MENSEN ALTIJD OORZAAK Duitse baders verdronken m m m m m m Nieuw procédé ter bereiding groene haring Britse nazi veroordeeld omroepers A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BlNNEN-en BUITENLAND m Moslem kan geen communist zijn Nieuwe kenteken platen deze week in gebruik Gasfles ontploft Zes Belgen bij een explosie in caravan gewond CALS LOOFT MR. HELB E 1 1 Bombarderen Cijfers voor letters Hoopvol DINSDAG 10 AUGUSTUS 1965 PAGINA 5 IJMUIDEN, 10 aug. Het Instituut voor Visserijprodukten l.N.O. te IJmuiden maakt goede vorderingen op de weg in de strijd tegen de haring-„worm". Het on derzoek naar een geheel nieuwe bereidingswijze van de zo be faamde „groene haring" heeft thans het laboratorium-stadium verlaten en wordt nu in de prak tijk beproefd op enige vissers schepen. De directeur van het in stituut, de heer ir. J. van Mame ren, wijst echter elke voorbarige conclusie van de hand. „Wij zijn een flink eind op de goede weg", zegt hij, „we kunnen al groene haring maken door hem kunst matig te laten rijpen. Maar om het ook op commerciële schaal te kunnen doen, daarvoor ontbre ken ons nog de nodige gegevens." Betrekkingen aangeboden nette 3e, 2e, en 1e banketbakkers- bediende WINKELMEISJE voeringstiksters machinebankwerkers en plaatwerkers enige grammofoonplaten- persers DAMES een verpleeghulp, een meisj'e Jongens gevraagd SERVEERSTER JONGEMANNEN geroutineerde typistes en steno-typistes etc. beschaafde kantoorjuffrouw Banketbakker 1 e, 2e en 3e bediende ONGESCHOOLDE ARBEIDERS STORINGS BANKWERKER Welke jongen wil slager worden? actieve pompbediende ACCURAAT MEISJE chemische - vaklieden en chemische hulparbeiders Leerling, aank. en geroutin. naaisters handige meisjes NETTE MEISJE? aank. verkoper(ster) CAISSIÈRE JUFFROUW naaisters, leerling- naaisters, strijksters en inpaksters MEISJES zelfst. werkende kok NETTE WERKSTER MEISJE Te koop gevraagd D.SPORTRIJWIEL bekwame en aank. knipster Te koop aangeb. nette banketbakkers leerling en 3e bediende aanrechtbladen, lavets en douche- bakken MEISJE Droog pakhuis Direct van fabriek Ver beneden winkel prijs Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. Harley Davidson Autocondensruiten Lessen 10 RIJLESSEN VOOR 47,50 Vergrote Alpen- kreuzer te huur BOSBRANDEN zijn onvermijdelijk in Franse „Rode Zone" (Van onze verslaggever) Marseille wederom zyn aan de 'ranse Rivièra-kust grote bosbranden Uitgebroken. Vorige week moesten dui zenden vakantiegangers voor het loei ende vuur vluchten. De branden kost ten al twee doden. Bosbranden zijn regelmatig terugke rende rampen in de Provencaalse zo tter _en het meest alarmerende is wel 0at zij onvermijdelijk zijn. Men heeft ge schat dat in de „Rode Zone" welke zich uitstrekt langs de kust tussen Marseille sn Menton gemiddeld per jaar 4 pro cent van het bosareaal wordt verwoest door het vuur. Omdat, wegens de enor me kosten, maar een deel van de grond herbebost kan worden, betekent dit, dat ue prachtige bossen langs de Mid dellandse zee kust gedoemd zijn te ver dwenen. In de Provence schat men dat een stuk bos in de „Rode Zone" een kans beeft van 56 procent om te verbranden voor het twintig jaar oud is, en 96 pro cent kans om uit te branden voor het 7° Jaar is. Maar pas na het zeventigste laar hebben bossen enige commerciële baarde. De kwetsbaarheid van de Pro- vencaalse bossen is niet een kwestie van zon en Mistral. De mens speelt bij de bosbranden een grote rol en de Cap tain de la Place, de commandant van de Marseillaanse brandweer, ging zelfs bog verder toen hij onlangs vertelde dat van elke brand menselijk handelen de oorzaak was. Ons bos wordt druk bezocht, zed M. Arrighi, de sub-prefect van het departement van Bouches-du- Rhöne. Elke dag zijn er tienduizenden toeris ten te vinden, zy komen op de talrijke vakantiekampen. Onvoorstelbaar is het aantal rokers dat zich daaronder be vindt en het aantal sigaretten dat da gelijks op de trajecten Marseille en Ni ce wordt weggeworpen. Het is een on- •nogelijk iets om de oorzaak van meer dan de helft van de branden te ontdek ken. Meestal is de oorzaak een peukje si gaar of sigaret weggeworpen door een wandelaar of uit een autoraampje ge bikt. Vaak ook zijn kinderen de brand stichters, er zijn zelfs kinderen die met opzet een brandje stichten om te kvj- *cb naar de activiteiten van de brand- wcer Meer dan eens is brand ontstaan r?°,rW mensen maaltijden bereidden met open vuren of door het verbranden van rommel. Ook vonken van een trein zpn soms de schuldigen. Dan zijn er ook nog de pyromanen en het gerucht gaat zelfs dat vrijwillige blussers beter z\jn in het stichten van een brand dan in het blussen er van. Volgens een van DEN BURG, 10 aug. Bij de Koog op Texel zijn gistermiddag óp het on bewaakte strand twee Duitse badgas ten, de 49-jarige H. Menning uit Es- Jon en de 56-jarige E. Touchert uit Hagesheim, verdronken. Mevrouw Ton- chert kon op het nippertje worden ge red. De 36-jarige Duitser J. Mueller, vriend van de heer Menning, redde een bieisje op het ogenblik dat de heer Menning in de golven verdween. LEERDAM Het vijfjarige jongetje Lucas Pattiradjawane is gisteravond, baby het Ambonese woonoord in Leer dam by het spelen in het water aan de Broek graaf gevallen en verdronken. niiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiimni Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich Je melden by de ANWB-oproepdienst ■n Den Haag, tel. OTO-814381, dageRjks kon 8 tot 22 uur. DUITSLAND-ZWITSERLAND: Echt- Paar J. Haverlach uit Amsterdam, in Taunus 12 M, rood FF 53-06, van Zwit serland naar Nederland. DUITSLAND, OOSTENRIJK, ITA LIË: Echtpaar Schoenmaker-Brouwer hit Amsterdam, in blauwe DKW fg 3, biet wit dak, TT 43-17, in Zuid Duits land, Oostenrijk of Italië. OOSTENRIJK: Echtpaar R. J. H. Heikens uit Hilversum, met Simca 1000, MR 05-49, op camping ad. Wörthersee in Karinthië. A. Snaaul uit Rotterdam, in Taunus II M, HK 59-59, in omgeving Salzburg. _H. Sjouerman uit Bussum, in Opel Rekord, wit EV 22-47, in Miilstatt ITALIË, JOEGOSLAVIË: Echt paar W. J. M. Driessen-Dols uit Am sterdam, in licht en donkergrijze VVart- burg, kentekennummer onbekend, kam perend in Italië of Joegoslavië. ITALIË: J. Faber uit Amsterdam, in fcrijze Trabant, HJ 15-99, in Italië. Echtpaar Lusse-Van Es uit Schiedam {bet Ford Ami (rood//grijs), MF 82-21 ui Noord-Italië. SPANJE: Echtpaar Hans Voorbij uit Amsterdam, in witte Ford Taunus M 17 v»U 93-38, in Spanje. SPANJE/FRANKRIJK: Echtpaar E. L van Diggeien-Schilperoord uit Rot terdam, in witte Taunus combi, GH ai-34, aan de Costa Brava of naar Ne derland. FRANKRIJK/ZWITSERLAND: J. L. «alm uit Naarden, in blauwgroene 2 x", fx 91-94, in Vogezen of Noord- Zwitserland. p FRANKRIJK: Echtpaar J. Baas uit fmtterdam, in oeige Opel 1300, kleur "pige-bruin, kenteken onbekend, in mid- er' Frankrijk. BENELUX: F. Bruyn uit Amster- dam, in groenachtige Opel Rekord, *®bieken onbekend, vermoedelijk in Lu xemburg. n, A. v. Dpk uit Delft, in lichtgrijze Ford taunus combi, AD 28-11, in Benelux. de burgemeesters is vuur be strijding voor velen in de Provence een seizoens-activiteit, zoals meedoen aan de wijnoogst of de oljjvenpluk, zy heb ben er geen belang bp dat een brand al te spoedig wordt geblust. Een van de voornaamste moeilijkhe den by het bestrijden van de Proven caalse branden is om er by te komen. De kleine voertuigen, die de brandbri- gades gebruiken, spuiten in een tijd van een paar minuten al hun water er uit, de grotere kunnen niet ver genoeg het bos in, en in dié tijd kan een bos brand zich met grote snelheid uitbrei den, speciaal als de Mistral waait. Men heeft bosbranden meegemaakt waarbij het vuur van de ene naar de andere heuvel oversloeg, soms wel over een af stand van meer dan tweehonderd me ter. De laatste tijd worden speciale vliegboten bij de brandbestrijding inge schakeld. Elk met een capaciteit van 3500 lieter water. Het is hun taak het vuur met water te „bombarderen". De vliegboten zijn niet altijd een volledig succes. Dikwijls hebben ze moeilijkhe den met het innemen van water by ho ge zee. Vaak ook moeten ze hun water „droppen" van een bepaalde hoogte en dat is bö een harde wind onmogelijk. Een beetje machteloos hebben de brandweerspecialisten langs de Ri- vièra moeten concluderen, dat de eni ge manier om een einde te maken aan de jaarlijkse bosbranden is de mensen nóg beter te instrueren geen peukjes weg te werpen en hun kin deren lucifers afte nemen. Het heeft tot nu toe echter bitter weinig gehol pen. ROTTERDAM, 10 aug. Bij een verkeersongeluk is hier gisteren de 56- jarige mevrouw C. van Dyk-Viering uit de maasstad om het leven gekomen. Toen zij plotseling de Boezemsingel overstak werd zij aangereden door een personenauto. Mevrouw Van Dijk moest met ernstige verwondingen naar het Bergwegziekenhuis worden overge bracht waar zü later overleed. Ub KRUISWOORDRAADSEL 123460(69 10 Horizontaal: 1. vliegtuig: 2. deskun dige, projectieplaatje; 3. klier voor stofwisseling, gerecht; 4. da capo brie venzak. noot; 5. gewezen soldaat 6. af beelding, uitspreken; 7. symbool nik kel, vet; 8. drooginrich'.ing nummei (aft), windrichting; 9 kabei. onder dompeling; 10. wei achtergrond; 11 groente Verticaal: 1. wie goed doet; 2. terecht stelling, symbool bromium; 3 Ned Padv Vei., predikant, uitgedorste hal men; 4. zeef, lus, 5. zetfout, gewicht; 6 militaire rang (afk.) pioniei kath. ar beidersbeweging; 7. verkoper florin (afk.); 8 wereldtaal van de. reptiel; 9 veilt men te Barneveld, grondsoort; 10. kindermuts, moerasplant. Oplossing van 9 augus.us. 1 pose - 2 seneca - 3 caïro - 4 rodeo - 5 opera - 6 radar. CAIRO, 10 aug. (UPI) Gisteren Is een religieuze regel gepubliceerd, die bepaalt dat een moslem, die commu nist is, als afvallige beschouwd moet worden. Het Fetwa (religieuze regel)-comité van Al-Azhar, de voornaamste univer siteit van Cairo en de zetel van de moslemleer in het Midden-Oosten, heeft deze beslissing bekendgemaakt als ant woord op de vraag van een mohamme daanse vader of zyn dochter met een communist mocht trouwen. Volgens de Fetwa kan een moslem niet wettig met een communist trou wen. De regel, die werd gepubliceerd in het dagblad Al Ahrm, vermeldt ver der dat het communisme een materia listische ideologie is, die niet gelooft in God en religie verwerpt. (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG, 10 aug. Deze week zal de eerste auto worden uitgerust met een kentekenplaat, waarop eerst de cyfers en dan pas de letters voorko men. Het wordt de 9001 GNhet num mer zal worden toegewezen aan een buitenlandse vlieger. In oktober ko men de „gewone" Nederlandse auto mobilisten aan de beurt De betrekkeiyk kleine GN (Geen Ne derlander)-;- 'j zal lopen tot 9999 GN; de kentekens gaan naar buiten lands vliegend personeel, byvoorbeeld van de NAVO. Het staat nog niet vast, welke letters zullen worden ge kozen voor de voor Nederlandse auto mobilisten b" Temde series. Verwacht mag worden, dat men vooraan In het alfabet zal gaan beginnen. Dat wordt dan wellicht 0001 AD, want de com binatie AA is gereserveerd voor het koninkiyk huis en AB voor speciale vrachtwagens, terwyi de C exclusief wordt bereden door het corps consu lair. De handel is bijzonder nieuwsgierig ge weest naar het tydstip, waarop men met de nieuwe kentekens zou gaan beginnen. Na de wyzigingen in het verkeersreglement, waardoor het plaatsen van letters achter de cijfer combinaties mogelijk werd, bestond immers de mogelijkheid, dat -paal de, wellicht ietwat snobistische kopers met de aanschaf van hun nieuwe wa gen zouden willen wachten tot 't ogen blik, waarop zy door middel van de „staartlettertjes" zouden kunnen be wijzen hoe nieuw hun auto wel was. Maar ook kopers van een auto, die na 1 oktober wordt afgeleverd, lopen de kans op hun kenteken de letters voor de cijfers te vinden, want de over gang geschiedt beslist niet van de ene dag op de andere. Men kent de individuele afgifte van kentekens en de (versnelde) afgifte in series. Hier door zal het mogeiyk zyn dat beide systemen enige tyd naast elkaar worden gevolgd. De nieuwe methode letters acnter de nummers w- .dt alleen toegepast by personen auto's. Dankzy dit „letterkundige ach terdeurtje" kunnen bijna drie miljoen auto's van een origineel kenteken worden voorzien. En daarna zien we wel weer verder. (Van onze correspondent) KAMPERLAND, 10 aug. Op de cam ping Anna Friso te Kamperland op Noord-Beveland is in een caravan een voor verlichting bestemde gasfles ont ploft. Zes Belgen die zich in de gloed nieuwe caravan bevonden liepen als ge volg van het exploderen van de gas fles verwondingen op. Zij moesten naar ziekenhuizen te Middelburg en Goes wor den overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de eigenaar van de caravan van der H., uit Merxcm de uit België meegebrachte gasfles aan het verwisselen was. In een oogwenk stonden de zes mensen in de caravan in brand doordat hun kleding vlam vatte. Dr. van 't Hart uit Kamperland liet de Belgen naar zieken' uizen overbrengen. Door de kracht van de explosie werd een zijwand van de caravan gedeeltelijk uit elkaar gedrukt. Stukken uit het hout werk, gebarsten vensterglas beschadig den het zeil van een tent die vlak bij de caravan stond. Er werd echter nie mand daor de scherven geraakt. WAARLAND (N.H.) Het tweejarig zoontje Frank van de familie Bruin is hier gisteren in een sloot achter zyn huis verdronken. Het jongetje werd door de vader gevonden. Ruim twintig minuten heeft men mond op mond beademing toegepast, doch dit had geen succes. T.N.O. bindt strijd aan met de haring-,.worm" (Van een verslaggever) Het onderzoek, in het laboratorium te IJmuiden loopt al enige jaren. Het was al begonnen, voordat de berichten betreffende de haring „worm" versche nen. Een van de medewerkers van het instituut, de huidige dr. Luypen, schreef destijds een dissertatie over het kaken van haring. Naar aanleiding daarvan stelde men zich bij het insti tuut toen de vraag of men het in de praktijk ook waar zou kunnen maken de haring kunstmatig te laten rijpen. De min of meer academische vraag had echter wel ook een praktische achter grond, nl. de veronderstelling, dat de traditionele en arbeidsintensieve bewer kingsmethode wellicht door een econo misch voordeliger procédé zou kunnen worden vervangen. De ontdekking van de haring-,,worm" heeft het onderzoek versneld. Ander zijds bleef er het probleem, dat het on derzoek gebonden is aan het seizoen, zodat er slechts een deel van het jaar aan kon worden gewerkt. Toch kwam men ieder seizoen een stap verder. En dit seizoen is men nu zover, dat op redeiyke schaal ook buiten de labora toriumsfeer proeven kunnen worden ge daan. Het is beslist niet waar. dat er vol gend jaar groene haring aan de markt zal zijn volgens het nieuwe procédé, al dus de heer Van Mameren. De labora toriumproeven hebben hoopvolle per spectieven geopend. Maar in de prak- tyk kun je nog allerlei moeilijkheden op je weg vinden. En die kun je alleen in de praktijk ontdekken. Vandaar het onderzoek aan boord van enige visser schepen. Het instituut voor visseröprodukten T.N.O. is nu bezig met die praktyk- proeven aan boord. Daarby heeft men meerdere yzers tegelijk in het vuur liggen. Er zün nameiyk enige varian ten in de proeven, die alle worden onderzocht om daaruit de beste te kunnen kiezen. In september, als de visserij onder de Hollandse kust komt hoopt men er nog een serie proeven aan toe te voegen. Maar aan voor spellingen over de te verwachten re sultaten waagt de heer Van Mameren zich als rechtgeaard wetenschapsman niet. Ir. J. van Mameren bewaart ook het stilzwijgen over de vraag in welke rich ting de proeven gaan. Hy komt er wel rond voor uit. dat het ietg geheel nieuws is, een procédé, waarmee Ne derland wellicht aan de haringvisse rs geheel nieuwe wegen kan wijzen. Er zit een mogelykheid van octrooi In en vandaar dat hy nu niet alle kaarten op tafel wil leggen. Wel is de kans groot, dat over enige maanden wetenschappe lijke publicaties over dit onderzoek ver schenen, waarmee ons land dan tege- ïykertijd eventuele aanspraken kan clai men. Maar voordat de nieuwe methode op commerciële schaal kan worden toegepast is nog veel onderzoek nodig. En daarom gelooft de beer Van Ma meren niet, dat Nederland het volgend jaar a] deze groene haring nieuwe styi en masse kan consumeren. Aan het uiteindelijk resultaat van het onder zoek twyfelt hy echter niet. KARLSRUHE, 10 aug. (UPI) Het politieke gerechtshof van de Westduitse bondsrepubliek in Karlsruhe heeft de 22-jarige Engelsman Michael H. Pass more gisteren veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar wegens het verspreiden van nazi-propaganda. Toen het vonnis werd voorgelezen stond de Brit rechtop. Zün moeder, die de zit ting bywoonde, sloeg haar handen ont zet voor de ogen. De drie rechters waren eenstemmig van oordeel dat Rasmore zich heeft schuldig gemaakt aan de verspreiding van SS-distinctieven en Hitleriaanse li teratuur met „vijandige bedoelingen". Tüdens het proces verklaarde de En- elsman dat hy een grote bewondering koestert voor Hitier en graag zou zien dat de nationaal-socialisten in Duits land weer de macht in handen zouden nemen. Passmore gaf toe uit Engeland foto's van Hitier te hebben meegebracht met als opschrift „Hjj had geiyk". Voorts had hij voor zyn politieke vrienden in Neurenberg bandopnamen van rede voeringen van de „Führer" die in West-Duitsland verboden zijn mee gebracht. „Om het Duitse volk te laten zien dat het nationaalsocialisme in En geland voortleeft", zo legde hij uit. Passmore's raadsvrouwe verklaarde na afloop van de zitting te hopen dat haar cliënt nog maar twee maanden van zyn straf noeft uit te zitten. De rest van de detentie zou hem kunnen worden kwijtgescholden wegens goed gedrag, zo zei zy. De president van het Hof verklaarde dat een Duitse staatsburger een aan zienlijk hogere straf zou hebben gekre gen. Men had er by de bepaling van de strafmaat echter rekening mee ge houden, dat het in Engeland mogelijk is extreem-politieke meningen te uiten. DEN HAAG, 10 aug. Het stoffelijk overschot van mr. H. A. Helb, laatste lijk ambassadeur in Zuid-Afrika, is gis termiddag ter aarde besteld op de be graafplaats Westduin by Loosduinen. De koningin was daarby vertegenwoor digd door baar kamerheer in nuiten- gewone dienst prof. dr. C. L. Patijn. Ook de ambassadeur van Zuid-Afrika, dr. J. J. Fouché, was by de begrafenir aanwezig. De minister van Buitenland se Zaken ad interim, mr. J. M. L. Th. Cals, en mr. H. J. Helb, zoon van de overleden ambassadeur, hebben in de aula gesproken. Mr. Cals gaf uiting aan zijn diepge voeld# erkenteUjkheid en dank voor het vele werk dat mr. Helb voor het land heeft gedaan. 9 Plaatsing geschiedt h 20 ceht per mm-hoogte. Opgaven kunnen worden gedaan aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkan toren en agentschappen, aan de erkende advertentiebureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze adverten* ties worden niet verstrekt Gevraagd Aanm.: Maison de Vries, Zandvoortselaan 30-32, Heem stede, telefoon 82163. i Gevraagd net vlot 19 jaar. Luxe brood- en banketbakkerij A. P. de Geus, Zijl weg 98, Haarlem, telefoon 10646. Gevraagd voor direct ln thuiswerk. Aanm.: bij N.V. Standard Coats. Bakenesser- gracht 65. telefoon 19582. Gevraagd zo mogelijk voor spoedige indiensttreding be kwame, all-round Hoog loon. Machinefabriek Swart. Am sterdamsevaart 22-24, Haar lem, telefoon 12143. N.V. Bovema vraagt goede beloning en prettige werkkring. Vakkennis niet vereist. Aanm.: dagelijks tot 16.30 uur, Blekersvaartweg 45, H'stede, tel. 80750, toestel 50. UNION Cacao- en Chocolade, fabriek vraagt voor hele of halve dagen voor één van haar ruime ver- pakkingsafdelingen. Aanmel den ma tvr. 9-12 en 2-5 u. Paul Krugerkade 45. Huize Wildhoef, Kennemer- weg 24, Bloemendaal, telef. 53501 vraagt Intern of dat hiervoor wil worden op geleid, tevens 2 KAMER MEISJES en 2 WERKSTERS van 8-12 uur. ter opl. tot loodbewerker. Pers. aanm. van 9-5 uur, Seyffert-loodind., Oudew. 121, Haarlem. Gevraagd voor direct Aanm. de Snackbar. Stations plein 6 UNION Cacao- en Chocolade fabriek vraagt van 15-18 jaar voor diverse afdelingen. Aanmelden ma. t/m vr. 9-12 en 2-5 uur. Paul Krugerkade 45. Uitzendbureau F E M I N A. Raadhuisplein 28, Heemstede, tel. 82770, vraagt voor tijde lijke werkzaamheden Verhoogde tarieven. Gevraagd per 1 september goed kunnende rekenen en schrijven. Leeftijd 16-18 jaar. Wasserij de Hoop, Amster damsevaart 48, Haarlem, tele foon 12542. gevr. tevens Heynis, automatiek. Grote Markt 19. Gevraagd en een 18 jaar en ouder. Goed loon, ook voor jongeren. Goede sociale voorzieningen. Aan melden dagelijks tussen 19.30 en 21 uur bij J. Been, Schulp weg 116, Velsen-Noord. Ter opleiding gevraagd nette jongen. W. G. Broekhof. Kruisstraat 4 G. Inia, v.h. Kennemer Ga rage, Kennemerlaan 224, IJmuiden, telef. 4324 vraagt voor zo spoedig mogelijk bij voorkeur in bezit van rij- bewijs. (16-17 jaar) voor kantoor en verzendafd. Zelfstandig af wisselend werk. Mond. of schr. sollicitaties bij Heze mans' Confectiebedrijf. Klein Heiligland 66. Haarlem, tele foon 12859. MERCK SHARP DOHME Nederland N.V Nijverheids- weg 60-62. Haarlem, vraagt voor de ploegendienst. Leef tijd 25-45 jaar Persoonlijk aanmelden dagelijks tussen 14.0 en 16.00 uur Geen band- of deelwerk. Ook enige voor diverse werkzaamheden. Aanm.: bij Hezemans' Conf.- bedrUf, Klein Heiligland 66, Haaïfem telefoon 12859. van 1725 Jaar kunnen wor den geplaatst op onze ver- pa kkingsaf deling. Gunstige arbeidsvoorwaarden en ta- rlefsbelcning. Aanmelden da gelijks van 1012 uur oi van 14—16 uur bij MERCK SHARP DOHME NEDERLAND N V Nijverheidsweg 6062. H'lem Herenmodezaak te Haarlem vraagt bekend met het vak. Aange boden wordt prettige werk kring, goed salaris en 5-d. werkweek. Br. ond. nr. 17946. Gevraagd voor direct: 37!i-urige werkweek. Brie ven r.o. 17822. voor bediening gevr. Heynis, automatiek, Gr. Markt 19. Atelier vraagt: Bijzondere beloningsregeling en premiespaarfonds. SoUici- taties: Prof. Donderslaan 106, Haarlem-Schalkwijk. UNION Cacao- en Chocolade, fabriek vraagt van 15-22 jaar voor het ver. pakken van haar chocolade artikelen. Aanmelden ma. t/m vr. 9-12 en 2-5 uur. Paul Krugerkade 45. Wi1 vragen voor direct Aanm.: De Snackbar, Sta tionsplein 6. Gevraagd voor disdag en vrijdag van 8.30-12.30 uur. Tel. 19305 (niet bellen tussen 2-4 uur). Na de vakantli gevraagd voor Uchte bezig, heden ln de huishouding, te vens meisje voor xnoops- gatenmachlne, ook gehuwden voor hele of halve dagen Berghuis, Ridderstraat 28. Gevraagd met handrem. Brieven onder nummer 17966. Hezemans' Confectiebedrijf (kinderjurken) vraagt voor direct of later Schr. of mond. sollicitaties: Klein Heiligland 66, Haar lem, telefoon 12859. BIJ DOLF: Afrikanen en sal via's 35 ct. Soendaplein 31. telefoon 51630. BEKLEED ZELF UW STOE LEN, banken enz. Enorme partij kunstleder en skai- leerdoek. 130 cm breed per meter f 6.- en 9.-. Tevens alle maten schuimrubber en schuimplastlc. „Schuimrub berhuis", Kleine Houtstraat 120, telefoon 17983 Gevraagd Banketbakkerij N. J. Baltus, Rijksstraatweg 106, tel. 57675. Alle maten roestvrij stalen en granito „De Houthal", Kennemerlaan voor Uchte huish. bezigheden, voor halve dagen. Werkster aanwezig. Hoog salaris. Me vrouw Bloemsma, Pernam- bucolaan 57, Overveen, tele- BIJ DOLF: tutobegonia'i en anjerplanten 46 ct. Soenda- plèin 31. HOUT, TRIPLEX, BOARDS, op maat gezaagd en ge schaafd. AB VAN ROODE. Schalkwij kerstr. 50, t.o. co-op. telef. 21743 Ook zaterdag tot 1 uur geopend. Te koop aangeb. KINDER WAGEN J0.-, WANDEL WAGEN met WAGENZAK 25.-. Indischestraat la zw. Teitlöa, teitlöse, colchico, eol- chique, meadow safron, of te DROOGBLOEIERS Ze lijn er weer! Beunder. tuinartikelen, Koningsstraat 34, telefoon 20920. Te huur gevraagd Dakloos jong echtpaar zoekt WOONRUIMTE. Gaarne brie ven onder nummer 17963. Te huur aangeb. Aangeboden op zeer goede stand te Haarlem, voor dame alleen of twee dames, 2 GR. KAMERS, keuken, tollet en groot balcon. Prijs 250.-. per mnd. licht en gas inbegr. Br. ond. nr. 17959. Hypotheken enz. HUIS KOPEN? Hypotheken en Tophypotheken Vrijbl. lnl. tot 9 uur 's avonds Na tionaal Hypotheek- Ass. Kant., Koninginneweg 73. te lefoon (02500) 18041 Zaken en Huizen te koop 7500.-. k.k. Inl.: makelaar R. de Leeuw, lid NBM, Weteringstraat 13, tel. 61868. Te koop te Amstelveen MEANDER-FLAT op 3e etage. bev. 3 kamers, badkamer, c.v. Vr.pr. incl. stoff. f 62.500,—. Inl. tel. 02500-18041 of brieven ond. no. 17811, bur. van dit blad. Woningruil Aangeb. VRIJ BUIS, Juno- plantaoen, 5 kam., gr. tuin, douche, schuur, nette omgev. Gevr. vrij huisje, bomen- o* Indische buurt. Br. ond. nr. 17968 bur. v. d. blad. Aangeb.: VRIJ HUIS in Oost 1 huisk.. 3 slaapk., badcel, tuin. Gevr. huis in Noord. Br. ond. nr. 17892. Meubelen, Huisraad en Kleding MANTELS A JAPONNEN naar maat, ook van uw stof. Maison Loni, Paul Kruger- straat 30. VAKANTIE AANBIEDING Japon naar maat. In 24 uur Veredelde katoen, fraai be drukt f 49,50. Uw stof wordt ook in bewerking aangeno men. Maison Loni, Paul Krugerstraat 30. Zaterdags gesloten NIEUWE BABYARTIKELEN Boxen, ledi kantjes, stoelen, commodes, k. en w. wagens 20% korting. Frans Halsstr. 4, telefoon 61483. Moderne en klassieke bank stellen v.a. 495, 595, 695 tot 1975, keuze uit 40 mo dellen. Pracht Windsor ka mers 795. Windsor bank stellen 695. Windsor stoe len vanaf 39 en hoger, Ma honie huiskamers 795. Slaap Bankstellen 595. Losse ban ken 2, 3, 4-zits vanaf 450 Witte Lodewijk de 14de huiskamers en zilverkasten, 4-zits bankstel 1275 In stof of Skai. Franse fauteuils, Rid- derstoelen, noten damesbur., enz. Meubeltoonkamers, Wes- terhoutpark 8, bij Wagenweg Telefoon 18340. MATRASSEN, polyether, schuimrubber, binnen vering en keurkapokmatrassen. Vakkundige voorlichting voor uw spe ciale wensen. VAN WUNNIK, Schagchelstr. 13-17, tel. 10286. W-A.-AUTO VERZEKERING. Premie v.a. 95.- voor auto'» tot 5500.-, duurdere kl. verhoging, 20% no-claim. Finan cieringen - persoonlijke leningen - hypotheken. Ass. kant. J. A. Kobus, Karei v. Manderstraat 8. telefoon 20183. Autoverhuur J. v. d. Lubbe, Sophiastraat 25, telef. 10002, OPELS 1964 en 1963, all-risk verzekerd in binnen en bui tenland. Te koop aangeboden motor G. Glas, Zandlaan 26, Hille- gom. VAUXHALL VICTOR 1959 wegens verhuizing. Frans Halsstraat 46 zw., Haarlem. LUXE AUTOVERHUUR, Re nault 4, Renault Dauphlne en Renault 8 Major. Spec, week end tarief N.V. ARM, Hout plein 21. tel. 22020, Haarlem. N.S.U. PRINZ 1000 en PRINZ 4 uit voorraad leverbaar. Zie onze showroom N.S.U. Auto mobielbedrijf Fa. P. de Graaff, Koninginneweg 48, Haarlem, telefoon 13609. AUTOVERHUUR A. de Boer. Opel. V.W., Daffodil en Tau nus 12 M met radio '62-'63 All-risk verz. Nieuwe Kerks- plein 4-6, telefoon 16855. Garage Hartenlust te Bloemendaal Sinds 1928 een begrip in goe de automobielen en garantie. Ign. Bispincklaan 1» en 3, telefoon 55053. Gun uzelf deze grote veilig heid v. een heldere achter ruit. Wij verkopen alleen de allerbeste, laten absoluut niet los. Natuurlijk weer bij „Autoschop Frami", Rijks- str.weg 159, telefoon 65080. Voor V.W. OCCASIONS met 10.000 km gar. en vlotte financiering Garage „Henge- veld" V.W.-specialisten. Zijl- weg 328, telefoon 17700. V.W. 1958 1 1400.- weg 50, Z.W. Schoter- Garage Krijnen, luxe verhuur OPEL REKORD I964-'65, all- risk verz. Nieuwe Kerks- pleiD 12, Haarlem, tel 10041. Te koop B.M.W. 300 I SETT A t.e.a.b. Stephensonstraat 6, na 18 uur. Muziek instrumenten, Radio, T.V., enz. GEBRUIKTE PIANO'S, ge heel gereviseerd, moderne uitvoering. Volledige garan tie. Aantrekkelijke prijzen en betalingsvoorwaarden. Firma Alphenaar. Kruisweg 49, tel. 11532. IN KOOP, verkoop, rullen, huurkoop, radio's, bandrecor ders, pick-ups. grammofoon platen. T.V.. enz. onder garantie. J v. d. Mije, Amsterdamstr 20. tel 17601. T.V.'s tegen verlaagde prijzen Teruggehaalde en inger. T.V.'s o.a. grootbeeld 250.-; 275.-; f 295.-; met 2de pro gramma f 350.-. 375.-, 395 - Diverse T.V.'s ln sa lonmeubels ook komblnatiea. Tevens 43 cm l.V s f 125-, f 150.-, f 175.-. Garantie en gemakkelijke betaling met 100% service. Elke avond demonstratie. WICA, Valken burgerlaan 38. Heemstede. Telefoon 85906. AANVANG NIEUWE CURSUSSEN STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN m MID DENSTAND-opleiding. Prospectus op aanvraag. Instituut WICO, Jan Gij zenkade 184-186, telef. 63450-63451. RADIO-ELEKTRONIKAMONTEUR. TELEVISIETECHNIEK enz. Erkende avoDdopleiding off. diploma s - Inl. Tech nisch Instituut ER.O.. Coornhertstraat 20, Haarlem, tel. 17838 JOHN'S AUTORIJSCHOOL Taunus 12 M 1985 9.- per uur. Oranjestraat 110, telef. 14887. L"iwe leasen 1 6,50. Fonkel nieuwe lesauto's. Gediplo meerde instructeurs, Bondsautorij school „De Cen trale". Aanmeldingsadres: Jansstraat 5. Haarlem, telef. 31118. Vakantie Na 15 augustus geheel com pleet en fantastisch ingericht met zitjes bedden, dagver blijf m. 2 slaapvertrekken en zeer ruime woonkeuken met alle toebehoren, uitgebouwde veranda, met zitjes, elektri sche verlichting enz. Onder de cocos- en dadelpalmen, citroenen, enz. aan de Franse Rivièra, Menton aan Zee. Inlichtingen: Haarlem, tele foon (02500) 17877. Diversen R.-k. meisje zoekt LEUKB VRIENDIN, houdt van dan sen, leeftijd 25 jaar. Brieven onder nummer 17973. Persoonlijke moeilijkbeden? Bel 22002 (S.O.S.-Telefonische Hulpdienst, iedere avond van 7-11 uur). Al brandt het maagzuur nog zo snel een RISP-TABLETJE blust het weL VOOR GOED UITGEVOERD TIMMERWERK EN VER BOUWINGEN tegen redelijke prijzen. Spe cialiteit ln het aanbrengen van zachtboard plafonds. Na 18 uur telefoon 20030 MULLER en e. d LANDE verhuizingen, verpakkingen, expeditie, meubelopslag Con- cu re rende pril zen. Nieuwe 'Raamstraat 6, tel 11423-18056.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5