Ploegen voor San Sebastian Winnaars in bocht HOLLAND KLOPT FRIEZEN TIJDENS HARDZEILDAG Interlands voor Oranjes atletiekteams ORANJES HONKBAL TEAM VERNEDERD! Amerikanen winnen met 7-2 Schorsing van Dohnan en Kloosterman gesprek van de dag Profs oefenen NU TEGEN OF JAPAN SPANJE INDIA Santana en Arilla op de schouders Karstens wint België Olivier B stelt teleur Joegoslaaf in prima vorm STEEVENS, SCHEPERS, SCHOUTEN EN BRASPENNINCX VORMEN STERKSTE KWARTET TIJDENS SELECTIE 100 KM TIJDRIT eindelijk Ég VAN TREIN DIREKT NAAR VELD Van Wijk beste regenboogzeiler Na sensationele tenniszege op F.S. tegen winnaar Aziatische zone Oranje korfbalteam tegen Engeland Tweejarige Emberiza S wint in recordtijd Boksen in Chili taboe? I Xerxes gerust: Radovic in f Rotterdam WÊKËÈ^KÊÈIIlt Sneekweektraditie werd prachtig feest Rudi Dom en Doby Peters kunnen Berlin Braves het scoren niet beletten Alkmaar klopt GVAV! Uitslagen HOOFDDORP, 19 aug. Ploegbaas Herman Krott had woens dagmiddag in het Haarlemmermeerplaatsje Hoofddorp, waar in vroegen jaren de wieg van Dik Trom heeft gestaan, volop reden om breeduit te lachen. Zijn Amstel-rijders Harry Steevens, Wim Schepers, Henny Schouten en Piet Braspennincx bleken name lijk na een honderd kilometer lange wedren nfbt de tijd om de „Grafica"-beker bedoeld als selectie voor het komende we reldkampioenschap in San Sebastian het snelste kwartet. 't Beste Derde inning iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih Bijna verlies (Van een verslaggever) ROTTERDAM, 19 augustus. De leiding van de Rotterdamse eerste divisionist Xerxes begroette woensdagmorgen eindelijk haar dure aanwinst: de 27-jarige j Lazar Radovic. Vier dagen voor de start van het voetbalseizoen stapte hij met vrouw en tweeënhalf jarig dochterje uit de trein, zichtbaar opgelucht, de I zonnige Maasstad terug te zien. De lange reis uit Belgrado, geheel tussen de 3 rails doorgebracht, had bijna 29 uren geduurd. Zijn eerste vraag aan de vertegenwoordigers van Xerxes luidde: „Hoe laat is de training?" Lazar Radovic, voor twee jaar gecontracteerd, (hoewel hijzelf het liever eerst een jaartje wil probe ren), spreekt vloeiend uiteraard zijn moedertaal, maar daarnaast ook Frans, Spaans, Italiaans en Grieks. In Belgrado studeerde hij rechten, een studie die hij in Rot terdam op de een of andere ma nier hoopt voort te zetten. Zijn voorkeur op de grasgroene mat gaat uit naar een plaats in het bin- nentrio van Xerxes' aanvaL DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1965 AMSTERDAM, 19 aug. Gisteren is in het Olympisch Stadion bekend gemaakt welke wielrenners ons land zullen gaan vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen, die begin september in San Sebastian zullen worden gehouden. De samenstelling is als volgt: WEG: Profs: J. de Roo (Schore), Jan Janssen (Ossendrecht), Peter Post (Am stelveen), Arie den Hartog (Zuidland), Gerben Karstens (Leiden), Cees Lute (Beverwijk), Kees Haast (Rijsbergen) en Jos van der Vleuten (Mierlo-Hout). Eerste reserve is Henk Nijdam (Zundert), twee reserve is Bart Zoet (Sassenheim). Amateurs: voor dè ploegentijdrit over 100 km en voor de individuele wedstrijd zijn zeven renners aangewezen die in ieder geval in één van de twee onderdelen zullen starten. Daarnaast zullen drie reserves de reis naar Spanje meemaken, die mogelijk eveneens aan de start zullen komen. „Vast" aangewezen zijn: Eddy Beulgels (Sittard), Wim du Bois (Waarschoot), Daan Holst (Amsterdam). Harry van Pierre (Uithoorn). Wim Schepers (Stein), Harry Steevens (Elsloo) en Riny Wagtmans (Sint Willibrord). Reserves: Piet Braspenninkx (Rijsbergen), Henny Schouten (Badhoevedorp) en André van Middelkoop (Rotterdam). BAAN: Amateurs: sprint: Jan Jansen en Charles Ruikers (beiden Amsterdam). Individuele achtervolging: Tiemen Groen (Follega) en Gerry Bruin (Andijk). Ploegenachtervolging: de renners worden eerst donderdag aangewezen. Stayers: Edward Kroon (Den Haag) achter gangmaker Gerry Pelser (Amstelveen). Profs: sprint: Joop Captein (Amsterdam). Achtervolging: Henk Nijdam (Zundert) en Gerben Karstens (Leiden). Stayers: Jaap Oudkerk (Amsterdam) achter Norbert Koch (Utrecht) en Piet van der Lans (Den Haag) achter Walravens (Amsterdam). De Amstelploeg op weg naar de zege. Op kop Harry Steevens, links Henny Schouten. Achter Steevens rijden res p. Schepers en Braspennincx. Amstelteam ijlt naar zege klassement, bijna verloren. Ook in deza wedstrijd toonde Van Wijk zih onge naakbaar. Regenboog 1 Van Wijk; 2. De Wilde. Holland—Friesland (teamwedstrijd Regenbogni 35.1 - 20. Totaal: Holland- Friesland 65.2 - 45 Holland (Van Wijk 1, G. Bakker 2, of land 4, A. Bakker 6. Tol 7) Friesland (De Vries 3. De Wilde 5. Alberda 8, Roéfe- kamp 9, Openhuizen 10). DEN HAAG, 19 aug. Voor de drio- landenwedstrijd België-Nederland-Ooo- tenrjjk, die op 4 en 5 september a.s. Brussel zal worden gehouden fe de Ne derlandse herenploeg ah volgt samen gesteld: 100: Rob Heemskerk >PSV1 en Leo de Win ter (AAC)200: Rob Heemskerk en Jeep SmK GVAV)400: Fred van Herpen (GVAV C Tom van Rooyen Bataven1800: Chris Koning» (Zaanland) en Henny Smit (Fortune): 1500: Henk Snepvangers (MOC' en Ar.toei Blok (SuomitNo Op den Oordt (AV *34) en nn. 10 000: Piet Beelen (Spartaaner. Egbert Nfl- tenjacht in ontvangst werd genomen door Stad IDOS); HO horden: Marius Bos (V. en L.) de stadhouder van Friesland en zijn ge-1 en^Kam^beek ^PSV) SNEEK, 19 augustus De traditione le hardzeildag van de Sneekweek, dit jaar de 150ste in de lange reeks, is een groot feest geworden. Begunstigd doorHofland'4. A. Bakkér 6. Tol 7) F het allermooiste weer, dat de deelnemers aan dit waterfestijn konden wensen, be gon de dag met een Holland-Friesland wedstrijd in de regebogen. De Hollandse zeilers, die dinsdag al aantoonden het succes van vorig jaar te willen prolon geren, hadden in Bouw van Wijk op nieuw hun grote kopman. De Woubrug- se botenbouwer startte uitstekend en had na het eerste korte rak na de finish al de leiding. Achter zijn spiegel ontwikkelde zich een interssante strijd tussen ir. G. Bak ker, zijn teamgenoot A. Bakker en Jack de Wilde. De Wilde, zonder twijfel op dit moment de sterkste Friese regen boogzeiler, slaagde erin A. Bakker nog voorbij te komen, maar bracht het toch niet verder dan de derde plaats waar mee hij opnieuw de eer van Friesland redde. Het middagprogramma van deze voorlaatste dag werd bijna volledig ge vuld met admiraal zeilen. De stichting stamboek-, ronde- en platbodem jach ten, die deze unieke hardzeildag liet sa menvallen met de viering van haar tweede lustrum bracht met een grote vloot van volgestuigde schepen een gene raal saluut dat aan boord van het sta- malin. Daarna volgde een interessante en spannende race van de voltallig skrutsjesvloot. Een wedstrijd waarin Grouw revanche nam op de kampioen Heerenveen, die achter Leeuwarden dit maal slechts derde werd. Tussen het enorme feestgedruis op het afgeladen Snekermeer ging de indi viduele regenboogwedstrijd, die overi gens niet meetelt voor het algemeen Ondanks een lekke band van aanvoer der Steevens op het laatste „rak" langs de kaarsrechte Hoofdvaart zijn makkers vertraagden toen even het tempo om hem Weer te laten komen bleven de jon gens van Krott het energieke Dextro- Energen- o Daan Holst, Harry van Pie re en de grieperige Rini Wagtmans Dies Kosten was reeds na de eerste om- loop uit (ie pioeg verdwenen met 8,1 sec. verschil de baas. .De schorsing van de nationale kam pioen Eef Dolman en Nol Kloosterman Was in Hoofddorp het gesprek van de dag en over het algemeen bleken de meningen nogal verdeeld. Zij waren in de ploegen van Trio en Vredestein ver vangen door Piet Deenen en Gerard Vianen. Deze voor de derde maal gehouden rit heeft duidelijk aangetoond, dat de renners, die momenteel individueel als Neerlands beste amateurs gelden, ook. dit onderdeel het beste beheersen. De eerste twee ploegen (Amstel en Dextroi, die bijna drie minuten sneller waren dan nummer drie, bestonden louter uit coureurs, die dit seizoen duidelijk de nationale top vormen. Amstel reed met Harry Steevens, Wim Scheepers, Piet Braspenninckx en Henny Schouten; Dextro finishte met Rini Wagtmans, Harry van Piere en Daan Holst. Aange zien vrijwel al deze renners ook kandi daat waren voor de individuele wegwed strijd bij de wereldkampioenschappen, wekte het geen verwondering, dat de K.N.W.U. in de vooravond besloot, het team voor de 100 km ploegentijdrit in San Sebastian pas ter plaatse te forme ren. Aangenomen mag worden, dat in dien de omstandigheden het toelaten, ten minste twee coureurs die aan de indi viduele wegwedstrijd deelnemen, ook op de ploegentijdrit uitkomen. Dat zou bij voorbeeld kunnen gelden voor Wim Schepers de gangmaker van de Am stelploeg en eventueel ook voor Stee vens. Van de veertien deelnemende ploe gen die het 25 km lange traject vier keer moesten afleggen, bleken de Vrede- steinrijders Eddy Beugels. Jan v. d. Horst, Gerard Vianen en Piet Tesselaar na de eerste ronde (31.32) het snelst. De winst op Steevews c.s. bedroeg overigens llll RUDI DOM ook punten tegen Haarlem, 19 aug. Het Nederlands S°nkbalnegental is gisteravond in het *laarlemse honkbalstadion duidelijk met "UBÏ PETERS .veel punten tegen. de neus op de feiten gedrukt: in de aan val mankeert er nog wel het een en ander aan. De tegenstander in de laatste oefenwedstrijd, de Berlin Braves Amerikaanse militairen gelegerd in Ber lijn waren verdedigend zeer sterk en hadden twee zeer bekwame werpers, die voor de Nederlandse aanvallers vrijwel onbespeelbaar waren. De Amerikanen wonnen met 72. Verdedigend speelde Nederland een goede partij, alleen veteraan-derde honk- man Dolf de Zwart viel enigszins uit de toon door twee vangballen langs de fout- lijn te missen. De jeugdige Roy van Dun- gen Grenovius (korte stop) en Robert Maat (derde honkman) beiden kwa men nalverwege de wedstrijd in het veld lieten echter enkele fraaie staaltjes veldwerk zien. Bij de Nederlandse werpers ontbrak gisteravond Herman Beidschat wegens ziekte. Doby Peters en Rudi Dom kregen als eersten de zware taak de Berlin Bra ves van het scoren van punten af te hou den en dat is hun niet gelukt. Doby Peters moest in de eerste innings al twee homeruns laten passeren en in de derde innings moest hij de Amerikanen nog maals een punt toestaan. Rudi Dom kreeg in de vijfde slagbeurt vier punten tegen zich, o.a. ten gevolge van een ho merun van midvelder Burnick. De Nederlandse aanval boekte alleen succes in de derde innings, maar had daarbij de huip van de plotseling falende Amerikaanse defensie (vier fouten in deze innings) nodig. Boudewijn Maat en Simon Arrindell (tweehonkslag) konden daardoor scoren. De Berlin Braves her stelden zich echter snel en bleven voor de rest van de wedstrijd onbespeelbaar. Als laatste werper voor Nederland mocht Bertus Paalman (HOK) de werp- heuvel beklimmen. Met vier maal drie slag eenmaal vier wijd en geen honk- slagen was hij de enige Nederlandse wer per die de Amerikaanse honkballers kon bedwingen. sec. (gem. snelheid 46,692 km); 2. Dextro- Energen met Holst, Van Piere en Wagt mans, in 2.08.33,9; 3. Vredestein met Beu gels, Van der Horst en Tesselaar, in 2.11.28,2; 4. Stadsblad met Dorst, Coore- mans ên Snoeys, in 2.11.31,4; 5. Breda met Fransen, Breugel en v.d. Blom, in 2.12.12,6; Trio met Barendregt, Middelkoop, Peters en Deenen, in 2.12.26.2; 7. Heineken met Bregman, Meyer, Brónger en Minneboo, in 2.13.51; 8. Flamenco-Peugeot met Tie men Groen, Serpenti en Ottenbros, in 2.14.06,9; 9. Priems met Lemmens, Pe pels en Kersemakers, in 2.15.07.6: 10. Ped delaars met Hendriks, Benjamins en Hui zebosch, in 2.15.11,5. maar drie seconden en het Dextrolteam, dat het toen al zonder de verdere steun van Kosten moest stellen, volgde op vijf seconden. Het was toen al zo goed als zeker dat de strijd verder tussen deze drie ploegen zou gaan. Het favoriete Flamenco-Peugeot onder aanvoering van Tiemen Groen stelde enigszins teleur en de Trio-equipe miste zijn captain Eef Dolman. Invaller Piet Deenen kon hem niet doen vergeten. De Amstel-rijders gingen steeds beter fietsen en stevenden de eerste vertrokken ploegen van Vre destein en Peugeot nog voorbij. De lek ke band van Steevens vermocht de zege- rush niet te verstoren. De uitslag luidt: 1. Amstel met Stee vens, Schepers. Schouten en Braspen nincx, de 100 km in 2 uur 8 min. en 25,8 De Deventer eredivisieclub Go Ahead heeft woensdag een uitstekende generale tegen het een klasse lager uitkomend Blauw Wit gespeeld. De Deventenaren wonnen met 6—0 na een 40 voor sprong bij de rust. Go Ahead, dat aan de doelpunten kwam door Niehaus, Veen- stra (2), Boekestein, Wustefeld en Olden- ziel (eigen doel), speelde een goede par tij voetbal. Er waren 3500 toeschouwers. HERACLES—SPORTING 3—5. De Nederlandse eredivisieclub Heracles heeft woensdag in Charleroi met- 53 van Sporting verloren. Bij de rust leidden de Belgen al met 30. Voor Heracles kwamen de van Veendam overgenomen Jager, linksbuiten Reekers en de van Wageningen afkomstige midvoor Drost tot scoren. Stopper Borghuis passeer de zijn eigen doelman. ALKMAAR—GVAV 3—0. Het Groningse GVAV, verzwakt door het vertrekken van Piet Fransen, zal het seizoen wel met weinig vertrouwen tegemoet - zien. Woensdag besloten d e Groningers in Alkmaar de teleurstel lende oefencampagne met 'n 3—0 neder laag in en tegen Alkmaar. Bij de rust tond Alkmaar al met 1—0 voor. Er wa ren 7000 toeschouwers die de vórig jaar van Hollandia overgenomen midvoor Beets een hattrick zagen verrichten. !IIIIIIII!!IIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIII!IIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIM BARCELONA, 19 augustus Spanje, dat voor de eerste keer de Europese zo ne won door een overwinning in de fina le op Zuid-Afrika. is na de zege op Ame rika favoriet voor het bereiken van de Challenge Round, waarin de Spanjaar den by winst op India of Japan in de cember in Sydney zullen uitkomen tegen Australië, de houder van de beker. De finale van de Aziatische zone tussen In dia en Japan zal in september worden gespeeld. Amerika, dat sinds de instelling van de Davis Cup-competitie in 1900 de fel begeerde trofee twintig keer heeft ge wonnen de laatste keer in 1963 door een overwinning op Australië te Adelaide, moest het vorige jaar de beker weer af staan aan de Aussies door een nederlaag met 2—3 te Philadelphia. AAC)3000 steeple: Willy Willem» -Unites) en Jan van Eekelen -Thor); hoogspringen: Ed Noorlander (DOS) en Jan Borsje (Parthenon): verspringenJoop Kant (V. en L.); hinstap- wrspringen: J. Kant (V en Lt en nn.hinkwtap- discuswerpen: Kees Koch (PP) en Herman Timme (Kimbria)polshoog: Servee Wijsen (Kimbria) en Bert Krijnen VIF)kogelstoten: Cees van Wees (AAC) en Piet van der Kruk (AV '34(kogelslingeren: Wim Schoenmaker <LDA) en Herman Buut» (PSV)speerwerpen: Piet Olofsen (Hollandia) en Frans van der Her der, (AAC): 4x100: Piet Tamminga. Leo de Winter. Ron Popma en Rob Heemskerk (reserve Jaap Smit): 4x400: Fred van Herpen. Tom van Rooyen. Ton Schuyt, Tjeesd Veiling». De damesploeg voor Frankrijk ziet als volgt uit: 100: Corrie Bakker (Atleta) en Lydia Vonk (ADA); 200: Truus Cramming (Celebes) en Lia Hinten <K en K>400: Hilda Slaman (Sa- gitta) en Geesje Soes beek (AVG *20); 800: Ilja Laman (Suomi) en Jannv van Eyck-Voe (GAC) 80 horden: Lia Hinten en Ria van Slooten (Ko- rcc„v ,o T. meten); verspringen: Corrie Bakker en Martha ESSEN, 19 augustus De I^ldenaar Kiaasen-Bo; .Sagitta); hoogspringen: Marjan Gerben Karstens is winnaar geworden Thomas (DEM en Carla Krak (ADA); discus, van een in het Belgische Essen ge- werpen: Loes Bo'.lng Sagittal en Esther Goed- houden nachtcriterium over een af hart -Delta Sp..); kogelstoten: Loes Boling en stand van 71,5 km. die hij aflegde in Els van Noordduyn (Sagitta-: speerwerpen: 1 uur 39 min. Roger de Breueker eindigde op een lengte als tweede, terwijl Frans Brans als derde finishte. August Verhaegen bezette de vierde plaats, waarna als vijfde en zesde binnenkwamen de Ne derlanders Ab Geldermans en Bas Ma liepaard. Het Nederlandse drietal Karstens, Geldermans, Maliepaard zegevierde eveneens in een voorafgaande ploegen tijdrit over 12 km in de tijd van 15 min. 10 sec. Henny de Bruin (Minerva) en Wil Hulshof -Ba taven) 4x100 meter Corrie Bakker, Lydia Vonk. Truus Cruiming. Lia Hinten en Martha Klaasen-Bos; vijfkamp: Hillie Gankema (Sper wers), Ellen Joacim (Atmodes). Marjan Tho- 'I Xerxes' nieuwste aanwinst, de peper dure Joegoslaaf, Lazar Radovic, in actie tijdens zijn eerste training enige uren nadat hij uit Belgrado was ge arriveerd. Zo te zien heeft de treinreis van maar liefst 29 uur hem niet bijster veel gedaan. Manuel Santana en Jose Luis Arilla, die in eigen land in een Davis Cup-wed DEN HAAG, 19 aug. De samenstel ling van het Nederlands twaalftal voor de korfbal-interland tegen Engeland in Croydon bij Londen op vrydag a.s. luidt als volgt: Aanval, dames: Jettie Siebenlist en Lucie Gerritsen (beiden Westerkwartier). Heren: Jan Wals en Heo van Zee (bei den Ons Eibernest); midden: dames: Greet Stroomberg (Archipel) en Annie de Niet (Luto). Heren: Harry de Voos (Wes erkwartier) en Cees van Lunteren (Rohda, aanvoerder); Verdediging, da mes: Tini van Lunteren (Rohda) en Lien Hofwegen (Deetos) ;Heren: Wim de Vries (Rohda) en Frits de Jong (Blauw Wit). (Van onze paardesportmedewerker) Emberiza S is een uitstekende twee jarige draver, zij won haar eerste twee koersen. En gisteren liep zq op Duin- digt naar haar dere zege, die wel de belangrijkste was, want zij won het cri terium der Tweejarigen. Dat deed zij in de recordtyd van 1,26.3. Die tyd liep ook Eronica W. Zij werd op hoofdlengte tweede, maar heeft veel hoger tempo moeten ontwikkelen, want in het begin verloor zij door hinder veel terrein. De tweejarige dravers halen hun ach terstand die door de influenza ontstaan was, snel in. Barones Julia H. bracht de verrassing van de dag in de tweede koers. Zij ging van start tot finish voor op. Olivier B faalde in de voorlaatste koers, hü maakte in beide bochten fou ten en verloor zoveel terrein, dat hij niet bij de eerste vier eindigde. Auerhen S won onder bedreiging door Zippora, die op de laatste honderd meter geen kracht meer over had- toch nog Dixy kloppen. In de slotkoers won Coby Kinley voor de derde maal ln tien dagen tijds. ondanks een nadelig be gin. De uitslagen zijn (toto P«r tien eenhe den): RoggeprUs, 2040 m: 1 Charlie Mills 1.30.9, 2 Dixy, 3 Avidia Axworthy, W 55; PI 23, 32, 149; Cov 144; K 99. Braamprys: 2000 m: 1 Barones Julia H, 1.25.5, 2 Boy Scotch, 3 Corinna Hollandia; W 154; PI 39, 20, 30; Cov 49; K 155 Trio 13212. Clingendaalren, 1200 m: 1 Lady Be Good S. 2 Delferina, 3 Thunderstorm W 15; PI 11, 12; Cov 19; K 24. Tarweprqs, 2000 m: 1 Benjamin, 1-24.7, 2 Brilliante Z, 3 Crisante W 31. PI 25. 37, 20; Cov 159; K 176. Framboosprys, 2020 m: 1 Zus Han over, 1.23.7, 2 Brasilia, 3 Axel Hollandia. W 46; PI 24, 39, 37; Cov 105; K 121. Trio 2623. Gouden Speld, ren 1800 m, amatri- ces: 1 Divisio, 2 Paladijn, 3 Flokarin. W 23; PI 15, 25; Cov 53; K 85. Criterium der Tweejarigen, 1500 m; 1 Emberiza S, 1.26.3 2 Eronica W, 3 Extase. W 98; PI 25. 16, 90 Cov 53; K 37 Taliconprys, ren 2000 m: 1 Evian 2 Cambrónne, 3 Magmaspie. W 15; PI 12.' 15, 73; Cov 37; K 32, Trio 1012. strijd nog nimmer een dubbelspel hebben verloren, zijn ditmaal echter zeer dicht by een nederlaag geweest. De Ame rikanen Dennis Ralston en Clark Grab- ner wonnen de eerste twee sets (64 en 63), maar daarna vochten de Spanjaar den prachtig terug en kwamen door set winst met 63 en 64 weer gelijk. De vijfde set zou de beslissing moeten bren gen. Het werd een dramatische strijd, waarin Raison en Grabner met 41 en 52 voor kwamen en slechts twee pun ten van de overwinning. Zij zouden tenslotte toch moeten bui gen met 119 na een strijd van meer dan drie uur. De laatste set alleen duur de al ruim een uur. SANTIAGO, 19 augustus Opnieuw zijn in Chili stemmen opgegaan om de bokssport wettelijk te verbieden nadat onlangs twee Chileense boksers de dood hebben gevonden als gevolg van verwondingen die zij in de ring hadden opgelopen. De „anti-boksers" willen dat er in Chili een wet komt die zowel het ama teur- als het beroepsboksen verbiedt. Men kwam verleden week al in actie toen een 50-jarige bokser overleed na een gevecht met een 20-jarige tegen stander. Maandag j.l. stierf de 18-jarige ama teur Aturo Avila in een ziekenhuis te Puerto Mont in Zuid-Chili als gevolg van verwondingen die hem in een ge vecht waren toegebracht. Haverprljs, 2020 m: 1 Auerhen S, 1.23.4, Charlie Milles maakte in de openings- 2 Zippora, 3 William Z. W (stal met Will- koers na een ronde een levensgrote fout am Z) 41; PI 15, 41, 80; Cov 114, K 280. met zeker zestig meter verlies. Toch Gerstprijs: 2000 m: 1 Coby Kinley, 1.24.8, kon hij op hoge toeren terugkomen en 12 Albert P, 3 Arizona. In de middaguren schudde hij alle ver moeidheid van zich af in een afmattende training van twee uur onder een gloei ende zon. De beweeglijke Joegoslaaf wekte de indruk in een glanzende vorm te steken. Lazar Radovic, gespierd, scherp maar innemend gezicht, donker haar en ogen, had volgens plan al 1 augustus in Neder land behoren te arriveren. Moeilijkheden met visa voor het jonge gezinnetje ver schoven de dag steeds meer naar 22 aug. Woensdag looste het Xerxes-bewind dan toch zijn opgekropte spanningen in een diepe zucht. Radovic vond voorlopig met vrouw en kind gastvrij onderdak in een pension. De enige full prof bij Xerxes („transfersom en salaris blijven geheim") hoopt op zeer korte termijn te verhuizen naar een eigen woning. Manager Filipovic (43) chapperonneer- de gisteren nog de door zijn bemiddeling gekochte Joegoslaaf. Filipovic, eveneens geboren in Joegoslavië, maar thans zon der nationaliteit („ik woon in München, daar leef ik onder de naam Mayer"), kent enkele bestuursleden van Xerxes, onder meer de heer Hoogenboom. met wie hij vorig jaar ook al naar nieuwe krachten voor de Rotterdamse club speurde. Fili povic groeide in de Beierse hoofdstad uit tot een begrip. Sinds de door hem tot stand gekomen transfer van doelman Petar Radencovic naar München 860. Lazar Radovic (zeven maal internatio nal, onder andere op de Olympische Spelen van Tokio) vormde van 1958 tot het prille begin van dit jaar een vaste keuze voor het hoogste team van Joego- slavisch sterkste ploeg Partizan Belgrado. Toen zocht hij zijn geluk bij de Griekse eerste klasser Tricala, omdat, zoals zijn manager dat uitdrukte, een staatsamateur in Joegoslavië nu eenmaal minder ver dient dan een profvoetballer in vele Westerse landen. Daar bleef hij tot Xer xes hem naar het onbekende Nederland lokte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7