Z1J Paspoort Maniak in auto bedreigt vijf meisjes Uitvoering Poelpolderplan te lisse Kinderuitzending van St. Vincentius was ook dit jaar weer groot succes i ■KI G. H.O.Alandt overleden Politie grijpt kladschilders Spanjaarden stalen voor duizenden guldens bij argeloze winkeliers Speeltuinfeest in De Engel Wouwermanstraat afgesloten Vakantiefeesten Haarlem Prof. dr. Swe donderdag tachtig jaar Befaamd parasitoloo. rust ie Aerdenhout Pestbestrijder op Java Reddingsbrigade redt acht mensen uit zee Tienduizendste op Stuif-stuif Agenda voor Haarlem en omgeving Loods aan Europaweg afgebrand I s Joegoslaven in Openluchttheater Ruimteraket van Indonesië Dinsdag 10 aug. Bromfietser gewond m mix het n ten n'S Kampioenschappen zwemmend redden Diploma-zwemmen voor invaliden POLITIE IN HEEMSTEDE DOET GOEDE VANGST DUITSERS IN MOEILIJKHEDEN mm- Overveens smeedwerker Hartelijk wuifden de thuisblijvers naar de honderden kinderen, die op de Nieuwe Groenmarkt werden afgeleverd. Films Gabaret T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden In een werkelijk democratisch ge regeerd land zou het een onmogelijk heid zijn, dat aan iemand zonder op gaaf van redenen een paspoort ont houden wordt. In Zuid-Afrika kan dat echter wèl. Een negerleraar, die een beurs gewonnen heeft om aan de Utrechtse universiteit te studeren, kan zijn land niet verlaten, omdat hem zonder meer een paspoort geweigerd is. Naar de werkelijke redenen kan de betrokkene slechts gissen. Dit geval staat niet alleen. Het wei geren van een paspoort is één van de middelen, welke men in Zuid-Afrika pleegt te gebruiken om het „gezag" te handhaven. Het is tevens een van de oorzaken waarom het Zuid-Afrika onmogelijk is bij de rest van de we reld begrip te kweken voor zijn situa tie. HAARLEM, 9 aug. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de 37- jarige Haarlemse schilder F.S. een vijftal meisjes van omstreeks negen tien jaar de schrik van hun leven be zorgd door herhaaldelijk te trachten niet zijn wagen op de meisjes in te rijden. Tenslotte wisten zij zich achter de bomen in veiligheid te stellen. De politie, gewaarschuwd door omwonen den, kon de onverlaat aanhouden in en verzekering stellen. Het tafereel speelde zich af 's nachts even na half drie op de Wagenweg en omgeving. De schilder reed met zijn wagen snel en luid claxonerend achter de meisjes aan en ging zelfs het trot toir op. Hij achtervolgde het groepje tot in de zijstraten van de Wagenweg. De schilder had de meisjes enige uren tevoren ontmoet en was kennelijk te leurgesteld toen hij er niet in slaagde op normale wijze contact met een van hen te krijgen. LISSE, 9 aug. In het bouwplan „Poelpolder", de nieuwe woonwijk voor de gemeente Lisse, waar 9000 mensen zullen gaan wonen is de bouw van wo ningen reeds aangevangen. In dit bouw plan zijn watergebieden gelegen, die nog eigendom zijn van de „Lisserpoelpol- der", doch in verband met de realise ring van de bouwplannen moet de ge meente Lisse over deze waterpercelen, die gedeeltelijk reeds gedempt zijn, kun nen beschikken. Zelfs zijn enkele ge deelten al in gebruik genomen hangen de de onderhandelingen met het Polder bestuur. Aan de raad wordt nu medegedeeld, dat B. en W. na moeizame onderhan delingen met het Polderbestuur einde lijk tot overeenstemming zijn gekomen ovèr de aankoop van deze watergedeel ten, terwijl ook overeenstemming is be reikt over enkele andere aangelegenhe den welke het Polderbestuur hieraan vastgekoppeld had. Hierbij is een com missie van drie leden ingeschakeld wel ke een voor alle partijen bindend ad vies heeft uitgebracht. De gemeente Lisse kan nu de bedoel de waterpercelen in de Lisserpoelpol- der aankopen overeenkomstig een aan de Raad voorgelegd besluit. Voorts kun nen B. en W. zeer binnenkort een na der voorstel aan de raad doen inzake de aankoop van andere gronden in de Lisser Poelpolder. Het mag verheugend worden genoemd, dat ten slotte de za ken in de Poelpolder toch zó gaan lo pen, dat de voortgang van het bouwplan- Poelpolder niet in gevaar komt. HEEMSTEDE, 7 aug. Zondag 5 «eptember worden de bondskampioen- «chappen zwemmend redden gehouden in de zwemvijvers Groenendaal aan de Sportparklaan te Heemstede. Er is een Programma samengesteld dat een zo zuiver mogelijk beeld geeft van de ®isen, die aan een redder kunnen en mogen worden gesteld. Het programma omvat onder meer *en opdrachtwedstrijd voor ploegen van vier personen, 200 meter hinder- niszwemmen, 50 meter zwemmend red- ben, estafette met drenkeling, popdui- ken voor ploegen en wisselslagestafette. HAARLEM, 9 aug. Het jaarlijks zwemfeest voor het behalen van een zwemdiploma voor gehandicapten, on- uer auspiciën van de afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Invaliden i'ond, is vastgesteld op vrijdagavond f, aePtember. Dit geschiedt tijdens het wekelijkse oefenuur van de ANIB in ■stoop's bad te Overveen. Zandvoortmeeuwen toPe heren J. de Muinck en C. Schui- ta resPect>evelijk voorzitter en secre- Yan elftalcommissie van de oetbalvereniging Zandvoortmeeuwen on aangewezen om in overleg met de etenmccster het eerste en tweede elf- \^rrlen *e stellen. De heer G. van er Nulft heeft inmiddels bedankt als van de elftalcommissie. Korfbalclub bauS* Jposteur van de Zandvoortse Korf- J? is na een buitengewone leden- RiJSï?ermg a!s volgt samengesteld: R. isenberger, voorzitter, mej R. Kajj- nint'J5ecre&resse' mevr- T- Loos, pen- 'edln^' en de la Court H. Trouw, Driehonderd Haarlemse kinderen kwamen terué van vakantie HAARLEM, 9 augustus Tweehon derd kinderen hebben gisteravond, voor het eerst na drie weken, weer ver trouwde grond onder de voeten ge voeld toen zij met vier autobussen op de Nieuwe Groenmarkt arriveerden. Opgetogen vlogen zij de wachtende thuisblijvers om de hals en nog tijdens het afladen van de bagage kwamen de verhalen los. Zulke taferelen zijn dan meestal de dankbaarste ogenblik ken van de organisatoren van de St. Vincentius Vakantie-kinderuitzending in Haarlem. Voor het overgrote deel brachten de ze kinderen hun vakantie door op boer derijen in het oosten en zuiden van het land. Het spreekt vanzelf dat vooral het landleven voor de stadskinderen een belevenis op zich was. Naast de ze groep kwam in de loop van de zon dag ook nog een groep van circa hon derd kinderen thuis van een eveneens drie weken durende vakantie, die door gebracht was op het platte land van Noord Holland. Particuliere autobe zitters hadden ervoor gezorgd dat de kinderen gehaald en gebracht werden. Veel jongens en meisjes waren door hun pleegouders ruimschoots bedacht met. geschenkjes en presentjes voor thuis. Het zonnige weer van de laat ste dagen had een licht bruin tintje op de wangen getoverd en de meeste kinderen konden zich al niet meer her inneren van het eerste verregende OVERVEEN, 9 augustus In het ziekenhuis St. Joannes de Deo, waar hij sedert enige dagen verbleef, is vrijdagmorgen overleden de heer G.H.O. Alandt. In de jaren van om streeks 1932-1958 was hij een bekende figuur in Overveen. Het echtpaar Alandt-Besse exploiteerde daar het pension Huize Djember op de vier sprong van de Bloemendaalseweg. De heer Alandt verwierf bekendheid door het vervaardigen an sier-, smeed- en koperwerk. De overledene werd op 25 juli 1879 in Amsterdam geboren, waar hjj la ter werkte in de wagenmakerij van zijn vader in de Kerkstraat. Onlangs vierde hij, nog in goede gezondheid, zijn 86e verjaardag in Huize Parkzicht aan de Parklaan-Jansweg in Haarlem, waar hij de laatste jaren woonde. De crematie van het stoffelijk over schot van de overledene heeft maan dagmorgen vroeg in alle stilte plaats gehad in het crematorium te Drie- huis-Westerveld. HAARLEM, 9 augustus De Haar lemse politie heeft in de afgelopen nacht een echtpaar aangehouden nadat het op verscheidene plaatsen in de stad met witte verf „V.S. uit Viet nam" had gekalkt. De man, de 23- jarige A.F. en zijn drie jaar oudere echtgenote, zijn na een proces-verbaal vrijgelaten. De verf is in beslag geno men. De Amerikanen vertoeven nog in Vietnam. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een garage aan De Smedestraat. De dader heeft zich toe gang verschaft via een klapraam aan de achterzijde. Binnen is nog een deur geforceerd. Vermist worden een rem- testmeter van ƒ125,-, een autoradio van ƒ185,- en een luchthoorn van ƒ70,-. Van de dader ontbreekt elk spoor. BLOEMENDAAL Het Joegoslavisch Danstheater geeft zondagavond kwart over acht in het Bloemendaalse open luchttheater een voorstelling van folklo ristische dansen. Wegens de uitgestrekt heid van het land hebben de dansen een grote verscheidenheid. De groep presenteert dansen uit Albanië, Dalma- tië, Servië en Kroatië, uit de streken langs de kust, waar vooral in paren wordt gedanst en die delen van de republiek die meer naar het binnen land zijn gelegen en waar de groeps- dansen overheersen. Het optreden van de Joegoslaven in hun kleurige kos tuums is tevens de slotvoorstelling van het seizoen in het Bloemendaalse open luchttheater. deel van hun vakantie. „Ik vind het natuurlijk wel weer fijn om thuis te komen, maar ik zou toch zo wel weer terug willen", zeiden hier en daar jon gens en meisjes. Door giften van zeer vele particulie ren wordt de vakantie-commissie van St. Vincentius in de gelegenheid ge steld om honderden kinderen, die meestal uit grote gezinnen komen, een fijne vakantie te geven. De commissie hoopt dat het ook in 1966 weer moge lijk zal zijn een uitzending te verzor gen. HEEMSTEDE, 9 aug. Na een blik semsnelle actie heeft de Heemsteedse politie drie Spanjaarden, die in win kels in Heemstede waardevolle goede ren hadden gestolen, aangehouden. Dank zij de oplettendheid van een winkelier ster heeft de politie de mannen, die al len in de Zaanstreek wonen, kunnen ar resteren. Bij een huiszoeking in de wo ningen van het drietal kwam men nog veel meer op het spoor. De daar gevon den buit had een waarde van vele dui zenden guldens. LISSE, 9 aug. Voortgaande op de successen van de laatste jaren heelt het bestuur van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" in Lisse-Engel be sloten om ook dit jaar weer grote kin derfeesten in de speeltuin te organise ren, terwijl ook andere mogelijkheden buiten de speeltuin in bewerking zijn. Vanwege het groot aantal kinderen dat telkenjare aan de kinderfeesten in De Engel deelneemt, moet het bestuur ook nu weer twee zaterdagmiddagen feesten organiseren. Dat geeft het be stuur handen vol werk, doch de grote dankbaarheid bjj kinderen en ouders is een stimulans voor het bestuur om deze feesten te organiseren. Zaterdag 14 en 21 aug. is het dus groot feest in De Engel. De kinderen kunnen zich bij het bestuur van de speeltuinvereniging opgeven. HAARLEM, 10 augustus Met in gang van vandaag wordt de Santpoor- terstraat tussen Wouwermanstraat en Verspronckweg voor alle verkeer afge sloten. Deze afsluiting is noodzakelijk in verband met de rioleringswerkzaamhe den in de Jan Steenstraat. Gelijktijdig wordt een watertransportleiding gelegd. Het karwei neemt ongeveer drie we ken in beslag. Borden zullen de ver- keersdeeinemrs de juiste richting wij zen. DJAKARTA, 9 aug. (Rtr.) Indone sië heeft zijn eerste raket voor het on derzoek van de kosmos gelanceerd, zo meldde het persbureau Antara zondag. De lancering verliep volgens de direc teur van het ruimtevaartinstituut in Djakarta, commodore Imam Soekotjo, voor honderd procent succesvol. De wetenschappelijke gegevens, die z{jn verkregen, zijn de eerste die in het gebied van de evenaar zijn verza meld op een hoogte die de banen van ruimtevaarders overtreft, aldus Soekot jo. De raket, die is vervaardigd door Indonesische ingenieurs, kan een hoog te bereiken van 334 kilometer en een horizontale vlucht van 420 kilometer maken. Sovjet-Unie In de Sovjet-Unie is de laatste zes jaar in totaal 479 miljoen vierkante meter nieuwe woonruimte ge bouwd. In 1963 zijn elf flatwoningen per duizend inwoners in Moskou gebouwd. (Rtr.), Zaterdagmiddag omstreeks één uur verschenen de drie Spanjaarden in een radiowinkel aan de Binnenweg in Heem stede. Een van hen kocht een batterijtje, de anderen hielden zich inmiddels op andere plaatsen in de zaak op. De vrouw die de Spanjaard aan het gevraagde batterijtje hielp, vertrouwde de zaak niet en controleerde na het vertrek van de drie mannen de winkelvoorraad. Bij dat onderzoek bleek, dat een transistorradio van vrjj grote waarde verdwenen was. De vrouw waarschuwde onmiddellijk de politie. Zij was in staat een duidelijk signalement van de mannen te geven. De Heemsteedse politie ging er met een surveillance-wagen op uit en slaagde erin in korte tijd het trio aan te hou den. Het bleek dat de Spanjaarden, die in leeftijd variëren van 25 tot 30 jaar, met twee motoren in Heemstede op roof tocht waren gegaan. In de zijtassen vond de politie nog horloges en horloge bandjes, die kort tevoren bij een horloge- handel in Heemstede waren ontvreemd. De mannen werden op het politiebu reau verder aan de tand gevoeld. In overleg met de politie in de Zaan streek werd een huiszoeking in de wonin gen van de mannen gedaan, waarbij een groot aantal gestolen goederen werd ont dekt. De buit bestond o.m. uit transistor radio's, camera's, scheerapparaten, hor loges, reiswekkers, sieraden en grammo foonplaten. Deze voorwerpen hadden in totaal een waarde van vele duizenden guldens. De drie Spanjaarden zijn inge sloten; het onderzoek wordt voortgezet. J.(eugd) V.(akantie) H.(aarlem). STUIF STUIF, kinderspeel- en werk plaats met meer dan 30 aktiviteiten voor kinderen van 16-15 jaar. Van 10 tot 4 uur. Plaats: Badmintonhal aan de Kleverlaan. Entree 30 cent (film in begrepen). Haarlems Speeltuinverbond. FINALE VOETBALLEN op het E.D.O. terrein. Eindwedstrijden van de elftallen, die wonnen in de voorronden. Prijsuitreiking direkt na afloop. Aan vang 10 uur. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin KINDERVREUGD: grote VERRASSINGS-BUSTOCHT. Voor kin deren van 6 t/m 14 jaar. Vertrek van af de tuin aan de Godfr. van Bouillon straat om 9 uur. Brood en een plastic bekertje meenemen. Speeltuin DE SCHAAPSKOOI: be zoek aan speeltuin JONG LEVEN voor kinderen van 5 t/m 8 jaar. Vertrek vanaf De Schaapskooi aan de Frank rijklaan om 10 uur. Brood en drinken meenemen. Speeltuin OVERVEEN: BUSTOCHT naar de Linnaeushof voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. Vertrek vanaf de tuin aan de Croesestraat om 9.30 uur. Brood meenemen. Kosten 1 gulden. Speeltuin ZAANENOORD: groot IN- DIANENFEEST. Voor alle jongens met pakken en veren. Kleden en stokken meebrengen voor de wigwams. Speeltuin ELBA: grote TEKEN WEDSTRIJD voor kinderen van 8 t.m. 12 jaar. Aanvang 2 uur. Potlood en gum meebrengen. AERDENHOUT, 9 aug. In een ri ante villa in Aerdenhout, teruggetrok ken van het rumoer van alledag, hoopt professor dr. N. H. Swellengrebel, oud- buitengewoon hoogleraar in de para sitologie aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam en oud lid van de gezondheidsraad, donderdag 12 au gustus zijn tachtigste verjaardag te vieren. De professor begon zijn interessante loopbaan in 1911, toen hem gevraagd werd of hij zich op Java wilde gaan bezighouden met de bestrijding van de pest. De pest wordt namelijk ver spreid door parasieten die in het bloed van ratten leven en die overgebracht worden door vlooien. De bestrijding beweegt zich dus op het terrein van de parasitologie en derhalve ook op het terrein waarop de professor zich thuis voelt. Hij werkte daar onder leiding van BLOEMENDA.AL. 9 aug. Het is een verstandig besluit geweest, dat en kele weken geleden hoewel het strand- seizoen al lang was begonnen als nog de reddingsflotteur Evaneha naar het Bloemendaalse strand is gebracht. Deze fiotteur heeft een belangrijke rol gespeeld bij de reddingen, die zater dagmiddag bij een woelige zee moesten worden uitgevoerd. Hierbij waren totaal vijf Duitse mannen, en drie Nederland se kinderen betrokken. De serie reddingen begon zaterdag middag omstreeks kwart voor vijf, toen een ongeveer veertigjarige Duitser op een luchtbed in moeilijkheden kwam. De man werd in zee benauwd als gevolg van een nog onlangs ondergane keel operatie. Hjj riep om hulp, toen hij al naar het zwin tussen de eerste en tweede bank was afgedreven en de met de vrijwilligers Van der Pol en Beien bemande fiotteur in de nabijheid kwam. Toen de man op het strand was ge bracht, bleek een Utrechts meisje te zijn vermist, dat bjj hem in de buurt had gezwommen en hem haar luchtbed had geleend. De roeiploeg keerde daarop on middellijk terug in zee. Daar trof men het meisje, dat het eveneens te kwaad had gekregen en dat reeds hulp ont ving van drie Duitse jongens, afkom stig uit Ludwigshaven. Ook deze jongens kregen het te zwaar in de woelige zee en een van hen was niet meer in staat op eigen gelegenheid het strand te be reiken. Ook hij werd met de fiotteur veilig aan het strand gebracht. Al dit ingrijpen door enkele leden van de Vrijwillige Bloemendaalse red dingsbrigade geschiedde in zee voor de kop Zeeweg, waarbij een mui voor 'n sterke stroom naar zee zorgde. Op deze plaats waren eerder op de dag twee twaalf jarige jongens door een onbekende ge red. Het waren een Haarlemmer met een logé. LISSE, 9 aug. Zaterdagavond is de 19-jarige grondwerker C. J. F. uit Lissebroek gemeente Haarlemmer meer) zodanig gevallen dat hij naar het St. Elizabeth-ziekenhuis te Haarlem moest worden vervoerd, waarschijnlijk met een zware hersenschudding. Het ongeluk gebeurde toen de bromfietser van de rijweg komend, het hoger gele gen fietspad wilde oprijden, tegen de rand botste en ten val kwam. Arabische Liga Het secretariaat van de Arabische Liga heeft de uitga ven voor de Arabische voorlichtingsbu reaus in het buitenland met 30 tot 35 procent moeten besnoeien, doordat de leden-staten te weinig buitenlandse va luta's beschikbaar stellen. (Reuter). Zondagmorgen heeft de reddingsbri gade hulp verleend aan een Duitse man, die op wel bijzondere wijze in nood kwam te verkeren. Toen de man bij voor vloed in het eerste zwin zwom ver loor hij zijn beide kunstbenen door de stevige golfslag. De heer Mulder, ex ploitant van het strandpaviljoen naast de brigadepost De Kentering had de handicap van zijn bezoeker bemerkt en bleef waakzaam. Toen hij op een zeker ogenblik de man miste, maar diens benen elders in zee zag drijven, sloeg hjj alarm bij de reddingsbrigade. Drie leden snelden te hulp en brachten de man naar de reddingspost. waar hij nog enige tjjd in observatie bleef. Met de fiotteur werden de protesen later uit zee gehaald. Zondag is ook een polyester kano in zee verdwenen. De kanovaarder sloeg in de branding om. Dr. de Vogel, het hoofd van de bur gerlijke geneeskundige dienst in het toenmalige Nederlands-Indië. In 1913 kwam professor Swellengrebel terug naar Nederland, waar hjj werd aangesteld bjj het koloniaal instituut voor tropische hygiëne. Het jaar daar op keerde de professor terug naar In- dië, raar nu om zich te verdiepen in de problemen van de malaria-bestrij- ding. Van 1923 tot 1929 heeft hij de halve wereld afgereisd om te onderzoeken hoe in de verschillende landen het mala ria-probleem werd behandeld. Hij maak te deze reizen in gezelschap van onder andere de Engelsman dr. kolonel S. P. James, en in opdracht van de in 1922 opgerichte malariacommissie van de Volkenbond. In 1927 kwamen eruge Nederlandse geleerden waaronder ook profes sor Swellengrebel op hef denkbeeld om niet de larven van de overbrenger van de parasieten, de malaria-muskiet, te verdelgen, zoals tot die tijd de ge woonte was, maar de volwassen mus kiet zelf te bestrijden. Destijds had men daar een radicaal middel voor gevon den. maar deze bestrijdingsmethode raakte op de een of andere manier in het vergeetboek en werd opnieuw belangrijk toen de Amerikanen in de oorlogsjaren (1943-1944) met de D.D.T. aan kwamen dragen, hetgeen eigenlijk helemaal geen originele vin ding was. Prof. Swellengrebel is tot 1962 hoog leraar geweest aan de gemeentelijke universiteit in Amsterdam. De professor is echter nog steeds een graag geziene gast op het labora torium. Dit heeft hij, zoals hjj zelf zegt, te danken aan de raad van beheer van het instituut van de tropen. In 1957 werd de jarige ere-doctor ia de geneeskunde. HAARLEM. 9 aug. Vanmorgen om kwart over eM heeft de Stuif-stuif de tienduizendste bezoeker verwelkomd. Het was het zevenjarige meisje Felie Gelsinge van het Stuyvesantplein dat staande op het podium met een feest- sjerp om de schouders een huldigings lied van de vele andere kinderen mocht aanhoren. Felie was voor het eerst in de badmintonhal om het Stuif-stuiffeest mee te maken. Ze begreep niet veei van alles wat om haar heen gebeurde, maar ze accepteerde de huldiging en het speelgoed met een blij gezicht. Zelf dacht Fene de miljoenste bezoekster te zijn. CINEMA PALACE: Dagelijks 2, 4.16, 7, 9.16 uur: Moeder wat een broeder, a.l. FRANS HALS: Dagelijks 2, 7. 9.15 uur, di. 8 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No, 18 jaar. LIDO: Dagelijks 2 en 8 uur: How the West was won. 14 jr. LUXOR: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur: Old Shat- terhand, 14 jr. REMBRANDT: Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Goldfinger, 18 j. Elke ochtend beh. zo. 10.30 uur: In het paleis van de water- koning, a.l. ROXYDagelijks 2.30. 7, 9.15 uur: Tarzans verborgen schat, 14 j. Dagelijks t.m. wo. 2.30. 7, 9.15 uur: Kruitdamp, 14 jaar. STUDIO. Dagelijs 2.15, 7. 9.15 uur: Moord voor het voetlicht, 14 jaar. MINERVA. T.m. wo. 2.30 uur: Robin Hood en zijn schelmen, a.l. T.m. wo 8.15 uur: Geef er de brui(d) aan, a.l. MUZIEK: Dinsdag 10 augustus Grote of Sint Bavokerk 8 uur. Orgelcon cert door Piet Halsema. Dinsdag 10 augustus Vleeshal, 2.30 uur: Uitvoering van het Poppentheater Merlijn. Waagtaveerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten, 's Avonds na 8 uur: Cobi Schreijer met voïksliederenprogram- ma. tot 15 aug. Medewerking van Jules de Korte en Dick Poons met eigen liedjei. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en HAARLEM, 9 augustus. Zaterdag morgen is een houtbewerkingsloods aan de Europaweg in Haarlem geheel af gebrand. De brandweer bestreed het vuur met drie lage drukstralen. Men heeft kunnen voorkomen dat een hou ten hoogspanningsgebouwtje, dat op twee meter afstand van de loods stond door het vuur werd aangetast. De oor zaak van de brand U onbekend. De schade bedraagt ongeveer 18.000. Dit bedrag heeft vooral betrekking op een aantal electromotoeren, die in de loods lagen opgeslagen en die door het vunr onherstelbaar werden beschadigd. met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- 22.30 u„ met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Musenm (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van- tekeningen van de Hollandee, Italiaanse er, Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. DageHjks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. Cruquiu» Museum: Historisch* stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand-»- an ovarzioht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondag* van 1 8 uur. Vlshai, Grote Markt: „Da landman en da muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen m het kader van het Gouden jubileum van de KL.TB Dagelijks ne 10 5 uur. Zondag van 1 6 uur Linnaenshof, Bcnaebrook Opanlncht- tentoonstelling van voorjaars- en sotner- bloemen. Tropen tuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: De maan augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom. Da. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencabinet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, da. van 10 tot I uur en zo. van 1 tot 5 uur. Stadskweektuin, Kleverlaar.: Bezichtiging van de kweektuin met o.a. tropische be planting, schooltuin en boomkwekerij. Tjn. 8 augustus. Gemeenschapshuis, Tramstraat, Zandvoort: Expositie van beeldhouwwerken, echilderri- en en tekeningen van mevr. Joosten-Eerd- mans, mevr. Beerthuis-Roos, Ruth Brouwer Jorien de Kruiff van Dorssen en Sonja Toebes. T.m. 14 augustus. Da. 2-4 uur en 8-10 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstreat 74: Oude religieuze kunstachUdortjen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.20 8 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 8 6 uur. Woonhuis Jasobus vau Looy, KL Hout weg 103: Hot voormalige woonhuis nz da tchilder-sehrfjvar Jacobue van Looy. Ge opend donderdags van 10 12 J0 en 13.30 J uur Zon- an feestdagen van 8 8 uur. Museum Het Huis van Looy, ing. Kam perlaan: Fototen toonstellii* „De Muggen". Dagelijks van 10-6 uur. Zo. 1-6 uur t.m. 15 aug. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels. Da. 10-6 uur; di. gesloten. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Lujken. Dag. (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur. Artificia, Binnenweg 95: Tentoonstelling van gouaches van Kees Hak en beeldhouw werken van Lieabetto Sayert. Geopend Dag. van 91)0-6 uur. Tot 3 september. FILMS: CITY-THEATERDi. en wo. 8 uur: Vogel vrij verklaard. 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATERMaandag 8 uur* So lacht und küsst man in Tirol, a.l. T>j en wo. 8 uur: Haar verrweger. verleden 18 jr. Do. 8 uur: West-side story, 14 jaar LIDO-THEATER. Ma. 8 uur: Uw dochter in gevaar. Di. en wo. 8 uur: ln de green van Dr. Mabuse, 18 jaar. P FILMS: 2'30' 7- 918 Incident op Cyprus, 18 jaar. LUXOR Dagelijks 2.30. 7. 9.15 uur: Stan Laurel and Oliver Hardy bij de Lucht- bescherming, a.l. REX Dagelijks 2.30. 7.15 uur: De klokken- vfm de Notre Dame. 14 jaar. STUDIO Dagelijks 2.30, 7, 9.15 uur: Lieve. lieve John. 18 jaar. TRIANON. Dagelijks 2 en 8 uur: 't Is een gekke rare, dolle, dwaze wereld. 14 iaar CAMERA. Dagelijks: Te rijk om los të lo pen, 14 jaar. Dagelijks 2.30 uur: Toto en de stropers, a.l. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde, Sten- straat 1: „Univisie '65". Beeld van het da gelijkse werk van de Leidse Universiteit. Gem. Museum „De Lakenhal". Oude Singel- Tentoonstelling van de resultaten van de fotowedstrijd van de universiteit te Lelde*. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. „Tijds beeld '65". OpenluchttentoonsteUing van hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst Geopend van 10.00-21.00 uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: „Opgravingen in bijbels- grond", (tot september).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3