Klein Johnson ziet kans op vrede in Vietnam Bij politie staan vele honderden rijwielen op eigenaars te wachten c Drinkwater blijft schaars Inbraak in rubberfabriek: buit f1450,— IJMUIDENSE JONGENS BIJ VECHTPARTIJ IN HAARLEM AFGETUIGD EEN JAAR GEËIST stak Italiaan Beverwijker Raadsman: wonderlijk van vergissingen neer pel Haarlemmermeer installeert nieuwe vinding bij De Lijnden Vernuftige krooshapper houdt polder water rein 1 Primeur voor Hollanden Vakantief eesten Haarlem I Middenberm bij Renswoude in 1966 beveiligd Internationale autoraces in Zandvoort X Joy-riding komt veel voor Jaarverslag Celstraf voor tivee Amsterdammers Twee deelnemers delen hoofdprijs Gecompliceerde autobotsing Vrijdag 27 aug. beschermt uw kind tegen het weer en tegen het verkeer van hel n ieu v\u Plaats van ongeluk Hi Belangstelling Sporttoto DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1965 - O met Lomswrgensaan de Start' beiden Haveloze karretjes, die nauwe.Jks meer fietsen te noemen zijn, ont sieren het straatbeeld in Haarlem. De nieuwe kroosrekreinigings- installatie bij het gemaal De Lijn den is in aanbouw. De nieuwe betonnen brug vervangt het smalle de brug verrijst straks de instal- de brug verreijst straks de instal latie, die snel en effectief het hin derlijke kroos uit de Hoofdvaart verwijdert. Tot nog toe moesten werknemers van de polder het kroos met de hand uit het water halen. Slechts af en toe kregen zij hulp van een mechanische kroos happer. Op de achtergrond het gemaal De Lijnden. EEN BUS VAN DE N.Z.H. IS DE VEILIGSTE WEG TUSSEN HUIS EN SCHOOL. VOORDELIGE TARIEVEN VOOR SCHOLIEREN: WEEKKAARTEN (EEN RETOUR PER DAG) f 1,55 MAANDABONNEMENT (ONBEPERKT GELDIG OP WERKDAGEN) f 8,5» NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ N.V. Oud-minister Lieftinck is een eer baar en integer man. Ook minister Den Uyl is een eerbaar en integer man. Om tot die conclusie te komen moest eerst prof. Lieftinck een duur en boos telegram sturen uit New York, waar hij een der directeuren van de wereldbank is, om uiting te geven aan zijn ongenoegen over en kele uitlatingen' van minister Den Uyl. Daarna moest premier Cals de oud-minister de handelingen van de Tweede Kamer doen toekomen en ten slotte pakte de boze heer Lieftinck het vliegtuig naar Nederland om de zaak „uit te praten". Dat is dan nu gebeurd. Grote mannen moeten toch ook eens laten zien dat zij ook klein kunnen zijn. IIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIII1IIIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII WASHINGTON, 26 aug. (AFP, UPI) President Johnson heeft op zijn pers conferentie van gisteren ingehaakt op de berichten van deze week, afkomstig van Amerikaanse functionarissen, dat een keerpunt in de oorlog in Zuid-Viet nam wellicht op komst is. De commu nisten zouden enige bereidheid hebben getoond aan de conferentietafel plaats te nemen, zulks onder druk van de voor hen ongunstiger wordende mili taire omstandigheden. .Het is de Vieteong en Noord-Vietnam niet gelukt tijdens het thans aflopende regenseizoen een beslissende overwin ning te behalen. De recente Amerikaan se overwinningen (Tsjoe Lai) en de grote vernielingen, die week in, week mt worden aangericht door de Ameri kaanse bombardementen in Noord-Viet- 6en, dat het wenselijk is zich niet lan- zaam maar zeker tot het besef te bren- ger te verzetten tegen vdsrehn-adnroee fer te verzetten tegen vredesonderhan- ijngen. nam bombardementen op Noord-Viet- gen beantwoorden aan de verwachtin- bedo ve' Johnson gisteren. Omdat de vanaf van deze bombardementen Vietn t begin is geweest de Noord- de vrmezen te dwingen hun hulp aan n® "ictcong te staken en hen aan de fvrvrStïLfntietafel te brengen, kan deze lng van de Amerikaanse presi dent geen andere betekenis hebben dan dat de kans om door onderhandelingen tot een oplossing te komen groter zijn geworden. RENSWOUDE, 26 aug. Het vol- *end jaar zal er een middenberm-be veiliging zijn aangebracht op het stuk autosnelweg Utrecht-Arnhem, waar dinsdag zeven mensen omkwamen bij ®en verschrikkelijk verkeersongeluk. Juist als enkele jaren geleden dook on- aer Renswoude een auto door de onbe veiligde middenberm. Toen kostte het ongeluk vier mensenlevens. „Het is triest toeval, dat de mid denberm daar nog ontbrak," zegt men bij Rijkswaterstaat. Van het 148 kilometer lange traject is 85 kilome ter beveiligd. De rest komt dit jaar en het volgend jaar aan de beurt. Enkele honderden meters voorbij de plek van het ongeluk staat de mid denberm er al.Overigens is het we) zeker, dat de gevolgen van deze ver- keersramp een veel beperkter omvang zouden hebben gehad, indien er ter plaatse een middenberm-beveiliging aanwezig was geweest. Dit stuk weg onder ,de rook van Renswoude is al jarenlang berucht. In 1963 heeft de oud-hoofdingenieur van Rijkswaterstaat, ir. H. B. Bakker, al °P de mogelijkheid gewezen, dat een optisch hiaat de weggebruiker hier par ten speelt. Wie komt uit de richting Utrecht vindt bij het viaduct Rode Haan een bocht naar links, die in het mid den van het viaduct eindigt. De weg taat op. datzelfde punt ook iets naar eneden, zodat de illusie kan worden gewekt, dat de weg doorloopt. Naar aan leiding van de publikaties van ir. Bak ker in het blad „Wegen" (juli-nummer 1963) zijn onderzoekingen gedaan. Het staat overigens niet vast, of dit moge- A)ke optische bedrog een rol heeft ge speeld bij de verkeersramp van dins dag. ZANDVOORT, 25 aug. Aan de in- eriiatifmale autoraces die zondag op circuit van Zandvoort worden ge- De xn nertlen ruim 130 coureurs deel. 1 /Nederlandse autorensportvereniging a' dan vijf autoraces rijden. Van de l" jdfijvingen zijn er 70 uit het buiten- and afkomstig. In de internationale for- mtile drie-race, waaraan 24 wagens oeelnemen, maakt de nieuwe Brab- nam-DAF-renwagen met Varioma- uc-aandrijving zijn debuut. De Neder- nctse coureur Rob Slotemaker zal de Wagen rijden. wedstrijdprogramma dat om half moi'v bestaat uit vijf races, na- SxiS twee races voor toerwagens, de rvInUin driewedstrijd, een race voor aa lurismo-wagens en een wedstrijd Yf'Je formule en formule Veewa- mnil' c be'de toerwagenraces, de for- ypA drie wedstrijd en de vrije formule de naam worden gereden onder genraces Zandvo°rt-trophy. De toerwa- toer^«^Ll en -mee voor het Europees t2afrpfnschaP' In de inter- de NederlaSaie drierace komen ook nlo HilrtihroeSS Hans Maasland en To- Stationsplein is vergaarbak van oude en nieuwe fietsen a HAARLEM, 25 aug. Iedere week verdwijnen er in Haarlem tientallen fietsen spoorloos. Iedere week ook wor den er ongeveer evenveel karretjes on beheerd op straat aangetroffen. Cen trum van dit fietsje-wisselen is het Sta tionsplein. Al jaren ".ang wordt de over zijde van het station ontsierd door een lange rij, meest wrakkerige vehikels. Zelfs de politie geeft de eigenaars van verloren geraakte fietsen de raad: „Gaat u maar eens op het Stations plein kijken, u hebt kans dat hij daar staat". En in veel gevallen vinden ze daar tussen het oud roest inderdaad hun ei- gedom, keurig op slot. De heer P. Huis man van de Haarlemse recherche heeft zo al heel wat mensen hun verloren ge waande fiets terug bezorgd. „Het be treft hier dan meestal joy-riding op de fiets. Lieden, die nog niet de laatste bus of trein willen halen, ontfermen zich over de eerste de beste fiets die op hun pad komt. Op de plaats van be stemming gekomen zetten ze hem daar weer keurig op slot neer." Zo kan het gebeuren dat zo'n fiets daar maanden lang blijft staan in weer en wind. Net zo lang tot het karretje in zo'n vervallen staat komt te verke ren dat het de naam van fiets niet meer verdient. Een dergelijk wit uitgeslagen en doorgeroest wrak wordt dan door de politie opgehaald en naar het hoofdbu reau in de Smedestraat gebracht. Ook daar nog blijft een fiets nog minstens vier maanden onder controle. Immers, zolang een fiets op slot aan de openba re weg wordt achter gelaten valt er formeel niet veel tegen te doen. „Het lijkt wel of men tegenwoordig geen belangstelling meer 'kan opbren gen voor zijn verloren fiets", zegt de heer Huisman. En om zijn bewering te staven toont hij enkele honderden fiet sen en bromfietsen die in de stalling achter het bureau en in het schip van de oude kerk aan de Jansstraat staan opgeslagen. Daaronder bevinden zich splinternieuwe fietsen, die menigeen voor zjjn eigen tweewieler zou willen ruilen. En al die honderden bromfiet sen kinderfietsen en gewone rijwielen verdwijnen iedere vier maanden naar de schroothoop. Alleen de nieuwe exem plaren worden nog wat langer in bewa ring gehouden. „Als de mensen uit eigen beweging niet naar hun verloren rijwielen ko men informeren dan trachten wij zelf HAARLEM, aug. In het jaar verslag 1964 van het PWN wordt nog maals de nadruk gelegd op de spaar zame aanwezigheid van water van goe de kwaliteit als grondstof voor drink water in Nederland en in het bijzonder in het westen van het land. Steeds stij gend is de vraag naar zoet water voor huishoudelijk en industrieel gebruik. Er zjjn waarborgen nodig om het grond en oppervlaktewater te beschermen te gen bezoedeling onder meer door olie- en gasboringen. In het verslagjaar nam de waterop brengst toe met ruim één miljoen tot 12.699.000. Door kostenstijging trad een exploitatietekort op van 1.084.000 tegen 449.000 in 1963. Reserves dekken het tekort. Het in eigen gebied afgeleverde water bedroeg 42.310.759 m3 tegen 39.840.916 m3 in 1963. Het verslag vermeldt verder, dat in totaal 20.159.000 m3 rivierwater werd geïnfiltreerd en dat aan het eind van 1964 nog maar 291 percelen nog niet waren aangesloten. In het hoofdstuk re creatie staat, dat 215.016 dagkaarten voor het Noordhollands Duinreservaat wer den verkocht. Het aantal mankampda gen in het kamp Bakkum bedroeg 523.054 en in Castricum 128.658. Op het kam peerterrein Castricum werden 1.562 bui tenlandse kampeerders van veertien na tionaliteiten gesignaleerd. de eigenaars op te sporen", vertelde de heer Huisman. „Wij geven frame nummers aan de rjjwielfabrieken door, waardoor die kunnen nagaan aan welke handelaar de met die num mers corresponderende fietsen zijn geleverd. Zijn we er eenmaal achter aan wie zo'n fiets toebehoort dan ge beurt het nog wel eens dat we te ho ren krijgen: „Ik heb er echt geen tijd voor, komt u hem maar bij mij thuis brengen!" De nieuwe rijwielen die na veel na speuringen nog niet kunnen worden te rugbezorgd worden aan de hoogst bie dende rijwielhandelaar verkocht. „We doen nooit zaken met particulieren." De rest, meestal gereduceerd tot een roestige hoop schroot, wordt als oud ijzer verkocht. Opbrengst twee cent per kilo. Onbeheerd aangetroffen fietsen mogen nooit voor eigen behoef te worden aangewend." Staat zo ie mand er op de gevonden fiets zelf in bewaring te nemen, dan laten we dat toe. Hij mag er echter nimmer een me ter zelf op rijden. Doet hij dat toch dan is hp strafbaar. Sommige fietsenhandelaren hebben er een handje van om de inruilfietsen, die ze bij de verkoop van een nieuw exemplaar hebben geaccepteerd, zo maar langs de weg te zetten om er van af te wezen. Voor particulieren bestaat er de mogelijkheid om dergelijke oude fietsen gratis door de gemeentereini gingsdienst te laten ophalen. HAARLEM, 26 aug. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebro ken in een rubberfabriek in Haarlem- Zuid. De dader heeft hierbij 1.450 buitgemaakt. Hij had kennelijk alleen belangstelling voor bankbiljetten, want het eveneens aanwezige kleingeld liet hij liggen. Bij het politie-onderzoek is niet ge bleken hoe de d'ief zich toegang tot de fabriek heeft verschaft. Binnen werd een stalen bureau geforceerd. Hierin bevond zich een geldkistje dat werd opengebroken. De eigenaar trof de vol gende morgen alleen maar kleingeld aan. Dan is bjj de politie aangifte ge daan van diefstal van een personen wagen ter waarde van achtduizend gul den. De auto stond gepai'keerd aan de Verspronckweg. HAARLEM, 26 aug. „Dat hij een opmerking tegen jullie plaatste en dal hij daardoor de hele ruzie lossloeg, is zijn eigen schuld met dat soort jon gelui moet je je nu eenmaal niet inla ten maar dat jullie je tegenstanders zo afgerost hebben, zelfs nog toen ze op straat lagen, dat is ongehoord." aldu de Haarlemse olitierechter die tijdens de zitting van gisteren twee Amster damse vechtersbazen, de i9-.ïarige gra nietbewerker J. V. en de even oude metselaar J. E. tegenover zich in het verdachtenbankje kreeg. De jongelui werd toebrengen van ernstig .ichame- HAARLEM, 26 augustus, Een 41- jarige Italiaanse arbeider uit Beverwijk heeft vanmorgen in de zitting van de Haarlemse rechtbank een gevangenis straf van een jaar met aftrek van het voorarrest tegen zich horen eisen omdat hij op twintig juni van dit jaar een man een tien centimeter diepe mes steek in de onderbuik had toegebracht. De Italiaanse lasser was op die avond na een gezellig samenzijn met zijn land genoten op weg naar huis toen hij in de Baanstraat in Beverwijk plotseling een deur achter hem hoorde opengaan. Er verscheen een man in de opening die „ik roep de politie" tegen hem riep. De Italiaan begreep niet wat er van hem verlangd werd en liep door. Een eind verder werd hij «eer, naar zijn zeggen door de vreemde aangesproken en weer «'erd hij met de politie be dreigd. De Italiaan voelde zich/onzeker en toen de man dicht naar hem toe kwam stak hij hem onverhoeds met een nies in de onderbuik. Hij zei zich des te meer bedreigd te hebben gevoeld omdat er in de buurt ook nog een ande re man stond toe te kijken. Als getuige was in de zitting ook het slachtoffer zelf verschenen. Hij vertel de de rechtbank dat hij op de bewuste .'-.t-B HOOFDDORP, 26 aug. Het be stuur van de Haarlemmermeerpolder houdt zich de laatste tijd intensief be zig met de bouw van een kroosrekrei- nigiiigsinstallatie, waarmee in de rand stad Holland tevens een technische pri meur wordt geïntroduceerd. De instal latie met de lange naam is momen teel in aanbouw bij het gemaal De lijn den, dat samen met zijn collega De Leeghwater bij de Kaag het water in de polder op peil houdt. De Kroosrek- réinigingsinstallatie dient om het water te zuiveren van het hinderlijke kroos, vlak voordat het via het gemaal de polder verlaat. De N.V. Landustrie te Sneek is belast met de uitvoering van het karwei, waarmee een bedrag van omstreeks f 150.000 is gemoeid. Tot nog. toe gaat het verwijderen van kroos uit de Hoofdvaart bij het gemaal De Lijnden vrij primitief. Vlak voor het gemaal ligt een smalle hou ten brug, die wordt vervangen door een bredere brug in betonuitvoering. Dicht naast elkaar geplaatste houten stijlen hadden tot taak het kroos tegen te hou den. Van de brug af moesten werkne mers van de polder met behulp van grote krooshaken de groene massa op vissen en aan de kant van de Hoofd vaart brengen. Af en toe kregen zij as sistentie van krooshappers, een soort draglines, die langs mechanische weg het kroos uit het water verwijderden. Óp deze manier zijn verleden jaar ruim tweeduizend vrachtwagens vol kroos uit de Hoofdvaart gekomen. Het weid een vrij kostbare zaak en boyendien kreeg het polderbestuur te kampen met per soneelstekort. Daarbij kwam nog dat de oude houten brug steeds meer in verval raakte. Er kwam nog een heel belangrijk facet aan de orde en wel de waterverontreiniging die door de nieuwe installatie spoedig tot het verle den gaat behoren. De betonnen brug komt op dezelfde plaats over de Hoofdvaart als de hou ten. In plaats van de houten stijlen worden nu stalen kroosvangers aange bracht. De nieuwe installatie wordt ge bouwd op de brug. Geheel eiekfrisch- voortbewogen gaat een grote bak over een looprail heen en weer om aan de kant zijn lading te lossen. De enorme hopen kroos waren het polderbestuur van Haarlemmermeer al lang een doorn in het oog. Door de verstikkende werking van de kleine wa terplanten wordt de in het water aan wezige zuurstof snel opgebruikt voor de afbraak van de zich eveneens in het water bevindende afvalstoffen, terwijl a derzjjds het herstel van de waterkwa liteit niet mogelijk is, doordat het kroos- dek het water afscheidt van de lucht. Hierdoor ontstaat zuurstofgebrek met als hinderlijke gevolgen vissterfte en bedorven water. Een tweede facet is dat. de pompen van het gemaal geen kroos doorlaten. Aan al deze narigheid zal nu binnenkort een einde komen. De Haarlemmermeerpolder volgt met de kroosrekreinigingsinstallatie het goede voorbeeld van de nieuwe IJsselmeer- polders, die met deze nieuwe technische aanwinst uitstekende resultaten hebben geboekt. avond een Italiaan voor zijn deur had zien scharrelen. Zijn vrouw vertelde hem dat die man geregeld in de buurt gesignaleerd werd. Naar verluidt zou de Italiaan dikwijls contact zoeken met de dochter van zijn vroegere hospita die een eindje verderop woont. ..En om dat de echtgenoot van die buurvrouw die nacht afwezig was, wilde ik haar tegen deze buitenlander beschermen. Ik ben naar buiten gegaan om hem weg te sturen; ging hij niet weg dan zou ik de politie waarschuwen". De man maakte inderdaad dat hij wegkwam maar de getuige, een ambtenaar van de brandweer-inspectie, vertrouwde de zaak nog niet helemaal en zette enkele minuten later een achtervolging in. „Toen ik hem dicht genaderd was. stelde ik hem voor om samen naar de politie te gaan. Het scheen dat de Italiaan ermee akkoord ging. want ik dacht dat hij zijn armen om mij heen wilde slaan. Maar plotseling voelde ik een scherpe pijn in mijn buik, hij had mij met een mes ge stoken De officier, mr. J. Bredius, achtte noodweer niet bewezen. Naar zijn me ning was de opzet tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel wel be wezen. Hij kwam tot de hierboven vermelde eis. De raadsman, mr. Verheul, vond het allemaal maar „een wonderlijk spel van vergissingen". Hij was van me ning dat zijn cliënt zich wel degelijk op noodweer kon beroepen. „Het zal je maar gebeuren dat je 's avonds laat door iemand wordt achtervolgd die je van alles toeroept, maar waarvan je alleen maar het woord „politie ver staat". De raadsman bepleitte een kor tere detentie. Uitspraak 9 september. DEN HAAG, 25 aug. Van de 538.044 deelnemers aan de sporttoto, die een bedrag van 749.699,40 gulden inlegden, meldden zich twee gegadig den voor de eerste prijs (136.070 gul den). Zjj ontvangen elk een brutobe- drag van 68.035 gulden. Voor de tweede prijs was het aantal gegadigden gro ter: niet minder dan 50 winnaars moe ten het bedrag van 74.220 gulden delen, hetgeen hun ieder bruto 1375 gulden op levert. De 289 winnaars van de derde prijs (groot 37.110 gulden) tenslotte, worden ieder netto .27 gulden rijker. HEEMSTEDE, 26 aug Om ongeveer tien voor een vannacht zijn op de krui sing Zandvoortselaan Leidsevaart twee personenauto's bij een botsing ernstig beschadigd. De personenauto, die op de Zandvoortselaan reed, bestuurd door de 35-jarige L.M. uit Aerdenhout, moest plotseling uitwijken, doordat de wagen, die van de Leidsevaart kwam, hem geen voorrang verleende. Door deze uitwijkmanoeuvre reed de auto tegen een verkeerszuil. Deze brak door en viel op de andere weghelft, zodat een auto uit tegenover gestelde richting tegen de omgevallen verkeerszuil opreed. Hierdoor kreeg de wagen aanzienlijke schade. De auto die op de Zandvoortselaan reed kwam tenslotte tot stilstand tegen een andere verkeerszuil. De wagen, die dit ongeval had veroorzaakt had geen schade. Er waren bij dit ongeval geen gewonden. lijk letsel aan drie IJmuidense vrienden ten laste gelegd. Op de avond van de 6de februari van dit jaar ontmoetten twee van de drie vrienden na een café-bezoek in Haar lem in de Begijnestraat een nogal !uch- tig geklede jongeman. „Jij zal het ook niet warm hebben." merkte een van de twee op, ..voor mij ben ie een idioot". De jongeman, wiens zofnersh rt wijd openfladderde, werd mmiddeilijk onge makkelijk. ried de IJmuidenaar aan zich met zichzelf te bemoeien en nam de gevechtshouding aan. Toen daarop de derde IJmuidenaar zijn vrienden achterop kwam en bij het zien van de moeilijkheden zijn schroevedraaier al vast maar uit de auto pakte, was het mis. De jongeman beloofde de IJmuide- naars dat hij zijn vrienden zou naien. Die kwamen inderdaad. Een dreigend groepje lange oruiken cn zwart leer dragende jongelieden schoot lit een zij straatje en stortte zich op de IJmulee naars. Een van de drie w;st te ontko men. De twee anderen werden afgeran seld. De 22-jarige electromonteur T. S. viel op straat. De vechtersbazen spron gen en zaten bovenop hem, zó dat z:in vriend, de 21-jarige machinist T C., het raadzaam vond hem te ontzetten. Dat lukte niet. Hij werd aan zijn benen ach teruit getrokken, in de maag getrapt en verder bewusteloos aan zijn iot over gelaten. In het -.iekenhuis hoorde hjj dat hij een gescheurde milt opgelopen had. De electromonteur was er nog slechter afgekomen. Met een gekneusde .ug. een hersenschudding en een op veie plaat sen gebroken enke! moest hij zeven maanden op bed blijven. Bovendien zag hii zich voor ƒ4.000 schade geplaatst. „Zij begonnen," beweerde een van de twee voornaamste vechtersbazen in het verdachtenbankje, „zij grepen mij bij mijn kraag en scholden mij uit voor idioot. U begriiDt dat ik mij zoieF ryet laat zeggen. En die schroevedraaier vonden we maar knap gevaarlijk, daar moest die jongen een paar flinke tikken voor hebben." De officier van justitie eiste een maand gevangenisstraf voor beid«- De politierechter, die de aanleiding tot de ruzie een twijfelachtige zaak vond maakte daar twintig dagen gevangenis straf van. Bij een Haarlemse bank werd reeds geruime tijd geld vermist uit dameskle ding. die in de garderobe hing. Het wa ren kleine bedragen, over het algemeen. De politie besloot een zogenaamde die- venval uit te zetten door geld met zil vernitraat te merken, en dat. in een portemonnaie geborgen, in de gai aero be neer te leggen. Toen, nadat ook dat geld verdwenen was. de handen van alle vrouwelijke personeelsleden op zilver- nitraatsporen onderzocht werden viel de 43-jarige werkneemster M schijnbaar door de mand. Haar handen en enkele dubbeltjes in haar portemon naie fluoresceerden duidelijk. De vrouw- ontkende echter voor de politierechter ter. stelligste dat zij de dievegge was. ,.Ik heb alle ellende van verhoren en voorlopige hechtenis kunnen verdragen in de zekerheid dat ik straks als de on schuldige tevoorschijn zou komen," pleitte ze. De officier van justitie vond de aanw-ijzingen te sterk dan dat hij geen acht weken, waarvan twee weken voorw-aardelijk, zou eisen. Ook de ver dediger achtte echter de mogelijkheid dat een ander de diefstallen gepleegd zou hebben waarschijnlijk. De sporen van het zeer sterke zilvernitraat-merk waren op haar handen te licht. Het gek" zal zij in die paar dagen tussen de dief stal en het politieonderzoek misschien in winkels als wisselgeld teruggekregen hebben. Misschien ook is het geld op zettelijk in haar portemonnaie gestopt. De politierechter liet het feit dat na de aanhouding van de werkneemster niet meer gestolen was. de doorslag geven en veroordeelde haar tot een gev ange nisstraf, gelijk aan het voorarrest Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin Burcht ter Cleeff: sluitings dag van het vakantieprogramma. Voor kinderen ouder dan 6 jaar: bezoek aan de Linnaeushof te Bennebroek. Brood en bekertje meebrengen. Vertrek om 9 uur vanaf de tuin. Kosten 50 cent. Voor kinderen onder 7 jaar: spelen en wed strijden op de tuin met prijzen en een traktatie. Speeltuin Don Bosco: filmvoorstelling aanvang 2 uur. Kosten 35 cent. Speeltuin Zaanenoord: feestelijke slui ting van het vakantieprogramma. De gehele dag op de speeltuin. Speeltuin Elba: onder ieiding diverse spelen en filmvoorstelling op de speel tuin. Speeltuin Paradijsjekleutermiddag op de tuin. Voor alle kinderen van 4 tot 10 jaar. Aanvang 2 uur. SANTPOORT, 25 aug. Volgende week vrijdag wordt, min ol meer ter afsluiting van het seizoen, in de Ruïne van Brederode een concert gegeven. In plaats van de Haerlemsche Musykca- mer. die door vakanties niet kon op treden, zal het concert nu worden ver zorgd door The National Brass Band. Het concert begint om 20.15 uur. Kaar ten voor deze uitvoering zijn verkrijg baar aan de ruïne en bij de V.V.V. Vel- sen-IJmuiden in het verkeershuis op het Marktplein te IJmuiden. (Advenen.ie) OUDERS Verkrijgbaar bij onze haltekantoren, Stationsplein en Tempeliersstraat en bij onze agentschappen Muiderslotweg 113 in Haarlem-Noord. Belgiëlaan 55 in Schalkwijk, Bloemendaalseweg 53 in Bloemendaal, Camplaan 1 in Heem stede, alsmede bij Cebuto, Grote Houtstraat 124.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3