Commissie Marktonderzoek Produktschap organiseerde bloemen-show in Wenen P Wedstrijden senioren H.F.C. „Haarlem" tracht financiële basis te versterken BRAND OP VOORMALIGE ORANJE De commissarissen blijven in functie Leeuw wil niet meer m kist Verbetering polderwegen Haarl'meer a Rina Lodders op bezoek Dorpshuis Beinsdorp krijgt grond in erfpacht Aéeeda voor Haarlem en omgeviei VAN KU IJ EREN Alphenaar R.K. BOND HARMONIE EN FANFARECORPSEN IN NOORD-HOLLAND BESTAAT 40 JAAR DE KIJKGRIJP SUPERMARKTBEDRIJF Afscheid kapelaan Steverinck te N oor dwijkerhout Koelvitrines Eis reclamebureau Van der Hout niet ingewilligd HAARLEMSE SCHEEPSBOUW CHEF VAN DE MECHANISCHE ADMINISTRATIE mm Ringdijk van Haarlemmermeer wordt beplant EBR. EVERT Maar één functie van Warmondse bestuurders Wieier toernooi in De Ponst eenbeker Plan voor 168 woningen Zwanenburg NSTAJ T.V. „De Boekhorst Bonanza-geding Burgerlijke Stand Haarlem DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1965 PAGINA 2 't Silver Stoepke KRUISWEG 47-49 HAARLEM: In verband met de mechanisering van de administratie zoeken wij voor spoedige indiensttreding een enthousiast en energiek medewerker om te worden opgeleid tot Bij voorkeur ervaring op het gebied van de ponskaartenverwerking. Opleiding: tenminste M.B.A. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen Zeestraat 145, Beverwijk. WA ff RONT HARDING luxe lederwaren r'//J^ reisartikelen TOONAANGEVEND IN DAMESTASSEN DiTcke rookwolken kringelen omhoog uit het Italiaanse pas sagiersschip Angelina Lauro, de voormalige Oranje. Het schip, thans eigendom van de Napolitaanse reder en burge meester Lauro, wordt op een werf in Genua verbouwd. De brand ontstond gisteren door dat een gasfles ontplofte. Een arbeider kwam hierbij om het leven - zes anderen worden nog vermist. Films Cabaret T en toonstellingen Hillegom Noordwijk Noordwijkerhout Leiden Onderzoek naar de verkoop mogelijkheden van snijbloemen in warenhuizen (Van een verslaggever) LISSE, 26 aug. In het kader van een experimenteel onderzoek naar de verkoopmogelijkheden van snijbloemen in warenhuizen is gedurende het afge lopen voorjaar in een groot Weens wa renhuis onder auspiciën van de com missie van marktonderzoek van het Produktschap voor Siergewassen een bloemenstand ingericht, waarvoor van de zjjde van het publiek bijzonder veel belangstelling was. Hoewel het onder zoek ook in eigen land had kunnen wor den verricht, gaf men de voorkeur aan de Oostenrijkse hoofdstad, waar in een van de grootste warenhuizen in febru ari en maart een zogenaamde vljftien- landen-show werd gegeven, waaraan ook Nederland deelnam. Voor het testen van de verkoop werden geen Hollandse snijbloemen gebruikt. Hoewel de folkloristische aankleding van de bloemenstand met specifiek (Advertentie) ZEGELRINGEN. Deze ring en vele andere modellen vindt U in onze uitgebreide collectie gouden Constant Zegelringen Grote Houtstraat 49 't huis met de carillon NOORDWIJKERHOUT. 26 aug. Na het enkele weken geleden gehouden ju- niorentoernooi houdt de Noordwjjker- houtse tennisvereniging „De Boekhorst" thans op de banen van het serr—.iiarie „Leeuwenhorst" aan de Gooweg thans onderlinge wedstrijden voor de senioren. Vorige week zaterdag zijn reeds de eerste wedstrijden gespeeld en als alles normaal kan worden afgewikkeld, zul len aanstaande zondag de finales wor den gespeeld. Gezien het verloop van de verschil lende series, waarin dikwijls zeer zwaar moet worden gestreden om de punten, beloven de finales spannende krachtmetingen te worden. Onder dege nen, die reeds meerdere jaren de ten nissport beoefenen (zowel dames als heren), zijn verschillende zeer goede spelers en speelsters, maar ook bij hen, die in het afgelopen voorjaar voor het eerst een tennisracket ter hand namen, zijn er verscheidene, die al een heel behoorlijke wedstrijd spelen kun nen. Wie de clubkampioenen zullen wor den valt nog niet te voorspellen. NOORDWIJKERHOUT, 26 aug. De bisschop van Rotterdam heeft de kape laan A. A. Steverinck van de St. Jozef parochie alhier benoemd tot kapelaan te Rotterdam. Zijn plaats in de St. Jozefparochie zal worden ingenomen door kapelaan W. H. de Munck van de parochie van O L. Vr. v. Fatima te Den Haag. Hedenavond zal er gelegenheid zijn om van kapelaan Steverinck afscheid te nemen. De jeugd begint daarmee om 7 uur, in het Jeugdhuis aan de Lange- velderweg. Hollandse „attributen" als molens, klompen en klederdrachten de ver koop van bloemen beslist gestimuleerd heeft, bleek uit de reacties van het pu bliek, dat men de mogelijkheid om bloe men te kopen bijzonder op prijs stelde. Ook kwam door middel van een en quête aan het licht, dat het bloemen- verbruik in Wenen nog aanzienlijk zou kunnen worden opgevoerd. Dat zou ook gelden voor menige stad in het eigen land, aldus een rapport van de com missie marktonderzoek, waarin de be vindingen in Wenen zijn vastgelegd. Het experiment in het Weense wa renhuis heeft echter ook aan het licht gebracht, dat er aan de verkoop van bloemen in warenhuizen tal van proble men vastzitten, waarvan de oplossing lang niet altijd eenvoudig is. Een van de grootste moeilijkheden is het gebrek aan deskundig personeel. Niet alleen het behandelen en verkopen van snij bloemen vereisen deskundigheid, ook het inkopen. De in het algemeen vrij hoge temperaturen in warenhuizen zor gen voor een andere moeilijkheid. Wel licht zouden koelvitrines een uitkomst zijn. De aanschaf hiervan vergt echter grote investeringen. Ook het interne transport in het warenhuis is een be langrijk punt, dat de aandacht verdient. De commissie marktonderzoek denkt aan een tweede onderzoekprogramma UTRECHT, 25 aug. De president van de rechtbank alhier mr. J. J. Plug- ge heeft vanmiddag in het kort geding, dat het reclamebureau Van der Hout namens Albert Heljn aanhangig had ge maakt tegen het Nederlands Sperwer- verbond, wegens het verspreiden van een bouwpakket van de Ponderosa Farm, bekend uit de Bonanza-televisie- film, de eis tot het stopzetten van de actie niet ingewilligd. Het reclamebu reau werd veroordeeld in de kosten van het geding tot een bedrag van 160. De president was het met de redene ring van het Reclamebureau Van der Hout, waarvoor mr. W. Ntje het pleit had gevoerd, niet eens. dat gedaagde inbreuk gemaakt zou hebben op het recht ten aanzien van het gebruik van de naam Bonanza. Overwogen werd daarbij, dat het niet aan Albert Heljn te danken is, dat de naam Bonanza in Nederland bekend is geworden. Naar het oordeel van mr. Plugge is er geen sprake van een onrechtmatige hande ling en kan niet gezegd worden, dat de zorgvuldigheid in het maatschappelijk verkeer niet in acht is genomen. De raadsman van de Nationale Broadcasting Company (NBC) uit New York en het reclamebureau Van der Hout uit Utrecht zullen bij het gerechts hof in Amsterdam appèl aantekenen tegen het vonnis van de Utrechtse rechtbank-president. De raadsman van de Nationale Broad casting Company (NBC) uit New York en het reclamebureau Van der Hout uit Utrecht zullen bij het gerechtshof in Amsterdam appèl aantekenen tegen het vonnis van de Utrechtse rechtbank-pre sident. (Advertentie) Boeken voor Avondonderwijs GEN. CRON1ÉSTRAAT 99 TELEF. 50583 in een nader aan te wijzen stad binnen of buiten de grenzen. Hierbij zouden dan diverse warenhuizen moeten worden betrokken. In deze warenhuizen zouden dan op experimentele basis gedurende een bepaalde periode bloemen kunnen worden verkocht via een bloemenstand met koelvitrines en tegelijkertijd vol doende opslagruimte, zodat men de bloe men bij aankomst in het warenhuis di rect naar de bloemenstand kan bren gen Bij een dergelijk onderzoek zou tevens het organiseren van de bloemen- leveranties via een centraal distributie centrum op zijn merites kunnen wor den onderzocht. (Advert entte) PURMEREND, 26 aug. Het be stuur van de r.k. bond van harmonie en fanfare corpsen in Noordholland, aangesloten bij de r.k. federatie van Diocesane muziekbonden in Nederland viert zondag 12 september zijn veertig jarig bestaan. De Noordhollandse bond is de oudste bond in de r.k. federatie en is opgericht te Hoorn, waar negen verenigingen de gedachte van „Accor- dando" uit Spierdijk vorm gaven. Veel is er door het actieve bestuur, waarvan de heer T. L. M. Lansdaal 38 jaar voorzitter en de heer P. Bot man bijna 40 jaar secretaris is, tot stand gekomen, vooral wat betreft de opleiding van de zo nodige jonge krach ten voor de corpsen. Zeer vooruitstrevend ten opzich te daarvan is geweest de oprichting van het opleidings-instituut voor ama teur-musici in Noordholland. Dit is tot stand gekomen door samenwerking van de vier landelijke federaties. Zondag 12 september is er een plech tige hoogmis om 9.30 in de dekenale kerk te Purmerend op te dragen door de heer J. Mulder, geestelijk adviseur van de bond. Het parochiale zangkoor met knapenkoor zingt de vast gezan gen ui t de „Missa ad Modum Tubae" van Albert de Klerk. Een koperkwar tet van Crescendo uit Purmerend zal deze gezangen begeleiden. Om 13 uur volgt de officiële ontvangst op het stad huis door het gemeentebestuur van Pur merend. 13.30 uur gezamenlijke uitvoe ring op de Kaasmarkt van de mars Close-Üp van C. J. N. Cori. 14 uur mars en drumband-wedstrijden. Juryle den zijn Jac. Reijnhoudt en Hans van Kleef, beiden uit Amersfoort. Van 15 tot 16.45 uur zal het bestuur recipiëren in het verenigingsgebouw. 17.15 uur prijsuitreiking in hotel van Schaik, Koemarkt 12. 18.30 uur diner in het verenigingsgebouw in de Kerk straat. Deze viering is tevens de fees telijke sluiting van de nazomerfeesten die in de week van 6 tot 11 september in Purmerend worden gehouden. HAARLEM, 26 aug. Met het in schakelen van een Amerikaans sales- promotionbureau een Nederlandse pri meur, dat on de achtergrond het nieuwe verjongde bestuur van de voetbalclub H.F.C. „Haarlem" zal adviseren, heeft de eens zo roemruchte voetbalvereni ging de eerste stappen gezet om door middel van commerciële activiteiten de financiële basis te versterken. Hiermee wil het bestuur van de vereniging be reiken, dat het verloren gegane terrein zo spoedig mogelijk wordt teruggewon nen. Om de bezoekers op waardige wijze op de velden van de vereniging te kun nen ontvangen, heeft het bestuur van „Haarlem" gemeend het clubgebouw, dat reeds geruime tijd te klein bleek te zijn, te moeten uitbreiden. Zo zal de to tale oppervlakte twee maal zo groot worden. De bestuurskamer, die pas ge moderniseerd is, blijft behouden. Ver der zal er aan het clubgebouw een dok terskamer komen, waar de spelers ge bruik kunnen maken van de modernste instrumenten om hun conditie op een nog hoger plan te brengen. Dat was on der meer de wens van de nieuwe mas seur, die de vereniging heeft aange trokken, de heer Van der Zwaard jr. Om het sportcomplex compleet te ma ken zal er ook een modern administra tiegebouw op het veld verrijzen. In ver band met de'nieuwe lijn, die het verjong de bestuur aangeeft, heeft men beslo ten een administrateur aan te stellen. Verder zal de gemeente Haarlem, die eigenaresse van de opstallen is, binnenkort een aanvang maken met herstelwerkzaamheden aan de tribu- BEVALLEN van een zoon: 24 aug.: M. van Bakel-van der Giessen, M. G. E. Hogerheijde-de Groot, A. C. Pastor- Geerts, G. J. Th. Turkenburg-Bult. 25 augustus: J. L. Walhout-Kooijman. BEVALLEN van een dochter: 20 aug.: W. G. F. Webber-Hovinga, 23 aug. A. A. M. van de Swaluw-de Ruig, 24 aug.: T. Stroes-Elzinga, 25 aug.: D. H. Kui per-Hartsuiker, A. P. Leon-van Heems, J. P. Schrama-Raaphorst. ONDERTROUWD: 25 aug.: W. J. Ser- né en: H. A. H. Frissen, H. A. P. Niggebrugge en: P. van den Brink, J. A. Muijlaert en: O. B .Hommersen, J. A. Spoo'k en: H. M. Gaartman, D. J. de Kooter en: A. M. Meijer, M. IJ. Mulder en: M. van Lelyveld, G. Möh- ring en: E. M. Stevens, U. R. Abidi en: G. Oskam. OVERLEDEN: 23 augustus: J. Roosen, 59j-, Oudeweg, J. Oerlemans, 51 j., Berlagelaan, 24 aug.: H. W. Lamfers, 69 j., Kruisweg, 24 aug.: W. Havik, 76 j„ Rozemarijnsteeg, 24 D. F. Breithor, 88 j„ Hazepaterslaan. GEHUWD: 25 aug.: P. M. Blom en: E. P. M. van der Noort, J. Th. Jenner en: A. M. Rutte, J. Boodj en: E. den Heijer, P. M. J. J. Schoorl en: J. Ch. de Kuijper. HEEMSTEDE Geboren: Koenraad J. M. z.v. R. F. P. M. Scheefhals en C. A. M. Buiten hof; Maria L. Th. dv. R. P. Moorman en T. G. Kortekaas; Wies dv. J. C. Ing- wersen en D. Darlang. Ondertrouwd: J. P. Horstman en M. A. A. Thoolen; P. A. L. Bouwman en E. Hogeveen; N. J. Prins en W. A. M. van Saase; S. U. Ottevangers en M. van Noppen: G. Antonucci en J. T. M. van Loon; R. C. Ronde en W. P. van Smaalen: H. T. Koning en I. B. Groot; J. N. Flink en M. Rovers; C. A. J. Boomgaard en M. A. F. ter Linden; H. van Adelsbergen en H. Fraaij B. Pijnappel en F. de Winter. Getrouwd: J. W. Koelemeijer en J. Asmawie; J. Tromp en M. J. Y. van der Meer; M. E. van Elteren en R. Plantinga; Y. Scheepstra en C. M. van der Zwan. Overleden: H. J. Vester, 60 jr. ROTTERDAM, 25 aug. De com missarissen van de Haarlemsche Scheepsbouw Maatschappij in liquida tie zijn nog steeds in functie, ofschoon in de vandaag gehouden aandeelhou dersvergadering hun ontslag als een der agendapunten aan de orde was ge steld. De controverse, die er tussen hel bestuur en groepen opponerende aan deelhouders bestond over de benoe ming van een enquêtecommissie en over het falen van commissarissen bij hun taak als oproeporgaan van aandeelhou dersbijeenkomsten is vandaag in der minne geschikt. Tussen het bestuur en vier grote aandeelhouders is overeen stemming bereikt over de benoeming van een commissie van onderzoek, die een enquête gaat instellen naar het be leid van commissarissen en liquidateu- ren. Deze commissie en haar bevoegd- LONDEN, 25 aug. (Rtr.) De leeuw Bimbo, die vorige week een transport van Amsterdam naar Londen overleefde, terwijl zijn soortgenote bij aankomst dood in haar vrachtkooi werd gevonden, wilde vandaag niet in de kooi, waarin hij naar Amsterdam zou worden teruggevlogen. De verzorger van het dierenverblijf op het Londense vliegveld heeft een uur lang met vele foefjes vergeefs getracht de leeuw in de kooi te lokken. Hij is als de dood voor kisten, verklaarde de verzorger. De vrachtkooi was tweemaal zo groot als die waarin de leeuw bij het transport van Amsterdam naar Lon den had gezeten. Men zal het beest nu verdoven. - fl§ HOOFDDORP, 26 aug. Burgemees ter en wethouders van Haarlemmer meer stellen de raad voor enige kredie ten beschikbaar te stellen als bijdrage aan de Haarlemmermeerpolder in de kosten van de in 1964 en 1965 uitgevoer de en uit te voeren wegverbeterings- werken. Het totaal aandeel van de ge meente beloopt 588.204,99. Volgens het preadvies draagt de gemeente voor een derde bij in kosten en onderhoud van bepaalde polderwegen. De werkzaamheden betreffen verbre ding en verbetering van gedeelten Hoofdweg, IJweg, Vijfhuizerweg, Ben- nebroekerweg en Aalsmeerderweg. Het aantal te verbeteren kilometers be draagt 32.5. De verbetering van de Hoofdweg-oostzijde tussen Hoofd dorp en de Schipholweg zal zodanig ge schieden, dat na ontgraving tot een diep te van zeventig centimeter een grotere kruinbreedte en bredere bermen wor den verkregen, zodat een fundering van 6.50 meter en een wegdek van zes me ter breed kunnen worden gemaakt en een latere verbreding tot 7.20 meter ze ker uitvoerbaar zal zijn. Dit gedeelte weg komt in het programma voor 1965 nog niet voor. Volgens een eenvoudiger plan voor dit weggedeelte gaat de toe komstige breedte slechts vijf meter be dragen. In de bebouwde kom wordt echter wel een breedte van 7.50 meter aangehouden. HOOFDDORP, 26 aug. Binnen enige jaren, zal de ringdijk van de ge meente Haarlemmermeer een geheel ander aanzien hebben, als de plannen van het polderbestuur worden verwe zenlijkt. Samen met het gemeentebe stuur is een groots plan opgezet om niet alleen het wegdek van de dijk te verfraaien, maar er ook meer beplan ting aan te brengen. De cultuur technische dienst, heeft reeds toegezegd dat een behoorlijke sub sidie wordt verstrekt. De beplanting wordt uitgevoerd door Staatsbosbeheer, die vervolgens twee jaar lang voor het onderhoud zal zorgen. Daarna gaat het over naar de gemeente. Vooral het polderbestuur wil bevor deren dat de dijk een geheel ander en beter aanzien krijgt door middel van boomgroepen en andere beplanting. Er wordt naar gestreefd hier en daar langs de dijk een rustieke bebouwing te creëe- ren, welke geheel bij de omgeving zal ziin aangepast. Het subsidieplan van Staatsbosbeheer is in Haarlemmermeer, zowel bij ge meente als polder, dan ook - in goede aarde gevallen. Vooral het polderbe stuur, met als dijkgraaf B, K. Buurman, stelt alles in het werk de ringdijk een betere aanblik te geven. Dit kan men thans constateren. Op verscheidene plaatsen is het wegdek verbeterd, ter wijl op andere gedeelten van de dijk het werk in volle gang is. Het gemeentebestuur blijft niet ach ter, want hier zorgt men er voor dat langs de dijk parkeerhavens komen en nabij dorpskernen trottoirs worden aan gelegd. heden zullen in onderling overleg wor den bepaald door alle betrokken par tijen: de commissarissen, de liquida- teuren en de opponerende aandeel- houdersgroepen. De belangrijkste op positiegroepen waren die van de ex- directeur, de heer B. M. Vlielander Hein (107 aandelen) en een aantal klei ne aandeelhouders (tezamen 78 aan delen), die hun oelangen ln handen hadden gelegd van de heer W. C. Posthumus Meyjes. In totaal staan 420 aandelen HSM uit. Indien in on derling overleg geen overeenstem ming kan worden bereikt over de be noeming van een commissie van onder zoek, zal een speciaal hiervoor bijeen te roepen aandeelhoudersvergadering hierover alsnog moeten beslissen. De voorzitter, de heer H. P. V. Gle- rum, meende dat het ontslag van com missarissen niet langer noodzakelijk was, toen over het voornaamste strijd punt, de benoeming van een commis sie van onderzoek, overeenstemming was bereikt. „Commissarissen hebben tot nu toe niets misdreven", zo ver klaarde hij, „en beleidsfouten zijn nog niet aangetoond". Nu er op alle pun ten overeenstemming is bereikt, zag hij niet in waarom commissarissen nog moeten worden ontslagen. Mr. J. Brenkman, advocaat optre dend namens de heer Vlielander Hein, die voorheen sterk op dit ontslag had aangedrongen, zag toen ook geen rede nen meer om commissarissen te ont slaan of te schorsen, „nu u beterschap hebt beloofd". De heer Posthumus Mey jes verklaarde nooit voor het ontslag te zijn geweest, „want we weten nog niets over het bestuursbeleid. Daarvoor moeten we het rapport van de enquête commissie afwachten". In de hierop volgende stemming werd het ontslag dan ook afgewezen met 130 stemmen tegen 109 onthoudingen. Vervolgens werd met algemene stem men een motie aangenomen van Ce heer Posthumus Meyjes, waarin stond dat de commissie in jezameiijk overleg zal worden benoemd Het bestuur «.al loyaal aan de totstandkoming van een capabele en objectieve commissie van onderzoek zijn medewerking geven, al dus de heer Glerum. „Wij hebben *r nu wel genoeg van, de zaak nog langer t traineren. Wij branden van verlangen naar een commissie van onderzoek om ons beleid te verdedigen, want we me nen nog steeds dat we het goed hebben gedaan en we hebben niets te ver bergen," zo verklaarde hij verder Mr. Brenkman verweet Prof dr. D C. Renooy (directeur A.B.N.) Ie aan deelhouders in de liquidatievergadering van begin 1964 tot liquidatie te nebben doen besluiten door een iquidatie-uit- kering van 100 procent in apt i/ooruit- zicht te stellen. Van bestuurszijde werd gezegd: „De oppositie weet nc steeds niet goed wat ze nu eigenliik wil. De aandeelhoudersvergadering is 't meest ongeschikte orgaan om een en quête-commissie te benoemen en het be wijs van deze stelling wordt vandaag weer eens geleverd". De vergadering ging tenslotte in een milde stemming uiteen. (Advertentie) Dealei voor Haarlem en Urn-c r eker WagenweE 'IM Haarlem lei I273H WARMOND, 26 augustus, I» cen door de winkerliersverenig'ng va" Warmond gehouden bijeenkomst bieeK dat verscheidene leden het niet juist vonden dat de voorzitter en de secreta ris respectievelijk de heer J. MenticK en de heer M. de Vroomen ook een be stuursfunctie hadden aanvaard bij de middenstandsvereniging. Het was vol gens deze leden zeer moeilijk zo niet on mogelijk beide functies te combineren omdat de belangen van deze beide ver enigingen niet altjjd parallel lopen. De heer J. Mentinck deelde mee dat deze aangelegenheid ook' een oa°e.L' werp van bespreking had uitgemaakt in het bestuur. Men was tot de conclusie gekomen dat het inderdaad juist was als zij slechts één bestuursfunctie ver vullen zodat zij besloten hadden als be stuurslid van de middenstandsverenigjb» ontslag te nemen. In verband met voorstel van B. en W. aan de raad over te gaan tot gedeeltelijke afsluit»® van de Dorpsstraat voor alle rÜ-v®*I keer, is aan het college verzocht bestuur van de vereniging in de gef~" genheid te stellen om de bezwaren v' gen deze ingrijpende maatregelen ken baar te maken. Hierbij zal het bestuur voor de winkeliers meer aanvaardbare voorstellen doen. DE ZILK, 26 aug. De Lisser Ren; en Toervereniging „De Bollenstreek houdt zaterdagmiddag in De Zilk een groot wielertoernooi voor adspiranten- Daarvoor hebben honderd jonge ren ners ir esehreven. Zij zullen elkaar m vier series over 15 km. bekampen en daarbij gaan de zes best geklasseerde renners van elke serie over naar de fi nale over 20 km. Onder de deelnemers bevinden zich vrijwel alle streekrijders en jongeren uit de contreien van Haar lem en Halfweg. Het startschot voor de eerste serie wordt om twee uur ge lost. Het parcours in De Zilk wordt ge vormd door de Hafkenscheidstraad, Beukenlaan en Primuslaan. Als vere- nigingsprüs is aan dit toernooi de „Da- nen"-beker verbonden. SCHIPHOL, 26 augustus, De nu 23 jaar oude Haarlemse schoonheids koningin Rina Lodders, voormalig houdster van de miss World-titel, is vanochtend met haar jongere broer uit New 3ork op Schiphol aangekomen. Zij brengt een kort bezoek aan haar ouders in Haarlem. Over een dag of vijf zal ze naar Enge land vliegen om zich daar bij haar man te voegen, de zingende en dansende Amerikaanse artiest Chubby Checker. „Ik ga met hem mee op een tournee door Europa", vertelde Rina op Schip hol. „Hij gaat met een Engelse band voorstellingen geven in Spanje, Italië en Duitsland." Of ook Nederland nog in dit reisschema zal worden opgenomen stond niet vast. Rina sprak de berichten tegen de Amerikaanse (en andere) bladen over een aanstaand moederschap. Zondag 29 augustus houdt de Haar lemse voetbalvereniging DIO op het ge meentelijk sportterrein aan de Prins Bernhardlaan het Ponsteenbeker toer nooi, waaraan deelnemen Van Nispen (De Zilk) RK WS (Spanbroek), ASVK (Amsterdam) en DIO. Het programma luidt: elf uur: DIO ASVK, kwart over twaalf: Van Nispen— RK VVS. Om half twee begint de ver liezersfinale, om kwart over drie de Advertentie) HOOFDDORP, 26 aug. Burgemees ter en wethouders van Haarlemmer meer stellen de raad voor een stuk grond in Beinsdorp in erfpacht uit te geven voor het bouwen van een dorps huis. De stichting Dorpshuiswerk Haar lemmermeer-zuid heeft al eerder een subsidie gekregen voor bouw en inrich ting van het dorpshuis. Het voorstel spreekt van een grond oppervlak van 750 m2. De regeling geldt voor 75 jaar tegen een jaarlijkse canon van 900. Aan de raad wordt voorts voorgesteld een perceel grond te verkopen in Zwa nenburg aan de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten voor de bouw van 168 woningen en 39 garages. Het bouw- rijpmaken van de terreinen is in uit voering. De woningen, die in de onge subsidieerde sector worden gebouwd, worden voor de helft bestemd voor de verkoop en voor de andere helft voor de verhuur. De grondprijs is bepaald op 168 maal 9.750 en 39 maal 1.500 is 1.696.500. CINEMA PALACE. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Fantomas, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dag. 2. 7 en 9.15 uur: Limelight, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent Mr. Solo, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dag. 7 en 9.15 uur: Mabuse contra Acontas no. 17, 18 jaar. Dag. 2 uur en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: A. en C. in stof zuigers, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De zwaardvechter van Castilië, 14 jaar. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: Salvo des doods, 14 jaar. STUDIO: Le bonheur, ontraden. Dagelijks 10.30 uur, behalve zondag: Dik Trom en het circus, alle leeftijden. MINERVA: Dagelijks 8.15 uur: Irma Ia Douce, strikt volw. Dagelijks 2.30 en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: Tom and Jerry festival, alle leeftijden. Waagtaveerne, Damstraat: Overdag demon straties oude ambachten 's Avonds na 8 uur: Cobi Schreijer met volksliederenprogram- ma. Vanaf 16 augustus: Optreden van de troubadours Colin Wilkie en Shirley Hart als gasten van Cobi Sohretjer Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken Zaterdagavond geopend van 20.30- uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Cruquius Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 - 12.30 en 1.30-5 uur. Zondags van 1-5 uur. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B.. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur. Linnaeushof. Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t/m oktober). In 't Goede Uur. Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom Dag. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencablnet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, dag. van 1 tot 5 uur en zo van 1 tot 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 - 12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg, 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 - 17 uur. Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels Da. 10-8 uur: di. gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur Artificia Binnenweg 95: Tentoonstelling van gouaches van Kees Hak en beeldhouw werken van Liesbeth Sayers Geopend Dag. FILMS: CITY-THEATER. Do. en vrij. 8 uur, zater dag 9.15 uur, zo. dinsdag en wo. 8 uur: Blanke Venus in het oerwoud, 14 jaar. Za. 7 uur, zo.-midd. 2.30 en 5 uur: Kluchtig en luchtig, alle leeftijden. FILMS: ROYAL-THEATER. Do. 8 uur. vrij. en za. 7.30 uur: Een teveel in bed, 18 jaar. Vrij. en za. 10 uur: Meisjes die zich ver kopen, 18 jaar. Zo. 3 en 8 uur en ma. 8 uur: Die Lustige Witwe, alle leeftijden, bahn, 18 jaar. Dinsdag en wo. 8 uur: Politiepost Reeper- LXDO-THEATER. Do. 8 uur: Katja, 14 jaar. Vrij. en za. 8 uur: De duivelse Dr. Mabuse, 18 jaar. Zo.-midd. 3 uur: Wat Italië, alle leeftijden, spiel, 18 jaar. Zo. en ma. 8 uur: Das Dinsdag en wo. 8 uur: 14 jaar. FILMS: Vrij. za. en zo. 8 uur: Tarzan's verban ning, 14 jaar. Zo.-midd. 2.45 uur: De dwaze recruut, a.l. doet papa in Grosse Liebes- De witte spin, FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, T en 9.15 uur: Jerry, de schrik van hét bataljon, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Niemand ontkomt zijn noodlot, 18 jaar LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Vreemde bedgezellen, alle leeftijden. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: O bandiet van Oklahoma, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Lieve, lieve John, volw. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Univisie '65" Beeld van het da gelijkse werk van de Leidse Universiteit. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tentoonstelling van de resultaten van u* fotowedstrijd van de universiteit te Leiden. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. „Tijds beeld '65" Openluchttentoonstelling vaf hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst- Geopend van 10.00-21.00 uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28: „Opgravingen in bijbelse grond". september).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2