouw „De Witte Zwaan" tijdelijk bioscoop Slavenjacht Overige films 1 Jongen bij over steken gewond WEER IN BEROEP BIJ KROON Studiefonds voor kinderen van personeel Doorgereden na aanrijding Drie Haarlemse j eugdzwemmers in interland Voor bouwplan in Schalkwijk 14 miljoen nodig Scholen Sadismesex en sensatie van hei nieuws VERWARMING o Rembrandt Stamriool Verkoop grond Aankoop huis Verbouwing Lido Luxor Studio In Zandvoort Roxy Bedrijfsleerlingen uit heel Nederland vragen gastgezinnen in Haarlem VRIJDAG 16 JULI 1965 PAGINA 3 - - O e.' De kluizen met het Amerikaanse goud in Fort Knox liggen voor de meester-misdadiger open. Beeld uit Goldfinger". Twee zaken met betrekking tot Viet nam trekken vandaag sterk de aan dacht. De eerste betreft een officiële - t, Waarin de Zuid-Vietnamese premier Ky zijn ongelukkige uitlatingen over Hitier indirect erkent en nogal slap; is wijzigt. Die wijzigingen zullen waar schijnlijk niemand bevredigen. Men kan nu eenmaal niet beweren, dat men de kracht van het Hitler-regime bewondert, maar de methoden ver werpt. Die methoden waren immers essentieel. Het is dan ook wel duidelijk, dat de Zuid-Vietnamese regeringsleider heel wat minder democratisch denkt dan de Amerikanen, die zijn regering met hun bloed verdedigen. De uitnodiging voor de Ghanese pre sident Nkroemah om een bezoek te brengen aan Noord-Vietnam is het tweede opmerkelijke feit. Een zeer opmerkelijk feit. zelfs. Het is immers onderhand wel duidelijk, dat Je ver sterkte Amerikaanse weerstand plus de Chinees-Russische problemen ook in Hanoi verlangens naar een „staakt het vuren" hebben gewekt. Alle vre desapostelen uit de westerse wereld hebben echter tot dusver geen resul taat geboekt. Toch is het niet denk beeldig, dat de Afrikaan Nkroemah na zijn bezoek wèl met een aanvaardbaar compromis te voorschijn komt. Het voordeel echter, dat dit de Amerika nen in Azië oplevert, moet worden be taald in Afrika. 'Vant er ontstaat een totaal nieuwe wereldpolitieke situatie wanneer Nkroemah, die in Rood-China zeer populair is, de kans zou krijgen de Amerikanen een redelijk vredes voorstel te doen. Het zou het Afri kaanse prestige in de internationale politiek met sprongen doen stijgen en bovendien aantonen hoe zorgelijk de positie van Europa is, dat geklemd ligt tussen twee werelden, waarvan de stormachtige ontwikkeling nog •teeds niet voldoende wordt onder kend. TJit de oprichting van een com missie ad hoe blijkt, dat de Ne derlandse '-'sschoppen gebruik willen maken van de op het Concilie ge opende mogelijkheid gehuwde le ken toe te laten tot het diakonaat. Dat is een verheugend feit, al zal het Conciliaire compromis, dat wel toe staat dat een gehuwde diaken wordt, doch dat de diaken erbiedt te trou wen of te hertrouwen, de prakt che betekenis van het diakonaat ook in ons land aanmerkelijk verminderen. Wie iets weet van de behoeften aan diakens b.v. in Latijns-Amerika of Afrika blijft verbaasd, dat het Concilie deze half afgewerkte beslissing heeft kunnen nemen. Terug naar Nederland mag nog wor den opgemerkt, dat de instelling van een officiële adviescoi missie er op wijst, dat het Episcopaat zich meer dan in het verleden openstelt voor richtinggevende adviezen, al is het te betreuren dat de samenstelling van de commissie - waarschijnlijk daar om geheim moet blijven. Dat het Nederlands Episcopaat ook een commissie heeft ingesteld voor Latijns-Amerika heeft onze oprechte Instemming. Niet zo zeer, omdat wij menen dat nog een commissie voor dit werelddeel nodig is, doch wel om dat de instelling daarvan impliceert, dat het Nederlandse Episcopaat de zorg voor de Kerken van Latijns-Ame rika ziet als een vraagstuk, dat voor de toekomst van de wereldkerk van beslissende betekenis kan zijn. Wij kunnen ons voorstellen dat vele katholieke lezers het UPI-bericht uit New Delhi, waaruit blijkt, dat de re gering van Indië een officiële campag ne voor geboortebeperking begint (met gebruikmaking van voorbe hoedsmiddelen) met ontsteltenis zul len lezen. Het is immers een actie, die rechtstreeks indruist tegen de offici ële leer van de Kerk en al moet men toegeven, dat die leer minder statisch is dan jarenlang werd aangenomen, een rechtstreekse reclame voor ge boortebeperking wordt in de katholie ke wereld moeilijk verstaan. Ook wij willen erkennen, dat het bericht ons heeft getroffen. Wij willen echter waarschuwen tegen een al te snelle, traditionele harde veroordeling. Wie dit initiatief in een niet-christe- lijk land beziet, zal zich op de aller eerste plaats een beeld moeten vor men van het inderdaad wurgende pro bleem, dat de enorme bevolkingsaan was voor Indië betekent. En wie wor stelt met de vraag of kinderen, die geboren worden, kunnen worden ge voed heeft er recht op, dat hij door christenen niet wordt veroordeeld, doch geholpen. En wat doen wij? BLOEMEND AAL, 16 juli De „Ha- ringbuys", het bekende tolgaardershuis op de Zandvoortselaan, nabij ,,De Vier sprong" in Aerdenhout, wordt vermoe delijk ingericht als wijn-proeflokaal en cultureel centrum voor sociëteiten en kleine kringen In Aerdenhout. Het idee daartoe is gelanceerd door het wijnproeversgilde verenigd in de stichting „Les Vinitiers de la tass ar mee". En het college van B. en W. en de gemeenteraad van Bloemendaal voelen daar wel wat voor. Dat bleek gistermiddag duidelijk tijdens de ver gadering van de Bloemendaalse ge meenteraad waar het voorstel van de wijnproevers bij de rondvraag aan de orde kwam. Het was nog geen officieel voorstel, maar dat belette een aantal raadsleden niet hun vreugde uit te spreken over het feit, dat er nu einde lijk eens iets met de in 1963 aan de buitenzijde gerestaureerde „Haring- buys" gaat gebeuren. Sommigen wa ren zelfs bereid direct al een krediet van 7.500 toe te staan voor de verbe tering van het interieur. Maar dat ging het college wat ver. B. en W. vonden het voldoende te weten waar ze aan toe zijn bij een bespreking met de „Vi nitiers" De stichting „Les Vinitiers de la tass armee" heeft eerder in dit jaar al een verzoek tot het gemeentebestuur van Bloemendaal gericht om haar bijeen komsten en proeverjjen in „De Haring- buys" te mogen houden. De bespre kingen daarover werden echter afge broken, omdat de kosten van verbou- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) CENTRALE BLOEMENDAAL, 16 juli In Bloe mendaal kan men voorlopig ook op zaterdag trouwen. De gemeenteraad ging gistermiddag, op voorstel van de heer Jacobson, niet mee met het voor stel van het college van B. en W. tot algemene sluiting van de burgerlijke stand op zaterdag. De heer Jacobson wilde het nog wel eens een half jaar aanzien. Naar zijn mening is het aan tal trouwpartijen op zaterdag erg ge ring en hij wilde de mogelijkheden daartoe niet geheel afsluiten. De gemeente Bloemendaal handelt hiermee in afwijking van een besluit in het intergemeentelijk overleg tussen Haarlem, Velsen, Heemstede, Zand- voort en Haarlemmerliede, in welk overleg tot algehele sluiting is gead viseerd. Overigens kost een huwelijksslui ting op zaterdag in Bloemendaal 300,-. Burgemeester dr. D.H.Peere- boorn Voller was echter van oordeel, dat dat voor heel velen geen bezwaar is om de zaterdag als trouwdag te kiezen. „Dat verhoogt het statussym bool alleen maar", zei hij. Hij meende voorts dat men zonder bezwaar over kan gaan tot sluiting op zaterdag omdat het publiek langzamer hand gewend is geraakt aan de idee dat op zaterdag alle ambtelijke dien sten gesloten zijn. Dat blijkt ook wel uit de cijfers. In 1963 werden in Bloe mendaal nog 36 huwelijken op zaterdag gesloten. Sedert 1 december vorig jaar nog slechts drie. Als Bloemendaal nu echter als enige gemeente wel gelegen- jgeeft trouwen op zaterdag, zal dat mogelijkerwijs een toename van het aantal zaterdagse huwelijken tot gevolg hebben. Want men mag bin nenkort in elke gemeente trouwen die men wenst. HILLEGOM, 16 juli Het vierjarige jongetje Hendrik D. uit HiUegom is gistermorgen omstreeks half twaalf licht gewond geraakt, doordat hij plot seling zonder op het verkeer te letten de rijbaan van de Prins Bernhard- straat was overgestoken. Hij liep tegen een passerende bestelwagen en kwam te vallen. De jongen kreeg slechts eni ge schaafwonden. wing en de onderhoudskosten niet in verhouding stonden tot het praktische nut. De Stichting telt namelijk slechts een vijftiental wijnproevers. Men meent nu echter wel een goede exploitatie te kunnen opzetten als ook andere vereni gingen er gebruik van mogen maken. De „Vinitiers" zijn bereid de exploi tatie op zich te nemen. BLOEMENDAAL, 16 juli Gedepu teerde Staten van Noord-Holland heb ben, tegen het besluit van de gemeen teraad van Bloemendaal in, besloten toch medewerking te verlenen aan het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen voor onderwjjs naar de Leer der Gerefor meerde kerken tot stichting van een lagere school voor bijzonder onder wijs in Bloemendaal. Tegen dat be sluit van GS gaat Bloemendaal thans in beroep bij de Kroon. De gemeenteraad besloot daartoe gistermiddag. Overigens niet met alge mene stemmen, want o.m. de heer La gendijk (prot.-chr.) vond het nu wel voldoende. Aan genoemd schoolbestuur weigerde de gemeente Bloemendaal al drie maal eerder medewerking voor de stichting van een school. GS en de Kroon stelden Bloemendaal echter tot drie maai toe in het ongelijk. „Door te volharden in deze weigering doet Bloemendaal onrecht aan het betreffen de schoolbestuur", aldus de heer La gendijk. Wethouder mejuffrouw dr. Nolte was van meing, dat Bloemendaal moet blijven volharden in haar wei gerachtige houding ten opzichte van het schoolbestuur. Naar haar mening ligt de fout in de lager onderwijs wet en Bloemendaal hoopt door het steeds weer instellen van beroepen bij de Kroon die wet ooit eens ver anderd te krijgen. De raad besloot voorts een voorstel tot het plaatsen van een nieuwe cen trale verwarmingsketel met oliestook- LISSE, 17 juli Doordat een hond plotseling de straat overstak, is mej. C. B. H. de L. uit Lisse met haar bromfiets tegen het dier aangereden en ten val gekomen. Het dier liep zonder eigenaar en rende ineens de Heere- weg over. Het meisje kreeg slechts enige schaafwonden. Na behandeling door een arts kon zij naar huis terug keren. HAARLEM, 16 juli De directie van de N.V. Kon. Drostë's Cacao- en Chocolade Fabrieken heeft vanmorgen tijdens een bijeenkomst van personeel en gepensioneerden in de Grote Zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw meegedeeld, dat dit jaar nog opgericht wordt een studiefonds voor studerende kinderen van het personeel. Het fonds zal de naam dragen van mevr. H. J. Droste-Savrij, de weduwe van de heer Droste, die jarenlang de directie heeft gevoerd. Deze mededeling werd ge daan door een van de directeuren, de heer J. Droste, die tevens kon vertel len, dat zijn moeder een startkapitaal voor het fonds heeft geschonken. De directie van Droste heeft ook besloten onder de naam „De Gulden Letter" een fonds te stichten, dat ieder jaar aan een persoon of instelling, die zich zeer verdienstelijk voor de jeugd heeft gemaakt, een gulden letter uit te rei ken benevens een bedrag van dui zend gulden. Deze mededelingen vormden de hoogtepunten van de bijeenkomst, wel ke werd belegd in verband met het feit, dat op 4 december van het vorig jaar op de vigilie van ons nationale chocolade-letter-feest Droste het predi- caat Koninklijke verkreeg. In zijn toe spraak illustreerde de heer Droste de groei van het bedrijf met de opmer king, dat in 1900 vijftig mensen in het bedrijf werkzaam waren, in 1940 totaal zeshonderd en nu twaalfhonderd, waarbij men nog in aanmerking moet nemen, dat de mechanisatie en ratio nalisatie vooral na de laatste oorlog hun invloed hebben doen gelden. Een ander cijfer: buiten de vele andere produkten heeft Droste tot nu toe an derhalf miljard flikken geproduceerd. De heer Droste stelde verder, dat het bedrijf niet zal streven naar een ver dere groei tot elke prijs, zeker niet in de inflatoire periode, waarin Nederland nu verkeert en die zo spoedig mogelijk tot een eind zal moeten komen. Daar bij liet hij doorschemeren, dat Droste niet denkt aan fusies met anderen, hoewel hij samenwerking met anderen HAARLEM, 16 juli De vijftigjarige administrateur P. de R. uit Haarlem is aangehouden, omdat hij gisteravond omstreeks half elf op het Donkere Spaame met zijn auto tegen een ge parkeerde wagen was gebotst en door gereden. De man verklaarde acht bier tjes te hebben gedronken. De R. kon worden aangehouden, om dat een getuige het kentekenen van zijn auto aan de politie had doorgegeven. Beide wagens werden licht beschadigd. Gistermorgen even na acht uur is de personenwagen van de 51-jarige Haar lemmer A. K. op de hoek Delftlaan- Mr. Gerritslaan tegen een bromfietser, een negentienjarige jongeman uit Heemskerk aangereden. De automobi list lette teveel op het andere verkeer, zodat hij de bromfietser op de ventweg van de Delftlaan niet bemerkte. De bromfietser werd voor een hoofdwond behandeld in het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk. Beide voertuigen werden beschadigd. van groot belang achtte. Fusies wilde liij niet veroordelen. Ze kunnen getui gen van een gezonde en logische ont wikkeling. maar onjuist achtte hij het, wanneer bedrijven ter wille van inves teringen in E.E.G.-verband overgeno men worden door Amerikaanse mam- moetbedrijven, die niets met de bran che van het over te nemen bedrijf te maken hebben. In ieder geval, zo zeide hij, zal Droste Zijn zelfstandigheid hand haven. Hij verklaarde tenslotte, dat Droste zal streven naar de ontwikkeling van nieuwe produkten, hetgeen per se niet betekent een uitbreiding van het as sortiment. Aandacht wordt nu ook be steed aan de uitbreiding van de be drijfsruimte. Het terrein ïn Haarlem is zo goed als vol. Over eventuele plannen in deze kon hij nog niets vertellen. Ten slotte verraste hij de „Drostianen" met een feestelijke gave. Zij kregen ieder een geschenk in de vorm van gouden tientjes. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM, 15 juli. Carla Janssen (NJORD'59) en Ale van der Veen (HPC) komen 24 en 25 juli uit in de interland jeugdzwemwedstrijd Italië-Frankrijk-Ne- deriand. In het pittoreske stadje Sira- cruse zal deze jeugdinterland verzwom- men worden. Carla zal starten op het nummer 400 meter vrije slag meisjes en Ale van der Veen komt uit op de 200 meter vlinderslag jongens. Beiden zullen eveneens starten in de estaffet- tes. Rob Guppelaar. (NJORD'59) heeft een eervolle uitnodiging ontvangen om te zwemmen op de interland wedstrijd tegen Zwitserland. HAARLEM, 15 juli De gemeente raad, die woensdag 21 juli 's middags om twee uur in openbare zitting bij eenkomt, krijgt een voorstel te behan delen betreffende een woningbouwplan in Schalkwijk-Dl. Het plan omvat de bouw van 370 eengezinshuizen, 40 wo ningen voor bejaarden en 242 garages. De bouwkosten voor de woningen wor den geraamd op 10.017.345,-, terwijl voor de bouw van de garages gere kend moet worden op een bedrag van j l.036.928. De kale huur van de wo ningen zal voorlopig gemiddeld 29,10 per woning per week bedragen. Het ligt in de bedoeling de woningen toe te wij zen aan een of meer woningbouwcorpo raties. Van de 370 eengezinswoningen heb ben 278 woningen vier kamers en 92 woningen vijf kamers, zodat de wo ningen geschikt zijn voor de huisves ting van respectievelijk zes en acht personen. De 40 bejaardenwoningen hebben twee kamers en bieden aan twee bejaarden huisvesting. Voor de grondkosten voor de wonin gen is in totaal een bedrag van ƒ2.578.000 nodig, terwijl voor de gara ges de grondkosten 390.700 bedragen. In de bedragen zijn ook zogenaamde bijkomende kosten begrepen. In de kos ten voor de bouw van de woningen is inrichting in het politiebureau te Over- veen op te schorten om te onderzoeken of niet beter kan worden gewacht op de komst van het aardgas. Tevens werd een voorstel aangehou den om een krediet van 700.000,- te verstrekken voor de inruiling van gas toestellen bij de invoering van aardgas. De raad vond het namelijk onbillijk dat de vergoedingen voor inruil in Bloemendaal belangrijk lager liggen dan in omliggende gemeenten. ZElfs een verschil in inruilvergoeding tus sen naast elkaar liggende gemeenten vond men onjuist. HAARLEM, 16 juli Blijkens een voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad moet aan het bouwterrein voor de r.k. ulo-schooi aan de Richard Hol- kade een passende vorm gegeven wor den. Daarom zal de zuidelijke begren zing van de tuin van de speeltuinver eniging „Oosterkwartier" gewijzigd moeten worden. Dat houdt in, dat het gedeelte van de Bernhard Zweers- straat, tussen de Richard Holkade en de Dirk Schaferstraat zal moeten wor den omgelegd. De weg zal daarna een voetpad worden. Tevens zal het kruis punt van Dirk Schaferstraat en Diepen- brockstraat gewijzigd moeten worden. De totale kosten van deze reorganisa tie worden geraamd op 78.800,-. Op de raadsagenda staat voorts een voorstel tot het aanleggen van een stamriool in de Aziëweg. tussen de Europaweg en de Amerikavaart. Het stamriool moet de verbinding vormen tussen de rioleringsnetten van het zui delijk gedeelte van de Europawjjk en de Boerhavewijk. De riolering zal in hoofdzaak fungeren als afvoérleiding voor het rioolwater van het zuidelijk gedeelte van de Europawijk naar de in het oostelijk gedeelte van Schalkwijk te bouwen rioolwaterzuiveringsinstallatie. De totale kosten worden geschat op een bedrag van 111.400,-. De ge meenteraad wordt voorgesteld dat be drag beschikbaar te stellen. De N.V. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting wil een nieuw be drijfsgebouw optrekken aan de Oudeweg. Daartoe wil zij van de gemeente een stuk grond kopen ter grootte van on geveer 13095 vierkante meter. B. en W. stellen nu de gemeenteraad voor tot transactie van de grond over te gaan tegen een bedrag van 487.033,-. De gemeente Haarlem is in de ge legenheid het pand Kruisweg 48 aan te kopen voor 80.000,-. B. en W. voe len veel voor die aankoop, omdat daarmede een ruiling tot stand kan worden gebracht met een winkel pand, dat gelegen is in het sanerimgs- gebied rond het Stationsplein. Gezien de gunstige ligging van het pand en de ontruimde staat, waarin het kan worden opgeleverd, achten B. en W. de gevraagde som verantwoord. De raad wordt gevraagd met d» aankoop ak koord te gaan. Naar B. en W. de gemeenteraad me dedelen, zijn de werkzaamheden aan het nieuwe gebouw voor de Mytylschool aan de Frederik Hendriklaan zover ge vorderd, dat met ingang van het ko mende schooljaar met net onderwijs kan worden begonnen. Voor de in richting is een bedrag van 49.385,- nodig, dat de raad zal moeten vote ren. De gemeenteraad wordt vervol gens een bedrag van 21.000,- be schikbaar te stellen voor leer- en hulp middelen ten behoeven van de Dag Hammarskjöldschool. Tenslotte blijkt er een bedrag van 58.650,- nodig te zijn om voorzienin gen te treffen aan het bureau van de Dienst voor de lichamelijke opvoe ding, de sport en de jeugdzaken, aan de Kleine Houtweg. De werkruimte is, aldus een toelichting van B. en W. te beperkt gebleken, waardoor er ook niet voldoende efficiënt gewerkt kan worden. Daarom is er een verbou wingsplan opgesteld. De huidige ver gaderzaal op de eerste verdieping zal ingericht worden tot werkkamer voor de assistenten voor sport- en jeugdza ken en een deel van het administratief personeel. Op de zolderverdieping zal een vergaderzaal gemaakt worden. De aanleg van een passende nieuwe huis- telefoomnstallatie is evenzeer noodza kelijk. HAARLEM, 16 juli Met brede glim lach stonden dezer dagen de heer en mevrouw John de Groot in de plaatse lijke krant van inglewood.Hun lot dat zij aan het kantoor van de Eastern Sta tes lottery gekocht hadden, had hen maar liefst 20.000 pond, dat is bijna 170.000 gulden, opgebracht. Tien jaar geleden emigreerde de fa milie De Groot, vader moeder en twee kleine zoons, vanuit Haarlem naar het Australische Inglewood. Inmiddels heeft de heer De Groot zich verdienstelijk ge maakt als gemeentearbeider, terwijl de twee zoons John en Louis werk heb ben gevonden als glazenwasser en koop. man. Van de grote som willen de heer en mevrouw De Groot een reis naar hun geboortestad maken, terwijl ze de rest van het geld op de bank zullen zetten. ook begrepen een bedrag van 67.000. voor het aanbrengen van een centraal- antenne-systeem. De gemeenteraad wordt nu voorgesteld de benodigde kre dieten voor dit bouwplan te voteren. Zelfs nog voordat de titel „Goldfin- ger" op het doek verschijnt, heeft agent 007, bij het publiek beter bekend als Ja mes Bond en bij de filmproducenten als Sean Connery. een sluipmoordenaar geëlektrocuteerd in een bad en de wel geschapen jongedame, die daar even te voren is uitgestapt, zijn verontschuldi gingen aangeboden voor de pijnlijke wij ze waarop hij haar heeft omhelsd met zijn revolver nog in de schouderholster. En dit is dan het typerende begin en tegelijk het beste fragment van het door Guy Hamilton verfilmde Ian Fleming- avontuur. waarin James Bond voor het eerst het onderspit moet delven. Niet tegen Gert Froebe als Goldfinger, de rijkste man en grootste schurk ter we reld, voor wie zelfs het Amerikaanse goud in de kluizen van Fort Knox niet veilig is. Niet tegen Shirley Eaton, die de bewondering van een vrouwenkenner als Bond ten volle verdient, tot een laag goudverf een einde maakt aan haar jon ge bestaan. Niet tegen Harold Sakata, Golldfinger's manusje van alles, wiens met zwier gezwaaide bolhoed dood en verderf zaait. Niet tegen Tania Mallet, die op noodlottige wijze met deze bol hoed kennis maakt. Maar tegen Honor Blackman als de mooie Pussy Galore, die metterdaad bewijst, dat een man misschien niet te krijgen is met een geweer, maar dan toch in elk geval wèl met een judogreep. Evenals zijn beide voorgangers moet de lang verwachte en in het buitenland met enorm succes draaiende „Goldfin ger" het uitsluitend hebben van sadis me. Sex en Sensatie. Een SS-film in de overtreffende trap dus, waarin een men senleven niet telt, waarin zonder enig gewetensbezwaar wordt gedood op be vel of uit rancune en waarin de vrouw niet meer is dan een begeerlijk en ge- Elvis Presley is de held in „Girl Happy". Hij trekt naar een motel met zijn band en treft daar een mooi meisje aan met haar vriendinnen. Van de va der van het meisje heeft hij opdracht gekregen, op het meisje te letten. Wan neer zij in contact komt met een be ruchte avonturier, is het Elvis die een nadere kennismaking voorkomt. Hij kwijt zich dus uitstekend van zijn op dracht. Er komt natuurlijk veel liefde van, wederzijds zelfs, maar als het meis je heeft ontdekt, dat haar geliefde fei telijk haar bewaker is, zet ze de boel danig op stelten. De politie komt er zelfs aan te pas. Tenslotte vinden de gelieven elkaar voorgoed. (Alle leef tijden). Professor Brainard, de uitvinder van de magische stof „Vlubber", heeft fi nanciële moeilijkheden en ziet z'n huise lijk geluk bedreigd. Ijverig experimen teert hij met allerlei andere uitvindin gen o.a. kunstmatige regen waardoor hij zich in allerlei moeilijkheden en zelfs een proces op de hals haalt. Plotseling ontdekt men echter de waarde van ,,flubber" voor de fruitteelt en de pro fessor en zijn vrouw worden als helden geëerd. De film is veel minder spiritueel dan het eerste werkstuk in deze serie en moet het vooral hebben van slap-stick- scènes en overdreven mimiek. Enkele grappen zijn aardig b.v. de slotscène, maar het merendeel is vrij futloos. Ove rigens onschuldig vermaak. Jeugdigen zullen zich met een en ander wel amu seren. In Luxor (alle leeftijden). Sophia Loren wordt de grote troef in het leven van een brave taxichauffeur, die als een pauw zo trots in zijn nieuwe wagen rijdt. Toevallig komt hij met het meisje in contact, maar ontdekt al heel gauw, dat hij met een berucht zakken rolster te maken heeft. Trouwens haar familie blijkt van hetzelfde slag te zijn. Er komt heel wat narigheid van, de man voelt zich steeds gedupeerd, maar de familie weet de politie er buiten te houden. Wanneer tenslotte toch 't ge recht zich ermeer dreigt te bemoeien krijgt de zaak een wonderlijke wending. De toekomst voor de taxichauffeur blijkt er niet zo somber uit te zien. Een toe komst bovendien, waarin hij hand in hand gaat met het meisje, dat zijn vrouw wordt. (Alle leeftijden). ZANDVOORT, 15 juli De bad plaats, die na de opheffing van Mono- pole als filmtheater, zonder bioscoop zit, zal in de maanden juli en augus tus in het gebouw „De witte Zwaan" aan het Dorpsplein weder zij het voorlopig zo'n bedrijf bezitten. Het lokaal biedt plaats aan 200 personen. De goedkeuring van de Ned. Bioscoop bond is verkregen. Zaterdag a.s. opent het bedrijf zijn deuren. makkelijk hanteerbaar stuk speelgoed. Het is geen verheffende film en zelfs geen goedgemaakte film. Maar hjj biedt opwinding en ontspanning. Waar tegen geen onoverkomende bezwaren behoeven te bestaan mits men het al lemaal maar niet al te ernstig neemt. En wat zelfs zijn nut kan hebben voor mensen, die er hun neurosen op kunnen afreageren. Maar dan dient men zich toch terdege bewust te zijn, uit welke elementen deze vorm van amusement eigenlijk bestaat en de gevolgen te over wegen, die de massale en van hoger hand gestimuleerde toepassing ervan in de praktijk ooit al eens heeft gehad. In Rembrandt (achttien jaar). De film „Slavenjacht" geeft het verhaal van een Engelse ingenieur, die met een vriend in Oost-Afrika komt in verband met de aanleg van een spoor lijn. Hij krijgt weinig steun en slaat zelfs het advies af van een meisje uit een zendingspost, die nog maar net aan een bende is ontkomen. Hij gaat met zijn vriend het binnenland in, komt natuurlijk in de grootste narig heid en wordt tenslotte toch gered. En met hem negers, die in de handen van slavendrijvers waren gevallen. De in genieur krijgt natuurlijk het meisje, maar niet nadat is komen vast te staan, dat hij het meisje belangrijker vindt dan de spoorlijn. De film draait tot en met zondag in Roxy. (14 jaar). De andere dagen is „De held van Marathon" te zien, een klassiek ver haal over de legendarische strijd tus sen de Atheners en de Perzen. Een realistisch spektakelstuk. (14 jaar). In Cinema Palace is Danny Kaye favoriet als „De dolle generaal". Öjj is hier een Amerikaanse soldaat, die als dubbelganger moet optreden van een Britse generaal. Met alle fratsen van dien. (14 jakr). James Bond blijft ook deze week in Frans Hals. Op „Ge heim agent 007 contra Dr. No" is men nog niet uitgekeken. (18 jaar). Miner va brengt vrijdag-, zaterdag- en zon dagavond „Love in Las Vegas", waar in Elvis Presley zijn probleem met race-auto's en de liefde wel tot een oplossing brengt. (14 jaar). De andere avonden „Geluidloos als de nacht", een boeiende film met Jean Gabin. (18 jaar. Tijdens de traditionele matinees kan vooral de jeugd haar plezier be leven aan „De Laatste Robin Hood". (Alle leeftijden). HAARLEM, 16 juli B. en ff. heb ben enkele aanbiedingen ontvangen voor onderhandse geldleningen, name lijk bedragen van 1.200.000, 1.000.000, 2.000.000 en 500.000. Voorts ontvin gen zij van de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten een aanbieding voor een geldlening van 2.000.000. De ge meenteraad wordt voorgesteld deze geldleningen tot een totaal bedrag van 6.700.000 aan te gaan. HAARLEM, 16 juli Reeds een aantal jaren komen jongens uit alle delen van het land naar Haarlem zoals ze ook naar andere grote steden komen om een opleiding bij een bedrijf te volgen. Deze keer betreft het jongens van 15—18 jaar. die in Haarlem te werk zullen worden ge steld bij de Telefoondienst. Voor een goede opleiding, in het belang van de jongen zelf en later in dat van de maatschappij, wordt dus gezorgd, het probleem van de huisvesting van de jongens blijft. De verschillende Haarlemse jeugdra den ingedeeld naar levensbeschouwing, hebben zich voor dat probleem inge zet Zij zoeken naar gezinnen, die be reid zijn een of twee van deze jongens in de huiselijke kring op te nemen en de taak van de eigen gezinnen over te nemen. Gezinnen die jongens voor een jaar bjj zich nemen ontvangen daar voor een vergoeding van 125,- tot 150,- per maand, de jongens gaan in de weekeinden naar huis. De Jeugdraden blijven, na het onder brengen in gezinnen, contact met de jongens onderhouden, terwijl zij zullen proberen ook de gastgezinnen en het ontvangende bedrijf met raad en daad bij te staan. Zij die een of meer jon gens een goed tehuis willen verschaf fen kunnen zich aanmelden bij de „Katholieke Arbeidersjeugd", afde ling migratiedienst, Zandvoorter Al lee 41, Heemstede, telefoon 85201.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3