Opzij Vermogens- aanwas Stuif-Stuif Kunstzinnige verfraaiing Zandvoortse dorpsbeeld Voorlopig geen nieuw raadhuis in Hoofddorp SOLEX Ontslag na t.v.-stunt Stuif - Stuif zondagavond officieel open B. en W. van Haarlem Santpoort weer in feesttooi feestweek 2-7 augustus Vakantiefeesten Haarlem Intiem huwelijksdiner eindigde in de cel agenda Opnieuw twee beeldhouwwerken onthuld hardebelt gen aan V ra Overleden na aanrijding T ien maanden na diefstal aangehouden Vijf gewonden in verkeer te Haarlem Bijbouw krijgt twee etages Kijkdagen In Haarlem deze maand zes doden vSC Sint Matthias Alphcnnnr Wandel wagen met twee kinderen op zebra uit handen moeder gerukt van hei ii 'icu vi's GEBR. EVERTS m ■uxe ^er^rf"n Programma Vrijdag 30 juli HAARLEMSE POLITIERECHTER ONGEVAL LIEP GOED AF DONDERDAG 29 JULI 1965 PAGINA 3 WATEROMTHARDSNG O T O TOONAANGEVEND IN DAMESTASSEN SANTPOORT, 29 juli Het feestterrein aan de Hoofdstraat in Santpoort ligt klaar voor de drukte, die er over luttele dagen weer zal heersen. Deze week ko men ze, de kermiswagens uit het gehele land, de kramen en de draaimolen, de zweefmolen, scoo- terbaan en spin en wat er al meer aan vermakelijkheden voor een lunapark in de loop der jaren is bedacht. Maandag 2 augustus 's middags om 2 uur zal dit luna park haar poorten weer open zet ten, zullen drukte en rumoer de gezelligheid begeleiden, die er een week lang zullen heersen. Een ge zelligheid, die Santpoort ieder jaar kent en die dan ook telkens weer de mensen trekt uit de ommelan den naar het nog altijd op zijn wijze landelijk gebleven Santpoort. Voor de echte Santpoorter is Santpoort dan één grote familie. Voor de niet-Santpoorter staan de deuren wagenwijd open om in het feest te komen delen. voor Haarlem e.o. Films Muziek Cabaret Het rapport, waarin een commissie uit de georganiseerde werkgevers wereld stelling heeft genomen tegen vermogensaanwasdeling en investe- ringsloon, markeert een belangrijk moment in de ontwikkeling van het sociale denken. Het staat weliswaar lijnrecht tegen over het standpunt, dat een jaar ge leden door de drie grote vakcentrales werd vastgelegd, doch verwonderlijk is dit niet. De drie centrales hadden immers met hun rapport een stap ge zet, waarvan zelfs de grootste opti misten niet geloofden, dat zij onmid dellijk instemmend door de meerder heid der werkgevers zou worden aan vaard. Daarvoor waren en zijn de ge volgen van de voorgestelde maatrege len te verstrekkend, zowel voor onze economie in het algemeen als voor de Waardering van het begrip arbeid. Belangwekkend is daarom op dit moment vooral, dat het gesprek op gang gekomen is. En het zou in de sociale evolutie van de twintigste eeuw niet de eerste keer zijn als partijen, vanuit tegenovergestelde posities ver trokken, elkaar vonden in een com promis, dat heilzaam bleek voor mens en samenleving. Men mag dan ook de hoop uitspre ken, dat deze instelling de voort te zet ten gedachtenwisseling zal dragen. Zondagavond om acht uur wordt de Stuif-Stuif in de Haarlemse badmin- tonhal weer geopend. Dat wordt een officiële plechtigheid met wethouder D. J. A. Geluk aan het hoofd. De kin deren, voor wie de Stuif-Stuif officieel bedoeld is en die er enkele weken een toch nog feestelijke vakantie ho pen te beleven, zijn niet welkom. Zij worden maandagochtend verwacht. Over het feit, dat de opening op zondag geschiedt, heeft het raadslid Browstowski schriftelijke vragen ge steld. Heel terecht herinnert hij het college er aan, dat een „bepaald deel van de bevolking" principiële bezwa ren heeft tegen dergelijke plechtig heden op zondag. Het verbaast ons, dat de organisatoren van de Stuif- Stuif en ook de wethouder overi gens onbewust geen rekening heb ben gehouden met de opvattingen van hun protestantse, vooral gereformeer de mede-burgers. Ons verbaast het bovendien, dat het een plechtigheid wordt zonder kin deren. Ze worden geweerd. Het tijd stip van opening is trouwens zodanig gekozen, dat de meeste kinderen niet present kunnen zijn. Nu gaan vol wassenen zondagavond heel officieel doen, terwijl er feitelijk geen betere „plechtigheid" is dan honderden kin deren in een wervelwind te zien los- stuiven in een rijk, dat alleen het hunne moet ijzn. Maar zo'n plechtigheid heeft alleen kans van slagen op maan dagochtend. En uitgerekend die och tend is misschien wat te veel gevraagd voor volwassenen. (Advertentie) Dealei voot Haarlem en Omstreken Wagenweg tU4 Haarlem tel 12730 COLLECTE In Zandvoort werd jl. zaterdag een collecte gehouden ter versteviging van de kas van de stich ting „Kennemer Dierentehuis". Een bedrag van 638, 64 was hiervan het resultaat. i A -*Av i Je ZANDVOORT, 29 juli. In het ka der van de kunstzinnige verfraaiing van het Zandvoortse dorpsbeeld, heeft de burgemeester van Zandvoort, rar. H. M. van Fenema gisteravond opnieuw twee beeldhouwwerken onthuld, waarmee de tweede fase van deze verfraaiing werd voltooid, nadat het vorig jaar in juli reeds vijf beeldhouwwerken op diverse punten in de gemeente werden geplaatst. De derde en laatste fase is volgend jaar. Dan wordt op de Rotonde aan de Strandweg een groot beeldhouwwerk ge plaatst, vervaardigd door de beeldhou wer Jan van Luijn. Voorts maakte de heer Hans Bayens een schetsontwerp voor een beeldhouwwerk, dat mettertijd in liet centrum van het dorp, op he' Raadhuisplein, een plaats zal krijger. In zjjn toespraak, die aan de onthul ling voorafging, verklaarde de burge meester in aanwezigheid van vele auto riteiten, bijzonder verheugd te zijn over de doorgaande verfraaiing van het dorps beeld. waartoe de raad op voorstel van B. en W. in oktober 1963 besloot. Staande in het plantsoen aan de patrijzenstraat schonk hij daarna de vervaardigster, mevrouw Loekie Metz uit Rotterdam na mens de gemeente een boeket anjers en ging vervolgens, door het neerhalen van de Zandvoortse vlag, die het beeld omhulde, over tot de onthulling van haar werkstuk, een bijna één meter hoog i'n brons gegoten beeldhouwwerk, genaamd „twee provincialen", waar mee de kunstenares heeft willen uit beelden, hoe Zandvoort door verschil lende provincies wordt bezocht. Het beeld werd geplaatst op een sokkel van graniet, zal des avonds worden ver licht en komt in deze rustige omge ving bijzonder mooi tot zijn recht. Daarna begaf het gezelschap zich naar de Fazantenstraat, waar in het plantsoen, omgeven door hoge Conife ren, het eveneens in brons gegoten en op een granieten sokkel geplaatste beeld houwwerk van mevrouw A. Koning- de Jong uit Amsterdam door de burge meester op dezelfde wijze werd onthuld nadat ook aan haar door Mr. van Fene ma namens de gemeente bloemen wa ren geschonken. Het beeld is genaamd „Moeder en kind" en vormt met de HOOFDDORP. 29 juli Omdat de bouw van een nieuw raadhuis te Hoofd dorp voorlopig niet aan de orde kan worden gesteld, wordt aan de raad van de gemeente Haarlemmermeer voorge steld een krediet van vijfduizend gul den beschikbaar te stellen voor een verbouwing van het bijgebouw van het raadhuis. In een preadvies aan de raad zegt het college van burgemees ter en wethouders, dat realisering van de nieuwbouw zeker nog tien jaar op zich laat wachten. Gebrek aan geld zou de voornaamste oorzaak zijn. Het college acht het voorts gewenst de vol tooiing van de gebouwen voor hulpse cretarieën in Badhoevedorp Nieuw Vennep en Zwanenburg aan de bouw van een raadhuis te doen voorafgaan. De snelle uitbreiding van de gemeen te maakt de verbouwing urgent. Ver scheidene afdelingen op het raadhuis kampen met ruimtegebrek. Zo is een kantine ingericht als kantoorruimte en in het gemeentehuis is nog steeds niet voor feder van de wethouders een af zonderlijke kamer beschikbaar. De afdeling huisvesting bijvoorbeeld is gevestigd in het kantoorlokaal van de afdeling burgerlijke stand, terwijl ook een vertrek voor huwelijksaangif ten ontbreekt. In het preadvies stellen burgemeester en wethouders verder, dat het technisch gezien al niet -eenvoudig is om op korte termijn tot stichting van een nieuw raadhuis over te gaan. Uit financieel oogpunt zou dit plan op thans nog on overkomelijke bezwaren stuiten, omdat dit een te zware last op de gewone dienst van de gemeentebegroting zou leggen. De enige mogelijkheid die nu nog openstaat is het bouwen van twee verdiepingen op de aehterbouw van het bijgebouw van het gemeentehuis. Bij de constructie is met deze eventuele uit breiding rekening gehouden. Het tot stand brengen daarvan schept de moge lijkheid alle secretarie-afdelingen als mede het sociografisch bureau daar passende en waarschijnlijk voor de eerstkomende tien jaar voldoende kan toorruimte te verschaffen, zodat de ver trekken in het oude gemeentehuis die thans bij de administratie in gebruik zijn geheel voor bestuurlijke doeleinden ter beschikking komen. Het krediet van vijfduizend gulden is nodig voor de voor bereidingen. (Advertentie) f 399.— „Nu wegrijden lender trappen" solex-sextice-station RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 het beeld omringende coniferen een bij zonder boeiend en aantrekkelijk geheel. Tenslotte verzamelde zich een groot gezelschap in de aula van het Ge meenschapshuis, waar de wethouder van Sociale en Culturele Zaken, me vrouw C. Stemler-Tjaden een exposi tie van beeldende kunsten opende. Zij bracht dank aan allen, die aan de opbouw van deze expositie hadden meegewerkt, inzonderheid de heer L. J. Linssen, stadsarchitect te Amers foort, de Dienst van Publieke V/erken te Zandvoort, de Contactcommissie Culturele belangen te Zandvoort en de Culturele Raad Noordhoiland. Deze expositie, op bijzonder kunstzin nige, fraaie e'n overzichtelijke wijze in gericht, mag zeker zeer belangwekkend worden genoemd. Zij bevat vier beeld houwwerken van Mevrouw Beerthuis- Roos uit Amsterdam, acht van Ruth Brouwer uit Amsterdam en twaail van Jorien de Kruiff van Dorssen uit Am sterdam. Voorts vierentwintig werken van de schilderes Mevrouw Emmy Joosten-Eerdmans uit Soest en achttien van -de schilderes Sonja Toebes uit Brui- niss'e. Deze tentoonstelling, waarmee Zand voort uit kunstzinnig oogpunt bezien, zeer veel eer inlegt, zal tot 14 augus tus dagelijks geopend zijn van 2 - 4 en van 8-10 uur. f Advertentie) paraplu's GEN. CROMJESTR. 34-HAARLEM-TEL. 55684 HAARLEM, 29 juli Een onge vraagd geplaatst televisietoestel in de huiskamer van een Santpoorts echtpaar heeft er toe geleid dal een Haarlemse radio- en t.v.-handel die tot plaatsing opdracht had gekregen zijn installateur heeft ontslagen. Nadat de Santpoortse familie Bou- man enige dagen geleden na een be zoek aan het ziekenhuis weer thuis kwam, bemerkte de lieer E. P. Bou- man tot zijn verbazing dat er een t.v.- antenne op het dak van het huis was aangebracht. Zpn verbazing werd ech ter nog groter toen de volgende och tend een installateur van de Haarlemse firma De M. verscheen met een tele visietoestel. Een onbekende dame zou de handelaar opdracht hebben gegeven bij de familie Bouman het apparaat te plaatsen. De familie dacht onmiddellijk aan een onbekende gever en bestelde dank baar een bijpassende t.v.-tafel. De heer Bouman ging onmiddellijk informeren wie hem wel verrast kon hebben, maar geen van zjjn familieleden of kennis sen wist iets van de zaak af. Na een paar dagen rees bij de heer Bouman het vermoeden dat hier sprake zou zjjn van een reclamestunt. Hij verzocht daar op de Haarlemse firma liet toestel weg te komen halen. De monteur, die op dat verzoek naar Santpoort kwam, gaf de familie Bou man de raad het toestel maar te kopen, omdat het er nu toch eenmaal stond. Bovendien liet de monteur van de fir ma De M. doorschemesen dat het hier wel degelijk een verkoopstunt zou be treffen. Niettemin bleef de heer Bou man er op staan dat het toestel uit zjjn woning werd verwijderd. De heer De M., directeur van de Haarlemse onderneming, verzekerde ons met klem dat het hier geen ver koopstunt betrof. „Alleen al het in stalleren van een antenne loopt in de tientallen guldens. Geen zinnig mens zou dan toch het risico willen lopen dat zo'n toestel dan toch niet gekocht wordt". Gisteravond trouwens werd de heer De M. weer opgebeld met het verzoek om onmiddellijk een t.v.- apparaat te komen demonstreren. Toen de servicewagen op het opge geven adres verscheen bleken de be woners niets van een dergelijke op dracht af te weten. Dit soort geval len deed de heer De M. de ver zuchting slaken: ,.Ik heb er een sterk vermoeden van dat mijn concurrenten hier achter zitten. Zij kunnen waar schijnlijk moeilijk velen dat het mij zo goed gaat." De monteur, die gesuggereerd zou hebben bjj de familie Bouman dat het hier een verkoopstunt betrof heeft on middellijk zjjn ontslag gekregen. Dit ondanks het feit dat de man ten stel ligste blijft ontkennen er ooit het woord „stunt" gebezigd te hebben. De man is 46 jaar oud en was pas vier maanden by de firma in dienst. HAARLEM, 29 juli. De politie van Haarlem laat een belanghebbenden we ten dat de op het bureau aanwezige fietsen en bromfietsen iedere werkdag van 's morgens negen uur tot 's mid dags vijf uur kunnen worden bezich tigd. Het betreft hier de rijwielen die zjjn gestolen of onbeheerd zpn achter gelaten. Betrokkenen kunnen zich mel den bp de recherche. HAARLEM, 29 juli Wethouder D. J. A. Geluk zal zondag 1 augustus, 's avonds om acht uur, de Stuif-Stuif-1965 welke «eer ingericht worilt in de Bad- mintonhal hij de rotonde Kleverlaau- Westelijke Randweg, officieel openen. Bij die opening zullen geen kinderen worden toegelaten. De kinderen kunnen vanaf maandagochtend tien uur terecht in de Stuif-Stuif, welke maar liefst der tig mogelijkheden tot spelen zal bieden. Intussen heeft het raadslid Brostows- ki (Prot. Chr) zich met schiftelijke HAARLEM. 29 juli. De 68-jarige H. Meijer uit Haarlem, die afgelopen zondag als wielrijder was betrokken bij een aanrijding op de kruising Klever laan-Terspij tweg, is gisteren als gevolg van het hem overkomen letsel in het ziekenhuis St. Joannes de Deo overle den. De man zou geen voorrang heb ben verleend aan een personenwagen, die hem tengevolge hiervan aanreed. Het aantal dodelijke verkeersongeval len in Haarlem is in de laatste maand gestegen tot zes. HAARLEM, 29 juli De 21-jarige Haarlemse los-werkman R. R. van W. is tien maanden na diefstal van een bromfiets in de Spekstraat te Haarlem aangehouden en ingesloten. De brom fiets werd op 25 september 1964 hij een café gestolen en een dag later in Am sterdam verkocht. Bij controle vele maanden later door de Amsterdamse politie werd de bromfiets gesignaleerd als van diefstal afkomstig. Het spoor leidde via vele omwegen naar de Haar lemmer, die heeft bekend de dader te zijn. In de nacht van dinsdag op woens dag is weer een inbreker op pad geweest. Bij een zaak op de Gedempte Oude Gracht stootte de dader op een voor deur met een nieuw slot en moest daarom onverrichterzake verder gaan. In een kantoor aan de Lange Molen straat werd een raampje geforceerd. Uit een brandkastje verdween een be drag van dertig gulden. In een per ceel aan de Wilhelminastraat wordt een bedrag van omstreeks vijftig gulden vermist. Het geld bevond zich in een geldbakje in het magazijn by het huis. De dader heeft zich via overklimming van een hek toegang tot het magazijn verschaft. Reeds hangen in de Hoofdstraat de snoeren van lampjes, die stra'ks als keterjen van lichtjes het dorpscentrum zullen markeren. Op het terrein, waar het lunapark ais vanouds komt te staan, wordt het gras nog één keer voor de grote krachtproef gemaaid. De hekken staan al open van het terrein waar in het begin van de week nog koeien graasden en lui en verveeld rondkij kend lagen te herkauwen, wetend dat zp zouden moeten wijken voor een berg drukte. En een klein meisje kijkt naar haar vader, die aan het maaien is op de plaats, die straks het tref punt zal zijn van vele jongeren op knallende en knetterende brommers. Het zal weer feest worden in Sant poort, waar een deel van de bevol king per traditie een van de vakan tieweken juist reserveert voor die Santpoortse feestweek. Zelfs vele oud- Santpoorters houden die week vrij. Want zp willen er beslist bp zijn. Voor hen allen is de Santpoortse feestweek, georganiseerd door de hard draverij vereniging Santpoort en omstreken, het hoogtepunt van het jaar. Een gebeurtenis, waar zij weer een vol jaar op kunnen teren. Maandagmiddag om 2 uur gaat het lunapark van start, een dag eerder dan in andere jaren. En maandagavond om 8 uur wordt het druk in café De Uilen boom aan de Santpoortse Hoofdstraat, waar de deelnemers zich laten insehrp- ven voor de ringrijdery van de volgen de dag. De een doet het op de fiets, de ander op het losse paard, de derde met aangespannen paard. En in elke groep zal gekeken worden of de namen van de favorieten van vorig jaar er ook weer bp zijn. En na het inschrijven lopen ze even naar de etalages van Loendersloot aan de Hoofdstraat om een blik tt werpen op de prijzen, die daar liggen uitgestald. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de ringrpderij op de Hoofdstraat. Op de fiets, waarbij wel de minimum leeftijd van 12 jaar geldt, maar een maximum leeftijd niet is gesteld. Om half elf ko men de dapperen, die met de houten sa bel op het losse paard onder de sabel door zullen gaan. Als tenminste Bruin tje of welk ander paard dan ook niet te huiverig is voor de iurywagen en er met een boogje langs gaat, zodat de ring voor de rijder onbereikbaar is. En 's middags om 2 uur komen de paren met aangespannen paarden aan bod, vroeger alleen paard en tilbury, maar deze sierlpke en ranke koetswer ken worden steeds schaarser, zodat te genwoordig elke wagen toegelaten is. De wielerronde van Santpoort is in middels al evenzeer een traditie gewor den, al kan die niet bogen op meer dan twee eeuwen, zoals de ringrijderij. Woensdag 4 aug. 's avonds om half zeven gaat het rennersveld van start voor de wegwedstrijd over honderd kilometer. Vele bekende renners uit de Nederland se wielersport zullen met elkaar de strijd aanbinden en hun rondjes draaien over Terrasweg, Dinkgrevelaan. Mid- denduinerweg en Burg. Enschedelaan. Donderdag 5 augustus 's middags om half twee is op de Hoofdstraat de jaar lijkse nationale kortebaandraverij om de zilveren zweep. Ditmaal is aan deze course ook het kampioenschap van Ne derland verbonden en dat betekent, dat op die dag de beste pikeurs in Santpoort present zullen zijn om op hun sulky hun viervoeter aan te vuren tot toppres taties. De toegang tot de baan is op de Hoofdstraat aan de kant van de Broekbergenlaan. Het is al evenzeer traditie in Sant poort, dat jongeren en ouderen op de vrijdag in de feestweek een afspiege ling pogen te geven van deze korte baandraverij. Vrijdag 6 augustus des avonds half zeven wordt namelpk, even eens op de Hoofdstraat, de handicap race gehouden, waarbp boerenpaarden de kans krügen zich enige uren volbloed- dravers te wanen, en de berijders en be rijdsters kunnen menen jockey's van top klasse te zijn. Voor het publiek een evenement, waarbij zich de meest zon derlinge- en soms ook zotste situaties kunnen voordoen. De feestweek wordt besloten op za terdag 7 augustus met een ballonnen- wedstryd voor de jeugd van Santpoort en 's middags om 2 uur op de Hoofd straat een autoped-race voor kinderen van 7 t.m. 10 jaar. Voor beide evene menten kunnen op die dag van 10 uur af deelnemerskaarten worden afgehaald bij de jurywagen aan de Huis ten Bilt- straat in "Santpoort. Die dag is tevens de iaatste dag van het lunapark, dat de gehele volgende week vertier zal bren gen, iedere dag van 's middags twee uur af tot middernacht. vragen tot het college van B. en W. gewend. Hp spreekt daarin er zijn ver wondering over uit, dat de opening van de Stuif-Stuif op zondag zal geschieden. Onlangs is ook de orgelacademie op zondagavond geopend. Hij vraag B. en W. nu, of zjj ermee bekend zijn. dat een bepaald deel van de bevolking principiële bezwaren heeft te gen een bpeenkomst op dondag zoals de opening van de Stuif-Stuif er een is Voorts informeert hij, of ook B. en W. niet van oordeel zijn. dat een officiële opening dient te geschieden op een tijd stip waarop bet „voor geen der betrok kenen op bezwaren behoeft te stuiten, daaraan deel te nemen." Tenslotte vraagt hij, of B. en W. bereid zijn in het vervolg in deze ook rekening te hou den met de door hem bedoelde be volkingsgroep. WARMOND, 28 juli De jaarver gadering van de harmonie Sint Mat thias kreeg een behoorlijke belangstel ling, waarover voorzitter Th. R. de Yroomen zijn voldoening uitsprak even als over de successen die Matthias in het afgelopen jaar had geboekt. De penningmeester liet weten, dat de fi nanciële toestand niet zo gezond is. Hij vroeg de leden daarom donateurs te winnen. Het goede jaarverslag van secretaris J. W'epers kreeg een ap plaus van de leden. De bestuursleden L. J. van Noort. A. J. van Leeuwen en C. L. Heemskerk werden herkozen. In de bestaande vaca ture kwam N. van der Horst. Uitvoe rig werd gesproken over het K.R.O.- muziekfeest in Leiden. Gegadigden voor het feest op zondag 26 september in de Stadsgehoorzaal te Leiden kunnen zich voor zaterdag opgeven bp J. Wey- ers. Dorpsstraat 56. De toegang is gra tis. De tweede ronde is zondag 24 ok tober. Haarlems Speeltuin Verbond. UITGANGSDAG per salonboot voor kinderen van alle afdelingen van 6-14 jaar. Vertrek vanaf N.B. Spaarne t o Droste om 9 uur precies. Kosten 4.50. Brood en drinken meenemen. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin KINDERVREUGD: VIS WEDSTRIJD voor kinderen van 7 tot 14 jaar. Vertrek van de tuin om 7 uur. Meenemen fiets, hengel en aas. Kosten 25 cent. Speeltuin DON BOSCO: FILM. Aan vang 2 uur. Kosten 35 cent. Speeltuin NOORDERVREUGD: KLEU TERDAG voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Vertrek van de tuin om 10 uur. Brood meenemen. Kosten 50 cent. Speeltuin ZAANENOORD: 's middags THEEVISITE voor jongens en meisjes van 3 t/m 6 jaar op de tuin. Meenemen: serviesjes, poppen en poppewagens. Speeltuin ELBA: RUILBEURS op de tuin van 9 tot 12 uur. HAARLEM, 29 juli. Een 25-jarige Bloeineiulaalse vertegenwoordiger zal in het vervolg een nare smaak in zijn mond krijgen als hij wordt herinnerd aan het intieme dinertje, dat hij vo rig jaar oktober op zyn huwelijksdag aan de familie aanbood. Een week lang zal hij in de cel de gevolgen, die dat exquise etentje voor hem had. kun nen overdenken. Want toen de wittebroodsweken ach ter de rug waren, stroomden de re keningen binnen en kreeg de nieuw bakken echtgenoot ook de nota van het diner, ten bedrage van 229,70 onder de ogen. Dat was meer dan de ver tegenwoordiger op dat moment kon missen en aldus zocht hp een frauduleu ze uitweg om aan betaling te ontko men. Hij plakte een zegel op de nota, Doof ste de handtekening van de restaura teur na en stapte naar het restaurant toe. waar hij bp hoog en laag vol hield dat hp al betaald had. Zelfs toen een van de kelners onder ernstige ver denking van vervalsing kwam te staan, HAARLEM, 29 juli Een verkeers ongeval gistermorgen tegen twaalf uur bij de kruising Wagenweg-Hazepaters- laan heeft bijna het leven gekost aan twee kinderen in een wandelwagentje, dat door hun moeder, de 34-jarige me vrouw C. J. R. werd voortgeduwd. Het ongeval gebeurde op de voetgangers oversteekplaats op de Wagenweg. Op het moment dat de moeder het wagen tje op de zebra zette werd een voor het wagentje stoppende personenwagen van achteren aangereden door een bus van de N.Z.H. Het jongetje van drieëneenhalf jaar werd door de klap uit het wagentje feslingerd en kwam twaalf meter ver- er neer. Het meisje werd met wandel wagen en al tientallen meters meege sleurd. Het eenjarige meisje kreeg slechts enige schaafwonden^ en haar broertje klaagde over een pijnlijke lin kerarm. Een passerende automobilist heeft de kinderen naar het Diakones- senhuis gebracht. De bestuurder van de bus was de 32-jarige chauffeur G. W. uit Leiden en de chauffeur van de auto was de 44-jarige strandpachter J. van D. uit Zandvoort. HAARLEM. 29 juli. Gisteravond omstreeks acht uur zijn de Italiaanse bromfietser, de 25-jarige P.A., en zijn duopassagiere, de zestienjarige N. W. uit Hoofddorp, bij een verkeersongeval gewond geraakt. Het meisje werd met een hersenschudding naar het Grote Gasthuis gebracht. De bromfietser kon na onderzoek huiswaarts keren. A. reed achter een personenwagen, die ineens moest stoppen voor een paar plotseling overstekende voetgangers, die onbekend zpn gebleven. Gistermiddag om twaalf uur kwamen op de kruising Amsterdamsevaart Prins Bernhard- laan twee personenwagens met elkaar in botsing, doordat de auto van de 65- jarige koopman E. B. uit Haarlem geen voorrang verleende. Deze werd uit zijn voertuig geslingerd en is met een her senschudding opgenomen in het Grote Gasthuis. De andere chauffeur, de 36- jarige schilder J. B. uit Haarlem, werd licht gewond. Hun voertuigen zün to taal vernield. Gisteravond om kwart voor zeven botsten een bromfietser en een auto op de kruising Lie weg je Haarlemmer- straatweg. De zestienjarige bromfietser P. D. S. stak het Liewegje over ko mende van een woonschip, toen hij door de auto van de 23-jarige veehouder J. van S. werd gegrepen. S. vloog tegen de motorkap en viel door de voorruit. Hy werd met een hersenschudding op genomen in het ziekenhuis Sint Joan nes de Deo. gaf de vertegenwoordiger geen krimp. Vooral het feit dat een ander het slachtoffer van zpn praktijken dreigde te worden, wekte gisteren tijdens de zR- een van de kelners onder ernstige ver waardiging achter de groene tafel. Maar een laboratoriumonderzoek van het speeksel waarmee de be taaizegel op de nota was geplakt, bracht onomsto telijk aan het licht dat de kelner on schuldig was. De vertegenwoordiger viel toen door de mand. Tijdens de zitting voerde de verdachte nog ter verontschuldiging aan. dat zijn schoonvader kort te voren was overle den, waardoor hij onverwacht alle finan ciële lasten van zijn huwelijksdag op zijn schouders kreeg. De officier, mr. Bijl de Vroe bleef het de vertegenwoordiger ernstig kwalijk nemen dat eenkelner van het restaurant bijna had moeten bloeden voor zijn daad. Hij eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. De politierechter, mr. Van Bijnen. maakte er één week van. De vertegenwoordiger informeer de zichtbaar opgelucht erf hp zpn straf tpdens zpn vkantie kon uitzitten. Ik heb er namelijk twee weken voor vrijge houden. mpnheer de politierechter", zei hii. ..Eerdaags start ik in een nieuwe werkkring en dan is het ao vervelend om met een gevangenisstraf te beginnen De officier was van mening dat dat wel te regelen zou zpn. Een 36-jarige artsenbezoeker uit Haar lem moest zich verantwoorden voor het feit dat hp begin dit jaar een 15-ja- rige fabrieksarbeider tijdens en onenig heid de keel had dichtgeknepen. De verdachte had zich opgewonden over de onmenselijke wijze, waarop een aan tal jongens met een pony-paardje dat in de wei liep te grazen, omsprong. De jongens zouden het beest met een stok hebben bewerkt en getracht heb ben het te beklimmen. De artsenbezoeker kon het niet aan zien en greep een van de jongens vast. De jongeman rukte zich los en greep een steen, waarmee hp dreigend op de artsenbezoeker afkwam. Deze greep de knaap toen hardhandig bij de nek. waar door striemen en wondjes op de huid verschenen. De officier prees de bedoelingen \an de verdachte, maar stelde zich toch op het standpunt dat verontwaardiging, hoe welgemeend dan ook, geen mishan deling rechtvaardigt. Hij eiste een geld boete van f 25. De politierechter sprak de man vrij. De verdachte had naar zijn mening niet de opzet gehad de jongeman pijn te berokkenen. Een 22-jarige straatmaker, die ten be hoeve van zpn eigen woning grote hoe veelheden cement, eterniet en tegels van het bouwterrein, waar hii werkzaam was. had meegenomen werd conform de eis tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk veroordeeld met een proeftijd van drie jaar. Tevens werd hem een boete van 80 opgelegd. CINEMA PALACE. Laurel en Hardy ak stie renvechters. a.l. Dagelijks 2, 4.15, 7. 9..5 TTRANS HALS. Dagelijks 2, 7, 9.16 uur. zo. 2 4 15, 7SU5 VUT: Geheim agent 007 con tra Dr. No 16 jaar. LIDO Dagelijks 2 en 8 uur: How the U eet was won. 14 jaar. Zo. 11 uur: Jungle-cat. g J LUXOR. Dagelijks 2. 7. 9.75 uur, zo 2. 4.15. 7. 9.15 uur: De superman van de geheime dienst. 14 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Goldfinger, 18 jr. Zo. 11 uur: De grote jacht. a.l. Elke ochtend (beh. zo.) 10 30 uur: In het paleis van de waterkoning, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur. zo. 2. 4.15, 7 9 15 uur: De tijger van de zeven zeeën. 14 jr Ma. t.m. wo. 2.30. 7, 9.15 uur: Eddj in vuur en vlam. 14 jr. STUDIO. Dagelijks 2.15. 7. 9.15 uur. zo. 2. 4 15. 7. 9.15 uur: Moord voor het voetlicht 14 jr. Elke ochtend 10.30 uur: Sjors en Sjimtnie op het Pirateneiland, a.l. MINERVA. Do. en vrij 8.15 uur, za. en zo. 7. 9.15 uur: Tom Jones, 18 jr. T.m. wo. 2.30 uur: Mijn vriend Kazan, a.l.'Ma. t.m. wo. 8.15 uurBev, bey birdie, a.l. Donderdag: 29 juli Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Deelne- mersconcert Zomeracaderrue. Raadhuisplein, Zandvoort 8 uur: uitvoe ring van de Tiroler Kapel. DIVERSEN: Vleeshal, 2.30 uur: Optreden van het Pop pentheater Meritjn met ,.De fluit van Bo- zebol." Waagtareerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten, 's Avonds na 8 uur: Cobi Schrei}er met vol^«^'.er©ujr^ograrn- ma. t/m 30 juli meaeweiking vanjde Schots# folksingsr Alex Campbell en Dick Foor* met eigen Medjes.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3