NEREUS SUPERIEUR IN TWEE ZONDER K.N.A.U. NEEMT HET NIET NAUW...! Van de Nederlandse sintelbanen Wereldrecord op 220 yards vrije slag Engeland zegeviert met grote overmacht Ook Belgen angstig dichtbij POOLSE ATLETEN LOPEN EUROPEES RECORD Telstar gelijk tegen Rotweiss Nederlanders stellen teleur in Zuid-Slavië ZEILERS IN LOOSDRECHT HALEN BAKZEIL.. dag BRITSE DAMES SUPERIEUR OPNIEUW ZWARTE DAG VOOR KNAU Landenduel vijf- en tienkamp eindigt zeer teleurstellend MASPES OPNIEUW SPRINTKAMPIOEN TT eerdemonen teisterden nationale kampioenschappen Voorsprong van Duitse heren op laatste teniet gedaan Alleen voor geroutineerden was het „goed" zeilen Duits kwartet zorgt voor Kelen schor Dames Om Italiaanse titel lliüllllll MAANDAG 26 JULI 1965 (Van onze speciale verslaggever) tevoren met Luynenburg Neder- AMSTERDAM, 26 juli. „Deze lands roeikampioen op het num- wedstrijd was een lachertje Gevaarlijk h0. mer ongestuurde twee geworden. nenk klonk de lach van Van Mont- T<*h toen ,coach A™? Bloe"JSSj ^„Sr°Wi»S™pT. ffS?S frans in de loods van Nereus. Toch meniaal komen toesnellen met een verloren was zijn uitzending zonder Ihad gelijk toen hij de Fouten hard was de wind over de Bos baan geweest en zo woelig het wa ter. dat er geen goed oordeel kon worden geveld om een ploeg voor de Europese titelstrijd in Duisburg te selecteren. Die selectie, zo was beslist, zou in een nieuwe race morgenavond op het spel komen te staan. Afspraken •2TL£i',.Z%U? SSÏSdM «now. m„ „O,op Superieur Welwyn, 26 juli Voor de eer ste maal in de geschiedenis van de landenontmoeting vijf- en tien- Kamp tussen Gr.-Brittannië, Neder land en België, een wedstrijd die onze landgenoten tot nu toe hebben gewonnen, heeft Nederland de eer moeten laten aan Groot Brittannië. Dat in het totaalklassement met slechts acht punten verschil van België werd gewonnen was te dan ken aan onze vijfkampsters Mar- jam Thomas en Hillie Gankema en de spannende 1500 m race van een dodelijk vermoeide Rein Knol. Hij werd de held van de tweedaagse landenwedstrijd, omdat de lange, blonde atleet uit Kampen, de grote achterstand op de Belgen helemaa alleen inliep. Genoegen Zaandam MOORDENDE EINDSPURT BRENGT WIENESE TITEL Eek en Odink bleken ondanks hun vecht lust toch niet opgewassen tegen de supe rieure techniek van Van Montfrans en Luynenburg. Heel gevaarlijk was het afspraakje tus sen de coaches van de skiffeurs Dr. Wil- lebrand, de voorzitter van de TAC, ver telde daarover: „Zij zouden stuk voor u TM fantfletisrh crppn enkele, micolatj" meer toch onderheveig geweest aan was hij nauwelijks enkele minuten S1SCn' 8een enKele misslag twijfels. Jan Wienese verloor niet. Maar en had ook kamprechter Van der1 hoeveel heeft het gescheeld. Belust op de 'Nederlandse titel die onder normale om- j Ploeg Zich direct uit de boot naar standigheden het niet had kunnen ont- lolra „„„„i gaan, heeft Wienese een race gevaren, j de loods gespoed om de twee ajs n0g nooit tevoren in zijn carriere. Hi.i 1 roeiers van Nereus een compliment zei zel-f meer uitgeput te zijn dan na zijn opzienbarende overwinning in Luzern. j te maken „voor het geweldig goe- idQ «.+„>-„>„» v«„ Wat heeft hij dan ook niet gepresteerd, jde sturen maar van Montfransimeer dan vier lengtes kwam hij komen, ook de vierde „zou" hun prooi worden- De „jeugd" van Nereus (wat een basis voor de toekomst overigens!! heeft dat echter voorkomen. „Door de gok te nemen met een groter verzet", verklaarde Willy Bloemendal, de coach van de oude acht met diepe bewonde ring. Voor Nederland is het een wedstrijd geweest, die niet in de roemrijke annalen zal worden geboek staafd, eerder een die snel zal worden vergeten. Men zegt wel eens: regeren is vooruitzien, en daarbij worden dan voor- en nadelen tegen elkaar afgewogen, maar dat na Groningen toen drie atleten ineens moesten invallen nu ook weer Gerard Veldkamp op het laatste moment van zijn vakantieverblijf in Loosdrecht moest worden opgehaald, hetgeen bijzonder veel tijd heeft' gekost en Wim Thissen met een blessure naar een interland afreist, waarbij hij s lechts 50 procent kans van slagen heeft, namelijk of uitvallen of aan tien nummers deelnemen waarbij aan de hoogst mogelijke score niet eens wordt ge dacht, geeft enigzins een beeld van de voorbereiding op dit treffen. Zo'n onnodige nederlaag van onze vijf- en tienkampers, komt juist op het moment dat de Nederlandse atletiek een beetje in de lift zit, met Rob van Heemskerk, Fred van Herpen, Hilda S laman en Ilja Laman om er maar enkele te noemen, en dat doet dan weer afbreuk aan de goede prestaties. wedstrijd halverwege de baan achter te liggen. Van Dis en Krijgsman op de gunstige boeien- een lachertje noemde. Immers, ZO, Wienese, de vechtjas, waagde toen de zes naar De storm heeft de bestuurderen van de roeibond zaterdag wel heel erg parten gespeeld. Zeker een meter hoog klotsten de golven, wild opgestuwd door de Zuid wester, tegen de oevers. Om twee uur werd „uitstellen" beslist- De weerstations op Schiphol, het vliegveld Valkenburg en de Bilt werden geraadpleegd. Om vijf uur zou de wind afzwakken. Om vijf uur is er inderdaad gestart, maar, in afwij king van het programma door de dames en dan nog op het eerste stuk van de baan, waar de „ongehoorzame" storm wat minder vat had op het water. gok over te steken van boei vier. Hij moest daarvoor een langere af- afstand afleggen, maar kwam in rustiger water. Het lukté. Wienese maakte niet alleen zijn achterstand goed, doordat hij bovendien nog iets gunstiger met zijn laatste haal uitkwam dan Krijgsman, veroverde hij ook nog de titel.. Vraag hem echter niet hoe hij het wachten od de beslissende finishfoto is doorgekomen Gebluft heeft ook de B-acht van Ne reus. In de stille avonduren en op onge looflijk stil water heeft deze vier een verwoede strijd geleverd tegen de door Kloosterman aangevoerde oude acht. Bij die ploeg waren al drie titels terecht ge- Bij de dames kon de door Rob Groen ge coachte Meike de Vlas zich twee fouten permitteren, zonder dat haar zege op mej. Klaassen van Ric werkelijk in ge vaar kwam. Bij de eerste start gleed zij van haar voetenbankje. Bij de tweede sloeg zij „nerveus geworden door de fotografen op het vloet" een vuile klap. Bij de dubbel-vier verraste Nauti lus het kwartet van Nereus Nautilus im mers had dit seizoen voornamelijk met stuurvrouw geroeid, was op dit nummer vrijdagavond verslagen maar had er na zaterdagmiddag helemaal geen spijt van tegen de bondsinstructies in, zich ook in de dubbel-vier getraind te hebben. „We dachten daarin nationaal zowel als inter nationaal hogere ogen te kunnen gooien". Op Nederlands niveau hebben zij dat te- - - 1 T I UCXl W I W T wil IViV tJVv*( M wt- X 0e„!vVa"Ne^ ker (Holland) en Bergmans bewezen- Van klasse was ook de acht van Argo, die een gave eenheid vor mend zich door geen windzucht uit balans liet brengen en behalve de titel ook een nieuw baanrecord veroverde. DEN HAAG, 26 juli Het is het af gelopen weekeinde op de Nederlandse sintelbanen opvallend rustig geweest. Alleen in Leiden en Zaandam werden de provinciale kampioenschappen van resp. Zuid- en Noord-Holland gehouden. Een nationale wedstrijd in Utrecht, speciaal Ingelast voor A- en B-klassers ging we gens geringe belangstelling niet door. Door de hinderlijke harde wind van zon dag vielen de prestaties over het alge meen tegen. In Leiden op de baan van het Leidse Hout maakte Tom van Rooyen (Bataven) Indruk met zijn zege op de 400 m- De donkere Leidenaar noteerde j een tijd van 48,9 sec., waarmee hij Be- (ALO), die en derde twee zonder stuurman met op de voor grond de combinatie Strack-Wiersma, daarachter Luynenburg/Van Motfrans. Een beeld van de dit weekeinde op de Amsterdamse Bosbaan gehouden na- in 49,7 en 50,7 resp. tweede werden, ruim voorbleef. Op de 200 m. eindigde Van Rooyen in 21,8 sec. als tweede achter internationaal Ron Popma (V, en L.), die 21,7 sec. noteerde. Popma behaalde een tweede titel op de 100 m- met 10,6 sec. Op deze afstand ondervond hij echter veel steun van de wind. Joop Kant sprong 7,34 m.. terwijl hij eveneens het hinkstapspringen won met 14,16 m. Piet van de Kruk was de sterkste met kogel en discus, op welke nummers hij tionale roeikampioenschavpen bij de'tot 16.12 m. en 43,97 m- kwam. Fred Bel- WIENESSE formidabel LONDEN, 26 juli Het Westduitse kwartet Klein - Von Schilling - Kramer - Kirschke heeft tijdens de landenwedstrijd moesten zich bij de „kleine mening Toen om zes uur de eerste heren aan de beurt kwamen, was hun start vooraf gegaan door een aantal afspraken „bin nenskamers". De Roeibond nam welis waar de gehele verantwoordelijkheid op zich van het niet uitstellen van de races, omdat de Bosbaan de eerste tijd in de weekeinden niet beschikbaar zou zijn en ook teveel ploegen met vakantieplannen rondliepen, voor de sportieve waarde van de afloop van de wedstrijden had men zich gedekt Dat juist in wedstrijden om het kampioenschap van Nederland werd ingegaan tegen de morele stelregel van de Internationale Roeifederatie, dat voor elke ploeg de omstandigheden gelijk waardig moeten zijn, scheen men verge ten. Op „democratische" wijze werd de zaak „opgelost". Zo werden voor de race van de ongestuurde tweeën de op dat moment op papier nog gelijkwaardige coaches ervan in kennis gesteld dat men geen conclusie kon trekken uit een wed strijd op zulk water, Toch zeiden de „kleine" ploegen d.w.z- de ploegen die er zelf reeds van overtuigd waren geen kans op uitzending naar Duisburg te ma ken, laat ons wel roeien om de titeL „Dat is leuk". Nereus was het er niet mee eens. Hoewel het zelf een niet zo'n on gunstige boei had geloot, wist men uit de ervaring van de training, dat het een ongelijke strijd zou worden. „Op boei vijf en zes was niet te roeien". Willem III met Boelen en Enters favoriet, had juist op vij geloot. De twee „groten" Groot-Brtttannië In het Crystal Palace- bad te Londen zaterdagmiddag het wereldrecord op de 4 x 220 yards vrije flag estafette verbeterd en gebracht op S min. 11J2 sec. Het oude record stond sinds 23 november 1962 op naam van een Australische ploeg, bestaande uit Murray Rose, Alan Wood, Tony Strahma en Bob Windle, met een tijd van 8 min. 13.4 sec. Voor een tweede nieuw wereldrecord te Londen zorgde de Britse Linda Lund- grove op de 110 yards rugsiag dames. Met haar tijd van 1 min. 9.5 sec. bleef zij drie-tiende seconde onder het op naam van haar landgenote Jill Norfolk staande oude record, dat dateerde van 10 april 1964 en werd gevestigd in Blackpool. neerleggen, ook al gingen er geruchten over een protest van Willem III. Tijdéns de race werd het gelijk van de twee be wezen „Slag" Boelen van Willem III vertelde na afloop. „Tot driemaal toe heb ik, nadat wij de eerste en rustige dui zend meter waren gepasseerd, gepro beerd een sprint te slaan. De golven sloegen echter onder ons schip door. Juist wanneer we op gang kwamen volgde een loze klap. Er was geen be ginnen aan. Dus hebben we de on gelijke strijd maar opgegeven en zijn rustig roeiend op de finish afgegaan". Dat het niet kon was al eerder bewezen door de twee van Laga die zelfs op boei een vuile klap sloegen en kan telden. Het gevecht om de Nederlandse titel —zonder waarde ging onderwijl tussen Nereus en Triton. Ritsema van Zo werden nu de 1650 yards vrije slag heren (Kimber in de nieuwe Britse recordtijd van 18.14.9) en de 220 yards vlinderslag heren (Thurley in 2.16.4) Britse overwinningen. Daartegenover stond slechts één Duitse zege op de dames-nummers, namelijk van Heike Hustede op de 110 yards vlinderslag in 1.10.4. Bij het schoonspringen heren werd het een dubbele Duitse zege met Scherf op de eerste plaats, terwijl het toren dames in een dubbele Britse LONDEN, 26 juli De Britse zwem ploeg heeft de vrijdag opgelopen achter stand van drie punten in de interland wedstrijd tegen West-Duitsland, gehouden in het Crystal Palace-bad te Londen, op Groot-Brittannië won ten slotte met 133118 punten, vooral door het door breken van de suprematie, die de Duitse herenploeg vrijdag aan de dag legde. Hoogtepunten van de tweede dag waren de nieuwe wereldrecords van de 17-jarige Linda Ludgrove op de 110 yards rugslag dames met een tijd van 1 min. 9.5 sec. en van de uit Hans-Joachim Klein, Olaf von Schilling, Wolfgang Kremer en Hoiger Kirschke bestaande Westduitse estafette ploeg op de 4 x 220 yards vrije slag mei een tijd van 8 min. 11.2 sec. Wonnen op de eerste dag de Britse Superieur op de 440 yards vrije slag dames was de Britse Elisabeth Long met 4.53.9, terwijl Darryl Jones in 5.43.6 veruit haar tegenstanders de baas was op de 440 yards wisselslag. De Britse dames waren ook te snel voor de Duitse meisjes op de 4 x 110 yards vrije slag estafette, die zjj wonnen in 4.18.7 De spannendste strijd werd uitgevoch ten op de 110 yards vlinderslag dames, waarop door een geweldige eindsprint dames al haar nummers en bezetten de Heike Hustede zegevierde over de Britse Duitsers op de heren-nummers alle eerste representanten Stewart en Phillips, die plaatsen, zaterdag sloeg de balans duide- tweede en derde werden geplaatst met Ujk ten gunste door van Groot-Brittannié. 10.1 seconden verschil. Oranje moet eer aan Britten laten Want Groot-Brittannië dat bjj de da mes met de Olympische kampioene ver springen en zilveren-medaille-winnares op de vjjfkamp, Mary Rand en de num mer vier van Tokio, Mary Peters, ovei krachten van wereldklasse beschikt had na de vijfkamp en negen nummers van de tienkamp een dergelijke voorsprong dat het zowel voor de Nederlanders als voor de Belgen onbereikbaar was ge worden. De Belgen, met aan het hoofd de 31 jarige atleet uit Antwerpen Leo Marien die onder miserabele weersomstandighe den op een nieuw Belgisch reco-d afste vende. stonden met nog alleen de 1500 m voor de boeg slechts 134 punten of 21 seconden achter op de Nederlanders. De opdracht die coach Wil Westphal aan Jelle Doornbos en Gerard Veldkamp in de eerste 1500 m serie gaf was om zo dicht mogelijk bij de Belgen Julien Fon taine en Leo Marien te blijven. De opzet lukte niet, integendeel. Doornbos verloor 16.3 sec. op Fontaine en Veldkamp 22.4 sec. aan Leo Marien zodat de voorsprong van 21 sec. was omgezet in een achter stand van 17.7 sec. Alles hing af van Rèin Knol, die de Belg Sjef Kloeck als rivaal ontmoette. Onder luide aanmoedigingen van de gehele Nederlandse ploeg, die begreep wat er op het spel stond en zich dan ook de keien schor schreeuwden. liep de „lange" na de eerste ronde van de Belg weg. Deze zich geslagen wetend kon de kracht, niet opbrengen om terug te ko men. Rein Knol, op de tanden bijtend, won met een verschil van 28.4 sec. en dat was juist voldoende om de Belgen in het algemeen klasement te verslaan. Het is overigens bii de heren het enige wapenfeit van betekenis geweest. Aan gezien Rein Knol, Jelle Doornbos en Gerard Veldkamp Wim Thissen had na vier nummers door een liesblessure de pijp aan Maarten moeten geven geen enkele kans hadden tegen Belgen en Britten. Juist op het kritieke moment dat Eef Kamerbeek zich niet meer met de tien kamp bezighoudt bleken o.a. Han de Haas, Ed de Noorlander, Jan van Heek en Jan de Vries door vakanties en bles sures niet beschikbaar en dat heeft zich het afgelopen weekeinde op ondubbel zinnige wijze gewroken. Individueel ver beterde Rein Knol zich met een punten totaal van 6235 punten aanmerkelijk dit seizoen, maar Jelle Doornbos overi gens de beste Nederlander en „reser ve" Gerard Veldkamp konden hun beste prestaties niet bereiken. Dat deden wel de vijfkampsters Mar jan Thomas en Hillie Gankema, beiden boeken met 4336 en 4313, hetgeen de derde en de vierde plaats opleverde, en een behoorlijke winst. Marjan Thomas smaakte het genoegen met een hoogte- sprong van 1.61 meter tot een zelfde ver richting als Mary Rand te komen en haar vooruitgang op kogel (12.11) en de 200 meter (26.1) mocht er zijn. Hillie Ganke ma legde Engelands beste all-round atle te het vuur na aan de schenen (24.324.4) en bleef verrassend voor Corie Bakker, die nog steeds niet met de kogel over weg kan, doch bjj het vèrspringen '5.91) en de 200 meter (24.9) langzaam maar zeker haar oude vorm herwint. Duidelijk bleek echter dat Lia Hinten, die zich wil voorbereiden op de 400 meter node werd gemist. De uitslag van de landenwedstrijd tienkamp (heren): 1. België 19.598 pnt., 2. Groot-Brittannië 19.517 pnt., 3. Neder land 18.508 pnt. Landenwedstrijd vijf kamp (dames): 1. Groot-Brittannië 9Ó57 pnt.; 2. Nederland 8649 pnt.; 3. België 7551 pnt. leh (DOS) zegevierde op de 110-m. hor den in 14,3, terwijl Marius Bos in 14,6 sec. tweede werd. Henny Smit (Fortuna) liep de 800 m. in 1-54.8 en Piet Beelen (Spartaan) won de 5000 m. in 15.14.6 Bij de dames liep Gerda Kraan, de 800 m. in 2.12,3, terwijl Henny de Bruin (Minerva) en Wil Hulshof (Bataven) el kaar by het speerwerpen weinig toega ven. Henny de Bruin zegevierde met 46,90 m, Wil Hulshof bleef met 45,91 by- na een meter achter. Beb Toussain (LDA) kwam met de discus tot 44,30 m. en Maja van de Staal (Sparta) sprong 1,50 m. hoog- In Zaandam behaalde meervoudig jeugdkampioene Martha Klaassen-Bos (Sagitta) twee titels. Zij sprong 5,87 m. ver en liep de 100 m. in 12,1 sec. Op bei de nummers was de wind echter sterker dan toegestaan. Frans van de Heyden (AAC) won het speerwerpen met 66,22 m„ terwijl Cees van Wees met de kogel tot 16,08 m. kwam. Loes Boling won het discuswer pen en kogelstoten m,et resp- 46,46 m. en 14, 12 m. Er werd in Zaandam vrij goed hooggesprongen. Bij de dames wipte ADA-atlete Kruk over 1,60 m., terwijl bij de heren Gons (Zaanland) winnaar werd met l,85m. SPALA, 26 juli Tijdens atle tiekwedstrijden in de Poolse stad Spala hebben Ewa Klobukowska en Irena Kirzsenstein zondag het Europese record op de 100 yards verbeterd en gebracht op 10.5 sec. De Poolse atletes, die aan het begin van deze maand het wereldrecord op de 100 meter van 11.2 sec. op 11.1 sec. brachten, verbeterden het Europese record dat op naam stond van Heather Young, Mary Rand, Dorothy Hyman, Daphne Arden (allen GB) en Irena Kirzsenstein met 0.1 sec. ESSEN, 26 juli De ere-divisieclub Telstar heeft zaterdag in Essen met 23 gelijk gespeeld tegen Rotweiss. dat uit komt in de regional liga. De Velsenaren die met een „new Iook'-voorhoede speel den, waarin naast de Brazilianen Wilson (rechtsbuiten) en Carlos (midvoor) ook de van Zaanstreek overgenomen links buiten Clement was opgesteld, waren over het algemeen sterker dan de Duitsers, die echter tot tweemaal toe een achterstand inliepen. Voor Telstar scoorden Wilson en De Vries. De beste spelers waren Van wyk en Clement, die samen een gevaar lijke linkervleugel vormden. BELGRADO, 26 juli De Zuidslaviër Rudi Valencic heeft de zaterdag gereden vierde etappe van de Ronde van Zuid- Slavië voor Amateurs, die leidde van Zagreb naar Banja Luka, over een af stand van 192 km, gewonnen in 4 uur 42 min. 3 sec., vóór de Rus Melikhov (4.43-22), de Italiaan Dondogiio (4.46.43), de Belg Jean Walschaerts (4.47.17), de Rus Olizarenko (4.48.17) en de Zuidsla viër Cubric (4.48.31) Zuid-Slavië heeft de leiding behouden in het algemeen nloegen klassement, maar in het persoonlijke algemene klassement is de Zuidslaviër Andrei Boltezar weer terug op de eerste plaats. De Nederlandse ploeg heeft ook teleur stellend gereden in de ploegentijdrit, die de vijfde etaope van de Ronde van Zuid- Slavië 'vormde. Onze landgenoten kwa men in de 76 km lange rit van de waar heid die werd verreden op een traject tussen Bania Luka en Jajce, niet verder dan de achtste plaats, met een achter stand van meer dan elf minuten op de winnaar Rusland. In het algemeen ploe- senklassement zakte ons land daardoor naar de elfde plaats. De uitslag van de ploegentijdrit: 1. Rusland 1.44.23: 2. Zuid- Slavië 1.46.16: 3. Hongarije 1.48.03; 8. Nederland 1.55.39. MILAAN, 26 juli Er hebben zich op de laatste dag van de Italiaanse baan- kampioenschappen voor professionals in Milaan geen verrassingen voorgedaan. De favorieten voor de sprint en de achter volging, Antonio Maspes en Leandro Fag- gin, hebben de titels veilig gesteld. Mas pes maakte grote indruk door in de eerste manche van de finale de 200 meter in 10,9 sec. te rijden. Faggin prolongeerde voor de negende maal zijn titel op zijn specialiteit de achtervolging. Even zag het er naar uit dat Faggin het wereldrecord op de vijf km zou gaan verbeteren toen hij de eerste vier ronden in recordtempo aflegde, maar in de laatste twee ronden zakte zijn tempo aanmerkelijk en nam hij genoegen met een tijd van 6 mm. 4 sec. NIEUW LOOSDRECHT, 26 juli De organisatoren r r'e °4e "Uw-Loos drecht week stonden zaterdag, op e openingsdag van deze vyfdaagse zeil- week voor een dilomma. Urenlang werd Tijdens de drielanden atletiekwedstrij den tien-en vijfkamp, die in het Lon- dense Welmyn Garden City-stadion zijn gehouden, kwam onze landgenoot J. J. van Heek op het nummer discus werpen uit. Zijn haren schijnen hem hierbij niet door de schrik te berge te rijzen. het wedströdcomité op de startoren be zig gehouden met de vraag, of men de wedstryd al dan niet zou laten doorgaan. De wind blies met zoveel kracht uit zuidwesfeiyke richtinren over het water, dat zeilen byna onmogeiyk was. Het werd na drie uur uitstel ten slotte starten, maar dan alleen voor de grotere boten en dus hoofdzakeiyk de meer geroutineerde deelnemers. De kleinere en de b-groepen bleven in de veilige haven. Zelfs voor de meeste geroutineerde zeilers werd het echter een hopeloos gevecht tegen de elementen en sommige stuurlieden moes ten het bekopen met avery of met een nat pak. In de internationale Flying Dutchman- klasse bonden slechts vijf deelnemers de strijd aan met de wind- Drie van hen haalden de finish. Van hen was Fred Imhoff duidelijk de sterkste. Na drie rakken had hij al een enorme voorsprong opgebouwd. Als een speedboot stoof hij over de Loosdrechtse plassen en vele minuten voor nummer twee finishte hij. Bij de Valken had Bosma van het Wit te Huis bijzonder veel pech. Enkele me ters na de start knapte namelijk zijn mast als een luciferhoutje af. Arie Klein had lange tijd de leiding, maar kreeg niet de eesrte plaats, omdat hij op pro test van Egon Rolf van den Baumen werd uitgesloten. Rolf van den Baumen werd nu zelf eerste voor Pon en Kirke- nier. Hans van der Eist, die ons land vol gende maand zal vertegenwoordigen de Europese Finnjollenkampioenschappen in Portugal, heeft op Loosdrecht weer eens aangetoond uit het goede hout gesneden te zijn. Aan de stuurmanskunst van deze Utrechtse sportleraar werden bijzonder hoge eisen gesetld- Lange tijd lag hij op kop, maar halverwege het 15 km lange parcours passeerde hij zijn omgeslagen concurrent Otto juist op het moment, dat het roer van diens Finn boven water kwam. Als een mes flitste het roerblad door de onderkant van het zeil Van Van der Eist. De Utrechter gaf echter niet op, bleef met zijn moeiliik hanteerbaar schip doorvaren en werd tenslotte nog derde. Doordat Van Heusden, die als tweede binnenkawm, werd uitgesloten, schoof hij nog een plaatsje op.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 8