Medische wereld twijfelt aan deugdelijkheid van doping-proef Eef Dolman MAAR: KNWU geeft geen krimp Hughes is hulp-trainer Tomatensoep moet van nen»1» zijn Nederlandse wielrenners oppermachtig in de etappekoers „Triptique Ardennaisr PÉTÈR PÖST: Ook in Zingent keizer achter de derny Bep W eeteling weer niet tevreden met I zilveren medaille Wedstrijd-varen kost verbazend veel tijd ll zeiler in hart en nieren Dudok van Heel goed gestart Wielerbaan in Alkmaar komt er nu zeker Met piepjonge bemanning jarige Regenboog Lastig K.N.V.B. tot Alkmaar: in Getimmerd Weinig geluk In Tsjechoslowakije Wereldstrijd zeilen Flying Juniorklasse Jammer Boot zoek DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 ROTTERDAM, 24 aug. De pogingen van de Rotter damse wielrenner Eef Dol man aan zijn door de K.N.W.U. wegens gebruik van doping opgelegde schorsing van twee maanden te ontko men, hebben geleid tot enkele nieuwe ontwikkelingen in de ze zaak. Nadat dr. Ebeling, die op verzoek van dr. Rolink een onderzoek heeft ingesteld, voor het eerst had gewezen op de mogelijkheid, dat zich in de onderzochte mine van de kampioen niet ampheta mine, maar de chemisch zeer verwante ephedrine (het voornaamste bestanddeel van de door Dolman kort voor de start gebruikte neusdruppels) zou hebben bevonden, werd zijn theorie maandag in zekere zin bevestigd door het Rijks instituut voor Volksgezond heid, dat met het onderzoek was belast. ZINGEM, 24 aug. Een dag na zijn solo-overwinning in de prof wielerronde van Goirle waagde Pe ter Post zich maandag in het Bel gische plaatsje Zingem weer ach ter de derny, zijn specialiteit. De Amstelvener toonde zich de sterk ste van een veld van acht renners. Hij legde de 25 km af in 31 min. rond. Tweede werd de Duitser Rolf Wolfshohl, vijfde de Neder landse kampioen Jo de Roo. De nieuwe Belgische wegkampioen Walter Godefroot en „good old" Rik van Steenbergen liepen in het half uur, dat Post achter de dernies joeg, een ronde achterstand op De Triptique Ardennais, een etappe- BOEDAPEST, 24 aug. Op de vierde dag van de universitaire spelen in Boedapest heeft de Zaan- (Van een verslaggever) WoUBRUGGE, 24 aug. „Bouw van Wijk" is een van die namen die koppenschrijvers in kranten graag en bijna als vanzelfsprekend boven een zeilverslag zetten. Dat zal een beetje in de exclusiviteit van de voornaam zitten of in de pit, die in het geheel van voor- en Achternaam schuilt. Het moet evenwel zelfs de leek in de zeilsport duidelijk zijn, dat „Bouw van Wijk" zeker niet keer op keer met yette letters in de krant komt, wanneer geen sportieve figuur van importantie er de drager van is. Welnu, Bouw van Wijk is zo'n figuur. Zijn gebruinde kop, maar vooral zijn snelheid van handelen wijzen in die richting. Zijn handen weten de helmstok, van welk schip t.ook, blindelings te vinden en te hanteren. Dat kan in een Sharpy zijn °f in het snelste der kleinere jachten, de Flying Dutchman. Het gaat bem in een Vrijheidsjachtje even goed af als in de zwaardere Regen boog of een vederlicht plastic Sterntje. se zwemster Beb Weeteling op nieuw voor de beste prestatie van de Nederlandse afvaardiging ge zorgd. Het Nereus-meisje verover de in de finale van de 400 meter vrije slag een fraaie tweede plaats. Haar tijd van 5.08,9 was gelijk aan die van de winnares, de Joegosla vische Hilda Zeier. Overigens was Beb Weeteling na afloop niet ge heel tevreden. „Ik heb mijn eind sprint toch nog te laat ingezet," was haar teleurgestelde commen taar. DUISBURG, 24 aug. Met een lichte onverschilligheid hebben de Nederlandse roeiers maandagmid- .makkelijke serie. dag, enkelé uren nadat zij bezit ge nomen hadden van de prachtige sportschool van het Wedau-com- plex, de loting voor de series van donderdag begroet. Niet omdat het lot Nederland bijzonder slecht ge zind was, maar eerder omdat in een na-Olympisch jaar een nieuwe roeigeneratie naar voren pleegt te komen. De bestudering van de lo ting is dan weinig meer dan het pogen een oplossing te vinden voor een vergelijking met te veel onbekenden. In een communique deelt dit instituut namelijk mede, dat de uitslag van het urine-onderzoek. dat op verzoek van de arts van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, dr. Strikwerda, heeft plaats- sinfi te ontkomen. Wij kunnen dit soort dingen het best naast ons neerleggen," aldus de heer Van Dijk. die met deze uitspraak vol ledig vertrouwen toonde in het rapport van dr. Strikwerda. dat overigens weer ontleend is aan het onderzoek van het RVI. De heer Van Dijk meende voorts, dat door het gebruik van de neusdruppels ephedrine nooit in een dergelijke hoeveelheid in de urine van de coureur kon zijn gekomen, „hoewel ik n«t precies weet welk kwantum er in de urine is aangetroffen. Deze druppels worden per slot van re kening niet geslikt en hij kan er m. i. hoogst een paar hebben bin nengekregen." gehad, aan dokter Strikwerda ais persoonlijke informatie werd me degedeeld. Bij het instituut zou men er echter blijkens het commu nique niet van op de hoogte ge weest zijn dat het onderzoek, al leen geschied met een diagnotisch oogmerk, door dr. Strikwerda zou worden gebruikt voor de toepas sing van tuchtmaatregelen. Boven dien en dat is belangrijker heeft dr. Strikwerda volgens het RVI niet vermeld, dat degenen van wie de urinemonsters werden geno men. andere chemische stoffen als bijvoorbeeld ephedrine in de een of andere vorm hadden ingenomen. Het RVI erkent tenslotte, dat ephe drine chemisch zeer verwant is met gebruikelijke wek-aminen. KNWU-voorzitter dr. P. van Dijk zag in dit communique geen aan leiding, zijn standpunt in de kwes tie-Dolman te wijzigen. „Dit zijn louter pogingen om aan de schor. Dr. Strikwerda gaf toe, dat geen onderzoek is verricht naar de aan wezigheid van ephedrine in de urine van Dolman. „Ik heb een uit slag gekregen op een onderzoek naar amphetamine en het verschil tussen amphetamine en ephedrine is bijzonder moeilijk te ontdekken. Er is geen restant van de urine, dus het zal zeer lastig worden om aan te tonen, hoe de zaak precies lag. Het wordt een moeilijke kwes tie," aldus de heer Strikwerda, die voorts verklaarde Eef Dolman te zien als één van de renners, die zich immer sterk hebben uitgespro ken tegen het gebruik van doping en die bü vorige controles geen positieve reacties had vertoond. De mogelijkheid tot rehabilita tie van Dolman sloot dr. Strikwer da niet uit. „Ik kan uiteraard niet beslissen, omdat ik nu eenmaal de straf niet heb opgelegd. Maar er zal ongetwijfeld nog over worden gesproken, over wat er moet ge beuren wanneer niet met honderd procent zekerheid kan worden aangetoond dat de coureur opwek kende middelen heeft gebruikt." AEivAiAAR, 24 augustus De profclub Alkmaar is er door de KNVB op attent gemaakt dat het door dit orgaan reeds eerder uitgevaardigde besluit inzake het niet erkennen van haar trainer, de heer Barry Hughes als zjjnde trainer, onher roepelijk is. Alkmaar zal zo spoedig mo gelijk een bevoegd trainer moeten aan stellen. Gebeurt dit niet, dan zal het be stuur van de profclub in staat van be schuldiging worden gesteld. Zoals bekend bezit Barry Hughes het hoogste Engelse trainersdiploma. Dit wordt door de KNVB echter niet erkend. Wel mag de heer Hughes als hulp-trainer blijven opereren. Wil hij echter als volledig trainer in dienst van Alkmaar komen dan is hfl genoodzaakt het Nederlandse A-diploma te bemachtigen. De KNVB heeft Alkmaar, als zalfje op de wonde, ook nog laten weten dat in dien Hughes erin zou slagen, Alkmaai naar de ere-divisie te brengen, er met de beoordeling van een examen rekening zal worden gehouden. Advertentie NU MET GRATIS SPELDJEI IIIIHIII! wedstrijd voor amateurs, is maandag een complete zege voor de Nederlandse (Limburgse) ploeg geworden. Op deze laatste dag werden de vierde en vijfde rit gereden. De vierde etappe, een „ge wone" rit over 80 km van Jevigne naar Polleur, leverde een sprintzege op voor de rappe Jo van Seggelen uit Budel- schoot, die een tijd maakte van 2 uur en 16 minuten. Jan Haring eindigde in de zelfde tijd als tiende. Het laatste gedeelte van deze wedstrijd door de heuvelachtige Ardense omge ving, een individuele tijdrit over 15 km, eindigde opnieuw in een Nederlandse zege. De jonge, klasrijke Jan Harings uit Scheulder maakte een tijd van 19 min. 51 sec., 21 sec sneller dan Van Seggelen die eveneens de Belgische coalitie te snel af was. In het eindklassement nemen Harings en Van Seggelen in dezelfde volgorde ook de beide ereplaatsen in. Harings had voor de vijf ritten als win- Bouw van Wijk Wie de spiegel van de Braassemer- ^eer in zuidelijke richting per schip ?°orklieft en het Paddegat invaart, rVgt aan bakboord al gauw uitzicht de Woudwetering. Woubrugge ont- eent er zijn naam aan. In dit rustige £°rp, gelegen in het centrum van het fhidhollandse plassengebied. werd de Qchtbouwer Gerrit van Wijk in 1933 eh zoon rijker: Bouw. ,,Ik woon voor ,'1 achter maar anderhalve meter van 0et water. Bootje varen deed ik dan natuurlijk meteen in het groot. i et pa. Maar al gauw ook zonder ern", vertelt Van Wijk junior. v »lk heb in alle mogelijke schepen ge- Jyen", zegt hij. Als zeiler, voor wie twee jolletjes volkomen aan elkaar zijn, bedoelt hij met „schepen" ,**s wat zeilt en goed van lijn is. „Num- 0 één was een 9-voetsjoI. Daarna volg- n een 12-voets en een Wibo I. Niet de »h e", die we later zijn gaan maken, de Wibo zonder kajuit. En Pam- "ssen. Twee stuks. Die heb ik ook ge- kpfen. Wedstrijd varen heb ik daarna pas 'eerd. Als bemanning bij Jan Bier. Je sip wel, die het nu in de Draken nog VJ?.ds knaD doet. Hij zeilde toen de *'k 18". tv'Toeri ik vond, dat ik het zo langza- jj]®rhaml wel wist, kocht ik een ouwe ,>arp. Er moest ncgal wat aan getim- Oip '"orden, maar hij ging lekker. Maar iL jyer jongens als de Kranen Jaques, je r' en Henk Jan van Staveren Ou "eet wel, Jan van Cor heet-ie op VJ?e Wetering Ben Verhagen, Gerrit en de Guldemonds, om in dat hw hap een beetje te kunnen meeko- üp "as een beter schip toch wel een ^e gewenst. Toen stapte ik in de 210. \v„j ''Rakker". Zo'n Sharpy is een fijn kla* dschip. En een internationale keep j Ik heb er in de Kielerwoche een Eel dehoofdprijs mee gewonnen en in ■n kenden ze me toen ook wel." wedstrijdvaren leverde Bouw an Wijk heel wat moeilijkheden. Niet kfA un.Zf f'.maar de tegen de Vonr'pi'^f •k0?t verbazend veel tijd. sen on wJe m d,e "Rernationale klas- |®.n ?p.h.et voorplan zou willen staan Lie training, en dan nog wel al die da- 5,en. een zeilweek hier en een wed strijd daar. Intussen waren wij op de Werf Vrijheids gaan bouwen. Géén in ternationale klasse, maar hij groeide als de wind. Een mooi schip. Ik kreeg er zo'n zin In, dat ik er een met eigen handen ben gaan bouwen. Dat was de 710". „NatuurlijK ook de „Rakker". Die naam zei me iets. Ik ben in de Vrijheidsklasse tweemaal nationaal kampioen geworden en mijn kast staat vol prijzen en bekers, waarvan de meeste uit mijn Vrijheidstijd, Later werd het de 1000. Een prachtig schip. Ja, en toen stapte ik toch weer over naar de internationale klassen. Ik kreeg een Verbonds-F.D. Jan van Sta veren ook een-deren etaoinshrdluemfw concurrentie was daar natuurlijk zwaar der." ten. Van de vier raoes op de Kaag won Bouw van Wijk er voor zijn ploeg twee. Een van de meest daverende overwin ningen voor het Kaagteam was het ge volg. Dat Van Wijk junior zeilen kan bewees hij bovendien op de eerste dag van dezelfde Kaagweek, toen hij in de eenmanswedstrijd alle andere, ervaren zeilers in de Regenboog, een lesje gaf Bij zwaar weer, John Hofland had er de sporen van in vingers en polsen. Mannenwerk! Welk schip is Bouw van Wijk het liefst? „Mijn ijsschuit", is het prompte niet verwachte antwoord. „IJszeilen is je-van hét." Maar is het toeval of opzet? zijn ijsschuit is geen „Rak ker". Hij noemde hem „Ijsvogel". Mis schien ziet Bouw va,n Wijk het water van de Woudwetering, het Paddegat en de Braassemermeer tóch liever in beweging. Om erop te kunnen zeilen. Met een boot. Want Bouw van Wijk is een zeiler. Van het zuiverste water! Inderdaad bedroeg het verschil 25 me ter voor de finish nog vier meter tussen beide zwemsters. In een prachtige rush overbrugde de Zaanse die afstand. Zij kwam echter juist enkele centimeters te kort voor de gouden medaille. Zondag was zij ook al in de laatste meters ver slagen. in de finale 100 meter rugslag. Toen was het de Francaise Borie die de onervaren Oranjezwemster de overwin ning in de eindfase ontnam. Voor het overige stelde de Nederlandse ploeg teleur, vooral in de teamsporten. Het waterpoloteam kwam, ondanks een betere spelopvatting en een voortduren de meerderheid, niet verder dan BEP WEETELING: weer ontevreden. -- -------- - iycj ue meter vuuuersj ly—I, 3 2, 00, 11) gelijk spel tegen de Japanner Tsurumine de Bulgarije. Hermsen (2), Aalbers en Ouwekerk zorgden voor de goals. In de laatste minuut, toen onze landgenoten een numerieke meerderheid hadden, be landde tot twee maal toe een schot tegen de lat. Het basketbalteamweerde zich tegen het sterke Hongarije zo goed als dat ging, maar moest tenslotte met 56—86 onder- deon. Bij de rust bedroeg het verschil al 15 punten (3823). Voor de meeste pun ten zorgden Eric Jager (13), Eric van Woerkom (11), Jan de Bruin (9). en Jan Tideman (9). In het volleybaltoernooi, waarin onze op papier sterke landgenoten in het her- kansingstoernooi met Tunesië, Joegosla vië en Polen zijn terechtgekomen, ver loor Nederland met 3—1 van Polen (15 —12. 6—15, 14—16, 11—15). Van de zwemploeg werden voorts Ans Hulsebos op de 100 meter vlinderslag en Wieger Mensonides op de 200 meter schoolslag al in de series uitgeschakeld. Op de voorlaatste dag van de zwemwed strijden won Marta Egervary (Honga rije) de 100 meter vlinderslag in 1.11,6, 200 meter schoolslag in 2.33,7 en de ploeg van de Verenigde Staten de 4 x 200 meter vrije slag in 8,10.9 In het schermtoernooi won de floretploeg van Frankrijk goud, Roe menië zilver en West-Duitsland het brons. Illllllllll!lllll(l!lllllllll!llllllllllllll!ll!ll|ll!ill!ll!!l||||||!lll||||!l!l>l!l|||illil||||l! naar 8 uur 49 min., 42 sec. nodig, Van Seggelen deed er 47 sec. langer over. Piet Heijnig uit Rotterdam was de enige Nederlandse vertegenwoordiger in de kopgroep, die de zege in de twee de etappe van de Ronde van Tsjecho- slowakije betwistte. Tot veler verras sing won de Schot Billy Bilsland de sprint met grote overmacht. Heijnig werd tiende. Bilsland had voor de 123 km van Zvolen naar Liptovsky 3 uur, 2 min., 51 sec. nodig. De Limburger Hans Hesen werd 17de (3.04,32), an van der Horst uit Haarlem 24ste (3.04,50), Piet Deenen uit Vlijmen 55ste (3.06,14) en Jan Serpenti uit Alkmaar 56ste (3.08,53). In het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door Bilsland in 7.16.45 is Heijnig de beste Nederlander. Hij is met een achterstand van 1,03 vijfde. Serpenti is 15de (7.24,05), Van der Horst 23sts (7.38,—) en Hesen 26ste (7.29.J8). SALTSJOEBADEN. 24 aug. Titel houder Duddk van Heel is met zijn Flevo jr. 2 het wereldkampioenschap zeilen in de Flying Juniorklasse, dat in Saltsjoebaden. dicht bij Stockholm, wordt gehouden, goed begonnen. Hij won beide races, hoewel in de tweede de Oosten, rijker Helmuth Böhm als eerste finishte Böhm die werd uitgesloten wegens een valse start, tekende echter protest aan zodat de uitslag van de tweede race nog niet definitief is. De resultaten waren: Eerste race: 1 Dudok van Heel (Ned.); 2 Larsson (Sw.); 3 Bijl (Ned.); 4 Lams- velt (Ned.); 6 Gülcher (Ned.): 8 Van Ravesteyn (Ned.); 14 Schipper (Ned.). Tweede race: 1 Dudok van Heel (Ned.); 2 Schimmer (Ned.) 3 Hansson (Zw.); 4 Simons (Ned); 12 Ravesteyn (Ned.); 14 Gülcher (Ned.). Later echter besloten de organisatoren het klassement van de tweede race te laten vervallen, omdat deze race niet re glementair zou zijn verlopen. Onze land genoot Bijl, die in de eerste race als derde was geëindigd, werd gediskwali ficeerd, waardoor alle deelnemers na hem een plaats opschuiven. „Af en toe leek het te gaan, maar hei werk op de werf liet langdurig trainen en uitproberen niet toe. Jammer. Ik zon toen een jaar iang geen wedstrijd meer varen. Zoiets kan ik wei zeggen, maar doen? Het werd de Stern 500. „Rakker", Dat was in 1963. Op de Kaag werd ik er tweede mee. Maar het is geen Sharp en geen F.D. En nu zit ik in een 40- jarige Regenboog. Hoe bestaat het! En we gaan nog goed ook!" Bouw van Wijks ogen glinsterden. Een Regenboog is niet zo maar het eerste het beste schip. En niet zo maar de eerste de beste klasse. Een fors kieljacht is het, met een lengte van acht meter en een grootzeil var. 28 vierkante meter. Er hoort een stormfok bij en een halvewinder Aan kielballast sleept het 745 kilo's mee. De nieuwbouwprijs zou nu eventueel het tienvoudige bedragen van 1916 toen de eerste Regenboog om en nabij duizend gulden kostte. De Regenboog 37 heet nu natuurlijk „Rakker". De Friezen Hoekstra en dr. Van der Zijpp uit Sneek noemden hem indertijd „Jan van Gent." Nu vaart Bouw van Wijk erin met zijn piepjonge bemanning Thijs en Joost Kok uit Leiden. „Wij zijn het enige drietal in deze klasse, dat samen de honderd niet haalt. Er zitten heel wat oude en slimme vossen in Regenbogen" gaat zeiler Van Wijk verder. „Op de Kaag moest ik het zonder mijn normale bemanning doen. Ik kreeg toen Jan Loopuit aan boord. Leen de Wit her kende hem onmiddellijk aan zijn oude petje. We werden viermaal één. En in de teamwedstrijd tegen de Friezen heb- oen we ons partijtje ook best meege- blazen, zou ik zeggen. En als je die kist ziet! Ik moet me er als bouwer eigen lijk voor schamen. Maar dat komt nog wel." De Friezen weten er van mee te pra- J ALKMAAR, 24 aug. Alkmaar krijgt zijn wielerbaan. Maandag is de rijksgoed keuring hiervoor afgekomen. Er zal zo spoedig mogelijk met de bouw van de betonnen baan, die een lengte krijgt van 250 meter en 6 meter breed zal zijn. wor den begonnen, alsmede met het optrek ken van de tribunes en de verdere ac commodatie. De Nederlandse kampioen Jan Wienese heeft alle denkbare kansen. Loting raakt roeiers van Nederland nauwelijks ENTERS: Boelen en Enters, de enige Tokio-gan- gers bij de Nederlanders, zullen in hun serie geen ploegen treffen die in Amster dam tot een finaleplaats kwamen. De on gestuurde Nereus-vier, bestaande uit Kloosterman, Niehee, Stokvis en Dekker, was al even fortuinlijk. Onberekenbaar zijn de kansen die Jan Wienese heeft. Toen vorige week bekend werd dat Iva- nov, drievoudig Olympisch kampioen, wegens ziekte niet aan de wedstrijden op de Wedaubaan zou deelnemen, stond vast dat geen van de zes finalisten van de Olympische Regatta van 1964 zou starten. De wedstrijden van de skiffs worden dan ook volkomen open races. De Nederlandse kampioen zal onder meer strijd moeten leveren met de in Europa volkomen onbekende Amerikaan Bill Maher. De 19-jarige sculler werd dit seizoen internationaal kampioen van Canada en versloeg Don Spero, derde in Amsterdam en zesde in Tokio, in de fina le van Amerikaanse kampioenschappen. Overigens heeft Maher niet de kortste weg naar Duisburg genomen. In de over tuiging dat Europa maar één roeibaan van formaat heeft zette de Amerikaan koers naar Luzem, waar hij verbaasd rondkeek toen de 2200 m lange Rotsee, waar in 1962 de eerste wereldkampioen schappen zijn gehouden, rimpelloos eo verlaten lag. Behulpzame Zwitsers legden de Amerikaanse kampioen uit, dat zijn reisdoel zo'n 500 kilometer noordelijker lag. De Nereus-vier met sturman staat er eveneens niet slecht voor, al zal eerst afgewacht moeten worden welk formaat de Amerikaanse ploeg heeft en waartoe de Polen in staat blijken. Uitgerekend moeilijk zal de Laga-twee met stuurman het krijgen. De Russische en de Poolse ploeg, die in Amsterdam zilver en goud opeisten, zullen daarvoor ongetwijfeld zorgen. Vooral gebrek aan ervaring in de Ratzeburgploeg en daarna de beproef de Adam-methode in Philadelphia met veel sucses is gaan toepassen. Het resultaat van de loting is (ln volgords ar. baan 1 t.e.m. 6): Vier met stuurman, eerste serie: Frankrijk, VS, Nederland, Polen, Noorwegen, Bulgarije. Tweede serie: Oostenrijk, België Zwitserland, West-Duitsland. Joegoslavië. Derde serie: Span je. Italië, Rusland Denemarken, Tsjechoslowa. kUe. Twee zonder stuurman, eerste serie: Tsjecho- slowakije, West-Duitsland, Zweden, Oostenrijk, Denemarken, Rusland. Tweede serie: Italië Nederland. Zwitserland, Frankrijk. Noorwegen. Skiff, eerste serie: West-Duitsland, Hongarije. Zwitserland, België, Bulgarije, Roemenië. Twee de serie: Polen, Groot-Brittannie. Rusland, Frankrijk, Noorwegen. Derde serie: Tsjecho- solwakije, Joegoslavië, VS, Australië. Twee met stuurman, eerste serie: Rusland. Polen, Joegoslavië, Nederland, Spanje. Tweede serie: West-Duitsland, Roemenië, Frankrijk, Tsjechoslowakije. Denemarken. Derde serie: Griekenland, Bulgarije, Italië, Zweden. Vier zonder stuurman, eerste serie: Nederland, Gr.-Brittannië, Zweden. Italië, Frankrijk, Tije- choilowakije. Tweede serie: Rusland, Ooeten- rijk, Hongarije, West-Duitsland, Zwitserland, Joegoslavië. Dubbeltwee, eerste serie: Bulgarije. West- Duitsland. Rusland. Oostenrijk, VS Gr.-Brit- tannlë Tweede serie: Tsjechoslowakije, Roe menië.' België. Italië, Zwitserland. Ne0tVnwrn?ti0nal! WedStrljd.en I31 Va" Rusland. ^oegosbTvië.* hSSSSTSEu Nes en Winter wel eens parten kunnen Frankrijk, Italië, West-Duitsland vs spelen. Heel wat minder gunstig ingedeeld zijn de achten van Amerika en Duitsland. Was het een wonder dat het al bijna kleur loze gelaat van John Carlinn verbleekte toen hij hoorde dat zijn acht van de Ves per Boat Club uit Philadelphia, die in Tokio Olympisch kampioen werd, al in de series de acht van Ratzeburg, tot vorig jaar onverslaanbaar geacht, zal ontmoe ten. De ironie van het lot wil, dat beide boten naast elkaar van start zullen gaan. Karl Adam, de Duitse roeiprofessor die de ploeg van Ratzeburg coacht, keek ai evenmin erg opgewekt. De boot van de Amerikanen is overi gens nog steeds niet in Duisburg aange komen. De reparatie-inrichting in Livor- no, waar de boot na de Europese toernee werd hersteld, liet weten dat de acht ai dagen geleden naar Duisburg is gestuurd. De Duitse douane had maandag echte/ geen enkele mededeling ontvangen dat de boot inderdaad de grenzen van de Bondsrepubliek was gepasseerd. „We va ren in onze eigen boot of we varen niet", was het commentaar van Dietrich Rose, de man die tot 1963 deel uitmaakte van BOELEN: .fortuinlijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7