Scheidend A.N.W.B.-directeurA. G. M. Boost: Niet alleen aan 1970 denken - ook al aan 1980 lü iC \i •1 J/ZEL m m m m m m a i Man steekt huis in brand uit wraak Ontslag van t.v.-monteur ingetrokken Wild West op Times Square HET WONDER VAN LOURDES III Boer puurt goud uit tapijtafval Gezin waakt 's nachts bij lucratief meertje MARIO-MODE OOK NAAR HET HEELAL Duitse is kousen - kampioene Eigenwijs H Beeldbuisconflict weer bijgelegd Brandt vergelijkt Erhard met een pudding Wat kinderen ervan zeggen Duitsland eist medezeggenschap NAVO-kem- wapens Bewoner slaapt op brandende divan Jongeman maakt amok Baal onder water Wekker rinkelt Weinig schoonheid Man onderweg uit Curagao overleden in Lissabon DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 PAGINA 5 (Door VIC SNIEKERS) De naam is Boost. Broer van Charles. Broer van Wim (Wibo). Broer van nog enkele andere Boosten, die allemaal min of meer bolle bozen in het tekenen zijn gewor den. „Dat erfden we van onze vader", zegt de heer A. G. M. Boost, die na vele jaren (sinds 1941) te hebben getekend met Boost, directeur Wegen en Ver keer ANWB", nu 8 september officieel met pensioen zal gaan. »Ja, ik teken ook graag. Ben van plan dadelijk, als ik over méér vrije tijd ga beschikken, ook weer te gaan schilderen en pianospelen". A. G. M. BOOST zéér ver vooruitzien BAARN, 24 aug. Voor de Baarnse veehouder L. Bouwhuij- zen lijkt een onbezorgde tijd te zijn aangebroken. Zijn rustieke waai (een door een breuk in de Eemdijk ontstane plas), is plotse ling veranderd in een goudkreek. De waai aan het Zuidereind gaat de heer Bouwhuijzen namelijk een bedrag van 125.000 gulden opleve ren. Dit dankzij een voorstel van de Eerste Hollandse Viltfabriek „Heugten" N.V. te Amersfoort, een fabriek van vloerbedekking, die kampte met het probleem waar de restanten afgekeurde en over gebleven vloerbedekking moesten worden gestort. Deze plastic cape is een voorbeeld van de nieuwe Beatmode, die gepresenteerd zal worden door de kaar-kunstenaar Mario uit Amsterdam. „Ons verkeer vraagt een Generale Staf" De naam van deze Boost is over bekend in de internationale verkeers- jyereld. HU heeft zitting in talrijke lichamen en commissies, is bestuurs lid van het Nederlands Wegencongres, de Bond Heemschut en van het CBR, hd van de commissie van overleg voor de wegen en publiceert scherp geformuleerde artikelen in de ANWB bladen. Het verkeer is zijn vak ge- \ve,efjt, jarenlang. Hij heeft gezien, dat het aanvankelijk niet werd onder kend als een sector waarin een zeer belangrijke ontwikkeling plaatsvond. Vdch bepaalt het de economische en sociale leefbaarheid van ons land. 7i''Wat we moeten doen is vooruit- fl™' Vooral wegenbouw vergt tijd, leem de Zuiderzeestraatweg. Het tra- sch- ls al vastgesteld in 1948. Mis- cnien dat de weg volgend jaar klaar .1 zgn. Achttien jaar, voor een stuk- bo v,an zeventig kilometer. Ja, we hels Prachtige kunstwerken. Tun- ben,iruggen- Daarvoor kun je een verspil termijn stellen. Maar we rendem vaak de aanvoerwegen. Het Wordt 1 van een duur kunstwerk hodil Z9 vee' (e klein. Soms zal hel van aI vijf jaar voor de bouw DanrrSü kunstwerk te gaan beginnen, uaarom: vooruitzien". 2eSj bet als een veldheer. Dat is hij ook. De heer Boost altijd verzorgd gekleed en jong van uiter lijk: hij ziet er uit als een veertiger kreeg zijn opleiding bij de KMA in Breda. Beroepsofficier. Als in 1937 plotseling de behoefte ontstaat aan zestien infanterie-kazemes, moet de kapitein der genie Boost, kapitein-ad judant van het regiment genietroepen binnen een half jaar met het ontwero ter tafel komen. Ze zijn gebouwd, deze kazernes (onder meer in Bergen op Zoom, Roosendaal, Tilburg, Roer- niond, Arnhem, Grave, Wezep, Ede, ■krmelo en Bussum) en ze worden »Boost-kazernes" genoemd. Tijdens de oorlog (van 1942 tot 1945) verblijft kapitein Boost in de krijgs gevangenkampen Stanislau en Neu- brandenburg. De kwelgeest ver veling krijgt bij hem geen kans. Hij iwaakt portretten van honderden van Z'jn lotgenoten en stuurt de afbeel dingen naar zijn vrouw, die voor ver dere verzending zorg draagt. Op die dianier wisten de officiersvrouwen biet alleen dat hun man in krijgs gevangenschap het goed maakte, zij konden bovendien aanschouwen hoe bij er uit zag. Een „service" van onschatbare waarde. „Ik had het zo druk", vertelt de heer Boost nu, „dat >k afspraken moest maken en noteren Ju mijn agenda". In die dagen maakte "ij ook muurschilderingen. Een er van, „Het Laatste Avondmaal", w. s wee bjj drie meter en prijkte achter bet altaar in de kapel. Het altaar *elf was van afbeeldingen voorzier. ÖINSDAG 24 augustus. Horizontaal: 1. ongeletterde; 2. Euro- Pces land, rivier in Toscane; 3. apostel, "itroep; 4. symbool americium, kron- eL symbool cobaltum; 5. leer der j ^sprekendheid; 6. telegraaf restant, ®bdschap, meisjesnaam; 7. park in Jbbem; 8. spijskaart, gewicht embal- sek in' gemoedsbewegingen, voorzet- i. 10. bijbeis persoon, Morgenland: reden, lekkernij. y®rtic?al.: 1. kamer; 2. deel van breuk- 4 struisvogel; 3. zangstem, koord; tine 'fïfïfï 5' kortwieken, in oprich- wafrde V: „,t Sieraad van §erin^ 8 Dlnatc ir, ivr on~u-de, voetstuk; het N0°rd Brabant, beest; 9. sferpTant De Z6tten: 19' voetbalpool. OPLOSSING VAN 23 AUGUSTUS Rome; 2. Medemblik; 3. blikvanger- 4. ervaren; 5. renderen; 6. rendier. VWS® KRUISWOORDRAADSEL I 2 3 4 6 O 9 10 door een generaal-majoor van de ge nie. Toen de Nederlandse officieren het kamp verlieten, werd de wandschil dering vernietigd, maar de Oostenrijk se commandant had er foto's van ge maakt, zodat de afbeelding bewaard is gebleven. Na de bevrijding door de Russen wacht de ANWB, dan nog alleen „De Bond die de wegwijzers plaatst". Het verkeer groeit snel. De ANWB ook. Het aantal leden neemt toe tot 730.000 De verkeersafdeling eens één man wordt een bedrijf. Er komen nieuwe activiteiten bij. En de groei zet nog steeds door. In 1971 zal het imposante ANWB-paleis van nu te klein zijn. „Daarom kijken we nu al weer, wat er dan moet gaan gebeu ren". Na zijn afscheid blijft de heer Boost in 1958 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau de ANWB adviseren bij de bouw van nieuwe vestigingen en Wegenwacht stations. Hij keert dus terug bij zijn oude liefde. Het verkeer gaat hij een beetje loslaten. Dat verkeer. Zien we het belang er wel van in? Nederland is een dienst verlenend land. Wij zijn gebaat bij een hoogwaardige verplaatsing van mensen en goederen. „Ik ben erg g- lukkig", zegt de heer Boots „met het KVP verkeers-memorandum. Een nieuwe fase in ons politieke denken. Ik juich dat ten zeerste toe. Nog te weinig beschouwt men het verkeer als een te aanvaarden uiting van het moderne leven, waar we behoefte aan hebben is een coördinerend lichaam. Als je je tot het uiterste moet in spannen, moet je zéér ver gaan bij het opstellen van plannen en werk programma's. Niet alleen aan 1970 denken. Ook al aan 1980. Vooruitzien". De oud-officier is aan het woord als hij zegt: „Wat we voor het verkeer nodig hebben is een Generale Staf. Het leger is de oudste organisatie vorm uit de praktijk. Een ieger is toch ook onbestaanbaar zonder een coördinerend brein. Daarom: voor wegenbouw en verkeersplanning, een Generale Staf". Een militante raad bij een saluut. Tekenend voor de man van wie hij afkomstig is. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 24 aug. - Een bewoner aan de De Genestetstraat is zondag nacht ternauwernood aan de verbran- dingsdood ontsnapt, nadat zijn woning door een 41-jarige man uit wraak in brand was gestoken. Slechts met grote moeite konden de buren de man. die op een divan lag te slapen in veiligheid brengen. De divan brandde reeds, ter wijl het overhemd van de man al had vlam gevat. De vrouw van de brandstichter woont sinds enige tijd bij een 34-jarige bewo ner van De Genestetstraat. Hierover had de man zich zo kwaad gemaakt dat hij de ruiten ingooide van zijn rivaal en diens 41-jarige vriend, de eerder ge noemde bewoner van De Gene stetstraat. Beide vrienden vernielden op hun beurt de ruiten van de brandstichter. Deze werd daarop zo woedend dat hij door de vernielde ruiten van de wonin gen van de vrienden een brandende lucifer aan de vitrage hield. By de 34- jarige man werd de brand snel ontdekt en geblust. Diens 41-jarige vriend sliep echter ai. Buren drongen zijn huis aan de achterkant binnen en wisten de man in veiligheid te brengen. (Van onze verslaggever) HAARLEM, 24 aug. Het ontslag, dat een maand geleden aan de Haar lemse tv-monteur P.M.v.H. werd aange zegd naar aanleiding van de deining rondom een ongevraagd geplaatst tele visietoestel is ingetrokken. Dit deelde ons gisteren de directeur van de Haar lemse radio- en t.v.-handel De M. mee. De heer De M. twijfelt er namelijk aan of zijn monteur indertijd werkelijk bij een Santpoortse familie, waar in opdracht van een tot nu toe onbekende grappenmaker een televisietoestel werd geplaatst, gesuggereerd zou hebben dat het een verkoopstunt van de firma be trof. Nadat de Santpoortse familie B. eind juli van een bezoek thuis kwam be merkte de heer B. dat er in zijn af wezigheid een antenne op het dak was gemonteerd. De volgende dag verscheen er een installateur van de firma De M. aan de deur met een t.v.-toestel. Een onbekende zou opdracht nebben gegeven het apparaat bü de familie B. te plaatsen. Toen echter na verloop van enige dagen de gever zich niet bekend maak te, rees bij de heer B. het vermoeden, dat hier van een reclamestunt sprake kon zpn. Hu verzocht daarop de Haar lemse firma het toestel weg te komen liaien. Volgens de heer B. zou de mon teur, de 46-jarige P.M.V.H., hebben la ten dporschemeren, dat het hier wel de gelijk een verkoopstunt zou betreften. Het beeldbuisconflict kwam .n de schijnwerpers van de publiciteit en de heer De M. zag zich genoodzaakt zijn monteur te ontslaan. Met klem ver zekerde hij dat dergelijke verkoopprak tijken door zijn firma nooit zijn toege past. Praktijken, die naar zijn mening zelfs veel te grote zakelijke risico's met zich mee zouden brengen. De monteur echter ontkende ten stelligste ooit het woord „verkoopstunt" in de mond ge had te hebben. Nadere bestudering van de feiten beeft de directeur ertoe ge bracht de woorden van de heer B. in twijfel te trekken, waarna hij zijn mon teur in ere herstelde NEW YORK, 24 augustus (UPI) Tientallen voetgangers op Times Square in New lork hebben gisteren dekking moeten zoeken voor een vuurgevecht tussen een 21-jarige jongeman en een groep politiemannen. Het incident begon toen een opgewon den gemotoriseerde weggebruiker aan verkeersagent Thomas Gray meedeelde dat een passerende voetganger hem had afgetuigd. Toen de voetganger door agen ten werd omsingeld, trok hij de dienst revolver uit de holster van agent Fran cis Brennan, vuurde twee schoten af, rende naar een parkeerplaats en stal onder bedreiging van de parkeerwach ter een auto. Daarmee kwam hij ech ter in het drukke verkeer vast te zitten. Hij zette de vlucht te voet voort en schoot het wapen op de achtervolgende agenten leeg zonder iemand te raken. De agenten, die het vuur beantwoord den, schoten de man, Carson Callo way, dood. Een omstaander werd licht gewond. BERLIJN, 24 aug. (UPI) Willy Brandt, burgemeester van West-Ber- lijn en socialistisch kandidaat voor het kanselierschap, heeft zijn tegen stander, de christen-democratische kanselier Ludwig Erhard, met een pud ding vergeleken. In een gesprek met buitenlandse jou.- nalisten vergeleek hij Erhard met diens voorganger. Konrad Adenauer. „Adenauer was een geweldig man" zei Brhndt, „je wist altijd waar hij stond Maar als je Erhard wil peilen, dan ben je met een pudding aan het wor stelen". Het Asile, een groot Golgotha (Door HERMAN HOFHUIZEN) AMSTERDAM, 24 aug. Telkens als ik in het Asile in Lourdes kwam en ik ben er vele malen geweest wist ik niet goed wat ik er mee aan moest. Dat is waar. Zoals het waar is, dat tie talrijke verpleegsters, de brancardiers, hospitaliers en allen, die er rond liepen om te helpen het wél wisten. Zq déden gewoon, waar ik mq liep „af te vragen". Zij déden met een biymoedige vastberaden heid, die rnqn diepste respect af dwong en die mij zelfs een tikje ja loers maakte. Ook heb ik geconsta teerd dat er een wisselwerking ont stond tussen de offerbereidheid van degenen die onderhevig waren aan het lijden en die van de anderen, die het trachtten te lenigen. Heb ik daar een bewijs voor? Neen. Ik heb het ervaren. Waaruit bestond die wissel werking dan? Uit een soort „uitwis selende" blijmoedigheid aan beide kanten, die niet omschrijfbaar is. Misschien gaat het hier dan wel om een re. lisering van enigerlei boven natuurlijkheid, die men niet kan „pakken". Ik weet het niet. Wat ik wél weet is, dat in dat vlak gezien de zieken de gezonden waar schijnlijk meer helpen, dan omge keerd het geval is. Daarom is het zo jammer, dat veel gezonde pelgrims, eenmaal in Lourdes. geen contact meer zoeken met de zieken. Ik heb in het Asile veel met zieken gespro ken. Dat moest ik doen als verslag gever. Ik heb dus gesproken met een dame, die mij zei kanker te hebben; „en-dan-weet-u-het-wel". Ik wist het. Zij zei; „Drie jaar geleden zei de dokter: U heeft nog een half jaar te leven. Ik heb er dus al twee en een half jaar bijgekregen. Neen, zij *'as er niet op de eerste plaats om genezing af te smeken, zü was er om kracht te vra gen. De kracht had zjj al. Zij troostte mij, dooir er gewoon te zijn. Dat ik gezond was deed niet ter zake. Maar nu moet ik u toch even vertellen van een ander „geval". Er was in Lourdes een jongeman, die gewond was geraakt bij een auto-ongeluk: beide benen verlamd, dat was er van gekomen. Hij kon mooi op beide han den „kunstfluiten". En ik ben naar hem toegegaan om te luisteren. Hij vroeg: „Waarom kom jij naar my luis teren?" Ik antwoordde: „Waarom fluit jij?" Hy zei: „Omdat ik dat plezierig vind". Ik zei: „Ik kom omdat ik het plezierig vind er naar te luisteren". Hij klopte my op de schouder en be gon: „Droomland". Het wés heel mooi en ik vond het plezierig. Maar aan de andere kant lag een mensen hoofd op een brancard en wat er on der de dekens lag kon men verder niet zien. Het hoofd werd gevoerd door een verpleegzuster, maar het lukte niet zo goed. Ik vroeg aan de jongen, die kon kunstfluiten: „Kan hij ook praten?" Hy antwoordde: „Hij? Het is een ,,zü". Dat betekende voor my een schok. Ik moest het U bekennen. Achteraf heb ik beseft dat ik deelgenoot geworden was van een menselijk ïyden, waar van het grootste slachtoffer misschien wel de gezonde mens is. Hoe dan ook, in Lourdes ben ik ge confronteerd geworden met 'iet lijden- pur. Een priester omschreef het „Asile" voor my als „eer groot Gol gotha". Hij zei: „Volgens Gods vrye wilsbeschikking is Hij in de uitdeling van de overvloedige genade van Christus' Lijden afhankeiyk van de gebeden, de versterving van de men sen, die in Christus geloven. Een van de grootste verstervingen, die een mens kan opbrengen is het geduldig aanvaarden van het ïyden, dat hem heeft getroffen. Daarin is de mens nauw verbonden met de grote Kruis drager, daarin is hy actief verlos send." Eén groot Golgotha. Ik schreef: er wordt in Lourdes gepronkt met het lijden. Had ik moeten schrijven: in Lourdes wordt het lijder gevierd? Door zieken en gezonden? Laat ik even praktisch wezen: het Asi le in Lourdes is géén goede verbiyf- plaats voor de zieken. Voor degenen dus, waarom het op de meest voor de hand liggende wyze gaat. Het is grauw en vervelend. Dat geven ook degenen toe, die het vuur uit hun sloffen lopen om de zaken zo goed mogeiyk te doen verlopen. Nü is er sprake van een soort opvangstcen- trum, waar gezonden zeker geen vre de mee zouden nemen. Ik heb verno men, dat er plannen in bespreking zijn voor een nieuw gebouw Het wordt tijd dat die plannen worden uit gevoerd. Ook heb ik gehoord dat de Fransen Lourdes beschouwen als „hun" gebied en dat zy, ondanks al le influisteringen van het buitenland om die zaak van het Asile nu eens ter hand te nemen slechts schoorvoe tend tot enige verbetering overgaan. En dat men een ondergrondse basi liek gebouwd heeft is uitstekend, ur genter is nog steeds het bouwen van een leefbaar Asile. ik grüp nog even terug op myn ge wijde zegsman: „Lourdes is geen schepping van de Fransen, maar een weldaad Gods aan de wereld. Dat de plaats die God heeft uitgekozen om die weldaad aan de mensheid te be wijzen in Frankrijk ligt. moet dat land stemmen tot blüde dienstbaar heid en niet tot autoritair optreden tegenover pelgrims van andere lan den". Lourdes is goed, maar wat er aan Lourdes mankeert is een kwestie van methode. En dat op allerlei gebied. Ik ben nóg niet uitgesproken. (Van onze correspondent) Aanvankelijk stortte men het afval in balen tegeiyk ergens in Lunteren, maar daaraan is onlangs een einde gekomen. Verschillende lieden uit alle delen van het land en zelfs uit Duitsland ble ken een meer dan normale belangstel ling voor het betreffende afval te heb ben. Zij laadden het in auto's en ver dwenen ermee. Later kwam men tot de ontdekking, dat deze handige jongens de restanten vloerbedekking een speci ale bewerking lieten ondergaan om het verkregen produkt vervolgens aan par ticulieren als Heugafelt-tapyt te ver kopen. Een en ander helemaal buiten medeweten van „Heugten", die geen enkele garantie voor de kwaliteit van de vloerbedekking kon geven en even min voor de wijze, waarop die door dezelfde particulieren werd gelegd. De directie zocht vervolgens naar een mogelijkheid om het afval uit handen van deze mala-fide handelaren te hou den. Verbranden bleek onmoge lijk, want de vloerbedekking bevat een soort teer, voor de verbranding waar van te hoge kosten gemaakt zouden moeten worden. Slechts op een plaats zou het afval veilig zijn: onder water. Aldus belandde de fabriek by de vee houder Bouwhuüzen in Baam, wiens meertje aan alle eisen beantwoordde. De fabriek bood hem een bedrag van 1.25 aan voor iedere baal afval, die in zijn waai mocht worden ge stort. Er zouden voorlopig ongeveer 100.000 balen worden gestort. Con tractueel werd de veehouder echter verplicht, erop toe te zien, dat het af val niet in handen van onbevoegden kwam. De heer Bouwliuijzen ging ak koord met de gestelde voorwaarden. En een paar dagen later kwam de eerste vrachtauto de eerste tientallen balen storten. Alles leek goed te gaan; de heer Bouwhuüzen leek sla pende rijk te zullen worden. Maar de scharrelaars kregen er lucht van, dat de afval van de Amersfoortse fabriek nu naar Baam werd gebracht en er ontstonden direct moeiiykheden. Diep in de nacht verschenen zij met soms drie of vier auto's tegelijk en laadden alles in. wat nog niet in het water was verdwenen. De heer Bouw huijzen plaatste een hek om zijn waai, en een artikel 461-bordje er voor, maar het haalde weinig uit, zodat hy zich genoodzaakt zag om de hulp van de politie in te roepen. Verleden week bleek voor het eerst, dat politie-assis- tentie bijna iedere nacht noodzakelijk was, een eis, waaraan de Baarnse politie zelf onmogeiyk kon voldoen. Daarom heeft de familie Bouwhuüzen zelf de wacht maar by haar kostbare waai betrokken. Ieder uur rinkelt des nachts in de boerderü aan het Zuider eind de wekker. Eén van de kinderen rent dan naar het raam om te zien of er geen kapers op de (waai) kust zijn. Want tenslotte staat een bedrag van 125.000,- op het spel. Kort geleden kwamen echter ook van andere kanten moeiiykheden. De politie bracht de heer Bouwhuizen ter kennis, dat het ingevolge de Algemene Politie Verordening verboden is om op of aan de openbare weg vuilnis en afval te stor ten. Overigens is de Baarnse politie niet van plan om de overtreding te gaan constateren en proces-verbaal op te ma ken inzake overtreding van het betref fende artikel van de APV. De heer Bouwhuizen zelf is zich hier ook wel van bewust. Hij is geenszins van plan om zich door allerlei verordeningen en bepalin gen van de wqs te laten brengen: „Het is mün grond, en ik doe ermee, wat ik wil", zegt hy vastberaden en het lü'kt erop, of geen mens hem tot andere ge dachten zal kunnen brengen. Want ook de provincie Utrecht brengt het onverwachte inkomen van de heer Bouwhuüzen in gevaar. Ingevolge een provinciale schoonheidsverordening moet nl. de waai van de heer Bouw huijzen in zijn oorspronkelijke staat be waard blijven. Hüzelf kan overigens wei nig schoonheid aan zyn waai ontdek ken. Bovendien is hy voornemens, om in de toekomst een nieuwe, zü het veel kleinere waai (van ongeveer 400 m2) te graven. Met het uitgegraven zand wil hy de volgestorte waai afdekken. In ieder geval wil hy zich door niets en niemand laten weerhouden. „Het storten van de balen gaat gewoon door. Want tenslotte Iaat men toch niet zo maar bijna anderhalve ton aan zijn neus voorbij gaan," is zijn nuchtere commentaar. LISSABON, 24 aug. (UPI) Een Nederlander die uit Curasao onderweg was naar Amsterdam om zich daar on der medische behandeling te stellen is gisteravond in de Portugese, hoofdstad overleden. De 37-jarige Janas Elizar Fresco werd in Curasao ernstig ziek en men besloot hem zo snel mogeiyk naai Am sterdam over te brengen Hy vertrok in gezelschap van zyn vrouw, Anna Alberta Fresco en de arts A. Donker. In het vliegtuig verslechterde zijn toe stand echter en in Lissabon werd hij door een ziekenauto opgewacht om hem zo snel mogelük naar een ziekenhuis over te brengen. Hy overleed op weg naax het ziekenhuis. 'W (Van een verslaggeefster) AMSTERDAM, 24 aug. In een ruimte met bewegende decors, schet terende jazzmuziek en flitsende schijnwerpers presenteert coiffeur Mario vanavond een nieuwe mode, speciaal bestemd voor jonge mensen, die graag zich kleden in de mode van de toekomst: de ruimtestijl. Zowel de modellen die getoond worden als de presentatie daarvan wyken geheel af van de traditionele modeshows, die, aldus Mario leuk en aantrekkehjk waren in 1900. maar nu, in 1965 niet meer te genieten zijn. „Het wordt een geweldige show". Binnenkort zal deze mode, die gebracht wordt onder de naam „Flashion Fashion" in alle winkels worden aangeboden. De produktie is in handen van de Shubette of London. Vanavond om half tien wordt re jazzmusicus Piet Kuiters, die de pre sentatie van de modellen zal opluis- terren op Schiphol afgehaald en in aansluiting daarop vindt de show plaats. Waar en hoe en wat is van middag nog een grote vraag. Een grote Westduitse onderneming heeft een onderzoek doen instellen naar de uitgaven van jonge mensen van 14 tot 24 jaar. Het resultaat was, dat de vrouwelpke geënqueteerden gemiddeld niet minder dan 585,- bleken te besteden aan kleding en büna 95,- aan schoonheidsmiddelen. Het aantal kousen dat het Duitse meisje gemiddeld per jaar koopt, is eenentwintig. Zy is up dit gebied we reldkampioene. Zelfs in de Verenig de Staten komt de vrouw niet hoger dan zeventien paar. Wellicht is de kousenoorlog in Duitsland zeer goedkoop, maar ook zeer gauw ka pot hier de oorzaak van. De manneiyke jeugd is minder „duur": in de onderzochte groep ga ven de mannen van 14 tot 24 jaar niet meer dan 368,- aan hun kle ren uit, en bijna 37,- aan artikelen voor de verzorging van hun uiter- bjk, daarbij ook scheermesjes en der gelijke meegerekend. Anneke (4) weet het altijd beter. Op een wandeling met papa komt ze langs een boerderij. „Kijk papa, haantjes", wyst ze. „Nee Anneke", antwoordt papa, „dat zijn kipjes". Eigenwijze Anneke stapt naar de ren, buigt zich naar voren, luistert aandachtig en zegt triomfantelijk: „Papa, ze kunnen praten en ze zeggen, dat ze haantjes zün.". (Mevr, W. Zeef, Rotterdam), BONN, 24 aug. (DP.A) De Westduit se regering en het presidium van de christendemocratische partij hebben gis teren in Bonn de eis gesteld, dat de Duitse bondsrepubliek medezeggen schap krijgt in de atoombewapening van de NAVO. Bondskanselier Erhard en vooraan staande leiders van de CDU onder wie minister van Defensie Kai-Uwe von Has- sel. minister Krone en dr. Konrad Aden auer hebben een verklaring opge steld met de volgende kernpunten: 1. De Duitse bondsregering en de CDU zullen de politiek van het Europees- Atlantische deelgenootschap voortzet ten. 2. Algehele steun voor het streven naar een algemene gecontroleerde ontwa pening. 3. De kwesties van ontwapening en ont spanning moeten met de Duitse kwes tie verbonden biyven. 4. Gezien de positie van Duitsland en zqn bqdrage in de NAVO-defensie moet de bondsrepubliek een passen, de medezeggenschap inzake de kwes tie van de atoomwapens niet ont houden worden. Voorts wordt de socialistische party verweten dat zü zich niet van haar oude illusies kan losmaken. CULEMBORG, 24 aug. Met ingang van 1 januari is aan het Nederland» Schrifteiyk Studie-centrum van de pa ters Augustynen alhier een twee-hoof dige directie benoemd. Tot directeur werden benoemd pater mr. drs. VAN KLEEF uit Haarlem en de huidige pro curatiehouder de heer J. M. VAN BLOKLAND uit Culemborg. Als opvolger van pater VAN DAAL werd als secretaris benoemd de heer E. G, STOKS, thans adjunct-secretaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5