Prijzen Indonesië Verolme Buitenlanders Definitief besluit: Blekers Taart wordt gedempt Karakteristiek stukje oud- Heemstede verdwijnt Winkels in Boerhaave- wijk en aan Italiëlaan „Norma" in Haarlem Schilder valt 3è meter .Bezeten van historie Referendaris vult eigen bibliotheek met provinciale archiefstukken aan Milde eis van officier Basten Vader van drie kinderen bedreigt echtgenote na ruzie met broodmes Toch durf ik het nog wel met hem aan Geheim agent mr. Solo: strijd op leven en dood Vakantiefeesten Haarlem van duivenboden nv Dr. Mabuse contra Acontas no. 17 Overige films speciale aanbieding cretonnes kruisstraat 22 Jongen zwaar gewond na botsing Drie gewonden bij aanrijding op Spaarndamseweg Zaterdag 28 aug AGENDA vim het n i e tl vva VAN Lido Luxor Benoemingen bisdom Haarlem VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1965 PAGINA 3 heden geëtaleerd klassieke en moderne vanaf f 2.95 per meter damasten extrazwaar vanaf f 5.95 per meter alleen afd. woningtextiel ged. oude gracht 108-110 meubelshow spaarne 11 's maandags gesloten iiii-ii mlBSÊÊÊmÊÊ De Blekersvaart heeft de laatste jaren herhaaldelijk bezoek gekre gen van een zwanenechtpaar met jongen, die bij hun statige tocht door de vaart altijd veel bekijks trekken. Door de demping van de vaart zal dit schilderachtige toneeltje tot het verleden gaan behoren. 99 99 Binnenhuisarchitectuur Woninginrichting GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 Als Napoleon Solo, de super-spion, weet Robert Vaughn zich uit de gevaarlijke situatie te redden. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Cabaret Minister Den Uyl heeft zich te langen leste gemengd in de dans der Prijzen en de goegemeente met enig aplomb er kond van gedaan, dat hij «et hotel-, café- en restaurant-bedrijf *al bevelen zijn prijzen terug te Plengen tot het peil van oktober vorig laar plus hoogstens vier procent. Wij moeten bekennen, dat wij niet °nder de indruk zijn. Aangenomen im- jners, dat deze prijsstop terecht is, «an komt zij in ieder geval voor het Srootste deel der Nederlandse consu lenten te laat. De vakanties neigen ten einde en wie die in het eigen land neeft doorgebracht, weet nu, dat hij «ehalve slecht weer ook nog te hoge Prijzen heeft gehad. Over de levensmiddelenbranche ver der alleen wat wijze en bezorgde Woorden. Wat er met aardappelen en vlees gebeurd is, wordt toegegeven •naar maatregelen worden ondoenlijk Seacht. Zelfs als dit waar is wat Wij betwijfelen moet deze opmer king tactloos genoemd worden. De handel zal zich haar met dankbaar heid herinneren en er op het juiste ogenblik opnieuw gebruik van maken. Oat is dan jammer voor de consu ment, maar geen handelsbranche kan een dergelijke vrijbrief onbenut laten. Over het feit, dat de minister vlot jes over de prijsverhogingen bij de dienstverlenende overheidsorganen is heen gegleden, behoren wij ons niet °P te winden. Per slot van rekening hestaat er een fikse kans, dat wij per 6 september een prijsstop op gasgei- sers mogen tegemoet zien en vervol gens zijn wij allemaal uitgenodigd heel alleen de strijd aan te binden tegen de niet bindende richtprijzen Van b.v. auto's en televisietoestellen. Dat is theoretisch juist, doch als de minister meent met dit afschuif systeem het prijsindexcijfer in de hand te houden, zal blijken dat hij zich ver gist. Na de vage berichten over een ge- Wapende opstand onder de Papoea's m West-Irian, dringen nu ook geruch- *®n door over soortgelijke moeilijk- "eden op Sumatra. Uit de aard van j deze halve informaties blijkt, dat ^donesië is uitgegroeid tot een staat, °P zÜn zachtst gezegd de vrijhei^ van informatie geen prakti- he betekenis heeft, tiet ljjkt nuttig, dat Nederland zich dat bij het groeiende zakelijke con tact met Indonesië herinnert en niet terugschrikt voor het onvermijdelijke verwijt, dat opstandelingen door Ne derland gesteunde provocateurs zijn. Wij zijn geen provo's. Wij hebben wel de plicht om zelfs met de beschei- denste middelen te bevorderen, dat de „gordel van smaragd" voor al zijn onderdanen bewoonbaar is. De heer Verolme is zo verstandig geweest president Soekarno niet uit te nodigen voor een particulier be- *oek aan Nederland. Kennelijk is hij tot het inzicht gekomen, dat de tijd daarvoor toch minder rijp is dan hij aanvankelijk meende. Daarmee heeft de scheepsbouwer President Soekarno, de Nederlandse regering en zichzelf een pijnlijke si tuatie bespaard. Minister Den Uyl heeft mede na mens enkelen van zijn collega's antwoord gegeven op schriftelijke vra gen met betrekking tot het optreden Van buitenlandse arbeiders in Neder land. Daarbij valt op, dat de bewinds man in deze gevallen „verbreking Van het gezinsverband ondanks de na delen geoorloofd acht, mits hieraan een limiet is gesteld". Hij noemt echter die limiet niet en daarmee verwordt Voor ons deze fraaie en schijnbaar christelijke gedachte tot een phrase. Boe lang, excellentie, staan wij het een man toe zijn ver wonende gezin alleen te laten vooral ter wille van onze economie? De opmerking, dat dit vraagstuk in alle Europese landen Voorkomt, is daarop geen antwoord. (Advertentie) llriviiwwinrnTr HEEMSTEDE, 27 aug. De verga dering van de Heemsteedse gemeente raad heeft gisteravond in het teken ge staan van een tweetal besluiten, die een verandering van het gemeentelijke beeld teweeg zullen brengen. Want na dat de raad eerst had besloten tot af braak van de Belvédère in Groenen- daal, kwam prompt daarop het voor stel aan de orde om een einde te maken aan het bestaan van de eeuwenoude Bleekersvaart. Enkele raadsleden te kenden verzet aan, maar het slot van het Ued was, dat de overgrote meerder heid zijn fiat gaf aan hetgeen B. en W. hadden voorgesteld: dat men de Bleekersvaart dempe. Overeenkomstig de verwachtingen kwam mevr. Cohen-Coster (PvdA) van wie bekend is dat zij het „oude" Heemstede een warm hart toedraagt in het geweer tegen hetgeen over de bestemming van de Blekersvaart ter tafel werd gebracht. In haar plei dooi voor het behoud van de vaart, trok zij 't in twijfel of B. en W. het in hun toelichting bij het raadsvoor stel wel bij het rechte eind hadden. Met name was zij er niet van over tuigd dat de behoefte aan ruimte op de Blekersvaart als gevolg van het een richtingsverkeer op de Binnenweg zo veel groter was geworden. De Blekers vaart is karakteristiek voor Heemstede. Zij wekt herinneringen aan ang ver vlogen tijden toen de blekers aan de boorden van de vaart er hun bleek velden hadden. Het is een plekje van rust en charme, dat bij demping af schuwelijk zal worden, klonk het niet zonder overredingskracht uit de mond van mevr. Cohen-Coster. Zij kreeg de steun in de persoon van de heer Enschedé (Prot. Chr.), die naar voren bracht dat de Blekersvaart ingeval van brand voor de brandweer zeer nuttig kan zijn. Ook in haar functie voor de stofvangwerking'dient men haar niet uit het oog te verliezen, wierp ir. Enschedé op. Tegenover deze meningen liet de heer Zegwaart (KVP) een heel an der geluid horen: „ik sta al jaren op hetzelfde standpunt, dat de Blekers vaart stinkt, vuil is en een verzamel plaats voor ratten. Er is thans voor het verkeer bijna geen doorkomen meer aan. Het is er een chaos en ook het landschappelijk schoon kun nen wij vergeten". Burgemeester Van Rappard wees op het feit dat dem ping van de Blekersvaart een levens kwestie is voor de in concurrentie strijd gewikkelde Heemskerkse mid denstand. De winkels moeten bereik baar zjjn voor het publiek en par keerruimte is daarom een eerste ver- Na een half uur discusseren ging de HAARLEM, 27 augustus, De Boer- haavewijk in Schalkwijk zal nu toch winkels krijgen. B. en W. hebben reeds lang pogingen in het werk gesteld om hun plan tot de bouw van II winkels en 24 woningen gerealiseerd te krijgen. Zij zijn daarin nu geslaagd. Met het bouw bedrijf Joh. Matser te Hilversum heb ben zij overeenstemming kunnen berei ken over de verkoop van de desbetref fende grond, ongeveer 1753 vierkante meter. De huurprijs van de woningen zal bij de ingebruikneming maximaal 165.— per maand mogen bedragen, die van de winkels ƒ60.- per vierkante me ter per jaar. De gemeenteraad wordt nu voorgesteld de grond aan het bouw bedrijf te verkopen voor 180.327,26. Ook het bouwplan aan de Italiëlaan zal verwezenlijkt worden. Daar zullen 10 winkels en 32 woningen gebouwd worden, waartoe een stuk grond van ongeveer 1354 vierk. meter aan Van der Vorm's Aannemingsbedrijf N.V. te Rotterdam verkocht zal worden voor 163.655.17. De huurprijzen zul len hier dezelfde zijn als in het bouw plan van Schalkwijk. kogel tenslotte door de kerk. Met de stemmen van mevr. Cohen, haar frac tiegenoot de heer Verkain en de heer Scheer (WD) tegen, verklaarde de overige raadsleden zich akkoord met het voorstel van B. en W. De demping van de Blekersvaart zal om financiële redenen voorlopig nog niet ten uitvoer worden gebracht. Of de gehele vaart gedempt zal worden is nog niet zeker. Een en ander moet nog in een plan worden uitgewerkt. En de genen die alle oog hebben voor de fraaie populieren aan de vaart, hoeven de hoop op het behoud van deze bomen nog niet te laten varen. Want indien de populieren in het dempingsplan zullen passeren, mogen zjj blijven staan. ZANDVOORT. 27 aug. In de Ko ningstraat is gisteravond omstreeks 9 uur de 15-jarige scholier K.B. uit Zand- voort met zijn fiets tegen een gepar keerd staande vrachtauto opgereden. Met een schedelbasisfractuur moest de jongen worden opgenomen in het Wil- helmina Gasthuis in Amsterdam. Hij had waarschijnlijk tengevolge van de invallende duisternis de vrachtauto niet opgemerkt. HAARLEM, 27 aug. In het pand Grote Houtstraat 134 zal zaterdagmor gen omstreeks 9 uur het Modehuis „Norma" geopend worden. De zaak is het eerste filiaal van het in Amsterdam reeds langer bekende modehuis. Het Haarlemse filiaal bestaat voorlopig uit parterre en een verdieping, waar cliën ten uit Haarlem en omstreken modieuze dameskleding zullen vinden. Het pand kreeg tijdens de verbouw ing uitbreiding naar de Gierstraat, waar eveneens een pand werd aangekocht. Zodat modehuis „Norma" nu kan bo gen op flinke diepe etages en etalages aan voor- en achterzijde van de zaak. De ingang is echter aan de voorzijde. Het interieur van modehuis „Norma" wordt voornamelijk bepaald door de kleur van de palissanderhouten wanden. De vloer kreeg een donkerblauwe be dekking. Langs de wanden aan weers zijden werden de rekken kleding, de spiegels en de paskamers geplaatst. De zaak beschikt over een atelier, waarin twee coupeuzes kleding eventu eel vermaken. In het modehuis kan men terecht voor japonnen, mantels, regen mantels, deux-pieees, mantelcostuums, cocktailjaponnen en het kleinvak zoals blouses, pullovers, vesten, alles in de „iets hogere prijsklasse". De kle ding is gebaseerd op de mode van voor namelijk Zwitserland en Frankrijk. De architect J, van Brugge en de aannemer J. Kroon van Ddest, beiden uit Haarlem die voor de verbouwing verantwoordelijk zijn, hebben ook de pui een ander aanzien gegeven. De ge vel, die onder Monumentenzorg staat, werd in oude stijl opgetrokken als don kerbruine klokgevel. LISSE, 27 augustus, -- Tot wacht meester bij de Rijkspolitie alhier is benoemd H. J. Berrevoets te Zierikzee, zulks met ingang van vandaag als hij te Lisse trouwt met mevrouw G. Moole- HAARLEM, 27 augustus Gister middag omstreeks kwart over vijf zijn op de Spaarndamse weg bij de Zaanen- straat drie personen tengevolge van een aanrijding gewond geraakt. Allen verhuisden naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Een zestigjarige administrateur uit Haarlem fietste op de Spaarndamse weg en sloeg zonder op te letten naar links om de Zaanenstraat in te rijden. Een achter hem rijdende personenwa gen kon hem niet ontwijken. De wielrij der kreeg een hersenschudding, de au tomobilist, een 26-jarige chauffeur uit Haarlem, verwondde zijn rechterbeen en een passagier, een 22-jarige Haar lemse opperman klaagde over een pijn lijk hoofd. De wagen was door de aan rijding omgekanteld. De politie verzoekt eventuele getui gen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 27 aug. Een 29-jarige schilder uit Haarlem is gistermorgen omstreeks kwart voor elf bij werkzaam heden aan een huis in zijn woonplaats van drieëneenhalve meter hoog op de tegels gavallen. De man is met rug klachten opgenomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Hij kwam ten val doordat de ladder, waarop hij zich bevond, uitgleed over door de regen natgeworden glazuurtegels. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van ongeveer duizend gulden. De dader moet zijn binnengekomen via een niet goed afgesloten bovenlicht. Het geld bevond zich in een kistje in een niet gesloten bureaula. Een en ander moet zijn gebeurd in de nacht van woensdag op donderdag. HAARLEM, 27 aug. „U stortte zich met een ware bezetenheid op alles wat maar even met historie te maken had. Die hartstocht is u noodlottig ge worden", aldus de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. E. Schilder, in zijn requisitoir tegen de 65-jarige vroegere referendaris van de Provinciale Griffie van Noord-Holland K.B. in Haarlem. De man, die jaren lang de functie van chef van het ar chief op de Griffie bekleed had, stond terecht wegens verduistering van enke le honderden archiefstukken, waaron der historische boekwerken, schrifturen, prenten en geschiedkundige verhande lingen. Hjj sloeg de verduisterde ar chiefstukken thuis op en completeerde er zijn eigen bibliotheek mee. „Ik nam keer op keer stukken en geschriften mee naar huis voor amb telijke doeleinden. Ik was niet van plan (Advertentie) HAARLEM, 27 aug. - Vier maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar, heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. E. Schilder, geëist tegen de 25- jarige Haarlemmer S.V.C., die op 20 juli van dit jaar zijn vrouw na een hoog lopende ruzie met een broodmes zou hebben bedreigd. Daarvoor had hij de FILMJOURNAAL Na het succes van de James Bond films was niets anders te verwachten dan dat de spionagefilms en masse op de markt zouden verschijnen. Het schijnt een winstgevend zaakje te zijn. Een van die spionagefilms is „Geheim agent mr. Solo" met in de hoofdrol Robert Vaughn, die een zekere ver maardheid schijnt te hebben bij de Amerikaanse televisiekijkers. In deze film is hij de onversaagde geheim agent en held, die een strijd op leven en dood aangaat tegen de met alle moderne machts- en moord- middelen uitgeruste WASP, daarbij geassisteerd door Luciana Paluzai in een rol a la Doris Day van de geluk kig getrouwde huisvrouw, die haar mannetje staat als het om het recht en het nationale belang gaat. Het is allemaal weinig geloofwaardig en ook de scène, waarin held en heldin door de schurk worden bedreigd met een even langzame als gruwzame dood, waaraan ze op het laatste nippertje ontkomen, ontbreekt niet. Maar het ver haal wordt door regisseur Don Meiford met veel vaart verteld en met dat tikje overdrijving en ironie, dat dit soort films toch wel genietbaar maakt. In Lido (Veertien jaar). Toen Gert Fröbe in de rol van inspec teur aan het einde van de film „De dui velse dr. Mabuse" de uitroep slaakte „Dr. Mabuse is niet te doden", kondig de hij daarmee tegelijkertijd aan, dat de bekende Mabuse-serie nog weer een vervolg zou krijgen. Dat is dan met „Dr. Mabuse contra Acontas nr. 7" op spektaculaire wijze waargemaakt. In een film, die met o.a. Peter van Eyck, O.E. Hasse en Leo Genn een sterke in ternationale rolbezetting heeft, tracht de duivelse geleerde zich meester te ma ken van de mensheid door middel van een dodende straal, waarvan het ge heim verborgen ligt in een laborato rium op Malta. Liefhebbers van sensa tie, schiet- en vechtpartijen en een beet je sex volgens het beproefde James Bond-patroon zullen anderhalf uur ge boeid toekijken,hoe de Britse geheime dienst de plannen van de professor tracht te doorkruizen. De film draait in de avonduren in Luxor. (Volwassenen). In de middag voorstellingen: ,,A en C in stofzuigers", een vrolijk geval voor wie nog vakantie heeft. (Alle leeftijden). Cinema Palace heeft „Fantomas" ge prolongeerd, een film, waarin Jean Maris de dubbelrol speelt van een slim me journalist en een mysterieuze gang ster. (Veertien jaar). Charlie Chaplin is present in Frans Hals met zijn beken de film „Limelight", waarm de afge dane clown Calvero een meisje redt, dat zelfmoord wil plegen. (Alle leeftij den). „Goldfinger" in Rembrandt is weer geprolongeerd. Kennelijk ook in Haarlem onweerstaanbaar en onver slaanbaar. (Achttien jaar). Hetzelfde geldt voor Irma La Douce. Ook volgen de week in Minerva. (Strikt volwasse nen). Tot en met zondag in Roxy „De zwaardvechter van Castilië," een ro mantische, soms wrede geschiedenis, die stevig in een Spaanse gloed is ge zet. (Veertien jaar). De overige dagen draait in dit theater „Salvo des doods": drie heldhaftige krijgers, pas terug uit de zoveelste oorlog met vijandige in dianenstammen, zien nog kans op de thuisreis het nodige onrecht te wre ken. (Veertien jaar). Tenslotte: de film „Le Bonheur" in Studio is ontra den. vrouw bij de keel gegrepen en gepro beerd haar te vergassen door drie gas kranen in de keuken open te draaien. Tijdens de bedreiging met het brood mes zou de man hebben geschreeuwd: „Nu ga ik je kapot maken." Zün vrouw, die 21 jaar is en haar vierde kind verwacht, vertelde de recht bank, dat haar man wel eens meer van die driftbuien had, waarbij hij haar met gevaarlijke voorwerpen dreigde. „Toch durf ik het nog wel met hem aan", zei de vrouw vergevingsgezind. De aanleiding tot de ruzie op de bewuste dag vormde een meningsverschil over een financiële aangelegenheid. Het echt paar was zwaar in de schulden geko men door de aankoop van een huis. De raadsman van verdachte, mr. Stomps, wees in zijn pleidooi nog eens met nadruk op de financiële moeilijk heden, die mede het gevolg waren van een slechte verstandhouding van de man met zijn schoonouders. Deze waren in dertijd niet bepaald met het huwelijk van hun dochter op vijftienjarige leeftijd ingenomen. Mr. Stomps acht te een gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest op zijn plaats. De jongeman werd daarop door de rechtbank onmid dellijk in vrijheid gesteld. Over veertien dagen uitspraak. Tien weken gevangenisstraf met aftrek en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid luidde de eis van de officier tegen de 24-jarige barkee per J.P. uit Amsterdam, die in de nacht van 2 op 3 juli onder invloed van sterke drank op de Burgwal in Haarlem een benzinepomp had om vergereden. Na het ongeval, waarbij de pomp in reten gescheurd werd, die over een afstand van veertig me ter door de auto werden meegesleurd, was de jongeman doorgereden. Hij was in gezelschap van een serveer ster, op wie hij met hard rijden in druk had willen maken. Over veer tien dagen uitspraak. Vakantie feesten Haarlem Zaterdag 28 augustus Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin Kindervreugd: feestelijke voorstelling met Mr. Jack. T.g.v. de sluiting van het vakantieprogramma. Om 2 uur en om half vier beginnen de voorstellingen in het clubhuis op de tuin. Speeltuin Noordervreugdfeestelijke poppekastvoorstelling in het klubhuis op de tuin. Aanvang 2 uur. Voor kin deren vanaf 4 jaar. Kosten 20 cent. Speeltuin Zaanenoord: diverse spelen onder leiding op de speeltuin. Speeltuin Elba: feestelijke sluiting van het zomerprogramma. 's Middags van 2 tot 5 uur. Voor kinderen van 4 t.m. 13 jaar. Met muziek en een trak tatie voor iedereen. ze thuis te houden", was het verweer van verdachte. Dat werd evenwel sterk betwijfeld door de president, mr. J. Pe tersen, gezien het feit, dat de man tal van fraai uitgevoerde boekwerken, die eigendom van de provincie waren, verving door goedkopere uitgaven. Odk. had de referendaris thuis in een groot aantal geschriften en geschiedkundige verhandelingen de registratienummers van het provinciale archief weggeknipt, zodat deze later bij een eventuele con trole niet meer herkenbaar zouden zijn als bezit van de griffie. Voorts liet de verdachte, die volledige zeggingschap over het provinciale archief had, alle historische materiaal, dat hij meenam, niet als zijnde uitgeleend registreren, hetgeen voorgeschreven is. Kort voor zijn pensionering in het begin van dit jaar had de referendaris „schoon schip" willen maken, zoals hij het uitdrukte Verschillende malen zou hij een deel van zijn „geleende" bi bliotheek naar het provinciale archief hebben teruggebracht. De zaak kwam echter aan het licht, toen de mem in verband met een ziekte met vervroegd pensioen ging en zijn plaatsvervanger allerlei vermissingen constateerde. Twee ambtenaren van de griffie, die belast werden met het onderzoek, troffen bij de referendaris thuis een ratjetoe van archiefstukken aan. De officier van justitie trok eveneens de goede trouw van de verdachte in twijfel. Wel memoreerde hij de goede staat van dienst van de referendaris, die van gewoon administratief ambte naar in betrekkelijk korte tijd naar d« functie van chef opgeklommen was. De man ging door voor een groot expert in geschiedkundige aangelegenheden en schreef tal van historische verzamelin gen. Nadat de zaak was uitgekomen, had de referendaris al het mogelijke gedaan om de archiefbibliotheek weer compleet te maken. Aangezien alles uiteindelijk toch weer teruggekomen was, wilde de officier zijn eis extra mild houden. Hij eiste een boete van vijfhonderd gulden. De raadsman mr. Jansomus te Haar lem was van mening, dat zvjn client zich niet opzettelijk de archiefstukken had toegeëigend. „Ofschoon de schijn tegen hem is". Hij stelde onder meer, dat de geschriften en boekwerken, waar uit de man thuis zijn kennis putte, op het oog geen enkele geldelijke waarde hadden. De raadsman karakteriseerde de referendaris als een man. die zpn levenlang op het archief van de gri-fie naar een monopoliepositie streefde en om die reden ook in de avonduren thuis nog zjjn historische kennis pro beerde te verrijken. Hoewel hij de eis van de officier bijzonder clement vond, pleitte de raadsman voor het samenstellen van een rapport, de rechtbank uitvoerig omtrent net Ka rakter van de referendaris zou kunnen worden voorgelicht. Over veertien dagen doet de Haarlem se rechtbank uitspraak. HAARLEM, 27 aug. (KNP) De bisschop van Haarlem mgr. dr. J. A. E van Dodewaard, heeft op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aanJ. DUYVES als pastoor van de H. WilU- brordus Binnen de Veste te Amster dam. Hij heeft tot zijn opvolger be noemd TH. VAN DE VOSSÉN. Tot ka pelaan te Amsterdam O.L. VrwwKo- ninetn des Vredes heeft de bisschop benoemd pater J. BAULMA CMNL tot assistenten te Amsterdam, aL. Vrouw Onbevlekt Ontvangen, H. J. KOLLMEK en A. F. J. HANSEN: tot kapelaan te Amsterdam, H. Johannes de Doper, TH A VAN DE AVOIRD OSFS. tot assistent te Amsterdam H. WtiUbrordus Buiten de Veste, S. J. NILLESEN OSFS. 2, 7 en 9.15 «ut: uur. 9.15 uur: CINEMA PALACE. Dag. Fantomas. 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 FRANS HALS. Dag. 2. 7 Limelight, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent Mr. Solo. 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dag. 7 en 9.15 uur: Mabuse contra Acontas no. 17, 16 jaar. Dag. 2 uur «m zo.-midd. 2 en 4.15 uur: A. en C. m stof zuigers, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De zwaardvechter van Castilie, jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur. Salvo des doods, 14 jaar. STUDIO: Le bonheur, ontraden. Dagelijks 10.30 uur. behalve zondag: Dik Trom en het circus, alle leeftijden. MINERVA: Dagelijks 8.15 uur: Irma Ik Douce. strikt volw. Daeelitks 2.30 en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: Tom and Jerry festival, alle leeftijden. Dinsdag 31 augustus Grote of Sint Barokerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Donderdag 2 september Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arendk. M.m.v. Ulla Graf, piano. Vrijdag 27 augustus Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Volcano's. Zaterdag 28 augustus Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Hudson's. Raadhuisplein, Zandvoort. 8 uur: Optreden van de accordeonvereniging. Zondag 29 augustus Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Teenbeats. Waagtaveeme. Damstraat hoek Spaarne. 8 uur: Afscheidsconcert m.m.v. Colm IVilkie, Shirley Hart, Cobi Schreijer en Dick Poon» met eigen liedjes. Speciale gast is Alex Campbell. f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3