m m DAGJE NAAR DE GROTE STAD Zandvoortieeuwen winnaars van Kennemerlandb eker Onze Gezellen won Van der Aart-beker Cardol snijdt Neeskens pas naar zege af Zïlker wielertournooi eindigt met beroering Competitie-ritten Haarlemse wielerclubs VERKOOPKRACHTEN Onuitputtelijk Amsterdam 1 De kamermuziek van Den Haag Rotterdamse avonturen enige medewerksters Gezelligheid AMATEURVOETBAL TYBB goed op schot tegen amateurs van RCH: 8-0 Zoetemelk en Cardol winnaars Ronde van Soest Van Nispen wint Ponsteenbeker Tip voor snobs Onversneden lelijkheid Kebab en Pilaff RCH winnaar in Kemphaantoernooi van H.B.C. MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 PAGINA 2 Het Plaswijckpark in Rotter- dameen dorado voor kinderen en toch niet druk. Nög niet tenminste. Arabische sprookjessfeer in Den Haag. Ook 8 avonds is er veel sfeer in het centrum van Amsterdam. LHflnCi Wij zoeken voor de verkoop van elektrische huishoudelijke apparaten die ervaring hebben in de verkoop rechtstreeks aan particulieren. Eisen: Harde werkers die correct en betrouwbaar zijn. Bezit auto gewenst, doch niet vereist. Wij bieden: Zeer gunstige mogelijkhe den en volledige sociale voorzieningen. Mondelinge sollicitaties op dinsdag 31 augustus a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur in Café-Restaurant 't Heerenhek, Houtplein 12 hoek Tempelierstraat, Haarlem. Zelf tot en met provinciaal en door geen stedelijke collega of planoloog uit de klei, in casu het zand te trekken, weet uw toeristische redacteur maar al te goed dat grote steden in de vakantietijd behalve expulsiege- bieden ook trekpleisters zijn, juist voor de provincialen die eens een dagje grote stad willen proeven. Wie kan hen beter wegwijs ma ken dan onze stedelijke collega's? Met erkentelijkheid geven we hun het woord, over resp. zelfbewust Amsterdam, nederig Rotterdam en fijn Den Haag (maar oordeelt zelf Wat doet de toerist nog ln Am sterdam als hij alle beziens waardigheden heeft gezien? Het antwoord kan kort zijn: niemand heeft alle bezienswaardighe den van Amsterdam reeds gezien, zelfs de Amsterdammer niet. Uit gaande van het standpunt dat Rijks museum, Stedelijk. O. L. Heer op Sol der, Rembrandthuis, Toneelmuseum, Anne Frank-huis, Rondvaartboot e.d. reeds bekend terrein zijn, blijft er toch nog veel te zien over. Voor avondlijk vertier wachten de theaters en nachtclubs in een scala van zwaar tot licht de bezoeker. Voor het exploiteren van Leidseplein, Rembrandtplein en omgeving kunnen vele avonden worden uitgetrokken. Aanbevolen: Carré voor de Snip en Snaprevue en The Blue Note voor de jazz. Wie oog heeft voor de luimige kanten van het Amsterdamse volks leven moet beslist de Albert Cuyp- maikt in de Pijp bezoeken, het is de grootste volksmarkt die Amsterdam nog kent en de markt op het Water- looplein. Een wandeling door de Jor- daan heeft zijn leuke kanten. Men ontmoet er beslist geen toerist, want merkwaardigerwijs verwart die de Jordaan voortdurend met de Oude en nu definitief afgestorven Jodenbuurt. Wie nog iets van de oude glorie van laatstgenoemde buurt wil zien moet de binnenplaats van de befaam de Portugese Synagoge opwandelen (Jonas Daniël Meyerplein) of het Joods Museum bezoeken in de Waag (Nieuwmarkt). De „Walletjes" als een oord van zeer speciaal soort amusement laten wfj buiten beschou wing. al is het aantal toeristische wandelaars er in de avonduren ver wonderlijk groot. Er zijn nog altijd culturele fijn proevers, die genoegen beleven aan een wandeling langs, bij voorbeeld, de Herengracht. Doe het echter bij voorkeur op zaterdag en zondag, want door de week Is het er onmoge lijk te wandelen door het verkeer. Snobs kunnen genoegen beleven aan het Six-museum aan de Amstel, waar Rembrandt» portret van Jan Six geschatte waarde acht miljoen gulden zichtbaar is van de straat. Wie het museum wil bezoeken heeft een introductie nodig van het Rijks museum (verkrijgbaar in de grote hal). Het interieur van een grachtenpa leis is nog te bewonderen in het To neelmuseum, het Van Brienenhuis en het Willet Holthuysenmuseum. Het Toneelmuseum is het mooist. Aan trekkelijk zijn ook de buitengewoon fraaie zalen van de zgn, Sofia-stich- ting in het Stedelijk Museum (aan vragen bij de portier). Het Begijn hof, het charmante stiltecentrum in het hart van de stad, behoeft geen aanbeveling, dunkt ons. Evenmin het uitzicht van het Havengebouw, lift naar de top gratis. Wie kunst wil ko pen kan zeer duur terecht aan het Rokin, minder duur aan de Spiegel straat en goedkoop in de meer dan honderd brie-èi-bracwinkeltj es overal in de stad. Minnaars van het boek moeten beslist Allert de Lange be zoeken aan het Damrak, men vindt er een zeer grote buitenlandse afde ling. Voor vrijwel alle typen boeken, ook antiquarisch, zijn er talrijke win kels in het centrum te vinden. Voor lekker en gespecialiseerd eten raad plege men de onmisbare weekgids, gratis verkrijgbaar bjj het V.V.V. Tussen Broodje van Kootje en het Swarte Schaep (Leidseplein) zijn er honderden variëteiten. Hoewel nog schaars, beginnen er kenners te komen die de fraaiheden van Amsterdam mijden en een op merkelijke belangstelling ontwik kelen voor het zeer lelijke Amster dam. Zij gaan uit van het standpunt dat bet Mooie Amsterdam toch wel blijft bestaan maar dat de onversne den lelijkheid in deze saneringsbe- luste tijd geen toekomst meer heeft. Voor deze experts noemen wij enke le hoogtepunten: de Vrolikstraat in Oost, de Govert Flinckstraat in de Pijp en „any" straat in het Staats liedenkwartier-West. Sommigen ko men ook zeer tevreden terug van een bezoek aan de Czaar Peterstraat, waarvan de lelijkheid zo oud is dat ze alweer bijna mooi begint te wor den. Voor het bezoek aan een der dia mantslijperijen behoeven wij geen tips te geven, want die komen vrij wel automatisch naar de toerist toe. Men zij op zijn hoede met zgn. goed kope aanbiedingen. Tenslotte nog eni ge tips voor specialisten: de Bolsta- veeme aan de Rozengracht met kunst te koop van Lou Gans, de Galerie D'Eendt aan de Spuistraat met het dure moderne werk. Verder de grote biljartzalen van Suisse (Kalver- straat) de Kroon (Rembrandtplein) en Parkhotel (Hobbemastraat) Voorts de geruchtmakende beelden- tehtoonstelling in het Vondelpark, de IJ-tunnelbouw in het Oosterdok, het gratis Centrum voor Industriële Vormgeving in de Beurs van Berla- ge aan het Damrak en voorts elke aanrijding in het centrum en de ac tiviteiten van het duizenden bekeu ringen uitdelende parkeer-team van de politie. De chaos tijdens de spits half vijf tot half zes laat zich het best bestuderen in de bocht bij het Singel _tegenover de Krijtberg as De (terras Bock). Behalve de erkende „killers" van de toeristische industrie, die steeds weer alle voorgaande be zoekers-records doen sneuvelen, bezit Den Haag ook mogeUjkheden tot minder bekend vermaak. Naast de heisa der Groten, klinkt het ge luid van deze attracties meer als kamermuziek. Hoeveel mensen, die Scheveningen bezoeken, kennen al het boeiende schouwspel dat een op volle toeren draaiende Visafslag bieden kan? Toe gegeven, de bedrijvigheid vindt er in de wel heel vroege morgenuren plaats en bezoekers in groepsverband worden er niet of nauwelijks toege laten. Maar wie de moeite neemt er om een uur of half zeven eens rustig te gaan kijken, zal er de eerste uren niet weg te slaan zijn. In zijn ge hele lengte ligt de afslag langs de Eerste Binnenhaven gebouwd. Nog feen jaar oud, mag hij zich de mo- ernste van Europa noemen. De vis sersschepen leveren er aan de ene kant hun gekaakte haring en verse makreel of kabeljauw af, die na ver handeld te zijn aan de andere kant via lange laadperrons ter distribue ring van het gehele land in vracht wagens geladen wordt. Eveneens voor de liefhebbers van zeeluchtjes worden er vanuit de vis sershaven trips op volle zee gemaakt. Voor een gulden of vijf vaart men naar het schip Veronica. Een reis naar het iets verder liggende R.E.M.- eiland is wat duurder. Het traditio nele donderdagse vuurwerk kan men ook op ongebruikelijke wijze vanuit zee gaan bekijken. Anderhalf uur voor het afsteken van dit vuurwerk vaart men uit. Meer dan welke plaats ook is Den Haag een stad van parken. Ze wor den dan ook in ere gehouden. Ieder plan om ergens ook maar een meter- tje van een gazon af te snijden, doet duizenden inwoners verontwaardigd protesten indienen. Van de tiental len plantsoenen en buitenplaatsen is het Westerbroekpark, een onwezenlijk mooie en uitgestrekte tuin, het meest een bezoek waard. De heuvels van het park zijn ontstaan door de on- sloopbare kazematten, die de Duit sers er in plaatsten, met tuinaarde te bedekken. Een deel van het park wordt ingenomen door het Internatio naal Rosarium met driehonderd soorten rozen. Het Nederlands Kostuummuseum aan de Lange Vijverberg heeft iets wat bijzonder trekt: het is klein. Bin nen een uur kan men het grondig en met behoud van energie hebben bekeken. Het museum is ontstaan uit een privé-verzameling, die wijlen Cruys Voorbergh heeft aangelegd. De kostuums, voornamelijk uit het einde van de achttiende en het begin van de negentiende eeuw, worden zoveel mogelijk in een passende entourage gepresenteerd. Het museum geeft u het plezierige gevoel zeer onbeschei den in andermans huis rond te lopen, ook al leefden die andere mensen dan een eeuw of meer geleden. Als meest internationale stad van ons land heeft Den Haag natuurlijk een hele serie van restaurants en eethuisjes, waar men van het gebrui kelijke fritus-bief-appelmoes kan af wijken. Heel erg exclusief voor vijfentwintig gulden en na afspraak kan men b.v. terecht bij het Ja panse restaurant. Geschikter lijkt dan ook het oriëntaalse „Duizend en een Nacht", in de centraal gelegen Bagij- nestraat. Op de kookkunst van Chef-Kok De Wekker is het gezegde „één vogel, één zang", beslist niet van toepas sing. Met even groot gemak als ple zier maakt hij een Russische scna- schlik (geroosterde varkenshaas) of een Perzische kebab geroosterde lamsbout), Joegoslavische sarma (in koolblad gerold vlees) of Turkse pilaff (blokjes lamsbout in pikante saus) klaar. Rotterdam heeft als toeristenstad geen beate naam. Iedereen weet nu langzamerhand wel dat er verschrikkelijk hard ge werkt en onvoorstelbaar vlug ge bouwd wordt, maar dat zijn facetten die de vakantieganger hooguit het eerste uur van zijn bezoek aan de Maasstad boeien. De meer serieuze stadsbezoekers die met alle geweld zelf willen constateren dat Rotterdam de grootste haven van de wereld is kunnen dan nog een paar uur met de Spido-rondvaarttooten het water op. Maar dan is het ook definitief af gelopen. Dat wil zeggen afgelopen voor iedereen die niet durft afwijken van de gebruikelijke route Lijnbaan, al of niet via de diergaarde Blijdorp naar de Euromast en dan regelrecht naar de aanlegsteiger van de Spido aan het Willem Bplein. Wie het avontuur aandurft kan meer plezier aan Rotterdam beleven. Zo'n avontuur, dat in ieder geval een kennismaking met de echte Rot terdammers garandeert, kan bijvoor beeld beginnen door bij het Centraal Station in lijn 14 op weg naar de Molenlaan te stappen en op de kreet „Plaswijckpark" van de conducteur uit te stappen. Er ls een grote speeltuin, de kin deren kunnen op een kinderboerderij met grote huisdieren spelen, er is een kleine dierentuin, er staat ook een uitkijktoren, er kan gevaren wor den zowel met een rondvaartboot als met roeibootjes, er is voorts een ro sarium en op twee terrassen kan de inwendige mens versterict worden. Daar komt dan bovendien nog bij dat het Plaswijckpark een der mooiste parken van de stad is. Een ander Rotterdams recreatiege bied, waar ook zeker plaats is voor toeristen die op een warme middag de stoffige stad willen ontvluchten, is de combinatie Kralingse Plas, Kra- lingse Bos en Kralingse strandbad, gemakkelijk te bereiken met de lij nen 16, 17 en 22. Mocht het onverhoopt regenen, ook dan behoeft men niet een bioscoop in te vluchten (indien men dit tóch wil dan heeft men geluk, want alle belangrijke theaters liggen praktisch naast elkaar in het hart van de stad). Men kan bij regen de Kris- Kras-rondritbus op het Kruisplein ne men en de nieuwe wijken van Rot terdam bezichtigen. Deze bus rijdt over de Van Brienenoordbrug, een bouwwerk, dat voor voetgangers en wielrijders taboe is, zodat niet-auto- bezitters met die bus de enige kans hebben de brug én de omgeving te zien. Wie in Rotterdam komt wil natuur lijk een beetje gezelligheid, om het woord „uitgaan" nog niet eens te ge bruiken. Die gezelligheid is zeker te vinden, maar inderdaad niet zo ge makkelijk als wel wenselijk zou zijn. Eerst een paar leuke eethuisjes. „Tokay", het Hongaarse restaurant in het Groothandelsgebouw voor het Centraal Station, is voor de fijnproe ver met voorkeur voor exotische ge rechten een openbaring. Zijn kennis van exotische gerechten kan hij trou wens ook uitbreiden bij „de Griek" op Katendrecht, zoals de Rotterdam mer zegt. Officieel heet dit restau rant Akropolis en het is heel gemak kelijk te bereiken met het veerboot- je, dat vanaf de Veerkade naar Ka tendrecht vaart. Wil men echt Itali aans eten, dan behoeft men niet eens over te varen. Van de Veerkade naar de Westerstraat lopen is dan al vol doende. In de Westerstaat is de „Per gola" gevestigd. Wie na het eten voordat hij een boreel ten afscheid gaat drinken nog even de buitenlucht in wil en achter af spijt heeft, dat hij uiteindelijk niets gezien heeft van de zo veel bespro ken „Poort van Europa" kan zich inschepen op ee nvan de rondvaart boten van de rederij Tieleman, die bij de Maasboulevard liggen afge meerd, om een avondtocht te maken naar het vanaf het water gezien „sprookjesachtige" Pemis. Dit is een kostelijke tocht omdat de haven in vol bedrijf bij avond zo mogelijk nog indrukwekkender is dan overdag. Terug op de Maasboulevard staat men eigenlijk al met een been in het inderdaad toch wel bescheiden uitgaansleven van Rotterdam. Want van de rondvaartboot komend loopt men als het ware vanzelf bij Steye en Ansje van Brandenberg binnen, die in hun café-restaurant t Win keltje" de kleinkunst dienen. Wie van een goed glas wijn houdt, daar graag Franse kaas bij eet en bovendien be reid is even zijn mond te houden om naar een troubadour van het som bere lied te luisteren moet beslist even in het „Roefje" aan het Stad huisplein een kijkje nemen. HAARLEM, 30 aug. Het voetbal toernooi om de ,,Kennemerland"-beker van de RKSV Onze Gezellen, dat zon dag voor de zestiende keer werd gehou den en vanwege het veertigjarig be staan van O. G. een feestelijk karakter droeg, is gewonnen door Zandvoort- meeuwen. Het zegevierde in de finale met 10 over bekerhouder ZSGO. Vóór de aanvang van dit toernooi kregen de aanvoerders van de deelne mende elftallen een herinneringsvaan tje aangeboden. De scheidende O.G.- spelers Overtoom en Van der Pol, die in het treffen met Zandvoortmeeuwen hun laatste wedstrijd speelden, kregen een vulpen als aandenken. In poule A bleek Zandvoortmeeuwen over het beste elftal te beschikken. De voetballers uit de badplaats zegevier den met 41 over het organiserende O.G., bleven daarna SJC met 10 de baas en behaalden ook op DEM een 1-0 overwinning. SJC met 10 de meerde re van DEM en een 20 overwinning op O.G., eindigde in deze poule als tweede. De ontmoeting DEM-O.G. le verde een 30 zege voor de Beverwij- kers op. Bekerhouder ZSGO was de beste in poule B. De Amsterdammers brachten het tegen WH niet verder dan een dubbelblank gelijkspel, maar zegevier den over SDO en Velsen met resp. 10 en 30. Vooral het niet op volle sterkte spelende Velsen bleef ver onder de ver wachtingen. SDO met tweemaal 'n 10 score aan de winnende hand in de strijd tegen Velsen en WH, legde op de tweede plaats beslag. Velsen ver loor ook nog van WH met 20. De finale ging dus tussen Zandvoort meeuwen en ZSGO. Daarin werd stevig fevoetbald, soms wat al te stevig. andvoortmeeuwen nam door een doel punt van Nijkamp in de eerste helft een 10 voorsprong en heeft die niet meer afgestaan. De verliezersronde tus sen SDO en SJC werd met 10 door SDO gewonnen. De eindstand is: 1. Zandvoortmeeuwen, 2. ZSGO, 3. SDO, 4. SJC. HAARLEM, 30 aug. De jeugdploeg van Onze Gezellen heeft zondag voor een fraaie prestatie gezorgd door beslag te leggen op de Van der Aart beker, in bet jeugdtoernooi van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. De acht groepswinnaars van de vorige week waren verdeeld over 2 poules en het waren de elftallen van Stormvogels en Onze Gezellen die als winnaars uit het strijdperk traden. De beslissende strijd tussen deze elftallen eindigde in een 0-0 gelijkspel waarna strafschoppen Onze Gezellen de begeerde wisselprjjs brachten. De nummers 2 van de poules, DEM en Beverwijk, streden om de derde en vier de prijs. DEM toonde zich met 4-0 ver uit de sterkste. Een eerste en derde plaats in dit sterk bezette toernooi is voor de RK elftallen een zeer fraai succes. De volledige uitslagen waren: Poule A: BeverwijkStormvogels 0-1, SpaarndamHalfweg 0-2, Beverwijk Spaarndam 0-0, StormvogelsHalfweg 1-0, BeverwijkHalfweg 1-0, Stormvo gelsSpaarndam 2-0. Poule B: DEM—OG 0-1, VSV—NAS 0-0, DEM—VSV 0-0, OG—NAS 1-0, DEM —NAS 2-0, OG—VSV 1-1. Om de eerste en tweede prijs: StormvogelsOG 0-0 (OG wint). Om de derde en vierde prijs: BeverwijkDEM 0-4. Eindstand: 1. OG, 2. Stormvogels, 3. DEM, 4. Beverwijk. DE ZILK, 29 aug. Na een bewo gen eindsprint, waarbij Cardol uit Bilt- hoven de rappe Haarlemmer Piet Nees kens op onregelmatige wijze de pas naar de zege afsneed, heeft het wieier- toernooi voor aspiranten in De Zilk zaterdagmiddag op voortreffelijke wij ze door de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" georganiseerd een voorlopige overwinning opgeleverd voor Cardol. Door Neeskens werd namelijk een schriftelijk protest ingediend tegen het minder sportieve rijden van Car dol, dat door de protestcommissie van de KNWIJ behandeld zal worden. De eerste en tweede prijs werden dan ook vastgehouden totdat er een delinitieve beslissing genomen is. Aan het toernooi namen honderd jon ge renners deel. Zij waren onderge bracht in vier series en daarvan gin gen de zeven best geklasseerden over naar de finale. Deze series werden ge wonnen door Haayer, Van Dun, Hui zing en Bisschops. Het aan de hand van deze voorritten opgemaakte club- klassement met als inzet de „Dae- nen"-beker werd voor de tweede keer door DTS uit Zaandam gewonnen met 24 pnt. „De Kampioen" (Haar lem) werd met 22 pnt. tweede en „De Bataaf" (Halfweg) met 21 pnt. derde. De finale met 28 deelnemers kreeg door de vele demarrages een spannend karakter en tenslotte een fel bewogen slot. Oosterbeek, Cardol en Neeskens hadden een kleine voorsprong genomen en zouden het onderling uitvechten. Op het laatste eind zwenkte ook Cardol naar rechts en zette Neeskens klem. De Haarlemmer kon daardoor niet meer voluit spurten. Cardol ging dan HAARLEM, 30 aug. Het traditionele Kemphaan-toernooi van HBC is door de jeugdploeg van RCH gewonnen. RCH en het Amsterdamse JOS werden poule- winnaars en de finale tussen deze ploe gen bracht RCH met 1-0 de zege. HBC en Quick Steps eindigden in hun poule op de tweede plaats zodat zij om de derde en vierde prijs moesten strij den. HBC zegevierde hier met 2-0. Na afloop heeft voorzitter Kemp de Kemp haan en de overige prijzen uitgereikt. De volledige uitslagen luiden: Poule A: HaarlemRCH 0-1, L. en S. Quick Steps 2-0, LeonidasSpartaan '20 1-1, Quick StepsSpartaan '20 0-0, RCHLeonidas 1-1, HaarlemL. en S. 0-0, L. en S.-Leonidas 0-0, Haarlem Quick Steps 0-1, RCHSpartaan '20 2-0, RCHL. en S. 1-0, HaarlemSpartaan '20 0-3, Quick StepsLeonidas 1-0, Spar taan '20L. en S. 4-1, RCHQuick Steps 0-0, LeonidasHaarlem 0-1. Poule B: JOSWilskracht 2-0, RK AFC—VDO 0-0, Blauw Zwart—HBC 0-1, VDO—HBC 0-0, Wilskracht—Blauw Zw, 0-2, JOSRK AFC 2-1, Blauw Zwart RK AFC 1-1, JOS—VDO 1-0, HBC— Wilskracht 0-0, WilskrachtRK AFC 0-1 JOS—HBC 0-1, VDO—Blauw Zwart 1-0, RKAFCHBC 1-1, Blauw Zwart JOS 1-2, VDOWilskracht 2-0. Om de eerste en tweede prijs: RCH—JOS 1-0. Om de derde en vierde prijs: HBC— Quick Steps 2-0. Eindstand: 1. RCH, 2. JOS, 3. HBC, 4. Quick Steps. HAARLEM, 30 aug. Er is zondag door de voetbalamateurs weer op ver schillende fronten slag geleverd in vriendschappelijke wedstrijden en toernooien. Vooral TYBB bleek goed op schot en zegevierde in het Heemsteedse sportpark met 8-0 over het amateurelf tal van RCH. De „Schalkwijk"-beker van Ripperda ging naar het Rotterdam se WMS. TYBB moest het in de uitwedstrijd tegen de amateurs van RCH weliswaar zonder Rietvink, Van Honschoten en Pe- besma stellen, maar dat bleek in dit treffen geen gemis. Vooral na de her vatting draaide de voorhoede van de Yellows op volle toeren. Met de rust was de stand nog maar 2-0. Deze winst werd in de tweede helft tot 8-0 opge voerd. De produktie kwam voor reke ning van Van Dijk (3x), Meyer en de jeugdige Mekel (4x). HOOFDDORP BOYS speelde thuis te gen Neerlandia en nam reeds in de eer ste helft door Hageman (ex-Sloterdijk) en Fr. Netscher een 2-0 voorsprong. De boys namen het daarna wat al te mak kelijk op en zodoende konden de bezoe kers alsnog de eer redden. RIPPERDA speelde zijn derde neder laagwedstrijd met WMS uit Rotterdam als tegenstander en dat treffen verlo ren de Haarlemmers met 2-1. De vroe gere jeugdkeeper Proper van RCH, die als linksbuiten opereerde, had Ripper- da weliswaar 'n 1-0 voorsprong bezorgd, maar in de tweede helft grepen de voet ballers uit de Maasstad met twee tref fers de volle winst. Zij kwamen daar mee tevens voor één jaar in het bezit van de ,,Schalkwijk"-beker. CONCORDIA voetbalde op het veld van SIZO tegen de derde ldasser De Pionier en won daarvan met 4-0. Ben de Koning en Gerard Duwel zorgden voor een 2-0 ruststand en in de tweede helft voerden weer Duwel en Van der Lans de voorsprong tot 4-0 op. De nieu we aanwinsten Duwel en Tol speelden een goede wedstrijd. RENOVA nam deel aan het „Jan van Geenen'-toemooi van St. Pancra- tius en verloor met 3-0 van IEV. De Haarlemmers moeten het komende zon dag in de verliezersr inde opnemen tegen DEK, dat met St. Pancratius remise (1-1) overeen kwam, maar minder ge lukkig was met het nemen van de straf schoppen. Het tweede van Renova speelde gelijk (2-2) tegen de reserves van IEV en verloor met het nemen van strafschoppen. HBC verloor in Gouda kansloos met 7-1 van ONA. De gecombineerden gin gen niettemin overrompelend van start en namen al vrij spoedig door Böhm met 1-0 de leiding. De gastheren deden nog voor de rust met twee doelpunten de winstkansen keren en waren vooral na de hervatting oppermachtig. Zij voerden de score op tot 7-1. Als enig excuus kan HBC aanvoeren dat het met enkele invallers aan moest treden. SCHOTEN sleepte in het D. Groen- toernooi van Aalsmeer de tweede prijs in de wacht. In de voorwedstrijd nam Schoten tegen het organiserende Aals meer door Gagel (2x) en Van der Horst een 3-0 voorsprong en daarna kwamen de gastheren fel opzetten. Zij verkleinden de achterstand tot 3-2. Meer stond Schoten hen niet toe. In de finale verloor Schoten met 2-0 van Roda '23 en moest zodoende met de tweede prijs genoegen nemen. HILLEGOM trad in Rijswijk tegen de tweedeklasser RVC aan en verloor daarvan met 2-1. De gastheren namen in de eerste helft door Cock Clavan (ex- ADO en Haarlem) een 1-0 voorsprong en tien minuten na de hervatting kon Van Braam met een ver schot het even wicht herstellen: 1-1. Kort voor het ein de was Clavan de Hillegomse achterhoe- 3. J. Oosterbeek, Halfweg, 4. F. v.d Helder, 't Noorden, 5. C. v.d. Wilk, ook als eerste over de streep. Het gaf aanleiding tot verwarde protesten en disputen voor de jurytent van renners en supporters. Met zachte drang wer den de gemoederen gekalmeerd. Later diende Neeskens het vereiste schrifte lijke protest in en daarom werd een voorlopige uitslag opgemaakt. 1. A. Cardol, Bilthoven, de 19,5 km in 29 min. en 57 sec.; 2. P. Neeskens, Haarlem o.p.; 3. J. Oosterbeek, Half weg; 4. S. Brink, Anna Paulowna; 5. C. Moritz, Amsterdam; 6. W. Haayer, Halfweg; 7. W. Luppers, Purmerend; 8. G. Krom, Haarlem; 9. A. van Dun, Schiedam; 10. R. Bisschops, Sassen- heim. (Van onze sportredactie) SOEST, 30 aug. Joop Zoetemelk en Rob Cardol zijn de winnaars gewoi> den van de ronde van Soest. Zoete melk liep zes kilometer voor het eind» van zijn medevluchters weg en beëin digde zijn solo met een fraaie over winning bij de nieuwelingen. Cardol won de adspirantenwedstrijd. Hij won de eindsprint van het peloton. Uitslagen: Adspiranten: 1. A. Cardol, Bilthoven, 2. W. Luppers, Purmerend, Haïfi Noori" Naaldwijk. Nieuwelingen: J, Zoetemelk, Rijp Wetering, 2. P. v. Straalen, Poeldijk, 3. M. Verwey, Zevenhuizen, 4. F. Zelden- thuis, Sassenheim, 5. W. Speksnijder, Rotterdam. HAARLEM, 30 aug. Door de Haar lemse wielerclub De Kampioen werd zondag in het Van der Aartsportpark de tweedfecit van de najaarscompetitie om de IÜ&olen-beker gereden en daar van waren de uitslagen: A- en B-klasse: 1. R. Sweers 28 pnt., 2. E. Sminia 22 pnt., 3. W. Fiechter 21 pnt., 4. T. de Klerk 7 pnt., 5. H. Kie kens 5 pnt., C-klasse: 1. R. van Berkel 23 pnt., 2. A. Vemooy 20 pnt., 3. B. Mense 15 pnt., 4. G. Duwel 13 pnt., 5. J. Brouwer 5 pnt. Jeugdklasse: 1. L. Oostra, 2. H. Kooien, 3. J. Peters, 4. G. v.d. Winden, 5. W. Wassink. De Haarlemse Raceclub Excelsior liet in Schalkwijk weer een rit voor de zomercompetitie verrijden en daarvan waren de resultaten: A- en B-klasse: 1. P. Steenvoorden, 2. P. Moerkerk, 3. K. Wigchert, 4. B. Schouten, 5. M. Wigchert. C-klasse: 1. B. Wigehert, 2. Th. Krabbendam, 3. F. Hoogland, 4. J. Klaver, 5. G. Verhoef. A.-jeugd. 1. R. Teeuwen, 2. H. Koren stra, 3. W. Prinsen, 4. J. van Haaster, 5. R. Brands. B-jeugd: 1. G. de Vries, 2. P. Hoogland. Tweede jeugd en da mes: 1. A. van Velsen, 2. G. Wigchert, 3. T. Handgraaf, 4. Ria Sweers, 5. A. van Rooden. DE ZILK, 30 aug. Van Nispen uit De Zilk heeft de Ponsteenbeker in het door DIO georganiseerde toernooi ge wonnen. De Zilkers wonnen in de eer ste ronde met 2-1 van RK WS terwijl ASVK met 2-0 zegevierde over DIO. In de verliezersfinale klopte RKWS met 4-0 DIO en in de winnaarsfinale was ASVK dat 2 spelers wegens bles sures moest vervangen, geen tegenpar tij voor Van Nispen. Deze laatste won met 10-1. De eindstand luidde: 1. Van Nispen, 2. ASVK, 3. RKWS, 4. DIO. de weer eens te rap af en bracht hij de stand op 2-1. De Hillegomse halfspeler Van de Berg raakte in dit treffen aan zijn enkel geblesseerd en zal voorlopig wel niet kunnen spelen. Sahupala ver ving hem. Op het WISSELKANTOOR, geves tigd in de hai van het Centraal Station te Amsterdam zijn vaca tures voor: Leeftijd 18-23 jaar, met minstens Mulo resp. MMS-diploma, ter op leiding tot balie-employée. Afwisselende diensten, uitsteken de salariëring, tantièmeregeling en reiskostenvergoeding. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten aan: DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Hoofdkantoor, Postbus 721, Amsterdam ^«003^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2