't Zit niet mee Wolkbreuk voorkomt dè sensatie titanenduel Okker-Roche in Rickey Kersoul speelt weer Karlsruhe s.c. in Bundesliga Duits familie feestje in 't Melkhuisje Eerste titel65op Bosbaan verroeid Nereus' overwinningskreten kaatsen tegen lege tribunes Tips voor Duindigt Holland geeft Friezen fikse afstraffing Donner blijft aan kop na remise tegen Filip Noorwegen winnaar dankzij tactische blunder in BeNeLux-ploeq: 107-105 Rob Heemskerk opnieuw op 200 m. onder 21 sec. OUDE PROEYER Uitslagen Hilversum Glimlach Tips voor Alkmaar Laga finisht als vóórlaatste Bescheiden 45ste Kaagiveek afgesloten I.B.M.-schaaktoernooi in Amsterdam Uitslagen Blunder Geslaagd Geen twijfel Familie-feest Uitslagen Werpnummers VRIJDAG 23 JULI 1965 HILVERSUM, 23 juli Het zit de Amerikaan Allen Fox op Hilversum niet mee. Na dat hij woensdag wegens buikgriep verstek had moeten laten gaan, werd gisteren zijn partij tegen Bowrey wegens de regen opnieuw een dag uitgesteld. (Van ome speciale verslaggever) HILVERSUM, 23 juli. Op de dag der 'verrassingen is dé sensa tie in het toernooi om de interna tionale tennistitels van Nederland uitgebleven. De wolkbreuk, die omstreeks twee uur de banen rond 't Melkhuisje tot 's avonds laat toe onbespeelbaar maakte, onderbrak op een voor Nederland wel zeer ongelegen ogenblik het titanenduel tussen Tom Okker en de als num mer twee geplaatste Australiër Tony Roche. Toen de wedstrijd van Tom Okker tegen de Australiër Roche net aan de gang was, ging de Nederlander door zijn enkel. Tony Roche (links) kijkt toe hoe het zal aflopen. Het flesje water deed wonderen, gezien het spel dat Okker ten beste gaf. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 23 juli. De overwinningskreten van de leden van Nereus klonken gisteravond schril over de in de avondscheme ring spookachtige Bosbaan. De echo's klonken terug van de tri bune, waar amper een tiental toe schouwers het waard had gevon den om de eerste race om een Ne derlandse roeititel te volgen. Maar Nereus vierde toch feest. De oude vier met stuurman, die onder aan voering van Kloosterman op de Varsity de eerste zege van dit sei zoen had behaald, veroverde nu ook de eerste roeititel. OSLO, 23 juli. Rob Heems kerk heeft gisteravond in het Bis- Ietstadion te Oslo tijdens de atle- tiek-ontmoeting Noorwegen— Be- NeLux wederom getoond dat hij momenteel tot Europa's beste 200 m-lopers behoort. De Brabander leverde de meest in het oog lopen de prestaties tijdens de atletiek ontmoeting NoorwegenBeNeLux. Woensdag liep hij al een uitste kende 100 m en gisteravond kwam hij tot 20.9 op de 200 m. Daarmee leverde Heemskerk het duidelijke bewijs dat het nieuwe nationaal record, dat hij afgelopen zondag in Groningen vestigde met 20.8, geen uitschieter is geweest. WENNEKER Romance tussen Leslie Turner en Tony Roche? HILVERSUM, 23 juli De uitslagen van het donderdag in Hilversum gehouden toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Nederland luiden. Heren enkelspel, kwartfinales: John New- combe (Austr.)-Ingo Buding (W-Dld.) 46, 97, 97. De partij Okker-Roche is officieel afgebro ken en werd vanmiddag om twaalf uur voort gezet. Okker leidt met 63, 53. Roche is aan service. De uitslagen van de overige partijen, die nog wel worden uitgespeeld, zijn: Bob He witt (Austr.) verslaat Christian Kuhnke (W-Dld) 6—2, 4—6, 6—2. Dames-enkelspel, kwart finales: Edda Buding (W-Dld.) verslaat LesleyTurner (Austr.) 64, 63. Frangoise Durr (Fr.) verslaat Pat Wolzden (Rhod.) 61, 61; Norma Bay Ion (Arg.) ver slaat Judy Tegart (Austr.) 8—6, 62; Annette van Zijl (Z.Afr.) verslaat Robin Les (Austr.) 4, 6—4. Daarmee zijn de vier halve finalisten bij de dames bekend. In de ene halve eindstrijd speelt Norma Baylon tegen Edda Buding, terwijl in de andere Annette van Zijl en Frangoise Durr te gen elkaar uitkomen. Bij de heren plaatsten Newcombe en Hewitt zich als eersten voor de halve finales, waarin zij ook tegen elkaar zullen spelen. Reg en van verrassingen Trouwens, het was alsof de regen alle tot dan toe gedane beledigingen tegen de tennisranglijsten wilde uitwissen. Lesley Turner, als nummer één bij de dames geplaatst, kreeg een lesjvan Edda Bu ding Judy Tegart, op papier nummer vier,' werd uitgeschakeld door Norma Baylon. Christian Kuhnke, bij de heren als vierde geplaatst, was niet opgewas sen tegen Bob Hewitt en de grote favo riet voor de herentitel, John Newcombe, dankte slechts aan zijn grote uithou- HAARLEM, 23 juli Zondagmiddag aal achtervanger Rickey Kersout na een afwezigheid van enkele jaren weer in de honkbal hoofdklasse spelen. Deze van de Antillen afkomstige oud-international speelde aanvankelijk voor UV V(Utrecht) maar kwam via Ajax in West-Duitsland terecht. De KNHB heeft Kersout deze week overschrijving op korte termijn ver leend naar de Haarlem Nichols, voor welke vereniging hij zondagmiddag om twee uur aan de Kruislaan te Amster dam zijn eerste wedstrijd tegen Ajax zal spelen. Kersout speelde zeven maal in het Nederlands negental en gold ten tij de van zijn interland-carrière als de beste Nederlandse achtervanger. FRANKFORT, 23 juli De Duitse voetbalbond heeft de open plaats in de Bundesliga vrijgekomen door de degra datie van het Berlijnse Hertha als straf maatregel voor het overtreden van de reglementsbepalingen toegewezen aan de Karlsruher S.C.. Dit besluit is donderdagavond te Frankfort door het bondsbestuur van de Duitse voethalbond genomen. Tevens werden daarmee de aanspraken, die de Berlijnse clubs Tas mania en Borussia, als mede Schalke'04 en Reutlingen op deze plaats hadden doen gelden, van de hand gewezen. dings- en concentratievermogen dat hij niet werd gewipt door Ingo Buding. Nog enkele uren hebben de Neder landse tennis-enthousiasten, samenge pakt onder de balustrades van 't Melkhuisje, of in plukjes verzameld onder grote zwarte paraplu's, gewacht op het einde van de regen. Maar zelfs wedstrijdleider Toet moest zich om vijf uur overgeven: OkkerRoche werd uitgesteld. Okker zelf had dat al enige tijd tevoren met een teleurge steld gezicht voorspeld. Tony Roche daarentegen was naarmate de regen voortduurde steeds opgewekter ge worden. Met ,,dit is je kans" had zijn vriendin Lesley Turner hem al direct na het afbreken moed ingesproken. Toen was het haar beurt geweest om te troosten, zoals na haar opzienbaren de nederlaag tegen Edda Buding Roche haar zelf het voorbeeld had gegeven. Edda Buding had dat met een glim lach aangezien. De Duitse nummer twee, opgevoed en woonachtig in Zuid-Frank rijk, had met een zege zichzelf verrast. „Ik ben weliswaar over mijn inzinking van het vorige jaar heen, maar dat mijn huidige vorm nog beter zou zijn dan twee jaar geleden, toen ik verrassende uitslagen maakte, maar bijvoorbeeld juist van Lesley Turner verloor, dat had ik niet durven hopen." In het base-line duel dat Edda Buding gisteren met Lesley Turner uitvocht, bleek zij echter over een beter arsenaal van takti- he wapens te beschikken dan de wisselvallige Australische, die bij voorbeeld dit jaar op Wimbledon in de belangrijke partij tegen Billy Jean Mof- fitt plotseling de kluts kwijt was. iliitMliWnf Van start tot finish had deze vier, niet (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 24 juli Zaterdagmid dag om vier uur is op Duindigt de eerste start van een programma dat zeven dra verijen en drie rennen omvat. Onze voorspellingen zijn: Joseph Haydnprys, 1500 m: 1. Ero Al- kestis van E. 2. Electra W. 3, Eric Kinley, Franz LisztprRs, 2020 m: 1. Büermann B. 2. Brilliant Heny. 3. Amoldus. Perhapsprijs, ren 1900 m., Ie afd.: 1. Rex. 2 Happy Time. 3. Lovely Surprise S. Ludwig van Beethovenprys. 2000 m: 1, Diamantvink S. 2. Baronesse J. W. 3. Dixy Frederic Chopinprijs, 2000 m: 1- Zita H. 2. Zaïta Hanover. 3. Azuro Pluto- Perhapsprijs, ren 1900 m., 2e afd.: 1. Tudor Boy. 2. Amigo. 3. Waikuru. Johan Straussprljs, 3000 m: 1. Dodo S. 2 Benno Six- 3. Baron Pluto. PerhapsprRs, ren 100 m., 3e afd.: 1. Flo- karin. 2. Cambrousard. 3. Divisio. Johan Sebastiaan Bachprijs, 2000 m: 1, C. Damascus. 2. Bianca Scotch. 3. Acino Scotch. Frans Schubertprijs, 2000 m: 1- Olivier B. 2. Pigh Life II. 3. Myster du Bocage. (Van onze paardesportmedewerker) ALKMAAR, 24 juni Alkmaar geeft zondag negen draverijen met bijzonder veel paarden. Onze voorspellingen zijn: Vakantleprljs, 2040 m: 1- Dientje Scotch. 2. Bernostara. 3. Daimio- Toekomstbeker n, 2040 m, amateurs: 1. Capri. 2- Clementine Lee. 3. Aga Khan. Bossenprijs, 1380 m: 1. Europa. 2. Eems- boy M. 3. El Hadie. Heideprijs, 2040 m: 1. Brian Hanover. 2 Batonnist K. 3. Celia D. Plassenprijs, 2040 m: 1. Doortje Dartel- 2. Duranie Frances. 3, Christiaan de Wet. Vennenprüs, 2040 m., Ie afd.: 1. Aleid Williams. 2. Yataghan Hanover. 3. Ydo- lius. 2e afd.: 1- Zampa. 2. Yvonne Mago- wan. 3. Myster du Bocage. DulnenprUs, 2340 m: 1. Auerhen S. 2. Adios K. 3. Yellow Six. Merenprys, 2040 m: 1. Barrelina. 2. Bon nie K- 3. Balero Prise. Jo Moerman, de secretaris van de Na tionale Technische Commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie, zal tijdens de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor dames die 21 en 22 augustus in de Roemeense badplaats Con- stantza wordt gehouden, als scheidsrech ter optreden. mooi, maar wel krachtig en effectief, het veld aangevoerd. De vreugde van de Amsterdamse studenten was echter daar om zo groot, omdat het de eigen B-vier was geweest, die hun oudere collega's nog het meest had bedreigd. Het verschil aan de finish bedroeg een halve lengte- Vreugde bij Nereus. verslagenheid hij Laga. De door slag Mullink aangevoerde vier, die in Tokio de bronzen medaille veroverde, faalde volkomen. Het heeft het gehele seizoen niet gelopen met deze ploeg, maar toen enkele weken geleden Freek van der Graaf ziek werd, scheen het definitief afgelopen. Men waagde het erop de Utrechter Hartsuiker in de boot te nemen, maar een zo korte training bleek toch onvoldoende. Als vóórlaatste ging de combinatie door de finish. Direct na afloop ontsponnen er zich discussies over de vraag welke van de 2 ploegen van Nereus nu zal worden uitgezonden naar de wedstrijden om de Europese kam pioenschappen in Duisburg. Deze natio nale titelstrijd geldt immers als de eerste en laatste selectie. De kans is groot dat Nereus' oude vier de voorkeur zal geven aan het ongestuurde nummer en dan is finale. het de vraag of de B-vier voldoende met zijn eindsprint heeft kunnen imponeren. Het programma van de eerste wed strijddag was uiterst beseheiden, want behalve de finale van de gestuurde vie ren werden slechts twee heats van de vier met stuurvrouw verwerkt De Vliet 1, winaar van de eerste serie, kreeg het in de laatste 100 meter nog even moeilijk. Argo 1 scheen de Leidenaren van de eerste plaats te verdringen. Een indruk wekkende Snoek maakte echter een eind aan de kansen van de vier uit Wagenin- gen. Overigens had Argo de troost dat ook de tweede plaats in de wedstrijd voldoen de was voor de finale, die vanavond wordt verwerkt. De uitslagen zijn: 1. en kampioen van Nederland: Nereus 1 (Dekker, Stokvis, Niehe, Kloosterman) 6.33.4; 2- Nereus 2 6.35.2; 3. Laga 5.39.0: 4. Njord 6.45.0; 5- Laga-Triton-combinatie 6.49.0; 6. Triton 6.51.7- Dames (vier met stuurvrouw) eerste voorwedstrijd: 1. De Vliet i 3.46-5: 2. Argo 1 3.49.0: 3. De Vliet 2 3.53.1: 4. Willem 3 3.55.4; tweede voorwedstrijd: 1. Nautilus 3.53 5; 2. Argo 2 3.57.9; 3. De Amstel 3.58.9. De nummers één en twee en de snelste derde (De Vliet 2) plaatsten zich in de WARMOND, 23 juli De Friese regen boogzeilers hebben ook donderdag, op de laatste dag van de 45ste Kaagweek, een fikse afstraffing gekregen van hun Hol landse collega's. Voor de vierde keer greep Holland met duidelijk verschil de overwinning, waarmee het puntentotaal van de „thuisclub'" op 139,4 kwam te staan tegen Friesland slechts tachtig. Di rect na de start formeerde zich by de Zweiland-boei een kopgroep, bestaande uit de Hollanders Hofland, ir. G. A. Bak ker en Bouw van Wyk. Dit drietal, waar van Hofland lange tjjd de leiding had. liep steeds verder uit. In de laatste ronde schoof Van Wijk naar de eerste plaats, gevolgd door Bakker en Hofland. Van de ren met 4-2-6-5 en Friezen was ditmaal Jacques de Wilde met zijn vierde plaats de beste man. Het besluit van de organisatoren om de Kaagweek met één dag te verlengen en het aantal starts over vijf dagen uit te smeren, is een succes gebleken. Het was bepaald rustiger op het water dan voor gaande jaren. Helaas speelde hierbij ook het weer een grote rol. De anders zo rijk met toerjachten gestoffeerde oevers wa ren nu maar matig bezet. Ook op de campings en de parkeerterreinen kon men de drukte gemakkelijk aan. In de individuele regenboogwedstrijd behaalde Bouw van Wijk zijn vierde overwinning in successie. Opnieuw stuur de deze botenbouwer uit Woubrugge zijn Rakker als eerste over de finish. Bij de eerste Zweiland-boei lag Van Wijk al in de kopgroep met alleen Jacques de Wilde nog vóór hem. In het volgende rak ging Van Wijk zijn concurrent al voorbij en eenmaal op de eerste plaats, is hij niet meer te verslaan. Met groot verschil ging Van Wijk als eerste over de aan komstlij n met op de tweede plaats de Fries Alberda, die hiermee de derde plaats in de eindrangschikking bereikte, achter Van Wijk en ir. G. A. Bakker. Het was bijna een Duits familie-feest op Hilversum geworden. Edda's broer Ingo namelijk bleek volkomen opgewas sen tegen John Newcombe. Buding won de eerste set en kwam in de tweede bjj 76 op een punt van de overwinning, Newcombe nivilleerde echter dit match point en sloeg vervolgens hard terug, gebruik makend van een begrypelyke inzinking van de Duitser. In de derde, beslissende set scheen weer alles rozengeur en maneschijn voor Buding, die met 41 vóór kwam. New combe liep in tot 54, maar kreeg op nieuw een matchpoint tegen. In een wan hoopsgebaar liet hij zijn racket vallen en hief hij de armen ten hemel. Lakoniek vroeg Buding: „Ben je niet goed, jon gen", en tot de toeschouwers op de balu strade: „Is daar een dokter?" Toch was het juist Buding, die van deze komedie de dupe werd: met een dubbele fout ver knoeide hij het matchpoint en in feite de overwinning van de partij. Bij 8—7 besliste Newcombe die tenslotte in zijn voordeel. AMSTERDAM, 23 juli. d® dew ronde van de Grootmeestergroep van het I.B.M.-toernooi in Amsterdam was de overwinning van de ex-wereldkampioen, de Joegoslavische grootmeester la op zijn landgenoot Trifunovic wel nei opmerkelijkste gebeuren. Trifunovic heelt ?en roep van onverstaanbaarheid. Er was Ui deze ontmoeting een theoretische ver sterking in de opening nodig .j?® Jan het rechte pad te brengen. Fulp "onner liep vrjj snel remise. De Nederlandse grootmeester bluft op hop, vandaag heeft hij wit tegen Kara; hlaic. Deze Joegoslavische meester nu Was al eens landskampioen legde grootmeester Szabo het vuur na aan de schenen. In het middenspel zonder dames offerde hij de kwaliteit voor een gevaar lijk initiatief. Het reikte echter niet ver der dan remise Voor dit resultaat moest de Joegoslaaf tenslotte zelfs nog knap werk leveren. Langeweg verbeterde zijn ranglijstpositie ten koste van Zuidema. De ex-jeugdkam- Pioen thans Neerlands jongste meester stond ongemakkelijk, toen hij een on verwacht pionoffer bracht- De liquidatie was vrij eenvoudig. Bouwmeester -Ba- rendregt is na een hevig tijdnoodduel afgebroken; misschien heeft wit kan- De Hongaar Szilagyi speelt in de mees- tergroep een eerste viool. Zijn tegen Or- baan afgebroken partij laat zich hoopvol aanzien. Karper hield de Roemeen Ghi- tescu In bedwang. Deze jonge meester geldt, naast Szilagyi, als favoriet. De uitslagen zijn: Parma (Z.-Sl)—Tri funovic (Z.-S1.) 10; Langeweg (Ned) Zuidema 'Ned) 10; Bouwmeester (Ned) -Barendregt (Ned) afg.; Filip (Tsj SI.) -Ponlner^Ned ,V2-,/a: Karaklaic (Z-Sl.) —Szabo (Hong) 1/2. De stand na 3 ronden luidt: 2V3; 2 Szabo 2; 3 Parma 1 Donner en 1 af 2 4/6 Filip. Trifunovic on" Langeweg 1%; aklr IU 7/ Karaklaic en Zuidema 1; 9 Baren' dregt en 1 afg. 10 Bouwmeester 0 en 1 afgebroken. De uitslagen in de meestergroep lui den: Szilagyi (Hong)—Orbaan (Ned) 1—0; Plater (Ned)—Hartoch (Ned) Milic (Z-Sl)— Enevoldsen (Den) Karper (Ned) Ghitescu (Z-Sl) De Graaf (Ned)De Rooi (Ned) 10. De stand na 3 ronden luidt: 1 Szilagyi 3- 2 Karper 214; 3 De Graaff 2; 4/6 Ghi tescu Milic en Plater 114; 7/8 Enevoldsen en Hartoch 1; 9/10 Orbaan en De Rooi De tegenstanders van Heemskerk kon den hem gisteravond tot het uitkomen van de laatste bocht maar net-aan volgen maar daarna was het gedaan. Op het laatste stuk bleek opnieuw dat Heems kerk uitermate sterk is, want waar an deren iets verslappen, kan de Brabander zijn tempo opvoeren. Jaap Smit trok zich weer goed op. Met 21,3 werd de Gronin ger een goede tweede. De windsterkte bleef met 1,4 meter per seconde ruim binnen het toegestane maximum. 4 x 400 meter, de overwinning prijsge ven. Noorwegen won de uiterst spannen de wedstrijd uiteindelijk met slechts twee punten verschil: 107105. De leiding van de BeNeLux-ploeg zal zich na afloop van de 4 x 400 meter van spijt wel de haren uit het hoofd heb ben getrokken, dat zij als laatste loper de Belg Dijzers en niet Fred van Herpen, onbetwist de beste van het viertal, had opgesteld* Nadat Schuyt en Van den Wijngaarden een voorsprong van bijna vier meter hadden opgebouwd, revan cheerde Fred van Herpen zich tegen de Noor Bunaes, van wie hij daags tevoren had verloren. Van Herpen hield de voor sprong goed vast; het werd toen de taak van Dijzers zege veilig te stellen. De blonde Belg bleek echter niet over voldoende zelfvertrouwen te beschikken en toen hij na 150 meter al ging lopen omkijken waar zijn tegenstander bleef, was 't duidelijk dat Noorwegen de eind overwinning zou grijpen. Ruim 8000 Noren schreeuwden de ke len srhor, toen Simonsen bij het uitko men van de laatste bocht zijn achter stand wegwerkte en tenslotte zelfs nog enkele meters uitliep. Geen overwinning dus voor de BeNeLux-ploeg die voor het eerst in z(jn driejarig optreden zeer dicht bij een zegepraal was. De BeNeLux-ploeg heeft overigens de tweedaagse wedstrijd tegen Noorwegen verloren. Door een tactische blunder nog wel. De Belgisch-Nederlandse combinatie er deden ditmaal geen Luxemburgers mee moest in het laatste nummer, de Desondanks kan het team op een heel geslaagde wedstrijd terugzien. Op deze tweede dag werden opnieuw enkele op vallende prestaties geleverd. Naast Rob Heemskerk kwamen Marius Bos en No Opdenoordt eveneens uitstekend voor de dag. Bos zorgde al op het eerste nummer voor een verrassing door na spannende strijd met de Noor Weum en de Belg Le gros als tweede te eindigen- Weum zegevierde dankzij een laatste krachtsinspanning in 14,3 terwijl Bos met 14,4 zijn persoonlijk record scherper stel de. Opdenoordt liep tegen de sterke No ren Heiland en Fuglem een taktische uit stekende race. Nadat Henk Snepvangers die de gebelsseerde Belg de Hertoghes verving, na 2400 meter had moeten los sen, bleef de Limburger vlak bij het Noorse duo. Toen Heiland, die enkele dagen last van darmstoomissen had ge had, in de laatste kilometer het tempo niet meer kon opbrengen, openden zich fraaie perspectieven. De Nederlandse kampioen ving een aanval van Fuglem goed op en lanceerde inde laatste 200 meter zijn befaamde eindsprint. Fuglem vocht goed terug, maar moest zich op hei laatste rechte stuk men Opdenoordt bui tenom kwam, gewonnen geven. Met 14.17,0 bleef de Maastrichtse chauffeur 0,8 heconde beneden zijn beste tijd en een verbetering van het zeven jaar oude Nederlandse record van Joep Delnoye 14.10,0) zit er binnenkort zeker in. Evenals het vorig jaar toen de BeNE- Lux-ploeg met 131%85% nog ruim ver loor, zag Gaston Roelants de poging om zijn wereldrecord op de 3000 meter stee ple chase (8.29,6) te verbeteren, misluk ken. Toch kwam de Olympische kampioen met 8.35,4 nog tot de beste wereldtijd van dit seizoen. Willy Wiilems die een nieuw Nederlands record wilde lopen, kreeg een ovatie van het sportieve Noorse pu bliek, toen hü zich na 2000 meer in de bak blesseerde, maar de race bijna hin kend toch uitliep om het zo belangrijke ount binnen te halen. Vooral het kegelsllngeren waar de Bel gen Hertoghs en Cuitte slechts vier gel dige worpen ..produceerden" was bedroe vend. De twee springnummers van donder dag het polshoog en het verspringen leverden evenwel BeNeLux-overwin- ningen op- Coppejans won het polstok- hoog met 4,50, een prestatie waarbij Ser- vee Wijden precies een halve meter ach terbleef. In de verspringbak overtrof de Belg Theisen zich zelf. Hij kwam tot 7,52 waarmee hij het nationale record van Salmon tot op 11 centimeter benaderde. De kans op de slotzege, die er op dat moment nog ruim inzat, ging echter ver loren door de foutieve opstelling van de 4 x 400 meter-ploeg. In de Valken ging, zoals was te ver wachten, de hoofdprijs naar Egon Rolf van den Baumen. Met zijn eerste plaats op de sluitingsdag maakte hij aan alle twijfel een einde. Zijn concurrent Ed Hoppe, die hy maandag weinig elegant met een protest uitschakelde, werd derde. Egon Rolf van den Baumen behaalde de hoofdprijs met een score 5-1-1-1 en 118 punten. De tweede plaats in het toaal was voor de Rotterdammer Piet van Bu- p tinten. In de Flying Dutchmanklasse werd Heike Blok, die donderdag opnieuw als eerste binnenkwam, uitgesloten, omdat hij geen verbondsstempel in zijn groot zeil had staan. De nationale kampioen, die hetzelfde tuig het vorige jaar op de kampioenschappen gebruikte, verspeelde hiermee de hoofdprijs, die nu voor A_ Jurre de Jongh was met 2-3-2-2 en in totaal 70 punten. Tweede in het eindklas sement werd de Aalsmeerder Nol Tas. In de Finnjollen heeft Henk van de Rest met een overwinning Koos en zijn zoon Henk de Jong van de hoofdprijs afgehouden. Van de Rest was op deze ideale zeildag duidelijk de sterkste. Hij behaalde in totaal 6-3-1-1 en 99 punten. Henk de Jong eindigde op de tweede plaats met 5-2-2-4 en 85 punten. In de 16 m2-klasse ging volkomen verdiend de overwinning naar Joop de Ruijter, die halverwege de wedstrijd al met geruime voorsprong de leiding had. Met 1-3-2-1 verzamelde hij 123 punten. Zijn naaste concurrenten, J. Spaargaren en G. Vegter, finishten op resp. de zesde en tiende plaats en kwamen daardoor beiden op 109 punten. De uitslagen van de donderdag gezeilde races op de laatse dag van de Kaagweek luiden: HolIand-Friesland-teamwedstrijd in de Regenboogklasse: 1. B. van Wijk (H), 2. ir. G. A. Bakker (H), 3. J. Hofland (H), 4. J. de Wilde (F), 5. A. Bakker (H). 6. H. de Vries <F). 7. K. J. Tol (H), 8. J. Alberda (F), 9. H. H. Roefekamp (F), 10. M. Oppenhuizen (F). Holland 37,1 punten, Friesland 18 punten. Einduitslag: 1. Holland 139,4 p., 2. Fries land 80 punten. 12 m2-klasse: 1. W. Guldemond, 2. E. Boom. Hoofdprijs: W. Guldemond, 79 p., 2. E. Boom, 60 punten. Finnjollen-klasse: 1. H. F. v. d. Rest, 2. A. J. M. Otto. Hoofdprijs: H. F. v. d. Rest. 99 p., 2. H. J. de Jong, 85 p. Olympiajollen-klasse: 1. C. A. A. Visser, 2. Koert F. Jansen. Hoofdprijs: C. A. A. Visser, 121 p., 2. Koert F. Jansen, 118 p. Flying Junior-klasse: 1. J. R. Siemons, 2. G. W. A. Lamsvelt. Hoofdprijs: H. Ozinga, 86 p., 2. mej. M. L. van DuyL 83 punten. Solo-klasse: a-groep: 1. J. H. Menten, 2. B. R. de Vries. B-groep: 1. A. Janssen, 2. H. Wilton. Hoofdprijs: A. F. v. Vemde, 134 p., 2. B. R. de Vries, 132 p. Flying Dutchman-klasse: 1. A. Jurre de Jongh, 2. J. van Eisen. Hoofdprijs: A. Jurre de Jongh, 70 p., 2. N. Tas. 56 p. Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. ir. A. R. Kolff van Oosterwij k. Hoofd prijs: Egon Rolf van den Baumen, 118 p., 2. P. van Buren, 89 p. Regenboogklasse: 1. B. van Wijk. 2. J. Alberda. Hoofdprijs: B. van Wijk, 128 p., 2. ir. G. A. Bakker, 89 p. 16 m2 streep-klasse: 1. J. de Ruijter, 2. F. Jansma. Hoofdprijs: J. de Ruijter, 123 p., 2. J. Spaargaren, 109 p., 3. G. C. Vegter, 109 p. Pampus-klasse: 1. J. Gerbranda, 2. G. Biesot. Hoofdprijs: H. J. de Ruyter, 114 p., 2. D. Veerman, 100 p. Stern-klasse: 1. M. Berkhout, 2. Sj. S. Rijpkema. Hoofdprijs: E. Cancrinus, 123 punten, 2, A. J. M. Wachter, 97 punten. Vaurlen-klasse: Hoofdprijs: B. J. Wil ton, 136 p., 2. G. A. M. Saraber, 105 p. Advertentie Op de werpnummers waren de Noren evenals woensdag, veel te sterk. By hei discuswerpen en kogelslingeren werd het tweemaal een derde en vierde plaats.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9