Toon Hermans kan Limburgs hart niet ophalen Roda beslist de mindere T Haarlem niet gelukkig in Limburg: 3-2 EDO slaat op valreep toe tegen mat Fortuna Amerikanen weer op recordjacht 2 FC degradeert zwarte panter De Munck tot zielige figurant (3-2) laanstreek krijgt geen loon naar hard werken Eerste divisie ten voeten uit Van Eikeren brengt Hilversum tweemaal naast plaatsgenoten ■- SSPflflRBANK Koek schiet in laatste minuut raak m%r Vitesse snakt in eindfase naar adem Tegen Wageningen 1-1 Voetbaluitslagen Uitstekend Onvruchtbaar IIA Fris Gelijk (Van onze sportredactie) Haarlem, 23 augustus. Dat zat niet lekker voor Toon Her mans, daar op de tribune van RCH, waar hij hoopte zijn Limburgse hart te kunnen ophalen aan de Verrichtingen van zuidelijk RODA J-C. Hoe verder de wedstrijd in het Heemsteedse Sportpark vor derde, hoe minder reden er voor hem was zijn olijk glimmende ogen te laten meedraaien met de in het Wit gestoken zuiderlingen- Hij bloest wel switchen naar de blauw zwarte spelers, omdat daar veruit en de hele wedstrijd door, het bes te van het spel lag. Zo chauvinis tisch zal hij niet zijn, om niet te genieten van wat RCH aan initia tieven op de gladde grasmat ten toonspreidde. Aanvankelijk wa zen het nog wat speldeprikjes Waarmede RODA werd beproefd en waarbij bleek dat het de Lim burgers niet voldoende wakker blaakte. Zij bleven lauw spelen, reageerden traag en kwamen in het eerste kwartier al verscheidene bialen in flinke moeilijkheden. 5 PAMT c; ZAANDAM, 23 aug. Hoe ver- Saan de glorie van zwarte panter rans de Munck wel is heeft het Publiek bij de wedstrijd ZFCVi- esse met eigen ogen kunnen aan schouwen. Op de momenten, dat uij zijn nieuwe club voor tegen- doelpunten moest behoeden faalde oude maestro. Met 32 had de overwinning voor ZFC niettemin Gen gouden glans. In een periode, dat Vitesse rechtstreeks op de over winning leek af te stevenen, her vond de Zaanse formatie zichzelf namelijk. p ■TA "LA 1 v/Ji dÉÉfr-- HILVERSUM, 23 aug. Ruim achtduizend toeschouwers waren nieuwsgierig hoe het eerste optre den van de nieuwe formatie van de stichting SC. Gooiland zou ver lopen. Zij hebben de dreinende re gen getrotseerd, ondanks het feit dat de wedstrijd slechts enkele hoogtepunten heeft opgeleverd. Hilversum liep tweemaal een ach terstand op die in beide gevallen door rechtsbinnen Van Eikeren werd weggewerkt met prachtige schoten. De doelpunten van Gooi land werden gescoord door Jan van Berkel. Verkennen Moeite waard, 11. Het beste resultaat in deze nogal teleurstellende wedstrijd. Toen trapte de Haarlemse doelman Dekker de bal na een vergeefse Vlaardingse aanval weer het veld in. De bal belandde bij Slisser op de linkervleugel. Zijn pass over het gehele veld bereikte Zoeteman die de situatie goed doorzag. Hij speelde de bal door naar Doby Pe ters, die zijn makker Koek in goe de positie zag. Prompt kreeg deze de bal in kansrijke positie, zoals hij deze al enige malen in deze wed strijd had gehad. Maar nu faalde Ferry niet en beheerst plaatste hij de bal langs de verbouwereerde Vlaardingse doelman. En dit bete kende een 21 overwinning voor de Haarlemse club, een resultaat waarop vooral tijdens de rust. die met 10 voor Fortuna was inge gaan, helemaal niet was gerekend. RCH in nieuwe stijl komt na rust op toeren (3-0) bankzij hun uitstekende keeper Pinkers konden zij de steeds toenemende druk Van RSH weerstaan en bleef RODA ook 'n de eerste helft staande ondanks het fraaie, doeltreffende spel van „nieuwe ling" Fransz die onvermoeibaar zijn medespelers op de buitenplaatsen lan terden en niet schroomde om ook zelf «■'in harde schoten naar het Limburgse doel te richten. Zo sterk kon RCH het accent 0p de aanval leggen dat zonder «mg gevaar back Honaut regelmatig mee •en aanval kon trekken als zijn vooruit 'ettde blik een mogelijkheid tot doel treffend opereren zag. Toch kwam het niet tot doelpunten in die eerste helft. De kaarten voor RCH lagen evenwel bijzonder gunstig en in de tweede helft werden dan ook met succes de troeven uitgespeeld. Troeven die lagen bij de door het publiek ook direct enthousiast ontvangen aanwinsten Koers en Fransz uitstekend passend In dit team van gedegen doorzetters en die ook lagen bij Honuot, Nanai. Ko ning en Maslo. Zij waren de werkers die het al in de derde minuut na de hervatting mo gelijk maakten voor linksbuiten Meyer om te scoren. Zij wisten ook weer de glans op het spel te krijgen toen RODA hierna zich even liet gelden met enke le onvruchtbare aanvallen. Zij legden ook de basis voor het tweede doelpunt dat de overigens niet zo imponerende rechtsbuiten Doesselaar met een goede voorzet opnieuw aan Meyer overliet. Dat was na een half uur spelen m de tweede helft de genadeslag voor RODA. (Van onze sportredactie) BRUNSSUM, 23 augustus. Na ver schillende succesvolle vóór-wedstrijden heeft de met liefst zes spelers vernieuw de ploeg van Limburgia ook de eerste competitiewedstrijd tegen Haarlem met succes beëindigd, waarmede de Lim burgse ploeg in deze aantrekkelijke wed strijd overigens Iets teveel heeft gekre gen. Want Haarlem bleek over een uit stekende ploeg te kunnen beschikken, die met snelle operaties vanuit de ach terhoede zich de meeste kansen heeft ge schapen en de Brunssumse verdediging voor tal van problemen heeft kunnen stellen. Met een te hoog gericht hard schot van Jonker en een kopbal van Couperus, opende Haarlem het offensief, dat na 14 minuten door Jonker met een treffer werden bekroond: 01. Maar toen bij Limburgia Van Tricht zich liet vervan gen door veteraan Beckers (41 jaar) de voormalige stopper van Sittardia, bleek dit een versterking te betekenen voor de verdediging der gastheren. Kohl bracht Limburgia na 33 minuten naast de gas- ten: 11. Doelman Van 't Kruys moest nog een knappe save verrichten na een goed schot van Lipka. Na de hervatting stopte doelman Wings een goed ingeschoten vrije trap van Kruyer. Van dat moment af begon Lim burgia beter en agressiever te spelen. De Kluyver verstoorde echter vooralsnog de Brunssumse illusies: 12. Het Haarlemse doel ontsnapte aan doorboring, toen Kohl fel doorzette en ook doelman Van 't Kruys de bal ontfutselde, doch de bal rolde langs de verkeerde kant van de paal. Op fortuinlijke wijze bereikte Limbur gia weer de gelijke stand. Van 30 meter afstand schoot achterspeler Maas de bal in. De gladde bal glipte echter door de handen en benen van doelman Van 't Kruys: 22. En vijf minuten voor het einde was Van 't Kruys andermaal onfor tuinlijk. Na een hoge voorzet stompte hij de bal op het hoofd van Dormans en de bal sprong in het lege doel: 32. Wel heeft Haarlem getracht in een furieus HAARLEM, 23 aug. Scheids rechter Vlug had juist zijn hand opgestoken naar zijn grensrechters. Nog één minuut! En de toeschou wers, die reeds in drommen het eindoffensief tenminste nog een gelijk veld verlieten omdat de allang spel te forceren, maar Limburgia verde- dreigende regen zich ontlastte, ver- digde de kleine voorsprong met man en macht zoenden zich met een gelijk spel, Er volgden nog wel enkele uitvallen van de Limburgers, veelal geleid via de technisch goede linksbinnen Stevelmans, maar de verdediging der thuisclub had in deze wedstrijd al zoveel fraais laten zien, dat dat geen noemenswaardige in druk meer maakte. Tekenend voor de kracht van RCH was, dat in de laatste minuut nog direct uit een verre uittrap van keeper Van de Meeren de niet zo overtuigend spelende invaller Hendriks (voor geblesseerde Hoet. die in de eerste helft teleurstelde) met'een enkele om haal kom scoren, waarmede de verdiende eindstand van 30 voor RCH werd be reikt. CARDIFF, 23 augustus De Ameri kaanse Mary Ellen Olcesse heeft zater dag tijdens de zweminterland Groot-Brit- tanniëVerenigde Staten in Cordiff het wereldrecord 440 yards wisselslag op haar naam gebracht. Zij zwom de af stand in 5.25.1, 12,8 seconden sneller dan haar landgenote Donna de Varona. Tijdens deze zweminterland werden nog meer records gebroken. De Ame rikaanse Sue Pitt (17) bracht het wereld record op de 220 yards vlinderslag op 2.31.9. Het oude record stond op naam van de Japanse Eiko Takanashi, die in 1963 een tijd maakte van 2.32.2. De Amerikaanse ploeg op de 4 maal 110 yards vrije slag zwom een tijd van 3.41.7. Bob Hoag, Greg Charlton, Dick Hirdler en Jim Edwards waren daar mee 0.1 seconde sneller dan het bestaan de record van de Westduitse ploeg, dat van 31 juli dateerde Een tweetal doelpunten het score oord had een 1—2 stand voor Vitesse aangegeven besliste de strijd in het voordeel van ZFC, dat vriend en vijand P, verwachte wijze verrastte- ZFC, dat in oefenduels vrijwel geen goede in druk kon maken heeft verrassend fris gespeeld, ondanks het feit, dat men enke le malen onder de maat bleef. De aan winsten Van Meteren en Marijt bleken inderdaad aanwinsten te zijn. Marijt nam «^le *'e,fcrs voor zijn rekening en had jn het beslissende doelpunt, met Van Me- eren, een zeer belangrijk aandeel. dus in het Zaanse kamp, dat de vechtlust van zün favorieten met een Klaterend applaus honoreerde. De strijd was nog maar nauwelijks be gonnen of het was een volkomen ver- rast Zaans publiek, dat een fris van da lever spelend ZFC al op 10 zag komen. Wellicht het eerste „betaalde" doelpunt in het nieuwe seizoen. Van Helvert be diende zijn secondant Wagendrever van een speelbare bal, die op sublieme wijze voor De Muncks veste neerdaalde. Hard haalde Marijt uit om via 't lichaam van Eichelsheim de zwarte panter tot een fi gurant te maken. Vitesse was versuft en kon zich nau welijks staande houden, maar gelukkig voor de Arnhemmers hervond men het vertrouwen. Meedogenloos strafte De Vries na ruim een kwartier een „pin gelende" Van Helvert af. Steenhard ver dween de bal in de voor Plekker onbe reikbare hoek en toen Vleming na 28 minuten in de tweede helft een pass van Verhagen benutte om met eën zie dend schot 12 te doen aantekenen leek het Zaanse lot bezegeld. Niemand gaf nog een stuiver voor de Zaanse kansen, maar Van Meteren had het geloof in de „goe de zaak" nog niet verloren. Hij zwoegde langs enkele tegenstanders en toen was er Marijt om de kansen eensklaps te doen keren. 22! Het was gelijk- ZFC ging door en met nog luttele minuten voor de boeg was het andermaal Van Meteren, die uit haalde voor de beslissende slag. Op rechts brak hij door; vuurde op het hoofd van Van der Weerdhof; kreeg de bal terug en bediende zijn collega's van een voorzet volgens het boekje. Marijt kopte de bal in een zodanige positie, dat Van Helvert niet meer kon missen. Het was gebeurd met Vitesse!. Het tweede doelpunt van RCH in ae strijd tegen Roda JC. Doelman Pinc hers doet nog een vergeefse poging de bal te grijpen, maar de voetbeweging van de RSH'er Hendriks is doeltreffend. (Van onze sportredactie) WAGENINGEN, 23 aug. Wageningen mag zich gelukkig prijzen dat het groot scheepse offensief van de Zaanstreek na rust niet meer dan één doelpunt heeft opgeleverd. Reeds in de eerste helft bleek de Zaanstreek over knapper technici te beschikken, maar er waren veelbelovend felle acties van de Wageningse voor hoede en daardoor kon de rust met 10 ingaan voor de thuisclub. Na rust maakt eeen ware wolkbreuk behoorlijk voetbal onmogelijk. Maar nu kwam toch de betere technische vaar digheid van de Zaankanters tot uiting, maar meer dan de gelijkmaker zat er niet in. De Wageningse verdediging kreeg het meteen zwaar te verduren tegen de vlot samenspelende Zaankanters en vooral rechtsbuiten De Jager was voordurend gevaarlijk. Doelman Quint zorgde be kwaam voor opluchtïngen, waarbij hij het geluk had dat Cees Groot en Schippers ieder een keer hard de paal raakten. Het spel van Wageningen mocht dan technisch minder verzorgd zijn, de gro tere inzet aan enthousiasme vergoedde veel. Vooral Henk Janssen bezorgde de verdediging van de Zaanstreek tal van kwade momenten. Het zag er intussen naar uit dat de eerste helft zonder doel punten zou verstrijken. Maar in de 41ste minuut rukte Henk Jansen weer eens een reeks tegenstanders voorbij en hij stelde Geurt Jansen in staat doelman Schouten te passeren 10. De stortbui na rust kreeg allengs de allure van een wolkbreuk en de door weekte spelers kregen op het steeds dras- siger wordende veld steeds meer moeite de bal aan hun wil te doen gehoorzamen. De betere techniek van de Zaanstreek met goede vleugelspelers De Jager en Spiuit kreeg nu zijn kans. Het werd bijzonder moeilijk een doeltreffend schot te lossen. Alleen Van Doorneveld slaagde daarin een enkele maal. De ene hoek schop volgde op de andere en de druk op het doel van Quint werd al maar zwaarder. De Wageningse verdediging kon het onvermijdelijke doelpunt uitstel len tot de 35ste minuut, toen De Jager daartoe in staat gesteld door Cees Groot inschoot, 11. VolendamSittardia 1-9 Bondt 1-0, Dullens 1-1, Netten 1-2, Mares 1-3, v. d. Linde 1-4 en 1-5, rust, v. d. Linde 1-6, Netten 1-7 en 1-8, v. d. Linde 1-9. T. XerxesHollandsport 7-0 Heyerman 1-0, Snoeck 2-0, Radovic 3-0, v. Toledo 4-0, Radovic 5-0, Heyerman 6-0, rust, Kriesch 7-0 (pen). T. 12.500 Velox—SC Cambuur 1-3 Wieringa 0-1, Roelfsema 0-2 en 0-3, rust Van Arnhem 1-3. T. 4.000 RBC—NAC 2-2 Calopovic 0-1, Van Gorp 0-2, rust, Ver hagen 1-2 en 2-2. T. 12.000 AlkmaarVVV 2-1 Meier 1-0, v. 't Hek 1-1, Meier 2-1, rust en eindstand. T. 10.000 EindhovenDHC 2-1 Van Diessen 1-0, rust, Van Galen 1-1, Vermeer 2-1. T. 11.000 NECde Volewijckers 2-0 0-0 rust, Werts 1-0, Weber 2-0. T. 12.000 SC Gooilands ouverture - - -V' r Een spannend moment uit de Hilversumse derby tussen Hilversum en FC Gooiland. De verdediging van Hilversum heeft het hier h ard te verduren. niet daverend (2-2) De wedstrijd Hilversum—Gooiland heeft het beeld opgeleverd dat vele voetballiefhebbers zich ervan hadden voorgesteld: Hilversum vormde meer een eenheid het team was vergeleken met de vorige competitie vrijwel ongewijzigd maar Gooiland zorgde voor verrassin gen door de aankopen van de nieuwe stichting: Kick. Fahrenhorst en Immers. De laatste heeft slechts in de eerste helft een rol van betekenis gespeeld; na de rust viel hij meer dan hij liep, en als figurant speelde hij zelfs een slechte rol. Aan het begin van de zeer sportief verlopen wedstrijd was het een verken nen van beide kanten. De plaatselijke rivalen tastten elkanders krachten af Maar na die eerste verkenning volgden beide ploegen dezelfde tactiek: met ver re trappen vanuit de achterhoede wer« den de aanvalslinies aan het werk gezet Hilversum had daar het meeste kaas van gegeten en wist de Gooiland-ver dediging een aantal moeilijke momen ten te bezorgen. In deze periode diende zich een speler aan die het vorig sei zoen vaak een bescheiden rol vervulde: Van Eikeren. Deze rechtsbinnen wist zichzelf goede kansen te scheppen, en zijn schot hard en goed gericht leverde doelman Bakker duidelijk nerveus zeer veel moeilijk werk op De defensie van Gooiland kwam op bouwend behoorlijk uit de hoek, maar zuiver verdedigend waren alle vijf de spelers beslist te zacht en te weinig doortastend, waarvan Hilversum goed van kon profiteren. Het eerste doelpunt viel echter aan de andere kant. Bij een van die rushes op het middenveld om speelde Kick twee Hilversummers, er volgde een gave pass naar Fahrenhorst en diens schot was onhoudbaar voor doelman Duits. Midvoor Van Berkel zorgde ervoor dat de Hilversum-verde- diging niet op het laatste ogenblik kon redden (0-1). Eén minuut na de nervatting kon Fahrenhorst zich volkomen vrij spelen. Hij was echter nog te ver van het doei af om een schot te geven, en daarom vertrok van zijn voet een through-pass. Van Berkel startte echter te laat. Keeper Duits kon glijdende redden. Enkele mi nuten later deden zich enkele merk waardige gebeurtenissen voor bij het Gooiland-doel. Doelman Bakker wilde een terugspeelbal vangen, maar gleed door het spekgladde veld uit en zag de bal langzaam in de richting van het doel verdwijnen. De twee Gooiland-verdedi gers, die waren toegesneld, konden, na dat ook zij waren uitgegleden, toch de bal wegwerken. De twee Hilversum-aan- vallers waren van de geboden kans té beduusd om er goed van te profiteren. Hilversum zou echter nóg een kans krij gen, en die was in betere handen. Van Eikeren ontving de bal op dertig meter afstand van het doel. Hij begon een solo waarvan drie man het slachtoffer werden Die laaste man was de ingevallen keeper Bakker die het harde schot van Van Eikeren kon zien, maar niet kon keren (1-1). Gooiland had enkele minuten nodig zich te herstellen. Toen lieten de nieuwe jongens een paar aanvallen zien, die zeer de moeite waard waren. Nu speelde hier bij ook Bas Brouwer een rol. Hü gaf een voortreffelijke pass aan Fahrenhorst. die Van Berkel lanceerde. De bal kwam precies voor de voeten van de Gooiland- midvoor, en diens schot was precies in de linkerhoek (1-2). De achterhoede van Gooiland liet in de laatste fase van de strijd duidelijk merken dat zij vertrouwen had in de 1-2 voorsprong. Daar dacht de Hilversummer Van Eikeren echter anders over. Hij wist zich vaak vrij te spelen en het was te danken aan het falen van spelers als Quinet en Van de Meer dat er niet meer goede kansen werden geschapen. Toen Van Eikeren na precies een half uur zag dat zijn mede-aanvallers gedekt stonden, ging hij er alleen vandoor. Nu behoefde hij slechts één speler te verschalken, plus natuurlijk keeper Bakker, die verrast werd door het harde schot in de linker bovenhoek (2-2). Een voortreffelijk spe ler, deze Van Eikeren. Met een man naast zich die hem van goede passes kan be dienen, kan Hilversum rekenen op een doelpuntrijke competitie. De stichting Sportclub Gooiland zal nog verder moe ten bouwen aan de eenheid en ook aan de conditie. Maar dat kan rustig worden overgelaten aan trainer Evert Mur. Met betde vuisten weert doelman Ho- rik van Fortuna VI. een fel aanvallen de EDO'er, te weten middenvoor Slisser, af. EDO startte dus hoopvol, het verwierf twee punten die wel eens heel kostbaar kunnen zijn. Maar of de Haarlemse ploeg en de Haarlemse supporters met het ver toonde spel tevreden zullen zijn, menen we te moeten betwijfelen. In de eerst# helft vooral bleven de Haarlemmers be neden de maat en omdat de bezoeker# zich al spoedig door een beter ploegver- band en een grotere technische vaardig heid een veldoverwicht konden scheppen, zag het er niet zo rooskleurig uit voor de thuisclub- Het pessimisme x rond de lünnen werd nog verhoogd toen na zeven minuten de Vlaardingse rechts buiten Kuiper een fraai afstandsschot loste dat over de handen van doelman Dekker in doel verdween en Fortuna met een 10 voorsprong de zaken wat rustiger kon aanpakken. Het zelfvertrou wen by de bezoekers won er ook mee en de Vlaardingers behielden het beste van het spel in deze eerste helft, zonder noch tans tot grote daden te komen. Een schot van de actieve middenvoor De Graaf werd door doelman Dekkers fraai tot hoekschop verwerkt. EDO kon er maar niet aan te pas komen en zag tien minuten voor de rust linksbinnen Van Seggelen plaatsmaken voor Soete- man. Dit bleek achteraf een verbetering. Nog wel niet vóór de pauze, maar in de tweede helft bleek de Haarlemse voor hoede aan kracht gewonnen te hebben. Er werd onmiddellijk met veel overgave gespeeld van Haarlemse zijde en toen na vijf minuten, Doby Peters het leder han dig kreeg toegespeeld van Koek passeer de hij beheerst de goede Vlaardingse doelman Horik. 11. EDO begon thans fel aan te vallen maar moest toch blijven rekening hou den met gevaarlijke tegenacties van de bezoekers bij wie vooral Don en Kuipers de meest op de voorgrond tredende spe lers waren. Met midvoor De Graaf be stookten zij enkele malen zeer intensief het Haarlemse doel, dat door een wonder voor een doorboring bewaard bleef. Maar ook EDO's aanvallen waren nu heel wat gevaarlijker en bezorgden de Fortuna defensie veel hoofdbrekens. Ferry Koek kreeg na goed werk van Zoeteman een niet te missen kans maar lepelde de bal in de handen van doelman Horik. Peters schoot heel mooi een vrije schop tegen de paal en het het ging er naar uitzien dat de 1—1 score geen wijziging meer zou ondergaan. In de laatste tien minu ten was er van behoorlijk voetbal prak tisch geen sprake meer, maar EDO haal de één minuut voor het einde nog een maal uit met het hierboven reeds ver melde gevolg. De uitslagen lulden: Res. eerste divisie: DWS 2Volendam2 31; Excelsior 2SVV 2 31; Sparta 2ADO 2 2—3; Heracles 2—GVAV 2 2—1; Go Ahead 2— Velox 2 61; Telstar 2Twente 2 30; PSV 2 Feijenoord 2 23; MW 2Ajax 2 00; Res. tweede divisie: Volewijckers 2—RCH 2 1—1; Haarlem 2—EDO 2 33; Fortuna VI. 2— HDVS 2 1—4; DHC 2—ZFC 2 0—0; Hilversum 2 Gooiland 2 42; Xerxes 2Holland Sport 2 14; ZaanstreekBlauw Wit 31; Jeugd competitie: Eersteklasse A: Blauw Wit HVC 22; DOSVolendam 32; Heracles— Wageningen 30; VeloxHeerenveen 4—0; AGOW—Go Ahead 2—1; Cambur—GVAV 7—1; Vitesse—Twente 4—1; NEC—DWS 1—2; Eerste klasse B: VolewijckersAjax 31; DHCFortuna '54 FeijenoordDFC 70; Xerxes—NAC 0—0; Willem. II—NO AD 1—3; SW—Excelsior 3—3; ADO—Sparta 3—2; PSV— Sittardia 1—3; Tweede klasse B: LimburgiaRoda JC 13; Elinkwijk—MW 2—3; RBC—HDVS 2—3; Ba ronietHelmondia 5—1; Den BoschWilhel- mina 32; EindhovenVW 30; Fortuna VI. Holland Sport 25; Bekerwedstrijden: West II kwartlerelndstriJ- den: BergambachtEsdo 01; GoudaBlauw Zwart 12; OvermaasSpartaan '20 22; Spar taan '20 wjn.s.; SlikkerveerFlakkee 00; Slikkerveer w.m.s. West I: ZaanlandiaWatervogels 32; Animo Hollandia 2—6; de Spartaan—Uithoorn 4—3; Quick ADonar 32.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7