MINISTER ZET REIZEN VOORT Afrika blijft doel Veel liefs van S joukjë' WERELDREIS VAN ZESTIENJARIGE F oto s zonder - dader - Inbrekers met twaalf mille er van door Kruidenier ziet brood in viool GRATIS Bellen met behulp van houten munt Nieuwe Haarlemse he Courant Zaak-Evans opnieuw in onderzoek Ten onrechte in Engeland opgehangen modieuze Geen voorrang op kruising: 3 doden Vier mensen zwaar gewond TE KOOP: EEN VIOOL STRADIUARIUS f 55.1 met 55.000 cent zegel voordei elke fles azijn 58 ct een reep gratis Man (60) tussen papierwalsen Tegenvaller voor politie Brandkast van dak gegooid cAocofadedtomiï J Westduitse PTT ontdekt truc Niet medeplichtig MAN KOMT OM DOOR VAL IN WARMWATERPUT Zuidwestelijke wind DONDERDAG 22 JULI 1965 89ste JAARCANC No. 32104 ,@>(%08 Ij De zestienjarige Amerikaanse jongen Lee Graham is van plan met dit bootje een reis rond de aardbol te maken. Zijn enige reisgenoten zijn twee poesjes waarvan hij er één liefkozend vasthoudt. Tijdens de reis om de wereld wilhij via een schriftelijke cursus en vertrou wend op postbestellingen overal ter wereld proberen High School-examen voor bereiden. Zo biedt kruidenier De Jong het instrument per folder aan. De r>ijnackerse kruidenier met de viool die een echte Stradiva rius zou zijn. TIJDELIJK PRACHTIG SPELDJE zijn te 1|||r MODEHUIS A.an zee: BUREAU: SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Groeneiaan 3, tel. 24790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen Algemeen hoofdredacteur: Albert Welling. Adjunct hoofdredacteur: Paul Kropman. HAARLE couran ADVERTENTIETARIEF 30 cent per millimeter- hoogte Omroepers 20 cent per mm hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertenties eventueel zonder opgaaf van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 80 cent per week> 3,45 per maand, 10,30 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond» tussen 5.30 en 7 uur, telefoon 20800. fK ze/: eerst. JX>H! niet duur wei heerlijk GOED, TOMMYj. EEN--. TWEE HE. ZE LATEN ME GEWOON PRATEN! T NEE. NEE EERST JULUE LIMONADE OPDRINKEN EN DAN k.PAS SPELEN LUNS: „Ik ga niet heen vóór 1967 Dialoog met Z (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 22 juli Nadat minis ter Luns gisteren tijdens de ochtend zitting van de Eerste Kamer opschud ding veroorzaakt had door te zinspelen op een spoedig aftreden, heeft hij bfj de replieken in de middag zijn aan hangers gerustgesteld. „Deze duistere uitspraak (over aftreden) impliceert niet", zei hij nu, „dat ik voor 1967 heen zal gaan". De minister bracht de mogelijkheid van zijn aftreden ter sprake in ant woord op de felle kritiek die het socia listische Kamerlid De Niet op zijn be leid had uitgeoefend. „Eens zal ik van het politieke toneel verdwijnen", zo zei hij tijdens de ochtendzitting, „en wellicht sneller dan u thans ver wacht". Maar later zei hij: „Ik ga niet weg, omdat u dat graag zou willen. Dan was ik al in 1952 vertrokken, toen u aanstonds na mijn optreden in die richting begon te werken" En op de kritiek van het Kamerlid, dat hjj zoveel reist, antwoordde hij: „De volgende week ben ik weer in Brussel. Ik ga door met reizen. Zo zal het ook blijven gedurende de ambtsperiode die mij nog rest." De socialistische senator had nog een venijnige pijl op zijn boog. Iemand op het departement van Buitenlandse Za ken heeft onlangs de onhandigheid be gaan om een artikel uit een onbedui dend provinciaal Amerikaans blad aan enkele dagbladen in Nederland toe te zenden met een begeleidend briefje, dat een verdediging van het destijds door mr. Luns gevoerde Nieuw Guinea be leid inhield, gekoppeld aan hetgeen zich nu in Vietnam afspeelt. Bij de replieken kwam de heer De Niet weer met dat knipsel voor de dag. Na een interruptie van de minister, die nog maals verklaarde dat zulks buiten zijn medeweten was geschied, sprong, als was het door een regisseur bepaald, de heer Van Huls (CHU) op en toonde het begeleidend schrijven van het d - partement van Buitenlandse Zaken, dat nij bij het betreffende Nederlandse blad even had opgehaald.... Minister Luns verdedigde zich tegen beide aan vallende senatoren door nogmaals te verklaren, dat zijn ambtenaren in mis plaatste ijver buiten zijn medeweten hadden gehandeld. „Ik constateer dan, dat een minister die al dertien jaar aan het bewind is, ons nu komt mededelen, dat zjjn amb tenaren dachten hiermede in zijn geest te handelen", aldus de heer De Niet. Minister Luns constateerde, dat Op na tuurlijk als minister de gehele verant woordelijkheid op zich neemt voor deze betreurenswaardige daad, maar dat verantwoordelijk zijn nog niet bete kent medeplichtig zijn. Het was een van de schaarse momenten van het spanneiHle debat, waarop de spitsheid ren d'P'omaat Luns op de ïachspie- mef de Kamerleden ging werken, j 'zo"dering van die van zijn bei- det zMP°tnenten' die nu wel Oegrepen dat zij terrein verloren. «iPdufdeïiiïf1*11® Van de Kamer begotl nu duidehjk te verschuiven. Dr. Berg- Jer tochPrak de wens Uit dat de m-in th^r;^00ral in opgewektheid zpn ambtsperiode tot 1967 zou blijven vervullen. Minister Luns viel de A R fractie leider hij Ad,iens visie op de verhouding met Ziud-Afrika. Hij zei dat een dialoog met dat land, waarvoor de A.R.P. zeer geporteerd is.^voor hem een doel is waarnaar nog steeds en niet zonder hoop gestreefd wordt. Hij onderhoudt nog steeds contacten met zijn Zuidafrikaanse collega. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 22 juli .Een jongeman, die kennelijk in zijn ken nissenkring wilde pronken met Dioe- menruikers van Sjoukje Dijkstra, wordt ervan verdacht zelf voor deze attenties te hebben gezorgd. Bloemist W. Banser, in wiens bloemisterij aan het Old Hickoryplein regelmatig op naam van Sjoukje Dijkstra bloemen Werden besteld, voorzien van het op schrift: „Veel liefs van Sjoukje en bestemd voor een bepaalde i°,,Ke7 man, kwam er gisteren achter dat onze nationale schaatskampioene aan de bestellingen part noch deel heeft. Toen hij zich met een onbetaalde rekening bij Sjoukje Dijkstra ver voegde (zoals bekend is zij in Val kenburg in verband met het optre den bij de Holiday on Ice Revue) toon de de revuester zich danig verbaasd en verbolgen over wat zij noemde „een misselijke flauwe grap". „Ik weet van deze zaak niets af", aldus Sjoukje, „want welke dame stuurt bloemen aan een heer. Wie dat doet moet wel een gaatje in zijn hoofd hebben." Toen ze op de rekening keek, mei een bestelling uit april, zei ze: „in die maand was ik in Parijs, en heb Ik beslist niet met Maastricht getelefoneerd om bloemen te bestel len." De betrokken bloemist overweegt •en klacht in te dienen tegen de kwalijke grappenmaker. EERBEEK, 22 juli In de papier fabriek De Hoop alhier is de zestig jarige A. de Winkel uit Tonden dode lijk verongelukt. Bij een door de ar beidsinspectie ingesteld onderzoek is gebleken dat de heer De Winkel ver moedelijk van het bordes van de grote papiermachine is gevallen en tussen de geleidewalsen van de filters is terecht gekomen. De heer De Winkel was op slag dood. illllillllillilllllllllllillllllllllltlllllllllllllllllllllllllliillllllllll) Zoon steekt vader met mes dood VLEUTEN, 22 juli In de Meern bij Utrecht is een 32-jarige man gear resteerd, die ervan verdacht wordt zijn 58-jarige vader gisteravond met een messteek om het leven te hebben ge bracht. Het slachtoffer ov-rleed vrijwel onmiddellijk. In het gezin was herhaaldelijk ruzie. Ook gisteravond was dit het geval. Het slachtoffer, wiens vrouw reeds overle den was, laat vier minderjarige kinde ren achter. De zoon heeft zich zelf bij de politie aangegeven. De dader, die in zjjn omgeving be kend staat als iemand die nogal drif tig van aard is, heeft zijn vader in totaal vijf steken met een broodzaag toegebracht. Het slachtoffer werd driemaal in de linker zijde ge stoken, eenmaal in de rug en een keer in de rechterzijde. Hjj is daar na nog naar de deur van Je huis kamer gestrompeld voor hij ineen zakte. De Utrechtse officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt, is belast met het, onderzoek in deze zaak. Het is gebleken dat de zoon vorig jaar ook al eens een van de huisgenoten heeft gestoken. Hij gebruikte toen een vork. Het gezin telt in totaal twaalf kinde ren, van wie er nog vijf thuis wonen. Aanleiding tot de steekpartij was een ruzietje tussen twee dochters van het slachtoffer. De zoon, trok daarbij par tij voor de jongste. Hij was bang dat de oudste van de meisjes te grote invloed kreeg op het jongere zusje. De vader, die in de huiskamer een dutje deed, werd wakker van het lawaai en beval zijn zoon zich niet met de ruzie te be moeien, waarop deze zich naar de keu ken begaf om even later met een broodzaag gewapend terug te keren. In dolle woede stak hij toe met het fatale gevolg. (Van onze Limburgse redacteur) VALKENBURG, 22 juli De politie hier heeft gisteravond een grote tegen valler moeten verwerken in verband met het onderzoek naar de moord op Piet Frijn s op de Schaelsberg. Twee meisjes hebben zondagavond een groep je vakantiegangers op een bank nabij de Schaelsberg gefotografeerd. Op de bank zat ook de vermoedelijke dader van de moord. Na een radio-oproep hebben de uit Heerlerheide afkomstige meisjes zich gemeld. De moordenaar bleek net niet op de foto's te staan. De politie had de tip gekregen van een echtpaar uit Heerlen, dat zondag avond samen met een man die aan het signalement van de dader voldoet op een bank in het Oosterpark heeft geze ten. Een groepje wandelaars waaron der de meisjes uit Heerlerheide kwam later bij hen zitten en raakten met het Heerlense echtpaar en de onbekende man in gesprek. Toen zijn ook de foto's gemaakt. Intussen heeft de politie een aanmer kelijk duidelijker signalement van de dader kunnen samenstellen. Volgens Ben Mommers, de zeventienjarige Vai- kenburgse electricien, die zondag in de vooravond met zijn vijftienjarig vrien dinnetje Jose Roebroeks door waar schijnlijk dezelfde man werd bedreigd was het een donker uitziende man van het Indische type met zwart golvend haar en een smal gezicht. Hij had bo vendien een zwarte snor. Eenmaal be kend met deze gegevens heeft de poli tie gisteren uit heel Nederland ruim honderd foto's van verdachte personen opgevraagd. Deze foto's zijn aan de jongen en het meisje voorgelegd even als aan Bertha Geurts en iemand van wie de politie de identiteit geheim wenst te houden. Eén foto komt vage lijk overeen met het signalement van de dader. In de loop van vandaag zou een getekend portret van de vermoe delijke dader worden verspreid. De politie zet het onderzoek onver minderd voort. Ondanks de tegenvaller van de vakantiefoto's meent zij „een meer bepaald spoor" gevonden te heb ben. RIJSWIJK, 22 juli Inbrekers heb ben in de nacht van maandag op dins dag een brandkast (inhoud twaalf mil le) van hef dak van het overdekte zwembad alhier gegooid en zijn er mee verdwenen. De brandkast haalden de inbrekers men denkt aan drie of vier mannen uit het restaurant Rein- voorde, naast het zwembad. Beschadig de trottoirtegels tonen de plaats waar het gevaarte is neergekomen. Men ver moedt dat de brandkast vandaar per auto naar verder is vervoerd. De ongewenste bezoekers hebben een ravage aangericht aan sloten en deu ren, waardoor voor vele honderden gul dens schade is ontstaan. Sinds de opening van het restaurant is dit de tweede maal dat inbrekers zich toegang hebben verschaft. Circa een maand geleden verdween uit een kast een bedrag van vijfhonderd gul den. ALBLASSERDAM, 22 juli In het ziekenhuis alhier is overleden de 42- jarige T. P. Laurijsen uit Gilze-Rijen. De man was gistermiddag ernstig ge wond bij een bedrijfsongeval ïn de Ne derlandse Kabelfabriek. Uit zijn even wicht gebracht door een uit zijn baan lopend stuk walsstaal viel hjj in een warmwaterput. Het slachtoffer was va der van vijf kinderen. PIJNACKER, 22 juli De kruidenier De Jong alhier, die op een verkoping een viool kocht vo.or het luttele bedrag van één gulden vijfentwintig, ontdekte later dat in het instrument de naam Stradivarius staat. Hij biedt de viool nu te koop aan voor het bedrag van 55.000 gulden, door middel van een ad vertentie. De viool was het eigendom van een bejaarde aannemer uit Den Haag die naar Pijnacker was gekomen, de heer A. C. Achilles. Advertenties bij 2 gezins- flessen (3/4 liter) Een verrukkelijke chocoladedrank met slechts 1% vet. Fris en pittig von smaak. Tosti lest de dorst, is lekker luchtig en eerbiedigt de slanke lijn! BONN, 22 juli (UPI) Sinds een jaar kunnen in West-Duitsland interna tionale telefoongesprekken tegen beta ling van een houien munt gevoerd nor den. Een woordvoerder van het minis terie van posterijen heeft in een in terview met de UPI verteld dat het mogelijk is om vanuit West-Duitsland met een houten of verminkte munt gratis telefoongesprekken te voeren met Parijs, gedeelten van Australië en heel Brittannië, Zwitserland, België, Nederland en Luxemburg. „Gelukkig kent niet iedereen deze truc", aldus de woordvoerder. De posterijen zjjn sinds de ontdek king van de truc een jaar lang bezig in razend tempo de 14.000 telefooncel len voor internationale verbindingen te veranderen. Het gebeurde voor het eerst in Bre men. Een paar mensen kregen er de lucht van. Natuurlijk wilde men het in cident toen niet bekend maken. Hoe wel de posterijen in Bremen vertelden dat de truc gedaan werd met een ver minkte munt, wilden ze toch niet ver der uitw 'en over de wijze waarop het mogelijk was gratis te telefoneren. HAARLEM, 22 juli. De raad van bestuur van de Verenigde Ne derlandse Uitgeversbedrijven N.V. heeft met ingang van 1 augustus 1965 de heer J. M. Lücker benoemd tot waarnemend directeur van het Amsterdamse dagblad De Nieuwe Dag, de Nieuwe Haarlemsche Cou rant. het Kennemer Dagblad en Het Nieuwe Dagblad te Rotterdam. De heer Lücker zal deze taak ver vullen als onderdeel van zijn advi seurschap voor perszaken van de VNU. die de eigenaresse is van deze dagbladen. LONDEN, 22 juli (UPI) De Britse minister van binnenlandse zaken, Sir Frank Soskice, heeft beloofd het dos sier van de in 1950 ter dood gebrachte Timothy Evans opnienw onder de loep te nemen. Evans werd ogelijker- wijze per abuis tot de strop ver oordeeld wegens moord op zijn vrouw. Men is aan de schuld van Evans gaan twijfelen doordat diens vrouw werd vermoord in een huis in het Londense Notting Hill district 10 Rillington Place waar de beruchte moordenaar John Christie vijf ande re vrouwen had gedood. De minister en anderen, die voor een nieuw onderzoek naar de >>d van mevrouw Evans zijn, vinden het een te groot toe-va] aat twee moordenaar» gelijktijdig in hetzelfde huis zouden hebben gewoond. Zij achten het moge lijk dat Christie, die eveneens werd opgehangen, de moord heeft gepleegd die Evans met de dood heeft moeten bekopen. Christie bekende nadat Evans werd veroordeeld dat hij diens vrouw had vermoord. Evans, een 24-jarige vrachtrijder, woonde met zijn vrouw, Beryl, en hun dochtertje, Geraldine, in het bewuste huis in Rillington Place. Advertentie lllll Barteijorisstraat - Haarlem Tel. 134 39 Leidsestraat (Bij Koningsplein). Telefoon020 - 22 35 96 - Amsterdam EMMELOORD, 22 juli Door on oplettend over een voorrangskruising bij Luttelgeest (Noordoostpölder) te rijden heeft een Nederlandse automobi list een ongeval met een Duitse wagen veroorzaakt, dat aan drie mensen het leven kostte. De vier andere inzitten den van de auto's werden zwaai s" wond naar het ziekenhuis in Emmel- oord vervoerd. De slachtoffers waren: de bestuur der van de Duitse wagen, R..Ë. H. Hirschmann (39 jaar) uit Homberg, de 65-jarige mevrouw K. M. Puls uit Duisburg, en de 62-jarige R. Lassche uit Blokzijl. Voor het leven van me vrouw Hirschmann wordt gevreesd De andere drie gewonden, onder wie het dochtertje van het echtpaar Hirsch- man en twee zoons van het Neder landse slachtoffer, zijn buiten levens gevaar. De Duitser, die niet tijdig kon rem men voor de met negentig kilometer overstekende Nederlandse wagen, werd aan de linker voorzijde gegrepen. Na een boom te hebben geschampt reed de wagen tegen een andere boom op, waardoor twee inzittenden uit de Duitse auto werden geslingerd. Zij wa ren direct dood. Ook enkele inzittenden van de Nederlandse auto kwamen na de botsing op het wegdek terecht. Op weg naar het ziekenhuis overleed R. Lassche. De Nederlandse auto werd be stuurd door een zoon van de heer Lassche. Verwachting geldig tot vrijdagavond: (opgemaakt 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien. Matige, langs de kust af en toe vrij krachtige zuid westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Vrijdag: Zon 4.48-20.44. Maan 0.17—15.34. Aan zee: perioden van zonneschijn, maar op enkele plaatsen ook een bui. Matige zuidwestelijke wind. Overdag ongeveer 18 graden. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten: perioden van goed strandweer, afgewisseld door een enkele bui.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 1