Moeders mooisten in i A P.W.N. heeft thans 200.000 aansluitingen Haarlem tegen Blauw Wit Spelen met een papieren hoogoven bracht tot definitieve bouwplan Drijvend huis voor 250 Italianen Koffie KREMER Agenda Haarlem evins Vakantiefeesten Haarlem H.H. Missen i Wester Suiker Geen garantie voor oudere personeel Nog steeds geen zuurstof bij Zaandamse Zaan Zomer academie voor organisten afgesloten Levensonderhoud werd duurder Hoogoven 6 ivordt groter dan de vijf voorgangers CASA MARINA BIJNA KLAAR Maandag 2 aug Charles de Wolff geeft orgelconcerten in Naarden Burgerlijke Stand Haarlem 3 CH RISTIA ANSE APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN Moeders mooisten" waren gis teravond naar hotel Bouwes in Zandvoort gekomen om mee te dingen naar de titel Miss Zand voort. Vijf, rijk met vrouwelijke schoonheid bedeelde meiskes, die tevens bereid waren die schoon heid aan een jury en een onge twijfeld niet minder deskundig honderdkoppig publiek te tonen; in badpak uiteraard, maar daar is men in Zandvoort uit gezonderd deze zomer dan wel aan gewend. Miss Zandvoort Mayola Tim- mers met rechts Cora Water man en links Sandrina van Senus. 'fél De papieren maquete van hoog oven 6, die tot het definitieve plan voerde. Films Muziek Cabaret T entoonstellingen Hillegom Noord wijk N oor d wij kerhou t Leiden N.V. CARROSSERIEFABRIEK UITDEUKEN REPAREREN Haarlem Heemstede Aerdenhout: Bloemendaal DEN* HAAG, 31 juli De regering: ls niet bereid geld ter beschikking te stellen voor het personeel van de Wes ter Suikerraffinaderij in Amsterdam, die de produktie van rietsuiker zal be ëindigen en het bedrijf zal stopzetten. Dit heeft minister Biesheuvel meege deeld op vragen van het Tweede Kamer lid mevr. Brautigam (PvdA). Zij vroeg de minister onder meer of hjj geen termen aanwezig acht om aan werknemers van 55 jaar en ouder, die waarschijnlijk moeilijk el ders aan de slag kunnen komen, een inkomstengarantie te geven. Minister Biesheuvel zegt hierop onder meer dat de bestaande wettelijke voorzie ningen zijn bestemd om zo nodig alle vormen van werkloosheid op te vangen. Er is naar de mening van de regering geen aanleiding, m dit geval niervan af te wijken. HAARLEM, 31 juli Het P.W.N. heeft een dezer dagen de tweehonderd duizendste aansluiting op zijn waterlei dingnet geboekt. Deze aansluiting kwam tot stand in de woning van de familie W. Schouten in Grootebroek. Bij deze plechtigheid waren onder meer aanwe zig de economisch adjuctdirecteur G. Kersten, hoofdingenieur ir. D. N*. U. van Hoytema, gedeputeerde W. Men- sink en de burgemeester van Groote broek. De familie Schouten krijgt de eerstkomende vijf jaren gratis leiding water aangeboden. Het verzorgingsgebied van de P.W.N. omvat momenteel rond 240.000 ha met een totaal aantal bewoners van ruim 775.000. Het P.W.N. is daarmee veruit het grootste streekwaterleidingbedrijf. Thans is in geheel Noordholland ruim 99.9 procent van de percelen aangeslo ten. In 1964 leverde het P.W.N. 42.577.000 kubieke meter water af tegen slechts 2.447.000 kubieke meter in 1920. De in beheer zijnde duinterreinen, die weliswaar in oppervlakte uitgroei den van 560 ha in 1920 tot rond 4.800 thans, konden op de duur deze enorme aantallen kubieke meters water niet meer opbrengen. Daarom werd onder meer een oplossing gezocht in infiltra tie met Lekwater. Op dit moment wordt hard gewerkt aan een groot zuiverings- en pompbedrijf te Andijk, waar in de nabpe toekomst nieuwe hoeveelheden tot een maximum van 20 miljoen ku bieke meter kunnen worden gepompt, ter plaatse gezuiverd en daarna doorge stuurd naar het meer oostelijke gedeel te van de provincie. Bij de overname van de plaatselijke bedrijven in 1929 bedroeg het aantal aansluitingen 18.859. Thans is aansluiting 200.000 een feit geworden. Telde de hoofdleiding in 1920 229 kilometer, nu heeft het P.W.N. 4.300 kilometer in be heer. ZAANDAM, 31 juli De stand van het zuurstofgehalte van de Zaan over de afgelopen week is als volgt: Knollendam, 9, Wormerveer 7,5, Zaan dijk 7,25, Noorderbrug 0, Bernhard- brug 0, Sluis Zaandam 0. Het opvallend hoge percentage in Zaanstreek Noord is het gevolg van de regenval in de laatste dagen, zodat dagelijks de mogelijkheid bestond om te spuien. Dit zo slechte weer heeft de Zaankanters in de Noord bespaard voor een afschuwelijk stinkende Zaan. Alleen Koog (Noorderbrug) en Zaan dam blyven met het zwarte stinkende water zitten. NAARDEN, 31 juli Op zaterdag 7 •n op 21 augustus zal de dirigent van de Nederlandse Bachvereniging, Car les B. de Wolff, onder auspiciën van het Goois Muziek Centrum concerten verzorgen op het orgel van de Grote Kerk te Naarden. Mayola Thinners, een 20-jarige, don kerharige mannequin uit Utrecht (maten 94-64-94) beantwoordde het meest aan het Ideaalbeeld van de vrouw, dat de uit weinig vrouwen en veel mannen bestaande jury voor ogen stond. Zij kreeg de titel „Miss Zandvoort", de bij een schoonheidskoningin passende versierselen en een vooral niet alles bedekkende-mantel en een (gratis) vijf daagse reis naar Parijs. Een beetje te leurgesteld werden Sandrina van Senus (22) uit Den Haag en Cora Waterman (18) nit Amsterdam respectievelijk twee de en derde. De favoriete schoonheden uit deze streek, voorzover ze al bereid waren hun bekoorlijke schoonheden en publiek te tonen, waren nergens; letterlijk en fi guurlijk niet. Want van de twintig can- didaten voor deze Miss-verkiezing en de reis naar Frankrijk, kwam alleen de blonde Angelina Fernhout uit Wijk aan Zee door de strenge voorselectie en in de finale, daar had men wel oog, maar geen prijs voor haar. De vijf finalisten, die meedongen naar de titel ,,Miss Zandvoort" hebben gis teravond overigens wel geduld moeten oefenen voor zij in de grote, tot de nok toe gevulde, grote ontspannings zaal van hotel Bouwes mochten para deren. De klok draaide toen al door de kleine cijfertjes en van de jury, waarin tal van bekende figuren uit de showwereld zaten, had Ageeth Scherp huis het al laten afweten. De „show- girls" hebben dus wel lang in spanning gezeten, maar ze hebben zich met ver veeld, want met de make-up zijn zij met tal van assistenten vele uurtjes zoet geweest. Het resultaat was er dan ook naar. Zo bruin hebben ze hun huid jes in Zandvoort nooit kunnen laten bakken. Het publiek werd in de vooravond vergast op een talenten-show, die de eigenlijke aanleiding tot deze avond was. Zeven meisjes, voorgeselecteerd uit een groep van vijfentwintig en met stevige aspiraties ooit ook eens in de showwereld naam te maken, brachten hun vocale kwaliteiten ten gehore voor een jury, waarin met name directeur G. M. Óord van de grammofoonplaten- maatschappij Bovema en zijn mana gers' m er 'km nvwera wb 'emiwk Kruize bijzonder geïnteresseerd waren in nieuw talent voor de platenmarkt. Vorig jaar hielden zij aan die Zand- voortse talentenshow de zanggroep ,,Les Shalom" over, twee meisjes uit Zand voort die jiddische liedjes brengen. Daar stroomden de contracten direct al voor binnen. ,,Dit keer zit er weinig schokkends bij", vertelde John Cordell de organisator van deze ,,Miss-avond". Voor het Duitse meisje Reggie van der Burgt, die in Uden woont en die gister avond de talentenschow won, zit er echter toch nog wel een serieuze au ditie in, zo bleek later uit het oordeel van de jury. y HAARLEM, 31 juli De Haarlemse wethouder van onderwijs- en kunstza ken, de heer D. J. A. Geluk, heeft vrij dagmiddag tijdens een korte plechtig heid in de kamer van B. en W. de zomer-orgelacademie 1965 voor gesloten verklaard. Tevens reikte hij aan alle derfl n n im ta icee.sa zee eer it tc deelnemers een certificaat uit. ,,De docenten hebben mij verteld, dat u alleen bijzonder hard en goed gewerkt heeft", zei de heer Geluk. ,,Dat heeft dan ook uitstekende resultaten tot ge volg gehad". De vele orgelvrienden heb ben dit deze week met hun eigen oren kunnen horen tijdens een concert door de deelnemers in de Grote Kerk in Haarlem. De heer Geluk richtte zich nog spe ciaal tot de docente Marie Claire Alain. „Het succes van deze zomeracademie is voor een groot deel aan uw werk te danken", sprak hij. Hij zag graag dat de bekende Franse organiste vol gend jaar weer naar Haarlem zou ko men. Tot slot van de bijeenkomst wen ste de heer Geluk alle deelnemers in hun eigen taal geluk met het behalen van hun certificaat. Hij zei te hopen dat het verblijf in Nederland ondanks het slechte weer, hun toch niet onaan genaam .zou zijn geweest. HAARLEM, 31 juli. Het eerste elftal van „Haarlem" speelt morgen zondag 1 augustus 's middags om twee uur op het Haarlem-terrein een vrien- schappeljjke wedstrijd tegen Blauw-Wit. Bij Haarlem zijn opgesteld: Schar- righuizen, Van Duffelen, Koster, Kroon, Wentink, Kruijer, Jonker, Versluis, Bos dijk, De Kluyver en Smit. Om twaalf uur 's middags spelen de betaalde jeugdelftallen van Haar.em en Blauw-Wit een voorwedstrijd. Haarlem heeft de jeugdspeler A. Mars van TYBB gecontracteerd voor de be taalde jeugdafdeling. DEN HAAG, 30 juli Het prijsin dexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals het C.B.S. dat maandelijks sa menstelt, steeg van medio mei tot medio juni van 122 tot 123. (1959/60 100). Binnen de sector voeding, waarvan het indexcijfer ongewijzigd op 126 bleef staan, steeg het indexcijfer voor vlees en vleeswarent maar werd een prijs daling voor eieren geregistreerd. Het indexcijfer voor verkeer steeg ten gevolge van de per 1 juni ingaande verhoging van de briefport. Het index cijfer inclusief verplichte sociale verze keringen en loonbelasting bleef onver anderd staan op 121. IJMUIDEN", 26 juli. Een hoogoven van dun karton, gebouwd op een bodem van tekenpapier en met spoorlijnen van Oostindisehe inkt. Zo staat hij midden in de grote tekenzaal van Hoogovens, de maquette van de nieuwe hoogoven 6. Voor de belangstellende niet-vakman feeft zo'n model een veel betere indruk oe het geheel er uit gaat zien dan met allerlei plattegronden of doorsnee-teke ningen mogelijk is. Maar ook voor de vakmensen, die bij het ontwerpen en de bouw van de nieuwe oven zijn betrok ken, is zo'n maquette nuttig, schrijft „Samen". Hij geeft eèn goed ruimtelijk inzicht en dat heeft men nodig om een verantwoorde keus te doen uit allerlei constructieve mogelijkheden. Het voordeel van een „papieren" hoogoven is ook, dat verschillende on derdelen wat gemakkelijker kunnen „stuivertje-wisselen" dan in de werke lijkheid het geval zou zijn. Het is nu eenmaal niet zo eenvoudig om een paar windverhitters elk met een gewicht van 3000 ton'van de noordkant naar de west kant van de oven te laten verhuizen. Op een maquette gaat dat gemakkelijker en in feite is dit thans ook gebeurd. Er zijn in de oorspronkelijke plannen verschillende wijzigingen gebracht, en de situatie is nu zo, dat hoogoven 6 er op kleine onderdelen na uit zal gaan zien als op de hierbij afgedrukte maquette. BEVALLEN van een ZOON: 28 juli: E. van der Drift-Zeegers; 20 juli: W. van der Zee-Icke, C. I. de Vries-Noé, M. C. de Vries-Lagerweij, J. S. Meijer- Weisz, C. J. Valkhoff-Ueing. BEVALLEN van een DOCHTER: 29 juli: W. M. Haver-Gooyer, J. E. Sloothaak-Oostrom. ONDERTROUWD: 30 juli: P.G.M. du Maine en E.M.A.Kuiper, J. de Graaf en S. Hoefsmit, P.J.M. Kortho- ven en E.M.P. Pauwels, D. Roelfs en W. van der Vlugt, J. Koene en E.G.B. Schouten, R.J Hendriks en M. Olden- jurg. K Klooster en M.M A. Sachse, I. Wijers en A.M. Calandt, H. J. Tiel- rooy en C. W. M. van Dooremaalen. GEHUWD: 30 juli: J.A.J. Stoop en J. A. Suasso de Lima de Prado, H.A.J. Velthuizen en L. Bergman, G.C. Martin en H. M. Kempen, J.H.L.L. van der Moer en A. Berendregt, A.W. Goojjers en A. van Leeuwen, E.L. de Boer en M. M. Wjjts, R. B. Trap en C. Schotman, A. Mastenbroek en S. de Vries, R. de Boer en F. Otte, M.M. van Djjk en H.J.M. Pelser, A. Feringa en J.A.M. Aarsen. OVERLEDEN: 28 juli: D.J.M. Hageman, 18 j., F. W. Schoofs, 12 mnd., A. Braam, 82 jr., J. Velt- hoen-van de Griend, 89 j., J. de Graaf, 67 j., S. Andringa, 82 j., P. Blaauw- broek, 79 j.; 29 juli: A. Ejjskoot-Noord- zij, 87 j., A. A. Joosten-Jansen, 90 j., B.G.M. Otten, 76 j.: 30 juli: A. Tim mer, 72 j. (Van een verslaggeefster) AMSTERDAM, 30 juU Voor de huisvesting van buitenlandse arbeiders heeft de NDSM voor de Hoogovens een reusachtige woonark gebouwd, die plaats biedt aan 250 man. Dit ligschip zal be gin augustus naar IJmuiden gebracht worden. Het is bestemd voor de Ita liaanse arbeiders, die voor een klein gedeelte nog wonen op de „Arosa Sun", een veel kleinere ark, die na de in gebruikneming van de „Casa Marina" uitsluitend Spaanse arbeiders zal huis vesten. Binnenkort zal ook een gedeelte van het booreiland, het eerste dat in Neder land gebouwd wordt, klaarkomen. De NDSM maakt de enorm grote stalen hoekkolommen. De eerste twee zijn thans gereed voor de verscheping naar Krimpen aan de IJssel, waar zij don derdag te water zullen gaan. In talloze bedrijven is de huisvesting van buitenlandse werknemers een groot probleem. In enkele gevallen is het zelfs zo, dat de huisvesting een beperking oplegt bij het oproepen vari deze, meest al zeer gewaardeerde krachten. De Koninklijke Hoogovens en Staalfabrie ken hebben enkele jaren geleden een gï'oot schip aangekocht, de „Arosa Suh", voor hun buitenlandse arbeiders. Het experiment daarmee is redelijk ge slaagd. Begin van dit jaar heeft de NDSM een beging gemaakt met de bouw van de „Casa Marina", een zeventien meter hoog woonschip, bestaande uit vijf verdiepingen. Deze zijn gebouwd op een ponton, een platte stalen doos van 45 bij 18 meter, die behalve als drijver ook nog dienst doet als berg ruimte voor de voedselvoorraden van keuken en de koffers van de bewoners. De keuken en de eetzalen zijn op de eerste verdieping te vinden. De recrea tieruimten, een T.V.-zaal en de receptie bevinden zich op de tweede etage, be nevens enkele „hutten". Dit zijn ruim ten met een oppervlakte van ruim 20 m2, waar vier personen worden ge huisvest. Ruime kamers, voorzien van twee wastafels met warm en koud stro mend water, vier kastem bedden en in het midden een tafel. Boven de bed den zijn kleine leeslampjes aangebracht Bijzonder aandacht is besteed aan de isolatie van de kamers. Zij zijn als het ware verpakt in een dubbele laag isolatiemateriaal, zodat geluidshinder zoveel mogelijk wordt voorkomen. Vanaf de wal is het schip verbon den met water- en elektriciteitsleidingen. In de winter wordt het schip verwarmd met een centrale oliestook. Tien augus tus zal het schip naar IJmuiden gebracht worden, waar zij naast de „Arosa Sun' komt te liggen. De 170 Italiaanse be woners zullen, zo gauw al de inrich ting voltooid is de „Casa Marina" be trekken, om plaats te maken voor hun Spaanse collega's. De reden waarom de Hoogovens Span jaarden en Italianen een gescheiden onderdak biedt, is gelegen in de keu ken. Beide groepen zijn bijzonder ge steld op hun eigen „pot". De Hoog ovens heeft nu al een kleine duizend buitenlandse arbeiders in dienst, dat is 6 pet. van het totale aantal. In opdracht van een Amerikaanse maatschappij bouwen drie Nederlandse bedrijven, de NDSM, de N.V. Van der Giessen-De Noort te Krimpen aan de IJssel en de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. te Rotterdam een booreiland. De NDSM is belast met de bouw van de vier hoekkolommen en achttien kleinere zuilen. De eerste twee hoek- of stabilisatiekolommen liggen thans voor verscheping gereed. CINEMA PALACE. Laurel en Hardy als stie renvechters, a.l. Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Geheim agent 007 con tra Dr. No. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: How the West was won, 14 jaar. Zo. 11 uur: Jungle-cat, a.l. LUXOR. Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De superman van de geheime dienst, 14 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Goldfinger, 18 jr. Zo. 11 uur: De grote jacht, a.l. Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: In het paleis van de waterkoning, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De tijger van de zeven zeeën, 14 jr. Ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Eddy in vuur en vlam, 14 jr. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Moord voor het voetlicht, 14 jr. Elke ochtend 10.30 uur: Sjors en Sjimmde op het Pirateneiland, a.l. MINERVA. Za. en zo. 7, 9.15 uur: Tom Jo nes, 18 jr. T.m. wo. 2.30 uur: Mijn vriend Kazan, a.l. Ma. t.m. wo. 8.15 uur: Bey, bey birdie, a.l. Zaterdag 31 juli Raadhuisplein, Zandvoort, 8 uur: draai orgelconcert door het orgel „De Water poorter." DIVERSEN: Zondag 1 aug. Teylers Museum, Spaarne 16, 3 uur: Be speling van het 31-toons Fokkerorgel door Anton de Beer. Badmintonhal, 8 uur: Officiële opening Stuif-Stuif. Maandag 2 aug. Vleeshal 2.30 uur: Uitvoering van het Pop pentheater Merlijn met „De toverhoed." Badminhontal, 10 uur: Stuif-Stuif. Openluchttheater, Bloemendaal 2.30 uur: Kindervoorstelling „Swiebertje." Waagtaveerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten, 's Avonds na 8 uur: Cobi Schreijer met volksliederenprogram- ma. t/m 30 juli medewerking van de Schotse folksinger Alex Campbell en Dick Poons met eigen liedjes. Van 2 tot 15 aug. Medewerking van Jules de Korte en Diok Poons met eigen liedjes. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma- nene tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grene maquette van Nederland met waterstand - en overzicht overstro- mingsiamp 1953 Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B Dagelijks van 10 5 uur Zondag van 1 5 uur (t/m 29 augustus) De Ark: Zomerexpositle van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus) 2e etage; lüü ambachten, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8—11.30 uur Linnaeushol, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9— 18 uur (t/m oktober). In 't Goede CJur, Korte Houtstraat: De maan augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Da. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencabinet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, da. van 10 tot 5 uur en zo. van 1 tot 5 uur. Stadskweektuin, Kleverlaan: Bezichtiging van de kweektuin met o.a. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. T.m. 8 augustus. Gemeenschapshuis, Tramstraat, Zandvoort: Expositie van beeldhouwwerken, schildery en en tekeningen van mevr. Joosten-Eerd- mans, mevr. Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer Jorien de Kruiff van Dorssen en Sonja Toebes. T.m. 14 augustus. Da. 2-4 uur en 8-10 uur. FILMS CITY-THEATER: Zaterdag 9.15 uur, zo., di. en wo. 8 uur: Wonderful life, a.j Za. 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur: De zoon van Rin-tin-tin a.l. FILMS: ROYAL-THEATERZaterdag 7.30 uur: uur: De nijlon strop, 18 jaar. Zaterdag 10 uur, zo. 8 uur: In die Hole ist noch Platz, 18 jaar. Zo. midd. 3 uur, ma. 8 uur: Een slippertje naar Monte Carlo, 14 jr. Di. en wo. 8 uur; Voorportaal naar de hel, 18 jaar. LIDO-THEATERZa. 8 uur, zo. 3 uur, ma. 3 uur: Heimweh nach St. Pauli, a.l. Zo 8 uur: En zij schaamden zich niet, 18 paar. Di. en wo. 3 en 8 uur: Sing aber spiel nicht mit mir, a.l. FILMS: DE ZWAAN: Zaterdag en zo. 8.15 uur: Tar- zan en de Meerminnen, 14 jr. Zo. midd. 2.45 uur: Daar droomt elk meisje van, 14 jaar. FILMS: CAMERA: Dagelijks De knuffelflat, 18 jaar. Dagelijks 2.30 uur: 't Is Yogi de beer, a.l. LUXOR: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Winnetou keert terug, a.l. REX: Dagelijks 2.30, 7.15, 9.15 „r, zo. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur: Het teken van Zorro, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jr Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: De nieuwe avonturen van Dik Trom, a.l. TRIANONDagelijks 2 en 8 uur, zo. 2, 5 en 8 uur: 't Is een gekke rare dolle, dwaze wereld. 14 jaar. LIDO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: School voor Strip-tease. 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN: Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tentoonstelling van de resultaten van de fotowedstrijd van de universiteit te Leiden Hortus Botanicus, Rapenburg 73 „Tijds- oeeld '65" Openluchttentoonstelling van hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst Geopend van 10.0021.00 uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen- ourg 28: „Opgravingen in bijbelse grond" (tot september). J.(eugd) V.(acantie) H.(aarlem): STUIF STUIF in de Badmintonhal van 10 tot 4 uur. Spel, sport, demonstraties, film, wedstrijden, handenarbeid, tuin tjes maken enz. TIENERTENT. Entree 30 cent (film inbegrepen). Leeftijd 615 jaar. Haarlem Speeltuin Verbond: GROTE PUZZELRIT door stad en om geving voor jongens en meisjes van 1115 jaar van alle afdelingen. Ver trek om 10 uur vanaf speeltuin Delft- wijk (Van Moerkerkenstraat). Brood en drinken meenemen. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin KINDERVREUGD: Film om 1.30 uur en 3.30 uur in het clubhuis op de tuin. Kosten 25 cent. Speeltuin BURCHT TER CLEEFF: Be zoek aan de STUIF STUIF in de Badmintonhal. Vertrek van de tuin om 9.45 uur. Kosten 30 cent. Speeltuin DON BOSCO: Behendigheids wedstrijden voor kinderen van 4 t.m. 7 jaar om 10 uur en voor kinderen van 8 t.m. 13 jaar om 2 uur op de tuin. 's Morgens meenemen: een auto ped, 's middag een fiets. Kosten 10 ct. Speeltuin ZAANENOORD: Bezoek aan „KRAANTJE LEK" voor kinderen van 6 t.m. 9 jaar. Vertrek 10 uur. Brood meenemen. Kosten 35 cent. Speeltuin ELBA: Fietstocht naar de Wa terleidingduinen voor kinderen van 8 t.m. 12 jaar. Vertrek om 10 uur. Brood meenemen. Kosten 35 cent. (Advertentie) Lange Herenstr 36-31* Haarlem TelefooD 14371 Apotheken: Schoterbos apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155. Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Aer- denhout apotheek. Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huig arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Dierenarts: G. Verhagen, A. Fokkerlaan 31. tel. 63070. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming. Tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. v. d. Gugten. Heem- steedse Dreef 59. tel. 85385. W. Ulrici, Spie- gelenburghlaan 20, tel. 40404. Overveen Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliani- laan 152, tel. 61054. Wijkverpleging: Zr. J. M. de Bruin: ;Veen en Duin 5, tel. 50075; WGK tel. 13863. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkvepleging: Zr. C. M. Bakker, Duin rooslaan 8, Bentveld, tel. 43330. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. D. G. Immink, Blo«- mendaalseweg 126, tel. 577753. Wijkverpleging: Zr. J. M de Bruin. Veen en Duin 5, tel. 50075; W.G.K. tel. 13863. BENNEBROEK Doktersdiensten: F. de Graaf. Rijksstraat weg 53, tel. 6300. (Tevens apotheek). Wijkverpleging: Zr. W. Stuiver, Zwarte- weg 65a, tel. 6618. Tandarts: C. H. Beek, Hoofdstraat 8, Hil legom. Tel. 02520-5723. hillegom Apotheek: Hillegomse apotheek, Hoofd straat 76, tel. 02520-5272. Doktersdiensten: Dr. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14. tel. 5114. Wijkverpleging: Zr. J. E. Bakker, M. Trompstraat 39, tel. 8657. Tandarts: G. H. Beek, Hoofdstraat 8, tel. 02520-5723. LISSE Apotheek: (Zie onder Hillegom). Doktersdienst: J. M. van Dijk Sr., Ach terweg 6. tel. 3134. Tandarts: (Zie onder Hillegom). SASSENHEIM Apotheek: Apotheek Muijzert, Hoofdstraat 198. tel. 6169. Doktersdienst: Dr. de Graaff, Hoofdstraat 167, tel. 8479. Wijkverpleging: WGK zr. Vriend, Frie- zenhorst 23, Groene Kruis, zr. Mühlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout. Tandarts (Zie onder Hillegom). NOORD WIJKERHOUT Doktersdienst: K. A. v. Praag, Herenweg 17. tel. 02533-2385. Wijkverpleging: WGK Rusthof 1, tel. 2488. Tandarts: (Zie onder Hillegom). DE ZILK Doktersdienst: A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Tandarts: (Zie onder Hillegom). Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H„ 11.15 en 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H„ 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarnet 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëiaan: 7.30, 8.45 H., 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H., 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kru- gerstraat: 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 en 17.30 uur. H, Lidwina, Rijksstraatwg: 7, 8, 9.30 H„ U, 12.15 en 17 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H., 10, 11.15, 12.30 en 18 uur. H. H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., 11.15 en 19 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplant soen: 7, 8.30 H„ 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H„ 12 en 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 6.45, 7.45, 8.45 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. Spaarndam: 7.30, 8.30 H., 10.30 en 12 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2