Een toeristische attractie en een traditie in Zandvoort Klaas Zwemmer veertig jaar dorpsomroeper „Tot mijn laatste levensdag i Regeling zwembad Bollenkwekers op het matje Twee doden en twee gewonden Bromfietsdief ingerekend Van bestuurder tot bestuurde Hartelijke hulde bij afscheid van wethouder Bakker Samenbindende figuur als protestants christelijk politicus Groep gehandicapten gast van klooster is LESSEN BEGONNEN IN LAWAAI VAN HAMERCEKLOP EN BOORCERATEL Leerlingen katholieke l.ts. starten in bouwchaos Nieuw schoolgebouw eerst over half jaar gereed A. ACense blijft aan J| I Haarlems matrassenhuis Uitgaansdag bejaarden Circus Boltini in Hoofddorp het HVB opende seizoen met j eugdtoernooien Auto tegen boom: SOLEX Duopassagiere ernstig gewond HARDEBELT „DE ZONNEBLOEM" IS ACTIEF IN ALVERNA-AERDENHO Burgerlijke Stand Haarlem DINSDAG 24 AUGUSTUS 1963 PAGINA 3 ZANDVOORT, 24 aug. Moei zaam richt hij zich op uit zijn grote, ouderwetse leunstoel. Steu nend zoekt hij houvast aan het met een wit sprei bedekte bed in de donkere, zwaar gemeubileerde kamer. De vrouw en kinderen van zijn pleegzoon schieten toe. Zij helpen hem in zijn jas. Steunend op zijn eenvoudige, van metalen buis gemaakte looprek sloft hij naar het invalidewagentje op het achtererf. Even later schalt zijn zware, viberende stem door Zand voort. De 75-jarige Klaas Zwem mer is zijn dagelijkse ronde door de badplaats begonnen. Op de hoek van elke straat wijst hij de Zand- voorters op hét adres voor goed kope appelen. Want Klaas Zwem mer is dorpsomroeper, morgen al veertig jaar. Hij is een van de laatste vertegenwoordigers van een uitstervend ras. „Ik wil tot op mijn laatste le vensdag blijven werkenzegt de fors gebouwde, géboren en getogen Zandvoorter energiek. „Het is voor mij gewoon ontspanning. An ders zou ik misschien hélemaal niet meer uit huis komen". Wat voor Klaas Zwemmer een ontspan ning is, is voor Zandvoort een toe ristische attractie en een stukje historie waar men gaarne aan vasthoudt. uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant Klaas Zwemmer met zijn gong voor het Zandvoortse raadhuis. De jongens van de nieuwe katho lieke lagere technische school van Haarlem zijn druk bezig orde in de chaos te scheppen. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Cabaret Het vak van dorpsomroeper is in Zandvoort al zo oud als de badplaats Zelf. In vroeger eeuwen, toen op het strand nog geen grotendeels ontklede danaes en heren zich in de zonnewarm- r® koesterden, maar er tussen de vis- sersboten handel werd gedreven, trok- al de omroepers door de straten. Waren in dienst van de reders en Kondigden de veilingen aan. Hater kwamen de omroepers in dienst van de gemeente. Klaas Zwemmer is vermoedelijk de laatste van hen. Hij kreeg op 25 augustus 1925 zijn aanstel ling als opvolger van Lange" Jan Snijders. Zwemmer was toen nachtwa ker in Aerdemhaut. Hij kon dat baantje van omroeper er nog best bij hebben, want overdag had hij toch weinig an ders te doen dan te slapen. Daar is in die eerste jaren overigens heel wei nig meer van gekomen, 's Nachts waakte hij over de dorpelingen in Aer denhout en overdag liep hij roepend door de Zandvoortse straten. Soms had hij wel tien berichten per dag en die kreet hij uit op alle hoeken van de Zandvoortse straten. Per bericht kreeg hii vijfenzeventig cent. Dat was in die tijd een vorstelijke beloning, meenden wij. Maar Klaas Zwemmer kan er niet over roemen. „Ik had drie uur werk om het hele dorp af te werken", zei hij nadrukkelijk. Hij kan er zich op beroemen hon derden zoekgeraakte kinderen weer met hun ouders te hebben verenigd. Want dat was in al die jaren een van zijn belangrijkste taken: het omroepen van vermissingen. En niet alleen van kinderen, ook van goederen. Als een Zandvoorter een goeie dertig jaar ge leden zijn portemonnee verloor, ging hij naar Klaas Zwemmer en liet hij het signalement omroepen. In heel veel gevallen kwam het verloren gegane aan weer terecht. Ook de reclame ontbrak niet in de Omroepberichten van Zwemmer. Han delaren deden vaak een beroep op hem om middels zijn stem hun waren aan de Zandvoorters aan te prijzen. „Ik heb menige Zandvoortse middenstan der in zijn goede doen gebracht", ver telt Zwemmer lachend. „Maar soms riep ik ook wel tegelijkertijd om voor zes of zeven verschillende zaken, die adverteerden met allemaal andere prij zen voor dezelfde waren. Dan moet je je hoofd er wel bijhouden, want ik riep alles zonder aantekeningen, uit mijn hoofd". Op aandringen van zijn familie wilde Zwemmer acht jaar geleden met om roepen stoppen. Zelfs de burgemeester kon hem niet van dat plan afbrengen. Maar na nog geen drie maanden kwam een van zijn oude cliënten, de in- en verkoper Waterdrinker, weer bij Klaas Zwemmer aankloppen. De belangstel ling voor zijn veilingen was, nadat (Advertentie) h. de graaff HEEMSTEDE, 24 augustus, De af deling Heemstede van de Kath. bond van bejaarden en gepensioneerden houdt donderdag 9 september een uit gaansdag naar de Veluwe en omstreken. Belangstellenden dienen zich voor 26 augustus bij de bekende adressen op te geven. Voor niet-leden bestaat er ge legenheid tot aanmelding na 28 augus tus bij de secretaris J. Behage, Linden- laan 3. HOOFDDORP, 24 aug. Vrijdag geeft circus Tom Boltini twee voorstel lingen op het parkeerterrein aan de Wil lem de Zwijgerlaan in Hoofddorp en wel 's middags om drie uur en 's avonds om acht uur. Het drie uur durende programma con fronteert het cireuspubliek met roof- dierendressuur, trapeze-artiesten, acro baten, clowns en wat men in een circus in de latste plaats zou verwachten met Johnny Lion en de Jumping Jewels. CONTROLE De Zandvoortse poli tie heeft een technische controle op auto's gehouden. Er werden véle be stuurders geverbaliseerd wegens niet goed werkende handremmen en claxons alsmede voor defecte uitlaten. AIRBORNEMARS Met een deta chement van dertig man zal de Zand voortse beroeps- en reservepolitie zater dag 11 september deelnemen aan de Airbortiemars. WIELRENNEN Donderdagmiddag worden op het Zandvoortse circuit de Nederlandse militaire kampioenschap pen wielrennen gehouden. SPREEKUUR Wethouder A. Kerk- man van Zandvoort is verhinderd vrij dag 27 augustus spreekuur te houden. HAARLEM, 24 aug. De afdeling Haarlem van de KNVB heeft in het af gelopen weekeinde het voetbalseizoen officieus geopend. Zaterdag kwamen biet minder dan 48 elftallen adspiran- «n in actie voor het traditionele Jan van Gemerden toernooi. Zij streden in 10 groepen en de groepswinnaars plaat sten zich voor de winnaars finale die komende zaterdag wordt gehouden. De bummers twee van elke groep komen Ult in de verliezers finale zodat dan weer twintig elftallen om de prijzen zul ten strijden. De wedstrijden werden ge houden op de terreinen van het Sport- Park Schoonenberg en Waterloo te Vel- en trokken flinke belangstelling. Van de 50 ingeschreven elftallen lieten ®r 2 verstek gaan. Dank zij een goede organisatie verliepen de wedstrijden vlot en kon het lijvige programma op tpd worden afgewerkt. De uitslagen luiden: groep 1: 1. EDO, vL5everv$k- Gr°0P 2: 1. RCH. 2. Ken- 83S«* Groep 3. 1. Kennemerland, 2. rasvowï?61^4' 1- Vogelenzang, 2. Ter- Gmengfi 5- H VEW, 2. VVH. Ktoheirn' 9 mÏS' ADO- GroeP 7- 1' 5. SC80.' Groep 9Gi0ePv8- \THalfwe§' Nieuw -1* Vai* Nispen. 2. 3. Velsen roep 10" 1* Concordia, Zwemmer was gestopt met omroepen, danig teruggelopen. Of hij het toch maar weer eens wilde proberen. Een beetje gevleid was Zwemmer toen toch wel. En hij toog weer op pad, ondanks de toenemende handicap van zijn ver lamde benen, waar hij overigens al van voor de oorlog mee zit. Maar heel Zandvoort was zichtbaar verheugd over het in ere herstellen van een traditie. Een traditie en een attractie, meer betekent het omroepen niet voor de Zandvoorters. Klaas Zwemmer weet dat en hij heeft er vrede mee. Hij is gelukkig met zijn werk. Omroepen is zijn leven. „Tot aan mijn laatste le vensdag". HALFWEG, 24 aug. De gemeenten Haarlemmermeer en Haarlemnieriiede en Spaarnwoude hebben een gemeen schappelijke regeling opgesteld met be trekking tot de exploitatie van het zwembad te Zwanenburg. Deze regeling bepaalt onder meer, dat voor het beheer van het complex een commissie van advies wordt inge steld. Deze heeft tot taak de gemeente te adviseren over aangelegenheden het zwembad betreffend. Financieel zal Haarlemmermeer 75 procent en Haar- lemmerliede en Spaarnwoude 25 pro cent bijdragen. HAARLEM, 24 aug. Een aantal bollenkwekers verscheen gisteren in de beklaagdenbank tijdens de zitting van de economische politierechter. Zij wer den er allen van verdacht het in- en uitvoer besluit voor bloembollen te heb ben overtreden. De grootte van de uit gevoerde bollen zou niet in overeen stemming zijn geweest met de op de factuur aangegeven maten of de bóllen waren van een maat die niet voor ex port in aanmerking kwamen. Sommige kwekers verdedigden hun handelwijze door aan te voeren dat zij na de slechte oogst van 1963 niet op de vingers werden getikt. De getuige-des- kundige erkende dat toen de export van kleinere maten oogluikend werd toe gestaan. De officier eiste boetes tot f 4000,-, waarvan de helft voorwaardelijk. De politierechter, mr. J. Vink, hield reke ning met verzachtende omstandigheden en legde boetes op tot maximaal 3000, waarvan de helft voorwaarde lijk. KRIMPEN a,d. LEK, 24 aug. Van morgen zijn bij een verkeersongeluk bij Lekkerkerk een man uit Schoonho ven en zijn dochtertje om het leven ge komen. Zijn echtgenote en een tweede dochtertje werden ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. De auto waarin de familie Bakker reed is op de provinciale weg door de Krimpenerwaard ter hoogte van Lek kerkerk door onbekende oorzaak op de linker weghelft terecht gekomen en te gen een boom gereden. HAARLEM, 24 augustus, Gisteren heeft de politie de ondanks zijn leef tijd beruchte vijftienjarige Haarlemmer L. K. aangehouden en ingesloten. De jongeman werd zaterdag 14 augustus in Spaarndam aangehouden omdat hij een bromfiets bereed. Hij gaf toen aan de verbaliserende agent een valse naam op. De bromfiets werd in beslag genomen en K. kon gaan. Toen weer later bleek dat K. de brom fiets had gestolen, werd de jeugdige dief ingesloten. Hij beschikt reeds over een uitgebreide straflijst. Een Haarlemmer heeft aangifte ge daan van verduistering van zijn auto. Enige weken geleden vervoegde zich een onbekende bij hem met het verzoek of hij zijn auto uit 1953 mocht repare ren. De reparateur vertrok met de auto en keerde niet weerom. De waarde van het vehikel bedraagt 250.-. Een vloerenlegger deed aangifte van vermissing van zijn linoleumwals ter waarde van 185,-. Het werktuig stond in een nieuwbouwwoning in Haarlem oost en is gistermiddag verdwenen. (Advertentie) „Nu wegrit den zender trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 HAARLEM, 24 augustus, Nadat de Cremers woonde beide afscheidsbijeen- heer W. C. Bakker kort geleden in de komsten bij. gemeenteraad afscheid had genomen als wethouder van financiën en bedrij ven, moest hij het zich gisteren nog tot tweemaal toe laten welgevallen, dat een vloed van waarderende en huldigen de woorden over hem werd uitgestort, 's Middags hadden zich in de Graven- zaal van het stadhuis het personeel van het stadhuis, vertegenwoordigers van de bedrijven en de hoofden van dienst ver zameld om wethouder Bakker op harte lijke wijze uitgeleide te doen. 's Avonds, eveneens in de Gravenzaal. was het de beurt aan de genodigden, die betrokke zijn geweest bij de activiteiten van de heer Bakker buiten de gemeentelijke sfeer. Burgemeester, mr. O. P. F. M. HAARLEM, 24 aug. „Dit zal ik nooit vergeten; het is allemaal te fijn om waar te zijn!" Deze en nog vele andere enthousiaste opmerkingen hoor den wij uit de mond van 24 lichame lijk gehandicapten, die op initiatief van de vereniging „De Zonnebloem" op de beboste terreinen rond het klooster Al verna in Aerdenhout een onvergetelijke vakantie doorbrengen. Mensen, die het hele jaar door hun handicap aan het bed gekluisterd zijn, zien maanden te voren al uit naar de week vakantie en maanden daarna nog kunnen zij door middel van een tot in details bijgehouden dagboek teren op de toen beleefde evenementen. Vorige week donderdag is de groep op Alverna aangekomen. De zusters van het klooster ontfermden zich me teen over hun gasten. Een staf van vrijwilligers droeg er vanaf dat mo ment zorg voor dat het de mensen aan niets zou ontbreken. Een arts, 17 verpleegsters, 15 brancadiers, een do- v HAARLEM, 24 aug. Rond het nieu we, mammoet schoolgebouw van de r.k. lagere technische school „St. Petrus" op de hoek van de Prins Bernardlaan en de Amsterdamse Vaart in Parkwijk heerst een onbeschrijflijke chaos. Bouw keten, kranen, stapels hout en beton molens omzomen het bouwwerk. De westvleugel met kantine en fietsenstal ling staat nog in de steigers. Tegen de muren hangen de metselaars en bin nen, net als buiten, is het een grote war boel van kabels, bakken cement en hout. Monteurs, schilders en timmerlieden lo pen elkaar herhaaldelijk voor de voeten. Dat is ©veneens het geval in het overige deel van het schoolgebouw. Want het gehele interieur moet nog worden ge schilderd, diverse praktijklokalen zijn nog niet gereed, de hoofdentree is nog niet meer dan een samenraapsel van ruw-houten planken met iets dat op een luifel begint te lijken en in de twee gymnastieklokalen krioelt het ook nog van de lokdgieters en stoffeerders. Toch zijn de leerlingen van de tweede en der de klassen gisteren reeds in dit gebouw met de lessen begonnen. En donderdag komen de nieuwelingen. Ook zij zullen zich moeten wennen aan het lawaai, dat timmerlieden e n monteurs met kloppende hamers en ratelende boren maken. Want dit geluid is voorlopig nog niet verstomd. „De afbouw van het schoolgebouw zal nog zeker een half jaar vergen", zei ons directeur J.B.L. Baijens tussen twee van zijn vele besprekingen met leraren en architecten door. „Ik zal al blij zijn als de officiële opening nog voor het eind van dit schooljaar kan plaats vinden." Zal het onderwijs niet ongunstig wor den beïnvloed door het storende ele ment van lawaai makende bouwvak kers? „Het is nu natuurlijk nog wel improviseren, maar over een paar da gen hopen we toch normaal het les programma te kunnen afwerken. Met de aannemer zal worden afgesproken zoveel mogelijk het lawaai, dat lesge ven onmogelijk maak, tijdens de lesuren te vermijden", aldus de heer Baijens. De aannemer heeft alles gedaan om de start van de lessen in het nieuwe schoolgebouw mogelijk te maken. „On danks het feit, dat we hier nog moeten improviseren in een nog slechts gedeel telijk afgebouwd schoolgebouw, zijn we heel blij dat we het veel te kleine ge bouw in de Kamperstraat nu reeds heb ben kunnen verlaten", aldus de direc teur. En de leraren en leerlingen stonden zichtbaar achter die uitspraak. Vol en thousiasme verrichten zij him werk, dat gistermiddag in hoofdzaak nog slechts bestond uit het inrichten van de klas lokalen. Aan de door de schoolgemeen schap heenkrioelende bouwvakkers stoorden zij zich niet, die horen er ge woon bij. De praktijk staat nu niet slechts voor de deur; zij komt ook bin nen. minee, een priester en een wellfare- werkster zijn constant in de weer om het de zieken zo goed mogelijk naar de zin te maken. „De regen is voor deze mensen een even grote belevenis als zonneschijn", vertelde ons een van de vrienden van .De Zonnebloem. „Ze genieten van bei den met volle teugen. Zelfs het met eigen handen plukken van een boom blad wordt als een belevenis ervaren." Maar ook op andere terreinen ont breekt het niet aan hoogtepunten. De burgemeester van Bloemendaal en de bisschop van Haarlem in hoogst eigen persoon zijn de zieken in Alverna ko men opzoeken. En vrijdag verscheen een deputatie van het in Haarlem op tredende circus Sarrasani om patiën ten en zusters te amuseren. En ook gisteren ontbrak het niet aan ver rassingen: Jules de Corte. Teddy Scholten en het trio The Shepherds traden in de aula van het klooster met een afwisselend programma voor het voetlicht. Deze middag is op de band opgeno men en zal op 2 september in een uit zending via de KRO worden herhaald. Alverna is overigens niet de enige gastvrouw van de beschermelingen van De Zonnebloem. Op 15 andere plaat sen in Nederland zijn of worden van dergelijke vakanties gehouden. Dit pro ject is financieel mogelijk gemaakt onder meer door de baten van de aktie „Harten Vijf". Donderdag zeggen de 24 vakantiegasten Aerdenhout weer vaarwel. Dan keren zij weer terug naar hun tehuizen met de tastbare herinne ring aan een week pure ontspanning in de vorm van een album dat voor hen van uur tot uur is bijgehouden. „Ik zou dat boek voor geen duizend gulden wil len missen", zei ons een van de pa tiënten. HAARLEM, 24 aug. In de Amster damstraat zijn gisteravond omstreeks kwart voor acht een personenwagen en een bromfiets met elkaar in botsing ge komen. Een dnopassagiere van de bromfiets moest met een ernstige arm- fractaur ter verpleging worden opgeno men in het Grote Gasthuis. De bromfiets werd bestuurd door de negentienjarige elektricien N. L. Ach terop zat de achttienjarige kantoorbe diende mej. J. v. d. B. Beiden kwamen uit Haarlem. Vermoedelijk is de be stuurder van de personenauto, de 39- jarige chauffeur S. B., na het passe ren van de bromfiets te vroeg naai rechts uitgeweken. De elektricien werd slechts licht gewond. De beide voertui gen werden niet ernstig beschadigd. De politie verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich met haar in verbin ding te stellen. BEVALLEN van een zoon: 19 aug.: C. W. T. M. Goedhart-Kraanen; 20 aug.: J. T. Jongkind-Poelgeest, A. M. Wolans- ky-Dijkstra, G. C. Schouten-Joosten: 21 aug.: B. I. Boendermaker-Veldhuijzen van Zanten, F. W. Sprengers-Spiljard; 22 aug.: A. A. Descendre-Semler, M. J. Wiegerinck-Zoet, E. Westerhuis-de Wit, M. A. Huying-Huijgen. BEVALLEN van een dochter: 20 aug.: J. M. Brakel-Notterman, B. A. B. Bouwhuis-Achterberg; 21 aug.: D.M.J. Wegman-Boll, M. J. Vleut-Smit, G. Postma-Looijenga, W. J. Brokman- Mejjer, N. J. Swaalf-de Boer; 22 aug.: E. M. Brugman-van Emmerik, T. Staa- mer-Dek, C. van Djjk-Kamps, A. M. Stouthart-van Rooden, M. Biesheuvel van Tol; 23 aug.: M. Groeneveld-Wett- stein. ONDERTROUWD: 23 aug.: F. C. Meier en A. Nuijten, J. B. M. van der Velde en W. C. M. Bulters, H. Deen en J. H. M.Toorens, P. J. M. Lammers en M. F. M. Smit, P. W. A. M. van Aacken en I. Vonk, W. van Slooten en J. J. O. van Weringh. GEHUWD: 23 aug.: J. W. F. Vermij en C. K. Smit, L. E. van 't Hof en M. Razenberg, B. van de Pol en A. J. Wijtkamp, C. Koning en A. C. M. Jans sen. OVERLEDEN: 19 aug.: H. van Len te, 65 jr., Gasthuisvest; 20 aug.: A. Broekhuizen, 57 jr., Sumatra straat, M. H. Somers, 63 jr., Sparrenstraat, B. van Bakel, 60 jr., Kamperlaan; 21 aug.: W. A. Hoedt, 67 jr., Krocht. G. D. Gratama 91 jr., Zonnelaan: G. Koch 75 jr., Rijksstraatweg; H. van Roo. de 66 jr. Vergierdeweg: J. Metselaar 66 jr., v. Oosten de Bruynstraat; H. Polder man 76 jr., Denemarkenstraat; C. Nieu- wenhuijs 77 jr., Hazepaterslaan; C. Weda 83 jr., Hazepaterslaan: M. van de Reep de Jong 81 jr.. Zijlweg; M. *t Hart de Vries 83 jr., Stationsplein. Sprekend namens het personeel van de secretarie en het onvangkantoor was de gemeentesecretaris, de heer B. J. Thijssen, de eerste woordvoerder, die op bekwame wijze de verdiensten van de heer Bakker tekende, een wethouder met schijnbaar tegengestelde facetten in zijn karakter: zakelijk, artistiek en bewogen. De heer Thijssen feleciteerde de scheidende wethouder, die van be stuurder bestuurde geworden is, met zijn leven, dat zovele hoogtepunten gekend heeft. Van een voortreffelijke samenwer king getuigde de heer J. Schnerr, die het woord voerde namens de Hoofden van Dienst. De Haarlemse afdelingen van de ambtenarenorganisaties hadden hun woordvoerder gevonden in de heer J. Loerakker.^ Deze memoreerde de activiteiten van de heer Bakker, destijds als wethouder van personeelszaken. In die kwaliteit was het onder meer zijn werk geweest, dat de personeelscom missie een officiële status kreeg. Als vice-voorzitter van het sociaal voorzieningsfonds sprak tenslotte drs. W. Hazevöet, die enkele verrassende persoonlijke onthullingen omtrent de heer Bakker deed en vervolgens memo reerde, dat het onder andere aan deze wethouder te danken was. dat dit fonds in Haarlem zo'n hoge vlucht had geno men. Van verschillende zijden ontving de heer Bakker fraaie geschenken, zijn echtgenote werd vorstelijk ir de bloemen gezet. Deze middaghuldiging, waarvan de heer Bakker zeer onder de indruk was, bleek achteraf maar een voor proefje te zijn van de avondlijke hul diging, een sfeervolle bijeenkomst, waarop het voltallig college van B. en W. acte de presence gaf, burgemees ters en wethouders uit omliggende ge meenten en tal van andere genodig den. De heer Bakker, ook nu weer vergezeld van zijn naaste familieleden onderging al die hulde gelaten, nadat de burgemeester met een karakteris tiek toespraakje, waarin hij op een weer andere manier van zijn waarde ring en vriendschap jegens de heer Bakker blijk gaf, de bijeenkomst had geopend. De scheidende wethouder moest van de heer Oldenhoff, sprekend namens het moderamen van het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij, ho ren. dat hij als protestants christelijk politicus een samenbindende figuur was. De heer Oosterhuis releveerde Je verdiensten van de heer Bakker voor tie Christelijk Gereformeerde Kerk in Haar. lem-Noord, dr. La Fleur schetste ziin verdiensten voor het protestants chri^e- iijk onderwijs en voorts spraken nog dr. James namens de Samenwerkende Re gionale Organen van de Gasbedrijven, en de heer Toebes als directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De heer Bakker meende heel veel van die hulde te moeten relativeren. Hij kon alleen verzekeren, dat hij zijn best had gedaan. Tijdens zijn dankwoord 's mid dags stelde hij nog eens met nadruk, dat hij als wethouder enorm veel te dan ken heeft gehad aan de ambtenaren, met name aan de afdeling financiën. ZANDVOORT, 24 aug. Aan de heer A. A. Cense is per 1 oktober wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leefQjd eervol ontslag verleend als directeur der gemeentebedrijven. De maatregelen die genomen moeten worden in verband met de invoering van het aardgas meiken het echter wenselijk dat voorlopig geen wijziging wordt gebracht in de directievoering. Op verzoek van B. en W. van Zand voort heeft de heer Cense zich bereid verklaard zijn functie, voorlopig voor de tijd van een jaar, nog te blijven vervullen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHi CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 4.15, 7, 9.18 uur: Fantomas, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De nylonstrop, 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Goliath en de slavin, 14 jaar. LUXOR Dagelijks 2 uur: De tante van Charlie, alle leeftijden. Dagelijks 7 en 9.15 uur: Nieuwe aanvoer voor Caïro, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Goldfinger. 18 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: De jeugd hakt de knoop door, alle leeftijden. ROXY, t/m woensdag 230, 7 en 9.15 uur: De veroveraars van de Pacific, 14 jaar. STUDIO: Le Bonheur, ontraden. Elke ochtend 10.30 uur: Dik Trom in h«t circus, alle leeftijden. MINERVA. Dagelijks 8.15 uur: Irma la Douce, strikt volw. Dagelijks 2.30 uur: De duurste man van het leger, alle leeftijden. Dinsdag 24 augustus. Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Woensdag 25 augustus Vleeshal, 2.30 uur: Uitvoering van het Poppentheater Merlijn. Kraantje Lek. 7.30 uur: Kon. Ned. Natuur- hist. Ver. afd. Haarlem. Nachtvlinder ex cursie in de omgeving van Kraantje Lek O-l.v. de heer G. L. van Eijnhoven. Waagtaveeme, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten 's Avonds na 8 uur: Cobi Schrefjer met volksliederenprogram- ma. Vanaf 16 augustus: Optreden van de troubadours Colin Wilkie en Shirley Hart als gasten van Cobi Sehreijer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3