NZH krijgt steeds meer concurrentie van personenauto's Winstsaldo in 1964 gedaald tot 360.000 gulden H.H. Missen euro BURGERLIJKE STAND Laatste dagen Belvédère in Heemstede geteld HBC organiseert Kemphaan-toernooi SI MC A - CHRYSLER G. I NI A - IJMUIDEN Zestien elftallen op toernooi Ever Swift Debuut van Hoofddorpse hockeyers Plan voor tweede kampeerterrein in Haarlem Haarmode uit Parijs Jubileumtoernooi Onze Gezellen gezellig! Agenda voor Haarlem en omgeving Waagtaveerne sluit zomer- seizoen af vloerkleden reinigen f2.75 VERKOOPSTER/ADVISEUSE Transglobe naar Amsterdam Academie opent cursusjaar Slachtoffer verkeersongeval overleden Kruis donderdag op toren van Oude St. Bavo SLEUTEL WEG1 L.T.S. Hillegom aanbesteed Meer sport voor personeel gemeente SAMEN NAAR DE FILM 17919 Woensdag keuze nieuwe wethouder van TAPIJTEN naar Laat nu Uw Betere huisvesting voor Katholieke School Psychologische Dienst ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1965 PAGINA 2 SPORTAKADEMIE NAUWELAERTS DE AGE Nieuwe cursus damesgymnastiek, herenconditietraining Judo - Jeugdjudo - Jiu-jitsu Apotheken en doktersdiensten Voor het reinigen door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 Van de wielerclubs STOUTENBEEK WONINGINRICHTING VRAAGT: GEBODEN WORDT: Kennemerlaan 222-226 „KENNEMER-GARAGE" Tel. (02550) 4324-6238 Ligne „Si-Jolie voor herfst en winter 1965 „DE SLEUTELSPECIALIST" Draai telefoonnummer en maak dan uw keuze voor een avondje uit Dit nummer noteren op uw klapper s.v.p. Films Diversen T entoonstellingen HAARLEM, 28 aug. De NZH onder vindt steeds meer de concurrentie van de personenauto, vooral tijdens de week einden. Dat staat te lezen in het van daag verschenen jaarverslag 1964, vol gens welk 20 procent van de toeneming van personenauto's in het gebied van de NZH op de weg kwam. In dat jaar is het winstsaldo van deze maatschap pij, dat over 1963 nog bijna 875.000 gld. bedroeg tot ruim 360.000 geslonken. Aan aandeelhouders kan slechts 2 procent (in 1963 nog 5 procent) dividend wor den uitgekeerd. De spectaculaire stij ging van het landelijk loonpeil in 1964 (Advertentie) Bloemendaalseweg 152, Overveen, Telefoon (02500) 53256 Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H„ 11.15 en 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 8.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30, H., 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaame: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H., 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damsestraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoors van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H.. 10.30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H., 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat; 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 •n 17.30. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H., 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H., 10, 11.15, 12.30 en 18 uur. H.H. Peter en Paulus, Duinroosplant soen: 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMEND AAL, Allerheiligste Drie- eenheid: 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. ZANDVOORT, H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 6.45, 7.45, S.45 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30, 8.30 H., 10.30 en 12 uur. Haarlem Apotheken: Park-Apotheek, Uleverpark- weg 13, tel. 50444; Ce:-traai-Apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500-10502; Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mahöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Hagedoorn, Herenweg 109 A, Heemstede, telefoon 80578. Zlekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g. 008, boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: Dr. A. van Lier, P. Aertzlaan 6. telefoon 85975. Dr. J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 81303. Overveen Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zij 1 weg 17, telefoon 11431, b.g.g. 11890. Wijkverpleging: Zr. E. van Schooten, Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129. W. G. K„ telefoon 13863. Aerdenhout: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. Bakker, Duinroos- laan 3. Bentveld, telefoon 43330. Bloemendaal Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal seweg 128. tel. 57753. Wijkverpleging: Zr. E. van Schooten. Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129. W. G. K., telefoon 13863. Zandvoort: Apotheek: Zeestraat-Apotheek. Zeestraat 71. telefoon 3073. Doktersdiensten: Inlichtingen via het telefoonnummer van de huisarts. Wijkverpleging: Z~ S. M. Wilde, Zee straat 67. tel. 27'. IJMUIDEN, 27 aug. Het 11.278 ton metende Amerikaanse vrachtschip „Transglobe", dat in de nacht van 15 op 16 augustus tjjdens een aanvaring in dichte mist zware averij opliep op 30 mijl Noordwest van IJmuiden, is van morgen naar Amsterdam gesleept. Het schip werd vorige week maan dagmorgen met een scheur van tien meter lengte in IJmuiden binnenge bracht. Daar is een noodbekisting aan gebracht door de N.V. Bureau Wijsmul ler. Donderdag is onder toezicht van mili taire autoriteiten wat aan explosieven aan boord was overgeladen in een lich ter, die vervolgens naar de kruithaven bij Buitenhuizen is gegaan. De Tran - globe, die materieel voor Amerikaanse eenheden in West-Duitsland aan boord heeft, zoals vrachtauto's en helikopters, zal in Amsterdam worden gelost om daarna bij de N.D.S.M. gerepareerd te worden. blijkt de voornaamste oorzaak van de verminderde rentabiliteit te zijn. De NZH wijst in het verslag op de problemen die rond de vervoersvoor ziening in sommige stedelijke agglome raties gerezen zijn, waarbij met name de Haagse situatie wordt genoemd. Het verslag signaleert „hier en daar de nei ging tot een zeker grootstedelijk den ken waarbij de op grond van wettelijke regeling verkregen rechten en de prin cipes van een gezonde bedrijfsvoering op de achtergrond dreigen te raken". Het uitgangspunt van de NZH blijft, aldus het jaarverslag, dat het belang van de reiziger doorslaggevend dient te zijn. Openbaar vervoer moet in de ogen van het publiek aantrekkelijk zijn, bij voorbeeld door de gemakkelijke be grijpbaarheid van lijnvoering en dienst- regebng. De NZH vervoerde in 1964 in totaal 58 miljoen reizigers. (In 1963 61 mil joen), waarvan 35 miljoen op interlo kale en 23 miljoen op lokale lijnen. Aan het einde van 1964 bezat de NZH 218 interlokale en 93 lokale bussen. De gemiddelde personeelssterkte bleef met 1124 medewerkers op het niveau van 1963. HAARLEM, 28 aug. Donderdag 16 september 's avonds acht uur wordt in de aula van het gebouw van de acade mie voor voortgezet economisch onder wijs, Zijlvest 25a te Haarlem, het ne gentiende cursusjaar van de academie geopend. Bij deze gelegenheid houdt dr. H. Klompmaker, rector van de aca demie, een inleiding over bedrijfsge schiedenis en geschiedwetenschap. (Advertentie) per m2 HaarlemAmsterdamsevaart 28-32 - Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 Heemstede: Binnenweg 137 Tel. 84373 HAARLEM, 28 aug. De Haarlem se wielerclub „De Kampioen" hield donderdagavond in het Van der Aart sportpark weer een ploegentijdrit. Hier in kwamen de A-rijders Peter Lissen- burg, Roel Snijder, Gerrit van Krim pen en Adrie de Ruyter tot de beste tijd. Zij reden de 20,6 kilometer in 29 min. en 18 seo. Een gemiddelde snel heid van 40 km. 788 meter. De B-ploeg met Van der Peet, Sweyen, Van de Schriek en Schell werd na 18 km. en 175 meter ingelopen. Bij de adspiranten was het B-team met P. Neeskens, Groeneveld, Molenaar en R. Blom in 15 min. en 21,6 sec. over de 9,16 km. het snelst. De A-ploeg gaf er de brui aan. De Haarlemse Raceclub Excelsior hield in Schalkwijk een rit voor de zo meravond competitie en die leverde de navolgende uitslagen op: A- en B-klasse: 1. L. Kreuger, 2. P. Moerkerk, 3. M. Wigchert. C-klasse: 1. land, 3. Th. Krabbendam. Jeugdklasse: 1. R. Teeuwen, 2. H. Korenstra, 3. W. v. d. Brink, bendam. (Advertentie) Voor deze zelfstandige en interessante baan zoeken wij een dame, niet jonger dan 23 jaar, die onze cliënten op de juiste wijze kan adviseren en aan jonge verkoopsters leiding kan geven. Zij zal ook worden betrokken bij de inkoop van onze zeer uit gebreide kollektie woningtextiel. Vakkennis is niet beslist vereist, wel de nodige ervaring in de verkoop. een prettige werkkring prima salaris gunstig spaarsysteem jaarlijkse winstuitkering Sollicitaties liefst schriftelijk aan Stoutenbeek Woninginrichting, Breestraat 7484, Beverwijk. U kunt ook bellen 02510 - 23641. BEVALLEN van een zoon: 24 aug.: G. Aerts-Hoekstra25 aug.: A. G. Hoo- moedt-Pruissen; 26 aug.: A. M. Nie- man-Hirs, S. G. Bosman-van der Werff; 27 aug.: T. M. Njjssen-Dekker. Van een DOCHTER23 aug.: A. E. Schelvis-Wildschuit; 26 aug: G. W. M. van Stijn-van der Poel, B. I. van Em- merik-van Gurp; 27 aug.: C. M. van den Haak-Somers, S. M. van der Oest- de Braai. ONDERTROUWD: 27 aug.: J. J. M. de Wejjer en R. Christiaanse, P. J. M. Eldering en J. A. M. Hoes, G. A. Kol man en M. E. van Montfoort, K. ,J Lindström en A. H. M. Dalk, H. Het- sen en M. B. I. Ettema, N. Bruin en C. Schneiders, H. H. Koster en E. H. van Welsum. GEHUWD, 27 aug.: W. J. Fokker en A. C. Meegdes, W. J. A. Passchier en C. E. van Norden, B. van der Beek en M. B. Janssens, Th. P. Jansen en M. G. van Woensel, J. Schouten en J. Th. Spiegelenberg en A. Haandrik- Dekker, H. Tichelaar en J. L. A. Luk, J. Th. Soiegelenberg en A. Haandrik- man, M. K. Hartsuiker en C. G. Mo lenkamp, D. Neeven en J. Penning, J. H. Fabrie en J. C. Biesma, R. K. Leur en A. M. Souverein, H. Corstens en J. M. Ch. Comes. OVERLEDEN: 24 aug.: J. N. Klep- per-Luberti, 45 j., Gasthuisvest; 25 aug.: J. F. Henning, 53 j., Vondeiweg, V. Kruijt-Beezem, 87 j„ Jansstraat; 26 aug.: H. Lubbers, 67 j., Zonnebloem straat; M. P. van Schie, 60 j., Nas- saustraat; M. W. Wesselius-Reemer, 87 j., Duvenvoordestraat, M. M. Fennis- Schalkwjjk, 83 j.. Klarenbeekstraat, A. E. Kok-Freijer, 85 j., Zocherstraat, S. M. Hartel, 89 j., Zuiderstraat, M. A. S. van Bueren-Dito, 70 j., Kamperlaan. BEVALLEN van een zoon: 25 augus tus: J. L. Walhout-Kooijman, J. E. Houthuizen-van der Steijle, W. Hessels- Froeling, M. A. Bijlsma-Hendriks, G. A. van den Assem-Zwart, E. Veldstra- Schelvis-Wildschut. 25 aug. H. W. Haak- Kooistra. 26 aug. J. A. Bakker-Orle- mans, T. Driessen-van den Nieuwenhof. BEVALLEN van een dochter: 23 aug. A. A. M. van de Swaluw-de Ruig, A. E. Geeven, A. Comet-IJven. 26 aug. M. Wiedijk-Voskuyl. ONDERTROUWD: 26 aug.: J. W. M. Rijbroek en: C. A. M. Kol, L. Miezen- beek en: T. Korten, P. J. M. de Bie en: J. Stienstra, A. L. Janssen en: A. Ploeg, J. Th. Bouwens en: H. M. B. ter Haak, G. Bouhuis en: J. F. M. Anthonisse, A. E. Persijn en: J. M. Oskam. GEHUWD: 26 aug.: H. J. van Vessum en: E. E. H. Wolf, C. J. van Schieveen en: J. H. G. Tappel, A. Lenstra en: D. van den Berg, R. v. Norden en: M. J. Kaestner, J. W. K. Zwart en: E. Winkler, R. J. Weijman en: A. Ph. J. van den Berg, C. Steensma en: J. Tjeer- tes, J. B. Dekker en: L. Wikke, Ch. Korf en: A. J. Kuik, A. J. de Vries en: A. M. Kloos, C. A. H. du Puy en: G. A. M. A. van Rooijen, J. H. H. Weus- tink en: J. M. Joosten, J. C. S. Fran ken en: P. C. G. van Galen. OVERLEDEN: 24 aug. A. Paap, 73 j., Kamperlaan,E. Seholten-Wijtsma, 69 j., Rijksstraatweg, J. A. M. van Woerkom- Rutte, 47 j., Kamperlaan, 25 aug. H. Roemer, 57 j., Kamperlaan, A. van Bommel, 61 j., Leidsevaart, J. Sepers, 67 j„ Reitzstraat. HAARLEM, 28 aug. De 61-jarige heer A. van Bommel, die op 14 juli ernstig werd gewond bij een verkeers ongeval, is aan de gevolgen hiervan overleden. Het slachtoffer reed die dag 's mor gens om tien over negen met zijn brom fiets op de Jansweg bij de Parklaan. Op dat tijdstip kwam hij in aanraking met een vrachtwagen. De politie ver zoekt eventuele getuigen van dit onge val zich met haar in verbinding te stellen. HEEMSTEDE, 27 aug. De laatste dagen van de „Belvédère" zijn geteld. Bij besluit van de Heemsteedse ge meenteraad werd gisteravond het reeds lang dreigende doodvonnis over de ruim honderd jaar oude uitkijktoren, eens een pronkstuk van het wandelbos Groenen- daal, bekrachtigd. Er klonken woorden van deernis op in de raad, doch uitein delijk ging het voorstel tot executie zonder tegenstemmen onder de hamer. Om van de Belvédère 'eer een bruik bare uitzichttoren te maken zou een bedrag benodigd zijn geweest van ruim honderdduizend gulden, een uitgaaf die B. en W., ongeacht de financiële positie van de gemeente niet ver antwoord achtten, omdat er nu een maal geen enkele garantie op een lo nende exploitatie aanwezig was. Men kan het geld, terecht, niet over de balk gooien. De heer Verkouw (Pv.d.A.), die zich in het verleden al meermalen als een pleitbezorger voor het behoud van de Belvédère had laten horen, liet zich ook ditmaal niet onbetuigd. Hij richtte het verwijt tot B. en W„ dat zij tien jaar geleden met een voorstel tot res tauratie hadden moeten komen. De kos ten zouden dan belangrijk lager zijn ge weest. Hij meende dat het college de zaak door een sombere bril bezag. Door het kappen van een aantal bomen zou de toren weer een ruim uitzicht over de wijde omgeving kunnen bieden en ook ten aanzien van de exploitatiemo gelijkheden was de heer Verkouw min der pessimistisch dan in het voorstel van B. en W. tot uitdrukking werd gebracht. „Maar ik wil niet halstarrig zijn en daarom zal ik mij, zij het node bij het voorstel neerleggen. Ik zal aan de Bel védère mooie herinneringen blijven be waren," klonk het als een laatste te ken van medeleven met het lot, dat het hoog verheven bouwwerk was be schoren. Nadat ook de heer Scheer (WD) zich in deze zin had uitgelaten, bracht de voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. Rappard, een woord van dank uit aan de raad, die bereid was dit offer te brengen. Voor een bedrag van 1.475 zal de Belvédère aan slopers handen worden toevertrouwd. De historie van de Belvédère ver meldt dat de schatrijke Heemsteedse familie Van Merlen hem in 1863 als privé-eigendom in haar landgoed Groe- nendaal deed verrijzen. Nadat Groenen- daal in gemeentelijke handen was ge komen, werd de toren een trekpleister voor velen. Talloze Heemstedenaren, maar ook vele andere bezoekers, zul len terugdenken aan de tijd dat de Bel védère als een der attracties van het bos, wel degelijk zijn betekenis had. Het was er gezellig verpozen op het terras aan de voet van de toren, waar men onder het genot van een koele drank en temidden van het gezang der vogels neerzag op Groenendaals onvol prezen natuurschoon. En voor een dub beltje konden de bezoekers de toren beklimmen, een klimpartij die beloond werd met een uniek vergezicht over Heemstede en wijde omgeving. De Bel védère maakte voor vele generaties een wezenlijk deel uit van Groenendaal dat zonder het vertrouwde beeld van zijn uitkijkpost moeilijk is in te denken. HAARLEM, 25 aug. De Katholieke sportvereniging H.B.C. houdt zondag op haar terreinen aan de Cruquiusweg te Heemstede voor de achttiende maal het Kemphaantoernooi. Aan dit toernooi ne men deel twaalf jeugdploegen die wer den verdeeld over twaalf poules, te we ten in poule A: Haarlem, RCH, Lenig en Snel Den Haag, Quick Steps Den Haag, Leonidas Rotterdam en Spartaan '20 Rotterdam; in poule B: JOS Am sterdam, Wilskracht Amsterdam, RK AFC Alkmaar, VDO Uithoorn, Blauw Zwart Wassenaar en HBC. Om twaalf uur is de opening voor de ere-tribune op het hoofdveld. Waarna om kwart over twaalf de eerste wed strijden op de drie terreinen een aan vang nemen. De bedde poule winnaars spelen de finale omstreeks half vijf, de nummers 2 van elke poule om de derde en vierde prijs. Leonidas uit Rot terdam is hquder van de Kemphaan. (Advertentie) HAARLEM, 27 aug. In de loop der jaren is men bij de katholieke hockeyclub Ever Swift al vertrouwd ge raakt met ai wat er vastzit aan het houden van een groots hockeytoernooi. Voor de vierde maal in successie zullen ruim tweehonderd hockeyers het sei zoen inluiden op de velden van het Van der Aart Sportpark, waar zondag het traditionele H. Serné-toernooi wordt gehouden. Bijzonder voor dit evenement is, dat er deelnemers zijn van de pas opg - richte hockeyclub De Reigers uit Hoofd dorp. Voor het door deze vereniging af gevaardigde team betekent dit toernooi het eerste optreden in het openbaar buiten de eigen clubkring en bovendien een test van de speelsterkte. Ofschoon de hockeyers uit Hoofddorp in de tweede klas van de regionale bond moe ten starten in de competitie, menen zij toch een elftal ter sterkte van tweede en derde klasse in het veld te kunnen brengen. Deze nieuwe club moet het opnemen tegen zeven elftallen, die gevestigde clubs uit Noordholland afvaardigen. Het zijn die van Alliance (Haarlem, Scheybeeck (Beverwijk. Siseo (Leiden), Saxenburgers (Haarlem), Hermes (Den Helder) en Ever Swift met twee teams. De dames zijn op dit grootse toernooi met een gelijk aantal van acht elftal len vertegenwoordigd. Inplaats van De Reigers, die uit de damesleden geen elftal van de gevraagde sterkte kunnen uitzenden, zal een team van Rood Wit uit Heemstede deelnemen. HAARLEM, 27 aug. Tengevolge van de toevoeging van grondgebied van de gemeente Haarlemmerliede en Spaamwoude aan dat van Haarlem,is er nu een kampeerterrein binnen de Haarlemse gemeentegrenzen. B. en W delen de gemeenteraad voorts mede, dat de stichting van tenminste nog één kampeerbedrijf in Haarlem tot de mo gelijkheden behoord. In verband daarmede wordt de raad nu voorgesteld een verordening vast te stellen met betrekking tot het kam peren en exploiteren van kampeerplaat sen in Haarlem. HAARLEM, 28 aug. De vermel denswaardige evenementen bij de res tauratiewerkzaamheden aan de toren van de Oude Sint Bavo volgen elkaar steeds sneller op. Volgende week don derdag komt het kruis aan de beurt om zijn plaats op de toren weer in te nemen. Vorige week mocht de gemeentelijke dienst van monumentenzorg het Haar lemse publiek verrassen met de ver trouwde klanken van de Damiaatjes. Nu geldt de belangstelling het kruis, dat van de begane grond de moeizame reis naar boven gaat ondernemen. Aan dit karwei zitten zovele haken en ogen, dat hiermee zeker een hele werkdag zal zijn gemoeid. (Advertentie) 99 Op 25 augustus 1965 is door het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coiffure Création te Parijs de nieuwe haarmodelijn gelanceerd ten overstaan van de gehele wereldpers. Essentiële gegevens van de nieuwe haar modelijn - die met groot enthousiasme werd ontvangen - zijn, dat de haren kort gehou den worden en eerst naar achteren en dan naar voren worden gewerkt, nekpartij te gen het hoofd aangesloten, ais het ware petite tète. De geraffineerde coupe met, in dien nodig, een lichte Permanent-Wave (Modeling) geven de coiffure de nodige sou plesse en houdbaarheid. Geen crèpage, na tuurlijk vallend, elegant en sportief is de nieuwe haarmodelijn voor het wintersei zoen 1965. De modehaarkleurennuances zijn: Xrisée's, reflecterende matte tinten, genaamd Pam- pre Irisé, Amande Irisé, Lotus Irisé etc. De leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coif fure Création, zijn herkenbaar aan ne venstaand em bleem, zij zijn het eerste bekend met de nieuwe Franse haarmode. Ten ge rieve van onze leze ressen doen wij U hieronder de adres sen toekomen van de leden van het Syndicat de la Hout Coiffure Francaise et Coiffure Cré ation in uw woonplaats. HAARLEM: Maison Leonard, Wagenweg 29, tel. 20518 Maison Mary, Zandv.l. 156, H'stede-A'hout, tel. 42518 Louis Pierlot, Zijlstraat 88, tel. 10083-17325 Heute Coiffure Frtnjiii» Coiffure CtéatioQ P our 1963 In vier poules wordt een halve com petitie in wedstrijden van twintig minu ten gespeeld, waarna de sterkste elf tallen worden ingedeeld in een aparte poule, evenals de zwakkere partijen, bij welke indeling opnieuw een naive competitie volgt. Dit houdt in dat behoudens finale wedstrijden er al 48 wedstrijden wor den gespeeld. Om dat te kunnen ver wezenlijken is het gehele Sportpark ter beschikking van Ever Swift gesteld. Ofschoon er slechts vier hockeyvelden worden uitgezet, is het gehele veld ten dienste van de hockeysport, alleen al omdat het anders niet mogelijk blijkt een dergelijke hockey-invasie onder te brengen. Er is onvoldoende accommo datie om die dag de in totaal 200 gasten in de hockeyloze perioden onder te bren gen, de in totaal 200 gasten iri de hockeyloze perioden onder te brengen, afgezien van de zorgen die de organi satoren zich maken over de beste re gelingen om het tekort aan aanwezige kleedruimte op te vangen. Niettemin staat Ever Swift even als vorige jaren tot in de nuntjes klaar om volgens een strak schema aan honderden hockeyers een feestelij ke opening van het hockeyseizoen te geven. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11498 HILLEGOM, 28 aug. Gisteravond is in Treslong de bouw aanbesteed van de r.-k. Technische School Sint Paulus. De laagste inschrijving kwam van de firma M. J. de Nijs en Zn. te War- menhuizen: 3.070.000. De hoogste in schrijving van de firma L. van der Vliet, constructiewerkplaats in Amster dam bedroeg 3.648.000. Voor de aanbesteding van de staalconstructies was de Amsterdamse constructiewerk plaats J. Volwater de laagste inschrijver met 329.000. De hoogste was de fir ma Evers, constructiewerkplaats in Hillegom met 384.800. In totaal wa ren er veertien inschrijvingen. HAARLEM, 25 aug. Op twee vel den in het tweede Van der Aartsport park houdt de RKSV Onze Gezellen zon dag het traditionele voetbaltoernooi voor senioren-elftallen om de Kenne- merland beker. Ditmaal draagt he toernooi vanwege het veertigjarig Be staan van Onze Gezellen een feestelij karakter. Het is dan ook opgenome in het jubileumprogramma, waarvan a officiële gebeurtenissen en plichtpleg' gen al achter de rug zijn. Aan het komende Kennemerland- toernooi nemen voor het eerst acn clubs deel. Voorheen waren het er vier- Er wordt in twee poules gespeeld mei- Zandvoortmeeuwen, DEM, SJC en on- ze Gezellen in poule A en WH, SD ZSGO en Velsen in poule B. De beker is momenteel nog in het bezit v 2SGO. De eerste wedstrijden begh®*' om elf uur en omstreeks half VI. wordt de finale gespeeld tussen poulewinnaars. Meteen na afloop v01= in de kantine de prijsuitreiking. HOOFDDORP, 27 aug. De perso neelsvereniging van de gemeente Haar" lemmermeer wil meer aan sport gaan doen. Niet alleen om de spieren van het de hele dag zitten wat te ontspannen, maar voornamelijk ook om meer kon- takt met elkaar te hebben. Er komen steeds meer personeelsle den bij, niet alleen op het gemeente huis in Hoofddorp, maar ook op de hulpsecretariën. Om het doel te verwezenlijken is een voorlopige sportcommissie in het leven geroepen. Het vorig jaar werd al mm of meer begonnen, toen twee voetbal elftallen elkaar gingen bekampen om de Van Rijsdjjk-beker. Ook dit jaar werd deze wedstrpa weer gehouden. Verschillende keren werd ook meegedaan aan gemeentelij ke voetbaltoernooien elders in het land. Ook voor andere sporten blijkt overi gens wel belangstelling bij het perso neel te bestaan, zoals voor tafeltennis en volleybal. Binnenkort hoopt men weer met de training in het gymnas tieklokaal van de openbare school te kunnen beginnen. Als oefenmeesters zijn aangetrokken de heren K. de Jong en J. Scharff. (Advertentie) 17 uur. Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nw. Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels Da. 10-8 uur: di. gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur. Artlficia Binnenweg 95: Tentoonstelling van gouaches van Kees Hak en beeldhouw werken van Liesbeth Sayers. CINEMA PALACE. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Fantomas, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dag. 2, 7 en 9.15 uur: Limelight, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent Mr. Solo, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dag. 7 en 9.15 uur: Mabuse contra Acontas no. 17, 18 jaar. Dag. 2 uur en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: A. en C. in stof zuigers, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De zwaardvechter van Castilië, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: Salvo des doods, 14 jaar. STUDIO: Le bonheur, ontraden. Dagelijks 10.30 uur, behalve zondag: Dik Trom en het circus, alle leeftijden. MINERVA: Dagelijks 8.15 uur: Irma la Douce, strikt volw. Dagelijks 2.30 en zo.-midd. 2 en 4.15 uur: Tom and Jerry festival, alle leeftijden. Zaterdag 28 augustus Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Hudson's. Raadhuisplein, Zandvoort. 8 uur: Optreden van de accordeonvereniging. Zondag 29 augustus Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Teenbeats. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken. Zaterdagavond geopend van 20.30- uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur. Cruquius Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30-5 uur. Zondags van 1-5 uur. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen ln het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B.. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur Llnnaeushof. Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). ln 't Goede Uur. Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom Dag. 10-6 uur en 8-10 uur. Prentencablnet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, dag. van 1 tot 5 uur en zo. van 1 tot 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 - 12.30 en 1.30 - 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 - HAARLEM, 28 aug. De Waagta veerne gaat vanavond het zomerseizoen sluiten. Voor het laatst komen de bin nen- en buitenlandse gastzangers en -zangeressen die de afgelopen maanden de Waagtaveerne bezocht hebben bij een. Zodat de bezoekers vanavond kun nen luisteren naar maar liefst Alex Campbell, de enthousiaste Schotse trou badour, Colin Wilkie en Shirley Hart, bekende Engelse volksliedzangeres. Dick Poons en Cobi Schreijer, de Nederlandse artiesten. De avond begint omstreeks half negen. HAARLEM, 27 augustus, Woensdag 1 september bij het begin van de ge meenteraadsvergadering, welke 's mid dags om twee uur begint, zal de Haar lemse raad een nieuwe wethouder kie zen. Zoals bekend heeft de protestants christelijke fractie de heer D. A. J. Spek, haar fractieleider, kandidaat ge steld. Benoeming zal voorzien in de va- kature, welke is ontstaan door het heen gaan van wethouder W. C. Bakker. HAARLEM, 27 aug. Naar uit een voorstel van B. en W. aan de gemeente raad blijkt, heeft het bureau van de Stichting Katholieke Schoolpsychologi sche Dienst Haarlem met gebrek aan ruimte te kampen. De huidige huisves ting is beslist onvoldoende. Zij hebbed nagegaan, of er in de gemeente moge lijkheden zijn in die behoefte aan ruim te te voorzien. Het blijkt nu, dat hef percee] Schotersingel 13 uitstekend ge' schikt is. Na een eenvoudige verbou wing en het treffen van enkele voorzie ningen kan het pand voor de Dienst ëe' schikt zijn. De kosten zullen naar schat ting 115.000.- bedragen, waarin te" vens begrepen zijn kosten voor voor zieningen in de panden nrs. 9 en Uj De raad wordt voorgesteld het genoem de bedrag beschikbaar te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2