Om al zeven uur m de Bruiloft van Figaro 1 Haarlemmer vimé rare vis m Dwergmeerval gevangen Haarlemmertrekvaart in In 1934 voor het laatst gesignaleerd Vakantiepret op kleutertuin Hoi van Eden „Nieuwe Brug'' opende lustrumfestiviteiten Kleurig schouwspel in gure wind OTTGERING |uro P'' HCK klopt DSS en HHC in softbalcompetitie Auto met zeven inzittenden ramt autobus Grote Haarlemse afvaardiging nationale zwemtitelstrijd Vakantiefeesten Haarlem Pastoor Pronk maakte kennis mei parochie Agenda voor Haarlem en omgeving rij Estec neemt noodgebouw in gebruik Els Borgerding schitterde op tennispark Brederode MR. A. BRUCH OVERLEDEN vloerkleden reinigen f275 Ongevallen in Zandvoort Dinsdag 3 aug. GEEN VOORRANG Burgerlijke Stand mmMÊÊÊmmëk VOORRANG VOOR LINKS EN RECHTS TAPIJTEN Laat nu Uw Haarlem, 2 aug. om klokslag tien uur vanmorgen stormden meer dan duizend jon gens en meisjes de badmintonhal aan de Klevelaan in Haarlem bin den. Deze hal, die gedurende de eerste drie weken van augustus is omgetoverd tot Stuif-stuif- Paradijs bood reeds nu een woelig aanzien. Nauwelijks waren de Poorten van de stuif-stuif open gezwaaid of de jongelui onderna men een run naar de trampoline, Waar zij al springend en hotsend hun opgekropt enthousiasme kon den ontladen. De jeugd heeft vanmorgen de Badmintonhal als tijdelijke Stuif- Stuif-ruimte in bezit genomen. OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD mimÊtm reinigen door U zelf gebracht en gehaald f2.50 Films Muziek Cabaret T entoonsteilingen Hillegom Noordwijk Leiden IVI/VAINUAU Z AUüUaiUa J.ÏJOD fAüllNA d Stuif Stuif vanmorgen door de d in bezit benomen Ook de verkleedhoek kreeg het die ?erste minuten zwaar te verduren. En- minuten na de opening paradeer- ?en al groepen meisjes in wonderlijke «jedij door de hal. Kleine jongetjes, ala meisjes verkleed, schreden statig, hiaar toch af en toe struikelend over Q8 onwennig lange jurken, over de speel ruimte, even later kregen zij er weer ""iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiHiimmmiiiiii *HiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiii van en ondergingen zij met de lippenstift nog op de mond, een ge daanteverwisseling tot struikrover. Al dagen keek Haarlems jeugd met verwachting uit naar het uur, waarop de stuif-stuif in alle hevigheid zou los barsten. Sommige jongelui waren zo Verlangend om zo gauw mogelijk bin- hen te komen, dat zij vanmorgen om *even uur, dus drie uur voor de ope ning al stonden te trappelen van onge duld voor de hermetisch gesloten deu- hen. Gisteravond konden de ouderen tij dens de officiële opening door wethou der Geluk een kijkje te nemen in de hal. Zij konden toen met eigen ogen aan schouwen dat hun kroost ziich gedurende de drie komende weken geen ogenblik zal hoeven te vervelen. Kleine kinderen kunnen kraaltjes rijgen of kleipoppetjes kneden, de groteren kunnen zich uitle ven op de kegelbaan of op de trampo line, De kantoorfrikjes kunnen in de tikhoek de typekunst meester worden *n de knutselaars krijgen alle gelegen heid om oude gas- en elektriciteitsme ters te demonteren. De stuif-stuif is dagelijks van 9 tot 4 uur geopend. BLOEMENDAAL, 2 aug. De brui loft van Figaro, de bekende komedie in vijf bedrijven van Beaumarchais Wordt in de vertaling van Johan de Meester onder regie van Karl Gutt- hiann door het toneelgezelschap Ensem ble in het Bloemendaalse Openluchtthear ter, dat zich zo goed voor toneel leent, opgevoerd op vrijdag 6 augustus des avonds om kwart over acht. De hoofdrollen worden vervuld door Ton van Duinhoven, Sigrid Koetse, Ben Royaards, Pleunie Touw, Adèle Bloe- toendaal, Guus Verstraete en vele an deren. Indien de weersomstandigheden daar toe aanleiding mochten geven, wordt de Voorstelling gegeven in de schouwburg zaal Musis Sacrum. Ensemble is het enige Nederlandse beroepstoneelgezelschap dat deze zomer Voorstellingen in de open lucht wil spe len. NOORDWIJK, 2 aug. Het onge veer 3600 m2 grote noodgebouw, dat aan de Zwarteweg voor Estec wordt gebouwd, nadert zijn voltooiing. Een gedeelte van het gebouw ter grootte van circa 1000 m2 is inmiddels in ge bruik genomen. De komende weken zul len daar 65 personen werken. Begin oktober wordt het noodge bouw opgeleverd. Estec zal er ongeveer 3000 m2 van gebruiken. In het reste rende gedeelte wordt Eslab onderge bracht. Verwacht wordt dat dit noodgebouw drie jaar in gebruik zal blijven. Daarna Wordt het weer afgebroken. De bouw van de definitieve gebouwen aan de duinvoet verloopt geheel vol gens plan. Alle vergunningen voor het grote complex dat vijftig miljoen gulden gaat kosten, zijn inmiddels verleend. SANTPOORT, 2 aug. De bestuur der van een motorrijwiel op de Sant- poortse Dreef verleende zaterdagmor gen, 11.35 uur, geen voorrang aan een van rechts van de Middenduinerweg ko llende personenauto. Er ontstond veel materiële schade. De echtgenote van de motorrijder, de 26-jarige mevrouw J. L. D. uit Velsen die op de duo zat, werd met een ge broken neusbeentje naar het Antonius- ziekenhuis te IJmuiden gebracht, maar kon na behandeling naar huis worden Vervoerd. ZANDVOORT GEBOREN: Ingrid Maria Inge, d. v. van der Klauw en G. Paap; Ronald Albert, z. v. A. Halderman en C. M. Dubbis. ONDERTROUWD: J. W. van Korde- riar en J. Gebe, J. C. Kleur en Y. van F. van der Eist; B. M. Laarman en GEHUWD: C. C. van der Zee en L. Sluisdam. C. M. Visser. OVERLEDEN: P. Stommel, 84 jr., geh. m. A. Winkelkemper; C. J. van der Velde, 94 jr., geh. gew. m. G. Haagmans. Tel. typ. gr. br. rb st. geen spreekuur GEEN SPREEKUUR Burgemees ter mr. H. M. van Fenema van Zand- voort is verhinderd, op woensdag 4 augustus zijn wekelijks spreekuur te NOORDWIJK, T aug. De henge laar P. Droogh uit Noordwijk en zijn Haarlemse visvriend J. Bonfrer hebben een in ons land bijzonder zeldzame vis gevangen. Het is een Amerikaanse awergmeerval of, zoals hij in de States in de volksmond wordt genoemd: een catfish. De laatste maal, dat deze merkwaar dige vissoort in Nederland werd_ gesig naleerd, was in 1934. Toen werd in Zee land een dwergmeerval gevangen. Volgens experts kwam deze vis in onze wateren niet voor. Jaren geleden zouden er enige uit gevangenschap zijn ontsnapt. Dinsdagmiddag was de heer Droogh met de heer J. Bonfrer uit Haarlem aan het hengelen In de Haarlemmertrek- HAARLEM, 2 aug. In de schaduw van het grote internationale toernooi werd op net tennispark Brederode in Santpoort afgelopen week ook het ge bruikelijke B- en C-toernooi gehouden. Gisteren werd het toernooi besloten met de eindstrijden. De senioren- en jeugd kampioene van het distrikt Haarlem Els Borgerding, toonde nogmaals haar kracht en won zowel het enkel- als het gemengddubbelspel. De laatste titel won zij met haar clubgenoot Hans Goossens. In het herenenkelspel bereikte Eric Ver kade de eindstrijd maar hij bleek niet op gewassen tegen de Haagse veteraan T. Holleman, die hem in twee sets door zijn routine liet capituleren. De resultaten van de eindstrijden lui den: H.E.: E. Verkade versl. P. v. d. Brink 6-2,6-2; T. Holleman versl. D. Graaff 6-1,6-3; T. Holleman versl. E. Verkade 10-8,6-2. D.E.: mej. E Borger ding versl. mej. H. v. d. Raads 6-1, 6-3; mevT- P- Dlikslager versl. mej. F. Beun der 8-6, 6-8, 11-9; mej. E. Borgerding versl. mevr. D. Blikslager 6-1, 6-3. H.D.: Bouman en Koole versl. Meijer en Verhoef 6-4,3-6,6-2; De Jongh en Goossens versl. Koenders en Muschter 6-2, 5-7, 6-4; Bouman en Koole versl. De Jongh en Goossens 6-2, 3-6, 6-0. G.D.: mej. v. Ginhoven en Groenland versl. mej. v. d. Veer en v. Splunter 4-6, 7-5, 7-5; mej. Borgerding en Goossens versl. mej. Beunder en v. d. Brink 6-2 6-2; mej. E. Borgerding en Goossens versl. mej. v. Ginhoven en Groenland 6-2, 6-2. Eindstrijden C-toernool: B. Hartevelt versl. A. Schram 6-1, 5-7, 6-4; (DE) mej. R v. Putten versl. mevr. M. Best 6-1, 6-1; (HD) Hartevelt en Koppejan versl. Mouthaan en v. d. Lee 6-3, 6-0; (DD) mej. Königel en mej. Menke versl. mevr. Engelkes en mej. Schmidt 6-4, 3-6, 6-2; (GD) mej. Jansen en Deibei versl. mej. Lommerse en Berendonk 6-3, 6-2. vaart in de gemeente Noordwijk. De heer Bonfrer kreeg op een gegeven moment beet aan zijn zelf gemaakte met worm geaasde hengel en haalde op Hij had een vreemdsoortig visje aan de haak. Op de rug geleek het wel wat op een paling, maar net had een opvallend dikke kop, voorzien van snorharen als een poes. De heer Bonfrer, beginneling in het sportvissersvak, zag niets in het onge veer vijftien centimeter lange monster tje en wilde het weer te water gooien. „Doe het maar in het leefnet", zei de heer Droogh en als aardigheid voor de kinderen ging de vangst thuis in de bun. Merkwaardig genoeg waren alle vissen in de bun binnen een paar uur dood. Alleen de zonderling leefde nog. Dit vond de heer Droogh vreemd en het was voor hem aanleiding zijn licht eens te gaan opsteken bij de heer Barendse, adjudant van politie in Noordwijk en zelf een ge routineerd sportvisser. Deze zag direct, dat dit wel een bijzonder visras was en adviseerde de heer Droogh zich met het Natuurwetenschappelijk Museum te Lei den in verbinding te stellen. Deskundigen raadpleegden daar de boeken, aldus de heer Droogh en stelden vast, dat de vis een volwassen exem plaar van de Amerikaanse dwergmeer val was. Behalve over de snorharen, die alle een bepaalde functie hebben, beschikt de dwergmeerval over gifstekels. De heer Droogh, die de vis van de haak had ge haald en ervaren is in het hengelaars vak, heeft de meerval echter geen kans gegeven om te prikken. De Amerikaanse dwergmeerval staat nu op alcohol in het Museum voor Na tuurwetenschappen te Leiden. Omtrent zijn vangst is de heer Droogh in het bezit van een oorkonde. Er is voor de hengelaars alle reden om enthousiast te zijn, want van de vangst is ook kennis gegeven aan de K.R.O. In de door deze radiovereniging onder auspiciën van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek georganiseerde wedstrijd: „Wie ving de meest bijzon dere vis" gooien zjj zeker hoge ogen. (Advertentie) De laatste tfld wordt er herhaal delijk gesproken over wijziging van de verkeerswet, waarbij „links" voorrang zou krijgen. Deze maatregel heeft vele verde digers en het is in ieder geval te hopen dat het verkeer er veiliger door wordt. Inmiddels bestaan er in ons land tal van plaatsen waar van oudsher links én rechts voor rang hebben - zonder verwarring, zonder botsingen. Het gevolg is integendeel juist de grootste ge zelligheid en de prettigste stem ming. Wt) bedoelen de markt. Daar loopt ledereen vrijelijk In alle richtingen en elke richting is de goede. Overal vindt men voor deel, ruime keus, vlotte bediening. Dat is aan marktkoopman en straathandelaar uitstekend toe vertrouwd. ZU geven kwaliteit en lage prijs steevast voorrang en ztl garanderen dan ook onder alle omstandigheden de beste waar voor het minste geld. Op de markt - het grootste koopcentrum - Is het veilig en voordelig kopen, want HAARLEM, 2 aug. Muziek, het vrolijke geluid van vele kinderstemmen en een geur van patates-frites trokken vrijdagmorgen de aandacht van bewo ners, die rondom de kleutertuin van de speeltuinvereniging Hof van Eden wo nen. Enige dames van het bestuur hadden, geassisteerd door enige enthousiaste jonge meisjes, een tuinfeest met pick nick op touw gezet. De kinderen droegen allemaal zelfge maakte versierde papieren kroontjes op hun hoofd en boven de tuin hingen ge kleurde slingers. Hoogtepunt was de picknick met meegebrachte boterham metjes en een hoeveelheid patates-frites ter plaatse gebakken van 25 kg aard- Eppslcn In de tuin stonden banken en stoeltjes en de kinderen zaten aan tafeltjes, keu rig gedekt met papieren servetjes en schoteltjes. Bijna honderd kinderen van drie tot tien jaar genoten van dit festijn met muziek, spel, patates mét en de VIJFHUIZEN, 2 aug. Het was een kleurig schouwspel, toen de speeltuin- jeugd zaterdagmorgen over de Vijfhui- zerdjjk op weg was om de lustrumfesti viteiten. van Speeltuinvereniging „De Nieuwe Brug" te gaan openen. Een fikse noordenwind waaide over de dijk. Af en toe striemde een geluk kig kort van duur zijnde regenvlaag neer. Maar dit alles vermocht de goede stemming niet te beïnvloeden. Vrolijk klonken de marsen van het Tamboercorps Vijfhuizen, dat de stoet van landbouwwagens met trekkers, waarop de kinderen zaten, opende. Toen de optocht na een ererondje door Vijfhuizen en de tocht langs de ringvaart op de speeltuin was aan gekomen, brak de zon door die alles extra fleurig en kleurig maakte. Ook het clubgebouw „Ons Bruggehoofd" dat herschapen was in een veeltintige bloementuin gaf een feestelijke aan blik. De voorzitter van de vijftien jaar be staande speeltuinvereniging de heer M. Bijnsdorp heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de loco-burge meester van Haarlemmermeer, wethou der A. van der Zwaard. De heer Bijns dorp bracht dank aan het Tamboer- corps Vijfhuizen voor de wijze, waarop dit altijd met de speeltuinvereniging sa menwerkt en overhandigde een ge schenk onder coucert uit erkentelijk heid. Ook dankte de heer Bijnsdorp de heren Th. Lammers en J. Slingerland, die vele (nachtelijke) uren hadden ge geven om de bloemenversiering in net verenigingsgebouw aan te brengen. Wethouder Van der Zwaard zei, dat hij graag bereid was om het lustrumfeest te openen, maar dat woorden tekort schoten om te zeggen hoeveel er in de kleine buurtschap De Nieuwe Brug was gepresteerd en bereikt. „De gemeente wil u daarom niet alleen gelukwensen, maar ook dankzeggen voor het vele, wat u voor de jeugd en daardoor voor de ouders doetfi, aldus spreker. De penningmeesteres, mevrouw Slin gerland, bracht dank aan de heer Bijns dorp voor de prettige samenwerking in het bestuur en de enthousiaste leiding, die hij geeft. Namens de kinderen bood José Langeveld een album aan, waarin de herinneringen aan het feest een plaats zullen krijgen. De heer Th. Lammers huldigde de HAARLEM, 2 aug. Op 79-jarige leeftjjd is hier overleden mr. A. Bruch, advocaat, oud-lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland en oud-wethou der van Haarlem. Mr. Bruch promoveerde in 1911 aan de vr(je universiteit tot doctor in de rechtswetenschappen. Op 1 februari 1912 vestigde mr. Bruch zich hier als advocaat. Na enige jaren werd hij lid van de Haarlemse gemeenteraad en in 1921 lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. Van 1917 tot oktober 1928 was mr. Bruch wethouder van onderwijs te Haarlem en van oktober 1928 tot 1941 en na de bevrijding nog korte tjjd lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Als Gedeputeerde was mr. Bruch in het bijzonder belast met de provinciale bedrijven. In 1962, toen hij meer dan veertig jaar lid was geweest van provinciale staten trad hy af. Hij was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Vandaag is zjjn stoffelijk overschot in stilte begraven. (Advertentie) perm* per mï HaarlemAmsterdamsevaart 28-32 - Tof. 11561 Grote Houtstraat 5a Haamstede: Binnenweg 137 Tel. 10771 Tel. 84373 werksters achter de schermen, van wie hij in het bijzonder de penningmeesteres en mevrouw Bijnsdorp (de moeder van de speeltuin jeugd) noemde. Beiden kre gen bloemen. Nadat de heer M. Otger, voorzitter van het Tamboercorps Vijfhuizen ge sproken had, traden de jongelui van deze drumband onder leiding van tamboer- maïtre Ans van Dorp op. Op de speel tuin gaven zij een demonstratie en show, die met een enthousiast applaus werd beloond. Deze feestelijke opening was de inlei ding van de feestweek, die de speeltuin vereniging tot en met 7 augustus orga niseert. ZANDVOORT, 2 aug. Zondagmid dag zijn op het circuit twee ongeluk ken gebeurd, beide keren veroorzaakt door te hoge snelheid. Om 13.30 reed de dienstplichtige militair als bestuur der van een personenauto, waarin nog drie andere personen, met hoge^ snel heid de gevaarlijke Tarzanbocht in, hij verloor de macht over het stuur met gevolg dat de auto veranderd werd in een hoop schroot terwijl A. v. K., een 17 jarige scholier uit Heemstede een hoofdwond en een slagaderlijke bloe ding opliep. Om 15.35 reed de 20-jarige straatma ker C. J. A. W. uit Utrecht met een personenauto ter hoogte van de Vijver- hut toen hjj enkele malen over de kop .sloeg als gevolg van te snel rijden. De bestuurder belandde met zijn medein- zittende in de berm. Hij liep een snijwond aan het rechter oor en wang op en waarschijnlijk let sel aan een ruggewervel. Hij werd over gebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem. Ook deze auto was rijP voor de schroothoop. HAARLEM 2 aug. In de softbal competitie heeft HCK kans gezien om in een week tijd zowel HHC (3-2) als DSS (4-2) te kloppen. Voor DSS ging hiermee een kans verloren heel dicht bij HHC te komen. T3BB stelde wel heel erg teleur tegen OWO en verloor met 9-3. Onze Gezellen kwam een stapje na der tot de hoofdklasse na een 6-6 gelijk spel tegen EDO. De Piguins werd door Bloemendaal na een 7-5 nederlaag, in een zeer ongunstige hoek neergezet. HHC won met 7-1 van Terrasvogels. Ineke van der Veldt had tegen HCK een trage start en zag zich direct tegen over honkslagen van Trix van der Velde en Joan Mortimers geplaatst wat voor HCK een 1-0 voorsprong opleverde. Een innings later was het al 3-0 na een vrije loop van Yvonne Immer en een home run van Annelies Tieland. Het eerste DSS tegenpunt kwam in de vijfde in nings gescoord door Tini Hardevelt na een fout in het HCK veldwerk. Voordat DSS echter in de laatste innings tot haar HEEMSTEDE, 2 aug. Gisternacht omstreeks kwart over een is een perso nenwagen met zeven inzittenden uit Rotterdam op de kruising Zandvoortse- laan-Herenweg in Heemstede gebotst tegen een autobus, eveneens uit Rotter dam. De chauffeur van de personenwa gen, de vijfentwintigjarige vertegen woordiger C. S. werd met een schedel- basisfractuur overgebracht naar de Ma- riastichting. Een van de passagiers, de tweeëntvvintigjarige H. S. werd naar hetzelfde ziekenhuis overgebracht met verwondingen in zijn gezicht. Van de buspassagiers werd niemand gewond. De auto reed op de Zandvoortselaan. De chauffeur dacht voorrang te heb ben en reed de bus in de flank aan. De personenwagen werd ernstig en de bus licht beschadigd. Gisteravond omstreeks kwart over elf is op de Binnenweg bij de Julianalaan eveneens een aanrijding geweest tussen een autobus en een personenwagen. De bus wilde de Julianalaan inrijden. Ach ter de bus reed een personenwagen die de bus wilde passeren. De bus stopte en de chauffeur van de auto trachtte voor de bus om te draaien door snel zijn stuur om te gooien. Hierdoor vlo gen hjj en zjjn passagier uit de auto, die stuurloos tegen een boom vloog. De beide inzittenden kwamen met de schrik vr(j. Bestuurder was de achttienjarige los-arbeider S. D. L. uit Heemstede, wiens rijbewijs al eerder was ingeno men. De auto was van de vader van zijn passagier. Dit voertuig werd aan beide zijden opengereten. Vermoedelijk reed de chauffeur onder invloed. De man is ingesloten. HAARLEM, 2 aug. De Haarlemse Raceclub Excelsior zette zondag op het parcours in Schalkwijk de zomercompe titie voort met een rit over één uur en daarin bleek Peter de Jong de sterkste. De uitslag luidt: 1. P. de Jong, 2. P. Moerkerk, 3. K. Wigchert. Uitslag C-klasse: 1. Bert Wigchert, 2. J. Klaver, 3. F. Hoogland. Jeugdklasse: 1. H. Korenstra, 2. H. Elders, 3. R. Teeuwen. HAARLEM, 2 aug. Woensdag be gint de afwikkeling van de Nederlandse zwemkamoioenschappen 1965 in Emmen. Deze titelstrijd zal vooral bjj de Haar lemmers de nodige belangstelling ver werven. Een groot deel van de deelne- menden is afkomstig uit Haarlem. Ruim 35 zwemmers en zwemsters van Haar lemse zwemclubs strijden mee. HPC-trainer Wim Geurtsen waakt te vens over de pupillen van DWR. En Ok van Batenburg (Njord) zal ook die van HVGB instrueren. De lijst van Haarlemse deelnemers aan deze nationale kampioenschappen ziet er als volgt uit: Christa Driessen; Marjan Janus; Yvonne Kuilenburg; Nanda Neuteboom; Karin Koop; Marijke Verhoef; Christa den Belde (allen lid van de HPC). Rita Bloos (Njord); Carla Janssen (Njord). HPC 4 x 100 m vrije slag estafette meisjes onder 16 jaar: Leme Bakker, Yvonne Kuilenburg, Christa Driessen, Marjan Janus. HPC 400 m wisselslag meisjes onder de 16 jaar: Christa Driessen, Ria v. d. Weiden, Marjan Janus, Yvonne Kuilen- Jongens: Pieter Elzas, HPC; Henk Jan Brandenburg, HPC en Daan Kra mer, Njord; Louis Bos, HPC; Dick van Elzas, HPC; Bart Visser, HPC; Kees Klarenbeek, Njord; Klaas Kramer, Njord; Rob Bosson, HPC; Fred de Cock J.(eugd) V.(acantie) H.(aarlem): STUIF STUIF in de Badmintonhal van 10 tot 4 uur. Spel, sportdemonstraties, film, shows, wedstrijden, tuintjjes ma ken, handenarbeid enz. TIENERTENT. Entree 30 cent (film inbegrepen). Leeftijd 615 jaar. Haarlems Speeltuin Verbond: Derde ronde VOETBALTOURNOOI op het EDO-terrein voor de afdelingen Te Zaanen, Flora, Oosterkwartier, Glasblazers, VZOD, WIK en Vondel kwartier. Aanvang 10 uur. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Voor alle tuinen: feestelijke voorstelling in het Openluchttheater te Bloemen daal. Optreden van de toneelgroep Harlekino met het stuk: „RATIMA EN DE WONDERDIAMANT". Aanvang 1 uur. Picknick in het Bloemendaalse- bos. Kosten 75 cent. Alle kinderen gaan per bus terug naar hun tuin. Vertrek van: speeltuin Burcht ter Cleeff om 11 uur; De Schaapkooi (clubhuis) om 11 uur (per bus; kosten 15 cent); Paradijsje om 11 uur; Hof van Eden om 10.30 uur; Noorder vreugd om 10 uur; Dartele Jeugd om 9.45 uur; Jong Leven om 10 uur; Elba om 10 uur; Don Bosco om 10.30 uur; Zaanenoord om 10 uur; Overveen om 10.30; Mariagaarde om 11 uur; Kindervreugd om 11 uur. Buning, HPC; Roel Loeb, HPC; Ale van der Veen, HPC; Bert Bruyn, DWR; Her man van Lienden. Heren: B. Oomen, Njord; Th. Schou ten HVGB; R. Gruppelaar, Njord; J. Bontekoe, HPC; R. Dix, HPC; M. van Goor, Haarlem; B. Huizinga, HPC; J. Oortwijn, VZV. tweede tegenpunt kwam ria Wil Hurk- mans, had HCK door Marjan Luijting de voorsprong al vergroot. De eindstand werd 4-2. HCKHHC was boeiend omdat er drie innings niet gescoord werd, HHC daar na een 1-0 voorsprong nam door Ria Samson, maar direct hierna HCK zo fel aanviel, dat HHC een drietal honksla gen tegen zich geplaatst kreeg. HCK nam de leiding over 2-1. Opnieuw was het Nel Goedhart die een inning later de HCK voorsprong na een gave tik op 3-1 zou brengen. Slagwerk van Paula van der Mark en Hanny Berendonk le verde HHC slechts één run op. Te wei nig voor meer dan een 3-2 nederlaag. De homerun die Ludy Handgraaf voor Onze Gezellen in de eerste in nings tegen EDO plaatste en waardoor de meisjes uit Haarlem Noord een 1-0 voorsprong konden nemen, heeft niet kunnen voorkomen, dat een gehavend Onze Gezellen, de laatste slagbeurt met een achterstand van 5-3 zou ingaan. De 5-3 in de zevende innings leek beslis send. Niet echter voor Ria van der Putten en Ineke Jonker die beiden een honkslag plaatste en het eerste en twee de honk in handen kregen. De strijd van de EDO werpster Henny Scheer, tegen Ludy Handgraaf was de moeite waar om te volgen. TYBB had drie goede innings tegen OWO, dat nu ook niet bepaald een grootse indruk maakte. TYBB verloor met 9-3. De stand in de eerste klasse is: HHC 16-29, DSS 15-23. HCK 15-20, Bloemendaal 16-17, Onze Gezellen 16- 16. OWO 16-16. EDO 16-14, de Pin guïns 16-11, TYBB 14-8, Terrasvogels 16-2. LISSE, 2 aug. Vrijdagavond werd de nieuwbenoemde herder van de H.H. Engelbewaardersparochie, pastoor A J. M. Spronk verwelkomd op het En gelplein, alwaar hij door de kapelaan van de parochie namens de parochie gemeenschap van de Engel hartelijk werd toegesproken. Hij was verheugd dat hij de nieuwe pastoor juist nog verwelkomen kon in het hart van de Engelgemeenschap al al bestaat de parochie niet alleen uit het buurtschap de Engel. Na een kort dankwoord van de pas toor werd hi) met een rondrit door de Engel naar de kerk gebracht, al waar nij opgewacht door een grote schare bruidjes de kerk werd binnen geleid. Na de schriftlezing door kapelaan Schlatmann besteeg deken Van den Bosch de kansel en hield een toespraak over het ambt van pastoor. Hij begon te zeggen, dat hij drie jaar geleden pastoor Mulder heeft geinsta- leerd die toen voor de moeilijke teak stond om de onvergetelijke pastoor Bot telier op te volgen. Thans heeft mgr. Janssen pastoor Mulder geroepen om de zorg voor bejaarden op zich te ne men. Hij dankte pastoor Mulder voor alles wat hij in zijn korte pastoraat voor de parochie van de Engel heeft gedaan. In zijn verdere toespraak legde de deken de nadruk op het grote plan dat God de Heer is begonnen en waarvan de priester de voortzetter is. Na de voorlezing van de benoemings brief ging de Deken over tot de instal latie van de nieuwe pastoor. Na de installatie werd het woord ge voerd door kapelaan Schlatmann die zoals hij zei de parochianen plechtig aan de nieuwe pastoor wilde voorstel len. Met het zingen van het Te Deum Laudamus werd de plechtige installatie gesloten. Zondagmorgen heeft pastoor Spronk onder alle H. Missen zijn parochianen toegesproken en zichzelf voorgesteld. Na de H. Mis van kwart voor negen en van kwart voor elf hebben vele pa rochianen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de nieuwe pastoor per soonlijk de hand te drukken en kennis te maken. CINEMA PALACE. Laurel en Hardy als stie renvechters, a.l. Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 2, 7, 9.15 uur: Ge heim agent 007 contra Dr. No. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: How he West was won, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2, 7, 9.15 uur:De super man van de geheime dienst, 14 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur; Goldfinger, 18 jr Elke ochtend (beh. zo.) 10.30 uur: In het paleis van de water- koning, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur: De tijger van de zeven zeeën, 14 jr. T.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Eddy in vuur en vlam, 14 jr. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7, 9.15 uur: Moord voor het voetlicht, 14 jr. Elke ochtend 10.30 uur: Sjors en Sjimmie op het Pira- teneiland, a.l. MINERVA. T.m. wo. 2.30 uur: Mijn vriend Kazan, a.l. T.m. wo. 8.15 uur: Bey, bey birdie, a.l. Dins das 3 aug. Grote of Sint Bavokerk, 3 uur: Orgelcon cert door Bovet. Raadhuisplein, Zandvoort 8 uur: Uitvoe ring van de Tiroler Kapel. DIVERSEN: Dinsdag 3 ang. Rotonde Zandvoort: Ball on wed strijd voor kinderen. Vleeshal, 2.30 uur: Uitvoering van het Poppentheater Merlijn met „Het onderwa ter avontuur." Waagtaveerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten, 's Avonds na 8 uur Cobi Schreijer met volksliederenprogram- ma. t/m 30 juli medewerking van de Schotse folksinger Alex Campbell en Dick Poons met eigen liedjes. Van 2 tot 15 aug. Medewerking van Jules de Korte en Dick Poons met eigen liedjes. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en gro.e maquette van Nederland met waterstand - en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 12.3U en 130 - 5 uur Zondags van 1-5 uur Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden Jubileum van de K.L.TB Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur (t/m 29 augustus). De Ark: Zomerexpositle van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus). 2e etage: 100 amoaenten. van Jan t-uyken. Dag (behalve dinsdag) van 8— 1150 uur. Llnnaeushof. Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- on zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9-18 uur (t/m oktober: In 't Goede Uur, Korte Houtstraat De maan augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Da. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencabinet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, da. van 10 tot 5 uur en zo. van 1 tot 5 uur. Stadskweektuin, Kleverlaan: Bezichtiging van de kweektuin met o.a. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. T.m. 8 augustus. Gemeenschapshuis, Tramstraat, Zandvoort: Expositie van beeldhouwwerken, schilderij en en tekeningen van mevr. Joosten-Eera- mans, mevr. Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer Jorien de Kruiff van Dorssen en Son ja Toebes. T.m. 14 augustus. Da. 2-4 uur en 8-10 uur. Blsscnoppeltjk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Liooy, KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van d« schilder-schrflvar Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 1250 en 1350 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. FILMS: CITY-THEATER: Di. en wo. 8 uur: Won derful life, a.s. FILMS: ROYAL-THEATERMa. 8 uur: Een slip pertje naar Monte Carlo, 14 jr. Dl. en wo. 8 uur: Voorportaal naar de hel, 18 jaar. LIDO-THEATER: Di. en wo. 3 en 8 uur: Sing aber spiel nicht mit mir, a.l. FILMS: CAMERA: Dagelijks De knuffelflat, 18 Jaar. Dagelijks 2.30 uur: 't Is Yogi de beer, a.L LUXOR: Dagelijks 2.30. 7, 9.15 uur. REX: Dagelijks 2.30, 7.15, 9.15 uur: Het teken van Zorro, 14 jr. STUDIO: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jr. Elke ochtend (beh. zo.) 1030 uur: De nieuwe avonturen van D:k Trom, a.l. TRIANON. Dagelijks 2 en 8 uur: 't Is een gekke rare dolle, dwaze wereld, 14 Jaar. LIDO: Dagelijks 2.30. 7, 9.15 uur: School voor Strip-tease, 18 jaar. TEN lOUNSTELLINGEN Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tentoonstelling van de results :en van de fotowedstrijd van de universiteit te Leiden. Hortus Botanicus, Rapenburg 73 „Ttjas- Deeld '65' Openluchttentoonstelling van hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst. Geopend van 10.0021.00 uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Godheden, Rapen- Durg 28: „Opgravingen in bijbelse grond" (tot september).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3