film in kleur Chapman is niet eerst geduwd Maar hoofdagent liep een bloedende verwonding op Weersvoorspelling over 20 jaar voor 90 procent juist „Je lijn aan het lijntje" pactz EXAMENS Hoofddirecteur KNMI over grote vooruitgang ZANDYOORTSE POLITIE Vragen in Kamer over Chapman Vermiste kleuter verdronk in Roer A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Grafische CAO's goedgekeurd Eigen bouwers in Beekbergen mogen plat dak bouwen Zes miljoen voor toerisme Nederlandse vredeskorpsen samengevoegd Geen Lunch hij de lunch Zwitserland nog geen partij voor tweede zwemkeus Naar de electronische winkel der toekomst Ook met bril in de lucht Cursus voor huisvrouwen Alleenwonende man dood aangetroffen Minister Bot in senaat: Oud-staatssecretaris Van de Laar voorzitter Uitgever mist de „juiste instelling'' KIEBOOM NU OOK RIDDER K.N.V.B. alle nuances tussen constante kwaliteit fel en pastel grote belichtings- altijd de volle film speelruimte lengte (2 x7H m) CT13S KLEURENSMALFILM DONDERDAG 22 JULI 1965 Op het Witte Huis voerde pre sident Johnson giéteren overleg over de kwestie-Vietnarn met drie juist uit dit Zuidoostaziati- sche land teruggekeerde Ame rikaanse topfunctionarissen: de nieuw-benoemde ambassadeur Cabot Lodge (links), minister van oorlog McNamara midden en de chef van de generale staf generaal Wheeler. PAGINA 5 binnen enkele dagen ontwikkeld retour GEVAERT-AGFA O c? *AND VOORT, 22 juli Nu de storm ®nd de zaak-Colin Chapman, de van ■jhshaiuleling van een politie-agent ver- <;hte ontwerper van de Lotus-race- ■*aKens, wat is geluwd, heeft de Zand- °°rtse politie (eindelijk) en uitvoeri- P® verklaring uitgegeven, waarin zij S^r mening geeft over het gebeuren. aarbij wordt de bewuste klap geheel Jhten beschouwing gelaten in verband 'n«t het nog aan de gang zijnde onder- S^k door de rechtercommissaris in "aarlem. Ih haar verklaring zegt de Zand voortse politie, dat het al of niet dra- vSLvan een armband door Chapman voor haar geen enkele rol heeft ge reld. Niemand, onverschillig van tv®lke kaart of armband hjj ook is voor- ?en, mag zich tijdens de start op de o«an bevinden; met uitzondering uiter» ®afd van de starter. Zelfs het politie- DEN HAAG, 22 juli Het lid van P® Tweede Kamer, de WD-er Berk- ®°uwer heeft de minister van justitie «tevraagd of het waar is, dat de Engel- ambassadeur, de Engelse consul- seneraal te Amsterdam en de commis- '*tis van de koningin in Noordholland ®®bben getracht, de inverzekerings- pteUing van de Engelse race-manager ^°lin Chapman, die „niet minder dan ®®h volle nacht en een halve dag heeft keduurd", eerder te doen beëindigen. De heer Berkhouwer vraagt de mi nister, waarom een inverzekerinigsstel- "hg is bevolen, althans daarmee is goedgekeurd, waar het naar zijn me ting toch een uiterst eenvoudig hand gemeen en dispuut betrof, ontstaan in de nerveuze hitte van een emotioneel sportgebeuren." De heer Berkhouwer neemt verder aan dat deze zaak door net politionele en justitiële optreden een ophef en onaangenaam gerucht is gegeven, welke in geen enkele verhou ding staan tot de ernst van de in ge ding zijnde al dan niet gepleegde wets overtreding. Het kamerlid wil ook weten, of de minister niet tevens moet erkennen, dat door een voorval als dit blijkt dat in Nederland te spoedig wordt overge gaan tot inverzekeringstelling en voorlopige hechtenis. Tenslotte vraagt de heer Berkhouwer of de minister mogelijkheden ziet om te bevorderen, dat bij de justitiële in stanties door een meer taktvol en evenwichtig optreden voorkomen kan worden, dat geruchtmakende „affai res" als die, van zondag j.l. in Zand- voort, zich voordoen. (Van onze correspondent) ROERMOND, 22 juli Het drie en ®«n halfjarig jongetje Joke Godschalk dat verleden week dinsdag voor het laatst bij zijn ouderlijke woning werd kezien en daarna werd vermist, blijkt zijn verdronken. Hij werd gister middag drijvende aangetroffen in de Roer. iiiitiimiiiiiiiiiiiMiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimit ^TniiS^^^digheden wor den de volgende Personen verzocht zich te melden bu de ANWB-oproepdienst ln Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks Van 8 tot 22 uur. J BENELUX: Echtpaar j. Wouters-Si- teur uit Amsterdam in donkerblauwe Mercedes, kentekennummer onbekend in Hulsthorst. DUITSLAND: J. H. van Loevesijn Uit Haarlem, in Fiat 500, gebroken wit teet zwart dak, kentekennummer TT-?, in Ahrtal. Mevrouw A. D. Isaak-van Heest uit Amsterdam in Opel Rekord, gebroken Wit GK 41-77 in Ruhrgebied. DUITSLAND, ZWITSERLAND: echt paar J v Mastrigt uit Delft m blauwe Volkswagen 1200 kentekennummer on bekend in Zuid-Duitsland of Zwitserland Sioerd Broers uit Amsterdam inwit te>OTd Taunuf 12 M GZ 36-42 in Zwit- •erland of Duitsland. OOSTENRIJK: Echtpaar Chris Bot telier-Koopman uit Haarlem, X Yïïi 17 M Turnier FK 36-17 in Kannthie. JOEGOSLAVIËEchtpaar Frans de Rek-Schoonbrood uit Rotterdam^ staalblauwe Plymouth cabriolet kente- «ennummer FA-?.... in Joegoslavië. ITALIË: W. Leene uit Amstelveen, th NSU Prinz VI, kleur rood HS 72- 46 naar Locarno. _P. Kuif uit Amsterdam in Renault JN 70-58 in Italië in Livomo camping Torra Mozza. ZWITSERLAND-ITALIEEchtpaar Heemeyer uit Amsterdam in gru^e Opel Kapitan, kentekennummer VP-?., san Gardameer. FRANKRIJK: Echtpaar G. de Goo ier uit Weesp in Volkswagen 1500 com bi, blauw plus caravan MV 52-91 ver moedelijk in Lourdes (Hollandse win kel) of van Parijs naar Lourdes. Echtpaar JC. Hoek-de Wit uit Am sterdam ni blauwe Peugeot 404, station car JR 37.10 in Zuid-Frankrijk. Ad de Wit uit Amsterdam in licht blauwe Ford Taunus met crème dak EU 25-51 in Boulounis (bij Cannes). Echtpaar J. Stoltenkamp uit Amstel- I£en in Volkswagen 1200, bruin-beige •X 00-05 in Mertan. personeel heeft opdracht achter de stro balen te gaan. Op verzoek van de wedstrijdleiding was de politie bezig iedereen bij de pits achter de strobalen te verwijzen, toen, aldus het communiqué van de politie, een man (Chapman) de baan opliep in de richting van de pits. De hoofd agent Terpstra stak onmiddellijk zijn arm uit en gebaarde hem achter de strobalen te gaan. Uit het communiqué van de politie blijkt niets over een duw, die Chapman volgens zijn lezing van de zaak voor de Haarlemse politierechter, van de agent zou hebben gekregen en waarop zijn klap een reactie was. De politie zegt dat de agent naar Chapman „ge baarde". Het communiqué vervolgt: „Slechts kan gezegd worden dat de hoofdagent van deze man (Chapman) een slag ontving die zo hard aankwam dat hij een bloedende verwonding aan zijn gezicht opliep en dat zijn uni formpet afviel. De bewuste man ren de daarna over de wedstrijdbaan in de richting van de pits. Verschillen de politie-ambtenaren, die het voor gevallene gezien hadden, trachtten hem te grijpen, maar hij wist hen te ontwijken. Door een van de politie ambtenaren werd hij ten val ge bracht, maar hij was zo snel weer overeind dat hij niet gegrepen kon worden. De politie stelt, dat het naar haar mening bijzonder ontaktisch zou zijn ge weest Chapman tijdens de race voor een verhoor naar de politiepost te ha len. Derhalve is de brigadier die met het onderzoek was belast na de race alleen naar de Lotus-pits gegaan waar hij Chapman in het Engels verzocht mee te gaan voor een verhoor. Chap man weigerde dit en d ebrigadier meld de dat aan korpschef Van Maris. Zijr zijn toen samen naar Chapman toege-' gaan. Na een uiteenzetting te hebben gege ven over de moeilijkheden die daarna in de pits ontstonden omdat Chapman bleef weigeren mee te gaan, waarop een vechtpartij volgde tussen politie en monteurs, die hun baas uit de handen van de politie wilden bevrijden, zegt de Zandvoortse politie: „Daar het hier een misdrijf betrof waarvoor voorlopi ge hechtenis toegestaan, is door de hoofd inspecteur onmiddellijk contact opgeno men met de officier van justitie te Haar lem. Deze droeg op Chapman aan te houden en de volgende dag voor te ge leiden". Tot slot verklaart de hoofdinspecteur met nadruk, dat de betrokken hoofd agent correct is opgetreden en zijn in structies stipt heeft uitgevoerd. Hoezeer hij het ook betreurt, dat deze zaak tot een dergelijke geruchtmakende affaire is uitgegroeid kan hij slechts de ver zekering geven, dat de Zandvoortse po litie door zal gaan met op te treden tegen degenen die een misdrijf begaan, onverschillig wie de dader is. AMSTERDAM, 22 juli De CAO's voor het technische, administratieve en het leidinggevende personeel in de gra fische bedrijven zijn gisteren door de looncommissie van de Stichting van de Arbeid goedgekeurd. Over deze CAO's welke reeds in maart door contracts partijen aan de Stichting van de Ar beid waren voorgelegd, waren de me ningen tussen de werkgevers en werk nemersvertegenwoordigers verdeeld, zodat het College van Rijksbemidde laars een beslissing moest nemen. Dit college had bezwaar tegen de doorwer king van de in de contractuele loon- bepalingen opgenomen huurcompen- saties in de totaal-ruimte voor boven minimale beloningen. Dit bezwaar is ondervangen door een voetnoot in de CAO voor de technische werknemers te plaatsen, waardoor die doorwerking ge deeltelijk is voorkomen. De CAO's voor de chefs en het administratieve perso neel werden geheel onveranderd goed gekeurd. (Van onze correspondent) WIERINGERWAARD, 22 juli In zijn woning is de alleenwonende 72- jarige heer J. Mooy door buurtbewo ners dood aangetroffen. De man heeft enkele dagen dood in bed gelegen. Hij was wel vaker enkele dagen afwezig; dit was de reden dat zijn buren niet direct ongerust werden. BEEKBERGEN, 22 juli De vier „eigen bouwers" die hier enige tijd gele den de bouw van 'hun woningen moes ten stopzetten, omdat de schoorstenen op nauwelijks veertig centimeter van een hoogspanningskabel uitkwamen, zijn weer druk aan de slag. Architect J. Bouw heeft de bouwplannen herzien. De woningen worden nu voorzien van een plat dak zodat de afstand tot de hoogspanningskabels belangrijk groter is geworden. De daarvoor vereiste ver gunningen werden vlot verstrekt. In middels is gebleken dat de PGEM (provinciale Gelderse electriciteits- maatschappjj) wei degelijk een zakelijk recht kon laten gelden op de ruimte in de omgeving van de woningen. Hier aan werd namelijk indertijd getwijfeld, omdat op het hypotheekkantoor de ver eiste stukken niet konden worden ge vonden. (Advertentie) DEN HAAG, 21 juli De staats secretaris van Economische Zaken heeft aan het voor 1965 beschikbare be drag van zes miljoen gulden voor de bevordering van het toerisme in ons land een bestemming gegeven. Bij die zes miljoen zijn enige reservemiddelen uit voorgaande jaren inbegrepen. Het geld gaat naar in totaal 38 projecten in de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, Utrecht, Noord-Hol land, 'Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg. Ruim 430.000 (het hoogste be drag) gaat naar Enkhuizen waar het wordt aangewend voor de aanleg van een toeristisch centrum met kam peerterreinen enz. Bijna 400.000 gaat naar Wanne- perveen waar het gestoken zal wor den in de aanleg van het watersport centrum met jachthaven aan de Blauwe Hand. Ten aanzien van een aantal projec ten in de provincies Gelderland, Zuid- Holland en Limburg kon nog geen be slissing worden genomen. Met de be stemming van het bedrag is behalve welvaartsbevordering in bepaalde ge bieden van ons land ook ruimtelijke spreiding van het toerisme nagestreefd. 5 BIET, 22 juli Dank zij een hech te, wereldomvattende samenwerking „oü ?*eteorologen en de toepassing "yP.er,noderne waarnemings- en commumcatiemiddelen en prognose- methodieken zal het over vijftien a )aar. wellicht mogelijk zijn tfno-an driedaagse weersverwach- te stellen, die een nVan neSentig procent be- i ff?}'- /S26•«voorspelling op Ian- hnnMHiViïi 18 atkomstig van de hoofddirecteur van het Koninklijk Ne derlands Meteorologisch Instituut, ir. C. J. Warners, wie per 1 september in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend. Men moet aldus ir. Warners met het noemen van getallen bijzonder voorzichtig zqn. Een trefkans van „negentig procent" wil niet zeggen dat men in negentig van de honderd gevallen precies zal kunnen zeggen wat nu werkelijk „het weer" zal zijn op een klem stukje aard-oppervlak als Nederland is of wat men eigen lijk zou willen in bepaalde gedeel ten van Nederland. Doch wel zal men met een dergelijke goede trefkans het algemene circulatie-beeld kunnen aangeven en daaruit op kortere ter mijn het weertype (zon, regen, wind, temperatuur, zicht en dergelijke) in kleine gebieden kunnen afleiden. Met het bereiken van de negentig pro cent waarschijnlijkheid verwacht ir. Warners dat een optimum bereikt zal zijn: „aari het menselijk weten en kennen is nu eenmaal een grens waar de voorspelbaarheid ophoudt." Nu ligt de „score" iets boven de tachtig procent. Alle inspanningen in de komende jaren zullen dus gericht zijn op een verbetering van nog geen tien procent. Toch meent ir. Warners dat het volledig verantwoord is geld en tijd te investeren in nieuwe tech nieken en methodieken, omdat een zo betrouwbaar mogelijke weersver wachting voldoet aan een toenemen de maatschappelijke behoefte. Op haar laatste congres ln 1963 heeft de wereld meteorologische organisa tie, waarbij 122 landen zijn aangeslo ten, besloten tot oprichting van een „World Weather Watsh", die om het eenvoudig uit te drukken voor de hele wereld zal worden wat het KNMI voor Nederland is. De bedoeling is dat er enkele grote centra zullen komen, waar de resulta ten van alle waarnemingen aan het aardoppervlak, in de atmosfeer en op de oceanen zullen worden ontvangen, verwerkt en geanalyseerd en doorge geven aan de regionale centra in de verschillende werelddelen. Deze cen tra zullen op hun beurt de nationale instituten het voor hen belangrijke ba sismateriaal, nodig voor de landelijke verwachtingen, verstrekken. Naast deze zogenaamde analyse-centra ko men er enkele zogenoemde „data- centra", welke over alle waarne mingsmateriaal ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek, waar ook verricht, kunnen beschikken. Men hoopt dat deze plannen in grote trek ken in 1975 gerealiseerd zullen kun nen zijn. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 22 juli Minister Bot heeft voor het eerst een overzicht ge geven van zijn taak als minister van de Ontwikkelingsgebieden. Hy deed dit in de Eerste Kamer die zeer gunstig reageerde. De minister deelde onder meer mee dat een stichting in het le ven is geroepen, om het jongeren vrij willigerswerk samen te voegen. Over heid en particuliere organisaties gaan nu op dit terrein samen verder. Het is een vele jaren met spanning tegemoet geziene praktische oplossing, waarvoor een minister van ontwikkelingsgebieden nodig was, om de tegenkrachten te overwinnen. Drs. v.d. Laar, oud-staats secretaris van het departement van O. K. en W., wordt voorzitter. Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken is over het ak koord nog meegedeeld dat de finan ciering nog meegedeeld dat de finan- de overheid evenals de voorbereiding der uitzendingen van de vrijwilligers met de regering in de ontvangende landen. De particuliere organisaties zullen met name ook by de reente ring een belangrijke rol kunnen spelen. De chef van het Jongeren Vrijwilli gers Programma, dr. W. J. H. Kou- wenhoven, is benoemd tot secretaris penningmeester. Verder bestaat het be stuur uit twaalf leden. Het Jongeren Vrijwilligers Corps werd 9 februari 1963 opgericht om de verspreide initiatieven van de vele par ticuliere organisaties te bundelen. Het was toen reeds de bedoeling om met het overheidsprogramma, dat onder de naam JVP was begonnen, te gaan samenwerken. DEN HAAG, 22 juli De uitgever van „Het Stadsblad", een adverten tieblad in Utrecht, de heer P. S. M. de Bruin, heeft nu definitief afgezien van zijn voornemen een blad „Lunch" in enkele grote steden tussen de mid dag op straat in de handel te brengen. De journalisten, die de redactie van het blad zouden gaan vormen, zijn hier van door hem verwittigd in een tele gram en een brief, waarin hij zijn be sluit als volgt motiveert: „Naast bezwaren van meer organi satorische aard ben ik tot de overtui ging gekomen dat ik voor het redactio nele beleid, dat een boulevardblad suc cesvol moet maken, de juiste instel ling mis." Hij heeft hen wel aangeboden, in dienst te treden bij „Het Stadsblad", doch een van hen die hiierop is inge gaan, werd na een week ontslagen we gens ongeschiktheid. Zoals indertijd gemeld werd de uit gave van Lunch eerder uitgesteld, toen drukkerij Lumax (NKV) in Utrecht te rugkwam op zijn beslissing het blad te gaan drukken. Het blad zou daarna in Breda worden gedrukt. AMSTERDAM, 22 juli MO Lich. oef.: H. Kemper, Amsterdam; M. Koo- mans, Rijnsburg; W. Koster, Hilver sum; A. Limpens, Amsterdam; B. N. Maat, Haarlem; A. Mascini, Heemste de; F. van Melsen, Driehuis-Wester- veld; W. Meijer, L. Nardten, Amster dam; mej. C. de Meijer, Amstelveen; L. van Gent, Den Bosch; A. Gons, Bre da; A. van Gurp, Waalwijk; Th. van den Heuvel, Oss; F. Hoijng, Veghel; J. Jansen, Den Bosch; P. Ketelaar, Gaanderen; J. Kop, Rotterdam; H. Leenaerts, Den Bosch; A. de Maeijer, Clinge; J. de Mooij, Eindhoven; J. Morrien, Enschede; de dames S. W. Boersma, Middenmeer; L. Groeneveld, Bodegraven; A. Grotenhuis, Brummen; M. van der Hoek, Den Haag; C. Hol leman, Hilversum; A. van Keimpemd, Rotterdam; A. Klaassen, Arnhem; J. van de Kujj', Schiedam; G. van Lochem, Aal ten; A. Moerman, Rotterdam; G. Sobering, Assen. RIJSSEN, 22 juli De zweminter- Iand tussen de Nederlandse B-ploeg en de Zwitserse ploeg is door Nederland B met 120 tegen 75 punten gewonnen. De Nederlandse meisjes zonden op de ze totaal verregende interland op alle nummers de volle winst hebben be haald, wanneer Marga Feenstra op de 100 meter rugslag niet een fout bij het aantikken zou hebben gemaakt. De Groningse, die met 1.16.5 achter Coby Buter (1.13.4) tweede werd, moest nu worden gediskwalificeerd waardoor Ur sula Wittmer de enige tweede plaats voor de Zwitserse damesploeg in de wacht sleepte. De Zwitserse zwemmers zouden zich nauwelijks meten met hun Nederland se rivalen. De beste Nederlandse pres taties werden op de tweede dag gele verd door Els Hulsebos op de 400 me ter (5.50.9) en Coby Buter op de rug slag (1.13.4). Bij de heren waren de verrichtingen over het algemeen matig. Veel opmerkelijker in ieder geval was de tijd van Ada Kok in een demonstra tie op de 200 meter vlinderslag. Met 2.29.0 zou zij in een echte race ruim onder het Europese record van de Oostduitse Ute Noack (2.33.5) zqn ge komen. DEN HAAG. 22 juli Ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum als bestuurslid en voorzitter van Feijen- oord en als waardering voor zijn werk in de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond is de heer C. R. J. Kieboom be noemd tot bondsridder van de KNVB. De voorzitter van de KNVB, de heer Schroder, heeft gisteren het onder scheidingsteken ten huize van de nieu we ridder uitgereikt. Zoals bekend werd de heer Kieboom onlangs benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De directieleden van Albert Heijn N.V., de heren G. J. Heijn en J. van Meer hebben een studiereis naar Ame rika achter de rug. Eén van de meest frappante constateringen was, dat men in de supermarts en zelfbedie ningszaken bij bepaalde onderdelen weer terug was gevallen op de per soonlijke klantenbediening, zoals bij de banketsector bijvoorbeeld. Opval lend was tevens de grote mate van service welke aan de klant verleend wordt. Overigens kampt men in Amerika met hetzelfde euvel als elders in de wereld bij de zelfbedieningszaken en supermarts wanneer het op afreke nen aankomt. Bij de kassa gaat de meeste tijd zitten, ook met het wach ten. Er worden echter thans proeven genomen met zogenaamde „electro nische winkels". De klant krijgt bij binnenkomst een sleutel, welke sleu tel past op een gat bij het magazijn waar het keuze-artikel staat, zo kan hij de hele ronde doen. Bij elke draai, haalt het electronisch brein het ge wenste artikel uit het magazijn en automatisch wordt alles al op de kas sa aangeslagen. Zo gaat het met alle artikelen. Bij het verlaten van de winkel staat alles op nummer gere gistreerd en het bedrag dat betaald moet worden is ook al berekend....! Zoudt u het vervelend vinden als u hoog in de lucht drankjes geser veerd zouden worden, uw voorhoofd koel gehouden zou worden met wat eau de cologne, uw baby voedings- klaar gemaakt zou worden en si garetten gepresenteerd zouden wor den door dames met een bril? Merkwaardigerwijs denken bijna al le luchtvaartmaatschappijen van wel. Alleen de B.E.A. vormt een uitzon dering. Sinds kort overigens. Vorige week kondigde zij aan, dat voortaan ook meisjes met brillen bij haar als stewardess kunnen solliciteren. Dat lijkt een verstandig initiatief. Vele meisjes, die alle goede eigenschap pen voor de functie van stewardess bezitten zullen nu deze baan ook kun nen bemachtigen. En wat maakt het nu eigenlijk uit of het meisje dat de veiligheidsgordel vast maakt niet zo mooi is als een filmster of niet even scherp ziet als de piloot? KRUISWOORDRAADSEL 123456 >69 10 Donderdag 22 Juli Horizontaal: 1. zanger; 2. rivier ln Zuid Amerika, uitroep: 3. onzinnig, blik; 4. zeker heid; 5. zeldzaamheid; 6. vroeger, ar-l-«t; 7. meisjesnaam, teleurgesteld; 8. geheel, be paald leder; 9. aap; 10. plaats in Limburg, dubbele klinker, symbool tin; 11. gevechts handelingen, steenmassa. Verticaal: 1. vaatwerk, deelnemer aan be paalde actie; 2. bruine verfstof, mud, fami lielid; 3. kleine waterval, touw; 4. bepaalde kleur, deel van etmaal; 5. wagentje, daar; 6. storing in spijsvertering; kenteken Zweedse luchtvaart, griezelstuk; 8. gebed, hoender; 9. bepaalde weersgesteldheid, wind richting (Eng.); 10. nuttig beest, Ned. Spoor wegen. OPLOSSING van 21 julL 1. litanie; 2. Groningen; S. veulen; 4. advent; 5. Friesland; 6. zege. Op de streepjes: LANGEVELDERSLAG Engeland Paul Beard (10) uit Wo king in Engeland wilde een handvol pinda's uit een automaat trekken, na er een munststuk in te hebben ge gooid. Hq' kon zijn hand niet meer los krijgen. In een ziekenhuis werden hand en automaat van elkaar gescheiden, nadat Paul eerst was verdoofd. (UPI) „Meisje houd je lijn aan 't lijntje" is een nieuwe uitgave in de brochure reeks van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Het is bedoeld zoals de titel al zegt voor het meis je in de leeftijd van dertien tot acht tien jaar. Het legt er de nadruk op, dat slank zijn niet zaligmakend is. Althans té slank, dat wil zeggen, mager. Het mag dan nog zo interes sant staan, het staat tevens onge zond. Te mager maakt de ogen flets, maakt het humeur lusteloos en de houding slap. Aan de andere kant, te dik is ook niet goed. Het boekje bevat enkele nuttige aanwijzingen, voor zowel aankomen als afvallen, zonder dat er van een bepaald diëet sprake is. Van belang voor iedereen, dus ook voor tieners is een goed ont bijt. Het boekje is verlucht met vro lijke. leuke tekeningen. Het is ver- krijgbaar voor 25 cent op gironum mer 363081 bij het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding, Koninginne gracht 42, Den Haag. Voor de week van 13 tot 18 sep tember heeft de Volkshogeschool Drakenburgh een cursus georgani seerd voor huisvrouwen en buitens huis werkende vrouwen. Deze week voor huisvrouwen is een soort va kantieweek, waarin onder andere le zingen, een excursie door het Gooi, bloemschikken en boetseren zijn op genomen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Gemeenschapsoord „Drakenburgh", Baam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5