Ik heb hetzelfde diploma als Neville, Buckingham en Mansell Ontgoochelde Barry Hughes (oefenmeester bij Alkmaar 1954) Alkmaar'54 tekent beroep aan Kanoërs starten 1 prima Real Madrid in vorm? V f I Iff® Geslagen" Kick van Swol toch Europees kampioen Evert Schneider zorgt voor tennissensatie op Mets-banen Okker blijft titelfavorief Tennissters kampen met inzinkingen Nieuwe Engelse Voetbalrel? ELIZABETH LONG WEER SNELLER Oostduitsers voor Zagreb Cassius furieus Clay Tegenstanders in strijd om Europ. atletiekcup In sharpiestrijd ivordt uiterste van zenuwen der zeilers geëist li Nieuw Europees record rugslag Hoogst aangeslagen Klaar Favoriet Uitslagen Eerste titel -dl Verwondering ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 (Van een speciale verslaggever) ALKMAAR. 13 aug. In zijn pasgeopende automatische wasin- j richting voor auto's heeft Barry f Hughes dezer dagen na het ont- I vangen van een brief van de KNVB enkele minuten stil voor zich uit gestaard. In de verte zag hij alle luchtkastelen ineenstorten. Hij j wilde immers in korte tijd een bes- te trainer worden. Het liefst de al- I lerbeste zoals hij dat aan de j mensen, die hem omringen in Alk- I maar had toevertrouwd. Barry j| Hughes zag dat allemaal waar wor- den via die baan bij Alkmaar '54. j een club, waarin hij toekomst ziet. I Een club, die hij in het komende f seizoen naar de ere-divisie wilde J brengen. Die brief, gedateerd 10 aug. 1965 ondertekend door de se cretaris-penningmeester van de J KNVB, L. Brunt, zette echter voor- lopig een punt achter al deze illu sies. - SCHEVENINGEN, zaterdag Niet Jan Hajer maar de door de Eindhovenaar als „mijn enige vriend in de tenniswereld" genoem de Evert Schneider vormt met landskampioen Tom Okker de laat ste twee in het enkelspel van de nationale titelstrijd. Tegen de ver wachtingen in werd Hajer, die als nummer twee was geplaatst, door Schneider, nummer drie, in vier sets uit de strijd gewipt. Okker schakelde in drie kwartier én even veel sets Van Eijsden uit voor de finale. ON DEN, 14 aug. Nog slacht* efn week verwijderd van het be- f'n Vnn het voetbalseizoen 1965- 66, deden gisteren geruchten *ver een nieuw voetbalschandaal e ronde. De beweringen, die gaan oyer het ensceneren van we strijden, hebben betrekking *P verscheidene eerste divisie clubs. Toen Denis Follows, secre taris van de Engelse voetbalbond, om commentaar op deze berichten werd gevraagd, gaf hij ten ant woord: „Op het ogenblik kan ik niets over de zaak zeggen. Een en ander is in handen van onze ad vocaten. Eén ding is echter zeker en dat is dat de advocaten van de bond de beweringen niet zo maar naast zich neer hebben gelegd Nadat men naar nieuwe bewijzen heeft gezocht zal de commissie van overleg beslissen of de zaak zal worden doorgegeven aan een commissie van onderzoek. Vorig seizoen heeft een zuivering door de Engelse bond van spelers die hun spel in scène hadden gezet er toe geleid, dat internationale sterren zoals Tony Kay, Peter Sa ltan en anderen in de gevangenis raakten en voor hun leven wer den, geschorst. Hj KI zich! Barry Hughes het stond daar nuch- r. in krijgt geen trainers licentie, om- nat hij in Engeland aldus de KNVB geen diploma zou hebben behaald, dat j, gelijkwaardig is te achten aan het Neder- •landse A-diploma, noodzakelijk om clubs uit het betaalde voetbal als hoofdtrainer te dienen. Daarnaast aldus de KNVB beschikt Barry Hughes niet over vol doende ervaring. Barry Hughes heeft di- TGCt da telefoon sfosrreDen Hii heeft co* beid naar Alain Wade in Londen, de di- BarrV Hughes in zijn pasgeopende automatische wasinrichting voor auto's. rector of coaching, die hem begin vorige Cisteren kon de Engelsman echter nauwelijks het hoofd bij het werk houden. maand een briefje had geschreven, waar- Het onverwachte besluit van de KNVB, dat Hughes niet voldoende gediplo- in hij Hughes officieel in kennis had ge- meerd was om in Nederland een semiprofclub te trainen, betekende voor de steld van het feit, dat deze was geslaagd voor het „full award coaching certificate" Hughes heeft Alain Wade gevraagd de KNVB te vertellen, dat dit coaching cer tificate inderdaad heit hoogste is dat men in Engeland kan behalen. Hij heeft voorts in een expresse brief Walter Winterbot- tom gevraagd hetzelfde te doen. Want Hughes blijft erbij, dat hij wel degelijk het zwaarste examen gedaan heeft, dat er in Engeland voor trainers en coaches kan worden afgelegd. „De KNVB vergist zich deerlijk", zegt Hughes. „Dat coaching diploma is het hoogst aangeslagen diploma in Engeland. Het trainersdiploma waarover de KNVB het heeft, bestaat niet. Trainers zijn in Engeland mensen, die met de spons op het veld rondlopen, trainers zijn de assis tenten, meer niet. Zij doen precies wat de coaches zeggen". Hughes meent, en zijn vrouw Elles Hughes-Berger, de bekende TV-omroep- ster, doet dat met hem dat de vergis sing door de KNVB erkend zal moeten borden, als ze de bevestigingen van Wa de en Winterbottom in huis heeft. „Ik heb hetzelfde diploma als Neville, als Mansell (Telstar), als Buckingham (ex- Ajax). Waarom die wel en ik niet? En Wat die ervaring betreft, ik heb nu al hijna twee jaar de jeugd van Alkmaar onder handen. Ik ben bovendien daar in Engeland 14 dagen onder handen geno- tnen tijdens het examen. Ik heb proeven Van bekwaamheid moeten afleggen. Ik heb clubs een volledige training moeten geven en de allerbeste ooaches van En geland keken daarnaar om voer me te oordelen. De jongens van Alkmaar '54, Vraagt u het maar, ze lopen met me weg. Ee hebben gezegd: „dat is pas trainen, hu mogen we tenminste ook wat met de hal doen". Ze erkennen me voor honderd Procent als hun leider. Ik eis van alle spelers niemand uitgezonderd hon derd procent. En juist omdat het voor Wlen geldt, vinden ze het nu bij Alkmaar 04 zo fijn. Het gaat daar ook goed. Alkmaar '54 is klaar voor de start van he competitie. Ik heb daar als trainer hard aan mogen meewerken en nu willen *e me dit ontnemen? Waarom toch? Ik "eb de KNVB en die bond van oefen- Engelsman een geduchte streep door de rekening. meesters, die bezwaren tegen mfj bii del KNVB heeft ingediend, toch niets mis daan? Ik voldoe aan de diploma-eis. wat wil men nog meer Het bestuur van Alkmaar '54 staat vol ledig achter Hughes. Het vindt de be slissing van de KNVB vreemd en niet aanvaardbaar. Het heeft dan ook beroep aangetekend tegen de beslissingen. Voorzitter K. Lan- gedijk zegt: ,,En wat wil men in Den Haag nu? Dat wij een trainer aanstellen, tegen wie wij van tevoren zeggen: je krijg dat en dat salaris, je komt op die en die tijd in Alkmaar om poolshoogte te nemen en voor de rest zal hulptrainer Barry Hughes (want een aanstelling als hulptrainer van Hughes zal de KNVB volgens de heer Brunt niet in de weg staan) de zaken wel opknappen. In feite blijft Hughes dan trainer, maar wij gaan er zoveel duizend gulden op achteruit, omdat wij ook nog de nieuw aan te stel len „hoofdtrainer" moeten salariëren. Nu houden wij ons financieel aardig staande, mede dank zij het flinke aantal toeschouwers, dat wij altijd op onze tri bunes mogen begroeten, maar we gooien geen geld over de balk. We voeren een zakelijk beleid en daarin past een be paald bedrag voor een trainer. Verder kunnen en willen wij niet gaan. En mogen we tenslotte bedanken voor men sen, die wij niet geschikt vinden om Alkmaar '54 te trainen, al hebben zij honderd maal het Nederlands a-diplo ma? De bond van oefenmeesters we begrijpen het best komt voor zijn le den op, maar diezelfde bond moet ook beerip hebben voor ons „neen" tegen trainers, die nu nog geen emplooi heb ben kunnen vinden. Dat zijn niet de mensen die wjj bij Alkmaar '54 nodig hebben. Wij zijn bijzonder gelukkig met Barry Hughes. Die doet het goed. We hebben dat de KNVB ook proberen dui delijk te maken. We zijn het volkomen eens met de KNVB betreffende die di ploma-eis, maar daaraan voldoet Hughes naar ons idee wel." Hughes en Alkmaar '54 wachten nu in spanning af of het beroep en de mede delingen die Wade en Winterbottom over het door Hughes behaalde diploma aan de KNVB zullen doen, uithalen. In middels wordt het kort dag. Over acht dagen immers begint de competitie SNAGOV 14 aug De Europese kano kampioenschappen, die in het Roemeense Snagov worden gehouden, zijn voor de Nederlandse deelnemers prima begon nen. In de series van de KI klasse 500 m. plaatsten Hoekstra en Geurts zich voor de halve finales. Geurts won de derde serie In 1 min en 58,15 sec, terwijl Hoekstra In de tweede serie 1.52,03 be slag legde op de derde plaats. Dc eerste drie van elke serie gaan over naar de halve finales De beide Nederlandse da mes, Mieke Jaapies en Thea Duif, slaag der er niet In zich te plaatsen voor de finale van de Kl-klasse op de 500 m. Thea Duif kwam in haar serie niet ver der dan een vijfde plaats en Mieke Jaapies eindigde in de derde serie als vierde. De eerste drie van elke serie plaatsten zich voor de finale Eveneens uitgeschakeld voor de fina le werd in de Kl-klasse op de 1000 m. voor senioren Ruud Knuppe, die in de eerste serie als vijfde finishte BUENOS AIRES, 14 aug Real Ma drid, de vijfvoudige winnaar van het toernooi om de Europese beker en over enkele weken tegenstander van Feije- noord, maakt als voorbereiding op het nieuwe seizoen een tournee doo renkele Zuidamerikaanse landen. Donderdag speelde Real zijn eerste wedstrijd. In Buenos Aires zegevierden de Spaijaar- den met 31 over de Boca Junors. Ve teraan Ferenc Puscas scoorde tweemaal, terwijl Grosso het derde Spaanse doel punt voor zijn rekening nam. Bij de rust stond Real Madrid met 10 voor. Het was een treffen, dat op hoog peil stond. "•IET -SE jggaiiiiiiiiy ■:-jr Hier de start van het laatste duel in de strijd om de Europese sharpietitel. Een treffen, waarin de Amsterdammer Kick van Swol aanvankelijk kansloos werd geacht, maar hij deed uiteindelijk toch een geslaagde greep naar het kampio enschap. KUDELSTAART, 14 aug. Kick van Swol eiste het uiterste van de zenuwen van zijn supporters. Zorgvuldig hadden Van Swol's aanhangers uitgerekend, dat de 28-jarige Amsterdamse technicus de Europese titel bij de sharpies nog juist zou behalen als hij aangenomen dat zijn grote rivaal Kuin won in de slot- race van vrijdag zijn „Mustang" als vijf de door de finish zou sturen. Dat Kuin de laatste wedstrijd van de vierdaagse, uitermate zonnige regatta op de Westeinder zou gaan winnen, leek lan ge tijd waarschijnlijk, samen met Udo, de derde kanshebber voor de titel, en Inder Maur streed Kuin in het voorste gelid. Voor Van Swol scheen deze vrijdag en dertiende een ware pechdag te gaan worden. De man, die drie dagen lang voortdurend bij de gevechten om de eer ste plaats betrokken was, rondde in de slotrace de eerste boei pas als der tiende. De Amsterdammer won weliswaar enkele plaatsen in het grote kruisrak. maar verspeelde kort daarop zijn winst weer. Ijverig werd op het startschip ge rekend. Weinig werd er nog voor de kansen van Van Swol pegeven. Toen de voorhoede van de vloot van ruim 50 bootjes de bovenwindse boei voor de derde maal rondde bleek Kuin echter in vierde positie te liggen. Op slag was de donkerblonde Amsterdammer weer favoriet. Hij nam echter het zekere voor het onzekere, passeerde enkele tegenstanders in het voordewindse rak en ging als achtste door de finish. Zijn supporters konden gerust zijn: met ruim verschil ging het Europees kam pioenschap in de sharpieklasse naar de zeiler, die er door zijn bijzonder regel matig gevaren wedstrijden beslist het meeste recht op kon doen gelden. Van Swol behaalde immers twee eerste plaatsen, een vierde, een vijfde, een achtste en werd eenmaal, toen hij vrijwel van start tot finish eerste was, wegens een valse start uitgesloten. De uitslag van de zesde en laatste race 1 In der Maur (Ned.); 2 Kuin (Ned.); 3 Binkhorst (Ned.); 4 Vlek (Ned); 5 Van Veen (Ned.); 6 Dominik (Did); 7 Van Swol (Ned.); 8 Van Muyden (Ned.); 9 Doering (Did); 10 Scoles (GB);. Het eindklassement luidt: 1 Van Swol (Ned.) 6979 pnt; 2 Kuin (Ned.) 6745; 3 Binkhorst (Ned.) 5745; 4 Udo (Ned.) 5669: 5 Vlek (Ned.) 5591; 6 Schaper (Did) 5231; 7 Doering (Did) 4888; 8 Van Muyden (Ned) 4492; 9 Kaehler (Did) 4390; 10 Van Veen (Ned) 4384 pnt. Jan Hajer eschakeld Morgenmiddag komt Schneider tegen de Haarlemse titelhouder op de baan met als inzet het enkelspelkampioen schap. Van enige gelijke strijd zal er nauwelijks sprake zijn. Daarvoor staat het spel van Okker te ver boven dat van zijn Haagse tegenstander. Okker heeft in zijn vier in dit toernooi ge speelde partijen geen enkele tegenstan der in een set meer dan drie games ge gund. Het is nu reeds een zekere zaak. dat Schneider dezelfde weg zal gaan als zijn voorgangers, De Zoete, Haks. Scholtz en Van Eijsdenin drie korte sets een nederlaag. Voor de blonde Schneider, die studeert voor het doc toraal in de rechten, is het de eerste keer dat hij de enkelspelfinale heeft bereikt. Een kranige prestatie want hij heeft dit iaar wegens zijn studie wei nig kunnen spelen. om vier uur was afgelopen. Meer aan trekkelijker voor het publiek was het geweest indien men deze beide partijen na elkaar had vastgesteld. Dat men dit niet deed, terwille van een partij in het gemengd-dubbelspel, nota bene in de kwartfinales pas, getuigt van weinig besef van service-verlening aan het pu bliek. Morgen de laatste dag van de nationale titelstrijd, worden de beide finales van de enkelspelen gespeeld en de eindstrijd van het gemengd dubbel spel. In de halve finales versloeg Okker in drie sets Piet van Eysden: 62, 61,1 61, terwijl Schneider in vier sets (64. 63, 3—6, 63) de meerdere bleef van Jan Hajer. De uitslag van de damesdubbelspelfi- nale luidt: Trudy Groenman en Els Spruyt verslaan Betty Stöve en Elly Krocké 6—1, 3—6, 7—5. De uitslagen van de kwartfinales van het gemengd dubbelspel luiden; Trudy Groenman-OkkerJoyce Sluyter-Scholtz 63, 36, 62; Jenny Ridderhof-Arends Astrid Suurbeek-Soeters 86, 57, 61; Elly Krocké-Van GelderEls Spruijt-Knol 6—3, 9—11, 7—5; Betty Stö- ve-Van EijsdenAda Bakker-Kasten 8—10, 63, 75. BLACKPOOL, 14 aug. De Engels» Elisabeth Long heeft vrijdagavond he# Europese record op de 200 meter vrij» slag wederom iets scherper gesteld. Na dat zij woensdag met een tijd van 2 min 16.2 sec. het op naam van de Italiaans» Daniele Beneck staande record met 1,8 sec. had verbeterd, kwam zij vrij dag avond tot een tijd van 2.16.1. Zij ver« sloeg in de finale van de Britse kam pioenschappen te Blackpool drie Cana dese en twee Zuidafrikaanse meisje* Tweede werd de Canadese Marion Lay in 2.17.7 en als derde tikte aan in 2.17i de Zuidafrikaanse Diane Ludorf. Elisa beth Longs 2.16.1 betekent tevens een nieuw Brits record voor de 220 yards. Britten voor. BERLUN, 14 aug. De Oostduitse atletiekgroep die volgende week zater dag en zondag met Engeland, Zuid-Sla- vië, Zweden, Roemenië en Nederland uitkomt in de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor heren, is als volgt samengesteld: 100, 200. 4 x 100 m: keuze uit Erb- stoesser, Egger, Bergen en Lewandowski. 400 en 4 x 100 m: Both, Schwabe, Speer en Mettdn. 800 m: Matuschewski. 1500 m: May. 5.000 m: Rothe. 10.000 m: Haase. 110 m horden: Voigt. 400 m horden: Schiedwitz. 3.000 m steeple chase: Hartmann. Hoog: Schütz. Polshoog: Nordwig. Ver: Vogel. Hink-stap-sprong: Neumann. Kogel: Hoffmann. Speer: Stolle. Discus: Kuhl. Kogelslingeren: Lotz. 0 De in het Dantestadion te München gehouden dames-atletieklandenwedstrijd West-DuitslandAmerika is door Ame rika gewonnen met 6255. Slechts de 800 meter, de 80 meter horden, het kogel stoten en het discuswerpen werden Duitse overwinningen. Op de 100, 200 en 400 meter bezetten de Amerikaanse dames zowel de eerste als de tweede plaats JAN HAYER hier nog lachend en vol zelfver- Bij de dames werd gisteren in het dub- trouwen. Na afloop van zijn partij belspel de eerste titel geïncasseerd. Tru- tegen Evert Schneider was de Eind- dy Groenman en ElsSprmjt bleven met hovenaar echter heel wat minder blij 61, 36 en 75 de baas over Elly J Krocké en Betty Stöve. Het matige spel gesiema van de dames dat in de afgelopen week is gedemonstreerd, werd in deze finale partij nogmaals duidelijk aan de toe schouwers getoond. Alleen Trudy Groen man kwam boven de grauwe vertoning uit. Waarmee toch wel is bewezen dat het slechte spel in de gespeelde enkel spelen met name van Elly Krockë en Betty Stöve. geen incidentele inzinkin gen waren, maar duidelijk van een alge hele dieptegang blijk geeft, die groten deels te wijten is aan een tekort aan wedstrijdmentaliteit, vermoedelijk als gevolg van een gebrek aan coach. Tom Okker heeft aan zijn partij tegen Piet van Eijsden niet te veel tijd besteed. Daarentegen telde de strijd tussen Schneider en Hajer, die gelijktijdig werd gespeeld, enkele zeer lange games. In de tijd, een kwartier, dat Schneider en Ha jer aan één enkele game, de zevende ln de eerste set, bezig waren, speelden Ok ker en Hajer een gehele, uit zeven ga mes bestaaande set.. Toen Van Eijs den, gewassen en omgekleed, reeds op de tribune zat te zuchten over zijn partij tegen „die onbespeelbare Okker", ston den Schneider en Hajer nog lang op de baan. Overigens heerste er bij de toeschou wers algehele verwondering over de be slissing van de toernooiorganisatie om de beide finalepartijen tegelijk te laten verspelen, waardoor het meest interes sante gedeelte van het programma reeds MALMö, 14 aug. Wereldkampioen zwaargewicht Cassius (Muma- Tneth Ali) Clay beleeft op zijn toernooi in Zweden weinig genoegen aan de populariteit van zijn rivaal, ex-wereldkampioen Floyd Patterson. Gisteren dreigde hij tijdens een demonstratiegevecht in Malmö een aantal toeschpuwers aan te vliegen, dat niet ophield luidkeels Patterson te prijzen. Hij werd tegengehouden door zijn verzorgers en enkele bewakers. Jk houd van Zweden en zijn bewoners, maar die Floyd-aanhangers schreeuwen overal waar ik kom. Ik kan zijn naam niet meer horen verklaarde een boze Clay.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7