Opzij Risico (I) Risico (II) Kok ernstig mishandeld Vijf gewonden bij botsing in Halfweg Trein grijpt personenauto Succes voor H.B.C. prttneur Comfortabele zomerhuisjes Neuteboom onafhankelijk natuurtalent Plunderaars van automaat ingerekend Autodief in tuin van burgemeester aangehouden Vakantiefeesten Haarlem Nederlagen voor Rood en Wit 2 Oefenpartijen amateur voetbal in Haarlem e.o. „EIck wat wils" Vijfhuizen Jubilerende dorps vereniging hield grandioos feest Nieuws van wielerclubs t jas im Inzittenden ongedeerd Dinsdag 24 aug. CRICKET Bedrijfsvoetbal van het 11 it'll vv.s Zandvoortmeeuwen overwon O VVO HIN ADOPTEERDE EEN DRUMBAND Softballuitslagen hok ïkt om via een 9—3 zege °P de turóLï honkbalkampioenschap van Met man en macht voerden de verplaatsbare leslokalen het ter rein van de Heemsteedse kweek school opgereden. Grote belangstelling voor ballon nenwedstrijd op de Vijfhuizense sportvelden. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Cabaret T entoonstellingen De kleine storing in de Gemini- capsule waardoor overigens een van de meest spectaculaire experimenten, het oppikken van „Boefje", achterwe ge moest blijven heeft enkele zure Russische reacties uitgelokt. De Ame rikaanse geleerden hadden zoveel haast om met ons gelijk te komen, aldus een der Russische partij-bla den, dat zij de veiligheid van de be manning ondergeschikt gemaakt heb ben aan hun jacht naar succes. Het wil ons voorkomen, dat uitge rekend de Russen de laatsten zijn, die een dergelijke opmerking mogen maken. Tot dusver is nog geen enkele Amerikaanse ruimtevaarder omgeko men. De geheimzinnige ruimte-signa len die enkele jaren geleden ontvan gen werden, geven vrijwel zekerheid, dat wél enkele Russen het slachtoffer geworden zijn van een afschuwelijk ruimte-drama. Het ligt in de bedoeling op 3 okto ber op en boven het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven een groots vliegfeest te organiseren. Dit als be sluit van het vierde lustrum van de vliegtuigbouwkundige vereniging van de Delftse TH en ter afronding van een grote luchtvaarttentoonstelling. Met de tentoonstelling kunnen wij van harte instemmen, met het vlieg feest, waaraan verscheidene stunt teams zullen meedoen, zijn wij minder gelukkig. Er zal waarschijnlijk niets noodlottigs gebeuren, maar met een zo dichtbevolkt gebied in de onmiddel lijke omgeving mag naar onze smaak geen enkel risico worden genomen. ■iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin HAARLEM, 33 aug. De twintig jarige kok J. van O. uit Haarlem is gisteravond op het stationsplein zo toe getakeld, dat hij met ernstig hoofd- h 'n het ziekenhuis Sint Joannes de Deo moest worden opgenomen. De dader bleek de zeventienjarige loopjon- li«l uit Haarlem, die aan de po- «e verklaarde dat de kok hem zou heb- bro ^'gescholden. De kok wilde zijn bii 'p's pakken, toen hij ineens hem2''"1 iasie wertl gegrepen. K. gaf vervolgens een kopstoot en gooi de hem tegen het wegdek. achttienjarige R. R. liep gister avond bij een vechtpartij in Haarlem- noord zodanige verwondingen op aan zyn kin, dat hij in het Grote Gasthuis moest worden behandeld. In een auto matiek kreeg hij met een onbekend geble ven jongeman ruzie om zijn meisje. De onenigheid werd op straat uitge vochten. HALFWEG, 33 aug. Gisteravond omstreeks half twaalf zijn op de Rijks weg, nabij de Vinkebrug, alhier twee personenauto's op elkaar ingereden. Bij de botsing werden vijf personen gewond, van wie één de 33-jarige veehouder A. N. uit Haarlemnierliede ernstig. De gewonden werden overgebracht naar ziekenhuizen in Haarlem. De heer N., die een der personen auto's bestuurde, wilde op de Rijksweg draaien. Op het moment dat hij achter uit reed, werd hij vanachter gegrepen foor een tweede auto. Deze auto werd oestuurd door de 30-jarige slachter R. H. uit Amsterdam. Beide auto's werden zwaar beschadigd. HïLLEGOM, 33 aug. Zaterdag avond omstreeks zeveu uur heeft een trein te Hillegom een personenauto biet drie Engelsen gegrepen, terwijl de wagen stilstond op de rails. De in zittenden kregen geen letsel. De licht- "eschadigde trein kreeg tien minuten vertraging. De auto reed naar de spoorwegover gang aan de Beeklaan te Hillegom, juist toen het sein op onveilig sprong voor een naderende trein. Midden op ae rails sloeg de motor van de per sonenwagen af. Het voertuig stond nog het achterstuk op de plaats waar e halve spoorboom op de auto was «rechtgekomen. 1 wee inzittenden sprongen tijdig naar l Ren, maar de bestuurder moest toe- hoe de trein het voorstuk van de auto wegsloeg en tegen een hek wierp. 0«?vARIjE'M' 22 auH- De zomersport afdelingen honkbal en softball bij HBC ?og JonS'. Honkbal is van beide de namelijk een jaar. Het is HBC 2 overen rL viSse rayon Haarlem te ver- in a»la,b stee<lse pioeg komt nu m aanmerking voor promotie. 1 Drie klaslokalen op wielen ruimtegebrek vormen oplossing de La Salie kweeksehooi HEEMSTEDE, 23 aug. De leer ingen van de katholieke kweekschool „de la Salie" zullen vreemd opkijken, wanneer zij volgende maand bij het be gin van het nieuwe schooljaar les zullen krijgen in een klaslokaal op wielen, een Nederlandse primeur waarmee het schoolbestuur een tijdelijke oplossing heeft gevonden voor het ruimtegebrek, dat de Heemsteedse kweekschool de laatste jaren van de ene noodsituatie in de andere plaatste. Zaterdag zijn de drie mobiele klaslokalen, voorgetrokken door een tractor te bestemder plaatse gearriveerd. Het transport over de He renweg nam zoveel ruimte in beslag dat de politie voor deze opvallende stoet het verkeer tijdelijk moest afsluiten. Op X september is het alweer vier jaar geleden dat de kweekschool van de 'broeders van de Salle met een zestigtal leerlingen van start ging. In haar tijde lijke huisvesting in de villa op het fraaie landgoed „Hertenduin" kwam de school Na een aanvankelijke indruk als zou Neuteboom een jong en ta lentvol tekenaar zijn die tussen verschillende stijlvoorbeelden geen keuzen kan maken, raakte ik bij het voortgaan langs zijn werk dat ten toongesteld wordt bij „In 't goede Uur" geheel overtuigd van de echtheid van zijn uitingswijzen. Bij het overzien van de collectie resteert de indruk dat hij een onafhankelijk natuurtalent is dat niet beroepsmatig werkt maar uit da gelijkse behoefte een tekening maakt. Een soort dagboekschrijver-in-beel- den die zjjn herinneringen vastlegt, ont boezemingen noteert, op lyrische wij ze uiting geeft aan zijn gevoelens als in een beeldend puntdicht. Hij mijmert over wat hem die dag getroffen heeft; soms is hij illustratief en daarbij ge voelig voor de humor van een situatie, dan weer poëtisch of visionair met een rjjk verbeeldingsleven of geometrisch als hij de muziek die hij gehoord heeft in beeld brengt, en dan is zij'n beeld schrift herkenbaar. Niet getuigen, niet een oeuvre of een status op bouwen, maar uit een per soonlijke behoefte zoals een gitarist, één met zijn instrument, voor zichzelf kan spelen, zich niet bewust van toe hoorders, zo moet het werk ontstaan zijn van E. Neuteboom, alles op een eender formaat zoals de pagina's van een dagboek, met een verfijnd beeldend instinct en een gevoelige hand. L.T. HAARLEM, 33 augustus, De Haar lemse politie heeft twee jongemannen aangehouden en ingesloten, omdat zij in het afgelopen weekeinde een sigaret tenautomaat in Haarlem-noord hadden geplunderd. Een van hen, de achttien jarige letterzetter R.S., bleek ook in Haarlem een bestelwagen te hebben ge stolen. De andere sigarettendief is de ne gentienjarige perser W. de H. Beide daders zijn afkomstig uit Haarlem. De 23-jarige Portugees L. S. is inge sloten na diefstal ter waarde van 4.65 winkelgoederen. De man wordt over de grens gezet. Bij de politie is aangifte gedaan van eeh geval van oplichting. Een Haarlem se radio- en televisiehandelaar ontving enige tijd geleden bezoek van een tot dusverre onbekend gebleven man, die een radio ter waarde van 280,- aan schafte. Hij betaalde 50.- bij de aan koop en zou het restant later per kwi tantie voldoen. Achteraf bleek, dat de man aan de handelaar een vals legiti matiebewijs had getoond. Ter zake van opzet-heling heeft de po litie de 36-jarige A. van E. aangehou den. Als assistent van een Haarlemse antiquair had de man enige antieke zil veren zoutvaatajes, die van diefstal af komstig waren, bij een andere antiquair ondergebracht. In verband met deze zaak was al eerder een zestienjarige jongeman uit Heemstede als dader aan gehouden. vanwege de grote toevloed van leerlin gen al spoedig ruimte tekort, waardoor allerlei voorzieningen moesten getrof fen. Men kreeg gastvrijheid op het semi narie Hageveld, op de Heemsteedse St. Henricus ULO, terwijl voor het onder wijs in lichamelijke opvoeding gebruik kon worden gemaakt van de HBS- sporthal en de gymlokalen van de Open bare school aan de Voorweg en de Ben- nebroekse St. Jozefschool. Van alle kan ten kon de kweekschool, die haar leer lingen jongens en meisjes requi- reert uit Heemstede en wijde omgeving op de nodige medewerking rekenen. Druk werd onderhandeld over een defi nitieve oplossing van de bestaande ruimtenood door de bouw van een mo dern schoolgebouw op het aangrenzende landgoed Eikenrode, waarvoor het streekplan voor Zuid-Kennemerland zelfs werd aangepast. Maar aan bou wen is het schoolbestuur nog niet toe. Het gemeentebestuur van Heemstede en het provinciale bestuur oordeelden het als niet juist, dat op het fraaie bos rijke terrein een noodvoorziening werd getroffen in de vorm van een semi-per- manente houten noodschool. En terecht, want het gecombineerde landgoed Her tenduin-Enkenrode behoort tot de mooi ste stukjes oud duingebied dat Zuid- Kennemerland nog rijk is. Toch moest er een oplossing komen voor de ruimte nood. Het schoolbestuur kreeg tenslotte van het departement en van de ge meente Heemstede toestemming voor het plaatsen van mobiele klaslokalen, die met een lengte van 8.75 meter en een breedte van 4.50 meter ruim ge noeg waren voor het onderwijs aan de leerlingen. Er moesten heel wat moei lijkheden overwonnen worden, alvo rens de zaak in kannen en kruiken was. Het rijk kende immers geen fi nancieringsregeling voor verrijdbare schoollokalen en de aanschaf een prijs van negentigduizend gulden had derhalve heel wat voeten in aarde. Maar het schoolbestuur heeft na lang ZANDVOORT, 33 aug. Een dolle rit in een gestolen auto eindigde in de nacht van zaterdag op zondag voor de 33-jarige Haarlemse autospuiter R. van W. met zijn arrestatie in de tuin van burgemeester mr. H. M. van Fenema van Zandvoort. De autospuiter reed bo vendien zonder rijbewijs en onder in vloed van sterke drank. De vreemd rij dende wagen trok de aandacht van de Zandvoortse politie. Bij zijn aanhouding nam de dief de benen, maar hij kwam niet verder dan de tuin van de burge meester. De gestolen auto was eigendom van het meisje, met wie de dief zaterdag was uitgegaan. Hij bracht het meisje als bestuurder naar huis tot voor de deur van haar woning. Het meisje kreeg de sleutels van haar auto en ging naar binnen. Haar vriend wist de wa gen toch te starten en laadde in de stad drie kornuiten in. Op de Zqlbrug veroorzaakte Van W. een aanrijding met een tegenligger en reed door. De rit ging toen naar Zandvoort. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin ZAANENOORD: Bustocht door Kennemerla'nd. Nadere bijzonder heden; zie mededelingenbord op de tuin. Speeltuin ELBA: 's morgens diverse spelen op de tuin. 's Middags bezoek aan de KINDERBOERDERIJ voor kin deren van 5 tot en met 8 jaar. Vertrek 2 uur. losten 15 cent. Speeltuin O VERVEEN: BOOTTOCHT naar GROENENDAAL en de KINDER BOERDERIJ voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Nadere bijzonderheden: zie me dedelingenbord op de tuin. Speeltuin KINDERVREUGD: KLEU TERDAG voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar. Bezoek aan speeltuin NOOR DERVREUGD en aan de KINDER BOERDERIJ. Vertrek van de tuin om 9.30 uur, terug ongeveer 4 uur. Brood en bekertje meenemen. Kosten 30 cent. praten kans gezien de zaak bij het ministerie van onderwijs te klaren en het resultaat mag thans gezien wor den. De verplaatsbare klaslokalen zien er piekfijn uit en doen in alle opzich ten denken aan comfortabele zomer huisjes. Het lijdt dan ook geen enkele twijfel, of de aspirant onderwijzers en onderwijzeressen zullen er zich in alle opzichten thuis voelen. ZANDVOORT, 23 aug. Het Am sterdamse OVVO, dat zondagavond vriendschappelijk tegen Zandvoort meeuwen speelde, boekte weliswaar tij dens de rust een 2-1 voorsprong, maar moest met een 6-2 nederlaag naar de hoofdstad terugkeren. HAARLEM, 23 aug. Rood en Wit 3 heeft het afgelopen weekeinde in de eerste klasse B van de cricket-compe titie met een tweetal nederlagen genoe gen moeten nemen. Werd zaterdag ver loren van het zwakke Krekelsteam, de dag daarop moesten de Haarlemmers hun meerdere erkennen in kampioens kandidaat Hermes DVS. In het duel met de Krekels kwam Rood en Wit tot slechts zeer matige verrichtingen. Het batting-team werd aan de kant gezet voor een totaal van 103 runs, waarbij Van Son voor het eerst na zijn langdurige handblessure weer van de partij met 28 runs de beste prestatie op zijn naam bracht. Klein 11, Luining 12 en Van'Liemt haai den nog de dubbele cijfers. De bezoe kers hebben daarna alle zeilen bij moeten zetten om de zege te kunnen be halen. Na een zwakke start, 26 voor 5, wist Potofsky (33) een algehele ineenstor ting te voorkomen, doch bij de stand 79 voor 9 had Rood en Wit het heft weer in handen. Dank zij een koelbloe dige inning van Overhoff, 24 ,,not out", die prima gesteund werd door Hille- naar, konden de Krekels de zaak ech ter onder grote spanning tot een goed einde brengen: 104 voor 9. De Boer v. d. Ley 3-35, Bijleveld 4-43 en Luining 2-14 eisten de wickets op. Met captain de Nijs, die met een fraaie 65 not out bleef, als de grote uit blinker, bracht Rood en Wit 2 het in de strijd tegen Hermes DVS tot een score van 185 voor 9, waarop werd ge sloten. Ook Engelenberg 30, Van Son 38 en Van Liemt 17 hadden goede bij dragen geleverd. De voor hun kampi oenskans strijdende Schiedammers kre gen nog drie uur en een kwartier speel tijd toebedeeld en gingen uiteraard ter stond voor de runs. Van Wij'k beet met een score van 48 het spit af, waarna Stahlie 16 en de voortreffelijk spelende Meyer 41 en Van der Ende 55, de zege ten koste van zes wickets veilig stel den. Een kwartier voor tijd had Her mes de buit binnen. Bowlingcijfers: Van Son 2-67, Luining 4-58. HAARLEM. 23 aug. De bedrijfs voetbalcompetitie van de KNVB is ten einde. Ondanks vele terreinafkeuringen in verband met het slechte weer is het een geslaagd sportfestijn geworden. De eindstand is: AFDELING A: Henkes Figee 1 OCS 1 AFDELING B: Ruys Coöp. Nebima Cariocas AFDELING C: Vierhand NWK MSD Figee 2 AFDELING D: De Schoof Benka DDH HAARLEM, 23 aug. Er is in hetder had ETO in zijn poule met 3—1 van 15 PVFS 9 12 Kol. Boys 9 11 Kondor 4 18 HIN 10 15 Stampwerk 7 13 Planeta 6 11 19 Cruquis 13 17 Luchttechniek 9 15 Tramvogels 0 13 18 OCS 2 7 10 NFL 1 9 10 SVHB 2 voorbije weekeind door de amateurvoet- ballers uit de contreien van Haarlem weer op verschillende fronten in vriend schappelijke wedstrijden of toernooien slag geleverd ter voorbereiding op de komende competitie. Hillegom voetbalde zaterdagmiddag in Waddinxveen tegen Gouda en kwam daarmee remise (11) overeen. Door Van de Berg uit 'n strafschop namen de Hillegommers in de eerste helft 'n 10 voorsprong en die winst werd in de slot fase door" Gouda ongedaan gemaakt: 11. Met het nemen van strafschoppen er stond een beker op het spel bleek Gouda daarna het meest gelukkig. Concordia trad zondag in Hillegom als gastheer op van St. Pancratius en won daarvan met 43. Alle vier de doelpun ten kwamen van de voet van de jeugdige Kempkens, waarvan Concordia in de competitie nog veel plezier kan beleven als hij zo doorgaat. Onze Gezellen nam in Amsterdam deel aan het toernooi van ZSGO en kon het daarin niet tot de finale brengen. Met Rivalen kwam OG tot 'n 00 score, van het organiserende ZSGO werd met 10 verloren en tegen BVC werd het opnieuw een dubbelblank gelijkspel: 0—0. Renova bond in Zandvoort de strijd aan met TZB en verloor daarvan met 43. De Renovanen met twee inval lers voor Stoete en Sprengers namen het over het algemeen wat al te gemak kelijk op. Dingerdis en Dumaine (2x) waren de producenten van de drie Haar lemse treffers. Van Nispen was op bezoek bij Teylin- gen en kwam daarmee na een aantrek kelijke strijd tot 'n 22 score. Jan v. d. Linden opende de score, daarna deed Teylingen met twee doelpunten de winstkansen keren en in de tweede helft kon Vermin alsnog het gelijke spel (22) voor Van Nispen in de wacht slepen. Schoten ging met een verjongd elftal bij Lisse op bezoek en bracht het niet verder dan een 00 gelijkspel. De voor hoede van de Schotenaren bleek weer eens schotloos. Het tweede elftal verloor met 30 van 'de Lisser reserves. ETO moest in en bij Uithoorn de Zil veren Hoorn verdedigen én is daarin niet geslaagd. De voetballers uit Hoofddorp werden in de finale met 54 door het organiserende Uithoorn geklopt. Eer- HAARLEM, 21 aug. De op 15 mei van dit jaar door de heer L. Bonkerk opgerich te Haarlems Drumband" is geadopteerd door de Kousenfabrieken Hin in Haarlem. De 75 leden tellende band zal voortaan op treden onder de naam „Hin Drumband". In de korte tijd van haar bestaan heeft Haarlems Drumband reeds eerste prijzen behaald op diverse internationale concour sen en kan zich nu reeds meten met de beste corpsen in den lande. De adoptie stelt de drumband in staat om zich - vrij van finaciële beslommeringen - geheel te kunnen wijden aan haar muzikale vervol making. Het eerste optreden van de „Hin Drum band" ndt plaats op een zondag 22 augus tus a.s. te Egmond te houden concours Op 29 augustus vindt een eerste internationale krachtmeting plaats te Oud-Hoeselt (Bel gië.) Hin Drumband zal daar met tamboers en drumcorps uitkomen in de ereklasse en de klasse der uitmuntendheid. Tamboer- maitre is de heer L. Bonkerk jr. VIJFHUIZEN, 23 aug. De festi viteiten, die in Vijfhuizen werden ge houden ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Vereniging „Dorp Vijfhuizen" zijn een groot succes ge worden. Er was een afwisselend pro gramma, dat elk wat wils bood. Na de receptie op woensdag was er donderdag een concert door Hoofddorps Mannen koor „Zang en Vriendschap", dat werd gegeven in het verenigingsgebouw van „DSOV" in het sportpark. Het koor stond onder leiding van de reserve-diri gent Jan Schouten. Vrijdagavond zong eerst het Chr. Gemengd Koor „Hosan na" te Vijfhuizen onder leiding van Johan Silvis. Na de pauze kwam Vijf- hnizens Revue- en Cabaretgezelschap „Adamson" op de planken met de revue „Draaien Maar!" Zaterdag was dè grote feestdag. Overal in het dorp ging de vlag uit, maar helaas werd dit vrolijke schouwspel niet verlevendigd door een zonnige en blauwe lucht. De hemel strekte zich grauw bo ven de polder uit en er waaide een straf fe bries. Gelukking bleef het vóór de middag droog. Toen was er een pro gramma voor de jeugd, dat begon met een gecostumeerde optocht. Hieraan na men meer dan 250 kinderen deel die voorafgegaan door 't Tamboercorps „Vijfhuizen" langs de dorpswegen trokken. Na terugkomst in het sport park werden de prijzen bekendgemaakt. De jury had bij beoordeling een verre van gemakkelijke taak, omdat de meeste costumeringen en uitbeeldingen fraai en origineel waren. Het jeugdprogramma werd besloten met een ballonwedstrijd. 's Middags werden er terwijl de regen gestadig neerviel, sportwedstrij den gehouden. De volleybalclub „Door Eendracht Sterk" te Vijfhuizen organi seerde een wedstrijd voor twee zestallen. waarvoor bij het publiek veel belang stelling bestond. Op het hoofdveld be- kampten vier elftallen elkaar. Zij waren samengesteld uit bewoners van de woonboten, de Cruquius, de Nieuwe Brug en Vijfhuizen-dorp. De uitslag was: 1. Cruquius, 2 Vijfhuizen-dorp, 3 Nieuwe Brug en 4 woonboten. Het avondprogramma zou beginnen met een wedstrijd ringrijden op brom fietsen. Het weer was toen echter zó slecht, dat deze wegens een te geringe belangstelling moest worden afgelast. De organisatoren vreesden, dat dit met het grote slotstuk de taptoe onder schijnwerperlicht in het sportpark eveneens het geval zou zijn. Toen echter de deelnemende corpsen naderden, werd het droog en ook gedurende de uitvoe ring viel er weinig regen. De taptoe werd gegeven door Hoofddorps Fanfaregezel schap „Excelsior" o.l.v. Wim Boesveld, het tamboercorps „Excelsior" uit Hoofd dorp onder leiding van tamboer-maitre Mijndert Versteeg en het Tamboercorps „Vijfhuizen" onder leiding van tomboer- maitre Ans van Dorp. De algehele en muzikale leiding had de heer B. J. M. Walker. Het was een fraaie show en een muzikaal evenement van formaat, dat door zeer velen werd gadegeslagen. Na dat eerst de deelnemende corpsen afzon derlijk waren opgetreden, namen zij aan het slot gezamenlijk deel aan de finale, die bestond uit koraalmuziek, marsen, trompetsignalen en besloten werd met het volkslied. Na afloop werd in het DSOV-gebouw de uitslag bekend gemaakt van de wed strijd voor tuinverzorging, die de Vijf- huizenaars maandenlang in spanning heeft gehouden. In de groep beroeps tuiniers werd één prijs toegekend: aan de fam. Lamens, Spieringweg. De prij zen in de groep amateurs gingen naar: 1. A. Officier (d'IJserinckweg 56), 2. W. v. d. Berg (d'IJserinckweg-19), 3. P. v. d. Meij (Spieringweg 4444), 4. J. Slin gerland (Spieringweg 442) en 5. Henk Buis (Spieringweg), van 9.30-6 uur. Tot 2 september. Bodegraven gewonnen en met 2—1 van Schagen. Het treffen met Arsenal ein digde in 'n 11 gelijkspel. Als ETO de finale van Uithoorn had weten te win nen, dan zou men definitief in het bezit van de Zilveren Hoorn gekomen zijn. HAARLEM, 23 aug. Op het par cours in het Van der Aartsportpark hield de Haarlemse wielerclub De Kam pioen zondag de eerste rit van de na jaarscompetitie om de Koolenbeker. De uitslagen waren: A- en B-klasse: 1. R. Schell, 2. J. Schenk, 3. D. Schouten, 4. W. Fiechter, 5. R. Sweers. C-klasse: 1. G. Duwel, 2. R. Bakker, 3. R. van Berkel, 4. H. Jc - ten, 5. A. Vernooy. Jeugdklasse: 1. J. Peters, 2 H. Kooien, 3. L. Oostra, 4. J. Slierings, 5. G. v. d. Winden. De Haarlemse Raceclub Excelsior liet in Schalkwijk een rit voor de zomercom petitie verrijden n daarvan waren de uitslagen A- en B-klasse: 1. J. Philips, 2. P. Moerkerk. 3. M. Wigchert, 4 R. Rij broek, 5. K. Wigehert. C-klasse: 1. Th. Krabbendam, 2. J. Klaver, 3. G. Schoo- ne, 4. F. Hoogland, 5. J. Noordhoe1-. Jeugdklasse: 1. R. Teeuwen. 2. H. Ko renstra, 3. R. Smit, 4. W. Prinsen, 5. J. van Haaster. Dames: 1. Ria Sweers, 2. Nelly Burggrave, 3. Lydia Dondema, 4. Hetty v. d. Vaart. In de Ronde van Huizen wist de 16- jarige Haarlemmer Rob Schell van De Kampioen zaterdagmiddag zijn eerste overwinning als nieuweling in een open koers te behalen. Hij was daartoe twee ronden voor het einde uit het peloton ontsnapt en bleef met ruime voorsprong aan de winnende hand. Zijn clubmakker Tonny Blom eindigde als achtste. De Excelsior-rijder Leen Kreuger greep za terdag in de Ronde van Alphen aan de Rijn de derde prijs bij de nieuwelingen. De Sassenheimer Ton Zeldenthuis van De Bollenstreek werd vierde. HAARLEM, 23 aug. De Softball uitslagen luiden: eerste klasse: DSS- HHC 71: Onze Gezellen-HCK 86; EDO-DSS 1—7 Tweede klasse A: de Pinguins 3-de Meteoor 1—17: WGA-THB 14—0; HHC 2-de Meteoor 134: de Pinguins 3-EHS 2—22. Derde klasse A: SC Haarlem 2-Onza Gezellen 2 1319; DSS 3-SC Haarlem 2 109 Derde klasse B: EHS 2-HHC 4 12—11; HCK 3-Rooswrjk 2 3—13. Vierde klasse B: HHC 5-Terrasvogels 3 616. Vierde klasse C: Onze Gezellen 5-TYBB 3 5—5. Junioren: HCK-DSS 811; TYBB- Onze Gezellen a 12—12; HCK-Terras- vogels 28; Terrasvogels-Onze Gezel len b 171. Adspiranten: Terrasvogels-Onze Ge zellen b 84; TYBB-Onze Gezellen b 527; Onze Gezellen a-Terrasvogels 17—5. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.1» uur: Fantomas, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: De nylonstrop. 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2. 1 en 9.15 uur: Goliath en de slavin, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2 uur: De tante van Charlie, alle leeftijden. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Nieuwe aanvoer voor Cairo. 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Goldfinger. 18 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: De jeugd hakt de knoop door, alle leeftijden. ROXY, t/m woensdag 2.30. 7 en 9 15 uur: De veroveraars van de Pacific. 14 jaar. STUDIO: Le Bonheur. ontraden. Elke ochtend 10.30 uur: Dik Trom in het circus, alle leeftijden. MINERVA. Dagelijks 8.15 uur: Irma la Douce. strikt volw. Dagelijks 2.30 uur: De duurste man van het leger, alle leeftijden. Zaterdag 21 augustus Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Dinsdag 24 augustus. Vleeshal, 2.30 uur: Uitvoering van het Poppentheater Merlijn. Waagtaveeme, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten 's Avonds na 8 uur: Cobi Schreiier met volksliederenprogram- ma. Vanaf 16 augustus: Optreden van da troubadours Colin Wilkie en Shirley Hart all gasten van Cobi Schreijer. Frans Halsniuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werker. u;t de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- 22.30 u., met kaarslicht en klassieke muziek. Tot en met 4 september. Teylers Museum (Spaame 16). Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Cruquius Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 - 12.30 en 1.30-5 uur. Zondags van 1-5 uur. Vishal. Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B.. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur. Linnaeushof. Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t/m oktober). In 't Goede Uur. Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom Dag. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencabinet. Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, da. .an 10 tot 5 uur en zo. ran 1 tot 5 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 - 12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy. KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 - 17 uur. Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Kunstcentrum ,.De Ark", Nw Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Miehels Da. 10-8 uur: di. gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur. Artificia Binnenweg 95: Tentoonstelling van gouaches van Kees Hak en beeldhouw werken van Liesbeth Sayers Geopend Dag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3