Hajer haalt umpire van z'n voetstuk winnen concours in Nunspeet Nijmegen wacht op invasie van 13.296 man Windvlagen verrassen Kaag-zeilers Petje af voor atleet.... May verbetert wereldrecord op 1000 m: 2.16.2 Wim v. Beek leidt renners in Duitsland Willy Scheeren en Hans Brugman AV0NDK0ERSEN IN HILVERSUM Beverwijkse pikeur Pools verrast met Y Moore BS»1 Kick Langeweg heeft tijdgebrek in IBM-toernooi Bouw van Wijk grote troef van thuiszeilers Overgang Uitslagen Hoofdbrekens Sportief? Uitslagen Bijna zeker Uitslagen Toewijding WOENSDAG 21 JULI 1965 ELS SPRUYT schitterend KICK LANGEWEG gebrék aan tijd (Van onze speciale verslaggever) HILVERSUM, 21 juli. Een scheidsrechter ging, de regen kwam. Deze twee ordeverstorende gebeurtenissen omrandden giste ren op de tennisbanen rond 't Melkhuis je een dag, waarop het spel van de buitenlanders even verwarmend afstak tegen het tries te amateurwerk van de Nederlan ders als de broeierige zon tegen de druilerige regen. Voor niet minder dan elf Nederlandse tennissers en tennissters kwam in het toernooi om de internationale titel van Ne- derland op deze tweede dag het einde. Maar ook de overwinningen konden nauwelijks voldoening schenken. Zij kostten te veel pijn zelfs die van Tom Okker op de „tennishobbyist" Huizinga. Een uit zondering vormde slechts de par mantige Els Spruyt, die van haar dubbelspelpartner van Wimble don, Pinto Bravo, staaltjes van on gecompliceerd Zuidamerikaans temperament schijnt te hebben overgenomen. De Frangaise Janine Lieffrich kan er sinds gisteren van meepraten. NUNSPEET, 21 juli Willy Scheeren op Saila en Hans Brug man op Erbach waren de grote winnaars van de dinsdag tijdens het nationale concours hippique te Nunspeet gehouden springcon coursen. Willy Scheeren in actie met Saila, waarmee hij het nationale springconcours in Nunspeet won. Bij de Regenbogen in de teamwedstrijd Holland -Friesland in de Kaagweek lag Bouw van Wijk met no. 37 al direct aan kop. Hij finishte als eerste in de ochtendwedstrijd. WARMOND, 21 juli. Ook op op de derde dag van de 45ste Kaagweek waren het de licht- weerspecialisten, die volledig aan hun trek kwamen. Maar 's mid dags, toen de wolkenformaties bo ven de Kaag een steeds dreigender houding aannamen, kregen de zei lers het moeilijk. Terwijl de een uitzichtloos op een volkomen wind stil gedeelte van de baan dobberde, werd de ander door een plotseling opstekende vlaag naar voren ge schoven. (Van onze speciale verslaggever) NIJMEGEN, 21 juli. Nijme gen heeft zijn veelkleurige vlag gen weer tevoorschijn gehaald. De middenstand heeft extra voorra den ingeslagen. De burgers van de Keizer Karelstad brengen g» «L*j» teel hun logeerkamers op orde en werking met de gemeente speciaal voor in de soldatenkazernes bereiden de volgende week waterleiding, licht en rio- lering is aangelegd. De officieren, onder- koks Zich VOOr op extra veel hon- officieren en de Zwitserse soldaten wor- gerige magen. Bij het gebouw „de den ondergebracht in de kazernes en de j i overblijvende militairen in scholen. Vereniging van oudsher al start en finish hangt de wel komstgroet voor de deelnemers aan de 49ste internationale vier daagse al klaar. Want het wande! feest gaat beginnen. Volgende week maandag moeten de liefheb bers zich melden. schittert tussen falende sterren AMSTERDAM, 21 juli De eerste ronde van het vijfde I.B.M.-toemooi bracht de Nederlanders Langeweg en Donner tegen elkaar aan het bord. De oudere kijkers genoten er bijzonder van, omdat wit in een Slavische partij 3.pc3, e5 liet komen. Na een tiental zetten hat" zwart moeilijk spel; zijn remise aanbod in deze fase werd daarom te recht afgeslagen. Allengs kwam Lange weg tot een winstpositie, doch hij had als concessie tijdverlies moeten nemen. De druk van de tijdnood speelde hem toen parten. Hij miste enkele consoli- deringsmogelljkheden en geraakte toen zelfs nog in verliespositie; een wel iet wat ongelukkige afloop- Bouwmeester haalde het tegen favoriet Szabo net niet. Wel heeft hij de over tuiging gelaten van „Neerlands hardste vechter" te zijn. Overigens poogt Zuidema dit brevet ook te verwerven. Om in gelijke stand te gen Trifunovic remise te weigeren ver eist moed. Het werd veel later toen beiden moeilijkheden te verwerken had den gekregen toch een puntendeling. I ilip-Karaklaic werd een correcte re- J018®. Parma-Barendregt is uitgesteld. In de meestergroep kwam Karper te gen landgenoot De Graaff tot een over winning. De andere uitslagen luidden: Hartoch-Orbaan 1/2—%, Plater-Ghitescu Vz /2.M1I1C- De Rooi y2en Szilagyi- Enevoldsen afgebroken. Met de beschamende aftocht van een umpire werd gistermorgen begonnen. Hoe jong ook, Ben Dicker bleek in voldoende mate over 't heerszuchtige karaktertrekje te beschikken dat een toekomst op de stoel-met-de-stelpoten mogelijk maakt. Maar gisteren ging hij te ver. Met „hou je mond, speel jij maar beter tennis", snauw de hij Jan Hajer af, die nota bene kwam pleiten voor het recht van zijn Australi sche tegenstander Bowrey- Deze had een smash uitgeslagen, gewoon omdat hij er te veel kracht achter had gezet. Maar Jan Hajer had een bal van een andere baan naar het net zien rollen en meende dat Bowrey daardoor afgeleid was. Hij maak te de scheidsrechter op de „vreemde" bal attent, met het verzoek Bowrey een „let" toe te staan. Het bitse, voor 't publiek duidelijk ver staanbare antwoord was Hajer, die zelf al eerder door een beslissing van Dieker gedupeerd was, te veel. Na ruggespraak met Bowrey voldeed hij dan ook direct aan de opmerking van de scheidsrechter „Als je het er niet mee eens bent. haal je de hoofdscheidsrechter erby". Hoofd- scheidsrechter Van Wijk kwam, hoorde de beide partijen en haalde de umpire let terlijk van zijn voetstuk. Hajer putte uit deze „triomf" kennelijk nieuwe moed, maakte het Bowrey lastiger dan tevoren, maar verloor tenslotte toch met 36, 26 antwoorden en de umpire heeft het ten slotte voor het zeggen". Hoezeer stak het spel van Els Spruyt af tegen dat van Trudy Groenman, die met heel veel moeite won van de jeugdige Francaise Langanay, van Betty Stöve en van Lidy Jansen Venneboer. De laatste twee sloegen vrijwel geen bal goed. Zó teleurgesteld was Lidy na afloop van de partij tegen de Zweedse Pegel, dat zij zelfs de umpire niet voor zijn leiding be dankte. Betty Stöve, die met gebogen hoofd de kleedkamer opzocht verontschuldigde zich later. „Het is de overgang. Lidy en ik zijn juist terug uit Deauville, waar we onder heel andere weersomstandigheden en op banen hebben gespeeld' De uitslagen van de internationale ten niskampioenschappen van Nederland in Hilversum luiden: De eerste ronde heren enkelspel: Miguel Osuna (Mex) versloeg Landwehr (Ned) 64» 57 8—6; Donald Dell (V.S.) versloeg Dick Stradmeyer (Ned) 62, 62. Tweede ronde, heren enkelspel: John Cooper (Austr.) versloeg Robert Maud (z.a.i 36, 63, Ray Ruff els (Austr) versloeg Premjit Lal ou, JVCIJ ivuricis inuou I vt-ioivwg z i- 1X0 (India) 6—1, 2—6, 11—9; Tom Okker (Ned) ver- Austr.) 6—1, 7—5. sloeg Siebe Huizinga (Ned) 6—0, 7—5; Alltn Fox (V.S.) versloeg Robert Keidie (Austr.) 6—1, 63; Bill Bowrey (Austr) versloeg Jan Hajer (Ned) 63, 62; Roger Worksman (VS) ver sloeg Fred Macmillan (Z.A.) 9—7, 6—3; New- combe (Austr)-Brebnor (Z.A.) 6—2, 6—3; Bu- ding (W-Dld)-Parker (VS) 6—4, 6—0; Davidson (Austr.)-Osuna (Mex) 6—4, 6—1; Kuhnke (W- Dld)-Garcia (Mex) 6—1. 6—3; Hewitt (Austr)- Schneider (Ned) 61, 62; Guzman (Ecuador)- Larkhan (Austr) 1—6, 6—1 6—2; Roche (Austr)- Carpenter (Can) 6—1, 6—4; Mukerjea (India)- Higgins (Austr) 6—2, 9—7; Dell (VS)-Saul (Z- Afr) 61, 62; Fraser (Austr)-Sanderlin (VS) 6—2, 7—5. Eerste ronde damesenkelspel: Edda Buding (Did) versl. Corry Siemers (Ned) 6—1, 6—2; Glenda Swan (Z.A.) versl. Anja Lepoutre (Ned) 62, 63; Norma Baylon (Arg) versl. Anne- marie Rouchon (Fr) 63, 75; Els Spruyt (Ned) versl. Janine Leiffrig (Fr) 8—6, 36, 6—4; Jo- hanne Venturino (Fr) versl. Jenny Ridderhof (Ned) 5—7, 6—4, 6—3; Esme Emanuel (Z.A.) versl. Betty Stöve (Ned) 61, 62; Robin Lesh (Austr.) versl. Koosje de Jongh (Ned) 6—1, 26. 62; Frangoise Durr (Fr) versl. Carol Castell (V.S.) 60, 62; Marian Pegel (Zweden) versl. Lidy Jansen-Venneboer (Ned) 6—3, 6—2; Trudy Groenman (Ned) versl. Chantal Langanay (Fr) 63, 57, 63; Pam Walkden (Rhod) ver sloeg Mary Habicht (V.S.) 108, 62. Herendubbelspel, eerste ronde: Misra/Osuna (India/Mex) versl. Stradmeyer/Weyerman (Ned) 7—5, 6—2; Maud/Worksman (Z.A./V.S.) versl. Landwehr/Wittekamp (Ned) 6—2, 6—1; Cooper/ Ruffels (Austr.) versl. Barth/Huizinga (Ned) 60, 60; Bowrey/Davidson (Austr.) versl. Boe- lens/Keldie (Ned/Austr.) 6—1, 6—4; Lall/Muker- jea (India) versl. Van de Broeke/Fleury (Ned) 5—7, 6—3, 6—4. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Langanay/ Schneider (Fr/Ned) versl. Sundulf/Osuna (Zw/ Mex) 6—0, 6—2; Wiggill/Saul (Z.A.) versl. Pe- gel/Lall (Zw. /India) 6—4, 6—4; Venturino/ Garcia (Fr/Mex) versl. Siemers/Parker (Ned/ V.S.) 64, 64; Lesh/Cooper (Austr.) versl. Baars/Rombeau (V.S.) 6—1, 6—3; Walkden/Phil- lips (Rhod./Z.A.) versl. Sluyter/Higgins (Ned/ V.S.) 62, 75; Swan/Maud (Zw) Versl. Krocké/Van Eysden (Ned.) 1—6, 6—1, 6—4; Rouchon/Larkham (Fr/Austr.) versl. Castell/Van de Broek (V.S./Ned) 6—0, 6—2; Habicht/Car- penter (V.S./Can) versl. Lepoutre/Bowrey (Ned/ Springconcours M.A. (12 hindernissen, 13 sprongen, lengte parcours 670 meter, maximum toegestane tijd 115 sec.): 1. W. Scheeren (Vught) met Saila, 0 strafpunten 74.4 sec. 2. Paul Kouwen- berg (Woensdrechft) me<t Aristocratico 0 - 77.1; 3. P. Huizinga (Usquert) met Tantalizer 0 82.5; 4. H. Brugman (Al melo) met Erbach; 5. J. Maathuis (Gees teren, Ov.) met Troongraaf. Progressief springconcours (5 hinder nissen, oplopend tot 1.60 meter in 2e barrage) 1. H. Brugman (Almelo) met Erbach 15 pnt.; 2. H. Brugman (Almelo) met Black Magie 15 pnt.; 3. M. J. Bakker (Zijldijk) met Normi 13 pnt. Weer meer wandelaars naar 49ste vierdaagse raël. 42 Luxemburgers, 105 Noren, 89 Oostenrijkers, 426 Amerikanen en 990 Zwitsers, totaal 3932 buitenlanders. Kolonel P. J. Maters heeft heel wat hoofdbrekens gehad om de 8500 militai ren uit binnen- en buitenland onder te 0Ter het al of niet sportieve gebaar om voor de tegenstander een „let" te vragen b\j een foutieve beslissing van de scheids rechter werd later nog eens druk gedis cussieerd na een partij van Tom Okker tegen Siebe Huizinga. In de eerste set was er niets, maar dan ook helemaal niets aan de hand. 60 voor Okker. Maar in de tweede set toen de gewoonte getrouw Okker weer overdreven supe rieur het „gemakkelijke appeltje wilde afschillen", kwamen de twijfels. Bij de stand 53 voor Huizinga vroeg Okker ge heel volgens de regels van de tennis- etiquette om een „let", toen een bal van student Siebe „uit" werd gegeven, terwij] hij „in" was geweest. Maar toen bij 5—4 een bal van Okker die „uit" ging, werd goedgekeurd, wachtte iedereen weer op een ..sportief gebaar" van Okker, waar door Huizinga op setpoint zou komen Okker zweeg, won de set en de partij en Plaatste zich bij de laatste zestien heren. „Okkers ba] was uit", zei Huizinga met een schouderophalen na afloop. Okker meende: „Ik kon 't niet goed beoordelen. Het was voor mij te ver. Maar in het ver volg zal ik nooit meer een umpire inter rumperen. Dan heb ik nooit iets te ver- Dikcur H Pools uit Beverwijk een zeer vêrr^se"de zege behaald met Yackie Moore- AU Prise en Bravour f. zqni bei de rivalen, waren in de tweede ronde In een zware strijd gewikkeld eindstrijd waren zij beide aan he eind van hun krachten. In de openingskoers kwam pikeur C. Groenewegen uit Hoek van van de sulky te vallen. Zijn paa debuterende Ella Maneza, was n He recht omhoog gegaan. De Plkeuor er leidsels niet los bracht het paard onder appel en beëindigde de koers, maal moet een paard binnen de 10 ha de winnaar binnenkomen, wu het e prijs winnen. Maar dat geldt niet vo tweejarige; Ella Marieza kon aldus n°g de vijfde priis van honderd gulden win- hen. Auerhen 8 met J- Wagenaar jr. won het hoofdnummer, waarin Alice van Ha- gheweyde tot de laatste bocht had ge leid. Art Erebus verspeelde de tweede Prijs van negenhonderd gulden door een galopade in de eindstrijd. De uitslag aavondkoersen to Hilver- ®Um luiden; Leeuwerik-prijs (1500 m) met auto- Start;! Emberiza S (P. R. R. Koppejan) Queen. Toto winnend 2,70. plaats l 50 en 1.20, covercal 2,70, koppel 3,30. Meerkol-prijs (2040 m): 1 Double Six Junior (Th. H. Kooyman) 3.02-2 1.29.4, 2 Admiral Volann, 3 Dibbels W Toto win ,2'~> plaats 1.40 2,40. 1.40, covercal 17,10, koppel 5,30. Nachtuil-prijs (2000 m> met autostart: i Lurapao (N. Schouten) 2-53.- 1,26.5, 2 Lolumbus, 3 Claudette D. Toto winnend F'„«te 2,— 4.20, 6,50, covercal 11,60 koppel 17,30, trio 5591,60 A,,ZZe Brijs der 6-jarige (2000 m) 1 9Wa8enaar jr) 2.46.9 1.23-5, Hanover, 3 Alice van Haghe- «an f'-m to w'nn£nd 5,60, plaats 2,10, covercal 21,10, koppel 35,70. R. =w" P,r4ls '202° m) le afdeling: 1 Bastogne (N. Bouwhuis) 2 55.7 1.27.-, 2 ,B™7',3 Xaverius II. Toto winnend 2,30, plaats 1,50, 1,80, covercal 6,koppel Jaling-prUs (2020 m); I Yackie Moore (H. J. Pools) 2.47.7 1.23.9, 2 All Prise, 3 Bravour b. Toto winnend 21,20, plaats 3,80, 1,40 1,60, covercal 5,20, koppel 21,20 trio 496,50. Sminent-prijs (2020 m) 2e afdeling- 1 Zilver Kid (J Ham) 253.1 1.25.7, 2 Zoon van Hea Scott, 3 Astra T. Toto winnend 2,80, plaats 1,40, 2,20, 2,20, covercal 11,50 koppel 5,20. Paradijsvogel-prus (2000 m) met auto start: 1 Con Brio (W. Leeuwenkamp) 2.48.8 1.24-4, 2 Caracara S„ 3 Brian Hano ver Toto winnend 7,30, plaats 1,70, 1,50 1 40, covercal 10,40, koppel 9,20. Toto-omzet 157.078,50. Holland heeft ve ilige voorsprong op Friezen De dag werd geopend met het traditio nele Holland-Friesland-duel, dat opnieuw in het voordeel van de Hollanders ein digde. De grote troef van de thuiszeilers was ook nu weer Bouw van Wijk. Deze bekwame zeiler was met zijn „rakker" letterlijk en figuurlijk de kwajongen on der de regenboogzeilers. Direct bij de start nam hij al een kleine voorsprong, die hij samen met de Friese kopman Alberda op de overige acht schepen wist te vergroten. Op het Norremeer had Van Wijk zijn voorsprong al aanzienlijk uitgebouwd en hij ging ook voor Alberda te snel. Achter Van Wijk streden aan het einde van de race Alberda, A. Bakker en ir. G. A. Bak ker om de tweede, derde en vierde plaats. Door een loefpartij kreeg A. Bakker de kans als tweede binnen te komen. Ir. G. A. Bakker zakte terug van de derde naar de vierde plaats en daardoor veranderde er maar weinig. Alberda was met zijn derde plaats de beste Fries. De eerste en tweede plaats brachten Holland weer veel winst: 33,1 punt tegen Friesland 22 punten. Deze tweede nederlaag zal moeilijk door de Friezen zijn goed te maken. In het totaalklassement staat Holland na twee dagen op 69,2 punt tegen Friesland 41. In de Valkenklasse is Egon Rolf van de Baümen bijna zeker van de hoofd prijs. Dinsdagmiddag lag hij op het Nor remeer, halverwege de eerste ronde, nog op de negende plaats. In de volgende ronde, die door de plaatselijke windstilte veel van zijn glans verloor, schoof Van den Baumen mysterieus uit het midden veld naar de eerste plaats. Ook zijn con current. Ed Hoppe, die maandag door een protest werd uitgeschakeld, maakte op onverklaarbare wijze veel winst. Deze sympathieke zeiler klom van de vijf tiende plaats op de Dieperpoel op naar de vijfde halverweg de tweede ronde. Minder geluk hadden Klazinga en De Wilde, die van de eerste en tweede plaats terugvielen naar resp. de derde en de vierde plaats. Egon Rolf van den Bau men won met op de tweede plaats de Alkmaarse zeiler Kirkenier. In de strijd der Regenbogen werd de nestor van deze klasse, Hans van der Velde, op een pro test van F.D.-zeiler Jan van Staveren, die voor de Kaagweek de helmstok van zijn vader bij de Regenbogen heeft overge nomen, uitgesloten. Voor de strijd aan de kop kwamen geen van beiden in aan merking, al behaalde Van Staveren nog een vierde plaats. De overwinning ging ook in deze wedstrijd naar Bouw van Wijk. De eerste keer, dat de Woubrugse zeiler de boei op het Norremeer passeer de, had hij al een voorsprong van ruim twee minuten, die hij later nog vergroot te. De tweede plaats was al even duidelijk voor ir. G. A. Bakker, die op zijn beurt eveneens een grote voorsprong nad op zijn achtervolgers. De derde plaats was voor De Wilde. In de 16 m2-kiasse zijn de kansen van J. de Ruijter op de hoofd prijs weer gestegen. Met zijn tweede plaats achter de Aalsmeerse zeiler Spaar garen maakte hij in het algemeen klas sement een flinke sprong omhoog, De uitslagen van de dinsdag voor de Kaagweek gehouden wedstrijden luiden. Teamwedstrijd HollandFriesland in de Regenboogklasse: 1. B. van Wijk (H>, 2. A. Bakker (H), 3. J. Alberda (F), 4. ir. G. A. Bakker (H), 5. H. Roefenkamp (F), 6. J. Hofland (H), 7. J. de Wilde (F). 8. H. de Vries (F), 9. K. J. Tol (H), 10. M. Oppenhuizen (F). Holland 33,1 punt, Friesland 22 p. Score na twee dagen: Holland 69,2 p., Friesland 41 p. 12 m2 klasse: 1. W. Guldemond, 2. E. Boom. Olympiajollenklasse1. K. F. Jan sen, 2. W. Beukman. Vrijheidsklasse: 1 P. R. Ossendorp, 2. F. Weller. Flying juniorklasse: 1. H. Ozinga, 2. mej. M. L. van Duyl. Solokiasse: le aid.: 1. A. F. van Vemde, 2. F. H. M. Daniels. 2e afd.: 1. J. A. Visser, 2. B. Haagman. 12 voets- jollenklasse: 1. G. J. van de Elshout jr Valkenklasse: 1. Rolf van de Baumen, 2 H. Kirkenier. Regenboogklasse: 1. B. van Wijk, 2. ir. G. A. Bakker. 16 m2 streepklasse a: 1. J. Spaargaren, 2. J. de Ruyter. Pampusklasse: 1. H. J. de Kuyter, 2. E. Ydema. Sternklasse: 1. E. Cancrinus, 2. J. M. de Bruyne. Vaurienklasse: 1. B. J. Wilton, 2. W. C. de Bie. Liefhebbers zijn er genoeg, weer meer dan vorig jaar. Er hebben 13.296 wande laars ingeschreven, dat zijn er 1493 meer dan vorig jaar. Die stijging komt volledig op rekening van de militairen (dit jaar 3931, vorig jaar 2493). Langzaamaan groeit De voeding van alle militairen ge schiedt centraal vanuit de kazernes, die volgende week veel weg hebben van een continubedrijf. Om twee uur 's nachts wordt de eerste koffie al geschonken en beginnen de auto's te rijden met het ont bijt. De vaat van het avond-eten zal op dat tijdstip maar nauwelijks opgeruimd zijn.Kolonel Maters vertelde dat hij voor volgende week „behoorlijk wat" in geslagen had: 30.000 kilo aardappelen, 4.000 kilo boter, 11.000 blikken groente en 11.000 eieren. In de parkoersen zijn in vergelijking met vorig jaar enkele wijzigingen aange bracht. Op verzoek van Rijkswaterstaat het Vierdaagse 1 e eer weer naar een nieu zullen zoveel mogelijk de grote verkeers- „fj t-^a cf=rnf:!itiPfi? weSen vermeden worden. De grootste daarna zakte het deelnemersaantal af. Graa^wef niefmeer orerSk^hoeft toen de militairen plotseling hun presta- ?et "e? Saf tieverlof ontnomen werd. Maar intussen H wanbuiaar? «n ss km'- "il® zijn er nieuwe lichtingen opgekomen en lan'h^t be^in van^e 'dag'Sen deoeii^fftewMrbiimann erf zodat zi-> ongeveer tegelijk met de andere vferdaaggseTrSs\adden^verov^d, extra ^r^aan de feestelijke intocht zullen verlofdagen werden toegekend. Overigens vermindert de belangstelling van de „gewone" man ietsjes. Er schre ven 5433 Nederlandse burgers in, dat zijn Behalve de wandelaars zullen er ko er 354 minder dan vorig jaar. Dat is mende week ook zo'n kleine duizend ver- jammer; de propaganda van het bestuur zorgers naar Nijmegen komen. Voor hen van de KNB v. LO is er juist op gericht ig een speciale herinneringsmedaille ge- het aantal burger-wandelaars op te voe- slagen met de spreuk: „Uw toewijding ren. Met het oog hierop is ook jhr. mr Van Rijckevorsel, rechter aan de arron dissementsrechtbank te Leeuwarden, tot voorzitter benoemd. Mr. Van Rijckevorsel meent dat de wandelsport op een moderne wijze bena derd dient te worden. Hij gelooft dat het wandelen in het algemeen een steeds gro tere vlucht zal nemen. Hij weet zelf wat wandelen is en ook in de organisatie is hij geen vreemde. Hij maakte in 1937 zijn debuut bij de vierdaagse als verzorger en hij is acht jaar controleur geweest. Hij liep zelf acht maal de avondvierdaagse (van de „concurrerende" bond, de NWB), twee jaar geleden werd hij in het hoofd bestuur gekozen en nu is hij voorzitter. Lopen doet hij vaak: viermaal per dag maakt hij de twintig minuten durende wandeling van huis naar rechtbank. De nu 50-jarige voorzitter van de KNB v. LO laat zich zoveel mogelijk op wandeltoch ten zien om zelf contact te hebben met de lopers- Rechter Van Rijckevorsel ziet in de vierdaagse ook een soort reclame, im mers ieder jaar komen honderden buiten landers naar Nijmegen en het verblijf van de wandelaar in een „pleeggezin" bevor dert vaak het onderling contact De internationale deelname is dit jaar weer groot. Er komen 142 Belgen, 138 Canadezen. 35 Denen, 551 Duitsers, 9 Fransen, 1276 Britten, 1129 man uit Is- BRAZZAVILLE, 21 juli. De talentvolle middenaf standloper Keino uit Kenya stal de show op de tweede dag van de Afrikaan se Spelen te Brazzaville. Niet al leen was zijn prestatie verreweg de beste, maar bovendien zorgde hij voor een primeur door met een strohoed op aan de start te verschijnen voor de 1500 meter. Halverwege de race wierp Keino dit hoofddeksel bij wijze van groet aan het publiek de lucht in. Óndanks deze grappenmake rij kwam de atleet uit Kenya tot een tijd die er zijn mocht: 3 min. 39.6 sec. deed anderen volharden". Vroeger ont vingen de verzorgers een diploma. ERFURT, 21 juli De Oostduitse at leet Jürgen May heeft dinsdagavond in zijn Woonplaats Erfurt een nieuw wereld record gevestigd op de 1000 meter door deze afstand af te leggen in 2 min. 16.2 sec- Het wereldrecord stond sinds 12 no vember 1964 met 2.16.6 op naam van de Nieuwzeelander Peter Snell, die deze tijd liep te Auckland, terwijl de Duitser Siegfried Valentin sinds 1960 houder was van het Europees record op de 1000 me ter met 2 min. 16.7 sec. Als tweede finishte Siegfried Hermann, in 2:16.7. Hermann is ook lid van de Er- furter Sportclub Turbine. Peter Schnell bevond zich onder de toeschouwers en was een der eersten die May feleiciteerden. AMSTERDAM, 21 juli Aan de tien daagse Ronde van Duitsland, die op 29 juli in Koburg van start gaai. zal ook worden deelgenomen door een Ne derlandse ploeg, die onder leiding staat van Wim van Beek. De Nederlandse ploeg bestaat nit Eef Dolman. André van Middelkoop, Rlnus Kloosterman en Harry van Piere. De eerste wedstrijd tussen Colum bia en Equador in de voorronde van de wereldkampioenschappen voetbal is door Equador met 10 gewonnen. Het win nende doelpunt kwam na achttien minu ten in de eerste helft. Gedurende 66 minuten moest Columbia met 10 man spelen, doordat zijn middenvoor gebles seerd was geraakt. ELS SPRUYT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7