Australisch overtroeft kranig strijdend HPC Café's langer open Koninklijk goud voor mej. C. Kam Agenda voor Haarlem en o Droste-personeel viert feest H.J.C. viert vanavond 3e lustrum Raad van Arbeid huldigde jubilaris R. Cats Vakantiefeesten Haarlem Doorgang viaduct Friese Varkensmarkt wordt verbreed V erhuizing TYBB staat voor de deur Alex Campbell vermaakt zich kostelijk in Haarlems Waag KREMER ALS U HET VRAAGT intelligente boekhouder 1 VAN HATTUM EN BLANKEVOORT N.V. ZETTER- OPMAXER Badgasten uit zee gered 40 jaar actief voor de jeugd grote zomer-opruiming maandag de gehele dag gesloten 't binnenhuis n.v. „Openbaar" muziekfestijn Zwaargewonden bij ongevallen in Haarlem Estec heeft in Noordivijk behoefte aan 700 extra woningen INTERNATIONAAL WATERPOLO Voorstel B. en W. Haarlem Wegens verkrijgen van het predikaat Koninklijk Maandag 19 juli Geslaagdenlijst LTS Haarlem a) Rijkskweekschool APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN ERVAREN BOEKHOUDER De Tijdpers H.H. MISSEN ZATERDAG 17 JULI 1965 PAGINA 2 GMg&szmws julianapark 58-60-62 - fel. 5 83 91 (4 lijnen) Films Orgelconcours Muziek Diversen Cabaret T entoonstellingen EEN GEROUTINEERDE (STENO)-TYPISTE EEN MEDEWERKSTER VOOR NAAR POSTKAMER EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (mannelijk) b) c) Onfatsoenlijk VIERHAND RECLAMEDIENSTEN N.V. heefi een uitstekende positie va'cani voor een Vereisten: min. S.P.D. opleiding en capaciteiten om de Directie periodiek verslag uit te brengen. Geboden: Een interessante en goed betaalde functie in modern bedrijf met uitstekende voorwaarden. Schriftelijke sollicitaties aan boven staand adres. Voor een tijdelijke actie, minstens drie maanden, zoeken wij een met gevoel voor administratie en organisatie. Kennis van Engels in woord en geschrift verlangd. Een interessante mogelijk heid, ook voor een actieve man van middelbare leef tijd. Sollicitaties schriftelijk aan boven staand adres of telefonisch onder no. 02500 - 18480. Zandvoort: HEEMSTEDE, 17 juli Het Olym pisch waterpolo-zevental der Austra liërs doet Nederland aan en heeft gis teren tegen het versterkt HPC-team lijn vierde van de zes te spelen wed strijden in Nederland gespeeld. Voor de soveelste maal doken de Australiërs met de nodige routine in het kille nat, dat deze keer kouder dan ooit was. In het Heemsteedse zwembad „Groe- nendaal" beleefde men sinds jaren weer een internationale strijd. Hun zwaar gebouwde en gebruinde body's staken scherp af tegen het tacht blauwe water. De HPC'ers keken ietwat belangstellend naar hun tegen standers; ook wat bevreesd. Terecht. Hun overmacht qua snelheid, balcon trole en positiekiezen zou reeds in de eerste rasse minuten blijken. Want nauwelijks had het aanvangs-signaal geklonken of de strijders van het Olym pische waterpoloteam namen het HPC- neiligdom met ontstuimige schoten on der vuur. Leon Wiegard trof als eerste de roos. Een drukbal van Leon Wie gard zou hierna nogmaals doeltreffend worden afgerond. Verfijnde aanvallen brachten de tegenstanders veelal tot wanhoopsdaden. William McActee le pelde een backhand fraai in de tou wen 0-3. Met enig tegenspel kon de HPC-aan- voerder haast nog tot scoren komen. Edoch door de plotseling geschapen HAARLEM, 17 juli Indien een daartoe strekkend voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad wordt aange nomen en dientengevolge de algemene politieverordening wordt gewijzigd, zul len de café's in Haarlem langer open mogen blijven. De verordening zal in deze zin wor den gewijzigd, dat de café's op vrij dag en zaterdag tot 's nachts één uur geopend mogen blijven en de andere dagen tot half één 's nachts. NOORDWIJK, 17 juli Dank zij het resoluut ingrijpen van enkele bad meesters op het Noordwijkse strand kon den twee meisjes die in zee in moei lijkheden raakten worden gered. Een 17-jarige Engelse baadster kreeg bij het zwemmen kramp. Zij werd door de bad- lieden Arie en Jaap van der Niet uit het water gehaald. Twee andere badmannen van Zeebad, de heren Bedijn en Hazenoot moesten een Duits meisje van ongeveer 14 jaar te hulp komen. Zij was ondanks de rode vlaggen op een gevaarlijke plaats in zee gegaan en verkeerde eveneens in gevaar. Beide baadsters hebben geen nadelige gevolgen van het avontuur ondervonden. In dit verband wordt er nogmaals op ge wezen in geen geval te gaan zwemmen of baden op plaatsen, die door rode vlaggen als gevaarlijk zijn aangeduid. kans schrok hij hevig en schoot de bal meters over. De aanval trok over en trof prompt het doel 0-4. (Ian Miller) Even zou men glanzen van een bijzon dere fraaie treffer van Boudewijn de Jong die via een aanspeling van Johan Bontekoe in kon schieten, 1-4. In die derde speeltijd zouden de Australiërs toch nog terugkomen door Leon Wie gard die beheerst het leder achter de HPC-goalie priemde. Henry Hoad deed het eveneens zo 1-6. De laatste periode wilde HPC alles op alles gooien. Een hevig offensief ontvouwde men dat zowaar aanvanke lijk vruchten afworp. Een keihard schot werd in eerste instantie gekeerd, maar Wim Entrop kon geen fout ma ken. Meesterlijk kogelde hij in 2-6. Maar Ian Miller had na deze treffer nog even zin om de defentie vakkundig uiteen te rafelen. Nog éénmaal wist hij zijn meesterwerk doeltreffend af te ronden, 2-7, hetgeen tevens de eindstand betekende van deze leerzame internatio nale, welke door een schaarse aanhang werd gadegeslagen hoewel deze „de monstratie uniek mag worden ge noemd. HAARLEM, 17 juli In „Kraantje Lek" is gistermiddag mejuffrouw C. M. kam onderscheiden met de gouden ere-medaille in de orde van Oranje Nassau. Mejuffrrouw Kam kreeg haar onderscheiding, die haar door de wet houder van volksgezondheid en sociale zaken, de heer A, van der Veldt, werd uitgereikt, voor alle moeite die zij zich sinds 1925 oor de jeugd en de kinder dagverblijven in Haarlem in het bijzon der gegeven heeft. In 1925 werd mejuffrouw Kam aange steld als lerares aan de gemeentelijke huishoudschool. In die functie kreeg zij te maken met de Vereniging Kin derbewaarplaats Zuid in Haarlem, waar namelijk haar leerlingen de op school gegeven lessen in praktijk brachten. Zij werd lid en later secretaresse van de vereniging. In 19-18 maakte zij, inmid dels als voorzitster, d" fusie mee van haar vereniging met de Vereniging Kinderbewaarplaats Noord tot de Stich ting (Kinderdagverblijven. Sinds 1963 is mejuffrouw Kam weer vice-voorzitster van de stichting. Onder haar begripvolle leiding heeft de stichting de overgang van ouderwet se kinderbewaarplaats naar moderne kinderdagverblijf aangekund. Ook op ander terrein liet zij haar liefde voor kinderen blijken. Tijdens de oorlog leidde zij kampen voor „bleek neusjes" in Friesland en aan de Kaag. In artikelen waagde zij zich zelfs met kennis van zaken aan „de opvoeding van jonge boerinnen", terwijl de straat jeugd haar lief was toen zij een instuif in de Lange Margarethastraat voor hen organiseerde. Na de bevrijding werkte zij maandenlang mee aan de opsporing in Friesland van uit het westen geëvacuteerde kinderen. De huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting in Haarlem tenslotte heeft twintig jaar lang van haar praktische kenis kun nen profiteren. Advertentie) wegens voorbereidende werkzaamheden voor onze is onze zaak verkoop begint dinsdagochtend 9 uur CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De dolle generaal, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur, za. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur en dinsdag 8 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No. 18 jaar. LI DO. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Girl happy, a.L Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Vluhber vliegt weer, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. Elke ochtend beh. zo. 10.30 uur: Het Poppeye festival, alle leeftijden. Zondag 11 uur: De grote jacht, a.l. HOXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Slavenjacht, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: De held van Marathon, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Wat een vrouw, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke ochtend 10.30 uur: De triomf van Lassie, alle leeftijden. MINERVA. Vrij. 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur: Love in Las Vegas. 14 jaar. Za. en wo. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: De laatste Robin Hood, alle leeftijden. Ma. t/m wo. 8.15 uur: Geluidloos als de nacht, 18 jaar. Zaterdag 17 juli Bakenesserkerk, Bakenessergracht 8.30 uur: Concert door Frans Brüggen, blokfluit en Gustav Leonardt, clavecymbel. Zaterdag 17 juli Raadhuisplein, Zandvoort. 8 uur: Uitvoe ring van Arti et Religion!. Dinsdag 20 juli Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Concert door Cor Kee, orgel. Donderdag 22 juli Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Orgel concert door George Stam. Raadhuisplein, Zandvoort 8 uur: Uitvoe ring van de Harmonie N. Z. H. Zaterdag 17 juli Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Dansavond tn.m.v. „The Hoppletts". Zondag 18 juli Ekestos, Stationsplein. 3 uur: Dansavond m.m.v. de beatgroep .Paolo and his Tigprs" Openluchttheater, Bloemendaal, 3 uur: Op voering van het marionettentheater Bert Brugman. Maandag 19 juli Vleeshal, Grote Markt. 2.30 uur: Uit voering van Poppentheater „Merlijn" van Maaike en Rien Baartmans. Rikkie en Slin gertje in „De Toverhoed". Dinsdag 20 juli Vleeshal, Grote Markt. 2.30 uur: Uit voering van Poppentheater Merlijn" van Maaike en Rien Baartmans. Rikkie en Slin gertje in „Het onderwateravontuur". Woensdag 21 juli Openluchttheater, Bloemendaal 8.15 uur Uitvoering van het Danstheater Inter nationaal. Vleeshal, Grote Markt. 2.30 uur: Uit voering van Poppentheater „Merlijn" van Maaike en Rien Baartmans. Rikkie en Slin gertje in „Het sprookje van de Zon". Donderdag 22 juli Vrije strand bij Bad ZUID, Zandvoort: Zandbouwwedstrijd voor kinderen. Vleeshal, Grote Markt. 2.30 uur: Uit voering van Poppentheater „Merlijn" van Maaike en Rien Baartmans. Rikkie en Slin gertje in „De fluit van Bozetol". Waagtaveeme, Hoek Damstraat. 8 uur: Optreden van Cobi Schreijer met inter nationale volksliederen. Van 18 t/m 30 juli treedt als gast op de populaire Folksinger ,,Alex Campbell" uit Schotland. Dick Poons met eigen liedjes. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw Tekeningen van Nederlandse. Italiaanse en Franse school, löe i/m 19e eeuw Fossielen en natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van ll3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondag? van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 2üe eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van lü 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2—5 uur Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Looy, Kl Hout we., 103 Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 11) 12.30 en 13 30 - 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Cruqnius Museum. Historische stoom machines en grcne maquette van Nederland met waterstand en overzicht o verstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 - I2.3u en 1.30 5 uur Zondags van 1—5 uur Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (t/m 29 augustus) De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus). 2e etage. 100 ambachten, van Jan buy ken Dag (behalve dinsdag) vhd 8—1130 uui Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- on zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober) Prentencabinet. Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag van 10 tot 5 uur Zondag van 1 tot 5 uur In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: De maand juli expositie van tekeningen van Jan Baptiste de Winter Geoper d van 10 6 en van 8 12 uur Artificia, Binnenweg, Heemstede: Tentoon stelling van schilde-ijen van Cor Hak en leeldhouwwerken van Kees v erl.ade Ge opend op werkdagen van 9.30 18.00 uur. Vrijdagavond bovendien van 7.3'J 10 uur it/m 31 juli) Museum Het Huis van Looy, lng, Kam perlaan: Fototentoonstelling „De muggen" Dagelijks van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. (t/m 15 augustus). HAARLEM, 17 juli Tijdens de fees telijke bijeenkomst in het Concertge bouw van directie en personeel van „Droste", ter viering van het verkrij gen van het predikaat „Koninklijk" op 4 december van het vorig jaar, heeft ieder van de honderden werknemers kunnen meeleven met wat er zich des morgens in het fabrieksgebouw als voor spel van de feestelijkheden in tegen woordigheid van een klein aantal geno digden had afgespeeld. In de Concert zaal waren tientallen televisietoestellen opgesteld, waarop de zaal het gebeu ren van die morgen het onthullen van een beldhouwwerk, een geschenk van het gezamenlijke personeel, in de gemoderniseerde hal kon volgen. De onthulling werd verricht door me vrouw H. J. Droste-Savrij, echtgenote van de overleden stichter van de fa briek. Het beeld stelt voor de verper soonlijking van expansie, groei en sa menwerking, het is een ontwerp van de beeldhouwer N. Nagler. Er waren nog meer geschenken. In de zaal bood de vertegenwoordiger van een van de tien personeelsverenigingen, die Droste telt, namens die verenigin gen een kandelaar aan. De directie van Droste greep de massale bijeenkomst aan als een goede gelegenheid afscheid te nemen van me vrouw W. Meinema, het hoofd van het vrouwelijk personeel. Mevrouw Meine ma, die ter gelegenheid van haar hu welijk afscheid nam, bleek in de tien jaar, dat zij bij Droste werkzaam was §eweest, aller harten gewonnen te heb- en. Met goed psychologisch inzicht had zij het vrouwelijk personeel geleid en tot een grote eenheid gemaakt. De directie drukte haar erkentelijkheid uit met een fraaie ring, het personeel met een har telijk applaus. De Droste-feestelijkheden werden el ders met verscheidene evenementen voortgezet. HAARLEM, 17 juli Vanavond gaat het H. J. C.-feest beginnen. Ter gele genheid van het 15-jarig bestaan van de Haarlemse Jazz Club zullen er zoals vroeger in New Orieanse dagen boten met muzikanten door de Haarlemse grachten varen, terwijl men met een openluchtconcert aan de vermaarde streetparades" zal herinneren. De eerste „canal-parade" begint om half acht. Dan laat een boot, met de Midgetown Jazz Band aan boord, aan het Spaarne bij de Damstraat de tros sen los voor een vrolijke vaart op de tonen van dixielandmuziek door de Nieuwe Gracht, Leidse Vaart, Raam- vest in de richting van weer het Spaar- ne. Om ongeveer half negen hoopt men terug te zijn. Om te vertrekken naar de Grote Markt waar tot kwart voor tien de Midgetowners, geassisteerd door het Kwartet Martin Haak, een openlucht concert zullen geven. Intussen vindt, langs dezelfde route, een tweede tocht door de grachten plaats, waarbij een dixielandorkest uit de Amsterdamse „Blokhut" de muziek zal maken. Haarlemse bloemenmeisjes zullen het feest een fleurig aanzien ge ven. Het sluitstuk van de lustrumviering heeft een meer besloten karakter. Om ongeveer tien uur zal een grote boot vanaf de Damstraat vertrekken voor een „riverboatcruise", waarbij een groot aantal vermaarde bands de mu ziek zal verzorgen. De tocht gaat via Haarlem over Penningsveer naar Spaarndam. HAARLEM, 17 juli De Raad van Arbeid te Haarlem heeft gisteren een goed gedeelte van de dag besteed aan de viering van het veertigjarig jubi leum van de heer R. Cats. De jubilaris, werkzaam op de afdeling ongevallen wetten, mocht 's morgens in het ge bouw van de Raad van Arbeid van directie en collega's een hartelijke hul diging ondergaan. Hjj werd bij deze gelegenheid verblijd met vele geschen ken, waaronder een transistor, een scheerapparaat, een enveloppe met in houd en een wandbord, 's Middags re cipieerden jubilaris en gezin in het Noordersportparkpaviljoen in Ilaarlem-Noord. De heer Cats kreeg gistermiddag nog twee vriendelijke toespraken te incasse ren. De eerste van de voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. J. van den Bergh, die pas sinds 1 juli als zo danig in functie is en de tweede van de heer F. de Vries als vertegenwoor diger van zijn afdeling. Mr. van den Bergh noemde de heer Cats een goed ambtenaar, die zich ook in het maat schappelijk leven en met name op het gebied van de sport vele verdiensten heeft verworven. De heer De Vries roemde vooral de sfeer die de heer Cats in zijn directe omgeving neeft ge schapen. Namens de afdeling schonk hij de jubilaris een platenspeler, een plaat en een platenbon. In een korte toespraak dankte de heer Cats beide 1 sprekers. Haarlems Speeltuin Verbond: Opening van de vakantiespelen 1965 voor kin deren vanaf zes jaar van alle afdelingen op het gemeentelijk sportveld aan de Kleverlaan van 12 tot 4 uur. Vlaghijsen en daarna levend ganzen bordspel. Kosten 10 cent. HAARLEM, 17 juli B. en W. vragen de gemeenteraad een bedrag van ander half miljoen gulden ter beschikking te stellen voor de verbreding van de onder doorgang van het viaduct in de Friese Varkensmarkt. Nog in de loop van dit jaar zal met de werkzaamheden worden begonnen. Binnenkort zal de Spaarn- damseweg geheel vernieuwd en ver breed zijn. Een aanzienlijk grotere ver keersstroom zal zonder twijfel van die weg dan gebruik gaan maken. De stroom zal ten dele op de Friese Varkensmarkt gericht zijn. Geruime tijd geleden zijn de Spoor wegen reeds begonnen met de voorbe reiding van de plannen. Het plan is nu nagenoeg geregeld. In de kosten van an derhalf miljoen gulden zijn niet begre pen die van vernieuwing van de riole ring in de Friese Varkensmarkt en van de organisatie van de wegindeling. HAARLEM, 17 juli He donderdag avond gehouden jaarvergadering van TYBB was waarschijnlijk de laatste bij eenkomst van de geel-zwarten in hun vertrouwde omgeving. Binnen niet al te lange tijd trekken zij naar de nieu we speelvelden om in letterlijke en fi guurlijke zin een verloren terrein te herwinnen. Voorzitter H. vaïi Turnhout benutte zijn openingswoord onder meer door op te wekken om d-e saamhorigheid en de belangstelling voor gemeenschappelijke taken met meer zorg te omringen. Bjj de jaarstukken werd bijzondere dank gebracht aan de Toto-commissie, die ervoor zorgt dat vooral het werk ten behoeve van de jongeren zo goed mo gelijk verloopt. Ten aanzien van het jeugdwerk werd meegedeeld, dat een wijziging wordt doorgevoerd, waardoor de beschikbare mankracht beter kan worden benut. Met trots werd gewezen op de grote jeugdafdelingen van TYBB. Ook in deze vergadering werden eni ge getrouwen opgenomen in de gouden ploeg. Wim de Zwager werd vereerd met de Buschmann-beker. Het vertrou wen van de leden bleek uit de nerver- kiezing van de periodiek aftredende be stuursleden. In de vakature Tulienaar werd voorzien door de benoeming van G. van Wieringen. HAARLEM, 17 juli Het is koste lijk de volkszanger Alex Campbell in de Waag bezig te horen. In zijn meest verstaanbare Schots presenteert hjj zich als een komiek, die het Haar lemse ijs weet te breken en die de be zoekers van de Waag in de juiste stemming brengt voor zijn volksliedjes. Die Alex Campbell overigens zingt bjj een eigen, grandioze, begeleiding van gitaar, banjo en de tot veler vreugde herontdekte mondharmonica. Campbell zojuist teruggekeerd van een Europees toernee, blijft veertien dagen de Waag- bezoekers en zichzelf amuseren, in een volksliedjesprogramma samen met gastvrouw Cobi Schreijer en de jonge Nederlandse gitarist, zanger, dichter, componist Dick Poons. Het is duidelijk te horen dat Alex Campbell grote waardering heeft voor mannen als Leadbelly, Pete Seeger en Campbell's grote vriend Bob Dy lan. Hij kan wat zij kunnen en hij kan Diploma metaalbewerken: L. Bloe- mink, A. v.d. Bos, T. Hamann, P. Ko ning, H. Musscher, H. Ouderkerk (klas- seprijs), A. Reusien, C. Smeenk, T. Val kenberg, F. Verkerk, C. Vos, C. Wer- dekker, W. de Zwart, H. Boonders, M. Bouhuis, M. Cozijn (klasseprijs), C. Dit- marsch, B. Dorlandt, A. v. Es, J. Hac- cou, F. Kaspers, F. Mensingh, S. v. Oostveen, J. Prang, J. Riepma, F. Roest, W. Saarloos, J. Theil, P. Visser, A. v. Vliet, C. Wittekoek, P. IJff, G. v. d. Zee, R. Kolkman, P. Koster, L. Goll, J. Bulters, K. Elzenga, G. Gerritsen, W. Jansen, A. v. Koetsveld, J. Leonu- pun, B. Stijnman, A. Teunissen, R. Tun- zi, M. Uilersma, (klasseprijs), R. de Vries, F. Wansleeben, W. Wittekoek, D. Worseling, J. v.d. IJssel, G. v.d. Zon. J. Zijl. Diploma Fijnmetaalbewerken: S. Ben jamins, L. Bodenstaff, F. v. Hemert, P. Maasman, H. Martensen (klasseprijs), J. Meeuwsen, E. Meijer, P. Onel, R. Sander, F. Stoker, J. Voetelink, P. de Vries, A. van 't Zand (Cornrad Stork- prijs), D. de Zwarte. Diploma Automontage: L. van Agge- len. G. Bouhuis, H. Doorlag (klasse prijs), P. de Droog, F. Gans, R. Heerin- ëa, .J Hiel, F. Jans, A. Tiggelman, v.d. Wetering, W. Zwart. Diploma Elektrotechniek: J. Abra- hamsen, J. Aldershof, A. v.d. Berg, Th. ter Bruggen, H. Coblens, R. de Groot, R. Horstman, R. ter Horst, W. de Jong, J. Kippers, F. Koevoet, J. A. de Vries, G. de Vries, F. Wakker krijnders, H. Moone, G. v.d. Voet A. de Vries, G. de Vries, F. Wakker (klasseprijs) Diploma Timmeren: G. v. d. Aar, R. bonke, G. Brink, .J Broersen, H. Drie huizen, H. de Jonge, E. Karman, G. Kelderman (klasseprijs), F. Kleinhout, R. Kokkelkoren, C. Kreuger, G. Kuiken, C. Menks, G. Roosman, N. van Sloten, J. Snoeks, J. Sprenkeling, P. Vergers, J. Fabrie, M. Grunwald, W. den Heijer, R. Kluft, G. Komduur, M. Koopman, D. Möring, J. v. d. Schrier, M. v. Steen bergen (klasseprijs), D. Teitsma, G. Timmer, R. Verdonk, N. v. Wieringen. Diploma Fijnhoutbewerken: H. de Boer, A. v. Eek, J. Fontijn, W. Krol, C. v.d. Linden, L. v.d. Lubbe, D. Nieu- wenhus, W. v. d. Putte, J. v. Rooijen, L. Rijerkerk (N.A.P.B.-prijs) Th. Schouten, R. Speerstra D. de Waal Malefijt, Th. v. Wees, R. Wesselius, J. Zwarts, G. Hen driks (klasseprijs). Diploma Schilderen: P. Dreijer, J. Duursma, J. Eichhom, J. Elfering (klas seprijs), H. Janssen, H. Maas, J. Meijer, C. Ie Noble, Th. Wester, W. Dubbe, Diploma Brood-Banketbakken: A. Au- berlen, E. Jordens, S. v.d. Klugt, F. v.d. Laarschot, E. de Leeuw H. Oord (klas seprijs), A. Otto, H. Riksman, H. Sehoo- ne, L. Smit, R. Tito, A. Verlaan, W. Vreeken, R. Wiedjjk. Diploma Banketbakken: H. v. Boe- schoten, C. Bol, R. Buis, P. Emans, E. Eshuijs, R. v. d. Griend, F. v. Haaster, R. v. Harmeien, E. Klinge, E. Koorn, W. Otto, T. Poort, J. v. Zwol (klasse prijs), J. Bol. Diploma V.U.T.O.: W. Braak, L. v. Egmond, N. Hamburg, B. Koppert, J. Kooren (klasseprijs), J. v. Loon, B. v.d. Mije, D. Óffenberg, H. Paap, G. Posma R. Smakman, P. Smit, A. v.d. Vele, A. Visser, P. Wever, C. Schra- meijer. School voor Scheepwerktuigkundl- gen: R. v. d. Bijl, Th. Duin, C. Duiven voorden, W. v. Koningsbruggen, J. Ko per, C. Koppen, E. Poldervaart, J. v. Schagen, J. Visser. (Advertentie) DROSSESTRAAT Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben be sloten een verbod tot het plaatsen van rijwielen vast te stellen voor de Drosse- straat tussen de Gedempte Oude Gracht en de scheiding van de percelen Dros- sestraat 14a en 14b. BRUG AFGESLOTEN De brug over de Liede bij Penningsveer moet dringend worden hersteld. De herstel ling wordt uitgevoerd vanwege het Hoogheemraadschap Rijnland. Ingaan de 19 juli is de brug op werkdagen van zeven tot vijf uur voor alle ver keer afgesloten. De werkzaamheden vergen vermoedelijk veertien dagen. HAARLEM, 17 juli De ongewone drukte, het slechte weer, dat wegbe rijders grote haast deed maken en bo vendien voor gladde wegen en beslagen ramen zorgde, heeft gisteren in Haar lem tal van ongevallen veroorzaakt. Er viel heel wat schade op te nemen, ter wijl een aanzienlijk aantal personen ge wond werd. Vier mensen liepen zware verwondingen op. Omstreeks twaalf uur reden op de Rijksstraatweg nabij de Ambachtstraat twee personenauto's op elkaar in. In een van de auto's liep de 31-jarige werk man M.H., werkzaam bij de Hoog ovens, een schedelbasisfractuur op. Hij moest worden opgenomen in het zieken huis St. Johannes de Deo. Drie uur later gaf op de kruising Vondelweg-Vergierdeweg de 57-jarige bromfietser R. C. v.d. Z. uit Spaarn dam geen voorrang aan een personen auto. De bromfietser werd tegen de grond geslingerd en moest eveneens met een schedelbasisfractuur in de Deo wor den opgenomen. Omstreeks half zes kwam de 62- jarige mevr. P. C. B. uit Haarlem met haar fiets te vallen toen zij op de kruising Rustenburgerlaan-Esschil- derstraat geen voorrang gaf aan een personenauto. Met een hersenschud ding, een gebroken rechterbeen, een schouderfractuur en verscheidene kneuzingen moest zij in de Maria- stichting worden opgenomen. Op de Grote Markt, voor het stadhuis, tenslotte, haalde omstreeks kwart voor tien 's avonds de 21-jarige H. M. uit Heemstede op haar bromfiets rechts een personenauto in. Zij werd geraakt door het reehter- voorspatbord en kwam te vallen. Met een zware hersenschudding werd zij overgebracht naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo. NOORDWIJK, 17 juli De directie van Estec kampt met het probleem hoe en waar drieduizend personeelsleden te huisvesten. Een berekening heeft name lijk uitgewezen, dat dit aantal over twee jaar bij de staf in Noordwijk werkzaam zal zijn. Het is noodzakelijk naast het extra contingent van 345 woningen de beschikking te hebben over nog eens 700 woningen. Het is van het grootste belang, dat de elders uit de Randstad afkomstige technici in Noordwijk kunnen worden ge huisvest. Aantrekken van technici uit Noordwijk en directe omgeving zou de arbeidsmarkt helemaal uit zijn evenwicht brengen. In verband met allerlei Es tec activiteiten staan Noordwijk nog heel wat bouwplannen te wachten. Een groot deel van het door de tien lidstaten beschikbaar gestelde budget van 500 miljoen moet in Noordwijk worden be steed. In de gebouwen gaan 30.000 zit ten en in inrichting en uitrusting ruim 100 miljoen. Op het punt leverantie van materialen gaat Noordwijk zelf ra ketten en satelieten ontwikkelen. UlllllllllilllillllilllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinilllIIIUIillllllllllllllllllllllilllL. AANNEMINGSBEDRIJF VRAAGT BEVERWIJK Min. opleiding U.L.O. of gelijkwaardige scholing. Min. opleiding U.L.O. of gelijkwaardige scholing. Min. leeftijd 22 jr., met U.L.O.-diploma en praktijk diploma boekhouden of studerende hiervoor. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken, Postbus 3, Beverwijk. 5 - 5* ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiimmiiiii Lezers schrijven de krant Dat zijn honderden ingezetenen van Haarlem die er blijkbaar een hond op na houden voor hun plezier en tot last van hun medeburgers. Kunt U het anders verklaren als ge brek aan fatsoen, dat onze trottoirs voor voetgangers onbegaanbaar zijn. Kijkt U eens naar die quasi onnozele ge zichten van „Mijnheer" en „Mevrouw wanneer hun hond Uw hek, tuin, deur, stoep of auto bevuilt. Zou het niet billijk zjjn dat zij hiervoor hun eigen propere gevel of stoep benutten? Een echte die renliefhebber, die tevens geen mensen hater is, heeft mij gezegd dat men n dier kan leren waar het niet mag. Onze vindingrijke gemeenteraad heeft ongeveer een jaar geleden belasting in gevoerd voor het ophalen van huisvuil, dat tenslotte nog fatsoenlijk in een vuil nisemmer gedeponeerd wordt! Zou het niet logisch zijn dat de gemeenteraad een extra hoge belasting oplegt aan die burgers die verantwoordelijk zijn voor de ergerlijke stadsvervuiling?! Want dat zal wat kosten om de stad Haarlem leefbaar, „begaanbaar" te hou den! Dank voor plaatsing! Haarlem-N., H. J. A. MATHÖT Geslaagd voor de gehele akte, de dames: A. van Exel, Leiden; R. de Roock, Hoorn; E. Alexander, Naarden; W van Steenbergen, Heemstede; M. Kelder-Van Bockom Maas, Leiden; E. van Dijk-Van Zonneveld, Amstelveen. De heren: J. Hendriks, 's Graven- hage; J. Gerstel, Voorburg; W. ter Veer, Wijde Wormer; J. Snoep, 's Gra- venhage; W. Groot, Purmerend; H. Meheiz, Haarlem; A. Weeber, 's Gra- venhage; A. Emanuels, Haarlem. Verklaring A; Mej. M. Kloppenburg, Krommenie; de heer G. Visser, Noord- wnkerhout. Verklaring B: de heer C. Wmtermk, Alkmaar. Geslaagd voor de gehele akte: de dames: J. J. A. de Jong-van Rooy, 's Gravenhage; G. Kuiper, Weesp; de heren: J. H. Kok, Beverwijk; W. C. Hennis, Zandvoort; Voor gedeelte A: de dames; P. A. J. Bouhuis-Muis, Weesp; J. M. v.d. Meulen-van Kar- sen, 's Gravenhage; de heren: J. ZeU- stra, 's Gravensande; E. O. Mac Do nald, 's Gravenhage; Voor gedeelte B: mevrouw C. G. Cruyf-Cobet, 's Graven hage; de heren: D. J. Kramer, s Gra venhage;. W. J. Gerritsen, 's Graven hage; W. J. Gjaltema, Velsen-Zdi F. Cappendijk, Voorburg. Haarlem: Apotheken: Park-Apotheek, Kleverpark- wee 13. tel. 50444; Ce..traal-Apotheek, Grota Houtstraat 78, telefoon 10500-10502; Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, ^Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Beijers, Raamsmgel 28. Haarlem, telefoon 13164- Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, telefoon 21400; Ambulancedienst Dierenbescherming. Tel 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Kamps, B. van Lennep- weg 1, telefoon 84715. A V Lier, P. Aertzlaan 6, telefoon 85975. Wijkverpleging: Zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 83233. Overveen Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heerlnga, Militairen- weg 18, telefoon 56409. Wijkverpleging: Zr. E. van Sehooten, Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129. Bloemendaal: Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuiderstation»- weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. E. van Sehooten, Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129, meer: hij kan de mensen stevig laten lachen. Zo nu en dan geholpen door een slokje uit zijn heupflacon Scottish whisiky maakt hij de bezoekers wijs dat het hem, hoewel hij niet voor de eerste keer in Nederland is, helemaal niet spijt dat hij de taal geenszins machtig is, omdat hij er heel wat sterke staaltjes van heeft dat men al leen maar met „ja. graag" overal te recht kan. Hij meent in een vrolijke bui dat de nieuwsgierige voorbijgan gers die door de ramen van de Waag gluren en vanaf het trottoir meege nieten, waarschijnlijk Schotten zijn; hij laat zijn toehoorders uit volle borst meezingen. Alex Campbell is in En geland overvolle zalen en geweldige populariteit gewend, de Waag betekent voor hem een vasteland-se uitdaging. Spaarne 51 55 - 59 HAARLEM X in Amsterdam vraagi voor Krant en periodieken pt longgezel die Wei voor op korte termijr w1i worden opgeleid Nadere inlichtingen verstrekt het bedrilfskantnoi van DE TIJDPERS N.Z Voorburgwal 65 ■Vmuterrtam 73 Het verdient aanbeveling bij sollicitatiebrieven e.d geen originele stukker m te sluiten maai foto 'opieër ot afschriften 'nzp advertentie afdelm kan n.l geer enkel< garantie geven dat zoek geraakte originele stuk ken weex bij de eigenaar Aerdenhout: Apotheken: Zie onder Heemstede. Iioktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. Bakker, Duinroos laan 8, Bentveld, telefoon 43330. Apotheek: Zeestraat-Apotheek, Zeestraat 71, telefoon 3073. Doktersdienst: Inlichtingen via het tel. no. van de huisarts. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H, 11.15 en 12.30 uur. Sint Anthonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne. 7.30, 9, 10.30 H, 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H, 10, 11, 12 en 18,15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H, 10.30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H, 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kru- gerstraat: 7.30, 9.15 H, 10.45, 12 en 17.30 uur. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H, 11, 12.15 en 19 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H, 10, 11.15, 12.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H, 11.15 en 19 uur. H. Ajiostol Paulus, Duinroosplantsoen: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H, 12 en 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7,30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H, 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 7.30, 8.30, 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H, 10. 11 en 12 uur. Spaarndam: 7.30, 8.30 H, 10.30 en 12 uur. BENNEBROEK: Sint Joseph: 6.45, 8.30 H, 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30 ,9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2