Duitse ploeg voor strijd in San Sebastiaan Volgend jaar wellicht wereldkampioen J Strijd spitst zich toe TOPSPELERS SCHRIJVEN PLOTSELING AF Bert Boon wint eerste wedstrijd WEST-DUITSERS KLOPPEN VIJANDELIJKE COALITIE Van Piere rukt op naar zesde plaats Amerika nu ronde verder motorsport ingrediënten rond strijd om gouden helm Leimonias organiseert groot toernooi VOOR DE HUIDIGE KNWU-COACH DERKSEN IS JAN JANSEN (2) NIET ZO MAAR EEN SPRINTERTJE IMHOFF IN F.D.-KLASSE BIJNA ZEKER WINNAAR harry van piere SENSATIE LAWAAI SPANNING Enige Oranjedeelnemer onder keurkorps van 's werelds beste speedwayracers zorgt voor daverende verrassing VALLEN EN OPSTAAN IS HET ZWAR(T)E PAD NAAR DE ZEGE.... Op voorlaatste dag van Hollandweek eindigen alle favorieten vooraan..... Piet Cooremans wint laatste etappe Toernooi voor nationale amateurteams Er kan nog meer bij... Tennis op klein Zwitsrlancl Om wereldtitels wielrennen Om tennistitels van West-Duitsland Ronde Zuidslavië Zesdaagse van Twente Tips voor Duindigt Daviscup-toernooi UEFA organiseert voor eerste maal: Judith de Nijs: alle mannen te snel af m I DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 3 aug. In een kille kleine kleedkamer, waar van af de wanden vele groten van de wielersport met een starre glimlach op hem neerblikken, vinden we hem. Schier verscholen achter fietswielen en zachtzijden shirtjes Daar zit hij. Hêt sprinttalent van de toekomst, zoals de kenners met glanzende ogen verzekeren. Hij luistert naar de bijna karikaturaal- Hollandse naam Jan Jansen. Pre cies als zijn grote collega op de weg. Er ontbreekt een „s" aan. „Hè, hè, daar krijg je lucht van," begroet de ijverig trainende Jan ons, terwijl hij knikt naar de home trainer, waarvan de rollen nog zachtsuizend nadraaien. Zwoegend gaat de borst op en neer. Haastig schuift hij een beschermende trai ningsbroek over de warmgedraaide gespierde benen. Meesterlijk Uitslagen Amateur Brame-achtiq lan<i- Italië, Turkije en Zuidslavië. De loting voor de eerste ronde is op 24 aug. Enigszins beduusd hoort Jan Janssen jn Zurich dit allemaal aan. Goed, hij wil wel eens wat hranie-achtig beweren dat hij de grote wereldkampioen van de toekomst is, maar als wij het hem op de man af vragen glijdt er een onzekere blik in de diep achter een bril verzonken scherpe ogen. Het lijkt hem onvoorstelbaar. Jan Janssen bij de eerste vier? Jan Janssen Westchester Country Club in Hari- miSUM flfc. 20.23.57. stelbare? AMSTERDAM, 3 aug. „Dames en herenHaast smekend klonk de stem van speaker Barend Ba- rendsen, die Frans Henrichs ver ving uit de luidsprekers van het Olympisch stadion. Een geweldig protesterend geloei steeg op uit de menigte. „Dames en herenNog eenmaal probeerde de tientallen malen versterkte stem van „wieier Barend" het kabaal te overstem men. Het mocht niet baten. Wat was er dan gebeurd? In de zestien de heat de beslissende van 't speedway-programma dat gister- flitsende reactie razendsnel stijle, kletsnatte wielerbaan op, „gleed" daar een eind door en kwam, toen hij weer naar beneden raasde te vallen vlak voor het gras naast de sintelbaan. Onmiddellijk sprong de Nederlander op, greep zijn motor en zag kans de race uit te rijden. ter het lint. Nico van Gorcum startte slecht. Hij was als derde weg. Spoedig veroverde hij echter de tweede plaats en stormde toen op de Fin Timo Laine af. Op het ..^tiende» overgereden. Nu zijn hoofd had. maakte V an Gorcum geen fout. Hij Genieten spoot weg'en hoewei Miwerd Ik heb een opvolger Dit is hem dan. Jan Jansen 2 van wie Jan Derksen durft te beweren dat hij misschien volgend jaar de regenboog trui op het sprintnummer voor ama teurs zal veroveren. Nu gokt Derksen op een vierde plaats in San Sebastian. Ui) LOOSDRECHT, 3 aug. Op de derde dag van de Hollandweek 1 op de Loos- drechtse plassen heeft in bijna alle klas sen de strijd zich verder toegespitst. Ge steund door een stevige wind slaagden de meeste favorieten er in om ook nu weer in de voorste gelederen te finishen. Hoor dit spannende verloop valt in bijna alle klassen de beslissing voor de hoofd prijs pas op de laatste dag. Een uitzon dering maken de flying juniors en de olympia-jollen, waarin respectievelijk Dudok van Heel en Van der Voort met drie eerste plaatsen praktisch zeker zijn van de eerste plaats in het algemeen klas sement. In de internationale flying dptchman- klasse heeft Fred Imhoff zijn positie aan de kop aanmerkelijk verbeterd. Maan dag startte hij uitstekend. Beter dan zijn grote concurrent Heike Blok, die een halve meter te vroeg over de lijn ging en terug moest keren. Blok lag bij de eer ste boei al weer zesde, maar kwam toch niet veel verder dan een vierde plaats op. de finishlijn. Hij maakte in het laatste rak nog twee plaatsen winst doordat Bark en Van der Hout in dit voorde- windse rak door de vlagerige wind om sloegen. Imhoff, bij de eerste ton op kop, werd In het tweede en derde rak nog bedreigd, maar zeilde daarna meesterlijk van zijn concurrenten weg en was niet meer in te halen. Op de tweede plaats eindigde Jan Schooneveldt, die hiermede zijn theore tische kansen op de hoofdprijs behield. Heike Blok is door zijn vierde plaats een stuk gezakt. In de valkenklasse eindigde De Wilde HAMBURG, 3 aug. Op de eerste dag Van de internationale tenniskampioen schappen van West-Duitsland te Ham burg zorgde de Duitser Bernd Welnmann voor een grote verrassing door de links handige Braziliaanse Daviscup-speler Thomas Koch met 64, 36, 16, 8 w 8—4 te verslaan. Voor de organisatoren begon de titel strijd overigens onfortuinlijk. De Span jaarden zonden na hun zege in de fwale Van de Europese zone van het Davis Cup toernooi ijlings het bericht van verhin dering, waardoor onder meer de als eer ste geplaatste Manuel Santana niet, ver scheen. De als vervanger op het laatste haoment aangetrokken Amerikaan Allan Fox bleef slechts met de grootste -moeite overeind tegen de Duitser Hans Joachim Ploetz: 6—1, 6—4, 5—7, 5—7, 6—1. Ook de bezetting van het dames-enkelspel werd zwakker door afschrijvingen. Maria Es ther Bueno, kampend met een pijnlijke knieblessure, mag hooguit in het dubbel spel uitkomen en de Frangaise Jëanine ■Gieffrig bleef wegens ziekte thuis. op de zesde plaats, maar bleef voor Rolf van den Baumen, die zevende werd. De Wilde staat nog steeds eerste in het alge meen klassement. De dagprijs ging naar Scherpel, die hiermee een flinke sprong in de rangschikking maakte. Oud-f.d,- zeiler Jan Stenhuis eindigde op de twee de plaats. In de finnjollen heeft Hans Sleeswijk in de Belg Rogge een geduchte concurrent. Maandag ging Kogge als eer ste over. de. lijn en Sleeswijk pas als vierde.. Met èen score- Van 231 staat Rogge op dit moment eerste, gevolgd door Otto met 512 en dan pas komt Sleeswijk 144. De uitslagen van de gisteren voor de Hollandweek 1 gezeilde wedstrijden lui den: Flying dutchmanklasse: 1. F. Imhoff, 2. J. Schooneveldt. Valkenklasse: 1. K. Scherpel, 2. J. Stenhuis, 12 m2 klasse: 1. B. v. d. Glas, 2. H. in der Maur. Vrijheidsklasse; 1. R. van Hemmen, 2. J. van Doornewaard. Finnjollenklasse: 1. J. Rogge (B), 2. A. Otto. Flying juniorklasse: 1. D. Dudok van Heel, 2. A. Vunderink. 16 m2 Streepklasse: 1. de Ruyter, 2. J. Visser. Pampusklasse: 1. O. Besseling, 2 L. de Wit. Sternklasse: L. Krijer, 2. R. Vrolijk. SKOPLJE, 3 augusutus Voor Piet Cooremans is de ronde van Zuidslavië gunstig geëindigd. Hij won maandag de laatste etappe, een 38 km. lange tijdrit van Kumanovo naar Skoplje in 49 mi nuten en 3 seconden. In deze rit greep de 21-jarige Zuidslavische sleutelmaker Cvetko Billic de eindoverwinning door een snellere tijd te maken dan zijn landgenoot Andrej Boltezar. Deze werd nu tweede in de eindrang schikking met een achterstand van wel geteld drie seconden. In de morgenuren had de Deen Nilsrn de voorlaatste etappe een 165 km- lan ge rit in lijn van Nich naar Kumanovo, gewonnen in 4 uur 29 min. en 48 secon den. Zijn landgenoot Iversen werd tweede in 4.29.57. Cooremans (6e in 4.30.23) was ook in deze rit de beste Nederlander geweest. Eindklassement: 1. Billic (Z. SI) 45.07.24, 2. Boltezar (Z. SI) 45.07-27; 3. Bonassina (It.) 45.08.48. WIERDEN, 3 aug. Een internationale wielerzesdaagse voor amateurs in Twente startte maandag met een wedstrijd over 75 km te Wierden. Winnaar werd Bert Boom (Markelo) in 1 uur, 58 minuten en 23 seconden. De Duitser Diedriech Leitner werd in dezelfde tijd tweede. Met een achterstand van 30 seconden op het leidende duo kwamen Jan Hesse (Arnhem) en Henk Nieuwkamp (Eer beek) respectievelijk als derde en vierde over de finish. 12 Voetsjollenklasse: 1. J. ten Berg, 2. G. Kroon. Vaurienklasse; 1. S. de Jong, 2. R. Sig ner. Soloklasse: F. Beek, 2. D. Seret. Olympiajollenklasse: 1. W. v. d. Voort, 2. T. Wasterval. (Van onze paardesportmedewerker) Woensdagmiddag om half vier heeft Duindigt de eerste start voor een pro gramma van zeven draverijen en twee rennen, waarin de amatrices en amateurs hun deel hebben met een draverij en een ren. Onze voorspellingen zijn: Operaprijs, 1500 meter: 1 Evaliene; 2 Ellen Tinga; 3 Ever Queen. Aïdaprjjs, 2040 meter: 1 Bird van Hid- dum; 2 Double van de Lente; 3 Boude- wijn B. Rigolettoprjjs, 2040 meter: 1 Double Six II; 2 Dorothea; 3 Caprice Magowan. Double DutchprUs, ren 1200 meter: 1 Pampered Queen; 2 Whirlwind; 3 Mona Lisa. Faustprijs, 2000 meter: 1 Arturo; 2 Ari- zina; 3 Cornet Volann. Amatrice-kampioenschap II, 2000 meter: 1 Austo Scotch; 2 A. Reine Kinley; 3 Adios K- Toscaprijs, 2020 meter: 1 Olivier B; 2 Z the Saint; 3 Fritz Hanover. Beker der Amateurs, ren 2500 meter, amatrices en amateurs: 1 Amigo; 2 Fanny Face; 3 Mitzvah. La Traviataprjjs, 2020 meter: 1 Alpen raaf; 2 Blauwe Reiger S; 3 Benno Signal. Na de derde etappe van de Ronde van Portugal is de stand in het algemeen klassement: 1 Carlos Carvalhoo (Portu gal) 14.16.39; 2. Manuel Correia (Port.) zelfde tijd; 3 Augusto Fortes (Port.) z-t.; 4 Sergio Pascoa (Port.) 14.17.24; 5 Fran cisco Sune (Spanje) 14.19.41; 8 Van Wijnsberghe (België) 14.21.19; 15 Herman Vranken (Belg.) z.t; 16 Van Vlierberghe (Belg.) z.t.; 17 Antoon Houbrechts (Belg.) z.t.; 59 Gevaert (Belg.) 14.27-35; 65 Eric Demunster (Belg.) 14.34.09. RZC ls maandag naar de hoofdklasse van de waterpolocompetitie gepromo veerd. In Utrecht won RZC met 63 van Zwemlust. Het betrof een wedstrijd tus sen de beide eerste klasse kampioenen. In de Cowes Regatta heeft de Hestia van de Nederlander H. A. van Beuningën maandag de Gretton Challenge Cup ge wonnen. „Jan Jansen is een pure sprinter," ver klaart coach Jan Derksen, die met ons de kleedkamer was binnengeslopen, ver heugd. „Hij kan niet anders." Jan Jansen knikt bevestigend. Hij vertelt: „Toen ik vier jaar geleden op de fiets stapte ik had die met werken in Zweden verdiend bleek dat een grote desillusie. Ik wilde vlammen, net als mijn broer Harry, die al eerder reed. Het ging niet. Ik heb in die periode geen wedstrijd uitgereden. Toch zette ik door, maar ging me meer toe leggen op de sprint. In 1962 werd ik eerste in de nationale finale te Roosen daal van de sprint-competitie. Vol trots noemde ik me toen kampioen van Neder land, wat natuurlijk helemaal niet waar was." besluit Jan met een brede ontwa penende grijns, die het moeilijk maakt hem deze bluf kwalijk te nemen. Jan Jansen begreep toen echter wèl dat zijn kansen voornamelijk lagen op dit mooiste maar moeilijkste onderdeel van de wielersport. Vooral ook omdat hij tij dens de clubkampioenschappen het jaar daarop tweede werd achter Joop Captein. In de winter van hetzelfde jaar gooide hij thuis, terwijl de familie rustig over de verdere plannen van beide broers zat te praten ineens als een bom de opmer king over tafel: „dit jaar word ik kam pioen van Nederland." Even werd het stil in de huiskamer aan de Amsterdamse Mercatorstraat. Toen barstte een home risch gelach los. Wie was hij, dat hij dat durfde vertellen? Harry was immers dé man. Harry was toch de grote wielren ner met toekomst! Jan was een aardige jongen, maar hij moest zich niet teveel gaan verbeelden. Toch hield Jan woord. In 1964 wérd hij kampioen bij de nieu welingen. In de finale schakelde hij uit gerekend broer Harry uit! Onmiddellijk ging Jan Jansen nu over naar de amateurs en probeerde enkele weken daarna zijn kansen in het kam pioenschap voor deze categorie. Jan werd echter uitgeschakeld door Bram Breur. „Maar," zegt Jan Jansen nu, „eigenlijk had ik de ware bezieling niet meer. Ik was al tevreden met mijn ene kampioen schap." „Kijk, dat is fout," valt Jan Derk sen, haast bestraffend, in. „Je moet nooit tevreden zijn. Je moet steeds streven naar meer." Toch weet ook Jan Derksen dat de nu twintigjarige sprinter op dit punt veranderd is. Hoewel hij schijnbaar moeiteloos op het Nederlands kampioenschap af stevent, traint hij ervoor met een grote bezieling." „Het is jammer," mijmert KNWU- coach Derksen, „dat Bram Breur in dienst is, zodat die maar weinig kan trainen. Hij is de enige die mijn beste leerling nog tegenstand zou kunnen GELSENKIRCHEN, 3 aug. ln de vijfde etappe van de ronde van West- Duitsland voor amateurs hehben de Duit sers een duidelijke overwinning behaald op de Zwitsers-Belgisch-Nederlandse coalitie. De rit werd gewonnen door de r vorm komt terug DALLAS, 3 augustus De Amerikaan se ploeg is winnaar geworden van de Amerikaanse zone van het Davis Cup toernooi. Arthur Ashe, op de eerste dag reeds overwinnaar van Rafael Osuna .be zorgde te Dallas zijn land maandag in het derde enkelspel een beslissende 31 voorsprong. Hij zegevierde moeiteloos met p 64, 64 over de tegenvallen de Antonio Palafox. Duitser Erwin Derlick, die in de spurt zijn landgenoten Czarnowski (2), Koslar (3) en Gombert versloeg. Czarnowski nam de groene leiderstrui van zjjn land genoot Ebert over. Van de Nederlanders weerde de Noord hollander Harry van Piere zich het best. Deze coureur uit Uithoorn was in het begin van het seizoen een van de beste amateurs, maar een val in de laatste etappe van de ronde van België, toen hij als eerste in het algemeen klassement de zege voor het grijpen had, schakelde hem geruime tijd uit. Nu dan komt Van Piere stilaan weer in vorm: In Gelsen- kirchen legde hij beslag op de 7de plaats. De overige Nederlanders vielen in deze etappe over geaccidenteerd terrein tegen. Dolman (19), op 4.55, Kloosterman (27) op 7.35, Van Middelkoop (29) op 7.39. In het algemeen klassement is Kloosterman nog vierde. Van Piere rukte op naar de zesde plaats. bieden. Dit jaar", weet de immer naar talent speurende oud-wereld kampioen, „leed Jan Jansen nog geen enkele nederlaag tegen een Neder landse sprinter. Ook tegen buitenlan ders bleek zijn kracht. Hij ontmoette onder meer de kampioenen van Duitsland. België en Zwitserland. In matches a deux bleek hij niet te kloppen. Alleen als er met drie man gereden werd schoot Jan Jansen te kort. Daaruit blijkt dat hij nog niet aan de top staat. Nóg niet. Hij moet veel trainen. Clubwedstrijden rijden. Kilometers maken. Hij moet de macht krijgen een groot gat te dichten. Dit jaar," zo vervolgt Jan Derksen, „is zijn enorme vooruitgang al gebleken. Vorig seizoen kon hij nog niet eens de temporitten, die wij iedere dag tijdens de training houden, volgen. Nu heeft hij daar geen moeite mee. Met een beetje geluk in de loting zie ik hem eindigen bij de eerste vier op de aanstaande wereldkampioen schappen," voorspelt de leermeester van Jan Jansen optimistisch. „En volgend jaar is hij, als hij tenminste zo doorgaat, volgens mij een serieus kanshebber voor de regenboogtrui. Ja," besluit hij beslist, terwijl om de ietwat smalle mond een verheugde glimlach verschijnt, „eindelijk heb ik een opvolger." DUSSELDORF, 3 aug. De West- duitse professional ploeg voor de wereld kampioenschapen wielrennen op de baan in San Sebastiaan is als volgt samenge steld: Sprint: Potzemheim en Kanters. Ach tervolging: Kemper en Claesges. Achter grote motoren: Rudolph. Bugdahl en Staudacher. Voor de wegploeg zijn twaalf renners geselecteerd, waarvan er acht zullen starten. De twaalf zijn: Rudi Altig, WolfshohL Kunde. Junkermann. Boelke, Puschel, Oldenburg. Schulze. Glemser, Wiedemann, Wilde en Willi Altig. ZURICH. 3 aug. UEFA (Europese Voetbal Unie) organiseert dit jaar voor de eerste maal een toernooi voor nationa le amateurteams met als inzet een Euro pese beker. Twaalf landen hebben voor het toernooi ingeschreven nl. Nederland, West-Duitsland, Engeland, Oostenrijk, n 'Schotland. Spanje, Frankrijk, Wales, Ier- wereldkampioenSOn de Thunderbird Classic met een totaal van 270 voor 72 holes waarmee HARISON, 3 augustus De Ameri kaanse golf crack Jack Nicklaus heeft op Enige weken geleden ben ik in Zurich geweest. Toen had ik kunnen weten wat ik internationaal voorstelde. Het heeft niet zo kunnen zijn. Ook daar regende het net als in Holland. De baan was glad. Ik viel. Het bezorgde me een wond aan mijn hand en aan mijn dijbeen. Die aan mijn hand is het ergste, omdat dat hin derlijk is bij het aanzetten. Toch heb ik nog een race gereden. Maar moest be hoorlijk afzien. Ik heb de „grote" jon gens daar bekeken. Ze zijn snel. „Maar", en opeens komt er een felle, bijna verbeten, klank in zijn stem, „of ik nu de mindere van een Trentin of Mo reion ben of niet, ze zullen moeten vechten om mij te kloppen." De hele winter heeft Jan fanatiek ge traind om zijn lichaam in een blakende conditie te brengen. Een aanbod van de de KNWU om op kosten van de bond een maand in Oost-Duitsland te trainen sloeg hij af. Jan wilde het op eigen hout je doen. Hij ging schaatssen en deed aan krachtsport. Het resultaat is goed te merken. Zijn lichaam ontwikkelde zich tot de gestalte van een prachtige atleet. De benen werden zwaar, gespierd en loodrecht, zoals voor een goede sprinter vereist is. Hij heeft alles voor zijn sport over. weet vader Jansen trots te ver tellen. hij 18 slagen onder par bleef, gewon nen. De zege leverde hem een bedrag van 20.000 dollar (ca. ƒ72.0001 op. In de loop van dit jaar heeft Nicklaus reed» ruim 100.000 dollar 360.000) aaB prijzen in de wacht gesleept. Inderdaad. Jan Jansen leeft voor De uitslag van de etappe luidt: 1. Der lick (Did) de 160 km (LinzGelsenkir- chen) in 4.15.20: 2. Czarnowski (Did), 3. Koslar (Did), 4. Gombert (Did), allen z.t.; 5. Ruppaner (Zwits.) op 17 sec.; 6. Notaerts (Belg.) op 3.58: 7. Harry van Piere (Nederland), 8. Unger (Did), 9. Muecke (Did), allen z.t.; 10. Geleen zijn sport. Want terwijl wij de uit- (Belg.) op 4.35: 19. Eef Dolman (Ned.) op; 7npk-eii in dp snmhprp stadion 4.55: 27. Kloosterman (Ned.) op 7.35: 29 gang zoeKen in ae somDere siaaion André van Middelkoop (Ned.) op 7.39. Algemeen klassement: 1. Czarnowski (Did) 20.02.16: 2. Ebert (Did) 20.07.11; - f Ondanks ziin blessure is meer van Okhrid (Macedonië) gehouden 3. Luethi (Zwits.) 20.12.06; 4. Kloosterman unaanKS zijn piessure lange afstands zwemwedstrijd gewonnen. catacomben, ratelt alweer de echo belgrado, 3 augustus Onze land- van de hometrainer door de holle genote Judith de Nijs heeft een in het (Ned.) 20.13.01; 5. Rupflin (Did) 20.13.15: i Jan Jansen reeds met zijn training (1 Van Piere (Nederland) 20.13.29: 13. begonnen. Op weg naar het onvoor- Dolman 20.18.37; 17. Van Middelkoop Over 34 km maakte zij een tijd van II uur 8 minuten en 5 seconden. De Egypte naar Hnafi werd tweede, de Zuldslaviër Boyadji derde. V an Gorcum in 't i»oiid f DEN HAAG, 3 augustus Leimonias. de oudste tennisclub van Den Haag houdt op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 augustus a.s. op Klein Zwitserland een internationaal clubtoernooi. Hieraan zal worden deelgenomen door Leimonias, de All England Club, een Belgisch selectie team en Rot Weiss Keulen. Het is een halve competitie met in elke wedstrijd twee enkelspelen voor de heren, twee voor de dames, een herendubbel en een damesdubbel. Leimonias is voor deze gelegenheid versterkt. Bij de heren speelt naast het Leimoniaslid Evert Schneider, de natio nale kampioen Tom Okker. De dames vertegenwoordiging wordt gevormd door Ada Bakker (Leimonias) en Marijke Jansen (De Metselaars). Van de buiten landse ploegen is vooral de All Engeland Club van behoorijk gehalte met Alan Mills (vijfde van de Engelse ranglijst en van de winter winnaar van het toernooi in Zuidlaren), Oud-Daviscupspeler John Barrett, mevr. Mills en Vera Roberts. Zij overleefden dit jaar allen de eerste ronde van Wimbledon. België wordt vertegenwoordigd door Etienne Houdmont, Ronald Bettens, Mi- crele Kahn-Rotta en Monique Bedoret. Het Duitse team bestaat uit Bernd Wind- hoff, Winfried Kill, Inge Schubel en Re- nate Bruer. Speciaal voor deze wedstrijden is op Klein Zwitserland tijdelijk een tweede centrecourt gebouwd. de,enige Nederlander. Nico van Gorcum. in ,iT-, en Manfried Poschenneder die vierde Derde plaats. Dus toch nog een punt was klassement tot dan toe. voor Nico van Gorcum, dacht het opge wonden publiek. Geen enkel punt. Gespannen stonden de vier ach- oordeelde de )ury. Dit had onmiddellijk r T dit gezelschap van louter buitenlandse speedwaysterren beslist niet ten onder ging. Integendeel! Aan het begin van die sensationele zestiende heat leidde hij met drie gewonnen wedstrijden. Deze ronde zou de beslissing kunnen brengen. Im mers, de tegenstanders waren Timo Lai- ne, die ook drie manches had gewonnen met een punt minder, de Zweed Gunner Malmquist met twee punten achterstand een woedend protest van de ruim 25.000 toeschouwers tot gevolg. Nico van Gor- oum ging protesteren. Driftig stapte hij naar de wedstrijdcommissie. Driftig ook gesticuleerde hij met zijn armen als om zijn woorden van meer kracht en inhoud te voorzien. Het hielp. De jury zwichtte. „Nico van Gorcum zal moment dat Nico van Gorcum de recht geschieden," deelde de opgewon- Fin voorbij leek te gaan viel deze, den stem van Barend Barendsen mee met het bovenvermelde gevolg. Men kon een speld horen vallen. „Er b zal worden overgereden," wist spreker ondraaglijk spannende vervolgens te vertellen. Heel het sta- heats duurde het voor de beruchte aangevallen wist hij zgn kopposi- - Q Tevoren had het publiek al meer kun- tie te handhaven en daarmee de avond in Amsterdam om de gou- ^teVz" de g0^.en helm te veroveren. Een ge- den helm werd georganiseerd was schot Gordon McGregor ook de wieier- weldige en indrukwekkende pres- de Fin Timo Laine gevallen. De baan op. echter zonder berijder, die op tatie die het publiek met een Hagenaar Nico van Gorcum, die ^d£ie dat hei" verdiend - warm applaus hono- vlak achter hem reed, spoot in een! ook was gebleken dat deze avond deireerde

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7