TELSTAR DE BAAS OVER ROTHERHAM Zwemploeg voor Boedapest PER VLIEGTUIG naar de returnwedstrijd Real Madrid-Feij enoord (op 22 september) Tal winnaar van schaak tweekamp Voetbal rolt weer op vele velden Stoke City - tegen Feyenoord gelijk - in Amsterdam kansloos BEDANKT.. HOOGERMAN Reis 4 Reis B Reis C Reis D W ereldkampioen Burruni op punten geklopt Australische over Het Kanaal RONDE VAN DUITSLAND EINDIGT MET EEN FLOP In samenwerking met het Rotterdamse reis bureau „Bel Air" kunnen onze abonnees tegen sterk gereduceerde prijzen... Winst voor Swart en Koster Boksen (vlieggewicht) Van der Vleuten zonder pech!) sterkste in Simpelveld Onze reisadviseurs vonden de volgende vier mogelijkheden: Autosport AMSTERDAM, 9 augustus Stoke City, dat zaterdag een ver dienstelijk gelijk spel bevocht te gen Feijenoord, leed zondag voor 19.000 toeschouwers in Amsterdam een 5—3 nederlaag tegen Ajax. De Britten deden het wederom niet slecht, maar hun defensie, ver zwakt omdat de backs Allen en Asprey wegens blessures niet van de partij waren, bleek na de rust niet meer in staat de gevreesde Ajax-vuurlinie in toom te houden. Quick BoysDWS 03 TelstarRotherham U. 21 RCHBlauw Wit 4—-3 GooilandDOS 10 HilversumZuidvogels 120 SVVZaanstreek 00 FeijenoordStoke City 11 Friedrichs wint in Luxemburg SP Van der Vleuten snel Den Hartog tweede Ronde van Duitsland Ronde van St. Laurent Twentse zesdaagse a. 3-daagse vliegreis, vertrek op 21 september 1965 b. 2-daagse vliegreis, vertrek op 21 september 1965 c. 2-daagse vliegreis, vertrek op 22 september 1965 d. 1-daagse vliegreis, vertrek op 22 september 1965 21/9: vertrek: 08.00 uur vanaf Rotterdam-Zestienhoven per 4-moto» rige DC 6 of DC 7 (100 passagiers). Onderweg wordt een lunch geserveerd; aankomst: 12.30 aankomst Madrid; daarna per bus naar het hotel; 14.00 uitgebreide stadsrondrit in Madrid met bezoek aan vel* bezienswaardigheden (duur circa 31/2 uur); 20.00 diner; 22.00 excursie Madrid bij nacht, gratis consumpties, einde circa 02.30 uur. 22/9: Na het ontbijt vertrekken we om 09.30 uur per touringcar voor een prachtige excursie naar het wereldberoemde plaatsje Toledo, waar de lunch wordt gebruikt. Terug in Madrid orn 17.30 uur. 18.00 diner; 19.00 vertrek naar het stadion; 20.00 of 20.30 (juiste tijd nog niet bekend) aanvang wedstrijd; 21.45 of 22.15 (einde wedstrijd), terug naar de hotels. 23/9: Na het ontbijt vrij tot circa 15.00 uur. De lunch kunt U ge bruiken in een van de vele gezellige restaurants (niet in begrepen); 16.00 vertrek van het hotel naar het vliegveld; 17.00 vertrek van vliegveld Madrid; onderweg wordt weer eeB maaltijd geserveerd; 21.30 aankomst Rotterdam. Prijs per persoon: 310.waarbij is inbegrepen: a. alle vervoer en luchthavenbelastingen; h. de maaltijden voor zover genoemd; c. verblijf in prima hotels in tweepersoonskamers met toilet en bad of douche (voor 1 pers. kamers is een toeslag vaB 10.verschuldigd); een van de twee genoemde excursies (Madrid hij nacht of Toledo). Bij deelname aan beide excursies is een supplement va» 20.verschuldigd; prima zitplaats in het stadion. d. 2-daagse vliegreis, programma gelijk aan mogelijkheid A, met dit verschil dat onmiddellijk na afloop van de wedstrijd wordt terug gevlogen. Prijs 295. 2-daagse vliegreis, programma gelijk aan reis A, echter zondet excursies. Prijs 275.—. l-daagse vliegreis, reis zonder excursies op 22 september heen eB terug. Prijs 245. Voor deze welhaast unieke reis kunt U boeken bij eert van onze kantoren te Amsterdam - Rotterdam - Bever wijk - Delft - Dordrecht - Gouda - Haarlem - Hilversum - Schiedam - Vlaardigen en Zaandam. AFDELING PROPAGANDA Dure Ajax-vuurlinie schiet flink raak Aangevoerd door een briljante Piet Keizer kwamen de Amsterdammers toen van 12 op 53. Keizer scoorde zelf drie goals, waarvan een uit een strafschap. Nuninga en Prins comple- terden het vijftal. De doelpunten van Stoke werden geschoord door de ge vaarlijke midvoor Setters (tweemaal) en door Ritchey. Zaterdagmiddag heeft DWS in Katwijk tegen Quick Boys (tweede klas zaterdag voetbal» een aantrekkelijke wedstrijd ge speeld. die door 8500 toeschouwers werd bijgewoond. De Katwiikse ploeg streefde er allereerst naar goed spel te laten zien. zonder pogingen om koste wat kost een eervol resultaat tegen de profs te beha len als gevolg waarvan deze ontmoe ting voor DWS zeer nuttig was. De Am sterdammers moesten hard werken om een overwinning te behalen, hetgeen blijkt uit de stand van 0—1. waarmee de rust inging. Na de hervatting vergroot ten zij de voorsprong tot 03. Jos Von- hof (2 x) en Piet Bogaard zorgden voor de doelpunten. Voor ongeveer 4500 toeschouwers heeft Telstar zaterdagavond een 21 overwin ning behaald op het Engelse Rotherham United. De Velser gastheren namen reeds na tien minuten een 10 voorsprong door Dikstaal uit een pass van de Braziliaan Carlos die in de tweede helft met een blessure van het striidtoneel verdween en nauwelijks zes minuten later wist Ti ler het evenwicht te herstellen: 1—1. Hij profiteerde handig van een foutje in de achterhoede van Telstar. Aan de andere kant kreeg daarop de Engelse goalie een bal niet volledig on der controle en die kans liet Dikstaal zich niet ontglippen: 21. Na de thee waren de Engelse meer in het offensief door een betere conditie, maar zij misten een schut ter om de nederlaag te kunnen ontlopen Voor Telstar kregen ook Dikstaal en Van Wiik nog scoringskansen, maar zij ver zuimden daarvan edn afdoende gebruik te maken. De beide Brazilianen vielen nauwelijks op. EDORotherham. U. 25 Zondagmiddag bond Rotherham United In het Noorder sportpark te Haarlem de strijd aan met EDO en dat treffen lever de de Engelsen een 52 overwinning op Zij veroverden in het eerste half uur door Chappel en Massey een 20 voorsprong en daarna knalde een der gasten in eigen doel: 2 Sniers bracht daarna de stand In evenwicht (221. maar nog voor de rus* bracht Massey de stand alweer op S—3. Na de hervatting voerden Lyons en Williams de winst voor Rotherham U. op tot 25. Vier minuten voor het eind signaal werd de doorgebroken Williams door doelman Dekker onderuit gehaald De toegestane strafschop wist de EDO- keeper echter te stoppen. Er waren am per °C0 toeschouwers van deze ontmoe ting getuigen. HaarlemDHC 05 Een zonder zijn nieuwe aanwinsten Kruyer en Couperus spelend Haarlem heeft het zondagmiddag tegen DHC nie'. kunnen bolwerken en met liefst 50 werden de roodbroeken geklopt. Den En gelse en Roggeveen (CVV) zorgden voor een 02 ruststand en na de thee nam Van Galen met drie treffers een hattrick voor zijn rekening: 05. Tijdens de rust moest de geblesseerde Haarlem-speler Versluis nog vervangen worden door Jan Smit. De ontmoeting HaarlemDHC werd door 1000 toeschouwers gevolgd. Meer spanning en belangstelling (bijna 4000 man) was er in het Heemsteedse sportpark voor de strijd tussen RCH en Blauw Wit. De Racing nam al spoedig door Hendriks een 10 vorsprong, maar daarna kwam Blauw Wit fel opzetten en kwam door twee doelpunten van Geest man en één van Muskee aan een positieve 31 voorsprong met de rust. Meteen na de pauze Van Dijk was bij RCH door Doesselaar vervangen ontketende de thuisclub een fel offen sief en dat leverde doelpunten van de ex- Blauw Witter Koers en Meyer op: 33 De luid aangemoedigde Arie den Oude kreeg nog een mooie kans om voor de bezoekers te scoren, maar keeper Van der Meeren was reeds gepasseerd hij knalde tegen de paal. Zeven minuten voor het eindsignaal liet doelman Van der Brink een schot van Meyer uit zijn han den glippen en toen was Doesselaar er rap bij om de Racing aan een 43 overwin ning te helpen. Zaterdagavond trad Gooiland op het Hil- versumse sportpark aan tegen de Utrecht se ere-divisieclub DOS. Compleet met de nieuwe aankopen. Ook DOS kwam met alles wat het te bieden had. Ongeveer 1500 toeschouwers hebben de prestaties van beide elftallen gadegeslagen. DOS was de gehele wedstrijd iets sterker, wat slechts resulteerde in een doelpunt van good-old Tonny van der Linden in de eerste helft. Bij Gooiland zit er verge leken met het vorige seizoen van 't Gooi wel perspectief in. Vooral de nieuwe linkervleugel Fahrenhorst (ex-DOS) en Kick (ex-NEC) deden heel aardige din gen. De nieuwe Telstar-aankoop Immers op de rechtervleugel deed het wat min der. Overigens is de naam Gooiland nog niet helemaal „in" in de voetbalkringen van Hilversum. Het duidelijkst was dit zater dagavond te merken toen de vrouwelijke speaker voor de oefenwedstrijd van Gooi land tegen DOS, de opstelling van beide elftallen bekend maakte. Eerst maakte zij keurig de opstelling van DOS bekend en daarna die van 't Gooi. Slechts wei nigen viel het op, want iedereen heeft het nog altijd over 't Gooi in plaats van Gooiland, maar misschien verandert dit nog wel. Hilversum ging zaterdmiddag naar Hul zen om daar een oefenwedstrijd te spe len tegen de zaterdagclub Zuidvogels. Ook nu weer was de Hilversumvoorhoede zeer produktief en maakte maar liefst 12 doel punten. Bij Hilversum kwamen vooral Westbroek (linksbuiten) en Van Eikeren rechtsbinnen) goed voor de dag. Het ver band in de Hilversumploeg was verras send goed. De enige speler die wel eens verwarring stichtte in de Hilversumde- fensie was Zuidvogels-rechtsbuiten Van Galen, maar de weer teruggekeerde Van Moorst wist hier bijzonder goed raad mee, Fc Zaanstreek heeft in Schiedam tegen de tweede divisieclub SVV een draw be reikt (0—0). In de Zaanse aanval viel Cees Groot nauwelijks op, maar Van Doorneveld en Popovics bleken voor de tweede divisie wel bekwame binnenspe- lers. De SVVer Van Dijk produceerden twee doelpunten maar beide kenden geen genade in de ogen van de arbiter. De Joegoslaaf Popovics bracht keeper Van den Velden diverse malen in grote moei lijkheden. Het bleef echter bij 00. Liefst 41.000 toeschouwers hadden een plaatsje gezocht in het Feijenoord-sta- dion, toen de nieuwe formatie van de landskampioenen hun eerste thuiswed strijd van het seizoen speelde. Tegenstan der was de Engelse eerste divisie-club Stoke City, die de Rotterdammers ten slotte een verdiend gelijk spel (11) af dwongen. Feijenoord speelde niet best. Moulijn deed, pas hersteld van een enkelbreuk in april, het begrijpelijkerwijze nog rustig aan. Rechtsbuiten Henny Weering (ex- Enschede) tonde nog weinig zelfvertrou wen, maar de ex-GVAV-er Piet Fransen speelde op het middenveld een nuttige partij en toonde met enige harde af standschoten zijn stootkracht. De van NAC overgekomen Cock Luyten, die in de tweede helft Libregts verving, maak' te eveneens een goede indruk. De beste man in de Feijenoord-ploeg was echter Guus Haak, die op de rechtsbackplaats voortreffelijke dingen deed. Een doelpunt van Hans Venneker, die LUXEMBURG, 9 aug. De Oostduitse C'Z-rijder Paul Friedrichs heeft zondag de grote prijs van Luxemburg motor cross, tellend voor het wereldkampioen schap in de 500 cc-klasse, gewonnen. Hij eindigde als vierde in de eerste manche en bracht vervolgens de tweede rit op zijn naam. De Brit Vic Eastwood, die een derde en een vijfde plaats behaalde, be zette de tweede plaats in het eindklasse ment. Na de twaalfde rit in de competitie om het wereldkampioenschap voert de Brit Jeff Smith de ranglijst aan met 54 pun- tn. De Zweed Rolf Tibblin staat tweede met 32 punten, Eastwood derde met 30 punten en Friedrichs vierde met 28 pun ten. een fout van de Engelse doelman Leslie (hij liet een ver schot van Fransen glip- pen( resoluut afstrafte: 1—0. Dat was in de 48ste minuut en het duurde tot een kwartier voor het einde voor de Engelsen de verdiende gelijkmaker scoorde. De uitslagen van enkele andere vriend schappelijke wedstrijden luiden: MVV Machana Yehouda (Israël) 52, Limbur- giaVitesse 21, SittardiaWillem II 40, Sc CambuurOryent (Joegoslavië) 40. Zwolse BoysFortuna VI. 25, TSV Marl-Hüls (Duitsland)Heracles 11, HeraclesBayer Leverkusen 1—1, ADO Holland Sport 21, Bayern HofNEC 90, ElinkwijkSouthend United 1—1, WageningenNOAD 53, Roda JC— Stollberger SV 5—1, AGOVV—Rot Weiss Essen 00. BUENOS AIRES, 9 aug. De Ita liaanse bokser Salvatore Burruni, we reldkampioen in het vlieggewicht, heeft zaterdagavond te Buenos Aires in een gevecht over tien ronden waar in zijn titel niet op het spel sond, op punten verloren van de 31-jarige Ar gentijn Horacio Accavalla, die overi gens zeven jaar geleden in Italië Bur runi reeds eerder had overwonnen. Reeds in de eerste ronde ging Burruni voor acht tellen neer en daarna heeft Accavallo het gevecht voortdurend be heerst. In de zesde ronde scheen het einde van de strijd daar, toen de Ita liaan volkomen groggy in de ring stond. De gong redde hem echter. DOVER, Engeland, 9 aug. De 19-ja- rige Australische zwemster Linda McGilI heeft zaterdag Het Kanaal van Calais naar Dover gezwommen in 11 uur en 12 minuten, 11 minuten heneden het snel heidsrecord voor dames. Miss McGill, eerste Australische die Het Kanaal overzwemt en eerste vrouw die het dit jaar doet, vertrok vrijdagmid dag om vijf over half vier bij Calais. Het in 1958 door de Amerikaanse Greta An derson gevestigde record is ongeslagen, McGill, in 1964 door de Australische zwembond gesuspendeerd wegens over treding van disciplinaire voorschriften, beging ook bij haar aankomst in Dover weer een fout. Ze ging rechtstreeks naar een hotel om een bad te nemen zonder zich eerst bij de douane-autoriteiten te melden. Aanvoerder Tonny Pronk bedankt Bertus Hoogerman, die lange tijd het doel verdedigde van Ajax' hoogste formatie. Hoogerman nam voor de wedstrijd tegen Stoke City afscheid van zijn vroegere clubgenoten. CEES LUTE de azen te snel af in Kortenhoef KORTENHOEF, 9 aug. De tiende ronde van Kortenhoef voor professionals heeft ditmaal wel een bijzonder ener verend verloop gehad. Niét alleen trok het duel Cees LuteGerben Karstens de aandacht, ook de langzamerhand in Ne derlandse profwedstrijden beruchte te genstelling tussen de leden van de Tele- vizier-ploeg en de „rest" van het veld be heerste het koersbeeld. Lute en Karstens voeren momenteel 'n klassement aan, dat wordt samengesteld naar aanleiding van de resultaten in Nederlandse ronden, met als inzet een sportwagen ter waarde van tienduizend gulden. De Bev>' wijker, die aanvankelijk een achterstand van tien punten on Karstens had, V, nu sterk favo riet. In de Acht van Ctiaam versloeg hij de Leidenaar al ir Je spurt en in Korten hoef herhaal''» ij dit staaltje. De spurt zege var. Cees Lute op Gerben Karstens was het slot van een zeer sensationele wedstrijd. Het had er aanvankelijk helemaal met naar uitgezien. Al vrij snel na het begin ging Henk Nijdam in zijn eentje op pad. Men liet hem gaan en de blonde ex- wereldkampioen zag zijn kansen stijgen, toen na ongeveer 30 van de 100 te rijden kilometers, zijn stalgenoot Leo v. Dongen zich bij hem voegde. Samen bouwden zij verder aan een voorsprong die opliep tot 30 seconden. Toen er echter duizend gulden uitgefoofd werd voor de renner, die zich het eerst bij het leidende duo kon voegen, was het snel gedaan. Vier ronden voor het einde (5 kilometer dus) werden Nijdam en Van Dongen tot de orde geroepen. De hierna volgende spurt, waarvan de winnaar de duizend gulden kon opstrijken, werd een zege voor Kar stens, die in een machtige rush revanche nam voor zijn in Chaam tegen Lute ge leden nederlaag. Door de snelheid die Karstens en Lute ontwikkelden was het peloton volkomen uiteengevallen. Lute en Karstens gingen gelijk door en zouden ook het duel om de eindzege samen uit vechten. Hierin was Lute tenslotte toch weer de sterkste zodat hij de beste uit zichten op de sportwagen heeft. De uitslag luidt: 1 Cees Lute (Bever wijk) 100 km in de zeer snelle tijd van 2 u. 8 min. 53 sec. 2 Gerben Karstens (Leiden) z.t. 3 Dick Groeneweg (Breda», op 9 seconden); 4 Jan Boog (Laren); 5 Rik Wouters (Baarle Hertog); 6 Geurt Pos (Kortenhoef); 7 Jo de Roo; (Krui- ningen (op 15 seconden); 8 Henk Corne- lisse (Amsterdam); 9 Werner Swaneveld i Oudenbosch)10 Rein van Zeist (Lei den) allen z.t. Op fraaie wijze heeft Jos van der Vleuten zondag de internationale ronde van Simpelveld gewonnen. De sterke Brabander ontsnapte in de eerste vijftig Steevens, leider in Belgisch Limburg. ronden reeds uit 't peloton en kwam ver volgens steeds verder voor de groep uit. De uitslag: 1 Jos van der Vleuten (Mierlo-Hout), 95 km (50 ronden) in 2 u. 17 min. 23 sec.; 2 Cees Lute (Bever wijk) 2.19.57 op 1 ronde.; 3 Peter Post (Amstelveen) 2.20.46 op 1''2 ronde; 4 Piet Rentmeester (Kalmthout) z.t.; 5 Jan Tummers (Geulle) 2.21.50; 6 Jan Schroe- der (Koningsbosch); Hans Junkermann (Did); 8 John van Tongerloo (België); 9 Jan Pieterse (Oude Tonge); 10 Jef Drum men (Bemelen), allen in dezelfde tijd als Tummers. Met een achterstand van slechts twee seconden op winnaar Walter Bouquet eindigde Arie den Hartog zondag te Ver- viers als tweede in de tijdrit om de Grote Prijs van België. De uitslag was: 1 Walter Bouquet (Bel gië) 80 km in 1.52.03; 2 Arie den Hartog (Ned.) 1.52.05 3 Martin VandenBossche (België) 1.55.38; 4 Frans Brands (België) 1.56.49; 5 Albert Lacroix (België) 1.57.04; 6 Alphons Hermans (België) 1.57.16. De Ronde van Duitsland voor ama teurs, een tiendaags evenement dat werd gekenmerkt door tal van organisatie- fouten, eindigde zondag in stijl, namelijk met een enorme flop. Een criterium in West-Berlijn, dat de laatste etappe zou vormen, kon door diverse omstandig heden niet in de geplande vorm door gaan en ten einde raad besloten de or ganise toren het klassement na de negen de etappe dan ook maar als het eind klassement te beschouwen. De Duitser Ortwin Czarnowski werd zodoende win naar, zijn landgenoot Burkhardt Ebert tweede en de Nederlander Nol Klooster man derde. Nederland won in de alles behalve geslaagde ronde het ploegenklas- sement. De eindrangschikking luidt: Ortwin Czarnowski (Did) 34.37.01; 2 Burkhardt Ebert (Did) 34.39.113 Nol Kloosterman (Ned.) 34.41.46; 4 Manfred Rupflin (Did) 34.42.35; 5 André Rossel (Zwits.) 34.44.01; 9 Harry Piere (Ned.) 34.48.27; 13 Eef Dol man (Ned.) 34.51.44: 16 André van Mid delkoop (Ned.) 34.56.57. De Spanjaard Urubezuria heeft in de Ronde van St. Laurent zijn derde etappe overwinning behaald. Hij zegevierde za terdag in de 230 km lange etappe van Alma naar Quebec, die door het prach tige nationale park van Laurentides voerde, door in de eindsprint na 6 uur 11 min. 46 sec. zijn enig overgebleven concurrent, de Tsjech Dolozan te ver slaan. De Nederlander Kosten eindigde op de vierde plaats en Van Kemenade klasseerde zich zesde, beiden in dezelfde tjjd (6.12.07). Het algemeen klassement luidt na de 15e etappe: 1 Pauwels (Belg.) 55 uur 53 min. 24 sec.; 2 Goodman (Gb.) 55.55.13; 3 Palowski (Polen) 55.58.56; 6 Peters (Ned). 56.01.56; 10 Van Kemenade (Ned.) 56.06.53; 17 Kosten (Ned.) 56.12.34. De Twentse wielerzesdaagse. die door de deelneming van enkele Duitsers een internationaal karakter had, heeft een verrassende ontknoping gekregen. Niet de leidende Anne Koster uit Leeuwarden of de Duitser Dieter Leitner, maar de jonge Sander Douma uit Grouw werd tenslotte winnaar. Wim Derking won de etappe door de sprint van een kopgroep van vijf man te winnen, maar Douma plaatste zich als zevende, voor Koster (achtste) en Leitner (negende). Etappeklassement (Wierden 75 km): 1 Wim Derkink (Hengelo) 1.44.32; 2 Fred Niemeijer (Hengelo); 3 Henk Benjamins (Hollandscheveld); 4 Benny Groen (Steenwijk); 5 Gerrit van der Berg (Rijs- sen) allen z.t. Eindstand: 1 Sander Douma (Steen- wijk) 86 punten; 2 Anne Koster (Leeu warden) 86; 3 Leitner (Duitsland) 85. EMMEN, 9 aug. De Nederlandse ploeg (zwemmen en schoonspringen)die zaterdag 14 en zondag 15 augustus te Boedapest in een landenwedstrijd zal uit komen tegen Hongarije, is na de natio nale kampioenschappen te Emmen samengesteld. De ploeg ziet er als volgt uit, waarbij de volgorde is aangehouden van de nummers, zoals die in het pro gramma zijn opgenomen: ZATERDAG: 100 meter vrije slag heren: Bert Sitters ('t IJ) en Bob Kammeijer (Zian). 400 meter vrije slag dames: Corrie Mul der (Merwede) en Ineke Tigelaar (Rob ben). 40 meter wisselslag heren: Jan Jiskoot ('t Ok) en Chris van Lint (PSV). 200 meter schoolslag dames: Klenie Bimolt (GZPC) en 'l'ruus Looijs (De Rijn). 400 meter vrije slag heren: Dick Lan- gerhorst (HZPC) en Johan Bontekoe (HPC). 100 meter vlinderslag dames: Ada Kok (Futen) en Nel Bos (ADZ). 200 meter rugslag heren: Henri v. Osch (ZCG) en Peter Schillemans (Dolfijn). 200 meter schoolslag heren: Hans Spij kerman (BZZ) en Arjan den Haan (PSV). 4 x 100 meter wisselslag dames: Cobie Buter (HZPC, Heerenveen), Klenie Bi- molt,, Ada Kok en Toos Beumer (Nereus). 4 x 200 meter vrije slag heren: Aad Oudt (Zian), Dick Langerhorst, Johan Bontekoe en Bert Sitters. ZONDAG: 4 x 100 meter vrije slag heren: Bert Sitters, Bob Kammeijer, Aad Oudt en Johan Bontekoe. 100 meter vrije slag dames: Toos Beu mer en Pauline v. d. Wiidt (SZC). 200 meter vlinderslag heren: Chris van Lindt en Martin van Goor (Haarlem). 100 meter rugslag dames: Cobie Buter en Cobie Sikkens (GZPC). 400 meter wisselslag dames: Bettie Heukels (PSV) en Els Hulsebos (GDZ). 1500 meter vrije slag heren: Dick Lan gerhorst en Johan Schans (Vechtstreek). 4 x 100 meter vrije slag dames: Toos Beumer. Pauline v. d. Wildt, Bep Wee teling (Nereus) en Ineke Tigelaar. 4 x 100 meter wisselslag heren: Peter Schillemans, Hans Spijkerman, Jan Jis koot en Bert Sitters. Schoonspringen dames: Mariette Don- ners (Joop Stotijn) en Anita Smith (GDZ). Schoonspringen heren: Ton van Oud- heusden en Leo van Oudheusden (beiden Joop Stotijn). Real Madrid F ei j enoord e. BLED, 9 aug. De Rus Mikhail Tal. de oud-wereldkampioen, heeft de twee kamp tegen de Deen Bengt Larsen met op zijn naam gebracht en daar mee de finale van het kandidatentoer nooi bereikt. Hierin komt Tal uit tegen zijn landge noot Boris Spassy, De winnaar van deze tweekamp zal de Rus Tigran Petrosyan, de huidige titelhouder, ontmoeten in een reeks partijen om de wereldtitel. In de tiende en laatste partij versloeg Tal de Deen Larsen in 37 zetten. KARLSKOGA, 9 aug. Ed Swart V»» de SAS-renstal heeft door een klass® overwinning in Karlskoga zijn positie de strijd om de Europese bekers vo» toerwagens opnieuw versterkt. De Hfr genaar verbeterde met een Fiat-Abar het ronderecord, in bezit van de yt Banks, met vijf seconden en bracht h op 1 min. 42 sec. e Door de overwinning in de Zweed wedstrijd tellend voor de competitie oo de Europese bekers, heeft Swart de 1® ding in de algemene rangschikking de klasse tot 1000 cc met 34 punten. Italiaanse fabrieksrijder Steinmetz bez met 24 punten de tweede plaats. Hans Koster zorgde voor een tw®8® klasse-overwinning voor de Haagse r€ stal. Hij bracht, eveneens met een Fia Abarth, de klasse tot 850 cc op zijn naa"Jj De Nederlander Jan van Osch w voorts in de klasse tot 1000 cc vijfde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 8