Dick van Ruler: Zet mij maar even op sterk water Eén op de elf Oostenrijkers heeft een televisietoestel Hit aan het spit geregen voor tien, Jim Reeves wordt niet n twens doorzijn fans vergeten VAN HARTE": f 63.385 VOOR DUITSER DIE IN OORLOG JODEN HIELP DAVE BERRY: MIJN ACT MOET AANDACHT HEBBEN" Televisie HAND Radio „HOE BESTAAT HET99 voorlopig in ijskast NA TIEN JAAR Kijkers zijn zeer ontevreden over de politieke invloed „Ik hoor de kijkers zeggen: Wat moet dat een domkop zijn" Locarno Metafysica Italiaanse t.v.-kijkers zijn serieus Beatle-act .Interland Cary Grant en vrouw naar platteland vertrokken Nieuwe film over Zuid Amerika SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP DINSDAG \y 'MSDAG DINSDAG WOENSDAG DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 ONDER REDACTIE VAN EGBERT ÜLIJN Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatische pijnen. Met Togal in huis: gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. JIM REEVES BKIJSSEI 484 m NEDERLAND I NEDERLAND II NEDERLAND I HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM II 298 m. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. HILVERSUM I 402 m. RADIO VERONICA FTTT VERSUM TI 298 m. BRUSSEL 324 m. RRUSSET 484 tn. waarin zich de ontwikkelingsgang van de LOCARNO, Zwitserland, aug. De Britse film „Four in the Morning" onder regie van Anthony Simons, is op het film festival van Locarno onderscheiden met het „gouden zeil". Zilveren zeilen kregen de Italiaanse produktie ,,I pugni in Tasca" van Marco Bellocchio, drie Oosteuropese films en een selectie uit twee Mexicaanse rolpren ten. De hoogste onderscheiding voor korte films viel ten deel aan Gianni Amico's „Noi Insistiamo", terwijl de prijs van de filmkritiek naar de Tsjecho-Slowaakse produktie „Perlicky na dne" ging. - - Tijdens een plechtigheid die zondag mens manifesteert. In dit opzicht lopen avon(j plaatsvond zijn de prijzen uitge- kunst en theologie in zekere zin parallel reikt waarmee tevens het festival werd besloten. ROME. 28 juli (UPI) Uit een opini- onderzoek is gebleken dat Italiaanse tv- kijkers gedurende de maand mei met de grootste belangstelling hebben gekeken naar een documentaire over de wijze waarop Italië bij de eerste wereldoorlog betrokken raakte en naar een uitvoering van Verdi's Requiummis. De kunst houdt zich bezig met de vraag: waar komt de mens vandaan, en waar gaat hij naar toe. Dezelfde vraag is in de theologie ook aan de orde. Ik ben al enige tijd bezig met een boekje over de metafysica in de kunst, en in het bijzonder in de filmkunst, want dat is mijn speciale hobby. Mijn grootste moeilijkheid is echter mijn sterke neiging tot volledigheid. Ik vind het volstrekt noodzakelijk volledig te zijn in wat ik zeg en schrijf". Van Ruler houdt van tegenstellingen, „want twee tegenpolen vormen samen een volmaaktheid". Wellicht is het ver gezocht een paradox te zien in zijn tele WASHINGTON, aug. Een lid van de Amerikaanse Federale Commissie voor u communicaties, Lee Loevinger. heeft in visie-rol van ..geïnteresseerde domkop" jeen vraaggesprek op de televisie ver- enerzijds en zijn gefundeerde gedachten kl<aard: „Met een kleine technische in- over theologie en kunst anderzijds, in greep zal het misschien mogelijk zijn het ieder geval lijkt de titel van het t.v.- beeld weg te halen uit de televisie programma „Hoe bestaat het" speciaal dan zal de televisie even goed zijn als de voor hem gekozen. radio." WENEN 30 juli (UPI) Televisie? Daar is geen toekomst voor in Oos tenrijk Dat was ongeveer de algeme ne opinie toen na jaren voorbereiding op 1 augustus 1955 het eerste televisie program werd uitgezonden. Hoewol de Oostenrijkers zich voor de etalages verdrongen om het eerste pro gram een concert van het Weens philharmonisch orkest en een gesprek tussen journalisten te zien. bleven zij sceptisch. Een bekende politicus zei het zo: „Welke Oostenrijker zou uren mein", met de socialist Gerhard Frund aan het hoofd. Bijna alle topfuncties in de televisie zijn bezet door vrienden der socialis ten. Steeds weer is door conservatieven geklaagd dat de socialisten meer tija op de beeldbuis krijgen en dat verte genwoordigers van de Volkspartij uit een ongunstige hoek worden genomen. Tenslotte is verleden jaar op initia tief van 55 onafhankelijke dagbladen een plebisciet gehouden over de vraag of er een algemene hervorming van de lang naar een kastje willen zitten kij- Oostenrijkse radio en televisie moest ken?" Nu, tien jaar later, weten de scep tici dat zij zich vergist hebben. De te levisie is hier een van de grote mas samedia geworden en een zeer belang rijk werktuig. Tien jaar geleden wa ren er nog maar enkele honderden te levisietoestellen geregistreerd. Thans zijn het er 647.420. Een op de elf Oos tenrijkers heeft dus zulk een toestel. Hoewel de televisie hier populair is geworden, zijn de Oostenrijkers er nog niet dolgelukkig mee: ze klagen over het program en zeggen dat de politie ke partijen te veel invloed op de tv heb ben. In feite is de tv een steen des aanstoots geworden tussen de twee re geringspartijen: de (conservatieve) Volkspartij en de Socialisten. De socia listen hebben het belang van de tv het eerst onderkend. Er bestond toen al een stilzwijgende overeenkomst: de radio zou in de conservatieve invloeds sfeer blijven, en de televisie zou „so cialistisch" worden. De volkspartij heeft zich met deze transactie in de vingers gesneaen, maar alle latere pogingen van de partij om invloed in de tv te krijgen mislukten. De televisie bleef „socialistisch do- van „Hoe bestaat het." zelfde principe als een voetbalwed strijd: een spel voor de massa. Boven dien heeft het enorm tot de gemeen schapszin bijgedragen in de plaatsen die wij bezochten. Kritiek op mijn persoon? Dat vind ik niet interessant meer. Je ondervindt meestal evenveel kritiek als waardering- Toen ik pas televisie-werk deed, was ik er uiter aard nog gevoelig voor. Nu let ik er niet eens meer °P"- 99 UTRECHT, 3 augustus. „Laat mij maar een jaartje op sterk water staan. Anders krijgt men wellicht te veel van Dick van Ruler Ik zie de mensen al voor hun t.v.-toestellen zitten, tijdens een uitzending van „Hoe bestaat het". Ik hoor ze tegen elkaar zeggen: „Kijk. hij is alweer de pineut", en ik weet, dat ze denken: „Wat een geweldige domkop moet dat zijn". Zelf vindt Dick van Ruler jaar wel terugkomen. Maar ik zou dan ze niet dom zijn vragen, waarop George eigenlijk liever meewerken aan „Inter- Noordhof altijd het juiste antwoord weetland", de nieuwe versie van „Een tegen te geven. „Ik ga er van uit, dat ik voor allen". Het gekke is, dat ik aanvankelijk een groot publiek sta, en dat een he- tegen dat programma heb opgezien. Om- langrijk percentage kijkers in „Hoe be- dat het direct wordt uitgezonden moet staat het" voor het eerst met het be- alles wat je zegt onmiddellijk raak zijn. handelde onderwerp wordt geconfron- Nu ben ik nogal secundair reagerend, teerd", zegt hij. „Dat neemt niet weg, Maar toen ik er eenmaal aan begonnen dat ik het standpunt deel van de vak- was viel het erg mee", lieden bij de NCRV: Dick van Ruler Djck van Ruler is geboren in het Fries# kan beter voor een jaar het scherm ont- pjaatsje Kabaard, als zoon van een pre- ruimen, als een voorzorgsmaatregel tegen dikant In 1940 verhuisde hij naar HU aardappelmoeheid'. De NCRV heeft be- lukt. evenals zijn pianist en impressano Dean Manuel. Het nieuws betekende Dick van Ruler tijdens een uitzending ™>r e Ongebveer een jaar geleden brachten I in Zuid-Afrika opgenomen musical bijna alle grote dagbladen in binnen- en I binnenkort ook in Nederland zal roule- buitenland het nieuws, dat de Ameri- j ren. kaanse country- en western-zanger Jlm| /0 ondervindt Jim Reeves posthuum Reeves, oud 39 jaar, in zijn privé vlieg- n0g grotere belangstelling dan tijdens tuigje bij Nashville (USA) was veronge- - „Hoe bestaat het" zal misschien volgend was niet alleen een populair, goed ver kopend zanger, maar tevens een gelief de persoonlijkheid. Na die zwarte julidag 1964 ving in een minimum van tijd „de hoogconjuctuur" van Reeves-platen aan: zijn laatste successen ,.I love you because" en „I want forget you" klommen in Engeland, Zuid-Afrika, Noorwegen en Nederland 0.a. nog hoger op de hitlijst, zijn vele 1.p.'s werden successen, oude opnamen bracht de maatschappij opnieuw op de markt en Jim's vriend Larry Cunning ham maakte een bewogen en eerlijk „Tribute to Jim Reeves", een in me- moriam vrij van kitsch en overdreven sentimentaliteit- Natuurlijk, de comedie ging een belangwekkende rol spelen. Alle media werden ingeschakeld om de verkoop te stimuleren, maar als we ons beperken tot een beschouwing van de muziek, die dank zij Reeves tot stand kwam, dan is het spoedig duidelijk dat de forse, sportieve Amerikaan niet- op korte termijn zal zijn vergeten. Terecht! Een van de verdiensten van Reeves is, dat hij zich in zijn 10-jarige carrière nimmer heeft laten verleiden tot grillig heden om een nog breder publiek te win nen. Hij moge in de laatste jaren meer en meer zijn afgestapt van de onver valste, pure Country-song, Jim's opna men zijn steeds gekenmerkt door een warme voordracht, vakmanschap en Het afbreken van een theologische; knanpe stem Reeves' sono- van „Hoe bestaat het". Ik speelde er studie brengt een merkwaardige neiging dieDe stem fePgt 0D al ziin opnamen tenslotte een ondergeschikte rol in. als met zich mee", vervolgt hij. „Je gaat je "n heel eiee™ accent voor de l£b" een soort proefkonijn. In „Een tegen er tegen afzetten. Maar het merkwaardige Kers het eifde"vooraUeanderenaan- allen" had ik een heel andere taak als was, dai ik in mijn werk als x instredac bers "het einüe voor aUe anaeren aan presentator. Persoonlijk vond ik dat teur bij het Utrechts Nieuwsblad weer veel leuker. Er is veel kritiek geweest onmiddellijk met mijn neus op de theolo- op dit programma. Ik vraag mij af gie werd gedrukt. Kunst interesseert mij waarom. Het berust tenslotte op het-voorzover het een mythe, een droom is. versum. Hij doorliep het gymnasium en p.. Programma voorlopig te laten studeerde vervolgens enkele jaren theolo gie. Maar in 1961 stopte hfl ermee en goed. ging in de journalistiek. vervallen „Eigenlijk begrijp ik niet waarom men mij nagenoeg alleen kent genaam te beluisteren. Het- is daarom plezierig, dat de uitge breide discotheek van „Gentleman Jim" nog heel veel jaren drukke dienst zal doen. Eén van de redenen hiervan is, dat zijn zang heerlijk, verkwikkend tus sen de beat-muziek en de „smartlappen" is. De NCRV zal in de loop van augustus de t.v. show „Five hundred miles away from home" waarin Reeves tezamen met andere Nashville-artiesten als Chet Atkins en the Anita Kerr Singers optreedt, op Nederland I brengen. Ten slotte wordt verwacht, dat enige films van de zanger „Kimberley Jim" een zijn leven. Te wensen ware, dat die aan dacht altijd blijft, want een muziekje LONDEN. 2 aug. Scène: De m-4 autosnelweg ten noorden van Londen, zondag. Een grote, zwarte Rolls Royce, met on doorzichtige glazen, komt snel op, ge volgd door een evengrote, blauwe, Ja guar met vier achterdochtige agenten Een jacht met snelheden van 140 km per uur zet in. Ten slotte stopt de Rolls. Beatles John Lennon en George Harrison stappen uit en zeggen: „Het is in orde, wij zijn het maar." De politie is tevreden en ieder gaat zijns weegs. Verklaart George Harrison later: „Ik denk dat zij dachten dat de auto gestolen komen, met vermindering zo niet de uit schakeling van politieke invloed en met betere dienstverlening aan de luisteraar en kijker. Niet minder dan 830.000 Oostenrijkers verklaarden zich voor die hervorming, maar tot op heden is niets gebeurd. Er werd wel eer hervormingsplan opgesteld maar dit kon niet de goedkeuring weg dragen van de socialistische Kamerfrac tie. Dit veroorzaakte begin deze maand bijna een grote regeringskrisis. De Volkspartij, die het ontwerp het parlement binnenbracht, onaanks het verzet van de coalitiepartner, zweepte tot een fel debat op. Uiteindelijk stemde de Volkspartij er echter mee in dat de onderhandelingen over het ontwerp zou den worden voortgezet in parlementaire subcommissies. Een grote regeringscrisis is vermeden, maar het conflict suddert nog. Onlangs hebben de ministers van de Volkspartij op een kabinetszitting hun veto uitge sproken over een decoratie voor televi siedirecteur Freuna. Van hun kant spra ken de socialistische ministers hun veto uit over een decoratie voor de conserva tieve radiodirecteur Alfons Uebelhoer. De grootste moeilijkheden van de Oos tenrijkse televisie liggen echter meer op het financiële dan op het politieke vlak. De kijkers betalen een kijkgeld van 50 schilling per jaar en zeven procent van het totale nationale advertentiebudget gaat naar commerciële spots. Daar de Oostenrijkse radio en televl- sie juridisch een en het zelfde lichaam zijn. gaan alle inkomsten daar naar toe en zo helnt de televisie het tekort van de radio te dekken. De Oostenrijkse tv zendt gemiddeld 3D uur per week uit op het eerste program ma. plus nog ongeveer 10 uur op het tweede programma, dat nog een testpro- j Een ongemak waarmee de Oostenrijk- LONDEN, aug. De filmster Cary Grant, die pas heeft bekend gemaakt da^ hij verleden maand te Las Vegas, Neva da, in het huwelijk is getreden met de 27-jarige actrice Dyan Cannon, heeft zijn vrouw zondag meegenomen naar hei platteland. Het echtpaar verliet zijn hotel te Bris tol om te ontkomen aan nieuwsgierige verslaggevers en andere belangstellenden- Grant, wiens werkelijke naam Archie Leach is, heeft zijn nieuwe vrouw mee genomen naar Engeland voor ontmoetin gen met zijn in een verpleeginrichting te Bristol vertoevende 88-jarige moeder, me vrouw Elsie Leach. De in Engeland geboren acteur heeti zijn huidige vrouw vier jaar geleden ont moet. Cary Grant was driemaal tevoren getrouwd geweest met Barbara Hu-* ton, erfgename van de Woolworth-zakev. en de actrices Virginia Cherrill en Bets. Drake. DEN HAAG, juli Carillonfilms in Rijswijk heeft opnieuw een film gemaakt in opdracht van Philips. De film, di® werd geproduceerd en geregisseerd doof Ted de Wit, heet „Een Latijns-Ameri kaanse rhapsodie" en geeft in 35 minu ten een beeld van het Zuidamerikaanse continent, van de mogelijkheden die dn economisch gesproken jonge we relddeel heeft, de wijze waarop deze mo gelijkheden worden aangevat en de moeilijkheden die men daarbij onder vindt. Uiteraard daarvoor is het ten slotte een opdrachtfilm zegt de film iets over de rol van Philips in de ontwik keling van dit werelddeel. Met de voorbereiding van de produk tie van deze film werd begonnen in 19°Z De heer De Wit maakte toen een verken nende reis door Zuid-Amerika van vier maanden. Nadat het seen>io tot stand was gekpmen. ondernam hij vergezeld door cameraman Prosper Dekeukeleire en geluidsman Martien van Huystee in het najaar van 1963 een expeditie van vier maanden voor het maken van opna men in Columbia, Equador, Peru. Boli via, Costa Rica. Guatemala. Mexico en Venezuela. Met ter plaatse samengestelde teams werden in 1964 nog opnamen ge maakt in Argentnië Ureguay, Paraguay. Brazilië en Chili. Het meegebrachte materiaal werd ge monteerd door Olga Servaas. de muziek voor de film is van Laguestra en het (Nederlandse) commentaar is gesproken door Ton Lensink. Een groot deel van het program wordt van Duitsland overgenomen. Het popu lairst zijn nieuws, sport en thrillers. gramma wordt genoemd. !se televisie ook worstelt is dat de studio's Ondanks geldgebrek wordt zo nu en dan 'over heel Wenen zijn verspreid. Er zijn iets van uitstekende kwaliteit geprodu-1plannen voor de bouw van een'televisie- ceerd. Men toonde zich ook tegen de centrum in een buitenwijk, maar uitvoe- Olympische Winterspelen van Innsbruck ring van die plannen zit er voorlopig niet opgewassen, !in als gevolg van geldgebrek. Advertentie van Mr. Forever (wellicht wat al te snel was of iets dergelijks hij ziet er een bekleden zijn fans hem met deze onder- jbeetje geheimzinnig uit met zijn zwarte. scheiding) is een genot. I aan één kant doorzichtige ruiten." (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 3 augustus In VARA's radioprogramma „Van Harte" is gister avond tussen kwart over zes en half acht een bedrag van niet minder dan 63.358 gulden aan toezeggingen binnengekomen. Deze actie had tot doel een bedrag van tenminste 12.000 gulden in te zamelen voor de bejaarde Duitser Ernst Bruno Motzko in Essen, die in de oorlog talrijke Joodse onderduikers heeft gered, maar thans zelf in zorgelijke omstandigheden verkeert. Over de bestemming van het resterende bedrag zal nog worden beraad slaagd. Dit was de tweede actie onder de titel „Van Harte". Zoals bekend bracht de eerste uitzending op maandag 19 juli ruim 24.000 gulden aan toezeggingen op voor „Het Oude Koetshuis", een ontmoe tingscentrum voor mensen in nood in Den Haag. Ernst Bruno Motzko (geboren op 2 augustus 1899 in Kattowitz. Opper Sile- ziëi hoorde in 1939 als schrijver bij de afdeling gezondheidszorg van de Luft- achutzpolizei van de gruwelen, die zijn Joodse landgenoten bedreigden in de concentratiekampen. Toen hij te werk werd gesteld n de ghetto's van Sossno- witz en Srodula trachtte hij zoveel mo gelijk de nood te lenigen door uit eigen middelen voedsel en medicamenten te verstrekken. Ook hielp hij vele Joden naar Hongarije vluchten. Toen het ghetto Sossnowitz werd geliquideerd ment zag hij kans de zuster van zijn i inmiddels gevluchte vriend uit de rijen weg te sleuren. Hij verborg haar tot 1943 in zijn ouderlijke woning. Gedurende de hele oorlog maakte Motzko gebruik van de voorrechten, die i hij genoot door het dragen van zijn uni- form, om de Joodse onderduikers van voedsel te voorzien. In 1943 huurde hij een pand om als schuilplaats in te richten. Het was een oude kapperszaak, naast de woning var. een noge Gestapo-functionaris. Naast hei huls werd' een afdeling van de S.a Sturmbogenschutz gebouwd. Motzko vei porg zijn onderduikers dus nagenoeg in het hol van de leeuw. Het waren mej. Hildegard Dzialoszyns- fci, dr. Dreyfuss. diens moeder en zijl zuster Hilde Dreyfuss. Hij onderhield hen van zijn privé vermogen. Toen de Dun sers in 1945 bevel gaven tot de terugtocn uit het Poolse gebied in verband met ui nadering van de Russische troepen, des- serteerde Motzko om voor zijn onderdui kers te kunnen blijven zorgen. Op voor spraak van dr. Dreyfuss werd hij latei door de Russen vrijgelaten. Hij werd uit gewezen. Zijn hele familie werd bij de Poolse vergeldingsactie omgebracht. Vanaf 1946 heeft Motzko getracht in aanmerking te komen voor een „Entscha- digungs"-uitkering, waardoor zjjn pen sioen op een zodanig peil gebracht zou worden, dat hij ervan ziu kunnen bestaan Door invaliditeit, ontstaan tijdens de eer ste wereldoorlog, krijgt hij thans een pen- 1 volgde hij het transport. Op zeker mo-sioen van 175 DM per maand. Er verscheen een zanger op het Knokke Songfestival waarop elk tie nermeisje onmiddellijk verliefd was. Een grote in het zwart geklede Engelse pop zanger die met een gerekte. Chuck Berry-achtige stem zijn liedjes zong. Die liedjes deden het eigenlijk niet eens bij Dave Berry. Zijn act, zijn manier van optreden trok de aandacht. Hij wist zijn grote handen, zijn gezicht en zijn langzame, uitgebalanceerde stappen en bewegingen van de benen zo te brengen dat het succes verzekerd was. Wij waar deerden het bijzonder grappige en goed bij zijn beatiiedjes passende optreden in Knokke met de Persprijs. Niet zozeer zijn zang. maar nog meer zijn persoon lijkheid had hierbij de doorslag gege ven. Dave Berry is in zijn geboorteland al lang een van de ongekroonde koningen van de beat. Hij maakte drie grote hits, waarvan de Chuck Berry song „Mem phis Tennessee" in ons land wel de be kendste is. Andere goed verkochte pla ten zijn ..Little Things" en „Crying Greve". Dave Berry is nu 23 jaar. Zijn verdienste per avond ligt rond de vijf duizend gulden. Hij treedt regelmatig op Voor de BBC- en ATV-televisie in tie nerprogramma's en ook zijn agenda voor voorstellingen in het land kent weinig open plaatsen. „Dat moet ook wel," zegt hij. „Als ik met het zingen geen geld kon verdienen, ging ik direct wat anders doen. Ik wil nu eenmaal een beetje succes in alles hebben. Ik zou ook erg graag acteur willen worden, ik heb al eens een rol in een musical ge had, waarin ik de rol van een popzan ger speelde. Erg fijn om te doen. Ik vind altijd de voorstelling, het Bühne- werk erg belangrijk". Dave Berry kende geen enkele finan ciële reden om aan het festival mee te doen. Hij kwam alleen naar Knokke vanwege het feit dat hij nog nooit op het vasteland was opgetreden en daar geen kwaad in zag. Bovendien dacht hij dat de t.-v. uitzendingen over vijf landen hem een goede publiciteit zouden bezor gen. Hij zong op het festival met groot succes zijn nieuwste plaat „That strange affect". Duidelijk een nieuwe hit op komst! NTS: 19.00 Nieuws tn het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 Journaal voor ge hoorgestoorden. 19.33 Jackie Gleason Show. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Ach ter het nieuws. 20.45 Voordracnt. 20.50 Voorstelling Venetië: 1. Voordracht. 2. Opera-aria's. 3, Toneelfragmenten. 4. Ope rafragmenten 21.40 Dick Powell The atre: Een vriend in de stad, TV-film. NTS: 22.30—22.35 Journaal. NTS: 20.00 Journaal. 20.01 Detective bureau Lynx contra modespionnage. TV- film. NCRV: 20.25 Gevleugelde avonturen: Luchtvaart in burger en tn circuspak. documentaire. 2105 Toonladders: debuut van Jonge artiesten 21.35 Drie sterren een begrip: licht programma. CVK IKOR: 22.10—22.35 Veldtocht der liefde, programma n.a.v. het 100-jarig bestaan van het Leger des Heils. AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. (17.50—18.00 Overheidsvoorlichting: Rou- tineduik langs Curacao's zuidkust. Tekst p J. Roos). 18.20 Voor de kleuters. 18.30 De Springplank: jonge artiesten met licht orkest. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Geestelijke koorwer ken door Concertgebouworkest en koor van de Nederlandsche Radio Unie. 19.55 Pianorecital (opn.): klassieke en moder ne muziek. 20.25 Op de centrale post van de brigade, hoorspel, (herhaling van 8 november 1964). 21.20 Bariton en pla no: klassieke liederen. 22.00 Geestelij ke liederen (opn.) 22.20 Actualiteiten óf grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking 2230 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Hart, hoofd en hand vragen om woord en wiis, want leven moet je met een lied. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht ensemble en zangsolisten. 19.00 Pa ris vous parle: gesproken brief uit Pa- ÏJS. 19.05 Nederlands koorfestival, (opn) indonesiach programma. r €UWS 20 Le2 eens aan in Loosdrecht, gevarieerd programma. 21.40 Kunstrubriek. 22.00 Licht instrumentaal ensemble. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Stereo: Frans-romantische mu ziek (gr.) 23.55—24.00 Nieuws. 18.00 Veronica's jukebox. 19.00 Joost mag het weten. 20.00 Diacologie. 21.00 Non stop populaire platen. 22.30 Jazz- journaal. 23.30 Alle remmen los. 0.100 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 18 45 Sportkroniek. 18.52 Lichte orkestmuziek 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek 19.40 Lichte muziek. 20.00 Amusementsprogramma. 20.45 Ge varieerde muziek. 21.00 Noordzeefestlval: Amusementsprogramma (22.00 Nieuws en berichten!. 23 00 Nieuws 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55 Nieuws 24.000.10 Voor de zeevaart. 18 00 Nieuws. 18.27 Lichte muziek. 18.50 Feuilleton. 19.00 Muzikaal medail lon. 19.30 Nieuws. 20.00 Lichte muziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55—23.00 Nieuws. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.40 Ra diokrant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek 8.15 Gewijde muziek (gr 8.30 Nieuws. 8.40 Licht ensemble. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Moderne grammofoonmuziek 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammo foonmuziek. 11.15 Lichte grammofoonmu ziek. 11.50 Twaalf-uurtjecabaret-pro gramma. 12.00 Touring-Clubtouristische wenken over Nederland. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Grammofoonmuziek. even tueel actualiteiten. 12.50 Koorzang.' lichte muziek 13.10 Klassieke grammofoonmu ziek. 13.35 Musette-ensemble met zangso- listen. 14.00 HildebrandminiafurenIII. De charmante Van der Hoogen, hoorspel (herhaling van 26 juli Jl.)14.40 Heden daagse pianomuziek (gr.). 15.15 Moderne grammof.muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmuziek 17.50 Over heidsvoorlichting: Mens en samenleving. De nieuwe monumentenlijst. Hierover «preekt Mr. R. Hotke. Hoofd Directeur van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. 18.00 Spektrum: Nieuws uit de prot. christelijke organisaties. 07.00 Ook goeie morgen. 09 00 Muziek terwijl u werkt. 10.00 Koffietijd met Ti neke. 11.00 Artisten met eigen stijl. 11.15 Kookpunt. 12.00 Halverwege. 14.00 De draaikolk. 15.00 Woensdagmiddag spe ciaal. 16.00 Nashville Tennessee. 16.45 Tijd voor Toppers. 17.00 Veronica's Teen ager muziek express. 18.00 Veronica's Jukebox. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpa gina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmu ziek (verv 8.50 Voor de kinderen. 9.00 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw. 9.05 Klassieke grammofoon muziek. VPRO: 9.40 Antwoord op eeuwi ge vragen (II), lezing. VARA: 10.00 Amu sementsmuziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Geknipt voor herhaling (opn.). 12 00 Ste reo: Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Scnrammelorkest en zangsolisten: Ween- se muziek. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 .Studentenkoor (opn.) 13.35 Gitaarspel (gr): lichte muziek. 13.45 La- tijns-Amerika wordt wakker, lezing over Cuba en de Dominicaanse Republiek. 14.00 Koor Kunst en Strijd, Amsterdam. Noordhollands Filharmonisch orkest en «olisten: klassieke gewijde muziek. 15.01' Voor en over jonge vakantiegangers 16.00 Nieuws. 16.02 Klassieke grammo foonmuziek 16.30 Voor de zieken. 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snip perdagen. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. 12.03 Festivaria. 12.40 Weerbericht, mededelingen en SOS-be- richten. Daarna: Grammofoonmuziek 12.50 Beursberichten en nrogrammaover- zicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Klassieke muziek 15.00 Nieuws. 15.03 Grammofoonmuziek 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nieuws 16.03 Beursberichten. 16 09 Lichte muziek. 16.45 Schoolkoren. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.15 Lichte mu ziek. 18.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. 12.02 Gevarieerde mu ziek. (12.40 Feuilleton. 13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 15.00 Nieuws. 16.00 Nieuws 17.00 Nieuws. 18 00 Nieuws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6