Haarlems gemeenteraad verheugd om schone lei Toch (nog) geen hoera- stemming voor 1966 Duidelijk beleid is nog niet mogelijk Vrienden gaan dagenlang op strooptocht Vakantiefeesten Haarlem Raadslid v. d. Bergh stemt tegen een door hem zelf geredigeerd amendement Spoedig nota over prefabricated in Haarlem Waardering voor snelle aanpak van woningbouw Dief steelt zestig platen uit auto i II 1 Haarlems Bloei oogst 489 foto's Goud voor J. Scholten Nieuwe gas leiding langs Leidsevaart Ou! 3 Ford uit 1929 bleef 24 uur in touw Jong BRIDGEDRIVE INZANDVOORT TONIC >/4ltr GEZINSFLES GESLAAGDEN H.T.S. HAARLEM Ten afscheid eman stal uit badhokjes Stokerij aas- fabriek wordt gesloopt VAKANTIE-KLEDING Haarlemse rechtbank Gevangenisstraffen geëist van pl.m.2 jaar en 17 maanden Delegeren Speelgelegenheid Water en electra Vrijdag 23 juli r dè Prik Tik EBR. EVERTS Langer drinken Parkeermeters DONDERDAG 22 JULI 1965 PAGINA 3 pantalons weekenders 14.90 16.90 18.90 spijkerbroeken 13.50 19.75 21.75 IIIHhII voor uw SLECHTS X CENT Loots Frisdranken Industrie Haarlem De winnaar van het gouden boek maakte onder andere deze hoge opname van de Haarlemse markt die nu niet direct zwemt in de ruimte. WATERONTHARDING Voor Haarlem e.o. Films HAARLEM, 22 juli De gemeente raad was gistermiddag allesbehalve in vakantie-stemming. Vier volle uren hebben de raadsleden besteed aan een agenda, die erop het eerste gezicht nogal onschuldig uitzag. De financiële toestand van de gemeente sloeg ai met een het vuur in de tongen. Vanuit alle fracties klonk een onmiskenbaar enthousiasme op, nu de zaak finan cieel weer gezond is geworden. De ge meente heeft zelfs een reserve van omstreeks 170.000,- in kas. Dat alles dank zij de verhoogde uitkering uit het gemeentefonds, waardoor het millioe- nentekort met één veeg uit Haarlemse kasboek kon worden geveegd. Niette min kwamen er nog wel énkele op merkingen. Uit de woorden van de heer Voogd (PvdA) bleek bijvoorbeeld, dat zijn fractie wegens het tekort geen slapeloze nachten had gehad. Integen deel, ze had altijd wel gedroomd, dat het tenslotte wel zoo meevallen. De nieuwe regering had daarvoor gelukkig (Advertentie) Katoen en terlenka Khaki - Grijs - Blauw 15.90 17.90 25.75 No-lron en Bel-o-Fast Blauw en Beige Lee - Levis - Wrangler s HAARLEM, 22 juli Voor de Haar lemse rechtbank zijn vanmorgen drie vrienden tot fikse straffen veroordeeld, omdat zij tussen 22 en 26 april van dit jaar een aantal diefstallen hebben ge pleegd. Een van de drie, de 21-jarige kok P. de D. uit IJmuiden, die door de Officier van Justitie als de spil van activiteiten werd beschouwd, hoorde 2 jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen. Tegen zijn vriend, de 22- jarige Haarlemse bijrijder E. q. werd 1 jaar en vijf maanden met aftrek ge ëist. Tegen een derde vriend, die een niet al te groot aandeel geleverd had, werd een boete van j «oO geeist. Od 22 april maakten de drie vrien- den een ritje in een auto, die door de kok even tevoren gestolen was. In Aerdenhout raakte de benzine op. De drie besloten een andere auto te ste len n n open garage vonden zij een auto waarvan het sleuteltje m het tZ stak. De derde verdachte de 22- iariee Beverwnkse bankwerker a. t, gstond terecht alleen voor zijn aan deel in deze diefstal. dacen De twee anderen hadden taee dagen later het huis vani een Jamil e in De verwijk bezocht. De kok, weg kende omdat hn er al der had ingebroken, klom^rlp even genpijp naar binnen en °P®"Ae later voor zijn vriend de voo men stalen zij bannen twee ho g - Op 26 april maakten zij een escapade in IJmuiden, vvaar zij DJ melkzaak een aantal sleutels en portemonnaie stalen. De kok werd bovendien tenlaste ge legd dat hij op 22 april biji zijn p - troon 1650 gulden gestolen had, waar van hij 125 gulden aan zijn vriena de bijrijder aanbood, die daarom re ling tenlaste werd geleigd._ Tijdens ae zitting verklaarde die bijrijder echter dat hij niet betgrepen had dat zijn vriend het geld gestolen had. De drie jongens waren allen zojuist vrijgela ten na langdurige gevangenisstraf. De verdediger van de kok vroeg een psychiatrisch rapport omdat verdachtes onevenwichtigheid het gevolg zou kun nen zijn van een ernstige hoofdblessu re, die hij op vierjarige leeftijd had opgelopen. De bijrijder was volgens zijn verdediger in een diefstal-roes" zoals hij die al eens eerder had gevoeld. Hij pleitte voor een voorwaardelijke straf en een strenge leiding. Uitspraak op 3 augustus. gezorgd. Overigens wilde de heer Voogd over het rampspoedige verleden niet nakaarten, hoewel hij zich toch afvroeg, of de gemeentelijke belasting niet te zwaar was gemaakt. De heer Peeters (KVP) gaf bij al zijn blijdschap toch blijk van enige bezorgdheid. De zorgen van het ver leden zijn weg, maar wat biedt de toekomst? De gemeente weet feite lijk nog niet, waar ze aan toe is en kan nog geen duidelijk beleid voe ren. Hij herinnerde er voorts aan, dat zijn fractie steeds kritiek had uitgeoefend op het feit, dat Haarlem met zoveel vertoon zijn moeilijkhe den in den lande etaleerde. Bij geen enkele gemeente is dat zo geweest. Wat de toekomst betreft meende hij, dat het financieel beleid niet over heerst mag worden door een hoera- stemming. Met voorzichtigheid en verstand zal men zijn verantwoorde lijkheid moeten bepalen, vooral ten aanzien van het verzorgingspeil. Daaraan mag niet getornd worden. Vervolgens mag naar de mening van de heer Peeters nooit meer gezegd worden, dat iets onmogelijk kan, in verband met de financiën. De ge meente mag niet meer in discrediet gebracht worden. Voor de heer Bak ker als wethouder van financiën achtte hij het bijzonder prettig heen te gaan, nu de financiële toestand gezond is. De heer Spek (Prot.Chr.) verzeker de, dat als Haarlem niet zo'n rumoer had gemaakt het tekort nog steeds een paar miljoen bedragen zou hebben. Mevrouw Scheltema (VVD) vond het een ongewenste toestand. Zij in formeerde, of het met die finaciële ontwikkeling nu zo bleef? Op de situa tie van thans is geen beleid te bouwen. De heer Bovenkerk (PSP) wilde met nadere opmerkingen liever wachten tot de behandeling van de begroting- 1965, de heer Proper (Comm.) maande tot grote voorzichtigheid. Wethouder Bakker verklaarde in zijn antwoord, dat hij wel slapeloze nach ten heeft gehad. Hij bleef bij zijn over tuiging, dat zijn waarschuwingen des tijds nodig waren. Er is echter niet bewust paniek gemaakt. Als er niets was gedaan, zou Haarlem nog in de grootste ellende hebben gezeten. Over de gang van zaken voor 1966 is nog niets bekend. Het voorstel om bepaalde taken van de gemeenteraad aan het college van B. en W. te delegeren kwam er maar niet een-twee-drie doorheen. De heer Bettink (VVD) vond, dat er op die manier teveel aan de controle van de raad onttrokken werd, hetgeen hij in strijd achtte met de democratie. Zo was het volgens hem onjuist, als B. en W. zonder meer tot aankoop zouden kunnen besluiten van „onroerende goe deren beneden de waarde van 25.000,- in saneringsgebieden". Op die manier zouden B. en W. buiten de raad om hele straten kunnen aankopen. In die richting gingen ook de bezwaren van de heer Proper (Comm.). In feite kwam hiermede de doelmatigheid van de werkwijze van de raad aan de orde. Daarover moet de heer Voogd (PvdA) heel andere gedachten hebben dan de heer Bettink. Welke gedachten, ver telde hij nog niet. Dat komt bij de begrotingsbehandeling. De heer Vos (KVP) maakte het een beetje ingewik keld, toen hij onder meer voorstelde, en in die zin ook met een amendement kwam, dat de toekenning van schade loosstelling aan huurders van gebouw de onroerende goederen eerst in de commissie economische zaken zou ko men. Zijn amendement werd met 22 tegen 12 stemmen verworpen. Wethou der Geluk, die als voorzitter fungeerde, maakte in het algemeen nog de op merking, dat het delegeren van taken geen aantasting is van de democratie. Hoe omvangrijker en gecompliceerder het werk is, des te beter is het te delegeren. Het voorstel om 26.200,- uit te trek ken voor voorzieningen in de stads schouwburg kreeg ieders instemming. Kritiek was er echter op het feit, dat ter financiering daarvan het crediet moest worden ingetrokken, dat be stemd was voor de aanleg van een vrije speelgelegenheid in het Noorder sportpark. Die kritiek kwam met name van de heren Proper (Comm.) en Pee ters (KVP). De laatste kon zich inden ken, dat de voorzieningen in de schouwburg urgent en belangrijk wa ren, maar over het intrekken van die dertig mille was hij diep teleurgesteld. Alle verwachtingen rond de speelgele genheid waren nu volgens de heer Peeters de bodem ingeslagen. Hij eiste min of meer van het college de ver zekering, dat de speelgelegenheid er in 1966 zou komen, liefst nog in het voor jaar. Wethouder Voskuilen kon hem de verzekering geven, dat het uitstel geen afstel zou worden. Getracht zal worden nog in het voorjaar van 1966 de speelgelegenheid in hetNoorder sportpark in te richten. Aan het slot van de vergadering bleek de heer Steijaart (PSP) aller minst content met het voorstel om de levering van water en electra van de provincie over te nemen in het ge bied, dat Haarlem van Haarlemmerlie- de heeft overgenomen. Het blijkt na melijk, dat de verbruikers bij de pro vincie veel goekoper uit zijn. Waarom moeten zij nu door de maatregel, wel ke volgens de heer Steijaart helemaal niet noodzakelijk is, meer gaan beta len? Wethouder Bakker bleef echter bij het standpunt van het college, dat het ongewenst is, dat er in één gemeente verschillende tarieven gelden. Zijn op vatting werd door de grote meerder heid van de rada gedeeld. Haarlems Speeltuin Verbond: Uit gaansdag naar Velserend voor kinderen van 6 tot 14 jaar van alle afdelingen. Vertrek vanaf elke tuin om 9.15 uur. Brood en drinken meenemen. Kosten 1,25. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin Don Bosco: Film. Aanvang 2 uur. Kosten 35 cent. Speel tuin Noordervreugd: Diverse spelen en wedstrijden op de tuin. Aanvang 10 uur. HAARLEM, 22 juli Aan het be gin van de gemeenteraadsvergadering deelde loco-burgemeester D. J. A. Geluk mede, dat mr. dr. G. C. J. J. van den Bergh (P.v.d.A.) bedankt had als lid van de raad wegens zijn benoeming tot hoogleraar aan de Nijmeegse universiteit. Hij feliciteerde de jonge hoogleraar met zijn benoe ming, maar betreurde het, dat hij de Haarlemse gemeenteraad zou gaan verlaten. Onverwacht kreeg dat „betreuren" een practische betekenis, toen later in de vergadering de heer Vos (KVP) een nogal ingewikkeld amen dement wilde indienen ten behoeve van „huurders van onroerende goe deren". De redactie van de tekst ver liep moeizaam, waarop de heer Van den Bergh zijn in dit geval kennelijk onmisbare assistentie aanbood. Er kwam een voortreffelijk amendement uit de bus. De heer Van den Bergh stemde tegen. HAARLEM, 22 juli Met spoed zal begonnen worden met de bouw van 370 eengezinswoningen, 40 bejaarden woningen en 242 garages in Schalkwijk- Dl. Over het voorstel daaromtrent, gis teren in de gemeenteraad, was men algemeen enthousiast. Ook de heer Ton (PvdA), die duidelijk van zijn in stemming liet blijken, nu zo gauw na het verschijnen van de bouwnota het eerste plan ter tafel kwam. Toch had zijn fractie het voorstel met gemengde gevoelens ontvangen. De heer Ton ge waagde zelfs van ergernis, omdat in het plan de bouw van maar liefst 242 garages waren opgenomen. Tegen ga rages zelf wilde hij geen bezwaar aan tekenen, maar wel tegen het feit, dat voor de bouw daarvan bouw vakarbei ders nodig zouden zijn, die beter werk bij de andere bouw zouden kunnen doen. Hij herinnerde eraan, hoe* hij destijds gewezen had op de mogelijkheid van het plaatsen van pre-fabricated gara ges. waarvan geen bouwvakker te pas hoefde te komen. Die garages zijn bo vendien goedkoper en de schoonheids commissie maakt geen bezwaren meer. Over deze kwestie was destijds een nota toegezegd. De heer Ton wilde we ten, of die nota spoedig was te ver wachten. Tenslotte informeerde hij, of in de nieuwe woningen voorzieningen zouden worden getroffen, waardoor de bewoners desgewenst hun woningen centraal met aardgas zouden kunnen verwarmen. De heer Rood (KVP) was er zeker van, dat dit complex enige honderden V v HAARLEM, 22 juli. Een Rotter damse pensionhouder heeft teveel ver trouwen gehad in de eerlijkheid van de Haarlemse bevolking. Toen hij de zer dagen ging kijken in zijn aan de Houtvaart geparkeerd staande auto, miste de Rotterdammer een hoeveel heid goederen ter waarde van 475. De man had zijn wagen een kleine twee maanden geleden neergezet aan de Houtvaart en er sindsdien niet meer naar omgekeken. Zijn vermetel ver trouwen is gestraft met vermissing van zestig gramofoonplaten, een paraplu, een koffer en twee kussens. Een monteur uit 's-Heerenberg heeft bij de politie eveneens aangifte gedaan van diefstal uit zijn auto. De man had zijn voertuig dinsdagavond neergezet op het Stationsplein. De volgende mor gen bemerkte de monteur dat het slot van de zijdeur was geforceerd. Uit de wagen miste hij een kist met gereed schap ter waarde van 175. HEEMSTEDE, 22 juli De Heem- steedse politie heeft de dertienjarige jongen P. de H. uit Heemstede aange houden. De jongen werd verleden week in het Sportfondsenbad te Haarlem be trapt, terwijl hij in de badhokjes kle dingstukken aan het onderzoeken was. Bij een nader onderzoek is geble ken dat de jongen onder meer bedragen van 4,50, 1, en een lege portemonnee had gestolen. Tevens is aan het licht ge komen, dat hij enige malen pakjes siga retten heeft ontvreemd uit een zelfbe- diemngszaak te Heemstede. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. ZANDVOORT, 22 juli De uitslag van de tweede zomerdrive van de Zand- voortse Bridgeclub luidt: A-lijn: 1. Hel lingman—Strengers, 67 p.; 2. Neder- koornZonjee 65 p.; B-lijn: 1. E ijking van Zanten 69'/» p.; 2. CoopsHeldoor 64V» p.; O-lijn: 1. Frank—van Hees 74 n 2. Nottrot—'Kuipers 63 p.; E-Iijn: 1 'KleinSchipper Schouten 67 p.; 2. Westerman—Kesteren 61 Vs p.; F-lpn: 1. fam. Pieterse 63>/j p.; 2. fam. Koelers 61 p. HAARLEM, 22 juli. De oogst van de fotowedstrijd van Haarlems Bloei bedraagt 489 ingezonden foto's. Alleen al hierom is de wedstrijd een succes geworden. Zoals bekend dient dit alles tot de uitgave van een nieuw fotoboek voor stad en streek. Het succes is in ruime mate te danken aan de medewer king van vele bij amateur-fotogroepen aangesloten leden. De jury heeft vastgesteld dat het moeilijk is om de stedelijke monumen ten en stadsgezichten even artistiek als doelmatig vast te leggen. Een groot aantal foto's werd ingezonden voor de rubrieken natuur en recreatie, terwijl verder de voorkeur uitging naar op namen met een bepaalde sfeer. Bjj de beoordeling bleek het werk van J. Scholten uit Haarlem van zoda nig gehalte, dat van deze fotograaf de meeste foto's voor plaatsing in het boek je in aanmerking komen. Hij krijgt dan ook een exemplaar met gouden op druk. De winnaar, lid van de Afiap, heeft onder andere het Haarlemse stads- schoon orspronkelijk benaderd. De heer Scholten kreeg in 1963 de gouden me daille van het Foto-oinemaconcours in Parijs en van het concours in Barce lona. In 1964 won hij de gouden me daille van Osnabrück naar aanleiding van de fototentoonstelling Haarlem-Os- nabrück. Verder kreeg hij gouden plak ken in België, Spanje en Oostenrijk en verscheidene prijzen in wedstrijden van de Nederlandse fotobladen. De jury heeft verder enige sugges ties gedaan aan uitgever J. H. Gottmer en de directeur van Haarlems Bloei. Haar taak betrof niet de samenstelling van het fotoboek. Het fotoboekje zal 64 zwart-wit foto's bevatten en een kleurenfoto op de omslag. De tekst wordt in vier talen verzorgd. De ge meente Haarlem en Haarlems Bloei participeren in de oplage. (Advertenties) lij I 1 'llll I— limi HEEMSTEDE, 22 juli Tijdens de eerstvolgende vergadering behandelt de gemeenteraad van Heemstede het voor stel van burgemeester en wethouders om een krediet van 10.800 beschikbaar te stellen voor het leggen van een nieu we hoofdleiding voor gas langs het ge deelte van de Leidsevaart in Bennebroek gelegen tussen de Centenbrug en de grens met de gemeente Heemstede. De gemeente Bennebroek wil dit ge deelte van een nieuw gesloten wegdek voorzien. De hoofdleiding voor gas ligt ter plaatse aan de zijde van de vaart, zodat alle dienstleidingen onder de rijweg door naar de woningen aan de overzijde lopen. Ter voorkoming van moeilijkheden en hoge onkosten in de toekomst is het gewenst een nieuwe hoofdleiding in het trottoir aan de be bouwde zijde te leggen. Uiteraard biedt het opbreken van de rijweg daarvoor een gunstige gelegenheid. De bestaan de hoofdleiding en de dienstleidingen on der de rijweg moeten worden prijsge geven. DSS De katholieke sportvereniging D.S.S. houdt vanavond haar jaarverga dering. De bijeenkomst begint om kwart over acht in het lokaal boven de kleu terschool in de Timorstraat. mooie woningen zou opleveren. Naar aanleiding van het bestek had hij en kele opmerkingen. Zo had hij graag gezien, dat de riolering „opgehangen" zou worden. Dan zou ze niet kunnen verzakken. Verder vond hij het nodig, dat er een betere erfafscheiding zou ko men. In zijn antwoord gaf wethouder Van der Yèlfdt, die zijn collega Van Liemt verving, te verstaan, dat de nota be treffende de bouw van garages spoedig is te verwachten. Wel liet hij door schemeren, dat de zaak niet zo een voudig is als de heer Ton liet voor komen. De opmerkingen van de heer Rood zou hij te bestemder plaatse overbrengen. Wethouder Bakker deelde nog mee dat de te treffen voorzieningen voor aardgasverwarming niet de goed keuring van de minister hadden gekre gen. (Advertentie) Dealer vooi Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 Haarlem Tel 12730 Het voorstel van B. en W. om het sluitingsuur van café's op een later tijdstip te zetten, viel niet in de smaak van alle raadsleden. Mevrouw Kroon (PSP) maakte bezwaren. Volgens haar betekende dat, dat er nog meer alkohol gedronken zou worden, dat er nog meer gevaar in het verkeer zou ko men en dat de politie nog meer werk zou krijgen. Zij wilde de bestaande verordening handhaven. Liefst zou zij alle „kroegen" dicht hebben. De heer Fontijne (Prot.Chr.) verwonderde zich erover, dat het college niet de suggestie van de hoofdcommissaris had overgeno men om een bepaling te maken, waar bij de burgemeester voor cafés, waar zich onordelijkheiden zouden voordoen, een vroeger sluitingsuur op kan leggen. Volgens mr. Van den Bergh 'PvdA) luidde die suggestie anders. De burge meester zou de mogelijkheid moeten hebben een café zonder meer te laten sluiten. Een dergelijke mogelijkheid achtte hij uiterst gevaarlijk en met zo'n verantwoordelijkheid mocht men een burgemeester niet belasteren. Hij voorzag trouwens moeilijkheden voor de gemeente. Nadat wethouder Geluk nog eens uiteengezet had. dat de burgemees ter te allen tijde kan ingrijpen en dat de voorgestelde maatregel feite lijk een sanctioneren is van een reeds lang bestaande toestand, ging de raad met het voorstel akkoord. De P.S.P. verklaarde zich tegen. De gemeenteraad werd nog een krediet gevraagd van 34.000,- voor de aanschaf van 100 parkeermeters. De ervaring van negen maanden heeft ge leerd, dat er grote behoefte bestaat aan gelegenheid tot kort-parkeren. Op korte termijn zullen er in de stad 30 parkeermeters bijgeplaatst worden. Met het voorstel ging de raad wel akkoord, maar mevrouw Scheltema (VVD) zag niet graag, dat de stad vol met parkeermeters gezet zou worden. De heer Vos (KVP) was haar tegen pool. Hij was blij met de uitbreiding van het aantal meters. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de meters per dag voor 74 bezet zijn. Wanneer met de praktische parkeeruren neemt (van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's mid dags), betekent dat, dat een bezettings graad van 100 bereikt wordt. Uiter aard zag hij kans een heel klein beetje buiten de orde de parkeerga rages ter sprake te brengen, waar aan zeker de half-langparkeerders be hoefte hebben. De heer Spek (Prot. Chr.) wees erop, dat door het uitbrei den van het aantal parkeermeters, de nauwe straatjes nog meer in gebruik genomen zouden worden door de lang- parkeerders. Wethouder Geluk ver klaarde, dat het college op een en an der attent zou blijven. De illusie, dat er in Haarlem toch nog een mogelijk heid zou zijn voor een zogenaamde „blauwe zone" liet hij duidelijk in rook opgaan. (Van onze verkeersredakteur) ZANDVOORT, 22 juli. Met een brede grijns drukten de 24-jarige Jaap Koster en de 24-jarige Dirk Groenen dijk elkaar vanmiddag om twaalf uur de hand: ze hadden het gehaald. Met een bejaarde A-ford uit 1929 hadden zij het 24 uur uitgehouden op het cir cuit van Zandvoort. Een prachtpresta- tie voor deze antieke auto, die de Rot terdamse winkelbediende Jaap Koster in Denemarken had gekocht voor 460 gulden. Toen hij enige tijd geleden hoorde over de ferme, goed voorbereide en door de industrieën gesteunde record pogingen op het Zandvoortse circuit, zeiden de twee automobilisten grinni kend tegen elkaar: dat kunnen wij ook. Het A-fordje had wel nieuwe schokbre- kers nodig en enkele andere zaken: „Een benzmemaatschappij beloofde vier weken geleden voor de brandstof te zullen zorgen, maar dinsdag liet zij me plotseling in de steek", vertelt Jaap Koster, die op het laatste nippertje uit de nood werd geholpen. De tocht, die in de afgelopen 24 uur (van gistermid dag 12 uur tot vanmiddag 12 uur) werd afgelegd, was 1362 km lang. De auto had elke drie uur 20 liter benzine no dig voor de 3,2 liter viercylinder mo tor. Om half vier vannacht kreeg de A-ford een lekke band: dat kostte pre cies 19 minuten. Vanochtend ooi tien uur dreigden er even moeilijkheden met de ontsteking, maar de auto genas zich zelf. De directeur van het circuit van Zandvoort, Hans Hugeniholz, gaf giste ren het officiële startsein en stond ook enthousiast bij de lijn, toen na deze 24 spannende uren deze formidabele rit van een meer dan volledig afge dankte 1929'er tot een goed einde kwam. Bijna zonder hulp hebben de twee auto-enthousiasten deze prestatie vol bracht: om de beurt wisselden zij el kander af, terwijl op de tribune een handjevol vrienden en bekenden zat. Veel tam-tam hebben ze over hun rit met hun bejaard Fordje niet gemaakt. We wilden geen snelheidsrecord breken, zeggen ze. We wilden alleen maar zien. of hij het kon. W'el: hij kon het. HEEMSTEDE, 22 juli Aan de rand van Heemstede wordt voorgesteld een krediet van 7.050 te voteren voor het slopen van het voormalige stokerijge bouw van de gasfabriek. Het gebouw verkeert in bouwvallige staat. Burgemees ter en wethouders menen dat handha ven van het gebouw gevaar zou ople veren. Vooral de kapconstruktie is bij zonder gevaarlijk. CINEMA PALACE. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De vermetele ridder PardaiUan, 14 jaar. FRANS HALS, 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent 007 contra dr. No. 18 jaar. LIDO: School voor striptease, ontoelaatbaar. LUXOR. 2, 7 en 9.15 uur: De superman van de geheime dienst, 14 jaar. REMBRANDT. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Gold- finger, 18 jaar (2e week). ROXY. 2.30, 7 en 9.15 uur: Jerry hou je roer recht, alle leeftijden. STUDIO. 2.15, 7 en 9.15 uur: Wat een vrouw, alle leeftijden. MINERVA. 8.15 uur Maarrr dokter, 18 jr. 2.30 uur: Vier rakkers en een oude jeep, alle leeftijden. HAARLEM, juli Aan de hogere -s3 ufrz uiaiaBBH 9J lootps eqoKiuqoej slaagd voor de afdeling bouwkunde: A. Bekker, Katwijk aan de Rijn; J. Bilder, Beverwijk; P. Bogaards, Haar lem; G. Brandt, Beverwijk; P. Corne- lisse en N. Draijer, Heemstede. C. van Dijk en Mej. J. de Graaft". Leiden; J. Hali, Zaandam: N. van Heeringen, Den Burg, Texel; T. Jansen, Haarlem; P. Kersbergen en A. Laan. Den Hel der; N. van der Lee, Ursem; L. Moo- lenaar, Lisse; B. Mulder, Obdam. J. Raadschelders en H. Roos, Aalsmeer; C. Slingerland, Alphen aan de Rijn; A. Teunissen, Alkmaar; J. van Waar de, Haarlem; J. Zeilemaker, Hillegom. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: J. van Beek, Lisse; C. Bettink en M. van Bruggen, Haarlem; J. Dekker, Hippolytushoef; H. van der Ende, Santpoort; P. van der Groen, Driehuis; C. Hoogeboom, Warmenhuizen: E. Kalf, P. Kockx en W. Kok, Haarlem; A. van de Nadort, Leiden; R. van Puf- felen, A. Sleutjes, J. Soer en J. Wage- maker, Haarlem. Afdeling Werktuigbouwkunde (a)L. Alders, Velsen Z; F. van Beemen, Overveen; J. van der Blom, Nieuw Vennep; W. de Boer, Bergen; B. Broers, Alkmaar; J. Buis, IJmuiden; G. van Dam, Zandvoort; S. Dekker, Alkmaar; R. Easton, Heemstede; M. Gehrels, Zwanenburg: D. Granneman, Heemstede; P. Houting, Beverwijk: J. Huysman, Katwijk aan Zee; J. Klous, Haarlem; F. Koppers, Oegstgeest: I. Landheer, Bloem endaal: A. Le Feber, Halfweg; J. Otter, Castricum; P. Schol- tens en A. de Vries, Haarlem; J. Vrij Heemstede. Afdeling Werktuigbouwkunde (b) M. van Hartingsveldt, Oegstgeest; G.^ den Heijer, Rijnsburg; G. de Jager, Kaag dorp (Gem. Alkemade)H. Jongen (beroeps mil.), Alkmaar; R. Kedde- man, Haarlem; M. Krügsman, uit geest; A. Lanser, Aalsmeer; F. Los, Haarlem; J. Mooy, Leiden; L. Porte- gies, Beverwijk; J. van Schagen, Eg- mond Binnen; P. van der Schoot, Heemstede; H. Tuin, Alkmaar; J. Wiersma. Noord-Scharwoude; A. Zon. Leimuiden. Afdeling Werktuigbouwkunde (c) C. Does, Den Helder; H. van den Idsert, Alkmaar; J. Koops. Haarlem; L. Pie- ters, Leiden! P. Post, Haarlem; J. Ruyter, Berkhout; E. Schuring. Olde- berkoop; A. Stam, Assendelft; C. "Ver- does, Katwijk aan Zee; J. Verhoeven, Santpoort; J. de Wit, Alphen aan de Rijn; J. Wijker (met lof), IJmuiden; S. Zuurbier, Egmond Binnen; A. Zwart, IJmuiden. Afdeling Elektrotechniek (a): R. van den Berg, Amsterdam; F. van Dijk, Hoorn; H. Galostien, Amsterdam Z.; J. Groot, Hoorn; D. Haasbroek, Alk maar; P. Hoeke, Heemstede; R. Horn, Haarlem; E. de Jong, Leiderdorp; D. Kleijn, Noordwijk aan Zee; N. Konst, Amsterdam; J. van Kordelaar, Haar lem; A. Mars, Amsterdam; C. Meeg- des, Haarlem; P. Meiman, Sassenheim; Mej. H. Merghart, Haarlem; P. Min- ten (beroeps mil.), Heemskerk; J. Rein- ders Folmer, Aerdenhout; J. Ruyter, Venhuizen; I. Schütz, Santpoort Z; F. Simonis, Amsterdam W; J. Thonus, Amstelveen; L. van der Voort, Noord- wijk aan Zee; F. Voskuyl, Haarlem. Afdeling Elektrotechniek t b)J. Bee kelaar, Haarlem: F. Fit, Medemblik; Th. Fransen (met lof), HaarlemR. de Groot, Velsen Noord; N. de Jong. Anna Paulowna; J. Koster, Haarlem; D. Kroon, Abbenes; J. Kunnen, Wijk aan Zee; J. Lagerberg, IJmuiden; N. Nieuwenhuis, Lisse; M. van Oeffelen, IJmuiden; M. Pienter (beroeps mil.), Amstelveen; C. van de Poll. Hillegom; H. van Reeuwijk, Hoofddorp; H. Sche per en P. Scholz, Haarlem; A. Siever- ding. Uithoorn; L. Smuldera, Haarlem; J. Thorborg, Haarlemmerliede; A. Ver- donschot, Heemstede: F. Voets, Haar lem; F. Zwartjes. Hazerswoude. Afdeling ScheepsbouwkundeT. Hoo- geveen, Deventer; J. de Josselin de Jong, Wassenaar; J. Pinkster (met lof) Dublin, Ierland; J. van der Poel, Voor schoten; W. de Ruyter. Noordwijk aan Zee; D. Schotte, Den Helder; E. Tap, Utrecht; J. Treu, Amsterdam: F. Velt- kamp, Haarlem; L. Wallet, Zeist. Afdeling Vliegtuigbouwkunde: M. Broere, Haarlem; A. Datema, Berg- schenhoek; J. Deg<-wij, Amsterdam; J. den Hollander (met lof), Ter Aar; R. Hoogerbeets, Haarlem; J. Jejjsman, Nijmegen; H. Maton, Tilburg; B. de Moes, Amsterdam; P. Scheeper, Nieuw Vennep; P. Schippers. Haarlem; H. Schijvens, Halvarenbeek; E. Sjamaar, De Bildt; E. Verkuijl, Nieuw Vennep; C. Visser, Sliedrecht: G. Vossen, Zand voort; H. Wahlen, Maastricht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3