SLAAT „VUURVOGEL" VOOR VIJFDE MAAL TOE? Volgens het schema ditmaal boerderij moe van maagzuur? ASPIRIN® BAYER BA WATERPOLO Robben-dames veroveren voor twintigste keer landkampioenschap Chapman op vrije voeten neem natuur-grijze A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND PlAlNIOlF MMl± Man verdronken in haven Zonverbrande Zonnebloemen uiten hun dankbaarheid Vanavond is het alweer afscheid Drs. A. J. Cuppen hoofdredacteur Tijd-Maasbode Opzet of niet Dwanghandeling Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! Verlies voor Gooi-dames ZAAK - AKERSLOOT Gemeente mag bij bisschop klagen Tegenstrijdig Invasie DINSDAG 20 JULI 1965 PAGINA 5 De vroegere strijkerij van de rubberfabriek die door brand stichting is verwoest. Schade: enige tonnen. Wees goed voor uzelf en uw maag) kinder daar staat metvruchtensmaak achter DAAR STAAT ACHTER De landskampioenen waterpolo. Het is beslist niet de eerste keer dat de dames van de Robben voor een kampioensfoto poseren. Zit tend v.l.n.r. Ineke TigelaarJeanne v.d. Pijl en Ammy Landeweert. Staand v.l.n.r. Thea Tomson- Snoeks, Rietje de Rie-van Reenen, Mary Schotman-Landeweert, Jan Stender en Dickie Kloék-v.Ekris. Het bezoek aan de vishallen was voor de Zonnebloemgasten wél een heel bijzondere belevenis. Zij hébben er hun ogen uitgekeken. Ridderkerk verwacht om een uur vannacht de pyromaan (Advertentie) Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. am Norac is 'n NORIT produkt lllllllllllll"llllllftl"llllllllliiiii,iilllllllllllllllllll,lllllllllMlll Wegens familie-omstandigheden wort- den de volgende personen verzocht zich te melden bij de ANWB-oproepdienst in Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks Van 8 tot 22 uur. DUITSLAND J. H. Loevestein uit Haarlem in Fiat 500, kleur gebroken wit met zwart dak kentekennummer beginnend met TT-... in Ahrtal. Echtpaar J. Bouman-Haag uit Amstel veen, in beige Trabant, GA 72-72 naar Nederland. Qomelis Bunschoten uit Huizen 1NH) «1 een NSU Prinz, kleur grijs, HK 30-10 kamperend in Zwarte Woud. DUITSCHLAND—OOSTENRIJK—JOE- GOSLAVIë Echtpaar H. Jomkrng uit Amsterdam, in auto, merk en kente kennummer onbekend, via Duitsland en Oostenrijk naar Joegoslavië. OOSTENRIJK, JOEGOSIAVIë W. H. Moelker uit Delft in crèmekleurige ford Cortina, HZ 00-67, ergen in Oos tenrijk, Joegoslavië of Italië. _A. Sorber uit Schiedam, in bruine Ford Taunus 17M combi, JD 22-04, ergens in Oostenrijk of Joegoslavië. OOSTENRIJK Harry Bosboom uit Uithoorn, in blauwe Ford Cortina, HZ 21-65, in Karinthië. ITALIë W. Leene uit Amstelveen, in NSU-Prinz kleur rood HS 72-46, on derweg naar Locarno. ITALIë FRANKRIJK SPANJE J. Aardoom en mej. v.d. Berg uit Delft, Mi witte MG sportwagen met open kap JL 83-29, naar Italië of Zuid-Frankrijk en Spanje in hotels. ZWITSERLAND Echtpaar H. W. van Leuven en P. H. Koelemey uit Santpoort, in een lichtgrijze Renault hi a j or, SJ 25-60, in Zwitserland. DUITSLAND J. H. Strier uit Rot terdam in lichtgrijze Opel Kadet, kente- ken onbekend, op camping Odenwald DlJ Hirschhorn-Neckar. ITALIë Echtpaar Heemejjer uit Amsterdam, in grijze Opel Kapitan VP a«n Gardameer. (Van onze speciale verslaggever) RIDDERKERK, 20 juli Nee, Rid derkerk leeft nog niet In de wurgen de greep van de angst nu het een pyromaan in zijn midden weet, er wordt alleen wat minder rustig ge slapen hier en daar. Zeker de ko mende nacht zullen velen maar een half oog dicht doen, voor zover ze al niet helemaal wakker blijven, al thans tot een uur, het tijdstip waarop nu al vier keer achtereen op een midweekse nacht groot aiarm gege ven moest worden voor uitslaande branden. Is het niet uit angst dat men opblijft, dan toch wel uit nieuws gierigheid of zucht naar sensatie want een beetje spannend vindt Rid derkerk het toch wel. Ongerust zijn niet op de eerste plaats de flatbe woners maar de directies van de grote bedrijven en de boeren, die zich het mogelijk mikpunt weten van de vreemde vuurvogel en die hun veelal uitgestrekte eigendommen maar moeilijk kunnen beschermen. „Neem een hond, breng buiten ver lichting aan, houdt zelf de boel in de gaten" heeft de politie aangeraden en velen zijn nu inderdaad op hun hoede. Verleden maand begon de reeks met een fikse brand bij boer Van der Hoek, wiens schuur, gelegen naast de grote weg Rotterdam-Dordrecht, geheel afbrandde. De week daarop moest ér een brand gemeld worden bij Van Boele's Scheepswerven, daar na was de schuur van boer Rochus („Rook") van Dam aan de beurt en verleden week ten slotte brandde de afdeling strijkerij van Rubberfabriek Bakker en Zoon N.V. geheel uit. Hier kwam de brand eerst goed aan, want er werd voor enkele honderdduizen den guldens schade aangericht. Rid derkerkers geloven dat de brand weer deze week weer naar een boer derij zal moeten uitrukken. Ze zijn sneller in het ontdekken van een re gelmatige reeks dan statistici en wij zen triomfantelijk op de opeenvolging boerderij-industrie-boerderij-industrie. Is er in Ridderkerk gewoon sprake van toeval, nu er vier weken achter een een grote brand is uitgebroken of is er inderdaad brandstichting in het spel. De commandant van de vrijwillige brandweer, tevens tech nisch hoofdambtenaar van gemeente werken „een cummulatie van func ties, mijnheer"), de heer A. van Rij, zegt bedachtzaam: „Het geeft wel te denken, vier branden in vier weken." Hoewel hy vanwege zijn functie plot- S+m-g in het mi(Men van de belang stelling is komen te staan weet hjj net hoofd koel te houden. „Mijn man- 5en, Saan gewoon slapen vannacht," deelt hij mee. „Ze hebben weliswaar aangeboden om allemaal op te blij- rnü' maar dat heb ik tegengehouden, wet zou psychologisch niet goed wer- ™=o,.0p bevolking; die zou daar ™aar onrustig door worden. Wan- werfelijk weer brand komt, =.„l'a,naf ?et politiebureau de !f °P bun slaapkamer thuis m werking gesteld en binnen enkele minuten zpn we klaar om uit te ruk ken. Als de heer Van Rij dit zegt staat hij op een bovenloop in zijn nieuwe brandweerkazerne, vanwaar men een goed zicht heeft op het ma terieel; de nevelspuiten, de motor spuit, de materieelwagen, de com mandowagen met mobilofoon; ze staan er allemaal zeer opgepoetst bij als komt er straks een koper kij ken. Langs de wand op een plank keurig op ry de dertig helmen met daaronder de jassen, de broeken met zware, misschien wel vuurvaste bretellen en de laarzen. De verantwoordelijkheid voor het nog al urgente onderzoek in de zaak van de vier branden berust bij adjudant M C. Fortuin omdat de korpschef met vakantie was en zich in Italië alleen met zonnebrand hoefde bezig te houden. Hij blijkt een echte poli tieman die het slechte denkt zolang het goede nog niet is bewezen. „Bij brand ga ik er altijd van uit dat deze met opzet is gesticht, totdat het tegendeel kan worden aangetoond. De brand op de scheepswerf zou wel een gewone oorzaak kunnen hebben, maar de andere drie? Ik houd het voorlopig op brandstichting." Deze overtuiging moet tot nu toe alleen maar op vermoedens berusten, want bewezen is er nog niets. Ook niet door het gerechtelijk laboratorium van prof. Froentjes in Den Haag, die eigenhandig verkoolde resten bij de brandplaatsen is komen weghalen. Positief resultaat heeft het onder zoek nog niet opgeleverd. Adjudant Fortuin heeft zijn maatrege len getroffen maar hij vindt niet dat de buitenwereld, waaronder gerekend de mogelijke dader, daar iets mee te maken heeft. Er wordt, vooral 's nachts, meer dan voorheen met auto's gesurveilleerd over het uitge breide wegennet van Ridderkerk en omliggende gehuchten, zo zelfs dat in het dorp gezegd wordt: „De politie heeft zware dienst op het ogenblik." Voorts is de recherche druk bezig, er zou al met verdachte personen ge praat zijn, zonder dat echter tot for mele aanhouding is overgegaan. Het lijkt voor de nog onbekende dader wel zaak op te houden met het af leggen van zijn vuurproeven of an ders uit handen te blijven van de po litie. Want op het stuk van brand stichten mag niet veel in Nederland, zo leert ons het Wetboek van Straf recht. Het is zelfs al verboden zon der toestemming van de burgemees ter hoogstpersoonlijke eigendommen te verbranden. Op brandstichting, die onder één noemer gebracht is met het veroorzaken van een overstro ming of een ontploffing, staat een gevangenisstraf van maximaal twaalf jaar wanneer, zoals in Ridderkerk steeds het geval is geweest, „ge meen gevaar voor goederen te duch ten is". Wordt er iemand door in levensgevaar gebracht dan kan de straf oplopen tot vijftien jaar en schiet er iemand het leven bij in, dan wacht de dader mogelijk levens lang. Psychiatrische handboeken doen uit de doeken dat de pyromanie meestal valt onder de dwanghandelingen, die verricht worden om aan een ondra gelijke spanning of drang tegemoet te komen. Pyromanen kunnen zelden een bevredigend antwoord geven op de vraag waarom zij brand stichten. Brandstichting, zo schrijft dr. G. Kraus in zijn „Leerboek der psychia trie", komt als dranghandeling voor bfl verschillende vormen van psy chopathie, bij epileptische schemer toestanden en bij pathologische heim wee. Men probeert zich soms ook op deze manier te redden uit een on dragelijke situatie. In andere geval len kan zij het karakter van een wraakneming dragen. Gezien de ver schillende branden in Ridderkerk kunnen deze branden nauwelijks te gen individuen gericht zijn, maar zouden zij wellicht een vlammend protest kunnen zijn van een geeste lijk gestoorde tegen de maatschappij in het algemeen. Van de psychiatrie naar Ridderkerk is meer dan een pas. „Sommigen heb ben het over de „pionier", maar ze bedoelen de pyromaan" zegt een melkbezorger. Waarmee niet gezegd wil zijn dat Ridderkerk een achter lijk dorp is. Van een onbetekenend dijkdorp is het na de oorlog sterk uitgegroeid; de bevolking is bijna verdubbeld tot 33.000 inwoners en het maakt nu een voornamelijk vriende lijke indruk, met mooie huizen, vij vers met witte zwanen met wat op zij de oude, nog rustieke kern, waar op de bank rondom de boom de branden worden gerecenseerd. Ook het nieuwe politiebureau heeft veel weg van een charmante villa in deze omgeving en zelfs de tralies voor de ramen van de cellen lijken meer op een speelse inval van de architect dan op harde veiligheidsmaatregelen. Zal hierachter eens de brandstichter worden opgesloten? Op het ogenblik heeft men ïog geen enkel idee over zijn identiteit. Wij vragen de brandweercommandant heel omzichtig of hij wel eens 0e- hoord heeft dat de liefde voor het vak bjj sommige brandweerlieden zo ver gaat dat zij eerst zeif een brand stichten om vervolgens heel ijverig mee te gaan blussen. Mijn heer Van Rij gelooft daar niet in in dit geval. Ten eerste omdat hjj zijn mensen vertrouwt natuurlijk. Maar bovendien, zegt hij: de alarmering Advertentie dB sublieme vlerlagen-houtspa^nplaat een product is automatisch een appèl. Dan zou ik toch iemand moeten missen. Zou hij zich snel na het aansteken uit de voeten kunnen maken zegt n? Dat is misschien wel zo, maar toen we al lemaal aan het blussen waren bij de rubberfabriek ontstond er een on beduidend maar kennelijk ook opzet telijk gesticht brandje in de directie keet op het Raadhuisplein, dus het is gewoon onmogelijk. Wij namen onder meer nog ln ogen schouw de afgebrande schuur van boer Van Dam, die onbekommerd op vakantie is gegaan. Zijn moeder is minder gerust. „Ik slaap zo slecht en steeds ga ik uit bed om even te kijken." Ook vertelt ze dat volgens haar de hond een paar dagen voor de brand is vergiftigd. Hij dreigde in de vlammen om te komen en was te beroerd een kik te geven. Min stens zo interessant vonden wij wat wij naast de schuur aantroffen: kip pen met piepkleine oogklepjes voor in de vorm van een brilletje. „Dan zien ze niet zo goed en kunnen ze elkaar niet kaal pikken". Het heeft niets met brandstichting te maken maar toch, je ziet nog eens wat in Ridder kerk. ZWIJNDRECHT, 20 juli Gistermid dag bereikte de Zwijndreehtse gemeen tepolitie de mededeling, dat in de Drechthaven in Zwijndrecht vermoede lijk een van de werknemers van de n.v. Delta bij het zwemmen was verdronken. Samen met de gemeentepolitie is de rijkspolitie te water ter plaatse gaan dreggen. Enkele tientallen minuten la ter werd het stoffelijk overschot van de heer P. Vermaas, uit Barendrecht opgedregd. Gebleken is dat de man niet kon zwemmen. Hij is waarschijnlijk in een diep gedeelte terecht gekomen. DRIEHUIS, 20 juli „Ome Jan Vi- vié" uit Amersfoort, met zijn 80 jaren de oudste van de Zonnebloemgasten in het Missiehuis, vond dat er iets ge daan moest worden. Hjj wist gedaan te krijgen dat gisteravond, na de war me maaltijd, de Zonnebloemen onder elkaar een vergadering konden houden, zonder dat er iemand anders bij was. Ome Jan, die al eens eerder zo'n kamp had meegemaakt en die ook al twee keer het genoegen van een boottocht heeft mogen smaken, vond, dat er zo ontzettend veel goed is gedaan door iedereen, dat er iets tegenover gesteld moest worden. Goed, het werden dan weliswaar geen taarten zoals hij had (Advertentie) (Van onze sportredactie) HILVERSUM, 20 juli De landsti tel waterpolo is zo langzamerhand het eigendom van de dames van de Rob ben geworden. Gisteravond veroverden zij deze titel voor de twintigste keer zonder puntenverlies en met een bij zonder fraai doelgemiddelde. In negen wedstrijden, die alle werden gewonnen, werden er niet minder dan 78 treffers gemaakt, terwijl de doelvrouwe Rietje de Rie-van Reenen slechts vier keer werd gepasseerd. Uiteraard zou het voor de dames van de Robben leuker zijn wanneer zij wat meer voor de punten zouden moeten vechten, maar het ziet er voorlopig niet naar uit dat hun hegemonie door een andere ploeg zal worden doorbro ken. De basis van al de successen van de Hilversumse dames is volgens trai ner Jan Stender in de eerste plaats het bijzonder goede teamverband. Voor hun laatste belangrijke wed strijd moesten de Robbendames gis teravond in Crailoo aantreden tegen ODZ. De Rotterdamse ploeg kwam met slechte speelsters te water en dit verklaart de abnormale 17-0 zege van de Robben. Hoewel de ODZ-doel- vrouwe Ria Brouwer-v. d. Wilk goed op dreef was, kon zij de doelpunten- regen van de Robben niet tegenhou den. Bij de rust was de voorsprong van de Hilversumse dames al 10-0 en na de hervatting werd er nog zeven keer gescoord. Topscorer was Dickie Kloek-van Ekris met zeven treffers, maar ook Jeanne van de Pijl (viermaal), Mary Schot- man-Landeweer (driemaal) en Ineke Tigelaar (driemaal) lieten zien hoe men een aanval doeltreffend moet af werken. De dames van 't Gooi hebben gister avond een zeer goede kans gehad om de dreigende degradatie af te wenden. Ze speelden in het zwembad aan de Meerweg te Bussum tegen het Haagse H.Z. en P.C. en aanvankelijk leek het erop, dat 't Gooi een zege zou boeken. Door Ali Koster en Corry Schimmel namen de Bussumse dames een 2-0 voorsprong, die vlak voor het einde van de eerste helft tot 2-1 werd verkleind. Na de hervatting werd het al gauw 2-2. Maar opnieuw kwam 't Gooi voor. Twee strafworpen van resp. Corry Schimmel en Nel Beijen brachten de stand op 4-2. En toen even later een Haagse dame de kant werd opgestuurd, kreeg de Gooi-ploeg de kans om de zege veilig te stellen. Geheel onnodig kwam het doelpunt echter aan de an dere kant. De morele klap hiervan kwamen de Bussumse dames niet meer te boven. H.Z. en P.C. scoorde nog twee keer en won uiteindelijk met 4-5. voorgesteld, maar een geschenk onder couvert, dat aan de hoofdverpleegster werd overhandigd om er iets mee te doen voor de gehele werkgroep. Het is werkelijk fantastisch, zo goed als er voor ons gezorgd wordt, zegt de 80-jarige Zonnebloem. Iedereen staat de hele dag voor je klaar, de zuster de brancardiers, de paters en broeders van het Missiehuis. En dan de prachtige omgeving, de telkens weer andere toch ten, de steeds weer afwisselende avond programma's. Eigenlijk veel te veel indrukken. Maar daar kun je, als je weer ln je eigen kamertje ligt, dan ook een neel jaar op teren. Ome Jan Vivié is zo maar één uit de 24 Zonnebloem-gasten, zonver brand na de grote tocht van maandag. Die wandeling is een eclatant succes geworden. De wandeling langs het Noordzeekanaal naar de sluizen le verde een boeiend gezicht op het scheepvaartverkeer en op de grote industrieën aan de overzijde van het kanaal. Langs de sleepboten van Wijs muller ging het op de Kop van de Haven aan en vandaar door alle vis- hallen, waar het volop bedrijvig was. De Zonnebloemen hebben er hun ogen uitgekeken. Rond de Vissershaven en de Haring- haven werd via de oude Strandweg naar de semafore gereden. Daar, op het hogeduin, met het gezicht op de open zee. werd de meegenomen lunch ge nuttigd en was er even tijd voor een rustpauze. In de loop van de middag werd gastvrijheid genoten in het voor lichtingscentrum van de stichting Rijn mond-Noordzeekanaal. En toen ging het weer richting Driehuis. Op de Strand weg stond een politie-escorte al klaar en dat is meegegaan, totdat de hele stoet weer veilig thuis was, met de sporen van de zonneschijn voor ieder een in volle glorie waarneembaar. Het „Houdt de zonzij" was volop in prak tijk gebracht. 's Avonds zorgden de Klavierschip pers in de binnentuin van het Missie huis, opzij van de kapel, een ideaal plekje, waarin een fontein het water ruisend omhoogspoot, voor een gevari eerd en zeer gewaardeerd programma. Vandaag waren de morgenuren be stemd om te gaan winkelen, voor de gasten, die veelal geheel aan huis zijn gebonden, een bijzondere belevenis. Van middag stond op het programma een tochtje naar Beverwijk. Na thuiskomst is er dan een kort Lof met ziekenzegen. En vanavond komt er al de afscheids- sfeer, want morgenchtend gaat ieder weer huistoe. Dat huistoe geldt voor alle gasten, niet voor alle leden van de werkgroep. Hoofdleider J. van Schijndel is mor genavond alweer in een andere plaats, ergens in Brabant, om daar de leiding van weer een andere kampweek op zich te nemen. En hoofdbrancardier Ben v. d. Schot, uit Diemen, zal waarschijn lijk deze zomer ook nog wel een tweede kamp meemaken. Hij is boekhouder van zijn vak, is voortrekker, maar bo venal Zonnebloementhousiast. Al zijn vrije tijd en vakantie besteedt hij aan de St. Nicolaasactie. de boottochten en vakantieweken, zoals er nu een in Drie huis ten einde loopt. Hij kan zich geen betere vakantie denken dan zo, zegt hij, „want hier heb ik meer aan dan aan een gratis week naar de Rivièra!" AMSTERDAM 20 juli. In de ver gadering van commissarissen en aan deelhouders van de N.V. Drukkerij De Tijd te Amsterdam is tot hoofdredac teur van het dagblad De Tijd-De Maasbode, naast de huidige hoofdre dacteur mr. W. A. M. van der Kallen, benoemd drs. A. J. Cuppen, te voren adjunct-hoofdredacteur. De heer Cup pen neemt de plaats in die in het be gin van dit jaar was opengevallen door het overlijden van een der beide hoofdredacteuren, de heer H. Baron van Lamsweerde. DEN HAAG. 20 juli De ministers Samkalden en Smallenbroek achten de verhouding tussen Kerk en burgerlijke overheid niet zo zeer in het geding, dat zij zich tot het college van b. en w. van Akersloot zouden moeten wen den in verband met de klacht van dit college bü de bisschop van Haarlem over kritiek van een plaatseiyke kape laan op het gemeentebestuur. De bewindslieden delen dit mee in antwoord op schriftehjke vragen van het Tweede-Kamerlid Franssen (PvdA) die zich op het standpunt stelde, dat de Gemeentewet de mogeiykheid tot kritiek bewust insluit en dat met de demarche van het Akerslootse gemeen tebestuur bö de bisschop de juiste ver houdingen tussen Kerk en burgerlijke overheid in gevaar worden gebracht. (Vervolg Vein pagina 1) reau in Zandvoort heeft gezeten, werd gistermiddag om half zes op vrye voe ten gesteld nadat hij op erewoord had beloofd Nederland niet vóór de politie rechterzitting te zullen verlaten. Dat Chapman een hele nacht is vastgehouden door de politie heeft nogal wat bevreemding gewekt. Na dat hy Chapman in vryheid had ge steld, zei mr. van der Valk Bouw man daarover gistermiddag op een persconferentie, dat zoiets heel ge bruikelijk is by buitenlanders, omdat ze anders heel gemakkeiyk over de grens kunnen ontsnappen. Mr. van der Valk Bouwman had zelf opdracht gegeven tot de in verzekeringstelling van Chapman. Hy noemde diens mis drijf mishandeling van ambtena ren ernstig. Mr. van der Valk Bouwman zei te leurgesteld te zijn, dat het hier juist een Engelsman betreft, omdat het be kend is. dat Engelsen in het algemeen meer respect hebben voor de politie JI dan het Nederlandse publiek. Overi gens was de officier van mening, dat het hele incident te wyten is aan de spanning waaronder de betrokkenen zondagmiddag voor en na de start van de Grand Prix verkeerden. „De heer Chapman heeft daarover zyn spijt be tuigd en gezegd dat zijn stomp een reactie was op de duw die hy van de agent kreeg", aldus de officier. „De getuigenverklaringen luidden echter anders". Mr. van der Valk Bouwman zei tot slot, dat hy de indruk had, dat de zaak sterk was overtrokken. Op een vraag van verslaggevers of de politie het er zelf niet naar had gemaakt, ging hy niet in. Haarlem beleefde gisteren een ware invasie van fotografen, filmers en ver slaggevers. Daaronder bevonden zich ook Engelsen. Allen belegerden van 's- morgens vroeg af reeds het Gerechts gebouw aan de Jansstraat in de hoop een glimp of woord van Chapman op te vangen. Maar de politie en de justi tie bleken die belangstelling allesbe halve op prijs te stellen. Zy wierpen al hun vindingrijkheid in de strijd om de persmensen om de tuin te leiden. Dat is volkomen gelukt. Zonder door iemand te zjjn opgemerkt werd Chap man door de Zandvoortse politie door een achterdeurtje in een steeg by de officier van justitie gebracht, terwyi de tientallen fotografen voor de deur op de stoep ongeduldig wachtten. „Wy wilden de heer Chapman beschermen tegen de overmatige belangstelling van de pers", zei mr. van der Valk Bouw man later. Maar als vrij man bleek Colin Chapman later helemaal niet af kerig van die overmatige belangstel ling. Met zijn advokaat mr. Groen liet hij zich by het uitkomen van het ge rechtsgebouw rustig fotograferen. Hjj weigerd echter commentaar toen hij naar ztin vrouw en kinderen in Zand voort vertrok. KRUISWOORD RAADSEL 123486/39 10 dinsdag 20 lull Horizontaal: 1. zakdoekje, ongeluksgodin: 2. gewaarworden, riviertje; 3. terugroe pen; 4. maat voor arbeidsvermogen, voeg woord. Duitse rivier: 5. theorie, oprecht heid; 6. op een andere plaats; 7. grappig verhaaltje; 8. lumen (afk.), neem me niet kwalijk; 9. geweten, afbeelding; 10. beraad; 11. ster in het sterrenbeeld Wal vis, beweging. Verticaal: 1. onthutst, kleverig vocht; 2. godsspraak, zoon van Jakob; 3. politieke partij in België, zuivelprodukt; 4. man keren. bid; 5. eer bewijzen, vlaskam; 6. achting, smaldeel; 7. draaikolk, academi sche graad, Amerikaans soldaat; 8. koerier; 9. grote zeef, stamsymbool; 10. bepaalde muurdikte. OPLOSSING VAN 19 JULI: 1 padl - 2 dilemma - 3 malaga - 4 garage S gelaten - 6 tender.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5