Links voorrang? ANWB: Liever een regeling per situatie Geen starre regels dineren Moordenaar Schaelsberg gepakt S.O.S. uit zee Grieks leger tegen nieuwe betogingen Wijsmuller koopt Franse sleepboot Jean Bart en doopt deze Utrecht Eerste shows van Pa rij se huize Plannen van Courrèges onzeker mees I neem er '1» echte 5 Duitse coaster in moeilijkheden Op bergingsstation in Landsend CENTRE en antwoord Ongevallenwet Wat kinderen ervan zegden Nul vaderland, borrel Boottocht j| napolsky ca|é Personele Belasting Inkomstenbelasting Grootboek; Woning verbetering Zelfde plannen Bedrijfspensioenfonds Ziekenfondspremie VRIJDAG 23 JULI 1965 PAGINA 7 ATHENE, 23 juli (Rtr., UPI) Volgens een woordvoerder van het Griekse ministerie van defen sie is een groot deel van het Griekse leger geconsigneerd. Zo zijn in Attica en Piraeus de afde lingen van de politie en de strijd krachten in staat van alarm ge bracht, terwijl ook het tweede en derde legerkorps in Noord-Grie kenland zijn gemobiliseerd. Deze maatregelen zijn genomen met het oog op verdere „communistische demonstraties", aldus de woord voerder. Nog ongehinderd door de poli tie lopen betogers voor ex-pre mier Papandreou met diens por tret door Athenes straten. nieuw De voormalige Franse zeesleep boot Jean Bart, die nu met zijn 3.750 ipk als Utrecht deel uit maakt van de Wijsmullervloot. Deze sleepboot, die een grote snél heid kan ontwikkelen, is speciaal bestemd om het bergingsstation van Wijsmuller te Landsend bij het Engelse Kanaal te gaan bezetten. kies maar want er is volop keus 1 k T~' f 4 I- r~ t 1 DEN HAAG, 22 juli De voorrang legelen per kruinpunt zal de methode Van de toekomst zijn. Deze methode is *eer flexibel, ze kan van geval tot ge- Val, al naar gelang de behoefte, wor den toegepast en ze staat als zodanig tegenover starr regels als „rechts gaat voor" of „links gaat voor". Dit Is het officiële ANWB-standpunt zoals "at zal worden gepubliceerd in de Auto-kam pioen" van volgende week *n antwoord op een ingezonden brief Van pater Ed. Krekelberg S.J. (zoals bekend een fervent voorstander van slinks voorrang" in het verkeer) in hetzelfc" blad. De ANWB grondt zijn standpunt op de uitkomst van het ongevallenonder- zoek van talloze kruispunten door des kundigen van de verkeersafdeling van de bond. Uit die ongevallen-onderzoe ken is naar voren gekomen dat in vele situaties de noodzakelijke veilige rege ling van de voorrang niet identiek is toet de regel: „rechts gaat voor". Vaak verzuchten deze deskundigen dat «et jammer is dat de Curagaose voor- fangsregel: voorrang van het verkeer de doorgaande weg van de T-krui- sing, niet in Nederland geldt. Voorrang Van links, aldus de ANWB. zou op som- toiga punten verbetering brengen, op andere weer niet. De ANWB is van mening dat van de regeling per situatie een pedago gisch effect mag worden verwacht en ook deze mening baseert de bond op een jarenlange ervaring met het on gevallen-onderzoek op kruispunten. De bond zegt dat een starre regel de men sen brengt tot ongedifferentieerd voor tong nemen en daardoor afstompend (Advertentie) KRAS sinds 1866 Maak van uw „buitenshuis eten" een waarlijk hoogtepunt van de dag. Dam Amsterdam Tel.020-63163/ Parkeerterrein (Vervolg van pagina 1) Pas in de loop van maandag keerde hij in zijn woning terug. Vanmorgen zou de man aan nadere Verhoren over verdere details alsmede over de bedreiging van nog een tweede Jeugdig paartje worden ondervraagd. Aan het einde van de nachtelijke persconferentie zwaaide mr. Moors lof toe aan de rijkspolitie te Valkenburg, onder leiding van adjudant J. Kollee, alsmede aan alle andere politiefunc tionarissen, in totaal tien man, die de afgelopen vier dagen praktisch onafge broken in touw zjjn geweest om het afschuwelijke misdrijf op te helderen. Veel nut, aldus spreker, heeft de po- m a on<iervonden van de in de dag bladen verschenen publikaties, daar rfJL sevolg hiervan geweest is: een rilruwi tRs eïl gegevens uit heel Ne- P®.medewerking van de zijde Xfiui? llek was enorm groot. Ken- SfiSo ueze zaak op zeer velen t iJ h®eft gemaakt en meteen 00 'IG vrL rin£ onrust heeft ver- OTrzaakt. Menigeen in zuid-Limburg haalt verlicht adem, nu de dader ge grepen is. Verenigde Naties Alex Quaison- Saokey, de Ghanese voorzatter van de negentiende algemene vergadering van de VN heeft zich opnieuw kandidaat ge steld voor de zitting, die 0p 21 septem ber begint. Hi) heeft dit gedaan omdat de vorige vergadering niet normaal kon werken als gevolg van net vraagstuk van de achterstallige betaling van bepaal de leden. (AFP). werkt op het verkeersinzicht, anders gezegd, een verstandig weggebruik. Zou men van „rechts voorrang" overschakelen op „links voorrang", dan betekent zulks dat alleen in West- Europa ruw geschat 80 miljoen auto mobilisten en 70 wielrijders moeten omschakelen van een tientallen jaren oude regel op een nieuwe. Dat is bij zonder ingrijpend, omdat voor velen het aan rechts voorrang geven in vele situaties een als het ware instinctieve handeling is geworden. Wijziging van de regel brengt dus aanzienlijke risico's met zich mee. De ANWB meent dit te kunnen stellen zonder een weten schappelijk onderzoek te hebben inge steld. In zijn antwoord op de brief van de pater zegt de ANWB verder nog dat allerminst is bewezen dat „links voor rang" de voorkeur zou verdienen bo ven „rechts voorrang". Het verlossende woord in deze discussie kan ook door de ANWB niet worden gesproken om dat het wetenschappelijk onderzoek in internationaal verband nog niet is af gerond. IJMUIDEN, 23 juli Donderdag avond tegen acht uur werd uit zee een noodsein opgevangen. De Duitse kust vaarder Armin meldde in een positie ongeveer 40 mijl ten westen van IJmui- den dringend sleepboot-assistentie nodig te hebben. Een reden werd niet opge geven. Onmiddellijk vertrok uit XJmudden de sleepboot Titan van Wijsmuller, terwijl vanuit Den Helder de nieuwe Wijsmul- ler-sleepboot Noordholland, die juist die dag aan de technische proefvaarten was begonnen, eveneens zee koos. Op de aangegeven positie bleek het schip echter onvindbaar en ook was er, nadat het noodsein was opgevangen, geen radio-contact meer geweest. De Armin is een schip van 209 ton, toe behorend aan de rederij Johann Schoe- ring uit Haren. Van L. Smit en Co uit Rotterdam waren ook de Bison en de Schouwen- bank op zoek gegaan. Het was de laat ste, die vannacht om één uur kon mel den de Armin te hebben gevonden, maar op een geheel andere plaats dan de opgegeven positie. De Schouwenbank heeft het schip vastgemaakt en naar Rotterdam gesleept. De regering van de vorige week bij „koninklijke staatsgreep" benoemde premier Novas zegt tot deze maatre gelen te zjjn overgegaan omdat ze de „communisten" en de (gematigd pro gressieve) ex-premier Papandreou ver antwoordelijk acht voor de tegen haar gerichte betogingen. Zoals gemeld raakten honderden mensen gewond en kwam een student om het leven tij dens schermutselingen met de politie op woensdagavond. Die student staat volgens de regering-Novas in de archieven van de veiligheidsdienst te boek als communist. Gisteravond pro beerden ongeveer 200 jongelui opnieuw in Athene ten gunste van Papandreou te demonstreren met de bekende leu zen: „Weg met de hoflakeien" en „De regering wordt door het volk en niet door het Hof, of door de Amerikanen gekozen". Na tien minuten werden de betogers door de politie uiteengejaagd. IJMUIDEN, 23 juli. Voor de vier de keer in de geschiedenis heeft N.V. Bureau Wijsmuller een sleepboot Utrecht. Gisteren is de Wtfsmuller- vloot uitgebreid door de aankoop van de bekende grote Franse zeesleepboot Jean Bart. Het schip, dat met zijn brute-tonnage tussen dat van de Wil lem Barendsz en de Groningen valt, is inmiddels voorzien van de nieuwe kleuren op de schoorsteen en herdoopt in Utrecht. De taak van de Utrecht is de regelmatige bezetting van het ber gingsstation van Wijsmuller op Lands end in het Engels Kanaal. De voormalige Jean Bart werd in 1956 gebouwd door de Ateliers et Ohantiers de France te Duinkerken voor de Société de Remorquage et de Sauvetage du Nord te Duinkerken, van welke maatschappij Wijsmuller het schip heeft overgenomen. De „Jean Bart is tot voor enkele maan den vele keren actief geweest in Het Kanaal en de Noordzee bij hulpver leningen en bergingen. Daarbij was deze sleepboot menigmaal een geduch te concurrent voor de IJmuidense zeeslepers, wanneer het er om ging als 'eerste ter plaatse te zijn bij een noodgeval. Met deze aankoop heeft Wijsmuller dus niet alleen de vloot vergroot, maar ook een concurrent uitgeschakeld. Hoewel de Utrecht is ingedeeld in de zogenaamde Provincieklasse, is haar vermogen groter dan de 2.950 ipk van de zeeslepers Groningen en Gelderland en van de zusterschepen Noord-Holland en Friesland, die binnenkort in de vaart komen. De Utrecht heeft met haar to taalvermogen van 3.750 ipk een trek kracht aan de paal van 32,5 ton. De twee Werkspoor-motoren zijn gekoppeld op één schroefas door middel van een direct omkeerbare reductie-tandwiel kast. Het schip werd gebouwd onder de hoogste klasse Veritas en heeft als hoofdmetingen 52,50 meter lengte over alles, een breedte van 9,73 meter en een hoogte tot het hoofddek van 4,90 meter. De Utrecht, die zeer binnenkort in IJmudden kan worden verwacht het schip ligt nu nog in Duinkerken en van- 1 Advertentie) Leidsestraat 84 (bij Leidseplein). Dagelijks geopend van 's morgens 9.30 tot 's nachts 1 uur. Japan De Japanse minister van buitenlandse zaken, Sjiina, heeft in Parijs op een persconferentie medege deeld dat Frankrijk en Japan een over eenkomst op het gebied van de kern energie hebben gesloten, die voorziet in een uitwisseling van inlichtingen en sa menwerking ten aanzien van de vreed zame aanwending van de atoomkracht. (AFP-Rtr.). daag gaat er een bemanning per auto bus naar toe ter aanvulling van de reeds aanwezige kapitein H. Bronsdijk uit IJmuiden met zijn staf, heeft als werktuigen o.m. een kaapstander, een elektrisch gedreven sleeplier en een 5 tons boom. Er is o.a. een zeer uit gebreide radio-telefonie en radio-tele- grafie installatie aan boord. Voor ber- ginigsdoeleinden is in de machinekamer een vaste pomp opgesteld. Er is ook een brandbluspomp, die kan worden aangesloten op twee monitors op het brugdek en op een aantal brandkranen. De vaste bergings-uitrusting van de Utrecht, waartoe nu reeds dieselpom pen behoren, zal na aankomst te IJ- worden aangevuld tot de voor de Wijsmuller-sleepboten geldende stan daarduitrusting. De Utrecht heeft accomodatie voor 30 opvarenden. Op het brugdek treft men de kaartenkamer, tevens radiohut aan. Op het bakdek zijn gelegen de hutten van de gezagvoerder, die een dag-en nachtverblijf tot zijn beschikking heeft, radio-telegrafist en een bergings inspecteur, terwijl op dit dek tevens het hospitaal is ingericht, waarin twee gersonen kunnen worden opgenomen. ip het hoofddek zijn voorin aan bak boordskant vier 1-persoonshutten voor de stuurlieden en de messroom voor de bemanning, terwijl aan de stuur boordskant vier 1-persoonshutten liggen voor de werktuigkundigen en voorts de kombuis. Op het voor-tussendek zijn ge legen een 1-persoonshut, zes 2-persoons- hutten en een verblijf voor vier perso nen. In de afgelopen tien jaar heeft de Wijsmullervloot niet alleen een totale vernieuwing doorgemaakt, maar ook een sterke uitbreiding. Wijsmuller ziet en heeft over de gehele wereld steeds meer werk te doen. Daarvoor is o.a. ook de Gelderland nodig, die tot nu toe in hoofdzaak het bergingsstation Lands end bezette. De nu aangekochte Jean- Bart is voor lange sleepreizen met grote objecten niet zo geschikt wegens onvoldoende actieradius. Maar het schip kan daarentegen wel een zeer grote snelheid ontwikkelen, wat van groot be lang is in de wedloop met de tijd als een schip in nood verkeert. Vandaar dat dit schip nu ook permanent voor dit doel te Landsend wordt gestatio neerd. Vragen voor deze rubriek rlchte men aan de Redactie van ona blad (met In de llnker-bovenhoek der enveloppe „Vragenrubriek"). De beantwoording geschiedt gratie. Men houde er nog rekening mee, dat men 14 dagen op antwoord kan moeten wachten. lllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllMllllillllllllllllllll VRAAG: C. Z. te B. vraagt Ik ben verhuisd, doch heb geen meubelen gekocht. De meubelen, die ik heb, zjjn 9 jaar oud. Nu ont ving ik een aanslag personele be lasting, waarop ook belasting werd berekend over de waarde van het meubilair. Tot nog toe was dit nooit gebeurd. Is dat juist? ANTWOORD: Het vaststellen van de daartoe aangestelde ambtenaar, die U meubilairwaarde geschiedt door een daartoe aangestelde ambtenaar, die U bezoekt. Acht U de door hem vastge stelde waarde te hoog, dan kunt U hier tegen een bezwaarschrift indienen. U kunt zich echter niet beroepen op een te lage vaststelling In het verleden. Acht U de waarde van Uw meubilair niet te hoog vastgesteld, dan is Uw laatste aan slag juist. VRAAG: Mijn gezin bestaat uit zes personen: man, vrouw en vier kin deren. De twee oudsten waren in 1963 afwisselend in militaire dienst of ilienstbetrekking. De jongste twee kinderen waren jonger dan 16 jaar. In oktober 1964 ontving ik een defi nitieve aanslag Inkomstenbelasting, luidend als volgt: Verschuldigd Loonbel. Te betalen 429,— S 180,— Zuiver inkomen Tariefgroep ƒ249,— Aantal kinderen 7.003,— 3 2 Nu dacht ik, dat de grens 10.500. bedroeg, welke thans is gesteld op 12.500. Is deze aanslag dan wel terecht opgelegd? Aldus schrijft ons L. S. te B. ANTWOORD: De grens, waarop U doelt, bedroeg in 1963 8.650., in 1964 10.000. en in 1965 12.000. Voor de toepassing van het artikel, waarin is vastgelegd, dat geen aanslag inkom stenbelasting zal (mag) worden opge legd, geldt: Het zuiver inkomen mag met boven deze grens uitkomen. Het aangegeven loon mag niet boven deze grens uitkomen. ovEr mogen aan andere inkomsten niet meer dan ƒ200. (in 1965 400.) zijn aangegeven. Heeft men over een periode van langer dan twee maanden van twee werkge vers of meer gelijktijdig loon genoten, dan gelden deze artikelen niet. Daar U ons niet hebt opgegeven, hoe Uw inko men is samengesteld, kunnen wij niet beoordelen, of de aanslag terecht is op gelegd. J. F. K. te A. zendt ons de volgende vragen: Mijn inkomsten bedroegen in 1964 7.584. (pensioen en A.O.W.-uitk.) Welke aanslagen kan ik verwach ten? Hoeveel wordt in mindering gebracht voor suikerziekte van mijn echtgenote? Kan ook de zieken fondspremie in mindering worden gebracht? Te betalen Inkomstenbelasting over dit bedrag over 1964 552., waarop in mindering wordt gebracht de ingehou den loonbelasting en de voorlopige aan slag, voorziver e.e.a. bij U van toepas sing is. De ziekenfondspremie werd door ons geschat. U moet invullen de door U in 1964 betaalde premie. Voor de aftrek- van de buitengewone lasten moet U een verzoek bij de aangifte insluiten, of, in dien de aangifte reeds weg mocht zijn, nazenden. VRAAG: Ik ben 70 jaar. Op 1 april 1965 heb ik een ongeval gehad. Ik verspeelde daarbij mijn duim en an derhalf kootje van mijn wijsvinger. Ik ga niet meer werken. Ik ontving 9 a 10 weken een uitke ring van de ongevallenwet. Deze is nu voor twee maanden vastgesteld op 35 procent, waarna een defini tieve beslissing zal worden geno men. Kom lk aanmerking voor een blij vende uitkering? Hoe zal de definitieve beslissing luiden? Dit vraagt ons P. J. v. d. K. te V. ANTWOORD: De ongevallenwet kent geen leeftijdsgrens, dus U kunt voor een blijvende rente in aanmerking ko men. U schrijft, dat U niet meer gaat wer ken. U komt echter voor een rente slechts in aanmerking, als U tengevolge van het ongeval niet meer in staat bent geheel of gedeeltelijk Uw dienstbetrek king te vervullen. De definitieve beslissing zal hierop wor den afgestemd. VRAAG: De hr. A. W. te V.: Toen ik in 1958 een huis kocht voor zelf- bewoning, heb ik een storting, groot- v boek woningverbetering moeten overnemen van de vorige huiseige naar. Nu het grootboek is gelikwideerd, vroeg ik mijn notaris om inlich tingen over het adres waar ik het bedrag 53. kan terugvorderen. De notaris vertelde mij dat i1' dit be drag pas terug kreeg als de ge hele hypotheek is afgelost. Kunt U mij zeggen of dit waar is en kunt U mij tevens het adres geven waar ik de vordering kan indienen? ANTWOORD: Het is niet allemaal juist zoals Uw notaris dit stelt. De ontbinding geschiedt op aanwijzingen van de kroon. Daarbij geldt dat aan allen die door in schrijving in het grootboek gerechtigd zijn terugbetaling moet geschieden. Een en ander hangt echter nauw samen met de akte die voor de verkoop van het huis geldt. U kunt daarom het bes te de notaris om opheldering vragen of schrijven naar het Ministerie van volkshuisvesting met opgave van het cohiernummer dat voor Uw storting geldt. Het kan ook zijn dat inmiddels de termijn van terugvorderen verstre ken is. Maandag 26 juli zullende shows beginnen van zevenendertig voor aanstaande Parjjse mode-ontwer pers, aangesloten bjj de „Chambre Syndicale de la Couture Parisien- ne". Coco Chanel, die niet bij de vereniging is aangesloten zal de volgende week eveneens haar nieu we herfst-wintercollectie uitbrengen. De meeste shows zijn toegankelijk voor de internationale modepers. Yves Laint Laurent, Balenciaga en Hubert de Givenchy evenwel weren de pers bij hun premières, waar ze alleen de inkopers toegang ver schaffen. De pers komt dan aan het eind van deze maand aan de beurt. Wat André Courrèges zal doen is nog niet bekend. Het gerucht, dat hij in de confectie zou gaan, heeft hij tegengesproken. Hij heeft verklaard dat hij het werk waarvan hij houdt, dat wil zeggen de couture, zal voort zetten, „maar met een functionele organisatie achter mij". Deskundi gen menen, dat Courrèges besloten heeft niet meer met het systeem der Parijse couturiers, waarbij de ontwerpen tijdens de shows worden verkocht aan grote fabrikanten en warenhuizen, mee te doen. Dit sy steem maakt het andere fabrikanten mogelijk om copieën van modellen te maken, zonder hiervoor de ont werpers te betalen. Uit de aankon diging van Courrèges zou blijken, dat hij kledingstukken zal blijven ontwerpen, maar op de een of an dere manier zeggenschap zal heb ben wat betreft de produktie van copieën van zijn ontwerpen. Hij heeft toegezegd bijzonderheden over zijn nieuwe plannen uit de doeken te doen, zodra dit mogelijk is. En daar wachten we dan maar op. Het Italiaanse mode-echtpaar Si-( monetta-Fabiani, wiens naam even-( eens ontbreekt op het door de ver-, eniging van ontwerpers uitgegeven, programma, zou soortgelijke plan nen hebben als Courrèges. Emanuel Ungaro, een vroegere assistent van' Courrèges, zal dit seizoen voor het' eerst met een eigen collectie uitko-1 men. Antonio Castillo heeft aange kondigd, dat hij zowel tijdens dei Romeinse modeweek, die nu aan dei gang is, als in Parijs een collectiei zal presenteren. De data waarop de belangrijke 1 huizen voor het voetlicht treden zijn: Maandag 26 juli: Jacques Esterel, Louis Feraud en Madeleine de f Rauch: dinsdag 27 juli: Pierre Bal-( main, Jacques Heim en Nina Ricci.. woensdag 28 juli: Jeanne Lanvin, Philippe Venet. Jean Patou, Jacques Griffe en Carven. Donderdag 29 ju-' li: Dior (Bohan), Yom, Charles' Montaigne en Chanel. Vrijdag 30 ju li: Guy Laroche, Antonio Catdllo, Pierre Cardin, Emanuel Ungaro, Maggy Rouff en Hermès. Zaterdag 31 juli: Capucci en Gris. Maandag 2 augustus: Yves Saint Laurent, Molyneux en De Givenchy. Woens dag 4 augustus: Balenciaga. Josje, Tineke en Caspar, respec tievelijk, 8, 7 en 5 jaar oud, krij gen van moeder cijfers voor netjes eten, zoals het goed han teren van vork en mes, het niet omgooien van een glas melk en zovoorts, Op zekere dag gingen va der en moeder uit en zou oma baby sit zjjn. De kinderen waren nogal ongezeglijk, waarop oma verwijtend zei: „Als ik nu cijfers moest uit delen voor gehoorzaamheid, dan kre gen jullie alle drie een grote nul. „Nou", zei Tineke, „niks erg hoor, een grote nul is altijd nog beter dan een kleintje." (Advertentie) VRAAG: De hr. G. P. J. v. R. te H.: Kunt U mij enige mooie en rus tige fietsroutes opgeven voor een fietstocht van Hillegom naar Stroe, Gelderland? Kunt U m(j tevens zeg gen of deze tocht per boot te maken is? ANTWOORD: Voor de fietsroutes moe ten wij U verwijzen naar het hoofdkan toor van de A. N. W. B. in Den Haag. Door lid te worden van deze vereniging kunt U een uitgebreide opgave van ver schillende reisroutes vragen. Heel nauw keurig uitgestippeld worden deze U dan thuisgestuurd. Voor de reis per boot vanuit Amster dam het volgende: U kunt gebruik maken van de boot tochten AmsterdamHarderwijk. Van uit Harderwijk kunt U dan per open bare gelegenheid naar Stroe ongeveer 18 km. van Harderwijk. De boot ver trekt van de De Ruyterkade in Amster dam; steiger vier en steiger twee. Ver trektijden: zon. t.m. za. 8.30 u. met een extra boor op zaterdag 2.30 u. De over tocht duurt 3»/t uur. Tarief: volwassenen enkele reis 3,25; volwassenen retour (dag) 5,50; kinde ren enkele reis ƒ2,25: kinderen retour (dag) ƒ3,25. VRAAG: O. V. te D. schrijft ens: Van juni 1962 t/m maart 1965 was ik werkzaam bij een autobedrijf, dat aangesloten was bij een be drijfspensioenfonds. Ik ben nu werkzaam in een che misch bedrijf met eigen interne pen sioenregeling. Op welke manier kan ik aanspraak maken op de reeds gestorte pre mies? ANTWOORD: Volgens het pensioenreg lement van het door U bedoelde Be drijfspensioenfonds voor de Metaalnij verheid hebt U recht op ouderdomspen sioen en hebben Uw weduwe en/of we zen recht op weduwen- resp. wezenpen sioen. De rechten blijven altijd behou den. Terugbetaling van terecht gestorte pre mies vindt nimmer plaats. Evenmin kunnen deze premies worden overge boekt naar andere pensioenfondsen. VRAAG: De hr. P. J. F. te R.: Ik ben lid van het ziekenfonds A Z R te Rotterdam. Voor mijn vrouw en mij tezamen betaalde ik een maand- premie groot 26,44. Drie weken geleden overleed mijn vrouw, nu blijkt dat ik dezelfde zie kenfondspremie moet betalen. Is dat juist? ANTWOORD: Uit de premie die U op- voor bejaarden betaalde. De gezindpremie ad. 25,14 plus 1,30 voor het aanvullingsfonds .zegge 26,44 is een premie voor de derde groep van de bejaarden verzekering. Voor deze groep geldt dat wanneer van man en vrouw een van bedden komt te overlijden, de langstlevende de pre mie van 25,14 moet blijven doorbeta len. Hiernaast staat de vrijwillige ver zekering met een maandpromie voor één persoon ad. ƒ16,95 zonder aanvul lingsfonds. Om de regel van de gezinspremie te breken zet het ziekenfonds zodra zij kennis krijgt van het overlijden van één der echtelieden automatisch de langst levende op de premie voor vrijwillige verzekerden. Dat is voor één persoon een premie van 16,95 plus 0,65 voor het aanvullingsfonds. Om de een of andere reden heeft het ziekenfonds bij U de mutatie nog niet doorgevoerd. U doet er daarom goed aan alsnog bij het ziekenfonds opgave te doen van het overlijden van Uw vrouw. I n' 'ijl MAGISCH! 1 tt 1 11 m rt M Horizontaal en vertikaal dezelfde woorden invullen. 1 deel van een pet - 2 water in België - 3 Ierland - 4 vrucht - 5 band - 6 zij rivier van de Donau - 7 verdragsorganisatie lafk.) - 8 bloeiwijze - 9 keur - lü koker - 11 paard 12 nakomeling - 13 stuurs - 14 droogplaat» - 15 plaats in Amerika - 16 knevel Oplossing van 22 juli Horizontaal: 1 vocalist, 2. Amazon,, ba; 3 absurd, bus; 4. securiteit; 5. rarigheid; 6. eer, arglist; 7. Thea, sip, 8. al, vetleer; 9. gorilla; 10. Epen, ee, sn; 11. raids, rots Vsrticaal: 1. vaas, staker; 2. omber, hl, pa; 3. cascade, gei; 4. azuur, avond; 5. lorrie, er; 6. indigestie; 7. SE. thriller: 8 bee, pel; 9 buiig, east; 10. lastdier. NS Verenigde Staten. De Gemini- ruimtevlueht van Gordon Cooper en Charles Conrad is vastgesteld op 19 augustus. De mannen zullen volgens de plannen acht dagen in de lucht blijven en 122 maal rond de aarde draaien. (Rtr)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7