Wooncultuur past zich (eindelijk) aan aan eisen van deze moderne tijd Accommodatieflat voor 131 rustende gezinnen Plannen voor hotel aan Randweg Vakantiefeesten Haarlem Organisatoren van Stuif-Stuif hebben zorgen over zomer66 Volgende week valt besluit WAAR EEN GLOEDNIEUWE STAD VERRIJST Napoleon verenigde het Willem I stuurde plannen in de war FILMJOURNAAL Cursus Poppenspel SOLEX mSÈm iSSiS Eddie in de greep van de vrouwen De dodende pij! Buffalo Bill Overige films Maandag 16 aug mm® Taunusl2 M.I7M.20M SLEUTEL Kosten HARDEBELT Cinema Palace Roxy Frans Hah ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1963 PAGINA 3 - HAARRLEM, 14 aug. Op «en riant punt in Haarlem, op de plaats waar de Westelijke Rand weg en de Wagenweg elkaar ont moeten, bouwt de N.V. Aanne mingsmaatschappij v/h Fa. J. Krap te Utrecht de grootse ac commodatieflat „Kinheim". In het project, waarin de moderne woon cultuur ruimschoots aan haar trekken komt, worden 70 twee kamer en 61 driekamerflats on dergebracht. Het gebouw telt zeven woonlagen en moet volgens het bouwschema eind volgend jaar gereed zijn. Eind september 1964 sloeg de heier de eerste paal van het complex, waaraan archi- tekt ir. C. B. van der Tak b.i. te Amersfoort zijn beste creatieve krachten heeft gewijd. ZAAD HAND EL JAN NOOZEN ALLES VOOR UW TUIN GARAGE „PETERS" „DE SLEUTELSPECIALIST" De accommodatieflat „Kinheim", op de hoek van de Westelijke Randweg en de Wagenweg (rechts) in aanbouw. O T O Iri HAARLEM, 1) aug. De Stuif-stuif in de Badmintonhal aan de Kleverlaan in Haarlem is ook dit jaar weer de grote trekpleister voor de vakantie-houdende jeugd tussen zeven en zeventien jaar. Elk jaar komt dit vakantie-oord bij uitstek meer in trek, getuige de records, die geregeld aan flar den gaan. In de twee weken dat Stuif-stuif 1965 aan de gang is, is het bezoekersaantal van 196Jj over eenzelfde periode al met enkele duizenden geslagen. In een toelichting; op het bouwplan wordt terecht gesteld, dat het drukke moderne leven in toenemende mate zorg en aandacht vereist voor de perio de, welke de mens rustig en zo onbe zorgd mogelijk wil doorbrengen. Dit geldt zeker voor degenen, die zich uit het actieve leven willen terugtrekken, als ze de leeftijd daarvoor hebben be reikt. Langzaam maar zeker gaat de Stuif-Stuif, kinderspeel- en werkplaats met meer dan 30 aktiviteiten voor kin deren van 615 jaar. Van 10 tot 4 uur Plaats: Badmintonhal aan de Klever laan. Entrée 30 cent (film inbegrepen). Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin Kindervreugd, filmvoorstel lingen in het klubhuis op de speeltuin. Aanvang 13.30 uur en 15.30 uur. Kosten 25 cent. Speeltuin Burcht ter Oleeff: groot mid deleeuws toernooi op de speeltuin. Al le „joffers" en „jonkers" vanaf 7 jaar kunnen hieraan meedoen. Nadere mede delingen kunt u lezen op de circulaire, Welke op de speeltuin verkrijgbaar is. Speeltuin Don Bosco: straattekenwed strijd op de tuin. De mooiste tekeningen worden met een prijs beloond! Kosten 10 cent. Speeltuin Noordervreugd: wandelpuz- Zeltocht voor kinderen van 9 tot 14 jaar. Vertrek van de tuin om 10 uur. Brood meenemen. Kosten 25 cent. Speeltuin Zaanenoord: diverse spelen op de tuin. Speeltuin Elba: diverse spelen op de tuin 's morgens voor kinderen van 5 t/m 7 jaar en 's middags voor kinderen van 8 t/m 13 jaar. Speeltuin Jong Leven: opgeven voor de bustocht op 18 augustus. Op het ad Vincent v. Goghlaan 14 II, tel. 21651. De tocht gaat naar vliegveld Teriet. De kos ten zijn 3,50. (Advertentie) SPEKSTKAAT S TELEF. 16061 (Advertentie) TELEFOON 80461 HEEMSTEDE (Advertentie) 1AXGE VEERSTBAAÏ 10 TEL. 1149» wooncultuur zich aanpassen aan deze eisen. Vanzelfsprekend vommen de enorme moeilijkheden bij het vinden van huishoudelijke hulp hierbij een be langrijke factor. De accommodatieflat „Kinheim" biedt straks rust en ver mindering van onnodige zorgen, door de ligging, door een efficiente platte grond, door modem comfort en door zoveel ruimte dat aan alle eisen wordt voldaan. De bewoners hebben bijvoor beeld niets te maken met overtollige ruimte die moet worden ingericht en schoongehouden. In de accommodatieflat wordt boven dien de zorg voor het onderhoud, de verwarming en het bereiden van de warme maaltijden van de bewoner over genomen, zonder dat enige druk wordt uitgeoefend op de individuele vrijheid. Door de situering aan de Wagenweg bij de Westelijke Randweg en de Zand- voorterallee is de ligging heel gunstig zowel ten opzichte van het centrum van Haarlem, de winkels aan de Zand- voortselaan en het station te Heem stede. Bij het ontwerpen en de bouw van het complex „Kinheim" wordt profijt ge trokken van de ervaringen opgedaan met soortgelijke complexen als de Ak ker in de Bilt, de Gooise Warande in Bussum, de Statenhoed in Twello, de Rheyngaerde bij Utrecht en Zuidwende te Amsterdam, welke door dezelfde ini tiatiefnemers zijn gebouwd. In de eerste plaats noemen zij een accomodatieflat een compleet huis, dat alle noodza kelijke ruimten bevat: een grote woon kamer, één of twee slaapkamers, een balkon of een loggia, een hal, een bad kamer, een toilet, een keuken en berg ruimte. Elke flat heeft een eigen vrije ingang. Voor de verwarming krijgt men de beschikking over een volautomatische centrale verwarmingsinstallatie met oliestookinriohting. Er zijn speciale voorzieningen getroffen voor koude- en warmte-isolatie van de dakconstructie, terwijl ook aandacht is geschonken aan de geluidsisolatie. Drie personenliften behoren eveneens tot de technische in richting. De exploitatie van het complex is opgezet op coöperatieve basis. Als naam is gekozen Coöperatieve vere niging accommodatieflat Kinheim u. a. te Haarlem. Het bestuur, dat uit de bewoners wordt gekozen, bepaalt de wijze van exploiteren. Het complex bevat 131 flats, 43 gara ges, één dienstwoning en de verzorgings- en dienstruimten alsmede de recreatie- ii ui iiiiiiiiiimiiiimiHiiiiiii in iuii m iiiiiiiiimii ii mi immuun en conversatieruimten, de bestuurska mer, de algemene keuken met provisie ruimten, de administratie, de zit-slaap- kamers voor inwonend personeel, de recreatiezaal voor het personeel, cen trale verwarmingskelder en bergruimten. Voor logé's van de bewoners zijn com pleet ingerichte logeerkamers beschik baar. Via de hoofdingang komt men in een ruime hal van waaruit men met de lift of via de trap de corridor op de woon lagen bereikt. Aan deze corridors, die kunnen worden beschouwd als een goed verlicht en verwarmd trottoir binnens huis, zijn de toegangen tot de flatwo ningen gelegen. De kosten zullen voor een tweekamer- flat ongeveer 315 per maand voor twee personen bedragen. In verband met extra-voorzieningen zal voor de flats met meer woonruimten de bijdra ge per maand 35 hoger liggen. Bij de exploitatie is ermee rekening ge houden, dat de bewoners tevens eige naar zijn van hun eigen appartemen ten. Het ligt in de bedoeling van de N.V. Trap in de onmiddellijke nabij heid van de flats een hotel te stichten. De nodige bouwvergunningen zijn nog niet binnen. (Advertentie) f 399.— „Nu wegrflden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 - 4. ,-r Opmerkelijk is het dat het weer zo'n grote invloed heeft op de lengte van de rij kinderen, die iedere morgen tegen negen uur voor de twee loketten staat. Op een regenachtige dag bestormen een kleine drieduizend Stuif-stuivers de poorten van het kinderparadijs en op dagen dat de zon zich van zijn warme zijde laat zien loopt dit aantal tot acht- a negenhonderd terug. Ni«t dat de organisatoren van dit festijn zich daar druk om maken. Uit eindelijk is het doel van de Commissie Jeugd Vakantie Haarlem (JVH) niet om in de kortst mogelijke tijd zoveel mogelijk kinderen naar de Badminton hal te trekken. Het streven is veeleer gericht op een verantwoorde ontspan ning. De heer Van Moock, die namens de gemeentelijke dienst voor Sport- en Jeugdzaken hier de scepter zwaait, heeft er reeds meerdere malen zijn me ning over uitgesproken. „Ik heb veel liever dat de jeugd met goed weer het strand en de duinen opzoekt. De Stuif- stuif is geen doel maar een middel. Een middel om de kinderen, die anders met hun ziel onder hun arm zouden lopen, plezierige verpozing te bezorgen." Het spreekt vanzelf dat ook vele moeders, in de lange vakantieperiode hun kinderen de hele dag om zich heen hebben, de Stuif-stuif een uitkomst vin den. Het kan niet anders of ook het kat- tekwaad dat de lanterfantende jeugd bij het ontbreken van een uitlaatklep als de Stuif-stuif zou uithalen moet zijn af genomen. De organisatoren zitten voor wat be treft de Stuif-stuif van het volgend jaar al diep in de zorgen. Het laat zich na melijk aanzien dat de Badmintonhal voor dit doel het volgend jaar niet be schikbaar gesteld kan worden, omdat een groot Haarlems warenhuis er ge durende een lange periode letterlijk zijn tenten zal opslaan. Tot voor kort was alle hoop geves tigd op de Haarlemse Sporthal in het noordelijk deel van de stad. De ruim te die hier zal vrijkomen is zeker vier maal zo groot qua oppervlakte als de Badmintonhal. En met ruimtegebrek heeft men op het ogenblik op de Stuif-stuif sterk te kampen. Nog meer activiteiten zouden kunnen worden ontplooid indien men de beschikking had over een oppervlakte gelijk aan die van de toekomstige Badminton hal. Maar de organisatoren vrezen te recht dat de hal niet op tijd gereed zal zijn. Daarbij komt nog het feit dat de schoolvakanties volgend jaar waar schijnlijk twee weken vroeger worden ingezet, waardoor ook de Stuif-stuif naar een vroegere datum zal moeten worden verschoven. Volgende week gaat men zich ernstig beraden over wat er te doen staat. Bij die besprekingen staat natuurlijk voorop dat de Stuif-stuif 1966 doorgang zal moeten vinden. Eind volgende week hoopt men dan de offi ciële beslissing bekend te maken. Van al deze zorgen merken de rond 25.000 kinderen, die zich in de Badmin tonhal verpozen, niets. Geconcentreerd bestuderen de technisch aange legde jongens hoe ze in de kortst mo gelijke tijd een oude gas- of verlich tingsmeter kunnen demonteren. In de tikhoek transpireren de hele dag twaalf jongens en meisjes boven levensechte typemachines in een poging een lees bare brief aan moeder te schrijven. En in de tienertent dansen (of maken sle pende pasjes die voor dansen door gaan) constant tientallen teen agers dicht tegen elkaar aan op de me lodie van hun favoriete zang-idolen. F ie vandaag Schalkwijk zegt, denkt in de eerste plaats aan Haarlem en aan de gloednieuwe stad die onder Haarlemse supervisie in het aloude Schalkwijk verrijst. In de laatste plaats zal hij denken aan de waar moeite had om het moeilijke Ne- grote Franse keizer Napoleon, die welis- derlandse woord over zijn Corsicaanse tcmg te krijgen, maar die desalniettemin iets van zijn keizerlijke aandacht wijdde aan die Hollandse uithoek van zijn reus achtig imperium. Zijne Majesteit wilde namelijk wat eenheid scheppen in de be stuurlijke chaos van het Schalkwijkse gebied, dat destijds was versnipperd in tal van heerlijkheidjes. De geschiedenis van Schalkwijk is ten nauwste verbonden met die van de te genwoordige gemeente Haarlemmerlie de en Spaarnwoude. Een duik in de historie confronteert ons met de Republiek der Verenigde Utrecht in 1579 en eindigde met de Franse revolutie en haar nasleep m 1795. De republiek hield er al die tijd een heel ingewikkeld bestuursapparaat op na, waarin honderden heerlijkheden de plaats innamen van onze tegenwoor dige gemeenten. Aan het hoofd van zo n heerlijkheid stond een heer of een am bachtsheer. De Franse revolutie en wat daarvan doordruppelde tot de lage lan den. bracht in het sterk versnipperde en gedecentraliseerde bestuur van ons land meer eenheid teweeg. Eén van de maatregelen was, dat op den duur 6e ambachtsheeriijkheden zouden worden vervangen door gemeenten met raden en burgemeesters, benoemd door de centrale overheid. In het begin van de negentiende eeuw bestond het gebied van de gemeen te Haariemmeriiede en Spaarnwou de (bestuurscentrum Halfweg) uit de zelfstandige bestuurseenheden: 1. Haarlemmerliede en Noordschalk wijk; 2. Hofambacht; 3. Spaarnwoude; 4 Houtrak en Polanen of Halfweg; 5. Zuidschalkwijk, Vijfhuizen en Nieuwer- kerk. Noord- en Zuidschalkwijk lagen te gen elkaar en grensden aan het Spaar- ne. De beide Schalkwijken werden ge scheiden door een vrijwel west-oost lo pende grens, die ongeveer eindigde ter hoogte van Vijfhuizen op de oever van het Haarlemmermeer. Noordschalk wijk was viermaal zo groot als Zuid schalkwijk en had zijn noordelijke punt bij Spaarndam en werd in het oosten begrensd door de Lie de en de Mooie llliillllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|ll,l,i,nl111111111111111 Nel. De Haarlemmerliede of Leede was al vanouds verenigd met Noordschalk wijk. Het is altijd een gebied zonder dorpen geweest. Er waren slechts wat verspreid liggende huizen en boerderjj- en- Ten oosten van de Liede lag spaarn woude. Deze heerlijkheid liep van van 67 bunder en één huis. Zuidoost hiervan lag Houtrak en Polanen, dat niet veel groter was dan Hofambacht. In zuidoostelijke richting liep het uit in een smalle landtong, gekneld tussen de hoge IJdijk en de oevers yan het Haar lemmermeer. Aan het einde van die Spaarndam tot het Haarlemmermeer. Aan de oostkant lag het heerlijkheidje Hofambacht, een driehoekig stukje grond tegen de Houtrijkerweg en het IJ. Het was niet meer dan een eilandje landtong lag het gehucht Halfweg. Het tegenwoordige dorp Halfweg werd vroe ger ook wel Polanen genoemd. Tussen de landtong van Houtrak en Polanen la gen de sluizen van Rijnland, die de ver binding tussen het IJ en het Haarlem mermeer mogelijk maakten. De trek vaart HaarlemAmsterdam liep hier dan ook niet door. De schuiten van Haarlem en Amsterdam voeren nooit verder dan Halfweg, waar de passagiers moesten overstappen, het loopbrugge tje over de sluizen moesten passeren en aan de andere kant in de trekschuit konden stappen om hun reis te vervol gen. Het grondgebied van Polanen was niet veel groter dan de huidige bebouw de kom van Halfweg en een stukje land over de tegenwoordige spoorlijn. Tot Houtrijk behoorde ook nog het eilandje Ruigoord, dat nu nog als een verhoogd terreingedeelte in de Houtrakpolder is gelegen. Zuidschalkwijk was opzichzelf maar klein. Vijfhuizen en Nieuwerkerk hoor den er echter ook bij. Vijfhuizen stak als een schiereilandje uit in het Haar lemmermeer. Nieuwerkerk was een soort buitenpost die eveneens uitstak boven het Haarlemmermeerwater. Het lag ongeveer op de plaats van het ge maal De Lijnden. Voordat Nieuwer kerk in de golven van het meer ver dween, grensde het aan de Lutke- meer. Napoleon maakte in 1811 een einde aan deze toestand door de vjjt eenheden tot één gemeente samen te voegen on der de naam Spaarnwoude. Toen Napo leon zijn Waterloo had gevonden, ging Willem I in 1815 een geweldige stap te rug door te bepalen, dat met ingang van 1 mei 1817 Spaarnwoude zou wor den gesplitst in vier afzonderlijke ge meenten en wel: Haarlemmerliede, Noordschalkwijk en Hofambacht; 2. Spaarnwoude; 3. Houtrak en Polanen en 4. Zuidschalkwijk, Vijfhuizen en Nieu werkerk. Deze merkwaardige toestand bleef voortbestaan tot de inpoldering van het Haarlemmermeer. Nieuwer kerk, Vijfhuizen en enige stukken van Zuidschalkwijk kwamen in de latere ge meente Haarlemmermeer te liggen. Zo werd althans iets van Napoleons werk hersteld en wel bij de wet van 13 juni 1857. Spaarnwoude werd verenigd met Haarlemmerliede, Noordschalkwijk en Hofambacht en kreeg als naam Haar lemmerliede en Spaarnwoude, zoals de gemeente thans nog heet. De rest bleef voorlopig nog ongewijzigd tot 1863 toen werd beslist, dat ook Houtrak, Polanen, Zuidschalkwijk en het stuk Vijfhuizen buiten de Ringdijk aan de gemeentt Haarlemmerliede en Spaarnwoude zou den komen. Op die manier heeft Willem bereikt dat na meer dan een halve eeuw het wijze besluit van keizer Napoleon weer van kracht werd. Wat Napoleon in 1811 had bereikt met één pennestreek en één enkel besluit, had Willem temet ge daan. Pas na ruim vijftig jaar kwam het Nederlandse bestuur tot de ontdek king dat de klok nu eenmaal niet kan worden teruggezet. Toen in de zeventiger jaren het IJ werd drooggelegd, kreeg Haarlemmer liede en Spaarnwoude er ook nog de nieuwe IJgronden bij: de Houtrakpolder en de Grote IJpolder, waardoor het al thans wat oppervlakte betreft een be langrijke gemeente werd. Het was ech ter arm aan inwoners. Thans is de gemeente Haarlemmerlie de en Spaarnwoude aan alle kanten ge amputeerd. In het oosten legt Amster dam zijn havens aan tot aan het zijka naal F en in het westen heeft Haarlem het landelijke Schalkwijk opgeslokt. Dat had zelfs Napoleon niet kunnen voor zien. W. S. Eddie Constantine, die nu eens niet Lemmy Caution, maar Mike Warner heet, hoewel hij de Amerikaanse gehei me dienst trouw is gebleven, houdt zich in „Taites vos yeux, mesdames" op de van hem verlangde manier be zig met het redden van een jeugdig, technisch genie uit de handen van een groepje hebzuchtige mannehhaatsters, die hij op kosten van de Amerikaanse regering uitrust met kostbare bontman tels en vervolgens uit die van een ben de R.ussische spionnen, met wie hij op even hardhandige als afdoende wijze afrekent. Het bijzonder warrige verhaal, dat in scène gezet is door Marcel Ophuls, niet te verwarren met zijn beroemde vader Max, bevat maar heel weinig dat we al niet eerder en veel beter hebben gezien en, de acteurs gedra gen zich, of de maniertjes, waarvan ze zich bedienen, tegelijk met hun cos- tuums aan hen zijn uitgereikt door de juffrouw van de garderobe. De regisseur doet het hier en daar voorkomen, alsof hij de zaak niet al te ernstig heeft genomen, maar helemaal van harte gaat het hem niet af. In elk geval is het grovere knokwerk van een dergelijke omvang en intensiteit, dat men zich in gemoede begint af te vra gen, of een publiek, dat toch volwas sen mag worden geacht, nooit genoeg krijgt van een dergelijke stupide non sens. De Nederlandse titel van de film luidt Eddie in de greep van de vrou wen", Eddie kennend, zal het niemand verbazen, dat het geen houdgreep blijkt te zijn. In Cinema Palace (volw.). Een Western met wat meer preten ties dan alleen maar actie heet Blood on the arrow". Sidney Salkow is de ma ker. Hij poogt een min of meer psycho logisch drama centraal te plaatsen tus sen een aantal schietpartijen en ach tervolgingen. Maar zijn psychologie heeft slechts weinig diepgang "en biyft beperkt tot een met bijster originele driehoeksverhouding en een oppervlak kige tekening van enkele cliche-figuren. Wade Cooper, een gevangen bende leider, ontsnapt tijdens een overval, die Indianen doen op het konvooi dat hem naar de gevangenis voert. Hij wordt ge wond, maar vindt een toevlucht bij een goudzoeker, wiens vrouw hem verpleegt en verzorgt en die van hem de bejege ning ervaart, waarin haar stugge, geld- hongerige echtgenoot tekort schiet. Het zoontje van het echtpaar wordt door de Indianen geroofd en zal worden teruggegeven in ruil voor een partij geweren. Wade nu steelt deze geweren met de hulp van zijn bendeleden. In middels heeft de genegenheid van de vrouw bij hem gevoelens van eerlijk heid, liefde en trouw doen ontwaken. Na veel strijd bevrijdt hij het kind ver nietigt hij de geweren en helpt hij de gouvemementstroepen de rebellerende Indianen te verslaan. Daarbij verliest de onsympathieke echtgenoot het leven, hetgeen de weg naar een huwelijk met de weduwe vrijmaakt. Geheel gerehabi liteerd kan hij met haar een nieuw leven beginnen. Aldus in het kort het nogal uitge sponnen drama, dat in de psychologi sche gedeelten maar weinig boeit. Voor de liefhebbers zijn er dan de episoden, waarin de Indianen en boeren in actie treden. Hier laat Salkow geroutineerd vakwerk zien. De verwachtingen, die de opzet wekt n.l. die van een zgn. edelwestem gaan helaas bij lange na niet in vervulling. Tot en met zondag in Roxy (14 jr.). Vanaf maandag draait „De onweer* staanbare avonturier". De avonturier is een beeldhouwer, die zijn geboorte stad Florence ontvlucht om zijn gerech te straf te ontgaan en die een ver trouwelijke missie moet volbrengen. (14 jr.). Het moest er van komen. Nadat Kari May's geesteskinderen Winnetou en Old Shatterhand weer een nieuw en kleur* rijk leven op het filmdoek begonnen zijn, kon ook Buffalo Bill niet achter blijven. Hij presenteert zich in de per* soon van Gordon Scott, de man met da biceps, die men ook al eens als Goliath heeft kunnen bewonderen. Het verhaal, waarin de grote held van het Wilde Westen het voornamelijk moet opne men tegen de „gele hand", een valse Indiaan van de stam der Sioux, i* weinig origineel. Natuurlijk is er weer een wijs opperhoofd met een schone dochter, die van de praktijken van zijn onderdaan niet op de hoogte is en ook de oude, eigenwijze commandant van de blanke kolonisten eveneens met scho ne dochter ontbreekt niet. De lief hebbers van dit soort film komen ech ter niet voor een origineel verhaal, maar voor het „betere knokwerk". Wat dat aangaat komen zij aan hun trek ken. De film is een aaneenschakeling van gevechten met pijl en boog, ge weer en af en toe de'blote vuist en de doden vallen weer bij bosjes. In Frans Hals (14 jr.). In REMBRANDT draait voor de vijf de week „Goldfinger", het laatste suc ces van James Bond (18 jr). LIDO pro longeert de boeiende western „How the West was won" (14 jr). In de middag voorstellingen draait in LIDO „Pa krijgt de klappen", een vrolijke film met Do- ris Day en David Niven. LUXOR pro longeert „Old Shatterhand", een avon tuurlijke western naar een verhaal van Karl May met in de hoofdrol Lex Bar ker (14 jr). In MINERVA in Heemstede is de bekende musical „Irma la douce" te zien, de filmversie van een gelijk namige Franse musical, door Billy Wil der overigens wat grof bewerkt. In de hoofdrollen: Shirley MacLaine en Jack Lemmon (str. volw). In de middagvoor stellingen wordt vertoond „Laurel en Hardy in wonderland", een kolderfilm van het voor beide komieken Stan Lau rel en Oliver Hardy gebruikelijke genre. HAARLEM, 13 aug. Evenals vo rig jaar organiseert de La Condola Company dit jaar wederom een oplei dingscursus poppenspel, die op 16 sep tember a.s. start en wordt gegeven in de Mr. A. Bruchschool, Jacobstraat te Haarlem. De cursus bestaat uit 10 donderdag avonden en hierop zullen o.a. de vol gende vakken besproken worden; kop pen vormen - aankleden van poppen - geschiedenis décorbouw - theaterbouw - bewegingsleer en spelregie. Inschrijving voor deze cursus, die geheel kosteloos is, kan dagelijks ge schieden bij de administratie van de LCC, Warmoesstraat 11 rood te Haar lem van 20.00 tot 22.00 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3