Winst van Hoogovens in het eerste half jaar 53,4 min. gulden Ijzer- en staalproduktie sterk TROS vraagt vijf gulden contributie Directie-wisseling bij ons blad m Magistraal orgelconcert van Marie Claire Alain in Santpoort SHELL neemt deel in Duits postorderbedrijf 2^ - Bestellingen hij de benzinepomp Tour de Lisse Droog in cel Vele tips na t.v.-oproep GEBORDUURDE JSO Poolse grafici in Frans Halsmuseum Vrouw (60) na ongeluk overleden Pennings snelste in tijdrit Moerkerk wint bij Excelsior STANDEN IN WATERPOLO- COMPETITIE Prins Willem F" wordt drijvend warenhuis Voor zesduizend gulden aan juwelen ontvreemd L.T.School overalls kleding ms>«* Geslaagden mulo Sint Jeroen ZEEPOST Uit villa in Aerdenhout Burgerlijke Stand Speciale aanbieding pracht kristal kwaliteit de juiste mode-tinten fraai geborduurd alles strikt 1e keus (voor 6.75 een aparte japon) Dit kan alleen uw warenhuis Zolang de voorraat! strekt DONDERDAG 29 JULI 1965 PAGINA 2 SANFOR 11.95 15.80 i=SEHeEi* RESULTATEN HOOGOVENS Redactiesecretaresse mej. M. Boos biedt een „spiritueel" redactie- cadeautje aan. Links de hoofd redacteur, de heer Alb. Wélling. Rechts van de heer Leijdeckers de pasbenoemde unamemend directeur, de heer J. M. Lücker en op de achtergrond de adj.- directeur, drs. H. J. Beijk. ïïmm zzz e Voor VERSE BOERENBOTER naar JOH. SAMSON (o.a. marine - rose - goud etc.) Normale prijs p. m. 11.90 NU: 130 cm. breed (dus dubbelbreed) per meter IJMUIDEN, 29 juli „Er is niets om over te juichen, maar ook niets om verdrietig over te zijn," aldus werd van de zijde van het bestuur van Hoogovens opgemerkt, toen de resulta ten van het concern ter sprake kwa men tijdens een buitengewone aandeel houdersvergadering, die de heer -J. A. Middelhuis tot commissaris van de n.". benoemde. Uit het resultatenoverzicht over het tweede kwartaal van 1965, da* ter vergadering werd bekendgemaakt, blijkt dat Hoogovens (incl. Breedband) in die periode een nettowinst behaal den van 30,2 miljoen gulden, dit brengt deze winst voor het eerste halljaar op 53,4 miljoen. (In 1964 waren deze cij fers excl. Breedband resp. 24 en 45,2 miljoen gulden). De omzet van Hoogovens in het twee de kwartaal '65 bedroeg 269,4 miljoen en die in het eerste halfjaar 516,5 mil joen gulden, dit is meer dan een com binatie van deze cijfers van Hoogovens en Breedband over dezelfde perioden van 1964 (excl. dubbeltellingen), aldus verzekerde de directie. Wel direct met elkaar vergelijkbaar zijn de produktiecijfers van ruwtfzer en stalen blokken (zie staat) en daaruit blijkt dat deze vooral in het tweede kwartaal van 1965 aanmerkelijk geste gen is, men dient hierbij rekening te houden dat thans stalen plakken in voorraad worden gemaakt, met het oog op een grotere ruwstaalverwerking in de komende jaren. (Van onze radio- en t.v.-redactie) AMSTERDAM, 28 juli De TROS heeft besloten zich zonder meer te houden aan wat de regering voor schrijft. Dat betekent, dat de 132.000 le den, die tot nu toe een gulden contribu tie betaalden, binnen enkele dagen een circulaire in hun bus krijgen, waarin hun wordt verzocht voortaan vijf gul den te betalen. Aldus heeft de heer Landré adviseur van de TROS, meege deeld. „Het is voor ons geen eenvoudige zaak", zegt de heer Landré. „Wij, hebben de minister verzocht met de contributieverhoging tot volgend jaar te mogen wachten. Dat werd niet toege staan. Nu zullen onze leden dus on middellijk vijf gulden moeten storten, willen onze zendplannen kunnen door gaan. De minister staat op het stand punt, dat eerst bekend moet zijn hoe veel TROS-leden tot dit grotere finan ciële offer bereid zijn, voor over zend machtiging kan worden gesproken. In dien wij de 10.000 betalende leden ha len. maar de zendmachtiging er om welke reden dan ook toch niet zou ko men, dan krijgen onze leden uiteraard hun geld terug." Inmiddels is de programmavoorbe reiding reeds in volle gang. Indien no dig kan de TROS onmiddellijk met de uitzendingen beginnen. HAARLEM, 29 juli Tot 26 septem ber staat in het prentenkabinet van het Frans Halsmuseum een tentoonstelling van Poolse grafici. Na 1945 heeft een eerste confrontatie met de Poolse gra fiek in Nederland plaats gehad door tentoonstellingen in Den Haag en Rot terdam. Een tweede manifestatie op dit ge bied kwam tot stand door samenwer king van de directie van het museum Boymans-Van Beuningen met het mi nisterie van cultuur te Warschau. Na Rotterdam en Arnhem is tot 26 sep tember in Haarlem een bloemlezing te zien uit het werk van 28 Poolse kunste naars, die samen twee generaties verte genwoordigen. Het boeiende aspect van de tentoon stelling is ongetwijfeld het nieuwe ge zicht van het Poolse kunstenaarschap na 1945. Vertoonde de tentoonstelling van 1948 nog werkeVi van traditionele kunstenaars, levend in het klimaat van een sterk beleefde folklore en gebon den aan de geldende wetten van de grafische technieken, thans blijkt duide lijk hoe jongere generaties gehoorzamen aan de algemene drang naar een meer individualistische uitdrukkingskracht en zich bedienen van technieken die veeleer neigen naar het picturale dan naar het zuiver lineair-grafische. De expositie is behalve op de gebruikelijke museum uren ook te bezichtigen op zaterdag avonden tot en met 4 september van half negen tot half elf. De winstmarge (bedrijfswinst in een percentage van de omzet) die in het eerste kwartaal '65 20 procent bedroeg, heeft zich, ondanks het feit dat de prij zen voor de produkten nog steeds on der druk blijven staan, in het tweede kwartaal 1965 op 20 procent kunnen handhaven. In het eerste halfjaar 1964 behaalden Hoogovens (excl. Breed band) een winstmarge van 17,1 pet. Hoogovens constateert thans een gro tere vraag naar blik, men brengt dit in verband met het feit dat er, nu door het slechte weer vele verse groenten schaarser of later zijn, meer bükgroen- ten wordt gebruikt. De conservenfabri kanten, die hun voorraden zien slinken, vragen nu nieuwe hoeveelheden blikver pakking. (Advertentie) blauw en khaki Buizen Broeken SLOVEN t.90 12.— 12.85 12.10 12.65 MUTSEN 2.25 HALSDOEKEN 1.10 Omzet kosten afschrijvingen 2e kwartaal 2e kwartaal le halfjaar le halfjaar 1965 1964 1965 1964 x 1 min gld x 1 min. gld x 1 min. gld x 1 min. guld 269 4 194,3 516,5 385,7 185,9 144,1 354,6 284,4 29,5 17,8 58,6 35,4 215,416L94132319,8 Bedrijfswinst (in van de omzet) afschr. goodwill Breedband interest baten uit deeln. 54,- 3,8 2,9 5,- 20% 32,4 103,3 (16,7%) (20,-%) 65,9 (17,1%) +2,4 -r3,9 7,6 5,- 5,- 4,4 3,9 vennootschapsbel. Netto winst Prod.: ruwijzer en stalen blokken 52,3 22,1 38,7 14.7 95,7 42,3 74,2 29,- 30,2 x 1.000 ton 600 707 24,- 53,4 45,2 x 1.000 ton x 1.000 ton x 1.000 ton 465 1.182 968 576 1.390 1.158 HAARLEM, 29 juli Gisteren nam de heer W. C. H. Leijdeckers af scheid van het personeel van ons blad als directeur van ons krantebedrijf. Hij introduceerde tevens als zijn vaarne- raens opvolger de heer J. M. Lücker, die van 1945 tot 1964 hoofdredacteur van „De V olkskrant" is geweest. Dit afscheid had plaats achtereenvol gens van het technisch, het administra tief en het redactioneel personeel. De heer Leijdeckers zeide, dat hij afscheid nam ,,met gemengde gevoelens". Wat dit inhield kwam duidelijker in het licht toen de heer Alb. Welling, sprekende namens de redactie, uiteenzette dat de regionale bladen, de opzet en uitbouw ervan, „een troetelkind" van de heer Leijdeckers waren geworden. Daar in de lijn van de voortgezette ontwikkeling het directeurschap ervan niet langer te combineren bleek met dat van „De Tijd-De Maasbode" werd tenslotte de heer Leijdeckers „kind van eigen reke ning". De scheidende directeur dankte allen voor hun loyale medewerking en voor de ijver, waarmede het personeel hem in zijn taak had gesteund. In het bij zonder noemde hij de heer drs. H. J. Beijk, adjunct-directeur, die de activi teiten met bekwaamheid had helpen lei den. Op zijn beurt getuigde de heer VELSEN, 29 juli. Binnen de ge meentegrenzen van Velsen, plegen zich over het algemeen geen internationale evenementen op het gebied van de kunst af te spelen. Zaken als b.v. het Hol land Festival voltrekken zich in hoofd zaak in de grote centra. Eenmaal per jaar echter wordt deze fang van zaken doorbroken en wel in e tijd van het Haarlems orgelim provisatieconcours en de zomeracade- mie voor organisten. In het kader van dit orgelfestijn vindt dan nu reeds enkele jaren achtereen een orgelcon cert plaats in de N.H. Kerk de Hoek steen'm Santpoort. Woensdagavond concerteerde in ge noemde kerk de vermaarde Franse or- ganiste Marie Claire Alain, die gerekend mas worden tot de grootste organisten van onze tijd. Met een concert dat op een ongemeen hoog peil stond heeft zij een zeer groot aantal muziekliefheb bers weten te boeien. En, wat op een orgelconcert zelden voorkomt gebeurde woensdagavond: na het laatste werk moest de soliste een staande ovatie in ontvangst nemen. De opgave die zij zich blijkens het programma had gesteld was een bij zonder zware. Zij durfde het aan om op dit instrument, typisch in barok- geest gedacht, de Pastorale van Franck uit te voeren, alsmede enkele werken van de jong gestorven Franse compo nist Jehan Alain. Ofschoon Marie Claire Alain het gemis van specifiek roman tische expressiemiddelen als b.v. een zwelkast voor lief moest nemen, kwam zii tot een buitengewoon muzikale ver tolking. De uitvoering van een aantal orgelkoralen van Bach zal voor menig een hoogtepunt van het programma zijn geweest. Met een bijzonder gave en spit se techniek speelde de organiste o.a. Wo soil ich fliehen hin en Schmücke dich o liebe Seele. Marie Claire Alain was haar uitvoering begonnen met de Suite du premier ton van Nicolas. Lebègue. in welk werk men een grote vinger techniek kon bewonderen, een techniek echter die steeds ondergeschikt bleef aan de muzikaliteit. Het is te hopen dat men de traditie van een concert in het kader van het Haarlems improvisatieconcours en de zomeracademie, te geven in de Hoek steen zal weten voort te zetten. Men zal daarmee ongetwijfeld een groot aan tal orgelliefhebbers aan zich verplich ten. HANS WAANDERS Beijk dat hij bij de heer Leijdeckers een goede leerschool had gehad. De heer Lücker deed uitkomen dat zijn kracht tot nog toe voornamelijk had gelegen in de dagbladsector waar uit hij was voortgekomen: de journa listieke. Hij zeide dat hij, rich inwer kende ook in de andere sectoren, geen revoluties wenste te ontketenen, maar dat hij de ontwikkeling van de regiona le uitgaven naar alle kanten zodanig wenste te bevorderen dat in een aan gename werksfeer een optimaal produkt kan ontstaan: een prettige, alle lezers voldoening schenkende krant, technisch goed verzorgd en op tijd besteld. Om dit te bereiken is arbeid in goed team verband vereist en hij hoopte dat deze opvatting met geestdrift gerealiseerd zal worden. Aan de scheidende directeur werden namens de drie takken van het bedrijf enkele geschenken aangeboden. CASTRICUM, 29 juli Op de krui sing Eerste Groene.aan-Berkenlaan heeft een aanrijding plaatsgevonden, waarbij twee dames uit de auto werden geslin gerd en ernstige verwondingen oplie pen. De zestigjarige mevr. W. uit Steen- wijk isvanmorgen in het St.-Jozefzie kenhuis te Heemskerk aan haar ver wondingen overleden. De toestand van de andere dame is nog steeds ernstig. De Castricummer E. R. kwam met zijn auto uit de Iepenlaan en zou de Eerste Groenelaan oversteken naar de Berkenlaan. Links van hem kwam een auto, bestuurd door T.W. uit Steenwijk, die waarschijnlijk de eerste auto te laat opmerkte. Het gevolg was dat de wa gens met een behoorlijke vaart met el kaar in botsing kwamen. R. werd even eens uit zijn wagen geslingerd. Tiroleravond De voor vanavond aan gekondigde voorstelling van de Tiroler- kapei op het Raadhuisplein in Zand- voort, zal door de slechte weersomstan digheden niet doorgaan. De volgende voorstelling zal nu op 5 augustus ge geven worden. (Van onze correspondent in Bonn) HAMBERG. 28 juli De grote „Ko ninklijke Shell" is nu ook mede-eige naar van een postorderbedrijf. Teza men met de „Groszeinkaufs-Gesell- schaft Deutscher Konsumgenossen- schaften" afgekort G.E.G. heeft de Westduitse „Shell" een nieuwe on derneming gesticht, die de naam „Oli- va Versand G.m.b.H." heeft fekregen In het noordwesten van de Bondsre- Êubliek, ongeveer benoorden de lijn remen-Osnabrück-Dortmund worden proeven genomen met postordercatalo gi, die ter inzage liggen bij de Shell- iankstations. Deze catalogi bevatten rond 200 artikelen, die voornamelijk te maken hebben met vrijetijdsbesteding (camping en automobilisten), die men via de „Oliva" schriftelijk kan bestel len. De detailhandel in Noordwestduits- land is met deze proefneming van de machtige „Shell" en de niet minder machtige G.E.G. niet bijzonder inge nomen. En dat is wel begrijpelijk. De proefneming met de postorder- catalogie bij de „Shell'-benzinestations loopt al acht weken, maar het duurt meestal enige tijd voor de algemene aandacht op zoiets valt. Dat is nu ge schied. Verschillende Westduitse kran ten, vooral de financieel-economische pers, heeft er nu over geschreven. Over het slagen of falen dezer proefneming heeft men noch bij de „Shell" noch bij de G.E.G. reeds een definitief oordeel, zo verklaarde de heer Carl Wüst een der directeuren van de „Oliva". De „01iva"-catalogus, die ter inzage ligt bij ongeveer een op de drie LISSE, 29 juli Zaterdag 7 augustus begint de Tour de Lisse. De ronde voor jeugdige wielrenners wordt voortgezet op maandag 9. dinsdag 10, woensdag 11, donderdag 12 en zaterdag 14 augus tus. De eerste etappe begint zaterdag avond om half zeven met een ploegen- rit over vijf kilometer. Daarna is de start voor een wedstrijd over twee ron den met individuele klassering, zodat de eerste etappe reeds een groene en een gele truidrager opleveren. De tweede tot en met de vijfde etappe worden in vier ronden gereden op het parcours van 18.8 kilometer en met een start om zeven uur 's avonds. De zesde etappe start met de laagst geklassifi- ceerde en vervolgens om de minuut met de daaropvolgende. Alle etappen worden gereden op het parcours Spekkelaan-Loosterweg -Ach terweg met start en finish aan de Spek- kelaan bij het nieuwe clubhuis van het gemeentelijk sportpariï. Er doen acht ploegen mee: Bronkhorst, Heineken, Beijersbergen, Kolenhandel, Melkhandel, Vlinder, Ons Weekblad en Graficus. HALFWEG, 29 juli Als tweede on derdeel van het generaal-kampioen- schap voor de nieuwelingen liet de Half- wegse wielerclub De Bataaf dinsdag avond in de Houtrakpolder een tijdrit verrijden. Het 3600 meter lange polder- parcours mo ten de renners negen keer afleggen. De veelbelovende Marcel Pennings uit Nieuw Vennep, die ook op de schaats heel wat mans is, bleek in deze wedren met de tijd veruit de snelste. De uitslag luidt: 1. M. Pennings, de 32,4 km. in 48 min. en 58,5 sec.; 2. P. v.d. Voort in 49.36; 3. J. Buis in 51.03; De lange afstandskampioen Ruud Doeswjjk liet verstek gaan. Met alleen het sprintkampioenschap nog in het vooruitzicht, is de strfld om het gene- raal-kampioenschap nog volkomen open. HAARLEM, 29 juli De Haarlemse Raceclub „Excelsior" hield dinsdag avond in Schalkwijk een klassements wedstrijd en daarin legde Pim Moer kerk beslag op de overwinning. Aan vankelijk had sprintkampioen Gerrie Keijzer de beste winstkansen, maar ge plaagd door een lekke band gaf hij er in de slotfase de brui aan. De uitslag luidt: 1. P. Moerkerk 21 pnt„ 2. B. Neeve 13 pnt., 3. A. van Vel sen 9 pnt., 4. N. Klaver 6 pnt. De C-klassers reden een handicaprit en daarin wist favoriet Bert Wigchert, die als laatste was vertrokken, zijn vijf tegenstanders te achterhalen en zelfs voorbij te gaan. De uitslag: 1. B. Wigchert. 2. J. Klaver, 3. F. Verziilberg, 4. F. Sweers, Jeugdklasse. 1. H. Ko renstra, 2. R. Smit, 3. J. Brands, „ShelT'-benzinepompen in het proefge bied, bevat 200 artikelen. Zij zijn ge kozen uit het totale G.E.G. aanbod van rond 2.800 artikelen. Tot einde augus tus het formele einde ook van deze verregende zomer zal het aanbod in de „Oliva"-catalogus voornamelijk zijn afgestemd op de zomerse behoeften van het kopende publiek, d.w.z. tenten, campingsstoeltjes, vrijetijds-kleding, badkostuums etc. Tot zover is het nog begrijpelijk: men kan deze artikelen nog in breder verband brengen met toerisme en automobilisme. Minder be grijpelijk is echter, dat het Shell-G.E.G.-aanbod ook bevat grasma chines, tuinslangen en tuinscha ren. Kritiek hierop wordt door „Oliva" beantwoord met de verklaring, dat men op deze wijze wil proberen de grenzen af te bakenen van die artike len, waarvoor in de postorderbranche belangstelling blijkt te bestaan. Geslaagd voor. het B-diploma aan de kath. Muloschool „Sint-Jeroen" te Haar lem: Jan Dekker, Frans Geenevasen, Wim Joosten, Wim Köhne, John Mul, Henny van Paradijs, Frans Sinnige, Fop Leder, Bloemendaal. Geslaagd voor het A-diploma: Hans Baas, Frans Balendong, Rob de Bas, Henk Beerepoot, Ton Blom, Gerard Bon- ke, Rob Boomstra ,Jan van Brero, Frans Brugman, Ad Dekker, John Deïst, Hans van Denderen, Glenn Emanuels, Dick Emans, Frans Geenevasen, Eddy Geer- lings, Harry Heeremans. Henri Heems kerk, Roy Hennekam, Jos Horenman, Caro janssen, Hans Jonker, Wim Köhne, Paul Kooy, Henri Kortekaas, Gerard Kroon, Piet Kuyper, Pieter van Liempt, Theo Linders, Pim van Oosterhout, Wim Peters, Hans Peeters, Thees Philippo, Gerard Roelofs, Cor van Rootselaar, Cees van Rooy, Hans van Rijn, Henk van Scliie, Leon Schneider, Jan Scholte, Jos van Schooten, John Srunk, Bert van Tongeren, Frans van Velzen, Mi chel Vogelaar, Hans Vrielink, Ben War mer, Peter de Wit, Herman Witte, Sjaak Witteman, Sjaak van Zandvoort, Frans Zwaneveld, Peter Zijp, allen uit Haarlem; Sjirk Altena, Kees Wiegel, beiden Bloemendaal; Ton van der Bijl, Haarlemmerliede; Kees van Duin, Hoof Schoen, Santpoort; Joop Beerepoot, uit orp, Guus Klaver, Driehuis; Han dorp, Guus Klaver, Driehuis; Han Schoen, Santpoort; Joop Beerepoot, uit Zwaag. Haarlem van de KNZB zijn: Afdeling dames: BPC 2 4 3 1 0 DWR2 6 3 0 3 DWT 2 6 2 1 2 Hillegom 1 5 10 4 Afdeling meisjes A: HPC 9 8 NVA a 9 6 DWR 8 4 DWT a 8 2 Haarlem 8 2 VZV 6 0 Afdeling meisjes B: Hillegom 1 NVA b Njord '59 DWT b i Afdeling heren: DWT 3 Hillegom 2 Njord '59 2 DWR 3 Haarl. 2 NVA 2 HPC 4 ZZZ 1 inden in de de Kring 7 13 8 6 17 13 5 19 16 2 13 25 16 53 17 13 3t2 23 9 24 21 6 23 28 4 43 39 0 6 53 12 34 16 11 40 20 8 27 21 6 24 42 1 7 33 12 54 10 10 30 13 6 26 21 6 22 26 6 16 19 5 16 30 3 14 12 0 6 53 16 59 14 12 30 25 9 35 32 9 30 34 2" 18 38 2 13 42 Afdeling jongens A: HPC 2 9 8 DWT a 9 6 HVGB 9 4 DWR a 9 4 VZV a 8 2 NVA 8 1 "strafpunten in mindering gebracht. In onze editie van vrijdag jl. is onder het hoofd: „DWR blijft in de tweede klasse" per abuis een fout gemaakt bij het ranglijstje. Dat moet zijn: Sleutelstad 9 8 1 0 17 40 15 De Gouwe 9 5 0 4 10 43 33 DAW 9 5 0 4 10 31 35 Met de uitslagen AZ '70 1 - DWR 1 4-5 en DAW 1 - HZc 1 4-3 ziet het ranglijstje van de tweede klasse A er nu als volgt uit: Sleutelstad 1 DAW 1 De Gquwe 1 HZC 1 DWR 1 AZ '70 1 9 8 1 0 17 40 15 10 6 0 4 12 35 38 9 5 0 4 10 43 33 10 4 0 6 8 52 60 10 3 1 6 7 49 61 10 2 0 8 4 36 48 In de herfst en de winter komen er nieuwe catalogi aan de benzinestations met goederen, die voor deze jaargetij den vaat speciale betekenis zijn. Mis schien worden er dan ook wel- olie- kachels aangeboden Tenslotte kan men daar nog enig verband leggen met de „Shell" als olie-concern. In ieder geval zal het hoogst interessant zijn in de naaste toekomst na te gaan, wat men straks allemaal aan een benzine-tank- station zal kunnen kopen Bestelling en levering gaat volgens het zelfde principe als dat der bekende Postorderbedrijven in Westduitsland (Quelle en Neckermann, om er maar twee te noemen). De cliënt van het benzinestation doet zijn bestelling op een kaart, die de pompstationhouder (die tegelijkertijd als G.E.G.-agent op treedt en daaraan ook zijn procenten verdient) naar de G.E.G.-centrale in Boehum stuurt. De levering geschiedt binnen acht dagen aan het benzine tankstation, waar de besteller zijn goe deren dan kan afhalen. De provisie van de pompstationhouder bedraagt niet min der dan 10 procent. Die kan hij geliji „afhouden" wanneer hij, na betaling door de besteller, de rekening in Bö- chum betaalt. Over de verkoop-resultaten der eerste acht weken is men bij de G. E. G. enigszins terughoudend. De tijd van het jaar voor het begin der proefactie was misschien niet al te gunstig geko zen. Op „hoogtijdagen" komen er rond 30 bestellingen van Noordwestduitse pompstationhouders bij de G.E.G.-cen trale in Bochum binnen. Het gemiddel de ligt echter lager. Het is nog niet bekend, wanneer de Sheil-G.E.G.-dochter „Oliva" haar vleugels tot de rest van de Bondsre publiek zal uitslaan. Wellicht zal de leveringstermijn van acht dagen voor vele bestellers een handicap blijken te zijn. In dat geval zouden de ten ver koop aangeboden goederen bij de ben- zine-tank-stations moeten worden opge slagen, om directe spontane inkopen te bevorderen. En daarop zijn de meeste van deze stations toch wel niet ingericht. MILWAUKEE, WISCONSIN, 29 juli (UPI) Een zakenman uit Illinois, de 40-jarige Charles Huthsing van de Firequard and General fire Extingui sher co. in Northbrook, heeft gisteren het gezonken Nederlandse vrachtschip „Prins Willem V" aangekocht voor 85.090 dollar. Hij wil proberen het wrak te lichten waarna hij het zal ge bruiken als drijvend warenhuis van zijn firma. De lichtingspoging van de in het Mi- chiganmeer vier mijl uit de haven van Wilwaukee gelegen prins Willem V zal volgens Huthsing over een week of twee beginnen. Het Nederlandse schip zonk 14 okto ber 1954 in ongeveer 24 meter diep wa ter na een aanvaring met een oliebar'k. Het is op een veiling die nauwelijks tien minuten duurde van de hand gedaan. Er waren ongeveer honderd bieders, belangstellenden, verslaggevers en ca meramannen. -- De Prins Willem was in 1947 ge bouwd voor de Oranjelijn in Rotter dam. Het schip had in Milwaukee net goederen ingenomen voor de terugreis naar de thuishaven toen het bij een manoeuvre om een plotseling in het duister opdoemende sleepboot te ont wijken, tegen de oliebark botste die gesleept werd. DEN HAAG, 29 juli Met de volgen de schepen kan zeepost verzonden wor den. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: ss „Perim" (4-8), ms „Themis" (6-8) Brazilië: ms „Gaaster- land" (6-8) Canada: ss „Rijndam" (3-8) ms „Belgiën" (4-8) Chilli: ms „Baren- stein" (1-8) Ned. Antillen: ms Am nion" (3-8) Suriname: ms Artemis" (4-8) Verenigde Staten ss „Nieuw Am sterdam" (1-8) ms „Korendijk" (4-8) Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Transvaal Castle" (1-8) ms. „Se- rrooskerk" (4-8) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. AERDENHOUT. 29 juli. Na een inbraak in een villa aan de* Nicolaas Beetsiaan te Aerdenhout worden sier raden en juwelen tot een bedrag van ruim zesduizend gulden, een klein be drag aan geld en een transiptor-radio vermist. Op het moment van de in braak waren de bewoners afwezig. De dader(s) verschafte (n) zich toegang tot de villa door het inslaan van een keu kenruit. De Bloemendaalse politie speurt naarstig naar de dader(s), maar tot nu toe ontbreekt elk spoor. HAARLEM, 29 juli Een Duit ser, die al dagen met zijn gezin in een tentje op een moerassig Zand- voorts kampeerterrein zat te ver regenen, zal tot het eind van deze week de onvrijwillige gast van de justitie zijn. Zijn cel lekt niet, tocht niet door en vereist geen geul voor de afwaterisg. Zaterdag, precies op de laatste dag van zijn vakantie, komt de Duitser weer vrij. De man was in een hotel betrapt toen hij zijn kostuum had volgestopt met asbakken, lepels en messen, die afkomstig waren uit het restaurant. Toen hem werd gevraagd wat hij aan het doen was. zei hij op weg naar het toilet te zijn. Via een tolk maakte de 50-jarige Duitser, kraandrijver van beroep, tijdens de zitting van de Haarlem se politierechter duidelijk dat hij zich niets meer van het gebeurde kon herinneren. „Ik was volslagen dron ken," verontschuldigde hij zich. De officier van justitie laakte de hou ding van de man. „U hebt misbruik gemaakt van de gastvrijheid, die u als vreemdeling geniet." Hij eiste drie dagen gevangenisstraf. De poli tierechter veroordeelde conform. (Advertentie) zo uit het vat en meer dan 100 SOORTEN Hollandse en buitenlandse KAAS natuurlijk Nieuwe Groenmarkt 17 - Telef. 20823 HAARLEM, 29 juli. Na de tele visie-uitzending van gisteravond, waar in namens de Haarlemse politie werd verzocht om opsporing van de vermis te jongeman Theo Sluijmer zijn uit al le delen van het land zeventien tips binnengekomen. De jongeman zou ge zien zijn in Beekbergen, Baarn, Rotter dam, Amserdam, Sneek, Hoofddorp en andere plaatsen in Nederland. De poli tie is nu druk bezig de berichten uit te werken. HAARLEM BEVALLEN van een ZOON: 25 juli: C. Lanser-Groenewoud; 26 juli: G. Jung van der Weele, A. C. M. van Staveren- de Boer; 27 juli: P.T. M. Bouwman van Zeeland, S. Inja-van der Broek, Th. M. van Schie-Stuijt, J. M. Wqckelsma- van den Hurk, E. Paap-Poeder; 28 juli: M. van Scherpenzeel-Taverne. BEVALLEN van een DOCHTER: 26 juli: B. Vergers-Kelder; 27 juli: J. W. Vos-Tjaden; F. Scheurman-Beets, V. Elskamp-Homan; 28 juli: E. M. Wes- sels-Oost; G. Rovers-Duisterhof. ONDERTROUWD: 28 juli: J. W. da Kruif en E. J. M. Holkamp. GEHUWD, 28 juli: C. Timmers en J. R. M. Zeilstra, J. J. Kaptein en M. A. C. van den Akker, H. G. Kropman en G. W M. Hujjer, W. J. A. Schreura en „'I' Mullens, C. M. Tesselaar en A. M. van Beek. OVERLEDEN26 juli: W. Hamstra- Wiedemeijer, 70 j„ Gasthuisvest; 27 juli E. H. M. Arons-Kobus, 63 j„ Spaarn- wouderstraat; E. F. Heeremans, 59 j.« Kampersingel; J. van Delft, 76 j., Kam perlaan. LINNENS co

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2