Statistiek I Statistiek II D. SPEK wethouder Huisvrouw moet voor bood schappen naar andere wijk „Nauwelijks aanvaardbare toestand Zandvoort kwaad over artikel in Haaose Post K.V.P.-ER SLEGERS Vijftig jaar lid Zandvoorts raad Hartelijke hulde 6.000 dodelijke ongevallen Enorme bouwactiviteit binnen de Sikkens Groep Voorlichtingslaboratorium in Sassenheim van 1500 m2 Verplichte oefening voor leden S.J.C. Telefoonnummers J osephparochie in Hillegom bestaat 50 jaar Kapelaan Stam nam afscheid in Haarlem-N. Th. Pletter waar nemend rector Mendelcollege Jongen (10) loopt tegen bejaarde Onvoorzichtige wielrijder (83) aangereden Nu inbraken in bollenbedrijf en machinefabriek Meisje (9) zeer ernstig gewond SOLEX Door verheer hijna de helft Sterke verhoging van de omzet Drs. Moens verlaat Stork Haarlem Stelende Leidse student vandaag voor rechter Ook diefstal uit kerk in Uitgeest Nieuwe Haarlemsche Courant Kortweg vu n hei n ic'iH'YS Werkzame figuur Wegens ziekte pater Hutjens Bij aanrijding in Weeresteinstraat HARDEBELT o Benoeming VORIG JAAR MATROOS SLAAT OVER BOORD Gem. Vervoerbedrijf in Amsterdam huurt bussen van N.Z.H. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1965 FAb^. De huisvrouw in Boerhaavewijk moet op huishoudelijk terrein nog al eens pionieren. De winkels zijn niet direct naast de deur; de ge wone dagelijkse inkopen vergen meestal een fikse wandeltocht naar Europawijk, Parkwijk of Haarlems centrum. Een onplezie- rige situatie, temeer daar de tocht Onhoudbaar zoveel mogelijk tussen de buien door gemaakt moet worden. Hotel SBouweó zandvoort .-érfe /atfubld&i etvr^otït/ Man gewond naar ziekenhuis OTO De nestor van de Zandvoortse ge meenteraad, de heer C. Siegers, kreeg ter gelegenheid van zijn jubileum als raadslid tal van gelukwensen. Het Centraal Bureau voor Statistiek heeft uitgerekend dat vorig jaar bijna 6000 mensen door ongevallen of ge weld zijn omgekomen. Dat is 500 meer dan in het jaar 1963. Het zal niemand verbazen, dat het verkeer het grootste aantal slacht offers heeft opgeëist. Bijna dagelijks immers maakt de krant melding van een trieste lijst verkeersdoden. Een niet minder tragische lijst wordt echter nimmer in de krant gepubli ceerd: het aantal gevallen van zelf moord. Toch maken in het welvarende Nederland per dag twee mensen een einde aan hun leven. Een huivering wekkend getal. Een cijfer, dat ons aan het denken moet zetten. Het duidt immers op een gruwelijke eenzaam heid bij velen. Een eenzaamheid, die resulteert in een wanhoopsdaad, die misschien niet uitgevoerd zou zijn, indien de samenleving zich het lot Van de wanhopige had aangetrokken. De stichting „Oog en bril" is na een onderzoek tot de ontdekking ge komen, dat 23 op de 100 Nederlanders beneden de maat blijven met hun ge zichtsvermogen. Dit belet hun intus sen niet, drukke straten over te steken en ai dan niet gemotoriseerd aan het verkeer deel te nemen. Jam mer, dat er geen statistiek bestaat van het aantal slechtzienden, dat slacht offer is geworden van eigen ijdelheid of onwetendheid. liiiiiiiiiiiiniMMiiiiiiiniiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiii' HAARLEM, 1 sept. De gemeente raad heeft vanmiddag de heer D. A. J. Spek tot wethouder gekozen. Daarmede werd voorzien in de vacature, welke ontstaan was door het heengaan van Wethouder W. C. Bakker. De heer Spek werd 16 juni 1904 in het vroegere Schoten geboren. Vanaf 1917 is hij in het dagbladbedrijf werk zaam, eerst bij de Oprechte Haarlem- sche Courant, later na de fusie met h®t Haarlems Dagblad, bij deze com binatie. Sinds 1958 is hij procuratie houder. Op jonge leeftijd reeds raakte de heer Spek in het verenigingsleven. De poli tiek in het bijzonder kreeg zijn belang stelling. In 1945 werd hij voor de Anti Revolutionaire Partij in de Haarlemse gemeenteraad gekozen, van welke frac tie hij later de leiding kreeg. Toen in de gemeenteraad de C.H.U. en A.R.P. gingen samenwerken binnen de Protes tants Christelijke Groep, werd hij ook daarvan de fractieleider. De heer Spek had tot nu toe onder meer zitting in de commissie financiën en was voorzitter van de commissie van onderzoek van de gemeentoreke- ning. Voorts is hij regent van het Grote Gasthuis en heeft hij zitting ir. het dagelijks bestuur van de Sportraad. Ook buiten de gemeentelijke sfeer is de heer Spek actief. Hij is voorzitter van de commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk in Haarlem-Noord, van de Nederlands Christelijke Gra fische Bond, afdeling Haarlem, van het Provinciaal Comité van de A.R.P. in Noord Holland en van de commissie van beroep van de K.N.V.B., afdeling Haarlem. Na afloop van de raadsvergadering, hedenmiddag, is het college van B. en W. bijeen geweest om de porte feuilleverdeling aan te Dassen aan de nieuwe samenstelling van het college. Het ziet er echter naar uit, dat de heer Spek dezelfde portefeuilles te beheren zal krijgen als zijn voor ganger, namelijk financiën en bedrij ven. HILLEGOM, 1 sept. In novem ber van dit jaar zal de St. Josephpa- rochie in Hillegom herdenken dat een halve eeuw geleden deze parochie werd gesticht in een voormalige bol lenschuur. Ter voorbereiding van de feestelijkheden is een comité opge richt dat besloten heeft om het to neelspel „Pascha brood en wijn" op te voeren. De voorbereidingen en uitwer king zal moeten gebeuren door de pa rochianen van de St. Josephparochie. Voor 1915 was de Martinusparochie de enige r.k. gemeenschap in Hille gom. Nadat de pastoor van de St. Martinusparochie, wijlen pastoor Van Gorsel, ervan overtuigd was dat een splitsing nodig was vanwege de grote uitbreiding van de oude parochie, wer den de plannen vastgesteld tot stich ting van een nieuwe parochie welke Werd toegewijd aan St. Joseph. Begonnen werd met de vaststelling van de plaats waar de nieuwe kerk zou worden gebouwd. Daartoe werd uitgekozen en aangekocht het bloem- oollenbedrijf van de firma gebr. Bud- denborg „Bloemswaard" genaamd en gelegen op het zuidelijk gedeelte van de Hoofdstraat. De bollenschuur werd verbouwd en tot noodkerk ingericht en op maan dag 6 september 1915 ingewijd door de deken van Warmond, N. J. Smeul- ders. In 1922 kwam het plan tot het bouwen van een nieuwe kerk aan de orde. Er waren er die ernstige bezwa ren hadden, maar de zaak werd door gezet en de kerk is er gekomen en de scholen zijn er bijgebouwd. Pastoor van Leeuwen werd opge volgd door pastoor H. Theissen en nu onder het krachtig bestuur van pas toor M. g. van Rijn is het vijftig ja rig jubileum, dat op 6 september her- v* z?u moeten worden. Vanwege de arukte in de bedrijven zal het echter op anwege de drukte in de eedrij- ,en november worden herdacht, vember worden herdacht. Boerhaavewijk wil winkels HAARLEM, 1 sept. Iedere huis vrouw uit de Boerhaavewijk in Haar lem wordt min of meer gedwongen da gelijks gewapend met eeu grote bood schappentas de reis te ondernemen naar het dichtsbjjzijnde winkelcentrum: de winkelgalerij in de Europawijk. De rond 3000 mensen die in dit nieuwe woonoord onderdak hebben gevonden betrekken hun voedsel, kleding en ande re levensbehoeften uit de Europawijk, Parkwijk of Haarlems centrum. Want de Boerhaavewijk kan nog niet bogen op het bezit van een enkele winkel. v» Ais de gemeenteraad van Haarlem vandaag akkoord gaat met het voorstel van B. en W., dat de bouw van elf win kels in deze wijk beoogt, kan deze on gewenste situatie over anderhalf jaar beëindigd zijn. De twee terreinen die voor dit doel zijn uitgetrokken hebben een gezamenlijke oppervlakte van 3100 m2 en moeten 344.000 opbrengen. Ook liet gemeentebestuur is zich vol ledig bewust van het onhoudbare van de toestand. Al eerder heeft het pogin gen in het werk gesteld om planner, van gelijke strekking gerealiseerd te krijgen, maar deze pogingen konden tot nu toe niet met succes worden bekroond. In zijn voorstel schrijft het college zelf dat „uitstel van de bouw van de winkels met woningen nauwelijks aanvaardbaar is". Vooral voor huisvrouwen met klei ne kinderen betekent het gebrek aan winkels een ramp. „Als de kinderen thuis zijn is het werkelijk een onmo gelijke opgave om een pondje suiker te bemachtigen op een moment dat je zonder zit", zei ons een huisvrouw uit de winkelloze wijk. „In de meeste gevallen ben je dan verplicht om leen- tje buur te spelen." Een andere huisvrouw legde meer het accent op de moeilijkheid die zich voordoet als zij om vijf minuten voor zes merkt dat het haar aan de een of andere noodzakelijke levensbehoefte ont breekt. Ih alle gevallen is iedere huis vrouw verplicht om, hetzij te voet:, het zij per fiets of per bus de tocht naar het dichtsbijzijnde winkelcentrum aan de Belgiëlaan te ondernemen. En het is vooral op regenachtige dagen geen pret je om over de met plassen en modder- hopen bedekte Floris van Adriechem- laan naar „de bewoonde wereld" te wa den. De heer P. Mourik van de gemeente lijke dienst voor economische zaken ver zekerde ons met klem dat alleen gega digden die voldoen aan de gestelde voor waarden in aanmerking komen om in de winkels hun bedrijf uit te oefenen. Er zullen bijvoorbeeld geen showrooms of bedrijven worden gevestigd die artike len verhandelen dié niet dagelijks wor den gebruikt. Men schat dat over an derhalf jaar de bevolking van de Boer haavewijk tot ruwweg 6000 zielen zal zijn uitgebreid. HAARLEM, 1 sept. In de parochie H.H. Elisabeth en Barbara heeft gis teravond kapelaan H. A. Stam afscheid genomen van zijn parochianen en in het bijzonder van zijn medewerkers op zijn uitgebreid werkterrein. Het is een geanimeerde, drukke avond geworden tijdens welke kapelaan Stam als bij zonder graag geziene en actieve paro chiegeestelijke is gefêteerd. De verdiensten, in zijn vijf Haarlem se jaren, van kapelaan Stam zijn niet gering. Hij heeft zich van harte inge zet voor het jeugdwerk, waarvan zijn aandeel in het welzijn van speeltuin „Elba" aan de Gedempte Schalkbur- gergracht en vooral de totstandkoming van het meisjestehuis „De Huif" ge tuigen. Ook de bejaardenzorg kreeg zijn speciale aandacht, zodat de be jaardensociëteit aan de Generaal de la Reystraat bij de oudere parochianen inmiddels een goede naam heeft gekre gen. Kapelaan Stam, die door zijn mede werkers in tal van speeches en sket ches uitvoerig werd gedankt, zal zich getuige heel wat vrolijke scènes door zijn parochianen vooral herinnerd weten als de daadwerkelijke helper, die in overall en met onafscheidelijke al pinopet heel wat timmer- en schilder uurtjes gemaakt heeft. (Advertentie) Dagelijks cabaret en mu ziek met internationale floorshow en orkest. relet i02507 3046 HAARLEM, 1 sept. Blijkens een circulaire aan de docenten en de ouders der leerlingen van het Mendelcollege is pater drs. V. Hutjens OSA, rector van het college, opgenomen in het zie kenhuis St. Joannes de Deo. Letterlijk wordt in de circulaire gezegd, dat „of schoon er een gegronde verwachting en misschien zelfs een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid bestaat, dat pater Hutjens volledig hersteld aan ons zal worden teruggegeven, toch met een lange periode van afwezigheid dient te worden gerekend". Per ingang van vandaag is nu tot waarnemend rector van het Mendelcol lege benoemd, de heer Th. J. Pletter, thans eerste conrector. Diens functie als eerste conrector zal worden waargenomen door pater H. Brom, thans godsdienstleraar aan het college. Deze zal in nauwe samenwer king met de waarnemend rector de verschillende activiteiten die door pa ter Hutjens werden vervuld op het terrein van de zielzorgelijke begeleiding der leerlingen en de contacten met de ouders, zoveel mogelijk overnemen. HAARLEM, 1 sept. In de Floris- straat kwam gistermiddag om half vijf een stralend bruidspaar naar buiten, mild glimlachend tegen de toeschou wers onder wie de tienjarige Alfred E. Toen het bruidspaar weg was rende Alfred afwezig de straat over waarbij hij tegen de 69-jarige J. v. B. uit Haar lem botste die op de grond viel. B. brak zijn rechter dijbeen. Hu is naar het ziekenhuis-vervoerd. HAARLEM, 1 sept. De 83-jarige fietser J. A. de J. is gisteren nabij de Prinsenbrug aangereden door een combiwagen, doordat de bejaarde man plotseling naar links reed. Hij stak wel zijn hand uit, maar pas op het moment dat hij van richting veranderde. De fietser kwam bij de aanrijding te val len en is met een hersenschudding op genomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. Het tienjarige meisje Yvonne H. heeft gisteravond om kwart voor acht haar linkerbeen gebroken, toen zij bij de speelplaats op het Monnickendamplein aan het spelen was. Op het moment dat zij van een tachtig centimeter hoog muurtje sprong, kwam de dertienjarige Paul S. op zijn fiets voorbij. Hij botste tegen het meisje, dat hierna moest worden overgebracht naar de Maria- stichting. SANTPOORT, 1 sept. Gisternacht is ingebroken in het bloembollenbedrijf van de firma N. A. Nijssen aan de Rijks weg. Door verbreking van ruiten en deuren .vist men via de pakkerij bin nen te dringen in de kantoorvertrekken waar alle bureaus werden doorzocht en de kluis werd opengebroken. Enige geld kistjes werden ook opengebroken terug gevonden. Een bedrag van ongeveer f 500 wordt vermist. Eerder die nacht kreeg de machinefa briek Hofgeest ongewenst bezoek. In alle afdelingen is men in de weer ge weest. Uit een geldlade in de toonbank van het magazijn werd een bedrag van ongeveer honderd gulden weggenomen Het materiaal dat men in de machine fabriek vond, is gebruikt om later bij de firma Nijssen de kluis open te breken ORGELCONCERT In de Grote of Sint Bavo kerk,zal op donderdag 2 sep tember de organist Albert de Klerk con certeren. Het concert, dat om 3 uur be gint, is gratis toegankelijk. HILLEGOM, 1 sept. Gistermiddag omstreeks vier uur is het negenjarig meisje Marianne Gerritsen uit Hille gom zeer ernstig gewond geraakt Dij een verkeersongeval op de Weerestein straat. Het meisje stak met haar fiets vlak voor haar huis plotseling de weg over op het moment dat de personen wagen van mevrouw S. uit Haarlem naderde. Het kind werd gegrepen en veertig meter meegesleurd. Met een zware hersenschudding, een gebroken been en ander letsel moest zij worden opgenomen in het Diakonessenhuis te Haarlem. (Advertenti") f 399. „Nu wegreden zondeT trappen' SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N TELEFOON 5 74 55 ZANDVOORT, 1 sept. De gemeen teraadsleden van Zandvoort hebben tij dens de gemeenteraads vergadering van gisteravond vragen gesteld over een artikel in het weekblad „Haagse Post" van deze week. In dit nummer staaf een vraaggesprek afgedrukt met de Zandvoortse geneesheer dokter Flierin- ga, die verbitterde kritiek uitoefent op het gemeentebestuur en op de leefbaar heid van Zandvoort tijdens de zomer maanden. Naar de mening van de dok ter zou de badplaats in die periode een infectiehaard zijn voor besmette lijke ziekten. De voorzitter was van mening dat de gemeenteraad in dit artikel wordt beledigd. „Dit geschrijf vind ik vol maakt verwerpelijk en volkomen leugen achtig. Het beste zou zijn dat deze man Zandvoort zo snel mogelijk ver laat", aldus burgemeester Van Fenema. Volgens mij moet die dokter Flieringa naar de psychiater", voegde wethouder Kerkman daar nog aan toe. De Zandvoortse gemeenteraad werk te zich voor de rest snel door de agenda heen. In de adviescommissie woonruimtewet werden gekozen mejuf frouw G. Bokma en de heren J. R. Oostenrijk, L. Sok, D. van Duijn, J. F. Erdtsieck. Tot ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd de heer A. van Marle. De inruilvergoedingen in verband met de aardgasvoorziening werden vastgesteld. Een krediet van 300.000 werd beschikbaar gesteld voor de over schakeling van stads- op aardgas. Op een door de heer Gosen gestelde vraag inzake de tarieven deelde mevrouw Stemler-Tjaden mede hierover nog niets te kunnen zeggen. Odorisatie van het reukloze gas zal zeker geschieden. De heer Van der Werff (C.H.) be pleitte een lagere grondprijs voor am bachtelijke bedrijven. Na enige discus sie zegde het college toe de raad schrif telijk te zullen inlichten. ZANDVOORT, 1 sept. Bij de ope ning van de vergadering van de Zand voortse gemeenteraad memoreerde bur gemeester mr. H. M. van Fenema dinsdagavond het feit, dat de 79-jarige heer Corn. Siegers vijftig jaar raads lid voor de Katholieke Volkspartij is. Op 7 september 1915 trad de huidige nestor van de raad het raadhuis bin nen als een van de elf raadsleden. De heer Siegers was in deze periode twee maal wethouder, namelijk van 1923- 1927 en van 1931-1946. Hjj „versleet" zoals de heer Van Fenema het uit drukte drie burgemeesters en zal volgend jaar wellicht nog een vierde kunnen begroeten. De burgemeester schetste de jubila ris als een gelovig en rechtschapen man, die onrecht nimmer aanvaardt en de burgerij steeds heeft gediend. Hij bood hem namens het gemeente bestuur een vloerkleed aan. De heer Siegers zei naar deze mijl paal te hebben verlangd, maar (lat thans de tijd gekomen is om binnen kort voor verschillende functies te be danken. „Ik heb altijd geprobeerd het recht te doen wedervaren, maar ik hen er heilig van overtuigd, dat door de overheid sommige rechten van de burger niet altijd in acht worden ge nomen." HAARLEM, 1 sept. (KNP) Tot opvolger van de onlangs ontslagen mgr. H.F. Frank heeft de bisschop van Haar lem E.J.M. HUPPERETZ, regent van het seminarie Hageveld te Heemstede, benoemd als lid van het kathedraal kapittel van Haarlem. DEN HAAG, 31 aug. (ANP) Uit statistische gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat vorig jaar 5956 personen zijn overleden tengevolge van ongevallen, vergiftiging en geweld. Bij ongevallen met motor voertuigen in het verkeer kwamen 2336 mensen om het leven, terwijl bij an dere verkeersongevallen nog eens 261 personen de dood vonden, zodat het to taal op 2597 komt. Door een val kwamen 1467 mensen om hét leven, door zelfmoord 786, door verdrinking 416, door vergiftiging 110, door verstikking 105, door brand of ex plosie 83, door geweldpleging, ontplof fing van oorlogstuig enz. 47, door elek trische stroom 22, terwijl door andere, buiten genoemd® groepen vallende, on gevallen nog eens 323 mensen het leven lieten. In het jaar 1963 bedroeg het aantal personen dat door bovengenoemde oor zaken het leven verloor ruim 5500. SASSENHEIM, 31 aug. De sterk vergrote omzet van de Sikkens Groep (een onderdeel van het concern Kon. Zout-Ketjen) dwingt tot omvangrij' er produktieruimten, magazijnen, kanto ren en laboratoria. Er heerst thans gro te bouwactiviteit bij de groepsbedrij- ven in Nederland. België, Italië, Zwit serland en Duitsland. Voor het centrale verflaboratorium van de Sikkens Groep wordt op het terrein in Sassenheim een nieuw voor lichtingslaboratorium gebouwd met een oppervlakte van 1500 vierkante meter. In het nieuwe gebouw, dat om- NOORDWIJK, 1 september Op voorstel van de leden van SJC zeil is een belangrijk besluit tot stand geko men. Tijdens een bespreking betref- lende de oefening hebben de leden van (le selectie-oeiengroep. met grote meerderheid besloten over te gaan tot verplichte oefening. Door dit besluit hebben de leden van de Noordwijkse de Noordwijkse club zich verplicht minstens eenmaal per week de oefe ning te bezoeken. Bestuur, elftalcommissie, oefenmees- ter en speler zijn op een prettige en sportieve wijze tot overeenstemming gekomen. De elftalcommissie zal de genomen besluiten consekuent uitvoe ren. Dit houdt in dat spelers, die voor 1 december niet aan de oefening he!v- ben deelgenomen, uit de selectiegroep verwijderd worden en niet worden op gesteld in de eerste twee elftallen. Na 1 december, als de elftallen definitief zijn opgegeven, zullen deze spelers in geen enkel elftal meer geplaatst wor den en zal hun slechts het kijken langs de lijn toegestaan zijn. De oefening voor de selectiegroep is voorlopig donderdagavond zeven uur. De oefening voor de B-groep op dinsdagavond komt te vervallen tot de nieuwe verlichting gereed is. DICHT De gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvan ger en de kantoren van de dienst van gemeentewerken en dat van de bedrij ven zjjn morgen in verband met de oranjefeesten gesloten. De mabtenaar van de burgerlijke stand houdt die dag voor dringende aangiften zitting van negen uur tot half tien. HAARLEM, 1 sept. De onderdirec teur van Conrad-Stork te Haarlem, drs. G. A. Bernelot Moens verliet vandaag zijn huidige standplaats in verband met zijn benoeming tot onderdirecteur van de koninklijke machinefabriek Gebroe ders Stork en Co. N.V. te Hengelo. De heer Moens is dertien jaar in Haarlem werkzaam geweest. Hij begon op de afdeling voorcalculatie. In 1958 werd hij afdelingschef en werd hem êrocuratie verleend. In 1962 kreeg drs. emelot Moens de leiding van alle com merciële aangelegenheden. Met ingang van 1963 werd de heer Moens benoemd tot onderdirecteur. Het afscheid is maandagmiddag vijf uur in de boven kantine. UITGEEST, 1 sept. De Leidse stu dent B„ die vandaag voor de officier van justitie te Haarlem wordt geleid op verdenking van diefstal van twee kost bare koperen kaarsenkandelaars uit de katholieke kerk te Krommenie, heeft thans ook bekend uit de r.k. kerk te Uit geest twee kandelaars te hebben ge stolen. Van de vermissing was geen aangifte gedaan, omdat de koster meen de, dat de kandelaars ergens waren op geborgen. De student werd gearresteerd op aanwijzing van een antiquair in Am sterdam aan wie hij de kandelaars had verkocht. IJMUIDEN, 1 sept. Onder de En gelse kust is gisteren de IJmuidense matroos C. Martens van de treiler Jan Maria KW 171 overboord geslagen en naar men moet aannemen verdron ken. Er is lange tijd vergeefs naar de vermiste gezocht. De rederij wenste geen nadere mededelingen te doen om trent de oorzaak van het ongeluk. De Jan Maria KW 171 heeft de visserij af gebroken en wordt vanavond in IJmui- den verwacht. iiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiHitiiiiiiiiiiiiimtiiiiiit Ten gerieve van onze lezers en an dere relaties geven wij hier de tele foonnummers van onze courant met de daarop corresponderende afdelin gen. Redactie 2 15 44 en 114 41, ad vertenties: 2 15 43, abonnementen: 2 08 00. Klachten over bezorging kun nen tot 's avonds zeven uur worden doorgegeven op nummer 2 08 00. iiiiiiiiiiiiiimimmtiiiiHiimiimimimiiiHiiiHimiiiiiiiMiiim streeks februari gereed zal zijn, vordt een uitgebreide apparatuur opgesteld, In Sassenheim wordt bovendien een uitbreiding voorbereid van het re- search-laboratorium met 1200 m2. bouw hiervan zal nog deze zomer be ginnen. Sikkens hoopt dit najaar te Kunnen beginnen met de bouw van een gehe». nieuw fabriekscomplex met opslagruim ten en kantoren op een terrein van tie» hectare in Bergen op Zoom. Hier zp de kunstharsfabriek Synthese worden gehuisvest. Synthese is thans nog ge vestigd in Katwijk. Het nieuwe gebouw zal de produktiemogelijkheid voorlopig met 100 procent verhogen. Ook de flexa-fabrieken :n Sneek zul len worden uitgebreid. In oktober komt een hal van 1000 m2 Klaar voor d® opslag van gereed produkt. In het voor jaar van 1966 zal een nal van 2500 m2 eveneens in hoofdzaak voor op slag bestemd in gebruik kunnen wor den genomen. Sikkens Smit in Wapenveld, d'e bin nenkort een opslaghal van 1200 m2 in gebruik neemt, hoopt dan een begin te kunnen maken met de bouw van een produktiehal van 800 m2, waarvoor de bouwv ergunning dezer dagen wordt ver wacht. Drie Belgische groepsbedrijvenSik kens Funs, Sikkens Groep België e. Cetabever België, zuilen onderdak vin den in een nieuw complex, dat wordt gebouwd in Ternat. Er komt een fa briekshal van 2000 m2 en een kantoor met een vloeroppervlak van 700 m2. De bouw zal in het najaar beginnen in de loop van 1966 hoopt men het nieu we pand te kunnen betrekken. De produktie- en magazijnruimten van de Sikkens Lakfabrieken G.M.B.H ic Emmerik (W-Dld) zullen met 1000 m2 worden uitgebreid. Rond de jaarwisse ling hoopt men deze uitbreiding in ge bruik te nemen. Aan de fabriek en de kantoren van Sikkens in Dormelletto (Italië) wordt nog dit jaar resp 900 en 120 m2 toegevoegd. Ook in Zwitser land zal een nieuw gebouw komen, waarvan Sikkens samen met Talens ia Apeldoorn gebruik gaat maken. H«* wordt een magazijn met kantooraccom modatie, dat zal verrijzen in Dulliken. waar een terrein van 3500 m2 beschik baar is. AMSTERDAM, 31 aug. Het GVB heeft van de NZH in Haarlem 21 bussen ge huurd om daarmee voorlopig te voor zien in het tekort dat is ontstaan door de uitbreiding van bestaande en instel ling van geheel nieuwe busdien sten. Een en ander vloeit voort uit het besluit van de --"meenten Amsterdam. Den Haag en Rotterdam om gezamen lijk een standaardbustype te ontwikke len, waardoor het GIT reeds vrij lange lijd heeft nagelaten nieuwe bussen te bestellen. De ontwikkeling van een stan daardbustype is van zo groot econo misch belang, dat men er het uitstellen van de opdracht tot bouwen van nieuwe bussen graag voor over had. De bussen worden voorlopig voor twee jaar gehuurd. Zij zjjn geheel nieuw en zullen binnenkort aan de NZH worden geleverd. De eerste van deze huurbussen, die niet in de kleu ren van het GVB woorden overgespo ten, zullen medio oktober in Amster dam gaan rijden. Bij de DAF-fabrieken in Eindhoven is zoals bekend thans een proto-type van een standaardbus in ontwikke ling. Het GVB zal waarschijnlijk bin nenkort twintig van deze bussen be stellen. In afwachting van de afleve ring van deze nieuwe serie zal het bedrijf dus gébruik maken van de NZH-bussen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijin De Boerhaavewijk in Schalkwijk krijgt een nieuwe openbare lagere school. De eerste schooi van een serie, die vol gens een arbeidsbesparende bouwwijze wordt uitgevoerd. De school staat aan de Semmelweisstraat en wordt vrijdag 10 september 's middags om vier uur door wethouder D. Geluk geopend. Een geluk voor Schalkwijk. Het seizoen is ook voor de amateur toneelspelers begonnen. Het W(erkver- band) K(atholiek) A(mateurtoneel), afdeling Zuid-Holland organiseert daar om op zondag 12 september een toneel demonstratie in het seminarie „Leeu wenhorst" in Noord wij kerhout Van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Degenen, die tot nu toe gebruik ge maakt hebben van de parkeerhavens in de Hannie Schaftstraat (om precies te zjjn: gelegen tussen de Merovingen- straat en de Pladellastraat), waren in overtreding, omdat daar een wacht- verbod geldt. B. en W. hebben dat ge wetensprobleem nu opgelost- voor de parkeerhavens geen wachtverbod meer. Morgen kijkdag in Haarlem. Het kruis wordt weer gehesen op de to ren van de Oude Sint Bavo. Het kar wei zal wel een hele dag duren. Kijk omhoog, maar let op het verkeer. Kees Okx (grafiek en tekeningen) en Artur arela (plastieken) exposeren van 4 tot 30 september bjj Artificia in Heemstede. De heer A. Planteydt verricht vrijdagavond om half negen" de opening. De gemeentelijke Volkskredietbank verstrekte aan Haarlemmers vorig jaar 2.091 leningen. In totaal werd er 1.574.000 geleend. Per lening werd dat een bedrag van 753. Er werd niet alleen geleend maar ook gespaard. Bij de Haarlemse kanto ren van de Rijkspostspaarbank en de Nutsspaarbank werd in 1964 totaal in gelegd 87.965.000. Er moest wel 75.586.000 terugbetaald worden, maar het saldo bleef altijd nog 12.379.000. Vandaag is het verkeersonderzoek be gonnen. Ondervrager: waar komt u vandaan? Automobilist: van de vorige ondervrager.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3