Langste etappe van Muggenronde levert geen problemen op Vermoeide kleintjes werden geholpen in hun strijd tegen de „man met de hamer Wim Pauel nu in muggentrui Vakantiefeesten Haarlem Peters en Van der Horst naar buitenland ..Mastreechter Staar" in Grote Kerk Voor hem.voor haar BRYLCREEM HIN n.v. administratieve H I N n.v. productiesektor magazijn en onderhoudsdienst diverse functies SOLEX ,°3t9?_ Op bouwwerken wordt enorm gestolen Jan de Jong snel in tijdrit Op 24 juli in Haarlem AGENDA Jongen bij over steken gewond r> WOENSDAG 21 JULI 1965 BERGEN OP ZOOM, 19 juli Vermoeid, maar niet uitgeput zijn de Haarlemse Muggen hier gis termiddag om vijf uur op het fraaie kampeercentrum ,De Heide' aangekomen. De etappe van van daag was de langste van de elfde Muggenronde en telde 110 km. Vanmorgen was het weer weder om mooi, maar na de bosronde, waarin Chris van de IJssel en Wim Pauel wederom een zege behaalde, en de lunch, verzeilden de Muggen in een onweersbui die voor het eerst in deze ronde de regenjassen en -capes nodig maakten. Het mooie weer heeft de Haar lemse JMuggenverlaten. Onze speciale verslaggever meldde van morgen dat het bar en boos weer was. Een voorproefje daarvan kregen de deelnemers gisteren bij Zundert. Toen moesten de jassen en capes er ook al aan de dag komen Wim Pauel is drager van de „Muggentriu". Chris van de IJssel, die gisteren nog het leiderstricot aan de schouders had, hielp Wim in het erekleed. 5Cotel ^Bouweó zancwoor» Donderdag 22 juli HARDEBELT Officier van justitie: Aannemers durven geen aangifte te doen Martin Koekelkoren, de dirigent van de Mastreechter Staar". Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Dans Cabaret Zandvoort Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Bryicreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Bryicreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Bryicreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Bryicreem-ook voor Uw haar! The perfect hair dressing Nadat hij bijna drie maanden buiten gébruik moest worden gestéld bochtige Zilkerduinweg, van Vogelenzang naar Ruigenhoékweer mobilist tal van gevaren met zich meebracht, is van profiel zodat vrijwél alle bochten, waar de weg zo om berucht was, zienlijk snéllere wijze van de rechte weg gebruik kan maken met regen -zeer gladde wegdek, een niet te onderschatten nieuw wegens ingrijpende reparatiewerkzaamheden is de vroeger zo voor het verkeer opengesteld. De smaüe weg, die voor de auto- veranderd. Het tracé werd in sommige gevallen geheel verlegd, verdwenen zijn. Doordat het gemotoriseerde verkeer op aan- dan vroeger, levert dat evenwél, gezien het vlakke en daardoor gevaar op. (Advertentie) biedt een aantrekkelijke keuze uit o.a. mech. administratie ponstypistes) verkoopafd., boekhouding en kwaliteits dienst. Inlichtingen en sollicitaties op onze Personeelsafdeling, Zijlweg 138: en bovendien op donderdagavond van 7-8 uur. De route voerde juist over enkele fraaie Brabantse binnenwegen, maar Van Hulst zag zich genoodzaakt de gro te weg op te zoeken, toen liet onweer aanhield. Tegen drieën de Muggen waren toen in Zundert werd een flesje limonade gedronken en toen werd het prompt droog. Ook het laatste ge deelte van de tweede etappe werd enigs zins gewijzigd door het onstabiele weer, maar het bleef verder droog. Wim Pauel kwam in het bezit van de Muggentrui. Weliswaar heeft Chris van de IJssel evenveel punten be haald, maar vandaag wordt de eer aan B-klasser Wim gegund. Na een over het algemeen genomen rustige nacht de eerste nacht valt het niet mee voor de jongens om te wennen aan een tentzeil boven het hoofd in plaats van het vertrouwde pla fond en het was bovendien nogal warm in de tenten vertrok de karavaan gistermorgen om negen uur opgewekt uit Gorinchem. Ook Jan Junge gis teren na 40 km. reeds in de volgwagens fietste vandaag mee. Halverwege de rit „zat" hij nog goed. Zo'n 30 km. voor Bergen op Zoom verdween hij weer in een volgwagen, maar toen had hij ook zo' slordige 90 km. gefietst. Tegen het einde van de rit waren en kele jongens vooral de kleinsten nogal moe, maar de grote broers hiel pen een handje. Zo zagen wij in de ploeg van Martin voorbeeldige samen werking, toen Aad van Eeken ging „af zien". Jan Rostang werd tientallen kilometers door ploegmaat Klijn ge duwd, Jan Jansen hielp Rob Meerveld door dik en dun. Eenmaal weer op het kampeerterrein was de vermoeidheid snel geweken en de maaltijd smaakte uitstekend. De eerste kilometers gingen snel on der de 132 bandjes door, zo snel zelfs dat de karavaan reeds om tien minuten voor half elf aan de limonade zat, om dat men veel te vroeg voor Oosterhout (32 km.) verscheen. De Haarlemse Muggen werden door een motoragent door Oosterhout geloodst, waarna het in flink tempo op Gilze-Rijen afging. De muggen hadden geen oog voor de vliegbasis Gilze-Rijen, waar straalja gers af en aanvlogen. De ogen waren gericht op de bossen, want daar viel een Muggentrui te verdienen. Nog vóór de „boterham-eetwedstrijd", want zo kan de Muggen-lunch wel genoemd worden, moest vlak bij Chaam eer mooi, doch zwaar parcours gereden worden. Zwaar, niet vanwege de ge steldheid van de paden, maar door de lengte van de rit: 1.500 meter, waarvan nog een gedeelte lopend moest worden afgelegd. Bovendien zaten er vier haak se bochten in het parcours, zodat een spectaculaire strijd te verwachten was. Al in de eerste bocht vielen slachtof fers in de rit van de A-klassers. De laagstgeklasseerden mochten vooraan starten en dat geeft altijd een enorm gedrang aan de start. Ook nu wrongen de favorieten voor de eindzege zich op de eerste meters naar voren. Bram Scheffer, Jan Jansen en Chris Rijken gingen in de eerste bocht onderuit en voor Chris Rijken betekende dat hel einde van de wedstrijd: zijn fiets wei gerde verdere dienst. Bij de finish bleek Chris v. d. IJssel in de eindsprint weer sterker dan Minne Bloem die zich tien meter voor de eindstreep gewonnen gaf. Bij de B-klassers maakte Bram Diekman in de eerste bocht een ver traagde, fraaie salto, waarna zijn fiets in een fraaie boog op hem be landde. Bram zette de strijd echter lachend voort, al kwam hij voor een gunstige klassering niet meer in aan merking. Wederom was het Wim Pauel die de snelste B-klasser bleek. Op het laatste rechte stuk bleef hij Rob Vermeer en Peter Sluiter gemak kelijk voor. Door deze nieuwe triomf mag Wim Pauel de Muggentrui naar Middelburg dragen. Vandaag rijden de Muggen naar Mid delburg over een afstand van 62 km. en na deze korte étappe (de jongens noe men 62 km. een „kort stukkie") wordt een ploegen-tijdrit gehouden. Ploeglei der Pen van de Spaarndamse ploeg hoopt van ganser harte dat zijn zes gro te jongens het zijn allen A-ldassers nu eindelijk eens op gaan vallen. „Zij praten er wel duur over, maar zij presteren tot nu toe nog niet veel", aldus de Spaarndamse ploegleider. De uitslag van de tijdens de tweede étappe gereden bosrit over 1.500 meter luidt: A-klasse1. Chris van de IJssel; 2. Minne Bloem; 3. Gerrit Gerritsen, 4. Bert van de Pol, 5. Ronnie van Kei- zerswaard, 6. Wim van Kleef, 7. Henk Knipscheer, 8. Pim van Essen, 9. Al- bert Wi elders. B-klasse: 1. Wim Pauel, 2. Rob Ver meer, 3. Peter Sluiter. 4- Luc Hoog veld, 5. Gerard Croese, 6. Theo Smak man, 7. Servaas Houthudzen, 8. Rob Landman, 9. Ronald Dekker. Het algemeen klassement na de twee de étappe luidt nu: 2 2 2 A-klasse1. Chris vam de IJssel 20 pnt., 2. Minne Bloem 18 pnt., 3. Gerrit Gerritsen 12 pnt., 4. Ronnie van Kei- zerswaard 10 pnt., 5. Jan Uitendaai 10 pnt., 6. Dick van Rijn 10 pnt., 7. Bert van de Pol 9 pnt., 8. Bram Scheffer 8 pnt., 9. Pierre Wesselink 8 pnt., 10. Hans Verdowkschot 8 pnt. B-klasse: 1. Wim Pauel 20 pnt., 2. Luc Hoogveld 16 pnt., 3. Gerard Croese 14 pnt.. 4. Peter Sluiter 12 pnt., 5. Rob Vermeer 11 pnt-. 6. Henk Bastiaan- se 10 pnt., 7. Rob Meerveld 10 pnt.. 8. Jan Rostang 8 pnt., 9. Cor Ojjshoom 8 pnt., 10. Simon Maasdam 8 pnt. Het ploegenklassement luidt; 1. Union 54 pnt., 2. Coca Cola 53 pnt., 3. Steenwerf 47 pnt., 4. Wilco 44 pnt., 5. Vermaat 43 pnt., 6. Vos 42 pnt., 7. Alba 40 pnt., 8. Vettewinkel 36 pnt., 9. Co-op 36 pnt., 10 Van Leeuwen 33 pnt., Haas, 30 punten. (Advertentie) Dagelijks cabaret en mu ziek met internationale floorshow en orkest. i'elel (025U7) 3046 Haarlems Speeltuin Verbond: Familie dag bij de afdeling Oost van 10 tot 4 uur. Gasten: de speeltuinen Oosterkwar tier, WIK. DSV. Glasblazers, 's Morgens grote kinderkermis, 's middags kinder variétévoorstelling. Brood en drinken meenemen. Kosten 30 cent. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin Noordervreugd: Straattekenwedstrijd op de tuin voor kinderen van 7 t/m 13 jaar. Aanvang 10 uur. Kosten 25 cent. Speeltuin Don Bos- co: Bezoek aan de Kinderboerderij in Haarlem-noord. Vertrek van de tuin om 10 uur. Brood en drinken meenemen. Kosten 35 cent. Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON S 74 55 HAARLEM, 21 juli De Heemste- denaar Henk Peters en de Haarlem mer Jan van der Horst, twee amateur wielrenners van De Kampioen, zijn uitverkozen om aan buitenlandse wed strijden deel te nemen. Henk Peters vertrekt vandaag met het vliegtuig naar Canada om daar van 25 juli tot 8 augustus aan de na tionale ronde deel te nemen en Jan van der Horst start op 27, 28 en 29 juli m Zweden, waar respectievelijk in Malmö, Vaxjö en Helsingborg drie avondcriteriums worden gereden. Door zijn invitatie voor Canada kan Peters zaterdag op het circuit van Zandvoort met deelnemen aan het nationale weg- kampioenschap voor de amateurs. Alvorens naar Canada te vertrekken, heeft de Heemstedenaar maandag en dinsdag nog aan twee koersen m Bel- gie deelgenomen. HAARLEM, 21 juli „Het aantal diefstallen op bouwwerken neemt steeds toe. Er wordt enorm gestolen." Aldus de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, vanmiddag tij dens een zaak tegen drie Zandvoortse bouwvakarbeiders. Het is zelfs zo erg, aldus de officier, dat de aannemers zelfs geen aangifte meer doen. Ze zijn bang, dat ze dan hun mensen kwijt ra ken. Ook in dit geval bleek de aannemer geen aangifte gedaan te hebben, maar de man, in wiens opdracht het werk werd uitgevoerd. Het betrof een groot bouwwerk in Zandvoort. Twee tegel zetters, afkomstig uit Rotterdam, had den 150 marmeren tegels gestolen en deze „doorgeleverd" naar een bouw vakarbeider. De twee Rotterdammers waren, vermoedelijk wegens hun va kantie, niet ter zitting verschenen. Zij werden conform de eis van de officier door de politierechter veroordeeld tot een geldboete van 200 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De heler kreeg een geldboete van 100. De eis luidde 150. HALFWEG, 21 juli De Halfweg- se wielerclub De Bataaf heeft dins dagavond in de Houtrakpolder een tijdrit over twaalf ronden gereden. Door het slechte weer verschenen er maar vijf amateurs aan de start en van hen bleek Jan de Jong met bijna een minuut verschil de snelste. De ze tijdrit telde meer voor het gene- raal-kampioenschap en daarvoor heeft De Jong met alleen het sprint kampioenschap nog in het vooruit zicht de beste winstkansen. Uitslag tijdrit: 1. J. de Jong, 2. A. Thijs, 3. A. Jongkind. Uitslag aspiranten: 1. W. Haayer, 2. M. v.d. Meulen, 3. J. Oosterbeek. Advertentie) heeft interessant werk voor mannen in Inlichtingen en aanmelding op onze Personeelsafdeling, Zijlweg 138; en bovendien op donderdagavond van 7-8 uur. HAARLEM, 21 juli Het is alweer jaren geleden dat de „Mastreechter Staar" naar Haarlem kwam om onze stadgenoten met fiere mannenzang te verrassen. Zaterdag 24 jult komt het koor weer, en wel om 's avond 8 uur een concert te geven in de Grote of Sint Ba- vo Kerk. De Stichting Haarlems Bloei, die zich gelukkig prijst het Maastricht se koor tussen twee drukke buitenlandse bezoeken te hebben kunnen engageren, verwacht grote belangstelling. Ook uit de badplaatsen, waar verkoopadressen zijn ingeschakeld. De Koninklijke Zangvereniging „Mas treechter Staar" telt ruim 160 zangers Het koor staat onder leiding van Martin Koekelkoren, Peter Serpenti begeleid aan de vleugeL Uitgevoerd worden drie composities van hedendaagse componis ten, vijf volksliederen uit verschillende landen, opera-fragmenten onder andere uit Fidelio van Van Beethoven, de Waf- fenschmied van Lortzing, de Rigoletto van Verdi. Het concert wordt besloten met een compositie van Strauss' „Rosen aus dem Süden" en „Ol' man river" van Kern. Peter Serpenti zal Alborada del Grazioso van Ravel als intermezzo spe len. ORGELCONCERT In de Grote of Sint Bavo zal donderdag 22 juli de or- anist George Stam concerteren. Op et programma staan werken van Sweelinck, Pachelbel, Buxtehude en Bach. Het concert begint om 3 uur en is gratis toegankelijk. CINEMA PALACE Dagelijks 2, 4.15, 7 ea 9.15 uur: De dolle generaal, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Geheim agent 007 contra Dr. No. 16 jaat. LIDO. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Girl happy, a.L LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Vlubber vliegt weer, alle leeftijden. REMBRANDT. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: Het Poppeye festival, alle leeftijden. ROXY. Woensdag 7 en 9.15 uur: De held van Marathon, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Wat een vrouw, alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: De triomf vaa Lassie, alle leeftijden. MINERVA. Woensdag 8.15 uur: Geluidlooi als de nacht, 18 jaar. Donderdag 22 jnli Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Orgel concert door George Stam. Donderdag 22 Jnli Vleeshal. Grote Markt. 2.30 uur: Uit voering van Poppentheater ..Merlijn" van. Maaike en Rien Baartmans. Rikkie en Slin gertje in „De fluit van BozeFol". Woensdag 21 Juli Openluchttheater, Bloemendaal. 8.15 uur: Uitvoering van het Danstheater Inter nationaal. Waagtaveerne, hoek Damstraat: Overdag demonstraties oude ambachten's avondi na 8 t^ur: Cobi Scheijer met volksliederen» programma, t/m 30 juli medewerking van de Schotse folksinger Alex Campbell en Diok Poons met eigen liedjes. DIVERSEN: Donderdag 22 juli Raadhuisplein, Zandvoort 8 uur: Uitvoe ring van de Harmonie N. Z. H. Vrije strand bij Bad ZUID, Zandvoort: Zandbouwwedstrijd voor kinderen. (Advertentie) Zilkerduinweg zonder bochten, voor het verkeer opengesteld HAARLEM, 21 juli De zesjarige jongen Mario K. is gisteren zonder vol doende op het verkeer te letten de rij baan van de Kleine Houtweg overge stoken en daarbij in botsing gekomen met een motorrijder. De jongen brak zijn rechterbeen en werd overgebracht naar de Mariastichting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3