Edward Kroon I door Nikkesen gelapt ORANJES SPELPEIL AAN MATIGE KANT...! Van Ommen DEN HERTOG KRIJGT NOG EEN KANS grote man in slotoffensief ONSPORTIEVE ALBERDA EIST RECHTSPRAAK van ZEIIRAAD EUROPESE ATLETIEK IN TEKEN VAN BEKERDUELS 4 SPORTFLITS Enerverende finish bij regenbogen Spaanse tenniszege op V.S. sensatie van de eerste orde Ajax heeft I rijk alleen Rob Hartoch bezet eerste plaats W ielrenamateurs naar buitenland Felle Fries ramt uit gramschap het schip van Bouw van Wijk tijdens slotdag van Sneekweek IIja Laman Oranjes' favoriete op 800 meter i GERARD KOEL, LEO DUINDAM, FRANS VAN DER RUIT EN PIET DE WIT NA MAGNIFIEKE RACE BIJNA ZEKER NAAR SPANJE Ondanks 5-0 polozege op Duitsland in strijd om officieuze Europese titel W ereld j eugdschaken VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM, 20 aug. - Nerveus stonden ze aan de Start, gisteravond tijdens de laatste populaires in het Amsterdamse stadion. Acht sterke jongens verdeeld over twee ploegen van vier. Ze wisten het, deze wedstrijd zou beslissend zijn. Na afloop van deze race zou worden bepaald wie van hen afgevaardigd zouden worden naar het reeds lonkende San Sebastian, om daar de Neder landse kleuren op de ploegachtervolging te verdedigen. Daar klonk het startschot. Gespannen vertrok ploeg A, niet daarin de „zekere" kandidaten Gerard Koel, Leo Duindam, Frans van de Ruit en Piet de Wit. Morgen Revanche Nee, de revanche van het Neder lands kampioenschap, de strijd tus sen Edward Kroon en Theo Nik kesen daar ging iedereen recht voor zitten. Wel, het werd een volledige revanche voor de sterke Theo Nik kesen, Al dadelijk klom hij, als der de gestart, naar de leiderspositie, die hij al gauw moest afstaan aan Jaap Oudkerk. Het deerde hem niet. Soepel draaide hij ronde na ronde op de tweede plaats verder. Piet van de Lans de prof zag geen kans hem daarvan te verdrij ven. En Edward Kroon? Na 45 kilo meter stapte hij gedesillusioneerd af. Hij had toen al drie ronden ach terstand op de superieure Theo Nikkesen, die met gangmaker Stakenburg door zijn prestatie van gisteravond een reis naar de wereldkampioenschappen verdien de. Rotterdam, 20 aug. Het ko kende weekeinde barst in Europa strijd op de sintelbanen in alle hevigheid los. Dan staan, en nog ^el op 6 fronten, de Europese atle- hcklanden tegenover elkaar, met fhs inzet de dit jaar ingestelde ■Europese beker. Ook Nederland, ^°wel bij de dames (Parijs) als bij he heren (Zagreb), zal tot die lan- heu behoren. De heren, die zich op 20 n fraaie wijze kwalificeerden voor de halve finales door hun overwinning op Spanje, Portugal en Denemarken, zijn weliswaar verrassend de halve finales binnen gewandeld, maar hebben tegen grotere atletieklanden als Groot- Brittannië, Oost-Duitsland, Zwe den, Roemenië en Joegoslavië wei nig mogelijkheden de laatste plaats e ontlopen. En met deze weten schap in het. achterhoofd zouden er van enkele Nederlandse atleten daarom wel eens klinkende presta ties kunnen worden verwacht, aan gezien het verlies van een of meer punten gelukkig niet zo'n uiterma te belangrijke rol speelt. Heren laatste? A Grote voorsprong Uitslagen Berucht spel DWS Volewijckers Volendam Telstar Haarlem Hilversum Fc Gooiland EDO Achtervolgin aar EDWARD KROON lappen en afstappen GERARD KOEL prima leider Onmiddellijk namen ze enige voor sprong op ploeg b, „de mogelijken", die bestond uit Jan de Jong, André van Midde n.Ger Bongers en de ontdekking van dit seizoen, Fedor den Hertog. Ze gaven het niet op, deze b-kandidaten. Verbeten vochten ze zich naar gelijke hoogte. Verder kwamen ze echter niet. Ze moesten weer terrein prijsgeven. De kracht van de a-ploeg was te groot. Zij finishte in een tijd van 4.39,5 over de vier kilometer tegen 4.41.6 voor de b- Ploeg. Verrast schoten de kenners recht. On gelovig blikten ze nog even op het pa piertje, waarop ze de tijd hadden ge noteerd. Het was waar. En onmiddellijk harsten toen de opgewonden stemmen f°s. 4.39,5! Dat betekende slechts vier honderdste seconde meer dan de tijd hie Duitsland vorig jaar op de wereld kampioenschappen te Parijs nodig had de andere finalist Italië, te kloppen. En dat van een ploeg 'die amper getraind had. Wat gaat dat worden? Ondanks deze prachtige tijd blonk er een bezorgde blik in de ogen van de hoge KNWU-heren. Ze hadden nog niet de volmaakte ploeg gezien die ze zo graag op de baan hadden willen bren gen. Vooral het riiden van Piet de Wit deed zorgelijke rimpels in hun voor hoofd ploegen. Maar met welgevallen blikten ze neer op Fedor den Hertog, de man die ploeg b zo dicht naar de a-ploeg stuwde zou hij, de onervarene. Piet de Wit kunnen vervangen, zo vroegen zij zich af. Hoe. zo ging hun gesprek verder, zou deze jonge Harderwijker zich gedragen op de kleine baan van San Sebastian met zijn stijle bochten. En plots hadden zij de oplossing. „Morgen," zo deelden zij gisteravond Eedor den Hertog mee, „rjj je mee in he landenontmoeting BelgiëNederland. Daar, op die minuscule baan van Rocourt kun je dan bewijzen wat je waard bent. Dan zullen wij beslissen over de defini tieve ploeg. Dan zul je weten of jij, dan }vel Piet de Wit, meegaat met Gerard Koel, Leo Duindam en Frans v. d. Ruit. Andermaal diezelfde avond bewees Eedor den Hertog zijn kracht. Nog geen half uur nadat hij op formidabele wijze zijn ploeg tot een prachtige prestatie had gedreven stond hij aangetreden tegen de sterke Andijker Gerrie Bruin, om in een persoonlijke achtervolging te pro beren hem de sport- en sportwereld- brassard te ontfutselen. Als hem dat lukte zou hij meteen de fraaie bokaal, die ter beschikking stond van de win naar van ae finale, in ontvangst kunnen nemen. Dit lukte hem niet. Gerrie Brum als gewoonlijk langzaam gestart, zag kans in de vijfde ronde zijn achterstand op de bijzonder soepel rijdende Den Hertog in te lopen en daarna bouwde hij llll een stevige voorsprong op. 5.5.8 had Gerrie Bruin nodig voor de vier kilo meter. Den Hertog deed er 5 minuten en 10 sec. over. En toen kwam de strijd achter de grote motoren. Vijfenzeventig kilome ters moesten de amateurs en de profs rijden. Natuurlijk, iedereen wist het, dit zou Jaap Oudkerk winnen. En hij deed het dan ook met grote macht. Maar daar ging de belangstelling dan ook niet op de eerste plaats naar uit. Uitslagen. Ploegachtervolging: Ploeg a: G. Koel, F. v. d. Ruit, P. de Wit, L. Duin dam) 4.39,5 over vier km. 2. Ploeg b: J. Jaap Oudkerk (boven) in volle actie. Niemand kon hem gisteravond op de cementen stadionbaan weerstaan. de Jong, F. den Hertog, A. van Midden. G. Bongers 4.41.6. SprintwedstrRd: 1. J. Jansen 10 pnt. 2. J. Koopman 6 pnt. 3. Ch. Ruikers 5 pnt. 4. Chr. Kipping 4 pilt. 75 km achter grote motoren: 1. J. Oud kerk 58.13.9. 2. Th. Nikkesen. 3. P. v. d. Lans, 4. D. Helsloot en 5. J. Legrand. De Nederlandse waterpoloploeg is een zeslandentoernooi om het officieuze Westeuropese kampioenschap goed be gonnen. Op de eerset avond van dit po lofestijn. dat in het prachtige Crystal Palace bad in Zuid-Oost Londen wordt gehouden, werd de Duitse ploeg met 5—0 verslagen. Er waren echter twee facto ren, die de vreugde over deze forse zege enigszins temperden. In de eerste plaats zijn in het team van West-Duitsland maar enkele A-spelers opgenomen omdat tegelijkertijd in de Bondsrepubliek de wedstrijden om de nationale titel worden gehouden. Tegep deze zwakke rivaal had het toch mogelijk moeten zijn om in elke periode te scoren. Nu duurde het tot in de derde speeltijd, toen de sterke Rotter dammer Van der Kolk was ingezet alvo rens de combinaties op gang kwamen en de score kon worden geopend. In die eerste twee speeltijden werd traag ge combineerd, slecht gereageerd en zwak geschoten Van Dorp probeerde het met een af standsschot en Van der Voet schoot naast het Duitse doel Hans van Ommen was de grote man in het slotoffensief, goed afnemen op het middenveld, gevolgd door een forse rush, werd besloten met een voortreffelijke stootbal en even later was van Ommen samen met Van der Voet goed doorge- zwommen, zodat de Duitse verdediging niet wist op welke speler zij zich moest richten. Van Dorp kon zodoende plaatsen naar de ineens vrijgekomen Van Ommen, die er 4—0 van maakte, Aan- voerder Van Dorp zelf zorgde voor de vijfde treffer, die hij maakte in de laat- 'ste minuut uit een afstandschot DEN HAAG, 20 augustus Tal van Nederlandse wieleramateurs zullen dit weekeinde deelnemen aan wedstrijden in het buitenland. Tijdens baanwedstrij- den in Ludwigshafen-Frisenheim star ten zaterdag a.s. de Hagenaar Chris Kipping en de Amsterdammer Frans van der Ruit in een koppelwedstrijd. Jan Brouwer (Rotterdam), Willy Ge- reads (Thorn), Rini Wagtmans (Sint- Willibrord) en Wim du Bois, (Waarsch.) starten zondag a.s. in de ronde van Saarland. De ronde van Tsjecho-Slavakije, die zondag a.s. begint en precies een week later eindigt, wordt door de volgende Ne derlanders betwist: Jan Serpenti (Wijk aan Zee), Hans Hesen (Geleen), Piet Deenen (Vlijmen), Piet Heynig (Rotter dam) en Jan van der Horst (Haarlem). SNEEK, 20 aug. De organisatoren van de vijftigste Sneekweek kunnen te rugzien op de best geslaagde zeilweek sinds jaren. De traditie van altjjd slecht weer werd tijdens deze bijzondere jubi- j leumweek verbroken. Iedere dag zorgden een ideale zeilwind en een stralende zon er voor dat de 625 deelnemers aan dit festijn volledig aan hun trekken kwamen. Ook gisteren, op de sluitingsdag, stond er een ideale wind. In de teamwedstrijd tussen de Friese en Hollandse regenbogen, die het eerst aan de start kwamen, ging het bijzonder fel toe. Zo fel zelfs, dat er een protest uit voortvloeide. Alberda, die Friesland graag zag winnen, verloor in de hitte van de strijd zelfs een beetje de sportiviteit uit het oog. Een van zijn Hollandse con currenten, Bouw van Wijk, ramde hij bij een van de boeien midscheeps. Reglemen tair zeilde Van Wijk waarschijnlijk niet helemaal juist, maar Alberda ging met het rammen wel iets te ver wat het ne men van zijn rechten aangaat. De protest commissie besloot daarom over het pro test van Alberda een onbeslist uit te De Nederlandse damesploeg, die zondag m Fontamebleau optornt tegen Groot-Brittannië, Hongarije, Arank- rijk, Bulgarije en België, heeft daar entegen een kleine kans zich onder de sterkste zes Europese landen te scha ren, waarvan de finale op 19 septem ber in Kassei (Duitsland) wordt ge houden. Want het is vooral na de Nederlandse kampioenschappen in Groningen nog eens duidelijk gebleken, dat onze landgenotes een zeer sterke ploeg op de been kunnen brengen. Wat eigenlijk nog verheugender is is het doorbreken in een jaar tijd op de 400 en 800 meter na het wegvallen van Tilly van der Zwaard en Gerda Kraan van Hilda Slaman-van Doorn en Iija Laman. Het geeft weer hoop in de harten van de Nederlandse atletiek - fans om deze belangrijkste ontmoeting in de damesatletiek sinds jaren met een redelijk resultaat te kunnen afsluiten. Het duel om de belangrijke tweede (finale) plaats gaat ongetwijfeld tussen Nederland en Hongarije, met Bulgarije en Frankrijk als gevaarlijke outsiders. Be palen wij ons tot Nederland en Hongarije, dan zijn er voor de Nederlandse dames kansen op de 80 meter horden, de 400 meter, 200 meter, ver- en hoogspringen en zullen de 100 en de 800 meter van grote invloed zijn. Tegen de werpkracht van Judith Bognar (15.97 op kogel), Jolanda Kleiberne-Kontsek (57.86 met de discus) en speerwerpster Martha Rudasne (58.36) is geen kruid gewassen. Spannende ontmoetingen zijn zonder twijfel de 800 meter dames met de Britse Ann Smith (2.05.3), Zsusa Nagy (2.05.3) en Ilja Laman (2.06.8) en de 400 meter met de roodharige Joy Grieveson (54.1), Vera Munkacsi (56.7), de Frangaise Mo nique Noirot (55.5) en Hilda Slaman 53.7). De Nederlandse heren ontmoeten in Zagreb dus Groot-Brittannië, Oost-Duits land, Zweden, Roemenië en Joego-Slavië. Zelfs de grootste optimist denkt niet ver der dan een laatste plaats. In Enschede, toen onze landgenoten zegevierden over Portugal, Spanje en Denemarken, waren er die weldadig aandoende vechtlust en dat grote enthousiasme, waardoor er goe de prestaties werden geleverd. De wetenschap kansloos te zijn, kan echter wel eens een goede uitwei-king hebben. Het zal ons dan ook niet ver wonderen dat de sterke tegenstand Ne derlandse records zouden opleveren. Henk Snepvangers, de Brabantse beroeps militair, heeft dit seizoen al enkele uit stekende tijden geboekt, o.a. tijdens de internationale militaire kampioenschap pen in Saloniki (3.44.7), waarmee hij slechts 0,9 sec boven het record van Wim Slijkhuis bleef. „Snep" ontmoet zaterdag de Oostduitse Europese recordhouder Jurgen May (3.36.4) en de Brit Alan Simpson (3.43.1) en al za) dit tweetal te snel voor hem zijn, een goede tijd zit er zeker in. De 4 x 100 meter estafetteploeg, bestaande uit Piet Tamminga, Leo de Winter, Ron Popma en Rob Heems kerk, kan onder de 40.- sec. komen, maar dan moet alles lukken en tot nu toe heeft de ploeg op het kritieke mo ment nogal eens gefaald. HENK SNEPVANGERS kansje? De Italiaan Tomasso Galli is donder dagavond in San Remo aan de Italiaanse Rivièra Europees kampioen in het ban- tamgewicht geworden. Hij versloeg in een gevecht over 15 ronden titelhouder Mimoun Ben-Ali (Spanje) op punten. Bijna was het gevecht niet doorgegaan, want Ben-Ali wilde een aanmerkelijk ho gere vergoeding toen hij kort voor de aanvang hoorde, dat de partij door de televisie zou worden uitgezonden. spreken, wat betekent dat nu de zeilraad zal moeten beslissen. Friesland behaalde in deze wedstrijd met slechts 1,1 punt verschil de overwinning, voornamelijk door een eerste plaats van De Wilde en een vierde van Alberda. Holland bleef echter goed bij door een tweede en derde plaats, van respectievelijk Van Wijk en Hofland. In totaal won Holland met 92,2 pnt tegen 71,1 pnt ruim. In de Flying Dutchmanklasse konden de gebroeders Bellinga zich in de slui tingswedstrijd gemakkelijk een tweede plaats permitteren. De overwinning ging nu naar Ulrik Jager. De hoofdprijs was met grote voorsprong voor de gebroeders Bellinga. In de individuele regenboogwedstrijd beleefden de vele toeschouwers op de wal een enerverende finish. Bij het ingaan van het laatste kruisrak lag Hofland op de eerste plaats, direct gevolgd door Al berda. Dit tweetal liep echter minder snel llll dan de Sneker Van der Zee, die midden op de plas vrijzeilde. Op de finishlijn lag Van der Zee voor Alberda. Van Wijk, die vijfde werd achter Hofland, ging echter met de hoofdprijs naar huis. De enige zeiler, die tijdens de Sneek week in de nationale klassen ongeslagen bleef, was Henk Ozinga uit Reeuwijk. Met vijf overwinningen behaalde hij on bedreigd de hoofdprijs in de Flying ju niorklasse. Teamwedstrijd Holland—Friesland in de re genboogklasse: 1 Friesland 28,1 pnt iDe Vries 7e Roefekamp 6e. Oppenhuizen 9e, Alberda 4e, en de Wilde le). 2. Holland 27,0 pnt (Van Wijk 2e, ir. G Bakkér 8e, A. Bakker 5e, Tol 10e en Hofland 3e). Eindstand: 1. Holland 92,2 pnt., 2. Friesland 73,1 pnt. Flying Dutch£>anklasse: l. U. Jager. 2. Gebr. Bellinga. Eindstand: 1. Gebr. Bellinga 77 pnt., 2. U. Jager 45 pnt. Regenboog- klasse: 1. A. v. d. Zee.. 2. J. Alberda. Eind stand: 1. B. van Wijk 93 pnt., 2. J. Hofland 88 pnt. Vrijheidsklasse: 1. Gebr de Boer., 2. J. Kluitenberg. Eindstand: 1. C. de Haas 150 pnt., 2. R. Alberda 127 pnt. Finnjollenklasse: 1. N. Venekamp, 2. R. de Monchy. Eindstand: 1. N Venekamp 158 pnt., 2. F. Schreuder 98 pnt. Valkenklasse: 1. Mr. G. Hepkema.. 2. Gebr. Venema. Eindstand: 1 U. de Vries 116 pnt., 2. J. de Wilde 113 pnt'. 16 M2 klasse: 1. Jaap Helder., 2. Joop Helder jr. Eindstand: 1. T. Vis ser 112 pnt., 2. Joop Helder sr 105 pnt Pam- pusklasse: 1. H. Jongejans., 2. D. de Haan. Eindstand: 1. L. van Dijken 91 pnt., 2 P. de Jong 71 pnt. Flying juniorklasse: 1. H. Ozinga., 2. J. Huisman. Eindstand: 1. H Ozinga 128 pnt., 2. J. Huisman. Sternklasse: 1. A. Koning.. 2. J Innemée. Eindstand: 1. A. Koning 122 pnt., 2 P. Olij 116 pnt. Vaurienklasse: 1. W. C. de Bie. 2. J. Wilton Eindstand: 1. J. Wilton 139 pnt., 2. W. C. de' Bie 115 pnt. BARCELONA, 20 augustus Pancho Gonzales, coach van de Amerikaanse Davis-Cupploeg, kan goed voorspellen. „Vier—een wordt de uitslag van de eer ste interzone-finale", had hij nog daags voor het duel tussen Spanje en de Ver enigde Staten zelfverzekerd voorspeld, Welnu de uitslag werd 41, alleen niet, zoals Pancho zich dat had voorgesteld, in het voordeel van zijn ploeg- De Span jaarden zorgden voor een van de grootste surprises, die de internationale tennis wereld in jaren heeft gekend, door in Barcelona de Amerikaanse ploeg kans loos te laten. De 4—1 stand zou zelfs waarschijnlijk 50 zijn geworden, in dien Spanje voor het laatste snkelspel Manuel Santana, voor Dennis Ralston een schier niet te kloppen tegenstander, had opgesteld. Manoio meende echter wel wat rust verdiend te hebben na ziin prestaties op de voorgaande dagen en ruimde daarom het veld voor Juan Ma nuel Couder. die wel de eerste set op ziin naam bracht, maar tenslotte toch niet te gen Ralston was opgewassen. Hoewei het duel reeds beslist was. kwamen donderdag toch nog 5000 toe schouwers naar het tennispark voor de beide laatste enkelspelen. Zij zagen bij een temperatuur van 30 graden in de schaduw Spanjes nieuwe ster Juan Gis- bert onblusbare geestdrift ten toon sprei den tegen de lange Frank Fröhling. Deze laatste ervoer tot zijn schrik dat Gisbert er allesbehalve een trainingspartijtje van wenste te maken, doch daarentegen al leen op winst uit was. De Amerikaan werd wel gedwongen iets terug te doen, wilde hij niet roemloos ten onder gaan. Zo groeide een formaliteit uit tot een bijzonder enerverende vijfsetter, door Gisbert tenslotte gewonnen. „Rubbermuur" Couder verraste Ral ston in de eerste set met zijn beruchte langzame spel. De Amerikaan, die even als de voorgaande dagen een nerveuse en weinig zekere indruk maakte, ver sloeg zich steeds op de gekapte slagen van zijn tegenstander en verloor met 46. Daarna herstelde hij zich echter, kwam meer aan het net en herwon gaan deweg het initiatief. Beide spelers vestig den in de laatste drie sets een record aan verloren service-games. In de laat ste set ging de score zelfs door louter serviceverlies gelijk op tot 3—3, alvorens Ralston zichzelf overwon en de nog slechts weinig tegenstand biedende Cou der de genadeslagen toebracht. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 20 aug. Als zondag de voetbal weer gaat rollen dan geldt dat wel voor bijna alle semi-profclubs. Niet echter voor het Amsterdamse Blauw-Wit. Het heeft, hoe wreed het ook moge zijn. vrij! DWS en Volewijckers voetballen buitenstads en wel tegen Fortuna '54 en NEC. Dat houdt dus in dat Ajax (thuis tegen DOS) het rijk alleen heeft. Onge twijfeld zal dit tot gevolg hebben dat duizenden Amsterdammers naar net knusse en stijlvol verbeterde stadion in de Méér zullen trekken om zich te koes teren in een na-zomerend zonnetje (waar om ook niet). Als er daarbij nog goed gevoetbald wordt (hetgeen best mogelijk is met zo'n onberekenbare club ais DOS) is dat meegenomen. DOS zal het zeker in de afweer gaan zoeken met af en toe. als de kans er is, in een ogenblik van verslapping onder de Ajax-gelederen. een flitsende uitval. Indien Ajax' trainer Michels hier de juiste taktiek tegenover stelt (het spel openhouden en niet met de gehele ploeg in de aanval) geloven we toch in de eerste overwinning voor de Amsterdammers. Het volgende elftal gaat proberen de punten in eigen huis te houden: Bals, Suurbier, Pronk. Soete- kouw, Van Duivenbode, Muller, Prins, Swart, Groot, Nuninga, Keizer. Het enige Nederlandse full-profteam, DWS, maakt een lange reis naar net misschien wel zonnige zuiden, o.n daar Fortuna '54 te ontmoeten. De Limburgers zijn momenteel in uitstekende vorm, ge tuige de oefenwedstrijden die zij op éen na alle winnend afsloten. Gisteren nog presteerde Fortuna het om de zeer be kende Spaanse „ere-divisieclub' Ei Espa- nol waarin de grote Alfredo di Stefano meespeelde, een duidelijke nede-iaag toe te brengen. We kunnen dus in het Lim burgse een felle strijd om de punten verwachten, te meer daar DWS moet bewijzen dat full-professionalisme een haalbare kaart is in Nederland. De op stelling (onder voorbenoud) luidt: Jong bloed, Flinkevleugel, Pijlman. Israel, Dijkstra, Burgers, Geurtsen, Vonnof, Tem ming, Boogaard en Lenz. De Volewijckers gaat naar NEC. Een soms sterke soms minder goed spelende ploeg, die echter een uitnemende eigen schap bezit: enthousiasme. De boven- IJ'ers zijn dus gewaarschuwd en mogen hun tegenstanders zeker niet onderschat ten. Er zit dan wei een kiein kansje m op een overwinning. Hiervoor dragen dan zorg: Van de Pol, Ruiter, Ruyter. Seve- reynse. De Vries, Schaap, Schaft, Van Dijk, Engelsma, Reuser. Sijmonds. „Als de wil er is om te winnen dan zal Sittardia met lege handen huiswaarts keren", zegt secretaris J. Plat van Vo lendam. „Sittardia is een van onze ge vaarlijkste tegenstanders. We moeten hier van winnen. Het hangt echter weer, zoals meestal de laatste jaren, van de mentali teit onder de jongens af. Zo te zien is die goed. Dus Het elftal luidt als volgt: Tuyp, Karregat, J. Jonk, J. H. Jonk, Zwarthoed, Schilder, Mühren. Kras, Pelk, Bont, ToL Een boeiende ontmoeting is die van Telstar tegen FC Twente. Twee clubs die op papier nauwelijks voor elkaar onder doen. Maar aangezien Telstar uit moet spelen geven we de Twentenaren de meeste kans- voor de zege. Het zou al een goede prestatie zijn indien Telstar met één punt terugkwam. Het volgende elftal gaat proberen dat ene puntje te veroveren: Stuy, Van Egmond, Althof, Kort, Pirovano, Brom, Carlos, Van Wijk, De Vries, Dikstaal en Clement. Haarlem gaat ook een lange reis ma ken. Limburgia is de tegenstander. Een opponent echter even wisselvallig als het Hollandse klimaat. Het kan vriezen en dooien daar, maar als Haarlem zich niet laat intimideren zit er een kans op een kleine overwinning in. Dat zuilen de volgende spelers bewerkstelligen: Van het Kruis. Van Duffelen, Wentink, Kruyer. Koster, Berendregt, Smit, Cou perus, De Kluiver, Versluis en Jonker. Hilversum staat in het teken van de derby. Een voetbalderby wel te ver staan. FC Gooiland is haar tegenstander. Van dit duel valt weinig te zeggen. Wie 't meeste geluk heeft wint. Het elftal van Hilversum ziet er als volgt uit: Duits, Van Moort, Loman, De Zeeuw, Wisky. Jansen, Van de Meer, De Haan, Van Eiekeren, Quinet en Westbroek. Het elftal bestaat uit de volgende spe lers: Bakker, Schouten, Meyer, Van der Straten, Corter, Brouwer, Immers. Kick, Van Berkel, Fahrendonc en Krikaart. De opstelling van EDO dat thuis tegen Fortuna VL speelt, wordt pas morgen bekend gemaakt. BARCELONA, 20 aug. In het we reld jeugd schaaktoernooi dat in Barce lona wordt gehouden heeft de Nederlan der Bob Hartoch gisteren remise behaald tegen de Noor Swaig. De Belg Rooze moest zijn partij tegen de Fransman Makles afbreken. In groep vijf heeft Hartoch nu de lei ding met 3,5 punt, voor de Schot Janie- json met 2 pt„ de Noor Swaig ook met |2 pnt., de Spanjaard Gonzales met 1.5 !pnt„ de Tunesiër Bon Aziz met 0.5 pnt. en de Oostenrijker Weissbachre met eveneens 0,5 pnt. In groep vier staat de Belg Rooze met nul punten en een afgebroken partij op de laatsite plaats. Hier heeft de Hongaar Farato de leiding met 3,5 pnt. In groep één leidt de Oostduitser Schoneberg. in groep twee de Joego slaaf Juraiwa en in groep drie de West duitser Hübner.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7