PSV MET VERSLAGEN Bouwmeester m vorm Topscorers Voetbal uit het buitenland DeVolewijckers door NEC met 2-0 verslagen KORTE NOTITIES DEELS UIT ERE-DIVISIE V ©lendam 1 Kwieke burgers voeren aan boorden van het IJselmeer een weergaloos drama op Tweede divisie ten voeten uit BENAUWDE ZEGE VAN ALKMAAR OP VVV (2-1) Doelpunten MAANDAG 23 AUGUSTUS 1965 £»IJf «Ml Verrassend 4-2-4 ROTTERDAM, 23 aug. Houc u van een lang en een gezond le ven? Ja? Kom dan niet aan Feij enoord en vooral niet aan Coe; Moulijn. Daar staat in Rotterdam Zuid de meest ellendige martel dood op. We vragen ons dan oo! met kwellende onruist af, wat e met scheidsrechter Ravens gaa gebeuren. Die arbitrale held ha gisteren de grenzeloze vermetel heid Coen een uitbrander te ge ven. Ja, stel u voor, Coen kree zomaar een veeg uit de pan. Da neemt het legioen niet. Nog nie van honderd Ravensen. Coen i Coen, daar blijf je van af. Toe de zeer dappere, maar toch we met zijn kostbare leven spotten de scheidsrechter de lieveling va het Rotterdamse voetbalvolk da ook een bestraffing gaf voor ee) grote mond(?), sprong het stadioi als door een adder gebeten op orr luid loeiend het hoofd van de ar me arbiter te eisen. Het plei voor de koelbloedigheid var plosie van de tierende massa zo onbewogen verdroeg. Maar toch raden wij hem dringend aan zo snel mogelijk politiebescherming te vragen. De gevreesde rood witte horde staat voor niets Ere-divisie Eerste divisie Tweede divisie A Tweede divisie B MICHEL VAN GILS Bundesliga llilllllllllllll 2_1. T. 25.5001 daan.9—1. Een nederlaag (Van onze speciale verslaggever) VOLENDAM, 23 augustus. Reeds 15 minuten voor tijd verlieten ze het veld. Rechts buiten Netten van Sittardia had juist aan de 5000 toe schouwers laten zien hoe perfect hij wel kon prijs schieten. Met een formida bel schot van zeker 25 meter maakte hij het zevende doelpunt. Nu was het ge noeg. Ze konden het niet meer zien. Zij, de aller- trouwste supporters van Vo- lendam, die altijd bij iedere wedstrijd aanwezig waren geweest, keerden diep ge schokt huiswaarts, het einde latend voor wat het was. Hun verweerde met groeven doorploegde gezichten stonden strak en gespannen. In hun ogen blonken, heel voorzichtig, de eerste tranen van diep medelijden met dit elftal, de trainer, van deze club. Ook zij moesten zich scharen in de rijen der pessimisten die Volendam een zeer sombere toegomst tege moet zien gaan. Met maar liefst 9l kwam het povere Volendam tenslotte als een geplukte kip onder de Sittardiaanse „klauwen" van- vernietigend, en zo groot zoals die aan de boorden van dit IJselmeer- dorp nog nimmer werd meege maakt. Vertwijfeling zo Beslissende fase Tweede divisie A Tweede divisie B Invaller-doelman Kemper van derde was wel de meest beklagens waardige figuur in dit door Sittar dia vakkundig opgevoerde dra ma. Huilend waggelde hij na af loop het veld af en viel in de ar men van ee» eveneens stotterend® U T A A -VT-V A r> OT A T TPTTOTTTC -I ncTBT Feijenoord verontrust legioen (50.000) niet... zn Jit /aar wel," zegt hij. „Nu ik ze tegen PSV heb zien spelen, geef ik ze een goede kans op het kampioenschap(I) en ook dat Real Madrid heeft nog niet gewonnen. Neen, let maar eens op. Die Puskas heeft gezegd, dat hij nog nooit van Coen heeft gehoord. Nou, Coen rolt 'm op. Die kerel moet geen kap sones hebben. Coen was gisteren toch weer hardstikke goed We laten sympathieke „Witte Koos" aan zijn verrukkelijke dromen over en we gaan de wedstrijd FeijenoordPSV (32) eens wat nader bekijken. Feijen oordPSV was een verrassend duel. Vele trouwe stadionsupporters heradem den toen ze zagen dat hun club het voetballen echt nog niet verleerd had. Vooral toen Feijenoord in de tweede helft zelfs tot heel aardig spel kwam, gaf dat de burger weer moed. Maar met de constatering, dat Feijenoord het toch lang niet gek heeft gedaan, zijn we er niet. Feijenoord kon gisteren name lijk schitteren, omdat enerzijds PSV na één helft in elkaar klapte en anderzijds Bouwmeester er zo geweldig veel zin in had, dat alles hem doodeenvoudig lukte. Maar ook de glansrol van Franske heeft een ,maar". Was het Bouwmeester wel zo goed afgegaan, als Schrijvers niet halverwege de eerste helft groggy was gegaan en daarna lang niet meer de stoere dominerende atleet was, die hij zich in de eerste speelfase had getpond? Maar de belangrijkste reden van Feijen- oords opleving (na de rust) was het ineenstorten van PSV's Duitse aankoop Nussbaum en het steeds onzekerder wordende optreden van de beide Eind- hovense backs v. Dorst en Donners. Nussbaum kon zich in het begin staande houden, maar al spoedig werd duidelijk dat deze ex-speler van Kaiserslautem over een heel matige conditie beschikte. De zwakte, die hierdoor op het PSV- middenveld ontstond, kon Feijenoord natuurlijk hoe langer hoe meer gaan uitbuiten. Het terugkomen van Van Wissen (eerst naast v. d. Kuylen tweede spits) kon de schade niet herstellen. Integendeel. Ook PSV's aanvalskwartet onderging hierdoor een aderlating. Bo vendien moest de weer in vorm komen de Verdonk zich na een half uur wegens een blessure laten vervangen en dit alles was te veel voor de Eindhove- naren. De „schaal van de sterkste" sloeg door naar de zijde van Feijenoord. Feijenoord opereerde voor het eerst in een 4-2-4 opstelling. Het was een Feijenoord met een voortreffelijk spe lende Bouwmeester in de voorhoede en met een rots van een speler ais Fransen in de defensie. Een Feijenoord met een technisch zij het een nog Kruiver en Venneker in de aanvals- spitsen lijkt de voorhoede ons op deze wijze belangrijk aan kracht te winnen In deze opzet zou Fransen iets naar voren moeten gaan om als defensieve half op te treden. In plaats van Fransen kan Libregts naast Kraay opereren. Weering zal sterk in conditie vooruit moeten gaan. Tegen PSV werd wel duidelijk, wat zijn zwakke punt is. de heer Ravens, dat hij de ex- ruiver tikt de bal met het blonde hoofd in de richting van de doelman van PSV. Venneker en Bouwmeester Van de heer Ravens naar „Witte Koos" lijkt een hele sprong. Maar toch is dat niet zo. Witte Koos" was gis teren één van de 50.000(1) volbloed kijkers, die zijn afkeuring voor Mou- lijns „beul" niet onder stoelen of ban ken stak. Wie is „Witte Koos". Wie gaat er schuil onder die welluidende naam? ,,Witte Koos" (voor de burger lijke stand de heer J. den Breker) be hoort tot dat geslacht van ouderwetse, oerdegelijke voetbalsupporters, dat he laas aan het uitsterven is. Witte Koos" mag dan hoogbejaard zijn (72). hij is zo vitaal als een Amsterdams lieverdje (in Rotterdam heb je die niet) en hij is zo gek op Feijenoord, dat je je afvraagt of hij een deel van de jaar-recette tou cheert. Voor „Witte Koos" was het gisteren een heel bijzondere dag. Feij enoordPSV was de 1600e wedstrijd van Feijenoorddie hij zag. Zestien honderdDaar kijk je van op. Al een halve eeuw lang gaat „Witte Koos" („wit" panwege zijn sneeuwwitte haar) naar het voetballen en de laatste veer tig jaar heeft hij geen wedstrijd van zijn lievelingsclub overgeslagen. Uit en thuis steeds was hij present. „Witte Koos" was overal, waar zijn rood-wit- ten strijd leverden. Alleen de Europa cup is een beetje te veel gevraagd voor deze ras-supporter. Dat is voor mij een te duur geintje," zei hij ons giste ren, „Die AOW-centen zijn zo ver rekt weinig. Trouwens een retourtje naar Groningen (waar GVAV huisvest) kan bruintje ook nauwelijks trekken. Maar ach, je doet het, hè. Een mens moet wat over hebben voor zijn grote liefde." En dat is Feijenoord. Ontegen zeglijk. „Witte Koos" weet angstig veel van zijn club. Vraag hem wie Feij enoord in 1948 allemaal heeft persla gen en hij geeft het hele ritsje met de uitslagen erbij. Of wilt u misschien het juiste strijdverloop weten van die wed strijd op die sombere herfstdag in 1936? „Witte Koof' doet het voor u uit de doeken. Je zou haast zeggen dat Feijen oord voor Witte Koos" eten en drin ken is. Spreek ook geen onvertogen woord over zijn dierbare club. „Witte Koos" moet niets hebben van het pessimisme, dat vele collega-supporters op het ogen blik kwelt. „Feijenoord rooit het ook Geurtsen - DWS Bouwmeester - Feijenoord Verder maakten 19 spelers doelpunt w.o. Swart, Prins, v. sen, Wering. v. d. Linde - Sittardia Netten - Sittardia Heyerman - Xerxes Radovic - Xerxes Roelfsema - SC Cambuur Verhagen - NAC Meier - Alkmaar Marijt - ZFC Rompelman - Tubantia Klundert - Heerenveen De Vroet - Heerenveen Van Berkel - Gooiland Van Eikeren - Hilversum Roubosch - HVC Meyer - RCH Harmsen - Wilhelmina Bennaers - Wilhelmina Borsten - FC Den Bosch 3 2 één Wis- e wachten gespannen af. wat voorzichtig wonder als Moulijn, een eeuwige vechter als Kruiver, een koppige volhouder als Kraay. Maar ook een Feijenoord met een nog niet op dreef zijnde Venneker (de zenuwen van het aanstaande huwelijk?), een wat con ditie betreft tegenvallende Weering (ondanks zijn fenomenale doelpunt), een nog steeds niet al te sterke Romeijn en een nog steeds te ver uit zijn doel komende Pieters Graafland (resultaat: PSV's openingstreffer). Een Feijenoord dat gisteren fraaie staaltjes van pure voetbalkunst liet zien, maar ook een Feijenoord waaraan nog geschaafd moet worden. Bedenkingen dus, ondanks het succes, ondanks de zege, ondanks de verblindende knallen van Bouwmeester (twee van die knallen waren voltref fers) Voor een succesvolle „4-2-4-carrière" lijkt ons het middenveld van Feijenoord nog te zwak. Gisteren bestond die mid denlinie (bij 4-2-4 uiterst belangrijk) uit Haak (verdedigend) en Kruiver (aanvallend), terwijl Bouwmeester onvermoeibaar switchend de rol van de overal aanwezige „zwerver" vervul de. Hoewel Kruiver gisteren aardig combineerde, is noch bij hem, noch bij Bouwmeester de combinatie het sterkste wapen. Geen van beiden is het type van de spelverdeler. Neen, in dit ver band lijkt ons voor Haak een grote taak weggelegd. Haak kan als aanvallende half een grote rol op het middenveld spelen. Met Bouwmeester en naar keuze Feijenoord keek al heel snel tegen een achterstand aan. Het was Van Wis sen, die in de derde minuut de te ver voor zijn doel staande Pieters Graafland met een handige kopbal verraste. De stadionclub probeerde wel terug te slaan, maar het hele offensief bestond slechts uit een aantal stuntelige acties. PSV daarentegen kreeg wel de kans om doelpunten te maken, maar Feijen- oords verdediging hield zich verder goed. Langzamerhand begon PSV terug te zakken en Frans Bouwmeester startte met zijn stormaanvallen. Kwam hij voor de rust slechts tot een buitenspeidoel- punt, na de rust knalde hij er snel ach ter elkaar twee in (achtste en twaalfde minuut). In de negentiende minuut was het Weering, die met een prachtig schot de stand op 31 bracht. In de slotfase slaagde Giesen voor PSV er nog in de achterstand tot 32 te verkleinen. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN, 23 aug. Met een 2—0 zege op De Volewijckers is NEC de com petitie goed begonnen, maar erg impo nerend was het spel van de Nijmegenaren toch niet. De 12.000 toeschouwers zagen aanvankelijk zelfs een qua ploegverband beter De Volewijckers, dat defensief be kwaam optrad by enkele gevaarlijke aan vallen van NEC en op het middenveld duidelijk de lakens uitdeelde. De Amster dammers misten echter in him voorhoede een man, die kansen kan afronden en in dit verband is het duidelijk, dat het ver lies van de schotvaardige Boogaard zich geducht laat gelden. Ook NEC kwam in zijn opmars niet tot veelbelovende prestaties, maar de Nijme genaren hadden met name in de snelle linksbuiten Weber iemand, die vaart in de aanvalsacties kan brengen. Maar dat zou pas in de tweede helft worden waar gemaakt. NEC's verdediging, die vooral in het eerste half uur dikwijls raar stond te schutteren, mocht beslist niet mop peren, dat de Amsterdamse schutters het een paar maal schromelijk lieten afweten. Heuser joeg de bal een keer hard in de richting van het Nijmeegse doel, maar keeper Wennink maakte er een hoekschop van. Bij een nieuwe poging van Heuser stond de paal een treffer in de weg en aan de andere kant miste Weber een scherpe voorzet van Geutjes. De beide doelpunten vielen pas na de rust, waarin NEC zich opeens stukken agressiever toonde. Voorlopig hielden Van der Pol c.s. hun straatje vakkundig vrij van vreemde smetten, maar toen in de 26ste minuut rechtshalf Werts van zeker 25 meter al zijn kracht legde in een schot, was doel man Van der Pol al bij voorbaat kans loos (10). En omdat het verwachte Amsterdamse tegenoffensief uitbleef, mocht NEC rustig blijven aanvallen. Het miste een paar redelijke kansen, maar ten slotte kreeg dan Weber loon naar werken. Zijn harde schot was onhoudbaar (20). LONDEN, 23 aug. De Engelse League ging zaterdag van start met een nieuwe invallersbepaling. Gedurende de gehele wedstrijd mag elke club éénmaal een ge blesseerde speler vervangen indien dat nodig is. Tot dusverre waren invallers in de League niet toegestaan. Dertien clubs profiteerden op de eerste dag van de nieuwe regeling. Slechts in twee ge vallen heerste bij de bezoekers wantrou wen over de echtheid van een blessure. „Stoke city"-aanvoerder Dennis Viollet door Bebbington met boe-geroep ontvan gen en steeds als Bebbington nadien de bal speelde, volgde een fluitconcert. Kampioen Manchester United maakte zonder de geblesseerde Dennis Law een bevredigende start tegen Sheffield Wed nesday. Door 'n doelpunt van midvoor David Herd in de 23e minuut wonnen de Mancunians met 10. Everton stal de show door een duidelijke 51 zege op het voor de eerste maal in de hoogste af deling spelende Northampton Town. De debutanten hielden tot de rust (11) stand, vielen toen echter terug. Midden voor Fred Pickering en linksbuiten Derek Temple scoorden elk tweemaal voor Everton. Ook Liverpool, tweede vertegen woordiger van de Merseystad, demon streerde een goede vórm. Met 31 werd de lastige uitwedstrijd tegen Leicester City tot winst gebracht. De tweede newcomer in de eerste divi sie, Newcastle United, bracht het er beter af dan Northampton Town. De United hield aan de thuiswedstrijd tegen Not tingham Forest een punt over: 22. Een minder prettig bericht voor Go Ahead dat Celtic ontmoet in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars: het Celtic-publiek heeft zich zaterdag in de thuiswedstijrd tegen Dundee voor het toernooi om de League cup nogal misdragen. Uit misnoegen over de prestaties van hun favorieten wierpen vele toeschouwers lege bierblikjes op het veld. Vorige week werd een wedstrijd voor de League-cup ook al ontsierd door incidenten. De uitslagen van de Engelse League luiden.' ArsenalStoke City 21; BlackpoolFullham 22; ChelseaBurnley 11; EvertonNorth ampton Town 52; Leeds United—Sunderland 10;Leicester CityLiverpool 13; Manches ter UnitedSheffield Wednesday 10; New castle UnitedNottingham Forest 22; Shef field UnitedAston Villa 10; West Brom- wich AlbionWest Ham United 30. Nog slechts drie van de achttien ploe gen zijn in de Westduitse Bundesliga na de tweede dag zonder puntenverlies. Door een beter doelgemiddelde leidt VFB Stuttgart, dat met 20 van de Meideri cher SV won, voor München 1860 en Han nover '96. Deze laatste club heeft inmid dels reeds twee heldendaden verricht. Vorige week werd in Keulen met 10 van FC Köln, nu werd op eigen veld voor niet minder dan 70.000 toeschouwers kam pioen Werder Bremen met 21 versla gen.. Bandura, tegen Köln matchwinnaar, scoorde nu de tweede voor zjjn ploeg, Werder, dat aanvallend niet imponeerde, kwam pas een kwartier voor het einde tot 21 terug door doelpunt van Ferner. München 1860 was in het veld niet veel sterker dan FC Nürnberg, maar de aan- valsspits Brunnenmeier-Konietzka ver keerde in een produktieve bui. Rudi Brunnenmeier benutte een strafschop en scoorde tweemaal uit een pass van „Koni". De laatste nam zelf de vierde treffer voor zijn rekening. Nürnberg mis te vooral doelman Wabra en binnenspeler Brungs, die wegens blessures niet mee konden spelen. Een sterke indruk maakte Borussia Münchengladbach, dat op eigen veld met 50 van Tasmania Berlijn won. Tasma nia speelde sterk verdedigend, maar was na de hervatting door de ononderbroken stroom aanvallen zo murw geworden, dat het geen verweer meer had. FC Köln leed Fort una '54DWS. 13 Geurtsen 0—1, Coenen 1—1, rust, Geurt sen 12 en 13. T. 22.000 DWS begon de competitie goed. Het versloeg in een overigens matig duel Fortuna '54 in Geleen met 1—3. Het spel peil sudderde zeker in de eerste helft op een bedroevend laag pitje. Maar toen de Amsterdammers het tempo tijdens de tweede helft opvoerden, gingen Cor van aer Hart c.s. door de knieën. Frans Geurt sen toonde zich met een hattrick uiter mate produktief. Willem n—Go Ahead 1—0 Butter 10 (eigen doel) rust en eind- Stand. T. 15.000 Willem ÏI heeft zijn heroptreden in de eredivisie met een triomf afgesloten. In Tilburg werd Go Ahead het slachtoffer van het betere spel dat de pupillen van Jaap van der Leek vastlegden. In het Brabantse kamp ontbrak echter de killer, die het overwicht in doelpunten kon uit drukken. Go Aheads-rechtsback Butter moest in eigen doel schieten om Willem II aan de zege te helpen. Elinkwijk—MVV 2—2 Geurtsen 01, rust, Van Straalen 11, Van Egdom 2—1, Borgsteyn 2—2. T. 9.000 Ook Elinkwijk debuteerde niet onver dienstelijk in Nederlands voetbalwalhalla. Het dwong in Maastricht MW een 22 gelijk spel af. De Utrechters bleken in techniek de evenknie van de Limburgers en hadden zelfs de morele kracht om een 1—0 achterstand in een 1—2 voorsprong om te buigen. Het was echter niet vol doende, want MVV kwam toch nog gelijk. GVAV—Heracles 1—1 0—0 rust, Veen 01, Van Tilburg 11 T. 11.000 GVAV heeft ondanks de aankoop van Hennie van Nee aanvallend niet kunnen imponeren tegen Heracles. Het zag zelfs kans een strafschop te missen en blikte tot vier minuten voor het einde tegen een achterstand aan. Het fortuin lachte de Groningers echter toe, toen Van der Wint een ongevaarlijk schot van Van Tilburg verkeerd beoordeelde, waardooi GVAV alsnog een gelijk spel behaalde. FC TwenteTelstar 11 Carlos 01, Ter Mors 11. T. 17.000 FC Twente en Telstar zijn het nieuwe seizoen niet onaardig begonnen. De Vel- senaren speelden redelijk. De buitenland se sterrenvoorhoede van de Twentenaren stelde daarentegen teleur. Spitz Kohn had weinig geluk met zijn schoten. Toch zou FC Twente, de in de eerste helft opge lopen achterstand nog inlopen, toen Tei Mors het fantastische werk van Buita- covic bekroonde. ADOSparta 22 Bosveld 01 (pen.), De Zoete 11, rust, Aarts 2—1 (pen.), Bouman 2—2. T. 21.000 Geen goed voetbal, wel veel spanning was er in het Haagse Zuiderpark. Beide elftalen mochten éénmaal een penalty nemen, hetgeen onberispelijk gedaan werd. ADO's technische aanvalsiinie zag kans een opgelopen 01 achterstand om te zetten in een 21 voorsprong, maar Sparta kwam vlak voor tijd naast de Hagenaars. De Deen Ole Madsen stelde teleur. Feijenoord—PSV 3—2 Van Wissen 01, rust, Bouwmeester 11, Bouwmeester 21, Wering 31 Giessen 32. T. 51.000 Ajax—DOS 2—1 Prins 10, Loffeld 1—1, rust, Swart Prij ssch ieten in Volendam Het heeft er in het begin zeker niet naar uitgezien dat Volendam zo'n ge weldige „black out" zou hebben. Fris en kwiek was het nog het veld opge komen. Het fleurig oranje verstopt on der de korenblauwe trainingspakken. Gretig ook had het het applaus der tri: bunanten in ontvangst genomen, daarbij steeds kijkend naar Sittardia, dat reeds aan de warming up was begonnen. Rappe knapen, atletisch en speels goo chelend met de oefenbal. Maar dat kon Volendam tooh ook, zo vroeg het zich zelf af. Was de techniek niet altijd een der grootste wapens van de wijdbroe- ken geweest? En waren Pelk, Kras, Bond en de jonge, aalgladde Mühren niet even kwiek en even bekwaam in het spel op de vierkante meter? Ze zouden wel zien Dik Tol: figurant Doch het kwaad was, zonder erg, reeds geschied. De vertwijfeling was opnieuw in hun harten geslopen. Ook de herinnering aan de pas zes dagen geleden zware nederlaag (60) tegen Cambuur kwam weer als een duister spookbeeld voor de ogen. Toen het startsein werd gegeven stond daar te genover een frank en vrij Sittardia- team de op mentaal gebied reeds aan geslagen Volendamploeg Nochthans slaagde Volendam er in de score te openen. In de twaalfde minuut pikte Dik Bond de bal uit een verdwaalde pass van Kras op en le pelde die op zijn hoofd. Al lopend liet hij op waarlijk meesterlijke en adem benemende wijze de bal stuiteren op hoofd en schouders en weer hoofd zon der dat ook maar een Sittardia-man het gewaagde de bal ook maar aan te raken. Een paar seconden later plofte de bal tegen het net (10). Overeind sprongen plotseling weer de clublie- vende supporters. Klaterend lieten zij het applaus naar beneden rollen. Ge streeld (maar niet gesterkt) waren de harten van de oranjehemden. De rust in het elftal leek weergekeerd. Doch hoe falikant fout deze uiterlijke schijn was, bleek nog geen twee minuten later. Sittardia, een prachtige homoge ne ploeg, draaide plots op volle toe ren. In Willie Dullens- een frêle, nog pas 22-jarige jongeling, bezat het een strateeg van weergaloze grootte. Zijn techniek was grenzeloos en het doel punt dat hij in de 14e minuut maakte zou zelfs voor Faas Wilkes een vin- gerlikkende gebeurtenis zijn geweest. Een, twee, drie, vier Volendamspelers stuurde hij met subtiele voetbewegin gen de verkeerde kant op en plof, daar lag de bal in het door keeper Kemper verlaten doel (11). Op de tribunes was men sprakeloos. Hoe was het mo gelijk? Kon dan niemand dat manneke houden? En waarom mocht hij zo vrijelijk en ongehinderd schieten? Het zouden onbeantwoorde vragen blijven. Met Volendam was het gedaan. Dik Tol, eens de meest vereerde voetbal held van de Volendammers, werd aan zijn lot overgelaten en zwierf als een paria over het veld. Zijn medespelers plaatsten geen bgl meer naar hem en als hij er een wilde hebben, wel dan moest hij er zelf maar voor gaan vech ten. Maar niet alleen Tol liep vleugel lam rond. Ook Kras kon zijn draai niet vinden en de passes van Bond en Mühren misten elke zuiverheid. Sit tardia daarentegen was oppermachtig. Spelend als in zijn beste ere-divisie- dagen, frivool, technisch hoogstaand en lopend als een goede geoliede machine, zou het onbarmhartig zijn. Het zou beulswerk gaan verrichten. Willoos werd Volendam „opgepakt" en naar de slachtbank geleid DENIS LAW tegen Kaiserslautem zijn tweede neder laag. Bij de rust stond de oud-kampioe|J nog met 21 voor, doch twee treffers va» Reitgassl velden Köln definitief. De uitslagen van de Duitse Bundesliga Borussia MünchengladbachTasmania 50; Borussia DordtmundBorussia Neunkh"- chen 1OjHamburg SVEintracht Brauh- schweig 21; Bayern MünchenEintrach* Frankfurt 2—0; FC Nuernberg—TSV München 1860 1—4; Hannover SV '96—Werder Bremen 2—1; 1. FC Kaiserslautem—1. FC Köln VFB Stuttgart—Meidericher SV 2—0; SchalK» 04Karlsruher SC 0—0. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. 23 aug. Alkmaar heeft zijn eerste overwinning geheel volgens de verwachtingen behaald. Het was ech ter een weinig overtuigende zege van 2-1 op een toch niet hijster sterk VVV dat. evenals Alkmaar, wel tot behoorlijk veld spel kwam maar zelden een gevaarlijke aanval lanceerde. Hun machteloosheid de monstreerden de mannen van KlaassenS in het laatste kwartier toen Alkmaar in de verdediging werd gedrongen zonder dat doejpian De Waal echter gevaarlijke schoten kreeg te verwerken. In de beginfase veroverde Alkmaar een licht veldoverwicht dat na een kwartier tot uitdrukking kwam in een doelpunt van Meier. Reeds vijf minuten later moest De Waal vissen toen Van 't Hek een open kans kreeg (1-1). De gastheren bleven in de meerderheid en vijf minuten voor de rust was het opnieuw Meier die de niet zo goed op dreef zijnde Swinkels passeerde (2-1). Een geweldig offensief, waarin de paal ettelijke malen op zijn deugdelijkheid werd beproefd, vormde het begin van de tweede helft voor de Alkmaarders. Doelpunten kwamen er niet, :ok al door dat spil Schenkel de kansen tot een mi nimum beperkt hield. Aangemoedigd door de geringe vuurkracht van de gast heren kon VVV het spel verplaatsen en in het laatste kwartier sloegen de Lim burgers een permanent beleg rond het doelgebied van De Waal. Alleen Klaas- sens poogde een bres in de verdedigings linie te schieten, het lange been van spil Kesselaar schoof de bal tot hoekschop- De GraafschapHVC 2-2 Roubosch 0-1, rust, Roubosch 0-2, J- Hartjes 1-2, Overgoor 2-2. T. 8.000 WageningenFC Zaanstreek 1-1 G. Jansen 1-0, rust, Cees Groot 1-1. T. 7.500 AGOVV—Veendam 2-1 W. Bleijenberg 1-0, rust, Pascal 1-1 (pen), Vreugd 2-1 T. 6.500 HilversumGooiland 2-2 Van Berkel 0-1, rust, Van Eikeren 1-1. Van Berkel 1-2, Van Eikeren 2-2 T. 4.000 HeerenveenTubantia 5-2 Witkop 1-0, Rompelman 1-1, De Vroet 2-1 en 3-1, rust Klundert 4-1, Rompelman 4-2, Klundert 5-2. T. 5.000 ZFC—Vitesse 3-2 Marijt 1-0, De Vries 1-1, rust, Fleeming 1-2, Marijt 2-2, Van Helvert 3-2. T. 3.000 PECZwartemeer 0-0 T. 5.500 EDO—Fortuna VI. 2-1 Kuiper 0-1, rust, Peters 1-1, Koek 2-1. T. 2.500 RCH—Roda J.C. 3-0 0-0 rust, Meyer 1-0 en 2-0, Hendriks 3-0. T. 5.000 Wilhelmina—DFC 4-4 Bennaers 0-1, Kleinjan 0-2, rust, Glou- demans 1-2, Harmsen 2-2 en 3-2, v. d. Heuvel 4-2, Bennaers 4-3, De Kreek 4-4. T. 7.500 BaronieNOAD 0-1 Zieltjes 0-1, rust en eindstand. T. 2.000 Helmondia '55FC Den Bosch 0-3 Borsten 0-1, rust, Dalfsen 0-2, Borsten 0-3. T. 6.000 SVV—Excelsior 3-2 Tump 0-1, Rijkuiter 1-1, Muhlenbruch e.d. 2-1, Schouten 2-2, rust, Van Dijk 3-2. T. 4.000 LimburgiaHaarlem 3-2 Jonker 0-1, Kollem 1-1, rust, Versluis 1-2, Maas 2-2, Doormans 3-2. T. 5.000 Van der Linden, midvoor en topscorer van Sittardia, zette de beslissende fase in de 16e minuut in. Bal Jonk, Volendams stopperspil, dacht in een ietwat te over moedige bui dat hü Van der Linden op technisch gebied wel kon overtroeven. Op slechts 15 meter van het doel wilde hij met een wippertje de midvoor pas seren. Helaas voor Jonk had Van der Linden, attent als altijd het in de gaten en pikte de bal in voordat tot het wip pertje kon worden overgegaan. Keeper Kemper was kansloos (12). Volendam was duidelijk aangeslagen. Mismoedig liet het het hoofd hangen en lusteloos speelde het zich naar de ver lossende rust die aan deze nachtmerrie een einde zou kunnen maken. Maar voor het zover was wees het scorebord al 15 aan. Netten, Van der Linden Mares waren de „schuldigen". Ook in de twee' de speeltijd wist Volendam niet die in- spiratie te vinden die nodig was om tot doeltreffende daden te komen. Niets luk-i„ tt- te meer en niemand had nog lust ook-fiauje iveizer. maar één meter méér te lopen dan nood' zakelijk was. Welaan dan, dacht Sittardia. Waar om deze eerste competitiewedstrijd niet direct beginnen met een fraai doelge- middelde? Het verzamelde voor d® laatste maal zijn troepen en rukte vrij wel ongehinderd de Volendam-veste binnen. Men vond praktisch geen ver weer en dit leidde tot een doelpunten- slag die Volendam met stomheid slóeg-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6