De Kampioen Jubilerende club bracht heel wat cracks voort P Einde in zicht van ruzie KVP Bennebroek? jaar Vele Wimbledon-finalisten volgende week in Santpoort Tennistoernooi op ..Brede rode is zeer sterk bezet Australische concurrentie voor Okker Tom Okkerondanks blessure in topvorm Roche lijkt verslagen Drie zebra-zondaars voor de rechtbank WATER IN ZANDVOORT 5 CENT DUURDER Krediet f 40.000 verbouwing Meerlhorst Samenwerking katholieke en algemene bibliotheek BURGERLIJKE STAND muschter H. P. KOOYMAN FOTO ENGEL Cees Pelt DWR blijft in tweede klas RCH ontmoet FC Zaanstreek Waar is het graf van Eva Peron REGEN SPELBREKER UITSPRAKEN HAARLEMSE RECHTBANK Strenge eisen wegens hinderen van voetgangers Ton Blom rijdt eerste ereronde in Ulvenhout Jan Passtoors op Vierdaagse Geslaagden Maria-mulo Schoolzwemmen in Zandvoort Nieuwe openbare lagere school in Z andvoort-N oord HSTAJ VERWARMIN AUTOBEDRIJF KLEUN o HULMAN super minx POLAROID CAMERA Faillissementen Sanering riolering in Zandvoort Haarlem 't Silver Stoepke SANTPOORT, 23 juli Dins dag begint in Santpoort, op de banen van het tennispark „Brederode", nabij de ruine van Brederode, een imposant inter nationaal tennistoernooi, dat na Hilversum het sterkste van ons land genoemd mag worden. Tot de vele buitenlandse deelnemers van formaat behoren de Wimble- don-finalisten Ken Fletcher, Bob Hewitt en Judy Tegart, allen uit Australië. Er komen deelnemers uit de Verenigde Staten, Canada, Columbia, Engeland, Hong Kong, India, Venezuela, Zuid-Afrika, Rhodesië en Zweden. De nieuwe AUTOMOBIELBEDRIJF PRESENTEERT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN HAARLEM, 23 juli, Het is maan dag 26 juli precies zestig jaar geleden dat de Haarlemse Sport Vereniging „De Kampioen", een der oudste en sterkste wielerclubs van het land, in het toenmalige café „Het Centrum aan de Botermarkt tot leven werd ge wekt. Vooral in het begin van de der tiger- en vijftiger jaren stond de rood witte club van wijlen Jan Tulleken, die een der oprichters en erevoorzitter was, volop in de belangstelling door de prachtige successen van een Jacques van Egmond, Gerard Peters, Cor Bijs ter, Gerrit Voorting en zijn door een verkeersongeval om het leven geko men jongere broer Adri Voorting, Aad Visser, Piet Pieters en Piet van Roon. Zij wisten allemaal één of meerdere titels te behalen en reden met veel suc ces op baan of weg. Na de luisterrijke viering van het gouden jubileum in 1955 vertoonden de prestaties van de rood witte renners weliswaar een dalende lijn de successen moesten toen voor namelijk van Piet Steenvoorden en Coen Visser komen maar momen teel staat er onder aanvoering van Henk Peters, Jan v.d. Horst en Theo Blom weer een nieuwe generatie ge reed om „De Kampioen" op een hoger plan te brengen. Jan Tulleken vierde bij het hoofdste delijke „Olympia" reeds triomfen als hardloper en wielrenner toen enkele sportieve jongelui in de zomer van 1905 besloten in Haarlem een sportvereni ging op te richten met als doelstellingen: het bevorderen van hardlopen, snelwan delen, atletiek en wielrijden. Om de daad bij het woord te voegen kwam men daartoe op 26 juli bijeen in het café ,,'t Centrum" aan de Botermarkt in Haarlem. Er waren negentien gega digden voor een bestuursfunctie en van hen werd het navolgende vijftal geko zen: J. W. Spinks. voorzitter; N. B. Slegt. secretaris; W. Blom, penning meester; A. de Haas en J. Tulleken. De oprichting had een vlot verloop. Na deze voorspoedige oprichting werd al meteen overgegaan tot het houden van onderlinge wedstrijden in hardlo pen, snelwandelen en wielrennen. Al leen deze laatste tak van sport is men in de loop der jaren trouw gebleven en daarin werden vele grote successen be haald. De eerste uitblinker van formaat was oprichter Jan Tulleken. Hij ver overde maar liefst zeven keer een na tionaal sprintkampioenschap. Hoewel het clubleven in de eerste wereldoorlog vrijwel stillag, wist John van Eek in 1917 toch het sprintkampioer.schap van Nederland der onafhankelijken te be machtigen. Het duurde evenwel tot 1930 alvorens Tulleken als sprinter een waardig opvolger kreeg in Jacques van Egmond. Vanwege zijn lange spurt kreeg Van Egmond al spoedig de bij naam van „Haarlemse locomotief". Zes keer in successie toonde Sjaak zich de snelste spinter van het land en ver overde in 1933 te Parijs ook de wereld titel. Het jaar daarvoor had Van Eg mond ook al een gouden „plak" gewon- Advertentie) ZEGELRINGEN. Deze ring en vele andere modellen vindt U in onze uitgebreide collectie gouden Constant Zegelringen Grote Houtstraat 49 't huis met de carillon BENNEBROEK, 23 juli. Vanavond houdt de KVP afdeling Bennebroek in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Schoollaan een algemene ledenverga dering, waarop niet alleen de gewone agendapunten zullen worden behandeld, maar ook de te volgen gedragslijn bij de volgend jaar te houden gemeente raadsverkiezing. Het bestuur van de Bennebroekse KVP-afdeling streeft ernaar de eenheid in de Bennebroekse gelederen waar het op dit moment nog wel wat aan mankeert te herstellen. Er dient rekening te worden gehouden met de datum 1 oktober. Men moet. namelijk volgens de regiementen op die datum lid zijn om aan de voorbereiding op de komende gemeenteraadsverkiezing te kunnen deelnemen. Het ligt in de bedoeling tijdens de vergadering in stemming te brengen om vast te stellen of deze pogingen door 75 pet. van de ter vergadering aanwezige leden worden ondersteund. Indien dit het geval blijkt zal een spe ciale ledenvergadering: worden belegd voor de kandidaatsstelling, gevolgd door een schriftelijke stemming om de volg orde vast te stellen van de in aan merking komende kandidaten. Voorts staat op de agenda de ver kiezing van een ondervoorzitter. Ook zal er een nieuwe voorzitter moeten komen. De huidige voorzitter heeft na melijk enkele dagen geleden zijn func tie neergelegd. Wel staat hij achter het streven van het bestuur om de een heid in de gelederen te herstellen, maar hij acht zich niet de figuur om hier zich daadwerkelijk mee bezig te houden. Hij laat dit liever over aan een lid, die aan de ruzie bij de vorige verkiezingen part noch deel had. De voorzitter zaï de vergadering van vanavond ook niet leiden. nan op de Olympische Spelen in Los Angeles. Zijn successen ontketenden in het anders zo rustige Haarlem een golf van geestdrift en enthousiasme. De wie lersport voer daar wel bij en floreerde als nimmer tevoren. Met zijn makkers Ben van Dijk, Kas Fruitema, Willem Metz en Herman Moerkerk wist Van Egmond bovendien in 1933 het ciubkam- pioensehap van Nederland op de baan voor „De Kampioen" te behalen. Men kon zijn wielervreugde niet op in die ja ren, want ook de broers Drost, wijlen Piet v.d. Heyden. Peetoom, Rijneveld, Baak, Fabel, de broers Ooms, Cor de Best en vele anderen konden een knap stukje hardfietsen en waren op de baan succesvol. De tweede wereldoorlog bracht wel iswaar een terugslag in de prestaties op het laatst kon er zelfs hele maal niet meer gefietst worden maar dankzij de triomfen van Ge rard Peters en Cor Bijster kon na de bevrijding weer aan de opbouw van het korps renners gewerkt worden. Sterke knapen als Gerrit en Adri Voorting, Piet van Roon, Arend van 't Hof, Piet en Tonny Peters, Aad Visser, Wim Rusman, Piet Pieters en Piet Steenvoorden kwamen daarbij naar voren. Vooral in de jaren '52, '53 en '54 waren de Haarlemse ren ners vrijwel niet te kloppen en legden zij driemaal achtereen voor hun club (Advertentie) CENTRALE HAARLEM, 23 juli Het waterpo- lo-zevental van het Haarlemse DWR is aangetreden tegen dat van de AZ'70 uit Amsterdam. Deze strijd heeft moeten beslissen over de eventuele handha ving van DWR in de tweede klas. Verlies zou onmiddellijke degradatie betekenen. DWR heeft het er goed af gebracht. Met 4-5 in het voordeel van de froenwitte Haarlemmers is definitief e veilige haven bereikt. Opmerkelijk was dat Jan Sint zich in grote vorm voelde. Sint mocht zich dan ook wel de grote matador noemen. De score verliep als volgt: Jan Sint 0-1, Daat- selaar 1-1, Trimp 2-1, Sint 2-2 en 2-3, Trimp 3-3, Daatselaar 4-y en tenslotte Jan Sint 4-4 en 4-5. De stand na deze laatste wedstrijd voor DWR luidt: Tweede klasse A he ren: Sleutelstand 9 8 1 0 17 40-15, De Gouw 9 5 0 4 10 31-35, DAW 9 5 0 4 10 43-33, HZC 9 4 0 5 8 49-56, DWR 10 3 1 6 7 49-61, AZ'70 10 2 0 8 436-48. HEEMSTEDE, 23 juli Zaterdag avond half zeven is op het R.C.H.-ter- rein de vriendschappelijke ontmoeting R.C.H.-FC Zaanstreek. De opstellingen zijn: Zaanstreek D. Schouten (doel), C. Smit en Hesche (achter), Popowitsch, Van Veen en Ouderland (midden) en De Jager, Koopmans. C. Groot, Door- neveld en Van Spruijt (voor). R.C.H.A. van de Meeren (doel) Croes en Honout (achter), Nanai, Ko ning en Biesbrouck (midden), Van Dijk, (voor). Fransz, Hoet, Marlo en Doesselaar (voor). BUENOS AIRES, 23 juli (UPI) In de Argentijnse hoofdstad zijn pamflet ten verspreid, waarin de regering «vordt gevraagd de plaats te onthullen, waar het stoffelijk overschot van Eva Peron wordt bewaard. In het centrum van de stad zijn verscheidene Peronistische de monstraties gehouden, waarbij betogers „Waar is het lichaam van Eva Pe ron?" riepen. Vijf personen werden ge arresteerd. Eva, de vrouw van ex-dictator Juan Peron (door de Peronisten wordt zij Evita genoemd) stierf op 28 juli 1952 aan kanker, drie jaar en twee maanden voor Peron werd afgezet. Vóór Perons val lag haar gebalsemd lichaam opge baard in het hoofdkwartier van de cen trale Peronistische vakbond. Het militaire regiem, dat Peron, af zette, nam het lijk in het najaar van 1955 in beslag. Het is sindsdien niet meer gezien en de verblijfplaats is tot op heden een goed bewaard geheim ge bleven. (Advertentie) beslag op het clubkampioenschap van Nederland op de weg. Ook individueel werd toen ménig kampioenschap ge wonnen. De laatste jaren waren de prestaties van de rood-witte rijders wat minder groots, maar daarin schijnt nu verbete ring te komen. Vooral Henk Peters, Jan v.d. Horst en Ted Blom spreken in de verschillende koersen een nartig woord je mee en zorgen met de vele jongeren voor triomfen en successen. Ook op or ganisatorisch gebied heeft „De Kam pioen", dat al sinds 1950 door de KNWU belast is met de organisatie van de nationale wegkampioenschap- pen in Zandvoort, zijn sporen ruim schoots verdiend. Het diamanten jubi leum is reeds voorafgegaan door 'n cycle-cross en grote jubileumkoers op het circuit van Zandvoort. De festivi teiten zullen in september als de va- canties achter de rug zijn besloten worden met een receptie en intiem feest voor de leden. De plannen daar voor moeten door de jubileumcommis sie nog nader uitgewerkt worden. Een geslaagde vakantie begint bij SPOBTHUIS "fred Alles voor camping/watersport Ook kleding J. v. Goyenstraat 18 - Heemstede RUIME parkeergelegenheid HOOFDAKTEN Aan de rijkskweek school te Haarlem zijn geslaagd voor het hoofdakte-examen de leerlingen mej. J. C. Geluk te Zaandam, mej. J. Veer kamp, te Overveen en G. J. H. M. van Rossum te 's-Gravenhage; voor gedeel te A mej. H. W. H. Derksema te 's-Gravenhage en mevrouw M. Karg- Jessurum te Zaandam. Het is verheugend voor het zeer ka rig bedeelde tennispubliek uit Kenne- merland, dat het wedstrijd-comité Bre derode zich niet heeft laten ontmoedi gen door de enorme zorgen die het or ganiseren van een dergelijk toernooi met zich brengen. Voorzitter C. Vogel zang heeft zeven dagen op „Wimble don" vertoefd om de vooraanstaande tennistoeristen, waarvan een deel deze week aan de internationale kampioen schappen in Hilversum deelneemt, te animeren voor Santpoort. Dit „animeren" is de laatste jaren uitgegroeid tot „contracteren", want de ervaring van de wedstrijdleiders was niet altijd even gunstig. Er waren spe lers en speelsters die zich na het in casseren van de verblijfsvergoedingen lieten wippen en weer verder trokken. Maar hier tegen hebben de organisa toren van toernooien zich zoveel moge lijk gewapend en voor het publiek is dit een waarborg dat er geen handte kening op de presentielijst ontbreekt. Vorig jaar bleef de Haarlemmer Tom Okker voor eigen publiek al zijn tegenstanders de baas. In de fi nale versloeg hij toen de Columbiaan- se atleet Willi Alvarez. Maar de Haarlemse favoriet zal dit keer al- Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD (Van onze verslaggever) HILVERSUM, 23 juli Tom Okker werd gistermiddag in de kwartfinale van het toernooi om de internationale tennistitel van Nederland wel zeer ge dupeerd door de wolkbreuk, die los brak toen de Nederlandse troef op het punt stond een éclatante zege te beha len op de Australiër Tony Roche. Juist omdat hij niets te verliezen, maar al les te innen had speelde de ontspan nen Tom Okker een party die de toe schouwers eerst stil deed zqn van ver bazing, om, naarmate het duideiyker werd hoe goed Okker de even oude, maar veel geroutineerdere en hoger geklasseerde Roche zijn wil wist op te leggen, elke slag met een klaterend applaus te belonen. Okker begon direct met superieur gemak zijn eerste service game te winnen. Maar in de eerste rally van de tweede game scheen het noodlot toch toe te slaan. In zijn poging een listige bal van Roche even listig te beantwoorden, bleef de schoen van Tom Okker onder het zijlint steken. Krimpend van de pijn zocht Okker steun bij de scheidsrechterstoel. Een toegeschoten EHBO-er constateerde een blessure aan zijn middenvoets beentje, maar na een massage en met een strak verband kon Okkei na vijf minuten toch de partij voortzet ten. j Okker scheen geen pijn meer te voe len. Op elke bal van Roche had hij een bewonderenswaardig knap ant woord. Dit was de Okker zoals de Fn- gelsen hem o.a. tegen Taylor en Bar- thes hebben bejubeld Okker win de eerste set met 6-3 en ging direct door tot 4-0 in de tweede set. Roche, die in het toernooi van Parijs Emerson uit schakelde en daar de finale bereikte, was echter nog niet verslagen. Hij liep in tot 4-3, na voor het eerst een ser vice-game van Okker te hebben door broken om vervolgens al zijn gram schap te tonen in drie achtereenvolgen de aces, waarnaar Okker verbaasd stond te kijken. Op dat moment narstee het noodweer los. Okker wilde niet toe geven. In de stromende regen en op een spekgladde baan bracht hij de stand op 5-3, zonder dat Roche één punt had kunnen maken. Het was dé laatste game van de dag. leen in zijn allerbeste vorm zijn titel met succes kunnen verdedigen. Alva rez, weer van de partij, zal niet zijn sterkste rivaal zijn, de grootste ri valen van de Haarlemmer zijn nu zonder twijfel de Australiërs. Voor de finale van de „internationale kampioenschappen van Kennemerland", zoals dit derde toernooi op Internatio naal niveau nu officieel heet, komen in de eerste plaats in aanmerking Flet cher en Hewitt, die om het toernooi aantrekkelijk te maken niet samen dub belen. Fletcher speelt met Okker en Hewitt met de Amerikaan Hoogs, op Wimbledon de partner van Okker. Hewitt werd op Wimbledon, na een zege op Parker, Stilwell en Fraser pas door finalist Stolle uitgeschakeld. Flet cher won van Werksman. Mills en Lall en struikelde over Wimbiedonkampioen Emerson. Samen bereikten Fletcher en Hewitt de eindstrijd herendubbel van Wimbledon. De buitenlanders zullen, zo als ge bruikelijk is, in de eerste ronde de sterk ste Nederlanders ontmoeten. De buiten landse deelnemers zijn, heren: Flet cher, Hewitt, Higgens, Keidie, Stone en Stubs (Australië), Carpenter en Fau quier (Canada), Alvarez (Columbia), Bluett en Crump (Engeland), Sung (Hong Kong), Lall en Mistra (India), Hoogs en Werksman (USA), Pimentel (Venezuela) en Brebnor, Phillips en Saul uit Zuid-Afrika. Bij de dames Judy Tegart (finaliste Wimbledon gemengd-dubbelspel en fa voriet voor Santpoort) met Hewitt-Ni cholas en C. en G. Sheriff uit Australië, Emanuel (jeugdkampioene yan Zuid- Afrika), Swan en Wiggill (Zuid-Afrika), Morris en Walkden (Rhodesië), Gastel! (USA) en Pegel (Zweden). Advertentie) Off. Dealer: Hillman, Singer, Sunbeam. IIumber, D.A.F. BREDERODESTRAAT 6—10 ZANDVOORT - TEL. 02507-2088 HAARLEM, 23 juli De Haarlemse rechtbank heeft gisteren de 48-jange kantoorbediende B.L. tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens verduistering van 726 ten nadele van een grammofoonplatenmaatschappij in Haarlem. Er was zeven maanden ge vangenisstraf, waarvan twee voorwaar delijk geëist. De 64-jarige koopman H.H., die op 10 maart op de Schipholweg een aan rijding met dedelijke afloop veroorzaak te, waarvan een 56-jarige wielrqdster uit Schalkwijk het slachtoffer was, werd veroordeeld tot een boete van 250 wegens te hard rijden. Grove schuld en onvoorzichtigheid achtte de rechtbank niet bewezen. VEILINGNOTITIE Gistermiddag stonden slechts twee huizen op de vei- lingagenda van het Notarishuis. Het perceel Brederodestraat 32 te Haar lem werd niet geveild en het perceel Tweede Vooruitgangstraat 40 te Haar lem werd verkocht voor 4.400. HILVERSUM, 23 juli, Tem Okker is in de halve finale. Precies 92 sec. heeft de Haarlemmer nodig gehad om na 22 uur uitstel de Australiër Tony Roche definitief uit te schakelen m de kwartfinale van het toernooi om de in ternationale tennistitel van Nederland. Okker, die gisteren zeer gedupeerd scheen toen na een zege met 6-3, de tweede bij 5-3 in zijn voordeel werd af gebroken, heeft Tony Roche ook in an derhalve minuut bewezen niet bang te zijn voor zijn venijnige services vol ef fecten. Roche, als tweede in dit toernooi ge plaatst imponeerde nog even met een ace, maar dit had hij alweer nodig ge had om een punt van Okker teniet te doen. Na nog drie laconieke returns van Okker moest Roche het hoofd bui gen. Het was tekenend voor Okkers men tale sterkte in deze partij dat de 22 uur oponthoud na de wolkbreuk van gisteren hem niet van zijn stuk hadden gebracht. In plaats van zich nu op fatale wijze de favoriet te voelen, zei Okker van tevoren: „Ik ben zeker van de zege, een ten hoogste twee games en het is uit." Het was de laatste game van de dag. Maar met zijn eclatant succes van van morgen bereikte Okker toch de halve finale tegen de winnaar van de nog te spelen partij Fraser-Fox, welke als laatste vanmorgen Bowley uitsehakeld- de. HAARLEM, 23 juli De middag zitting van de Haarlemse rechtbank was gisteren geheel gewijd aan verkeerszon- daars, die op de Delftlaan voetgan gers op een zebra hadden aangereden. Twee van de drie verdachten hoorden drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van het rijbevoegdheid tegen zich eisen en de derde incasseerde een eis van driehonderd gulden boete, daar hq optrad als instructeur van zijn aan het stuur zittende zwager. Bij deze ge legenheid werd de overtreders duidelyk te verstaan gegeven, dat hun optreden nergens naar leek. „Zebra's eisen de voortdurende oplettendheid van de weg gebruikers. „aldus de officier van ju stitie. De eerste verdachte was de 28-jarige vertegenwoordiger J.B. uit Hillegom. Hij reed met zijn auto op de Delftlaan. Vlak vöor de zebra bij de Stujjvesantbrug haalde hq enige andere auto's in en zag zodoende niet dat een vrouw de voetgangersoversteekplaats overstak. De vróuw moest ernstig gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. De offi cier van justitie achtte grove schuld aanwezig en eiste tegen de vertegen woordiger drie weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging. De rechtbank zal op dinsdag 3 augustus uitspraak doen. De 34-jarige monteur H.R. uit Haar lem had zich op de Delftlaan op 6 fe- Advertentie) in al onze zaken op zaterdag 24 juli een demonstratie met de (in 10 seconden foto klaar). Anegang 32, Haarlem, Kleverparkweg 7. Bloemendaalsestraatweg 86, Santpoort-Z. HAARLEM, 22 juli De jonge Haar lemse wielrenner Ton Blom (16) heeft woensdagmiddag in de ronde van Ul venhout in Noord-Brabant zqn eerste overwinning als nieuweling in een open koers behaald. Blom zegevierde in de massale eind sprint van het bijna vijftig man sterke peloton. Hij bleef de fel aandringende Joop Zoetemelk uit Rqpwetering met een wiellengte verschil de baas. De Haarlemmer Roel snijder, die geruime tijd met twee brabanders aan de lei ding ging, moest zich in de sprint met een elfde plaats tevreden stellen. Door zijn triomf in Ulvenhout heeft Blom zijn leidende positie in het pres tatieklassement van De Kampioen ver stevigd. Hij staat nu bq de nieuwelingen twaalf punten voor op snqder en zeven tien op Van der Peet. HAARLEM, 22 juli Veertien leden van de Haarlemse wandelsportvereni ging Jan Passtoors gaan in Nqmegen deelnamen aan de Vierdaagse. H. van Oorschot loopt de vqfenvqftig kilome ter. Hq heeft reeds 21 maal deelgeno men. Voor de afstand veertig kilometer hebben ingeschreven: mevrouw C. M. van Oorschot-Bakker (16), L. Gulde- mond (9), J. H. J. Brendgen (8), mej. M, Hoffman (5), F. Thqsse (3), J. J. Klepper (2) en mej. M. H. Lindström, mej. Guldemond en P. van Keule, allen voor de eerste maal. Voor de dertig kilometer hebben ge boekt P. Wieldqk (25), H. Antonissen (8), J. J. van Ee (1) en H. M. van Oorschot (1). HAARLEM,, 23 juli Geslaagden Maria-mulo Koningstraat Haarlem: Tonny Bloemzaad, Margret Bolhuis, Mieke van de Boogaard, Carolien Bos- ma, Ria van Bourgonje, Francien Breed, Bep Celie, Kitty Dieben, Marja Dirkse, Corry Duineveld, Mariel Duis ter, Tonia Goes, Jeannette de Haas, José Hageman, Emmy van 't Hof, Jos Jonckbloedt, Paula Jore, Marian Kla ver, Marijke van der Klugt, Marja Lohman, Tineke Moonen, Els Voster- veer, Marleen van der Peijl, Annielies Pronk, Elly Rees, Ellq Ronde, Moni que van Roode, Janny de Rooy, Joke Schafstal, Janneke Scholten, Marian Schrama, Elly Sindorf, Marjo Spronk, Jos van der Steen, Ina Vink, José Vink, Marijke van Wegen, Ronneke Willems, Marian Zandstra. Afgewezen: geen. HAARLEM, 21 juli De arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft gisteren in staat van faillissement ver klaard: J. W. Roelofszen te Haarlem. Rechter-commissaris: mr. J.G.L.M. Bijnen. Curator: mr. H. A. de RÜP- J. J. Noordermeer, handelend onder de naam Krommeniqp Vloerenbedrijf te Wormerveer. Rechter-Commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. D. Atem. A. van Minen te Beverwijk. Rech ter-Commissaris: mr. J. G. L. M. Bij en. Curator: mr. A. N. Helsloot. De nalatenschap van H. Walgien, loodgieter te Haarlem, Rechter-Com missaris: mr. J. G. L. M. Bijnen, Cu rator: mr. H. A. de Rjjp. M. A. L. van der Vlist, handelende onder de naam Firma Radio Moors te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. G. L. M. Bjjnen. Curator: mr. R. W. de Ranitz. Wegéns gebrek aan actief werd gis teren opgeheven het faillissement van: A, M. R Hoge veen te Haarlem. Rech ter-Commissaris mr. H. G. Rambon- net. Curator: mr. W. Ch. A. Klaufus. bruari aan een gelijksoortige overtre ding schuldig gemaakt. Hij zat naast zijn chaufferende zwager, dié op dat moment nog geen autorqbewqs had. De zwager maakte de fout door vlak voor de zebra bij de Zaanenlaan het andere verkeer in te halen. Daardoor zag hij te laat dat een scholier de voetgangers oversteekplaats overstak. De jongeman werd aangereden en kreeg een hersen schudding en een gebroken been. De zwager van de bestuurder kwam er van af met een eis van driehonderd gulden boete. Uitspraak 3 augustus. Het derde geval betrof een motorrij der, die een voetganger aanreed op de zebra bij de Zaanenlaan. De ver dachte, de 44-jarige E.C.A. uit Limmen, presteerde het eveneens om vlak voor de zebra in te halen. Drie weken ge vangenis en een jaar ontzegging was ook hiér de eis. Uitspraak 3 augus- ZANDVOORT, 23 juli Als de Zand- voortse gemeenteraad dinsdagavond in stemt met een desbetreffend voorstel van het college van B. en W. worden de tarieven voor drinkwater in Zand voort met vijf cent per kubieke meter verhoogd. Voor huishoudelijk gebruik betekent die verhoging, dat voor drink water in de toekomst negendertig cent per kubieke meter moet worden be taald. B. en W. achten die verhoging van het watertarief nodig om de kos ten voor uitbreiding van de installatie 750.000) te kunnen opvangen. In de nabije toekomst kunnen de Zandvoor- ters nog twee verhogingen van het wa tertarief verwachten. B. en VV. stellen zich namelijk verhoging daarvan in drie etappes voor; kennelqk om moeilqkhe- den met het ministerie van economi sche zaken te voorkomen. ZANDVOORT, 23 juli Het vak schoolzwemmen zal thans voor de eer ste maal door leerlingen van lagere scholen in Zandvoort worden beoefend. In het onlangs geopende hotel „Bouwes Palace" bevindt zich een overdekt zwembad. De eigenaar is bereid dit bad van 1 oktober tot 1 april voor de scholen beschikbaar te stellen. De kos ten 35 per uur) worden geraamd op 13.650. ZANDVOORT, 23 juli Het Zand- voortse gemeentebestuur constateert dat de riolering van de badplaats in een vijftiental straten nodig gesaneerd dient te worden. De kosten worden geraamd op 750.000. EERVOL ONTSLAG Het Zand- voortse gemeentebestuur stelt de raad voor aan de heer A. A. Cense, direc teur van de gemeentebedrijven, eervol ontslag te verlenen per 1 oktober a.s. wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Cense is sedert 1928 in gemeentedienst. (Advertentie) Automobielen Rijksstraatweg 397-399 - Telef. 53097 OFFICIAL DEALER HEEMSTEDE, 22 juli Burgemeester en wethouders van Heemstede stellen de raad voor een krediet van 40.000 beschikbaar te stellen voor verbetering huisvesting van de jeugdafdeling ge- meentelqke openbare leeszaal en biblio theek in de Meerlhorst. Tevens vraagt het college een machtiging met de ka tholieke openbare bibliotheek een over eenkomst aan te gaan met betrekking tot de integratie van de algemene en de katholieke afdeling van de gemeen telijke openbare leeszaal en bibliotheek. Het is gebleken dat de jeugdafdeling van de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek te kampen heeft met ern stige ruimtenood. Hoewel de Meerlhorst in de toekomst waarschijnlijk geheel ter beschikking van de gemeentelijke biblio theek zal komen, als de uitbreiding van het raadhuis is voltooid, bleek in dit gebouw geen geschikte ruimte te komen voor de jeugdbibliotheek. De gemeente heeft nu een plan ont worpen waarbij door samenvoeging van de katholieke uitleenafdeling, leeszaal en fietsenbergplaats een voldoende ruimte wordt verkregen. Als gevolg van de ver bouwing van de Meerlhorst zullen de ruimten, die thans voor de bibliotheek en de leeszaal van de katholieke afde ling worden gebruikt, verdwijnen. Dit maakt een integratie tussen deze en de algemene afdeling noodzakelijk. Hier over is reeds uitgebreid overleg geweest. Het gevolg is een concept-overeenkomst die waarborg moet zijn voor goede be hartiging van de gezamelqke en vooral van de groepseigen belangen van de deelnemende partners. ZANDVOORT, 23 juli In verband met de gestadige groei van de bevol king in plan-Noord stelt het gemeente bestuur van Zandvoort de raad - voor over te gaan tot het stichten van een openbare lagere school. Voorlopig zou, volgens B. en W. besloten kunnen wor den tot de aanschaffing van noodloka- ien. Met de lessen wil men in septem ber 1966 beginnen. BEVALLEN van een ZOON: 21 juli: M. J. S. Handgraaf-Smit, E. Versaan- Serné A. Th. Kesseler-van der Klauw. BEVALLEN van een Dochter: 21 juli: M. F. Maas-van Uden, J. M. van Oerle-Voetelink, S. Pol-Hoestra, A. Jansen-Oord. ONDERTROUWD: 22 juli: J. van der Kamp en A. Cijfer, H. Hoogka mer en M. A. van Emmerik, J. A. M. van Eeden en H. J. van Straten. GEHUWD: 22 juli: J. H. F. van Marrelo en S. L. Terhorst, C. G. J. Doesburg en W. A. J. Deist, B. van Amerongen en E. Plas, J. J. Knijn en J. E. van Velzen. BEVALLEN van een ZOON: 16 juli: J van Hout-Arts, 17 juli: A. Wester- dijk-Weststeqn, 19 juli: G. Schilp-ter Mast, P. Nqhuis-Bloe-mendal, C. Hoef- man-Velthuizen, G. Cornelissen-Cornelis- se, M. Floris-Kirchmair, 20 juli: W. Wals-Bouman, E. van Det-van Dqk, A. Schippers-van Oostenbrugge. BEVALLEN van een DOCHTER; 18 juli: M. Logan-Mc Neill, 19 juli: K. van Kesteren-Heeremans, C. van der Put- ten-van Straten, 20 juli: Th. Tromp- Haasbeek ONDERTROUWD: 20 juli: H. Duqn en M. van der Putten, E. Abspoel en F. Battefeld, J. de Bell en C. Kool- moes, J. Suidgeest en C. Vrolijk, J. Franken en P- van Galen. GEHUWD: 20 juli: M. Broek en J. Kuilman, J. Nelissen en J. v.d. Putte, P. Uttien en C. van Schie, D. Taselaar en I. Grillis, L. Wijnen en H. van Hooff. OVERLEDEN: 16 juli: H. de Graaf, 82 jr., Jansstraat, 17 juli: R. van der Zee, 57 jr., Mrt. v. Heemskerkstraat, G. Verhagen, 71 jr., Twijnderslaan, P. Mol-de Rqke, 82 jr., Schotersingel, 18 juli: J. Kas, 59 jr., Kamperlaan, A. Tesselaar, 45 jr., Olmenstraat, H. van Orden-Heerens, 75 jr., Schoonoordlaan, 19 juli: H. van Rijn-Pommée, 69 jr., Jos Cuyperspad. BEVALLEN VAN EEN ZOON: 20 juli 1965: C. E. Heeremans-van Ooqen; C. M. H. J. Schwarz-Siemons; B. Aal ten-Maatman; J. van 't Klooster- Wijckelsma: A. Tol-Lind. 21 juli 1965: T. E. van Luijken-Koene- koop. BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: 21 Juli 1965: J. E. dos Santos Eusé- bio-Kloos. ONDERTROUWD: 21 juli 1965: D. J. Oddens en: H. C. Dawson; C. W. B. van Bogget en: M. A. Hoek; A. M. C. G. Honkoop en: A. A. P. van Leeuwen: F. Jacobs en: E. J. Koorn; A. B. Brauckmann en: W. Strietman; W. F. C. Berg en: W. J. van der Pol. GEHUWD: 21 juli 1965: J. M. van Rixel en: H. C. M. Bank; C. J. Ver- zeilberg en: R. T. B. Oedayrajsingh Var- ma, H. F. van Heekeren en: A. M. G. Derogee; G. Kraal en: C. M. Drogtrop; J. W. Konijn en: M. G. Knook; H. J. Heijstek en: W. J. C. Klijn; C. den Hol lander en: L. G. M. van Wijk; G. Weij- ermans en: C. E. Glebbeek; C. M. C. E. Plus en: A. G. M. Zuurendonk. OVERLEDEN: 19 juli 1965: R. Klein, 67 jr., Zomerluststraat; W. Scholten, 90 jr., Kenaupark 33; 20 juli 1965: W. J. de Haas-Smit, 91 jr., Spaarnsevaartstr. Bevallen van een zoon: 16 Juli 1965: L. Kaufmann-Zwitser (2 zoons)J. M. van Lieshout- van Lam meren; J. A. M. Mooijenkind-Van Ber- kesteqn. 17 Juli 1965: M. J. Otten-Hoekstra; C. F. Hensen-Van Wanrooij; H. M. Schrqen-Pels. 18 Juli 1965: H. H. Bakker-Stuijt; J. F. W. Brakel-Buijs; J. C. M. van der Linden-Turk: M. A. A. Heemskerk-Hol lander; A. M. C. Willemse-Bouwmees- ter. 19 Juli 1965: W. Meerveld-Spanjaard; A. E. van der Knijff; H. J. van Wijk- Boelsma; L. Haver-Reinhard. Bevallen van een dochter: 16 Juli 1965: N. Kuijer-Roffel. 17 Juli 1965: H. M. A. Berendonk-Ko ning; G. van Meurs-Van Altena (plus 1 zoon); F. Smallegange-Bouwes; M. J. van der Gevel Wenteler-Melchior; M. E. G. Raaff-van Deurzen. 18 Juli 1965: J. Koene-Smit; D. J. M. Hasert-Divendal; J. Stolvoort-Cardol; M. C. S. Koch-Ketelaar; J. van der Veer-Paping. 19 Juli 1965: C. Mol-Webster; A. M. Severing-FaberT. M. Dielhof-Van Veen ONDERTROUWD: 19 juli 1965: M. Doppenberg en: G. H. W. Mulder; H. Koster en: A. H. M. Manni; J. H. Glas en: M. C. Snel; C. H. Schornagel en: E. M. F. Vriend; D. P. Koorn en: T. G. Wagemaker: C. J. Daane en: M. M. van Loon; C. de Jonge en: S. H. Mi chel; H. A. C. M. Keusse en: A. M. L. Jonckbloedt; D. Koomen en: M. A. A, ter Horst. GEHUWD: 17 juli 1965: E. J. Har ren en: I. C. Govers. 19 juli 1965: M. van Veelen en: H. Sliggers. OVERLEDEN; 16 Juli 1965: R. Wit- stijn, 80 hr., Spaarnwouderstraat; A. P. A. Rasch-Timmer, 82 jr., Iordensstr. 15 Juli 1965: M. A. Priesman-Kotten, 80 jr., Hazepatersln. 17 Juli 1965: R. Rijke, 70 jr.. Kam perlaan; H. Hilberts, 49 jr., Haspels straat; P. Flink, 75 jr., Eikenstr.; C. M. C. van der Meer-Fris, 52 jr„ Prinsessestr. 18 juli 1965: Y. de Reus, 2 mnd„ Ka- rel Doormanln.; H. Disco-Rusbach, 73 jr., Donkere Spaarne; M. A. van Laar hoven-Meerman, 69 jr., Pleiadenstr. HEEMSTEDE GEBOREN: Lilian A. d. v. B. v. d. Oudeweetering en A. A. v. d. Berg; Marjan d. v. D. A. Blok en R. Veen- stra; Ingeborg J. Chr. d. v. A. P. G. de Wit en J. P- Koolmees; Petronella I B d. v. J. R. A. Baas en W. G. I. Blok. ONDERTROUWD: J. W. T. M. Braam en P. M. Keulen; H. C. J. de Zoeten en W. C. van der Eem; K. S. Wiarda en A. M. Rooij; E. J. Leertouwer en L. Lepiet; J. H. Draqer en W. F. Meq; L. G. Toornvliet en C. Schot. GETROUWD: L. A. Simonis en M. J. Snijders, J. W. J. van Schooneveld en M. P. van den Berg, C. Waagmeester en H. Beiboer; F. A. M. T. Loots en A. Roest; P. T. J. Samson en M. J. H. Verhoeven: R. C. Gisolf en P. J. Rühl. OVERLEDEN: G. Das 76 j.; mej. J. H. G. van der Voort, 74 j.: wed. A. VAN DER Pias-van Zadel 89 j.; me vrouw W. A. Brouwer-Prins, 64 j.; J. C. Versluqs, 89 jr. ZANDVOORT GEBOREN: Jan Jaap, z.v. C. Zwaag en M. de Boer. ONDERTROUWD: H. Ipenburg en M. Pauweis, R. Kooqmans en O. Braun, R. van Oordt en M. Jones, W. Pater- notte en R. Frömling. OVERLEDEN: J. Buqs, 85 jr., J. Stevens, 54 jr.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2