f500.000.000 IN EEN WEEK OMGEZET Nieuwkomer slaat Indiëkenners door Fokker- transactie Afscheid met echt vuurwerk Geen enkele concessie van N.-Vietnam Vergaderen per telefoon NESTOSYL 't Goud en Zilverwinkeltje KEVELAAR Koffie K R E M E R Thee Reconstructie van moord Roekan je levert niets op Man verdronken Wilt U „goedkoop" rijden in een „dure" auto? Dat kan; leest U maar. Nederlandse door fout bij narcose omgekomen Dr J.W. Baljet DrG.W. Baljet-Tiecken H. A. Jonkhoff-te Velde de Haarlemse Bedevaart Verdachte naar kliniek? Staking over 2 pet. bij Simon's Katendrecht Twee brillen Caransa In Zweedse kliniek: Nederlander wegens postzegelsmokkel in Boedapest gearresteerd Ridderkerk betaalt prijs voor zijn overijverigheid ZORGVULDIG REINIGEN 2O°/0 korting STOMEN H. Jonkhoff BONT VOOR ZOMER- PRIJZEN, OPENLUCHTTHEATER ZATERDAG 14 AUGUSTUS 19G5 PAGINA 4 (Door P. VAN DER EIJK) Nederland had weer eens een Zwolsman-week. Na lange tijd van betrekkelijke rust rondom persoon en werk van R. Zwolsman kwamen dezer da gen ineens enkele grote trans acties tot stand waarbij hij nauw betrokken is. Geschatte finan ciële omvang van deze recente activiteiten :meer dan 500.000.000 gulden. De voorbereidingen die deze coup d'affaires mogelijk moesten maken hebben hem, naast veel meer, ook zijn nacht rust gekost de laatste weken. „Er kon zelden meer dan drie of vier uur slaap af," zegt de heer Zwolsman. „Over twee jaar houd ik ermee op", zegt de heer Zwolsman. Als ik vijfenvijftig word. Dat heb ik me altijd al voorgenomen en ik ga het doen ook. Toen ik vijfen twintig was en mijn levensver zekering afsloot is de premie ook op die leeftijd afgesteld. Ik zal daarna niet gaan vegeteren, maar meer dan toeziend voogd wil ik dan toch zeker niet zijn." in conferentie Restaurant ,,'T HEERENHEK" Weekend menu Dr. A. A. BOTTER G. R. VAN VEEN A. VAN TETERING 'l U "fantast B ETEKEMT EXTRA AANDACHT mits gebracht en gehaald. SOENDAPLEIN 37 ITALIËLAAN 194 L0RENTZPLEIN 25 BINNENWEG 43 KERKSTRAAT 14 Zandvoort VOOR 3. H. A. M. PRINZ KUNSTGEBIT STUK H. W. DAMES exclusieve dameskleding Reserveer nu Uw nieuwe mantel. ACCOUNTANT WEEKEND-MENU 7.50 Frankestraat 33 Tel. 13527 INSEKTENBETEN NAZONVERBRANDING ZALF IIIIIIIIIII lllllllllllllllllllllllllllllll Zondag 15 aug. J0EG0SLAVISCH DANSTHEATER BLOEMENDAAL gaat dit jaar maandag, dinsdag en woensdag 30, 31 augustus en 1 september. ZWOLSMAN (53): „Over twee jaar houd ik op" iiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin WHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIlllllllllllllllllf De heer Zwolsman, zo weet hij nu al. zal afscheid nemen met vuurwerk. Xiet op de beurs voor zover het aan hem ligt niet in de sector van het onroerend met bijvoorbeeld een nog weer groter project maar gewoon, met echt vuurwerk, dat wordt afgestoken. Voorlopig zit hij nog midden in het werk. Resultaten daarvan in de afgelopen dagen: Een contract voor Die West-Hag- he, dochteronderneming van de Ver enigde Vorstenlandse cultuur maatschappij. waarvan de meerder heid der aandelen in handen is van de Zwolsmangroep n.v., om als fi nancier op te treden in de transactie tussen Indonesië en Fokker. Het vlieg tuigproject moet betaald worden uit de landbouwprodukten uit Indonesië, die door Die West-Haghe op de markt zullen worden gebracht. Niet bekend «gemaakt, maar geschat be drag daarmee gemoeid: meer dan vierhonderd miljoen gulden in een tijdsbestek van zes jaar. Provinciale goedkeuring en be houdens beroep bij de kroon van be zwaarden daarmee opruiming van de laatste barrière voor uitvoering van het project-Nervi in de Haagse binnenstad, een omvangrijk conglo meraat gebouwen met de inmiddels al bekende kantoortoren van 140 me ter. Laatste raming van de kosten: 110 miljoen gulden. Verkoop door de Grondbriefbank (Zwolsmangroep) van een nog in aan bouw zijnd kantoor in Rijswijk, zeven tien verdiepingen hoog, aan het rijk. Koopsom onbekend, maar een ge noemd bedrag van „enkele tientallen miljoenen" guldens wordt door Zwols man niet ontkend. Dit zijn vermoedelijk voorbeelden van „voor de Nederlandse economie belangrijke initiatieven" die hij zei te willen gaan ontwikkelen toen hij zich in 1961 uit de bouwwereld terug trok om zaken in grotere stijl te gaan doen. De grootste verrassing is de heer Zwolsman, als man van het onroerend goed („Want dat is mijn vak") in dit land, dat rog wemelt van cultuur maatschappijen of wat daar van over is en van mensen die alles weten van Indonesië, zijn gewassen en de verhandeling daarvan, dat uitgerekend hij, kans heeft gezien deze spectacu laire en ongetwijfeld winstgevende slag te slaan. Vijf maanden geleden was hij voor het eerst in Indonesië, met vakantie, en hij is niet in het be zit van familie-albums met „vergeel de portretten" uit Indië, wat mis schien juist in zijn voordeel heeft ge werkt. „Ik heb bekwame medewer kers, die er alles van weten", zegt hij. Gisteren is hij naar Djakarta ver trokken om de ondertekening van de contracten door president Soekarno bij te wonen. Hij heeft de langdurige onderhandelingen met de Indonesiërs meegemaakt en zegt geen moeite te hebben gehad met hun manier van zakendoen. Als het waar is dat In donesiërs zich niet gemakkelijk spoe dig vast leggen met uitspraken of toe- (Advertentie) ROTTERDA3I, 14 aug. De 56-ja- rige bosarbeider uit Rockanje, die eind mei van dit jaar zijn werkgever, de grootgrondbezitter en eigenaar van een scheepvaart- en cargadoorsbedrijf in Rotterdam, James van Hoey Smit (73) op diens landgoed Strypemonde om het leven zou hebben gebracht, blijft ont kennen. Hij doet dit al sinds zijn ar restatie, kort nadat het misdrijf was gepleegd. Deze week is geheel in het geheim de moord gereconstrueerd op het landgoed van het slachtoffer, waar bij behalve vele politiemannen ook de officier van justitie, mr. I. H. van de Roemer, en de rechter-commissaris, mr. J. Meursing, aanwezig waren. Men heeft de verdachte bij die re constructie urenlang laten rondlopen op het terrein waar hij vroeger werk te. Men heeft hem anderhalf uur lang verhoord op de plaats waar destijds de sporen van het misdrijf werden gevon den. Hij heeft gestaan op de plek waar de bewoners van Strypemonde de be jaarde Van Hoey Smit zeer verminkt in zijn auto aantroffen. Vier uur lang heeft de confrontatie met de plaats waar hij vroeger zijn dagelijkse werk verrichtte, geduurd, steeds streng be waakt door personeel van de rijkspo litie. Daarna is hij in de celwagen weer teruggebracht naar zijn cel in het huis van bewaring. Hij bleef ontken nen. Het verhoor dat mr. Van de Roe mer de bosarbeider na het bezoek aan Strypemonde nog in het paleis van Justitie af nam leverde evenmin iets op. Het mes waarmee de dodelijke ste ken moeten zijn toegebracht, is nog steeds niet gevonden. De kans is thans groot dat de bosarbeider binnenkort naar de psychiatrische observatiekli niek in Utrecht zal worden overge bracht, waar een onderzoek zal wor den ingesteld naar zijn geestelijke ver mogens. ROTTERDAM, 14 aug. Uit de «poorweghaven heeft de rivierpolitie het stoffelijk overschot gedregd van de 22-jarige machinist J. de Vlas uit Fra- neker. Hij was opvarende van het ms. Ramona dat in de Spoorweghaven lag De schipper van de Ramona had Do Vlas enige dagen geleden als vermist opgegeven. ROTTERDAM, 14 aug. De sta king die donderdag is uitgebroken on der het bijna vijftig man tellende per soneel van Simon's Katendrecht, een dochterbedrijf van Hollandia N.V. in Amsterdam, duurde gisteren nog voort. Hoewel men daarvoor vreesde is de arbeidsonrust niet overgeslagen op de Rotterdamse bedrijven van Simons Me- taalhandel N.V., waarmee de vestiging aan de Waalhaven nog nauw samen werkt. De moeilijkheden zijn ontstaan over de uitbetaling van de twee maal een procent als looncompensatie. De direc tie wenst niet tot uitbetaling van deze looncompensatie over te gaan, alvorens dit punt ter sprake te hebben ge bracht in een onderhoud met de door de werknemers zelf gekozen kern. De ze onderhandelingen kunnen echter in verband met vakanties niet op korte termijn plaats vinden. Het feit dat de uitkering nog niet is geschied betekent volgens de directie niet dat men een afwijzend standpunt inneemt tegenover de twee maal een procent. Voor een bedrijf als dat van Simon's Katendrecht, een schrootverwerkende industrie, is geen collectieve arbeids overeenkomst van kracht. Onder de werknemers bevinden zich vrijwel geen vakbondsleden. De directie heeft de stakende werk nemers vrijdagmiddag bij de uitbeta ling van de lonen laten weten, dat zij maandagmorgen het werk moeten her vatten. Degenen die de staking dan nog willen voortzetten, zullen op staande voet worden ontslagen. zeggingen, hebben zij in de heer Zwolsman een evenknie gevonden: het zolang mogelijk houden van zoveel mogelijk slagen om de arm. zodat nog alle kanten kan worden uitge gaan, is een tactiek die hij warm koestert. De heer Zwolsman twee brillen voor zich, drie telefoons naast zich; zij weigeren op te houden met rinkelen ook al is het nacht weigert publi cabele mededelingen te doen over al les wat verband houdt met het ko mende jaarverslag van de E.M.S. Hij wil zijn kruit droog houden voor zijn aandeelhouders, van wier geld hij zich een rentmeester zegt te voelen en tegenover wie samen met het personeel hij als eerste verant woording verschuldigd is. Dat bete kent dat er niets gezegd wordt over alleszins interessante problemen als daar zjjn liquiditeit van de onderne ming in het afgelopen jaar die vol gens toenmalige mededelingen van kwade ex-medewerkers van het con cern uiterst krap moet zijn geweest de voortgang van de huizenbouw, en de afzetmogelijkheden ervan, de moeilijkheden van een krappe kapi taalmarkt en de daarmee gepaard gaande hoge rentestand, de rentabili teit van de horeca-afdeling, de koop en verkoop van onroerend goed. Er kan wel wat gezegd worden over de publiciteit, iets waar de heer Zwols man meer dan welke Nederlandse za kenman mee te maken heeft gehad. Er zijn weken geweest dat zijn naam met dezelfde frequentie als het weerbericht, zij het met grotere let ters, op de voorpagina's stond. „Ik kon geen stap doen of het stond in de krant" klaagt hij nu nog. „Over al stond de naam Zwolsman bij, al ging het om plannen of initiatieven van dochterondernemingen waarvan ik niets wist. Ja, ik weet het, ik was verantwoordelijk". Het is hem toen weieens te veel geworden, temeer om dat de publikaties niet uit de lucht kwamen vallen. Zij vielen samen bij voorbeeld met het afstoten van de Ruteck's-zaken met alle sociale pro blemen daarom heen en met de ope rette rondom de pierprijs, tenslotte door Zwolsman glansrijk gewonnen. Hjj heeft zelfs weieens gesproken over „persterreur" en vrienden van hem zeggen dat hij er psychisch on derdoor zou zijn gegaan wanneer het nog even was doorgegaan. Maar op dat ogenblik kwam er rust, althans stilte, rondom het E.M.S.-concern, en daarmee hield de noodzaak, of de mogelijkheid, tot publikatie op. Nu zegt hij ervan: „Ik kon het wel heb ben. Ik voelde dat ik het gewoon moest ondergaan, het was kennelijk onvermijdelijk. Maar ik vond het vooral hinderlijk voor mijn gezin. Het kwam nogal eens cru aan." „Ja, ik heb wel in het lime-light gestaan", zegt hij, terwijl hij een nauwelijks te omvamen stapel knipselboeken te voorschijn brengt. De rust die er de laatste tijd tot nu toe om hem heen is geweest vindt hij maar heel betrek kelijk. „Ik word tien keer per dag in de bladen genoemd", weet hij. Het bericht komt ter sprake dat Caransa, die het Amsterdamse Heek op het Rembrandtplein indertijd van de EMS heeft overgenomen om het te behouden voor het publiek, er nu toch maar een pakhuis van gaat ma ken. „Ik wist dat het komen moest", zegt de heer Zwolsman. Zakelijker- wqs gesproken kon het gewoon niet. Er moest zo'n drie ton per jaar bij. Dat kan niet voor de aandeelhouders, niet voor het personeel en niet voor de Nederlandse economie. En dat kon dus ook voor Caransa niet." De heer Zwolsman heeft indertijd ook de plannen ontwikkeld voor het Rijswijkse winkelcentrum In de Bo gaard, dat het grootste waarom ook niet van Nederland is. Hij heeft er zijn inzichten over de concentra tie van verschillende eenheden weer toegepast: tegenover de exploitanten van de winkels werd er op gewezen, dat er veel mensen in de nabijheid komen wonen en in de advertenties voor de koopflats, die hij er zelf om heen bouwt, wordt als verkoopsargu ment genoemd: winkelcentrum in de directe nabijheid. Ondanks de hoge rentevoet schijnt de verkoop van de dure flats daar volgens de makelaars goed te lopen, zodat niet gevreesd wordt voor een situatie van leeg staande flats zoals in Naarden. Ook het zeventien verdiepingen hoge kan toor is nu bijna klaar en er komt er nog zo een. Alles bijeen is het een nogal imposant geheel. Van de heer Zwolsman wordt ver ondersteld dat hij een grote verbeel dingskracht heeft. Die zal hij ook wel bezitten, maar zij schiet te kort voor wat hij bouwt, want over dit winkelcentrum zegt h(j nu: Als Ik ge weten had dat het zo groot zou wor den, had ik het nooit durven bouwen. (Advertentie) Als U 30.000 km of meer per jaar rijdt, be hoeft U niet te volstaan met een benzine wagen in de klasse van 7000 tot 8000 gulden. Dan kunt U voor dezelfde kosten per km ook in een Mercedes-Benz Diesel rijden. In clusief het renteverlies en de hogere afschrij ving. Dan rijdt U voor hetzelfde geld in een wagen, die groter, mooier en veiliger is. Met de representativiteit, Mercedes-Benz eigen. Door gespreide betaling behoeft de hogere aanschaffingsprijs zelfs geen bezwaar te zijn. Mercedes-Benz weet n.l. dat bij een diesel de cast voor de baet uit gaat. Bel vandaag nog de dealer VAN WIJK, O verveen (tel. 02500- 11926) voor een proefrit. U zult versteld staan over wat U tot nu toe nodeloos gemist hebt. SOEDERTAELJE, 13 aug. Een woordvoerder van de politie in dit Zweedse stadje heeft bevestigd dat een van de twee vrouwen die hier gisteren in het algemeen ziekenhuis zijn over leden als gevolg van foutief werkende narcose-apparatuur, de Nederlandse na tionaliteit had. De woordvoerder iden tificeerde de overleden Nederlandse vrouw als Mia Gulewicz, 42 jaar en weduwe. Hij zei dat uit het dossier bleek dat zij in Nederland al was ge opereerd voor haar behandeling hier. Volgens persberichten in Nederland heeft familie van Mia Gulewicz een klacht tegen het ziekenhuis ingediend. Districtsprocureur Bertil Carrick zei dat hem daarvan niets bekend was. „Ons onderzoek is nog niet voltooid en we kunnen niet zeggen of er een rechtszaak van zal komen", aldus Car rick. Een woordvoerder van de stads- rechtbank zei dat ook geen civiele procedure aanhangig was gemaakt. „In elk geval is tot dusverre niets ontvan gen hier", werd verklaard. Een woordvoerder van de medische raad heeft verklaard dat alle appara tuur als van het soort dat te Sioeder- taelje werd gebruikt thans is gecontro leerd en dat voor herhaling van het ongeluk geen vrees behoeft te bestaan. De Nederlandse weduwe en een Zweed se vrouw waren gestorven nog voor hun operatie, doordat in de narcose- apparatuur lachgas in plaats van zuur stof terecht was gekomen. Deze dodelij ke fout in het nieuwe apparaat werd ontdekt toen de toestand van een der de patiënt, de 11-jarige Staffan Eriks son, snel achteruit ging tijdens een ope ratie. De jongen kon nog met zuurstof worden gerecL PARIJS, 14 aug. (UPI) Het Fran se dagblad „Le Monde" heeft een vraaggesprek met de Noordvietnamese leider Ho Tsji Minh gehad. Ho zei dat slechts dan vredesbesprekingen zullen beginnen, als Amerika het tastbaar be wijs levert dat het de voorwaarden van de communisten aanvaardt. Ho verklaarde dat geen onderhande lingen kunnen worden gehouden tenzij Washington instemt met het program van vier punten, dat op 8 april door Hanoi is uitgegeven. Die punten zijn: vertrek van de Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam, beëindiging van alle Amerikaanse interventie in dat land, regeling van de Vietnamese problemen door het volk zelf, zoals geëist door de Vietcong, en vreedzame hereniging van Vietnam zonder buitenlandse inmen ging. Ho zei dat Hanoi deze eisen onder geen beding zal laten vallen. Wel zal Hanoi tijdelijk instemmen met het be staan van een neutraal Zuid-Vietnam, hangende de hereniging van Vietnam. De door de PTT in het jongste jaar verslag aangekondigde verbe terde mogelijkheid van telefo nisch vergaderen het tele fonisch in verbinding staan van meer dan twee personen, waarbij iedereen iedereen kan verstaan zal niet eerder dan in 1968 verwezenlijkt kun nen worden. Dat is het tijdstip waar op, naar wordt verwacht, de nieuwe districtstelefooncentrale in Buitenvel- dert bij Amsterdam gereed zal zijn en het zal deze centrale zijn waarin voor landelijk gebruik de appa ratuur wordt ingebouwd, die nodig is om de telefonische veelspraak moge lijk te maken. In het Dr. Neher- laboratorium van de PTT in Leidschen- dam, waar alle technische wonderen als semafoon, centraal antennesy steem en elektronische leesmachine tot stand worden gebracht, is men technisch met het project gereed. De mogelijkheid tot telefonisch ver gaderen bestaat al lang. Technisch is zij echter onbevredigend, ook al om dat de PTT voor elke vergadering een technicus moet inschakelen om, ook tijdens het gesprek, te zorgen voor een goede geluidskwaliteit. Door al lerlei ingewikkelde technische oorza ken namelijk ontstaan er bij het te lefonisch vergaderen geluidsstoringen zoals „nagalm" en hoge fluittonen, die krachtiger kunnen worden dan de menselijke stem. Niettemin wordt er gemiddeld nog wel één keer per werkdag door bedrijfsleven of door verenigingen bijvoorbeeld van stu denten gebruik gemaakt van de mogelijkheid om verspreid in het land verblijvende personen met el kaar te doen vergaderen of om ge lijktijdig bepaalde mededelingen door te geven, zonder dat daar kostbaar en tijdrovend voor gereisd behoeft te worden. De PTT, die vooral bij het toenemende aantal verkeersopstoppingen een groeiende belangstelling verwacht voor deze manier van vergaderen, heeft enkele jaren geleden al inge zien, dat aan de huidige verouderde, van voor de oorlog stammende me thode te veel technische bezwaren kleven om er mee te kunnen blijven volstaan. Toen de vraag naar een betere oplossing op tafel kwam bij ir. C. de Jong, chef van de afdeling elektro-akoestiek in het Dr. Neher- laboratorium, viel dit toevallig sa men met de ontwikkeling van een apparaatje voor geheel andere doel einden, dat naar men dacht, een goe de bijdrage zou kunnen leveren aan een betere techniek van het telefo nisch vergaderen. Dit apparaatje, dat onofficieel de naam van „rich tingaanwijzer" heeft gekregen, is na melijk in staat gewaar te worden en te registreren van welke kant een gesprek komt tussen twee partners. Op dat ogenblik deed op het labo ratorium zijn intrede de pas afgestu deerde ir. L. Kloppenborg, die op dracht kreeg te trachten een nieuwe oplossing te vinden voor het telefo nisch vergaderen. Het dossier waar in verslag werd gedaan van eerdere mislukte pogingen, bleef voor hem met opzet gesloten om hem niet op een verkeerd spoor te zetten. Hij moest er „blank" tegenover staan en inderdaad kwam er een geheel nieu we oplossing uit de bus. Ir. De Jong heeft er een school bord voor nodig om de technische achtergronden ervan uit te leggen. Wij moeten hier gelukkig vol staan met de mededeling, dat het voornamelijk gaat om een contact, dat door de stem van degene die praat, bestuurd wordt. Deze schake ling, die interessant genoeg is bevon den om er octrooi op aan te vragen, heeft de beperking dat slechts de gene die aan het woord is ook aan het woord blijft, zolang hjj zijn woor denstroom volhoudt. Slechts de voor zitter kan hem interrumperen. De an dere gesprekspartners kunnen er niet tussen komen, hoezeer zjj misschien ook zitten te popelen om te roepen, dat er van het te berde gebrachte niets klopt. De heer Kloppenborg vindt dit echter geen beperking, maar juist een voordeel. De verga dering, mits goed en strak geleid door de voorzitter, zou daardoor een beter verloop krijgen, wat wel nodig is omdat per telefoon de vergadering nog veel eerder in een Babylonische spraakverwarring kan ontaarden dan bij een bijeenkomst om de tafel. Op het Dr. Neherlaboratorium heb ben wij een kleine proef kunnen ne men met het vergaderen per tele foon. Het werd ons duidelijk dat van de deelnemers grote aandacht ge vraagd wordt en dat deze manier van vergaderen nogal inspannend is. Zij lijkt dan ook meer geschikt om door korte samenspraken vergaderin gen te voorkomen dan te vervangen, want ingewikkelde kwesties met veel heen en weer gepraat zullen telefo nisch niet zo gemakkelijk kunnen worden opgelost. Het bedrijfsleven, banken b.v. die bepaalde gegevens snel naar bijkan toren willen doorgeven, zal zijn eigen toepassingsmogelijkheden wel vin den. De tarieven voor zo'n telefo nische bijeenkomst gaan vermoede lijk de declaraties voor „reis- en verblijfkosten" van de deelnemers niet te boven. Voor elke deelnemer aan de vergadering wordt een vast bedrag van 1,50 berekend; de ge sprekskosten daarna kosten ongeveer twintig cent per minuut per deelne mer. BOEDAPEST, 13 aug. Het in Boe dapest verschijnende blad „Nepszabad- sag" meldt dat een gerechtelijke ver volging is ingesteld tegen de 62-,jarige in Hongarije geboren Nederlandse eco noom Gabor Kispal. Sedert 1959 heeft hij Hongarije dikwijls bezocht. Zijn onlangs overleden moeder woonde in Boedapest. Gebleken is, aldus het blad, dat Kir- pal in Hongarije postzegels opkocht, die hij het land uitsmokkelde. De waarde daarvan wordt op 120.000 forint geschat. In zijn woning in Boedapest zijn post zegels ter waarde van 25.000 forint en 47.000 forint aan geld in beslag geno men. Tegenover de politie heeft Kispal be kend dat hjj 1250.000 forint, in Hon garije ontvangen of geërfd,, in post zegels heeft belegd. Bij zijn laatste bezoek aan Boedapest had hij echter een bedrag van 55.000 forint illegaal het land binnengebracht en nog 20.000 forint van een buitenlander in Boeda pest ontvangen, waarvan hij de teg< n- waarde in Wenen in dollars had betaald Het totale bedrag dat men zijn mani- platies in postzegels en Hongaars geld is gemoeid, aldus „Nepszabadsag" gaat dus de 200.000 forint te boven. RIDDERKERK, 14 aug. Ridder kerk betaalt de prijs voor haar eigen overijverigheid, zo is gisteravond tij dens de gemeenteraadszitting geble ken. Een terrein, dat de gemeente ten behoeve van een uitbreidingsplan bouw rijp heeft gemaakt, blijkt niet haar eigendom te zijn. Dat is een vergissing die de gemeente duur zal komen te staan. De eigenaar van de grond, het rijk, die voor niet bouwrijp gemaakte grond wellicht 2 tot 4 gulden per vierkante meter zou hebben berekend, heeft het gemeentebestuur de rekening gepre senteerd. Bouwrijpe grond gaat 36,50 per vierkante meter kosten, aldus heeft de inspecteur der domeinen met het taxatierapport in de hand vastgesteld. De raadsleden vonden dit getuigen van „bikkelhard zaken doen". Zij ver wezen het voorstel tot aankoop van de duur te betalen grond terug naar B. en W., die nu een maand tijd krijgen om te proberen de betreffende inspec teur alsnog te vermurwen. Voor deze terugwijzing achtten de raadsleden vol doende grond aanwezig, want de aan koop gaat de gemeente anders twintig duizend gulden extra kosten. ONDERTROUWD: HANS SCHEFFER en INGE FLEERS Rotterdam, augustus 1965 Molenlaan 63 Molenlaan 75 De plechtige huwelijksinze gening zal plaats hebben op dinsdag 31 aug. om 10.30 uur in de kerk van de H. Domi- nicus. ,,Het Steiger", Hang 17. Gelegenheid tot feliciteren van 12.30 tot 14.00 uur aan boord van het m.s. „Prinsse- plaat", ligplaats Maasboule vard bij het monument van de koopvaardij „de Boeg". GETROUWD HANS KEUSS en ANNEKE JONCKBLOEDT De Heer en Mevrouw H. KEUSS—JONCKBLOEDT danken mede namens weder zijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oss, Wilgenstraat 3 E Op vrijdag 20 augustus j j hopen onze geliefde ouders J B. A. DIJKMAN en F. A. DIJKMAN— i TAVERNE i de dag te herdenken dat f zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. f Hun dankbare kinderen: i Nicole en verloofde f Yvonne John f Paul t Fons f Josétje J Bartje f Naarden, 14 augustus 1965 f Gr. Willem de Oudelaan 17 J Houtplein 12, Tei. 14796 t 6,50 Champignonsoep eendvogel a l'orange appelmoes Café glacé Zondags vanaf 16 uur geopend. HUIDARTS AFWEZIG TOT 1 SEPT. Waarn.: Telefoon 19862. RHEUMATOLOOG PRAKTIJK HERVAT ARTS AFWEZIG TOT 3 SEPT. Waarn.: raambiljet en tele foon 11990. ARTS AFWEZIG Voor waarn.Boodschappen dienst, Tel. 11990 en raambil jet aan Raamsingel 4. DIERENARTSEN AFWEZIG TOT MAANDAG 30 AUGUSTUS Waarneming: zie raambiljet en telefoon 11990. AFWEZIG en ARTSEN Waarn.: zie raambiljet en telefoon 11990. Is Uw Weer vlug gemaakt TETTERODESTRAAT 36, Telefoon 53549 JUWELEN, GOUD ZILVER IN- VERKOOP Kruisstraat 19 - Haarlem b. d. Ridderstr. - Tel. 16910 f Wagenweg 7 tel. 19752 Haarlem Inlichtingen omtrent oplei ding examens en lidmaat schap (Vereniging van in de praktijk gevormde accoun tants) bij de Nationale Asso ciatie van Accountants, Secr. Belgischeplein 6, 's-Graven- hage, Telef. (070 55 17 63. Heldere kippesoep Kalfspasteitje Gebakken lever met spek en uien, frites en appelmoes Vanillepudding met vruchtensaus Zaal disponibel voor grote diners en recepties. pijn- en jeukstillend ontsmettend geneeskrachtig TH. v. RAVENSTEINT Ridderstraat 5 telef. 20586 Granaten halssnoer met slot f 75, zilveren plaatbandjes f 7.50, zilveren plaatbandjes f 10, 14 krts wit gouden briljanten hanger f 650, 14 krts wit gouden briljanten ring f 375, 14 krts gouden rozetring p. kwaliteit f 475, Cornalijn snoer met gouden ton slot f 175, Cornalijn snoer lang model f 35, pracht kwal. parelsnoer 8 slags met gouden slot f 350, 14 krts dasspeld 6 parels en bril- jantje f 85, 14 krts d.amanten rozetring f 185, 14 krts gouden rijring met 5 briljantjes f 245, 18 krts hanger zwaar goud, alexandriet f 95, 14 krts gouden bedels v.a. f 12.50, 14 krts manchetknopen goud f 85, 14 krts gou den slavenbanden p. kw. v.a. f 90, 14 krts gouden closed for evers f 75, 14 krts gouden armband, stijf model 5 granaten f 215, 14 krts gouden medaillons, hartvormig f 60, 12 lepeltjes zilver f 75, zilveren portretlijsten vanaf f 22.50. Inkoop van gouden, zilveren, briljanten en diamanten sieraden, oud goud en zilver, zilveren broodmanden en sei' iezen. te 20.15 uur Ivan Goric Kovacic Inlichtingen: tel. 53909 Bij slecht weer in Musis Sacrum, bus naar Sant poort, halte Prov. Zie kenhuis. Aanmelden voor deelname bij de onderstaande adressen: W. Staphorst, Jansstraat 53, Haarlem, tel. 10015. A. C. B. Ooms, Burg. Sandbergstraat 13, Haarlem, telefoon 12206. F. A. Vissers, Verwulft 3 rd., Haarlem, tel. 11605. H. W. v. Rooden, Bosb. Toussaintlaan 16, Heem stede, tel. 35313. A. van Dijk. Bisschop Ottostraat 21, Haarlem. C. Duwel (koster), Nieuwe Groenmarkt 10, Haarlem. L. P. van der Lans, Hoofdstraat 26 b. Hillegom. J. C. de Klerk, Kerkstraat 45 Noordwijkerhout. telefoon 516. J. v. d. Linden, Beeklaan 6, De Zilk, tel. (02520) 5064. Pastoor J. J. Tulp. Kerklaan 9, Bennebroek, tel. 6258. B. T. H. Hamelsveld, Fortweg 33, Hoofddorp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4