Pater B. Rademaker viert zilveren priester ju Grote belangstelling voor bijbelretraites H.H. Missen 0TTGERING euro: Gebouw aan Spaarne geeft meer armslag Ook aandacht voor strafte rokers Woningbouw in Warmond ten einde Haarlems damesatletiek op nationaal niveau Jubilerend Atmodes organiseert interland Aan- en verkoop gronden Raad mag besluiten Aöenda Haarlem en om vloerkleden reinigen ONREGELMATIGHEDEN BIJ OPENBARE WERKEN TE HAARLEM Stuif-Stuif is trekpleister Laat nu Uw Taunusl2M.I7M.20M Jubileum mevr. C. Diederiks Promotie water- polowedstrijden Autokrakers op dievenpad Raad Warmond Franse meisjes zondag favoriet W.I.K. naar Geldermalsen A. Lagendijk uit raad Bloemendaal Geslaagden Kath. Vakschool Noord wijk Examen brandwacht Nieuwe secretaris Reclasseringsraad APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1965 PAGINA NOORDWIJKERHOUT, 7 aug. Zondag 8 augustus viert pater B. Rademaker in het St. Clemens retraitehuis zijn zilveren priester feest. Deze uit Soest geboortige redemptorist heeft dan na zijn priesterwijding 25 jaar gewerkt in de tehuizen van zijn congregatie in Amersfoort, Seppe en Noord- wijkerhout. Gewerkt in de teams van priesters in hun veelzijdige taak in de retraites en op elk ge bied van de zielzorg, waar zij nodig zijn. Pater B. Rademaker uit Noordioijkerhout. Voor he! reinigen van TAPIJTEN|| f275 perm2 naar door U zelf gebracht en gehaald f 2.50 per m2 voor GARAGE .PETERS" c? Haarlem: Heemstede: Aerdenhout: Bloemendaal: Films Cabaret Tentoonstellingen Hillegom Noordwijk Noordwijkerhout Leiden En in de loop der jaren drong bij pater Rademaker hoe langer hoe ster ker het besef door, dat er in het gods dienstig leven van de christenen iets elementairs ontbreekt. Men beleeft zijn christen-zijn teveel alleen aan de buitenkant. Er is onvoldoende diep gang. Pater Rademaker vindt het zijn taak het godsbesef bij de christenen te verlevendigen en daarvoor put hij uit de beste bron, de eerste bron, Gods woord zelf in de bijbel. Kardinaal Suhard van Parijs heeft in zijn vastenbrief van 1948 al gewe zen op datgene wat de wereld nodig heeft, méér godsbesef." Omstreeks 1958 begint pater Rademaker met de uitwerking van zijn plannen om speciale bijbelretraites te gaan houden en hij kreeg gunstige, positieve reacties. In 1960 nam hij deel aan een twee en een halve maand durende studie reis naar de bijbelse landen en tijdens die trip, die onder leiding stond van het Pauselijk Bijbelinstituut in Rome heeft pater Rademaker een groot aan tal dia's vervaardigd, die hem bij zijn retraites van groot nut zijn. Deze bijbelretraites hebben inmiddels ruime bekendheid gekregen tot in Bel gië toe, al ontbreekt het pater Rade maker nu aan voldoende tijd om elders dan in Noordwijkerhout deze retraites te geven. Nu merkbaar de interesse HAARLEM, 7 aug. Deze week heb ben in totaal 9.498 kinderen de Stuif- Stuif in de Badmintonhal aan de Kle verlaan in Haarlem bezocht. Dit aantal was over de volgende dagen verdeeld: Maandag bezochten 2.062 kinderen de Stuif-Stuif, dinsdag waren dat er 2.828, woensdag 2.291 en donderdag 955 kinde ren. Door het mooie weer van donderdag was het aantal jeugdige bezoekers sterk gedaald. Op vrijdag kwamen 1.362 kin deren de Stuif-Stuif bezoeken. Vorig jaar was hte aantal bezoekers over dezelfde periode aanmerkelijk lager; toen be zochten namelijk 7.037 kinderen de Stuif- Stuif. Volgende week kunnen de kinde ren boven de zes jaar weer iedere dag in dit kinderparadijs terecht. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H., 11.15 en 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30. 8.30 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H., 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H.. 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30 8.45 H., 10.30 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H., 11.30 en 18 uur. H. H. Elisabeth en Barbare, Paal Krugerstraat: 7.30, 9.15 H„ 10.45, 12 en 17.30. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H.. 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H., 10, 11.15, 12.30 en 18 uur. H. H. Peters en Paulus: 7. 8.30. 10 H., 11.15 en 19 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplant soen: 1, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drieëenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., 12 •n 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 6.45, 7.45, 8.45 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. Spaarndam: 7.30, 8.30 H., 10.30 en '2 uur. voor meer bijbelse oriëntering bij een bredere laag van de bevolking groeien de is heeft pater Rademaker reeds ver gevorderde plannen om een boekje te doen uitgeven, dat getiteld zal zijn „Kor te bijbellezingen voor iedere dag van het liturgisch jaar" Wanneer het zal verschijnen is nog niet bekend. Als een logische voortzetting van de bijbelstu die is pater Rademaker ook ingescha keld bij de vergevorderde plannen voor het houden van „Oecumenische retrai tes". (Advertentie) Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 - Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 HeemstedeBinnenweg 137 Tel. 84373 HAARLEM, 7 aug. De verbou wingswerkzaamheden aan het huis Schalkwijkerweg 125 te Haarlem, dat wordt bewoond door een ingenieur van de Haarlemse dienst van openbare wer ken, zouden aanleiding geworden zijn tot onregelmatigheden als gevolg waar van twee personen uit hun functie zijn geschorst. Naar ons wordt meegedeeld zou met bonnen zijn geknoeid. Op deze manier kon het gebeuren dat materialen en werkzaamheden in reke ning werden gebracht bij de gemeente, terwijl zij in feite betrekking hadden op privé-werkzaamheden. De juiste om vang van de schade is nog niet be kend. Het zou gaan om een bedrag van omstreeks vierduizend gulden. Het huis in kwestie was reeds lang eigendom van de gemeente Haarlem. De oorspronkelijke bewoners, landbou wers, die voor de stadsuitbreiding hun land en hoeve moesten verlaten, heb ben enige tijd geleden elders onderdak gevonden. Het vrijgekomen pand werd toen bestemd tot woonruimte voor de ingenieur en zijn gezin. In verband met deze verhuizing besloot de gemeente het pand een grondige restauratie te doen ondergaan. In de huidige fase van on derzoek kan niet met zekerheid worden gesteld of er opzettelijk fraude in het spel is. HAARLEM, 5 augustus Het me- disch-maatschappeljjk consultatiebureau voor alcoholisme voor Haarlem en omstreken heeft verslag uitgebracht over het jaar 1964. Daarin deelt het bestuur onder meer mee, dat finan ciële moeilijkheden hebben belet, dat het pand Spaarne 62 kon worden aan gekocht. Het pand is nu gehuurd en de werkzaamheden om het in orde te brengen zijn met bekwame spoed ter hand genomen. Het bestuur memo reert met dankbaarheid dat de over heid de vestiging van de klinische af deling en de uitbreiding van de accom modatie heeft mogelijk gemaakt. In de loop van het verslagjaar heb ben de besturen van de consultatiebu- Advertentie) TELEFOON 80461 HEEMSTEDE HAARLEM, 7 aug. Gisteren vier de mevrouw G. Diederiks-Bedaard (me juffrouw Trudy) haar 25-jarig jubileum als cheffin van de naaizaal bij de N.V. Kerko. In de kantine van het bedrijf sprak de directeur, ir. A. J. C. Nolte, haar als eerste toe. Hij memoreerde, dat mevrouw Diederiks in deze 25 jaar gewerkt heeft in de drie Kerko-bedrij- ven, Amsterdam, Monnickendam en Haarlem en dat zij de positie, die zij thans heeft, dankt aan haar goede eigen schappen, doch bovenal aan haar wil om wat te bereiken. Hij dankte haar voor al datgene, wat zij in deze jaren voor het bedrijf heeft gedaan en bood haar een stereo-pick- up aan, die hij vergezeld deed gaan van een geschenk onder couvert. De heer Verstegen, bedrijfsleider, bracht daarna in herinnering, dat jubi- laresse als 14-jarig meisje, in de func tie van leerling-naaister, bij Kerko be gonnen is. Hij bood namens alle mo- dinettes en kaderpersoneel een automa tische broodrooster aan, die overhan digd werd door de jongste modinette, mej. M. Lijten. Als secretaris van het pensioenfonds en als bestuurslid van de personeels vereniging bracht de heer J. v. d. Weij- den de mensenliefde van mevrouw Die deriks naar voren en overhandigde haar een brief met de mededeling van een storting in het pensioenfonds. De heer J. Versteegh bood namens het gehele kantoorpersoneel een antiek koperen theelichtje aan en de heer G. de Vreede sprak als lid van de jubi leumcommissie hartelijke woorden en deed deze vergezeld gaan van een fles wijn. Tenslotte dankte de jubilaresse allen voor de hartelijke woorden en mooie geschenken. reaus van Amsterdam en Haarlem be sloten tot een nauwe samenwerking. De indruk van het bureau is, dat de belangstelling voor het vraagstuk van het alcoholisme in Nederland iets toe neemt. Op 1 januari 1965 waren er 498 personen in behandeling. Er wer den 138 patiënten afgevoerd, zodat in totaal 636 personen contact hadden met het bureau. 'Van hen kwamen er 352 uit Haarlem en de rest uit de omlig gende gemeenten. In 1964 werden aan de spreekuren 4.751 bezoeken gebracht, verdeeld over Haarlem met 4.334, Velsen met 219, Zaandam met 102, Beverwijk met 40 en Hillegom met 55 personen. Het aan tal processen-verbaal wegens openbare dronkenschap in het arrondissement Haarlem bedroeg 213. Duidelijk is gebleken, dat in de groep jeugdige personen onder de jus titiële contacten aanzienlijk meer niet- verslaafden voorkomen dan kan wor den verwacht. Het is, aldus het bu reau, verheugend dat zo vele contac ten reeds in een zo vroeg stadium wor den gelegd. Van het contact met het bureau kan stellig een preventieve werking uitgaan, aldus het jaarver slag. Van de ziekenfondsraad werd be richt ontvangen, dat de klinische af deling zal worden erkend als zieken huis met beperkte doelstelling onder de aanduiding neurosenkliniek. Dit houdt onder meer in, dat de algemene zie kenfondsen de verpleeggelden kunnen vergoeden. Vermoedelijk kan volgend jaar zowel individuele als groepsthera pie klinisch en ambulant worden ge geven. De mogelijkheden om ook andere verslavingen zoals roken via het bu reau te behandelen wordt overwogen. Vele alcoholici roken immers ook veel. De meesten gaan meer roken, koffie drinken of snoepen, als zij werkelijk niet of minder gaan drinken. Tot een afzonderlijke behandeling van rokers is het niet gekomen. Het destijds ge uite vermoeden dat het alcoholisme onder vrouwen toeneemt werd in de praktijk bevestigd. De beslissingswedstrijd SNA 1Kroos- duikers 1 die verleden week wegens te koud water gestaakt werd is opnieuw vastgesteld op dinsdag 10 augustus in Heemstede. Indien na de gewone speel tijd de strijd onbeslist is moet weder om met 2x3 minuten zuiver spel worden verlengd. Deze wedstrijd gaat om het kampioenschap van de derde klasse A. VOGELENZANG, 7 augustus Zeer waarschijnlijk zal de heer A. Lagendijk zich het volgende jaar niet meer be schikbaar stellen als lid van de gemeen teraad van Bloemendaal. Hij hoopt vol gend jaar juni zijn zeventigste verjaar dag te vieren en vindt dit een mooie ge legenheid om een jongere vertegenwoor diger van de AR-CHU een kans te ge ven. Jarenlang heeft hij eerst met de heer Van Haaster en later met de heer Buschman in de Raad de belangen van de Vogelenzangers behartigd. Men ziet hem dan ook node gaan. WARMOND, 7 aug. Het verkrij gen van de beschikking over de gron den in het uitbreidingsplan Endepoel is van het allergrootste belang om de zo noodzakelijke woningbouw, in het bijzonder de woningwetbouw, voortgang te kunnen doen vinden daar er elders in Warmond geen gronden meer zijn. Aan het bouwen van woningen is dus een einde gekomen en ter illustratie hiervan diene, dat het aan de gemeen te toegekende woningcontingent voor 1964 niet gerealiseerd kon worden. Tot de in dit uitbreidingsplan nodige gronden behoren diverse percelen ei gendom van de heer P. Ciggaar uit Sassenheim. Pogingen om o.a. deze per celen bij minnenlijke schikking aan te kopen hadden in het verleden geen suc ces, zodat een onteigeningsprocedure werd ingesteld. Na langdurige en moei zame besprekingen is het thans echter toch nog gelukt tot overeenkomst te komen. Men hoopt thans van ganser harte dat ook de diverse instanties hun goed keuring aan deze koop zullen hechten. De koopsom bedraagt in totaal ƒ233.930 waarin begrepen een bedrag van 63.511 wegens vergoeding voor der ving van inkomsten. Het was geenszins te verwachten dat ingeval van onteigening deze gronden op gunstiger voorwaarden te verkrijgen zouden zijn gelet op de bijkomende kos ten die aan een onteigening verbonden zijn. Ook kan het verwezenlijken van deze transactie nu op een aanmerkelijk vroeger tijdstip plaats vinden. De aan- koóp van deze grond is o.a. een van de punten die de raad der gemeente a.s. dinsdag op de agenda krijgt. NOORDWIJK, 6 aug. Bij de politie kwamen verschillende meldingen bin nen, dat gedurende de nacht op straat geparkeerde auto's waren opengebro ken. Vooral in het noorderkwartier en aan de Beethovenweg bleken de dieven te hebben huisgehouden. Portieren wer den vernield of beschadigd, terwijl di verse goederen uit de wagens waren ontvreemd. Men vermoedt dat hier Duitse nozems aan het werk zijn ge weest, die er p r auto op uit trekken. Daar dergelijke diefstallen vrij regel matig plaatsvinden en geanimeerd worden door de aanwezigheid van vaak waardevolle voorwerpen in de auto's, wordt logiesgevers geadviseerd de gas ten op het gevaar van diefstal te wij zen en hun te verzoeken geen goede ren of papieren in geparkeerde auto's achter te laten. WARMOND, 5 aug. De gemeente raad van Warmond komt dinsdag 10 augustus in openbare vergadering bij-ij een om een aantal voorstellen van B. en W. te bespreken. Aan de orde zijn ondermeer een voorstel tot het aangaan van een geldlening ter grootte van 105.000 ten behoeve van de recon structie van de Burgemeester Ketelaar straat en een voorstel tot aanvaarding en overdracht van een strook grond en tot aankoop van diverse andere stroken grond aan de Burgemeester Ketelaar straat, eveneens ten behoeve van bo venvermelde reconstructie. Een voorstel om toestemming te ver lenen tot het innemen van een ligplaats voor een woonschip 'in de Dinsdagse Wetering is eveneens aan de orde. Ver der zal de raad nog beslissen over de aanschaf van nieuwe leer- en hulpmid delen voor het eerste leerjaar van de r.-k. scholen in Warmond. NOORDWIJK, 3 aug. Aan de ka tholieke vakschool van de zusters J.M.J. aan de Bronckhorststraat te Noordwijk zijn geslaagd voor coupeuse: P'hilma Heemskerk, Ria Plug en Toos van Schie. Voor het overgangsexamen tweede jaars slaagden: Corry van Beelen, Nel Compier, Petra van Duyn, Elly Hoo- gervorst, Ineke Hoek, Joke van Kan en Tiny van Schie. Voor het diploma eerste jaars slaag den: Corry Bierman, Nel Beugelsdijk, Joke Geerlings, Tonnie Jansen, Leny Salman, Tiny Wijnands, Gerda van Zuijlen en Bertha Zuidhoek. Geen enkele kandidaat werd afgewe zen. GESLAAGD De dames M. G. G. de Ridder en C. G. J. van Went slaagden voor het diploma gezinsverzorgster aan het Opleidingshuis Katholieke Ge zinszorg te Den Haag. Beiden volgden hun praktijkjaar bij de Stichting Kath Gezinszorg Noordwijk. Voor het HBS- diploma A slaagde aan het St. Domi- nicus-college te Nijmegen Anton van der Meer uit Lisse. ZANDVOORT, 7 aug. Voor het di ploma brandwacht 2e klas zijn ge slaagd de heren K. Loos, R. v. d. Mije, N. Paap, J. C. Termaat, M. W. Terol, en J. H. Weber; het diploma brand wacht eerste klas behaalde de heer J. H. Hoogstraten. Allen zijn leden van de vrijwillige brandweer Zandvoort. Geen van de kandidaten werd afgewezen. HAARLEM, 7 aug. In de atletiek- clubcompetitie speelt in de hoofdklasse zowel bij de heren als bij de dames een Haarlemse vereniging een belang rijke rol. Bij de heren is dat de HAV- Haariem, die al meer dan veertig jaar onafgebroken bij de besten behoort. De Haarlemse Dames Atletiekvereniging „Atmodes" daarentegen startte drie jaar geleden, bij de aanvang van het competitiesysteem, in de laagste Mas king naar de hoogste regionen opge- se en is vandaar zonder onderbre king nagr de hoogste regionen opge klommen. Een respectabele prestatie voor een vereniging, die dit jaar pas haar tienjarig bestaan herdenkt. Ook voordat Atmodes werd opgericht, 17 juni 1955, kon Haarlem bogen op damesatleten van nationaal niveau. In dertijd kwamen die uit GITA, waarin echter op een gegeven moment onover komelijke moeilijkheden rezen tussen bestuur en wedstrijdploeg. De wedstrijd- HAARLEM, 6 aug. De Haarlemse gemeenteraad behandelt in de eerstko mende vergadering een grote serie raadsstukken die betrekking hebben op aan- en verkoop van gronden en perce len. Aan de n.v. Orthopaedische fabriek voorheen Willem Fransen te Dordrecht kunnen voor 27.000. worden verkocht de percelen Gasthuisvest 17a en Klein Heiligland 103. De panden worden ge moderniseerd. De heer W. de Graaf te Haarlem wil het perceel Westkolk 26 te Spaarndam kopen voor 4.000. Het per ceel Jacobstraat 15 kan tegen bijbeta ling door de gemeente van 3.000. wor den geruild met de heer K. de Bruin te gen Preangerstraat 2. De gemeente kan voor, 12.000. overgaan tot aankoop van de percelen Rozemarijnsteeg 10, 12, 14 en 20. Aankoop is van belang voor de sa nering van de buurt. Hetzelfde motief geldt voor aankoop van de percelen Rozenprieel 25, Barendsestraat 4, 6a, 6b. 6c, 6d en Delftstraat 43 zw/rd. die kunnen worden aangekocht voor 16.500 in totaal. De vereniging Groen van Prinsterer wil terrein kopen aan de Vorsterman van Oyenstraat tegen 45. per m2 om daar bergruimte kleed- en wasruimte bij een gymnastiekzaal te bouwen. De ge meente kan in Zuid-Schal'kwjjk plus mi nus 2.400 m2 grond kopen van de Haar lemmermeerpolder tegen 2,50 per m2. De gemeente is in de gelegenheid in Zuid Schalkwijk van de Vpfhuizerpolder aan te kopen een stuk grond van 17.960 m2 tegen 2,50 per m2. Beide aanko pen dienen ter uitvoering van het uit breidingsplan Schalkwijk. De fa. G. Metzelaar te Haarlem wil voor de bouw van 'n bedrijfspand grond kopen aan de Amsterdamsevaart hk Prins Bernhardlaan tegen 45. per m2. Het gaat hier om 2.920 m 2. De Nederlandse Vouwwandenfabriek wenst circa 600 m2 f-ond aan de Rutherfordstraat tegen 50. per m2 voor de bouw van een vouwwanden- en jaloezieënbouw. Van Wooning's Kistenhandel wil voor de bouw van een kistenfabriek 761 m2 grond in de Waarderpolder tegen 70. per m2, woning en kantoor wenst de heer H. Ki- lian grond te kopen aan de Belgiëlaan tegen 55. per m2. HAARLEM, 6 aug. Aan de gemeen teraad van Haarlem wordt voorgesteld een krediet van 410.000. te voteren voor doortrekking van de Europaweg in zuidelijke richting tot aan de Amerika- vaart. Dit weggedeelte is 480 meter lang. Voor het treffen van voorzieningen aan de kanoloods aan de Schalkwijker weg, die is verhuurd aan de kanover eniging De Spaarne vogels, wordt een krediet gevraagd van 4.450. Een krediet van 53.000. wordt ge vraagd voor inrichting van de nieuwe Hildebrandschool voor mulo aan de Rembangstraat. De raad wordt voorge steld een bedrag van 16.123. beschik baar te stellen voor de eerste inrichting van drie lokalen en hoofdenkamer van de katholieke kleuterschool Francesco in de Boerhaavewijk. Gevraagd wordt een voorschot van 233.700 te verlenen aan de Woning stichting Haarlem voor vernieuwing van de kozijnen van de woningen, behorende tot het complex van 189 woningen aan de Krusemanstraat, Schaepman- straat, Craandijkstraat en Oltmann- straat. In verband met de opgetreden kosten stijgingen en ruimere opzet van het 50.000/6.00 V.-onderstation aan de Leid- sevaart wordt gevraagd 600.000. kre dietverhoging toe te staan boven de reeds gevoteerde 3.200.000. De U. V. V. wil overgaan tot het in richten van een derde uitdeelpost van warme maaltijden aan bejaarden. In richtingskosten worden geraamd op 5.200. Voor dit bedrag verzoekt de U. V. V. subsidie. De post jumelage is 10.500. te laag gebleken. De raad wordt verzocht een krediet te voteren om dit tekort te dek ken. Burgemeester en wethouders ontvin gen een brief van mevrouw T. Kerk- hoff-Pet, waarin zij bedankt als lid van de gemeenteraad. Aan het raadslid Brostowski is desge vraagd medegedeeld, dat de opening van de Stuif-Stuif op zondagavond 1 augustus geen officieel karakter droeg. Het raads lid had geprotesteerd wegens officiële opening op zondag. Voor het aanbrengen van voorzienin gen en herstellingen aan de zich op het sportterrein aan de Planetenlaan be vindende opstallen met inbegrip van de lichtinstallatie voor het oefenterrein wordt aan de raad een krediet gevraagd van 23.800. GEMEENTERAAD De eerstvolgen de vergadering van de Zandvoortse ge meenteraad is vastgesteld op dinsdag 31 augustus. MICROVOETBAL De microvoetbal vereniging „Zandvoort" houdt een alge mene vergadering op dinsdag 10 augus tus in hotel Keur. atletes vormden toen een eigen vereni ging, waarmee zij GITA een dodelijke klap toebrachten. Het enthousiasme van de werksters van het eerste uur over leefde de moeilijke beginjaren. Maar met de komst van Ellen Ort werd een vaste plaats in de Nederlandse atletiek veroverd. In 1958 kwam zij als een veel belovende hoogspringster bij Atmodes, een jaar later wend zij als sprintster opgesteld in de Nederlandse ploeg en sindsdien kreeg de naam Atmodes een steeds vertrouwder klank in de topat- letiek. Ellen Ort miste de Olympische Spe len van Rome op 0,1 sec. Door exa mens bereikte zij haar top juist iets te laat. Bij revanche-wedstrijden in Amsterdam versloeg zij echter verschil lende buitenlandse Olympische deel neemsters Korte tijd later kwam Jos van Duffelen op het wedstrijdtoneel, en twee jaar lang was zij de beste Nederlandse juniorsprintster. En daar na verscheen Mieke Sterk, de derde Atmodesiaan die zich opwerkte tot de Oranjekleuren. Niet tot de hoogste Ne derlandse top kwam Ans Pennarts, die eens furore maakte door op een dag viervoudig Nederlands-B-kampioene te worden. Er zit dus een bloeiend leven in de HDA VAtmodes. Rond de genoemde atletes werd een hechte ploeg samen gesteld, die dit jaar hoge ogen gaat gooien bij de strijd om het Nederlands ciubkampioenschap. Een finaleplaats is al zeker gesteld, en dat is een mooi resultaat in dit jubileumjaar. Na het in gebruik nemen van de Haarlemse sintelbaan vorig jaar heeft Atmodes ook organisatorisch nationaal een zeer goede beurt gemaakt door de organisatie van een damesvijf- kamp, waarop de Tokyo-candidates Lia Hinten en Ellen Ort hun kunnen moesten tonen. Dit is zozeer in de smaak gevallen bij de KNAU, dat de actieve voorzitster Ria Ineke-de Vos, tien jaar de motor van Atmodes, ver zocht werd de meisjes interland Ne derland-Frankrijk te organiseren. Dientengevolge zijn de Franse meis jes het aanstaande weekend in Haar lem te gast. Een aangenaam verblijf vermoedelijk, want zij zijn favoriet voor de overwinning. Het programma van deze jeugdin- terland kreeg een grotere aantrekke lijkheid toen ook de organisatie van het Nederlandse kampioenschap steeple chase aan Haarlem toegewezen werd. De voornaamste gegadigden voor deze titel zijn De Schipper (Memphis-En- schede) en Van Eekelen (Thpr-Roosen- daal) De Nederlandse meisjesploeg, die zon dag uitkomt tegen Frankrijk, is ais volgt samengesteld: 100 m: Kok (ADA) v.d. Berg (De Keien) 200 m: Klaassen Bos (Sagitta)vd Berg (De Keien) 800 m: Lenferink (Tubbergen)—Bos man (Numaga) 80 m h: v. Santen (ol. 48)Stoutjesdijk (Zierikzee) verspr: Klaassen Bos (Sagitta)Nol ten (OL'48) hoogspr.Kruk (ADA) Zandvliet (LDA) speerw.: v. Santen (ol.48)Abercrombi (Sperwers), discus- w.: Oorthuis (DEM)Zandvliet (LDA), kogelst.: Postema (Nogron)—v. d. Kruk CAV'40) 4x100 m: Wokke (ADA) Kok (ADA)v.d. Ploeg (ADA)Klaas sen Bos (Sagitta). Chronologisch overzicht van de junio reninterland Nederland-Frankrijk (meis jes) op de sintelbaan van het Pim Mu iier sportpark in Haarlem. Tevens Ne derlands kampioenschap Steeple Chase (Senioren en junioren)14.00 uur pre sentatie der ploegen; 14.15 uur 80 m. horden; verspringen; speerwerpen; 14.45 uur 100 m.: kogelstoten; 14.55 uur 3000 m. steeple chase heren; 15.15 uur 200 m.; discuswerpen; 15.25 uur 15.00 m. steeple chase junioren; 15.40 800 m 15.50 uur 4 x 100 m. estafette. HAARLEM, 5 aug. Zaterdag'21 augustus is een contactdag tussen Gel dermalsen en Haarlem, uitgaande van de vereniging W.I.K. uit Haarlem. De dag wordt benut voor het volleyballen, voetballen, kaarten en toneelspelen. Tot besluit wordt een gezellig feest gevierd. De gemeente Geldermalsen heeft een wisselprijs beschikbaar gesteld voor de nummers volleybal, voetbal en klaver jassen. HAARLEM, 7 aug. De heer W. Jansen is in functie getreden als secre taris van de Reclasseringsraad in Haarlem. Hiermee is na het overlijden van mr. Stokvis een einde gekomen aan een lange interimperiode, waarin de se cretaris van de Reclasseringsraad in Amsterdam, mr. W. B-lok van der Vel den, het secretariaat in Haarlem heeft waargenomen. Apotheken: Schoterbos apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155. Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Acr- denhout apotheek. Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huie arts belle men fa. Mathot, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Dierenarts: Dr. J. W. Baljet, Kenaupark 13, tel. 14524. Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming. Tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Dr. J. Laaijendecker, Raad huisplein 9, tel. 84061: Dr. J. van Walsum, Bronsteeweg 32, tel. 84462. Overveen: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. W. Oosterhuis, Gillis Sehoolmeesterlaan 2, tel. 42630. Wijkverpleging: Zr. J. M. de Bruin. Veen en Duin 5, tel. 50075, b.g.g. 56714. W.G.K- 13863. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. L. A. Moolenaar. Camphuisenlaan 18, tel. 43207. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, tel. 57458. Wijkverpleging: Zie onder Overveen. BENNEBROEK Doktersdienst: (Tevens apotheek) G. Man schot. Rijksstraatweg 34, tel. 6430. Wijkverpleging: Zr. W. Boorsma, Bijweg laan 2, tel. 7264. Tandarts: A. J. de Wilde, Weersteinstraat 27, Hillegom, tel. 5992. HILLEGOM Apotheek: Lissese apotheek, Vierkant 223, Lisse, tel, 3608. Doktersdiensten: Dr. G. P. D. Le Cocq 'D'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Wijkverpleging: W.G.K. Zr. M. C., Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Tandarts: A. J. de Wilde, Weeresteinstraat 27. Hillegom, tel. 5992. LISSE Apotheek: Lissese apotheek, Vierkant 223, tel. 3608. Doktersdienst: A. J. Duymaer van Twist, Heerenweg 295, tel. 3453. Tandarts: Zie onder Hillegom. SASSENHEIM Apotheek: iZe onder Lisse. Doktersdienst: Dr. J. M. van Nes, Hoofd straat 155. tel. 7119. Wijkverpleging: W.G.K. en Bethesda: Zr. v. d. Beukei. Emmalaan 2, tel. 7463. Zr. Ko nijn. Kerkdam 2. Warmond, tel. 0 1711-250. Tandarts (Zie onder Hillegom). NOORDWIJK Doktersdienst: Dr. J. van Nes. Oude Zee weg 82, tel. 2495. Wijkverpleging: W.G.K.: Gemeenschap pelijk wijkgebouw, tel. 2907 en 2338. DE ZILK Doktersdienst: A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 0 2520-5707. Tandarts: (Zie onder Hillegom). NOORDWIJKERHOUT Doktersdienst: H. C. de Wilde, Weerstein straat 27, Hillegom, tel. 5982. CINEMA PALACE: Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Moeder wat een broeder, a.l. FRANS HALS: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur, di 8 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: How the West was won, 14 jr. Zo. 11 uur: Jungle-cat, a.l. LUXORDagelijks 2, 7, 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Old Shatterhand. 14 jr. REMBRANDT: Dagelijks 2. 4.15, 7, 9.15 uur: Goldfinger, 18 j. Elke ochtend beh. zo. 10.30 uur: In het paleis van de water koning, a.l. Zo. U uur: De grote jacht, a.l. ROXY: Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Tarzans verborgen schat, 14 j. Dagelijks t.m. wo. 2.30. 7, 9.15 uur: Kruit damp, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Moord voor het voet licht, 14 jaar. MINERVA. Zaterdag 7, 9.1o uur: Het is feest vandaag, a.l. T.m. wo. 2.30 uur, zo. 2, 4.15 uur: Robin Hood en zijn schelmen, a.l. Ma. t.m. wo. 8.15 uur: Geef er de brui(d) aan, a.l. DIVERSEN: Ekestos, Stationsplein 8 uur: Dansavond m.m.v. The Blue Strings. Zondag 8 augustus Ekestos, Stationsplein 8 uur: Dansavond m.m.v. The Starfighters. Maandag 9 augustus Vleeshal, 2.30 uur: Uitvoering van het Poppentheater Merlijn. Waagtaveerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten 's Avonds na 8 uur Cobi Schreljer met volksltederenprogram- ma. tot 15 aug. Medewerking van Jules de Korte en Dick Poons met eigen liedjes Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek Tot en met 4 september Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, 'taliaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, gtopend van 10-17 uur CruqulUB Museum: Historische stoom machines en gro-e maquette van Nederland met waterstand - en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 - 12.30 en 130-5 uur Zondags van 1—5 uur Vlshai, Grote Markt: ..De landman en de muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen tn het kadei van he Gouden lubileum van de K.L.TB Dagelilks van 10 5 uur Zondag van 1 5 uur Linnaeushol. Bennebroek Openlucht- len toonstelling van voorjaars- en zomer bloemen, Tropentuin en mlnlcorso. Geopend dagelijks van 9-18 uur (t/m oktober) In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: De maan augustus expositie van tekeningen vain Evert Neuteboom. Da 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencabinet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, da van 10 tot 5 uur en zo. van 1 tot 5 uur. Stadskweektuin, KleverlaarBezichtiging van de kweektuin met o.a. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. Tun 8 augustus. Gemeenschapshuls, Tramstraat, Zandvoort; Expositie van beeldhouwwerken, schilderij en en tekeningen van mevr. Joosten-Eerd- mans, mevr. Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer Jorien de Kruiff van Dorssen en Sonja Toebes. T.m. 14 augustus. Da. 2-4 uur en 8-10 uur. Bisscnoppelijk Museum, Jansstraat 76: Uude religieuze kunstschilderljen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uui (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2-5 uur Woonhuis Jacobus van Looy. KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Museum Het Huis van Looy, ing. Kam perlaan: Fototentoonstelling „De Muggen". Dagelijks van 10-5 uur. Zo. 1-5 uur t.m. 15 aug. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels. Da. 10-8 uur; di. gesloten. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur. Artificia, Binnenweg 95: Tentoonstelling van gouaches van Kees Hak en beeldhouw werken van Liesbeth Sayers. Geopend Dag. van 9.30-6 uur. Tot 2 september. FILMS: CITY-THEATER. Zondag 8 uur, zaterdag 9.15 uur: De held van Rome, 14 jaar. Za. 7 uur, zo. 2.30 en 5 uur, di. en wo. 8 uur: Vogelvrij verklaard, 14 jaar. FILMS: ROY AL-THEATER: Za. 10 uur: Moord in Rio, 18 jaar. Zo. 3 uur, ma. 8 uur: So lacht und küsst man in Tirol, a.l. Di. en wo. 8 uur: Haar verzwegen verleden, 18 jr. Do. 8 uur: West-side story, 14 jaar. LIDO-THEATER. Zaterdag 8 uur, zo. 3 u.: Im weissen Rössl, a.l. Zo. en ma. 8 uur: Uw dochter in gevaar, 18 jaar. Di. en wo. 8 uur: In de greep van Dr. Mabuse, 18 j- FILMS: De Zwaan: Zaterdag en zo. 8.15 uur: zo.- midd. 2.45 uur: The Candy-web, 14 jaar. FILMS: i LIDO. Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7. 9.15 uur: Incident op Cyprus. 18 j- LUXOR. Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2.15, 4.45, 7, 9.15 uur Stan Laurel and Oliver Hardy bij de Luchtbescherming, a.l. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: De klokkenluider van de Notre Dame, 14 jaar. STUDIO Dagelijks 2.30. 7, 9.15 uur, ZO. 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jaar. TRIANON. Dagelijks 2 en 8 uur, zo. 2, 5, uur 't Is een gekke rare, dolle, dwaze wereld, 14 jaar. CAMERA. Dagelijks: Te rijk om los te lo pen. 14 jaar. Dagelijks 2.30 uur: Toto en de stropers, a.l. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Univisie '65". Beeld van het da gelijkse werk van de Leidse Universiteit- Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel- Tentoonstelling van de resultaten van de fotowedstrijd van de universiteit te Leide»- Hortus Botanicus, Rapenburg 73, „Tijds beeld '65". Openluchttentoonstelling van hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst Geopend van 10.00-21.00 uur (tot 6 sept Rijksmuseum voor Ondheden, Rapen, burg 28: „Opgravingen in bijbels- grono - (tot september).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2