Winst in matig duel met Holland Sport Maar ploeg imponeert nog niet MÊÊWt 51 m Hennie den Engelse grote architect Verbeten DHC vecht zich naast Alkmaar Korte notities ere-divisie uit Doelpunt van halfspelerMuller...! MAT BLAUW WIT HEEFT GEEN VERWEER TEGEN TECHNISCH SITTARDIA GRATIS N.4AR MADRID UITSLAGEN van reserves en jeugd- competitie ECLATANTE TRIOME OP EINDHOVEN <Sazel I Arie laat het in Limburg afweten Waagt uw kans! pnervS Schepje meer Topzwaar Goede hout" In verdrukking Doelpunt Kansloos „Honger" MAANDAG 30 AUGUSTUS 1965 (Van een speciale verslaggever) DEN HAAG, 30 aug. Het pit toreske vissersdorp Volendam durft weer over zijn voetbalglorie te pra ten. Weliswaar nog niet op luid ruchtige, jubelende toon, maar hij de bevolking flikkert de bewonde- ring voor haar clubje toch schuch ter op. Na dat krenkende pak slaag van Sittardia (19, het was erger dan een mislukte vangst) sloop de kille angst in ieders hart. Angst voor een met bittere kommer en diepe vernedering geladen seizoen. Maar nu, nauwelijks een week la ter, blijkt dat onrustige, nerveuze gevoel te zijn verdwenen. Wegge dreven als een gitzwarte onweers wolk sinds het magere succesje van de oranje-baadjes, gisteren behaald op Holland Suort (12). Vertrouwen dam schokte zÜn getrouwen gelukkig niet Ere-divisie Eerste divisie Tweede divisie A Tweede divisie B Het mag dan waar zijn dat Barry Hughes, de huidige Alkmaar-oefen- mester volgens de K.N.V.B. zijn ca paciteiten niet met afdoend bewijs materiaal heeft kunnen aantonen, zijn gedisciplineerd echt Engels voetbalspelend team bevestigde dit wel degelijk in de praktijk. Het mag daarom van tegenstander D.H.C. een knappe prestatie wor den genoemd om dit Alkmaar dat ongetwijeld in het verdere ver loop van de competitie hoge ogen gaat gooien een gelijk spel af te dwingen. MAASTRICHT, 30 aug. Dertig minuten was de boeiende eerste helft oud. Kennelijk zonder zenu- men en geenszins geïmponeerd door de enorme bedragen welke Ajax in de transferperiode had besteed, be antwoordde het enthousiaste M.V.V. de geraffineerde combina ties van de Amsterdammers met snelle tegenschoten. Het houtwerk stond doelpunten in de weg van resp. Frederix en Keizer. Beide doelen beleefden narrow escapes, totdat in de dertigste minuut een fortuinlijke treffer in feite reeds de strijd ten gunste van de Am sterdammers besliste. Henk Groot schoot tegen de voeten van links achter Brassé. De bal caramboleer de voor de voeten van Muller, die niet de geringste moeite had de bal van dichtbij in het door doel man Körver verlaten doel te plaat sen: 01. Een magere zege voor Ajax, maar tenslotte toch wel ver diend. De voorhoede van M.V.V. toonde zich onmachtig van repliek te dienen. SITTARD, 30 aug. Achteraf blijkt men zich in Sittard ten on rechte ongerust te hebben gemaakt over het bezoek van Blauw Wit. Nadat Sittardia de eerste helft met een magere 10 voorsprong had afgesloten, kon Blauw Wit slechts een kwartier de illusie handhaven van een te verwachten ommekeer. Al kreeg de Sittardse verdediging het in die periode ook zwaar te ver duren: de aanval van Blauw Wit slaagde er toen niet in een bres te schieten en spoedig waren toen alle kansen verkeken (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 30 aug. Er blonk een stille voldoening in de ogen van de spelers van De Voie wijckers, toen ze gistermiddag na afloop van de wedstrijd tegen Eind hoven voldaan de vermoeide rug gen tegen de houten wand van de kleedkamers lieten rusten. Kalm, bijna waardig, lieten ze enkele op gewonden felicitaties over zich heen glijden. Ze gedroegen zich als mannen die wisten dat hun over winning met 42 op de Braban ders gewoon het resultaat was van een welbestede middag hard wer ken, dat wel voldoening kan ge ven, maar geen reden is tot over matige vreugde. Eerherstel voor Volendam Een kleine schare getrouwe suppor ters vergezelde de voetballers uit Vo lendam naar het Haagse Houtrust. Daar, op een stralend-groene grassprei, eisten de aanhangers van beide par tijen genoegdoening na die ontstellenle blamage (Xerxes gooide vorige week de reputatie van Holland Sport te grabbel: 7-0). „Een typisch duel voor een gelijk spel;' meende desondanks een in het voetbal vak vergrijsde man-op-leeftijd. Welnu,' zijn vooruitziende blik was bijna pro fetisch. Maar helaas voor hem en voor alle mokkende Hagenaars schoot Dik Tol in de laatste minuten vertwijfeling en doffe wanhoop in het kamp van Holland Sport. De schande van vorige zondag knaagde ook aan het geweten van Volendams wat puriteinse dynastie. Er werden fouten toegegeven; goed, doelman Bob Kemper (nuttig in het derde) was nog niet rüp voor het eerste. Zijn moedig maar bij voorbaat al kansloos verweer verdiende zelfs enige woorden van troost. En dan Jannie Schilder: school er niet iets waars in zijn krachtige aantijging? De torenlan- ge Schilder tikte anderhalve week terug de heren van de commissie betaald voet- clnb hee-^ ?uderwets/n amateuns- h*i n»niKir tisch waneer zy tegenwoordig met in die i u uk-hard op de vingers, toen zij vaak afgrijselijk verbasterde 4-2-4-opstel- zich bemoeiden met de samenstelling van ling opereert. Klaar vele verenigingen de oranjekleurige keurgarde. Er groeide schrijven haar ploegen dit recept voor op een conflict uit, opgeblazen als een spin- een wijze, waarvan zelfs een onbetrouw- nijdige pad. Tegen Sittardia trok de na- bare kwakzalver gruwt. Bijvoorbeeld genoeg onmisbare Jannie Schilder zijn v°Iendam, dat door dit systeem het mid- burgerpak niet uit. denveld schrikbarend verwaarloost. Zijn defensie is nu overbezet topzwaar, de voorhoedet verzwakt, krachteloos. Volen- iivwiiuii vpor een twee)je maal. maar we(ke opti Geurtsen DWS Bouwmeester Feijenoord Coenen Fortuna Aarts ADO Van Tilburg GVAV v. d. Linde Sittardia Radovix Xerxes Heyermans Xerxes Verhagen RBC Engelsma Voiewijckers Netten Sittardia Roelfsema Cambuur Van Eikeren Hilversum Kriekaart Gooiland J. Hartjes Graafschap Pascal Veendam Overgoor Veendam De Vroet Heerenveen Klundert Heerenveen Roubosch HVC Rompelman Tubantia G. Jansen Veendam Vleeming Vitesse De Vries Vitesse Verhagen Vitesse Roosken Zwartemeer Schouten Excelsior Fischer Roda JC Glaudemans Wilhelmina Tump Excelsior Dormans Limburgia Zieltjens Noad Harmsen Wilhelmina POERTSCHACH Margaret Smith won het enkelspel in het internationaal tennistoernooi te Poertschach (Oosten rijk) door de Argentijnse Norma Baylon in de finale met 6-1, 6-3 te verslaan. NEW YORK Tijdens het Capa- blanca Memorial schaaktoernooi, waaraan door de Amerikaan Bobby Fisher wordt deelgenomen via een telex-verbinding, heeft de jonge Amerikaan zijn tweede overwinning behaald. Hij versloeg de oud-wereldkampioen Vassily Smyslov (Rusl.) in 45 zetten. NAIROBI Pakistan speelde in Nairobi een hockey-interland tegen Kenya. De uitslag was een gelijk spel: 0-0. Een goed gevuld D.H.C.-stadion heeft een snelle boelende wedstrijd gezien. De jonge Delftse ploeg moest aanvankelijk alle zeilen bijzetten om de rappe Alk maar-aanvallers op afstand te houden. Vooral linksbuiten Van Rijssel, die zich later nog enkele keren zou onderschei den, flitste bewaker Grootscholten voor bij alsof deze een onbeduidend aspiran- tje was. Toch was het D.H.C. dat na tien minuten de leiding nam. Den En gelse mocht een vrjje trap nemen en plaatste de bal zo zuiver voor de voe ten van Van Galen dat deze vanaf 25 m. onhoudbaar langs de onthutste doel man De Waal kon plaatsen. 10. Dit openingsdoelpunt stimuleerde Alk' maar om er nog een schepje bovenop te gooien. In de 17e minuut wist de Delftse defensie uit pure noodzaak niets anders te doen dan aan de noodrem te trekken. Scheidsrechter Verbeek beslis te terecht „strafschop" en H. Tijm vol trok vlekkeloos het vonnis, 11. Snelle rushes van Roggeveen waren hierna niet bij machte om voorlopig iets te veranderen aan deze gelijke stand. Toch had D.H.C. enige minuten later meer succes toen Den Engelse de al bal hoog voorzette, de hierop ingeschoten bal tot tweemaal toe van de lat af ket ste en Kwakkernaat deze kanonnade af rondde door onhoudbaar in te knallen. 21. De strijd spitste zich toe waarbij voor- De Volendammer Janny Schilder (l.) weet de aanvaller van Holland Sport met een van zijn uitschuifbenen de bal te ontfutselen. Toch mag geen enkele Volendammer zijn blijdschap mijlenver uitgalmen. Zelfs niet na die krappe zege op een wel erg pover Holland Sport. Het duel der geteis terde defensies werkte eerder bezwarend dan verlichtend op het gemoed van de 10.000 toeschouwers. Holland Sport, met een voorhoede zonder schutters (Piet de Vries en Bennie Roode kregen slechts verwensingen van het ontevreden pu bliek), voetbalde het slechtst, al toog het dan het meest ten aanval. Het ijverige maar ook al niet bijster schotvaardige Volendam poogde nog serieus en kundig een actie op te bouwen, daarbij zo nu en dan tot verrassend fraaie patronen te komen. Afgelopen zondag in Den Haag was de rust grotendeels teruggekeerd in deze besloten voetbalgemeenschap. Tussen het houtwerk kronkelde goalie Tuyp zich als een slangenmens in vele boch ten; gedurfd keeperswerk dat het leed van Kemper deed vergeten. Vóór Tuyp. centraal in de defensie, bezwoer magiër Jannie Schilder (al was de ruzie nog niet geheel bijgelegd) vrijwel elk ge vaar. Neen, Volendam koesterde weer een beetje vertrouwen in de toekomst. mist dicht deze tot nu toe onzekere formatie grootse heldendaden toe? (Het scoreverloop: 18 min. Mühren 0-1; 29 min. De Letter 1-1; 89 min. 1-2; arbiter Voermans uit Roosendaal liet enkele minuten te lang spelen). LEX MULLER VTLLARS Ludovico Scarfiotti werd in Villars winnaar van het Euro pees kampioenschap bergklimmen Scar fiotti reed in een 2 liter Dino Ferrari. Hij won de titel reeds in 1962. DOS—Fortuna '54 22 DOSFortuna '54 was als geheel een nogal matige vertoning. Voor rust hadden de Lim burgers vrijwel steeds het initiatief en door onvoldoende mandekking van de DOS-ver"- dediging kregen zij goede kansen. Door slecht schieten gingen de meesten echter te loor. Aan het doelpunt van de goedspelende Coenen kwamen nog de voeten van Arts en Ockhuijsen te pas. Een ander beeld kreeg de strijdnadat het in de tweede minuut van de tweede helft 02 was geworden. DOS drong Fortuna volkomen op eigen helft te rug. Tonny van der Linden deelde fraaie passes uit. die gaten in de Fortuna-defensie en twee doelpunten tot gevolg hadden. Go AheadFC Twente Z0 De wedstrijd Go Ahead.FC Twente, zon dag voor 18.000 toeschouwers in Deventer «espeeld. zal in de geschiedenis van de Oos telijke derbles worden bijgetekend als een van de meest merkwaardige. Go Ahead won verdiend, maar kwam aan de doelpunten door linksback Job Hoomans, die voor een uniek gebeuren in een eredivisie-wedstrijd zorgde door tweemaal in eigen doel te schie ten. De uitslag was rechtvaardig, omdat Go Ahead aanzienlijk beter speelde, niet alleen voortdurend een veldoverwicht had, maar bovendien in technisch en tactisch opzicht de FC Twente overklaste. psv—Elinkwijk 1—1 Pover voetbal van de PSV-voorhoede heeft ertoe geleid, dat de Eindhovense eredivisie- ploeg. ondanks een vooral voor de rust grote veldmeerderheid, tegen het enthousiast strijl dende Elinkwijk genoegen moest nemen met een uiteindelijk moeizaam gehandhaafde puntenverdeling: 11 Een doelpunt van de overigens teleurstel lende Van der Kuylen bezorgde de thuisclub halverwegen de eerste helft een royaal ver diende voorsprong, die echter na de rust «teeds meer in gevaar kwam. Doordat ook de Utrechtse voorwaartsen zich niet erg schotvaardig toonden, duurde het tot jn het laatste kwartier, eer het dapper volhouden van Elinkwijk werd beloond met de gelijk maker. Deze kwam op naam van de ijverige Nieuwenhuys, die een fout van PSV-stopper Schrijvers meedogenloos afstrafte. HeraclesWillem II Willem II heeft in Almelo door diverse omstandigheden de gelegenheid gekregen zfjn superioriteit over een met drie invallers spelend Heracles te tonen. In de eerste helft van deze snelle en aantrekkelijke wedstrijd waren de aanvallen van de Tilburgers ge vaarlijker, maar minder talrijk dan die van Heracles, dat bovendien veel meer mogelijk heden om te schieten benutte. De afwerking ontbrak evenwel en vooral Hartjes had daar bij het geluk niet aan zijn zijde. SParta—GVAV 1—2 Ole Madsen presenteerde zich voor eigen publiek als een felle doorzetter, die al spoe dig bij een schijnbaar verloren trap uit de verdediging Renders nog zo in het nauw bracht, dat de GVAV-er met een te harde terugspeelbal Van Leeuwen totaal verraste Er gebeurde een half uur vrijwel niets, maar toen Van Nee er eindelijk doorheen was restte Sykenbroek niets anders dan de nood rem: de stand werd door de toegekende en bnutte strafschop weer gelijk. Na rust was GVAV de beste ploeg. Sparta forceerde wel een aantal hoekschoppen en Van Leeuwen moest enkele goede reddingen verrichten, maar de aanvallen van de Gro ningers hadden meer inhoud. Een afstand schot van Van Tilburg zeilde onhoudbaar in de bovenhoek. GELUKKIG AJAX KLOPT ENTHOUSIAST MVV: 0-1 Swart registreerde het eerste wapen feit van de eerste, levendige helft. Maar doelman Körver werkte de boogbal van Swart over de lat. Het begin van een royaal hoekschoppensaldo voor Ajax in deze eerste periode. De tweede helft zou een omgekeerde situatie te zien ge ven. tragende acties te ondernemen, waarbij als een donderslag bij heldere hemel het oprukken van Pronk werd besloten met een schot tegen de paai. Het Maastrichtse offensief spatte uit een op de hechte defensie van de Am sterdammers, die geleidelijk aan de heer schappij den. over het middenveld herover- Bijna was het opdringen de MW-ers noodlottig geworden. Een verre trap be reikte Keizer. Nuninga stond buitenspel, maar niet strafbaar. De Maastrichtse ver- dediging stond aan de grond genageld, doch via de handen van de ver voor zijn doel staande Körver ging het schot van Keizer corner. Vruchteloos en ook met veel minder overtuiging bleef MVV ten aanval trek ken. Prins zorgde voor een intermezzo met een schot waarmede hij Körver niet kon verrassen. Bij een hoekschop plaat ste Bergstein met een omhaal nog langs de verkeerde kant van de paal.... H MW liet zich niet onbetuigd, maar Bals stopte een schuiver van Geurten, Bergstein kopte naast en Brokamp schoot tegen de knie van Bals, die zich gelukkig prees toen een fsl schot van steld had. Toen hij na 14 minuten doel Sittardia liet van het begin af duide lijk blijken geen enkel risico te willen ne men. Het werd een Sittards kwartiertje, waarbij echter goalsgetter Leo van der Linden het vizier nog niet zuiver afge- Frederix, na een voorzet van Geurten, op de lat afketste. Maar ook MVV haal de opgelucht adem, toen een schot van Keizer via de onderkant van de lat te rug in het veld sprong Het vormde de inzet van enkele sensationele minu ten. Brokamp omspeelde Pronk en kwam alleen voor doelman Bals, maar mikte langs de verkeerde kant van de paal. Prompt daarna scoorde Muller het win nende doelpunt, waarna hij van plaats verwisselde met Prins. Een fraai schot van Groot werd door Körver buiten de palen gewerkt en vervolgens richtte Groot een kopbal te hoog. Een volgende kopbal werd een prooi van Körver. Na de hervatting scheen MW er re gelrecht naar te streven de bordjes de finitief te verhangen. Haenen bracht de bal bij Bergstein, die o.i. buitenspel stond. Maar het fluitje van scheidsrech ter v. d. Veer bleef uit, zodat Bals ijlings op de schoen van Bergstein dook. Bals werkte ook een verrassend schot van Frederix buiten de palen en hij liet zich in de kritieke situaties voor het Amsterdamse doel als schietschijf gebrui ken door Druyts en Bergstein. MW drong sterk naar voren en Ajax tippel de diverse malen in de buitenspelval. De bezoekers achtten het geraden ver- puntte, werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd. Bijna had rechtsachter L. Dul- lens een minuut later Blauw Wit in het zadel geholpen. Met slordig terugspelen schiep hij een kans voor linksbinnen Geestman die zich die kans echter door doelman Crutsen ontnomen zag. Na twintig minuten liet doelman Ama. ma zich vervangen door Van der Werf, die zich met stopper Oldenziel ontpopte als de beste spelers van Blauw Wit. Ook Van der Werf kon echter niet voorkomen, dat Van der Linden, na een pass van Wolfs, na 25 minuten de score opende; l0. Vlak daarna trof Van der Linden de paal In de aanval van Blauw Wit liet Arie de Oude na 34 minuten voor het eerst ernstig verstek gaan. Tengevolge van treuzelen in de Sittardse verdediging kon hij oog-in-oog komen met doelman Crut sen, die echter voor De Oude een onover- komelijke hinderpaal bleek. Met een fel offensief trachtte Blauw Wit meteen na de rust de bordjes te verhangen. De Sit tardse verdediging kreeg het zwaar te verduren. Stapper loste een fel schot, dat echter door doelman Crutsen op fraaie wijze werd gekeerd. Tot driemaal toe nam even later De Oude de bal op zijn schoen. Doelman Crutsen en enkele Sit tardse benen versperden hem echter de weg naar succes. Sittardia kwam direct erna heel wat dichter bij. Na een vrije trap van Netten trof W. Dullens de binnenkant van de paal. Een schot van Feldman plofte even later in het zijnet. Met een tweede buitenspeldoelpunt on derstreepte Van der Linden andermaal de Sittardse aspiraties. Zelfs linksachter Brull deed een duit in het zakje met een ver schot, dat door Marqultos en Olden ziel onschadelijk werd gemaakt. Het be tekende echter slechts uitstel van execu tie. Want vlak daarna trof Mares, na een voorzet van Netten, met een kopbal als nog de roos: 20. Sparendam stond ver der Sittards succes in de weg, toen hij, na een combinatie tussen Netten en Van der Linden, de bal uit het lege doel kopte. De laatste kans was weer voor Arie de Oude, maar de bal vloog hoog over het Sittardse doel. MULLER: doelpunt al de duels tussen linksbinnen Meijer (Alkmaar en Kronshorst ongemeen fel werden maar arbiter Verbeek geen moeite had de touwtjes vast in handen te houden. Voor beide doelen ontston den nu hachelijke situaties. Kalden tast te een keer finaal mis doch Dorjee klaarde het zaakje. Aan de overkant kreeg Kwakkernaat de voet niet goed onder een draaiende bal en schoot in de tribune. Ook Meijer zag zijn ingescho ten bal, na goed voorbereidend werk van Siem Tijm, hoog overgaan. Het laat ste wapenfeit voor de rust was een laag hard schot van Kwakkernaat dat doel man De Waal maar ternauwernood kon blokkeren. De tweede helft bracht reeds direct de nodige opwinding op de tribunes, toen Roggeveen gehaakt werd. De toegesta ne vrije trap leverde echter geen suc ces op. Hierop trok heel Alkmaar snel natar voren en uitblinker Slem Tjjm wist bij één van de uiterst gevaarlijke uitvallen ongehinderd doelman Kalden kansloos te passeren. 2—2. Het was nu D.H.C. dat de lakens uitdeelde maar Alkmaar dat uit een niet te stuiten solo-rush van linksbuiten Van Rijssel eendoelpunt pro duceerde. Weer was het Slem Tijm die de van uit de afgemeten voorzet omhoog tot een schot In de uiterste hoek. 23. Het pleit voor D.H.C. dat het hierna zich geenszins gewonnen gaf. Een vierde treffer van Alkmaar kon Kalden maar juist met de vingertoppen tot hoekschop verwerken toen Meijer van ver keihard inknalde. Het ver op gedrongen D.H.C. gaf hun aan Roggeveen een uitstekende kans maar ddo lang aar zelen nam Kwakkernaat zijn werk over door van dichtbij de bal in het net te deponeren. 33. De slotfase van de strijd werd nog adembenemend toen Meijer tegen ae Delftse lat knalde, tevens hiermee het initiatief aan de thuisclub moest laten, architect Den Engelse opbouwden maar niet meer forceren, 33. een beslissing konden Onze voetbalprijsvraag is een onge kend succes geworden. Honderden in zendingen hebben wij reeds ontvan gen. Mocht u er echter nog niet bij zijn, houdt u er dan rekening mee dat alle oplossingen uiterlijk 1 september (weonsdag dus) bij ons binnen moe ten zijn- Het is niet mis wat u kunt winnen. De twee hoofdprijzen bestaan uit: twee driedaagse vliegreizen naar Ma drid en natuurlijk gratis tribuneplaat sen voor topper Real MdridFeijen oord. Daarom: waagt een laatste kan», Res. erste divisie: SW 2—DWS 2 1—3. ADO 2Excelsior 2 12, GVAV 2Sparta 2 23, Velox 2Heracles 2 30, Twente 2 Heracles 2 33, Feijenoord 2Telstar 2 02, Ajax 2—PSV 2 2—2, Volendam 2—MVV 2 3—0. Res 2de divisie A: EDO 2Voiewijckers 2 1—4. HDVS 2—Haarlem 2 1—1, ZFC 2— Fortuna VI. 2 12. Blauw Wit 2Holland Sport 2 13, RCH 2Zaanstreek 2 00, Alkmaar 2Hilversum 2 23; B: HDVS Elinkwijk 21, HelmondiaRBC 26, Wil helminaBaronie 21, VVVDen Bosch 010, Fortuna VI Eindhoven 32, Roda JC —Holland Sport 01. Jeugdcompetitie. Eerst klas A: Volendam Blauw Wit 24, Wageningen—DOS 1—0, HeerenveenHeracles 04, Go Ahead Velox 4—4, GVAV—AGOVV 1—2, Twente— Cambuur 44, DWSVitesse 21, HVC— NEC 3—1: B: Fortuna '54—Voiewijckers 1—2. DFC—DHC 2—0, NAC—Feijenoord 2—2, NoadXerxes 05, ExcelsiorWillem II 24, Sparta—SW 4—2, Sittardia—ADO 2—0. Ajax —PSV 2—2. 2de klasse B: HDVS—Elinkwijk 2—1, Hel mondia—RBC 2—6, Wilhelmina—Baronie 2—1, vwDen Bosch 0—10, Fortuna VI.— Eindhoven 3—2, Roda JC—Holland Sport 0—1. Om de districtsbeker West II: ESDO— Blauw Zwart 4—2, Spartaan'20—Slikkerveer 5—1. Voiewijckers revanche! Wél brandde plots een vurig optimis me in de rustige ogen. Zij wisten nu dat de nederlaag van vorige week tegen NEC een vergissing was. Een kwestie van de tegenstander onderschatten. De technische commissie van De Voie wijckers had dat ook gezien. Zij had het elftal enigszins gewijzigd. Schaap was gepasseerd. Coster was ingevallen. Reuser was naar de voorste linie ver plaatst. En voor de wedstrijd was hei elftal bijeengeroepen voor een laatste mentale injectie. Het resultaat was te merken. Niet dat nu plotsklaps een briljante partij voetbal op de glanzende mat van de Buitsloter- bamne werd gelegd. Nee, nóg niet. Maar toch sloot de formatie nu wel beter. De fouten van eigen spelers werden onmid dellijk opgevangen. De misgrepen van de tegenpartij direct afgestraft. Al dadelijk na het beginslgnaal van scheidsrechter J. J. Vlugt bleek Voiewij ckers' „honger naar de bal". Meteen gre pen zij het initiatief en al na vijf minuten liet Engelsma de bal voor de eerste maal achter keeper Heyink ploffen. Nog twee keer zou hij dat doen. Door veelal te kort spel was Eindhoven niet in staat de aanvalsdrift van De Voiewijckers te beteugelen. Wel kwamen ze via Ver hoeven nog even op gelijke voet. Maar nadat Engelsma met nog twee doelpun ten en Coster met een treffer voor 41 hadden gezorgd kwam de zege van de Noord-Amsterdammers niet meer in ge vaar. De Eindihovenaren juichten al niet eens meer toen Bex dertig minuten voor het einde de stand nog op 42 bracht. Zij hadden het geloof in eigen kunnen toen allang verloren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 8