Gereformeerde gemeente in Lisse viert honderdjarig bestaan NOODWEER IN ITALIË EIST 29 LEVENS WOtTERfNO J Dahlia's op Denneheuvel Veertig extra treinen naar wintersport Moeite Insp ecteur Clouseau met kluchtige nonsens Geen service voor Secret Service de f ONTDEK Agenda voor Haarlem en omgeving Telefoonnummers AFBOUWTIMMERLIEDEN BtftftmttltSE »Wff« Geld Politiedossier Zedenmisdrijven TOP-FORM Schrik der Mongolen Noodlanding in de frontlinie Heimweh nach Sankt Pauli Overige films TRESLONG - HILLEGOM Veel Sport in beeld99 op t.v. Kampioenschap kader 57/2 orm Rox y Komische avonturenfilm Nieuwe Haarlemsche Courant AUTOBEDRIJF KLEUN Burgerlijke Stand AANNEMERS COMBINATIE SCHIPHOL POLITIEJUBILEA Erans Hals Cinema Palace Rembrandt Lido Luxor T VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1965 PAGINA 2 Groei vraagt voor de bouw van de nieuwe luchthaven Aanmeldingen bij de Hr. F. H. van Nieuwenhuizen, Klaverstraat 8, Haarlem, 's avonds na 7 uur. EXTRA AANBIEDING Kiezen uit veel... Jacrcjues BARTEL30RISSTRAAT 5 op onze permanente meubelexpositie de nieuwe mogelijkheden voor gezellig en stijlvol wonen. U bent van harte welkom bij De geheime agenten in actie in de film „Geen service voor de Secret Service". Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Noordwijkerhout Leiden (Advertentie) LISSE. 4 sept. De Gereformeerde Gemeente alhier zal op maandag 6 september a.s. in een kerkelijke her denkingsdienst in de kerk aan de Tul penstraat het 100-jarig bestaan geden ken. In deze dienst, welke om half 8 zal aanvangen, hopen voor te gaan ds. K. de Gier van Den Haag en ds. H. van Gilst, de laatste predikant die de gemeente gediend heeft en naar Tricht vertrok. Omtrent de historie van deze kerkgemeenschap zijn heel wat gege vens bekend in de kringen van de Ge reformeerde Gemeente en veel van deze historische gegevens zijn verza meld door de heer H. 51. Stoppelen burg uit Den Haag, die in de Kerkhis torische Kroniek deze gegevens heeft vastgelegd en met wiens toestemming nit deze schat uit het verleden een enkele greep wordt gedaan. Zoals altijd bij dergelijke aangelegen heden wordt al spoedig gevraagd: hoe is nu zo'n gemeente in eerste instantie tot stand gekomen? Wanneer wij dan de gegevens doorbladeren, dan komen we als de twee eerste namen tegen: Hendrik van Voorst, afkomstig uit Maar tensdijk (Utr.), die een boerderij kon huren van het landgoed Keukenhof. Hoewel aanvankelijk van Hervormde afkomst sloot hij zich aan bij de Geref. Gemeente onder het Kruis te Noord- wijk aan Zee. In november 1847 kwam op de Keukenhof een nieuwe tuinbaas Gerrit Segers geheten, afkomstig uit Heemskerk. Deze kreeg spoedig vriend schap met genoemde Hendrik van Voorst en voelde zich ook in godsdienstig op zicht aangetrokken tot zijn vriend. Voorst. Een en ander liep zo, -dat men sa men een preek ging lezen in Jiuiselijke kring, waarbij zich langzamerhand meerderen gingen aansluiten. De bij eenkomsten werden steeds drukker be zocht en ten slotte werd de behoefte gevoeld tot het stichten van een ge bouwtje in de Kanaalstraat. Van Voorst en Segers hadden de vrijmoedigheid om de leiding te nemen en later, op 4 sep tember 1865 werd de gemeente officieel geïnstitueerd onder leiding van ds. Klop penburg uit Haarlem. Toen was er nog een wens, namelijk een eigen voorgan ger te hebben. Op 13 december 1865 kwam Cand. Meulenbrugge van Zutphen over. Het kleine kerkje was al spoedig te klein en precies een jaar later, in 1866, werd een nieuwe kerk in ge bruik genomen. De gemeente breidde zich gedurig uit. Wederom moest een nieuwe kerk gebouwd worden en zondag 6 februari 1887 preekte ds. Fransen voor het eerst in de nieuwe kerk. In 1897 ontstond een scheuring waardoor een gedeelte der leden uittrad en een Chr. Geref. Kerk stichtte. Uit de uitgetredenen hebben zich later weer enige afge scheiden en vormden toen de Oud Ge ref. Gemeente welke nu nog bestaat. In 1898 werd J. Overduin van Bos koop beroepen, toen als lerend ouder ling en een jaar later als predikant bevestigd door ds. Pieneman van Den Haag. Door zijn rusteloze arbeid groei de de gemeente en een belangrijke vrucht van zijn arbeid is wel de op richting van de Christelijke School aan de Schoolstraat, later uitgegroeid tot een complex van scholen: lagere scholen, kleuterschool en Ulo-school op Advertentie) o Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD gemeente noordwijkerhout GEBOREN: Andreas, z. v. I. A. J. Dobbe en A. M. Moons, Carolina, d. v. J. N. van Saase en T. M. van Moorsel. ONDERTROUWD: M. de Roy van Zuydewijn en T. M. van der Poel, W. Nederstigt en C. P. M. Rooijakkers. OVERLEDEN: H. T. J. Janssen, 80 Jr., A. J. Maartens, 63 jr., F. A. de Vries, 71 jr., P. J. Bierman, 62 jr. Geref. grondslag. In zijn ambtsperiode trad de gemeente toe tot het verband van Gereformeerde Gemeenten. In 1921 werd hem om gezondheidsredenen eme ritaat verleend en na hem diende ds. H. A. Minderman de gemeente als die naar des Woords. Intussen werd het kerkgebouw aan de Kanaalstraat te klein en volgde nieuwbouw aan de Tulpenstraat in de periode dat ds. H. Ligtenberg predi kant te Lisse was. Verder hebben de Lisser gemeente nog gediend ds. A. Verhagen, ds. K. de Gier, ds. L. Kie- boom en ds. H. van Gilst. Sinds vorig jaar is de gemeente vacant. In de 100 jaar van bestaan heeft de gemeente 74 jaar een eigen voorganger gehad, terwijl in den lande vele ge meenten tientallen jaren vacant zijn. De kleine groep van 100 jaar geleden is uitgegroeid tot een kerkgemeenschap van bijna 1300 leden. R05IE, 3 sept. (UPI) Door de zwa re overstromingen en heiige stormen die Italië woensdagavond en gisteren hebben geteisterd, hebben tenminste 29 personen het leven verloren. Bovendien zit het grootste deel van Rome zonder water. De overstromingen in het gebied rond de eeuwige stad hebben het drink water voor meer dan de helft van de 2,5 miljoen inwoners verontreinigd en besmet. De autoriteiten hebben daarom de watertoevoer naar de rechteroever van de Tiber tot nader order afge sloten. Men heeft deze drastische maat regel moeten nemen om te voorkomen dat een epidemie ontstaat. Ook een aan tal andere delen van de stad zijn van water verstoken. Opnieuw viel gisteren een aantal doden op de Autostrada del Sol, de super-autoweg die Milaan met Na pels verbindt. Ditmaal werd een aan tal auto's getroffen door een bijna twee meter hoge watermuur, die ter hoogte van Terni de weg overspoel de. Onder de doden bevinden zich een vrouw en haar vijfjarige dochter tje. De auto waarin zij zaten, werd door het water weggespoeld toen de bestuurder, de echtgenoot van de vrouw, een andere automobilist even hielp. Ook de spoorlijn naai de Brennerpas, die van vitaal belang is voor het ver keer tussen Oostenrijk en Italië, is zwaar beschadigd. Het zal zeker ver scheidene dagen duren voordat het ver keer weer normaal kan passeren. In het gebied tussen Rome en de Oostenrijkse grens regent het nu al 36 tot 48 uur aan één stuk. Voorlopig neemt men aan dat het slechte weer zal aanhouden. Ook in enkele delen van Oostenrijk hebben zich overstromin gen voorgedaan, met name in Zuid- Karinthië, Salzburg en Tyrol. HILVERSUM, 3 sept. Het week einde is er weer veel „Sport in beeld" op de t.v. Zaterdag op Nederland I: Van 17.00-18.15 nur rechtstreekse repor tage van het wereldkampioenschap wielrennen op de weg voor ama- tenrs. Op Nederland 2: Van 18.00- 19.30 uur directe reportages van het Eurovisie Zwemtoernooi In Rome. Zondag op Nederland I: Van 16.15 —17.15 uur directe reportage van de strijd om de regenboogtrnivan 13.30—15.00 pur reportage van de strijd om de Grote Prijs van Rot terdam (Paardesport). Op Neder land II: van 18.0019.30 uur directe reportages van het Eurovisie Zwem toernooi in Rome. Zojuist ontvangen een zending schitterende, van de fijnste kwaliteit wol vervaardigde tapijten. Handgeknoopt. Geheel effen naturelkleurlg of met originele Marokkaanse dessins. Door directe Import kunnen wij U deze tapijten buitengewoon gunstig aanbieden, vér onder de normale prijzen. 200 x 1 40 van 41 0,- voor 31 0,* 240 x 1 70 van 560,- voor 448,- 300 x 200 van 825,- voor 660,- 320 x 220 van 965,- voor 775,- 350 x 250 van 1 21 5,- voor 965,- 400 x 300 van 1675,- voor 1355,- Onze cofleciie Oosterse tapijien is wederom uitgebreid en vrij te bezichtigen. De collectie machinale karpetien in alle kwaliteiten en maten is de grootste in Nederland. l DAMRAK - DAM - NIEUWENDIJK - AMSTER DAM - TEL 239444 - f5 LIJNEN). MEUBELEN - BEDDEN - DEKENS - GORDIJNSTOFFEN Bij ons is dat geen probleem Wij selecteerden vooraf en bieden u met trots het allerbeste op het gebied van meubel- en woninginrichting Een juiste keuze, nu zoveel makkelijker bij Windt, waar u 't vindt! Haarlem Wagenweg 146 Tfn 14951 Bennebroek Rijksstraatweg 8-10 Tfn 6316 FILMJOURNAAL BLOEMENDAAL, 2 sept. Zaterdag 4 en zondag 5 september, van elf tot zes uur, worden dahlia's tentoongesteld op het terrein van Denneheuvel aan de Dennenweg. De burgemeester van Bloe- mendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, opent zaterdagmorgen om tien uur deze expositie officieel. De dahliatentoon stelling is een openluchtshow. In de afgelopen jaren heeft de nu vijf jaar bestaande dahliavereniging Bloemendaal steeds de tentoonstellin gen gehouden in Huize Bloemenheuvel. Nu dit gebouw is afgebroken voor een nieuw raadhuis en men elders geen onderdak kon vinden, worden de bloe men in de openlucht geshowd. Het pu bliek kan het bos van Denneheuvel bereiken bij de ingang Dennenweg, waarna men via de tentoonstelling naar de uitgang aan de Johan Verhulstweg wordt geleid. Denneheuvel is sedert 1924 in handen van de St. Josephstichting. Een gedeel te van het terrein heeft de dahliaver eniging sedert de oprichting in huur. De dahliashow wordt gehouden op een heuvelachtig, met mos begroeid, plekje in het bos. LISSE, 3 sept. Gisteren vierden twee Lissese wachtmeesters eerste klas se van de rijkspolitie, namelijk A. G. Slagboom en A. J. Verbout hun zilve ren ambtsjubileum. De officiële huldi ging vond in de ochtenduren plaats in het met fraaie bloemen versierde groepsbureau aan de Heereweg. Onder de vele aanwezigen bevonden zich onder meer de burgemeester van Lisse, mr. De Graaf, de overste L. J. van der Meulen Lie. crim., als com mandant van het district Leiden van de rijkspolitie en de heer Huurman van de gemeentepolitie in Noord wijk als af gevaardigde van de r.-k. politiebond „Sint Michael". De twee jubilarissen ontvingen fraaie geschenken. KAMPIOENSCHAP KADER 57/2 HAARLEM. 3 sept. Uitslagen kampioen schap kader 57/2 van het district Haarlem: P. Dickmann 200 24 40 8.33 2 J. Doves 159 24 36 6.62 0 A. Agema 250 12 92 20.83 2 J. Lamers 255 12 81 21.25 0 J.J. Lamers 400 17 108 23.53 2 J. Pieterse 221 17 52 13.— 0 P. Dickmann 144 12 27 12.0 A. Agema 250 12 60 20.83 2 De finale wordt zaterdagavond gespeeld. Aanvang half acht. UTRECHT, 3 sept. In de periode tussen half december en begin maart zullen voor de reisbureaus veertig ex tra treinen worden ingelegd naar de wintersportcentra. Dit is besloten op een conferentie die de spoorwegen en de reisbureaus onlangs hebben gehou den ter regeling van het wintervakan- tievervoer met de Bergland Expres en de Hotelplan Expres naar Oostenrijk en Zwitserland. Aan deze conferentie is deelgenomen door de Nederlandse, Duitse en Oostenrijkse spoorwegen, de grote Nederlandse reisbureaus en de restauratiemaatschappijen. noch kost het h wanneer u voort aan het'abonnementsgeld van uw rekening bij de Post cheque- en Girodienst door middel van incasso-giro laat overschrijven op onze reke ning. - Op uw verzoek zenden wij u gaarne een machtigingskaart toe. Wanneer u geen girorekening hebt, stort dan binnenkort het abonnementsgeld op onze girorekening. De incassokosten welke de P.T.T. berekent zijn zo hoog dat het de moeite loont deze te voorkomen. Weet u overigens dat de Postcheque- en Girodienst weer de gelegenheid heeft opengesteld om een rekening te openen? DE ADMINISTRATIE De Zwitserse film „Der Sittenver- brecher" (Politiedossier: Zedenmisdrij ven") houdt zich bezig met een aantal gevallen van seksuele vergrijpen tegen minderjarigen uit de Zwitserse politie dossiers. Een hachelijk onderwerp, dat men zowel dokumentair-wetenschappe- lijk als in gedramatiseerde vorm kan behandelen. Franz Schnyder, de regis seur van de onderhavige film, heeft een middenweg willen bewandelen en enkele historische gevallen gereconstru eerd met behulp van acteurs. Het re sultaat is halfslachtig. Wellicht zou het produkt in een TV- programma geen gek figuur slaan, in de bioscoop maakt het een gebrekkige indruk, ondanks de goede bedoelingen. Er gaat van de getoonde voorbeelden een waarschuwende tendens uit, maar het valt ook niet te ontkennen, dat de bioscoop als vermaaksinstituut niet de juiste plaats is voor het onderhavige thema, temeer als de reclame op mis leidende wijze verwachtingen werkt, die niet worden ingelost. In Frans Hals (achttaien jaar). (Advertentie) In de film „Inspecteur Clouseau slaat weer toe" is de bepaald niet on aantrekkelijke Elke Sommer een dienst bode die met een nog rokende re volver in haar poezelige hand aange troffen wordt bij het morsdode lijk van haar minnaar. Peter Sellers als inspecteur Clouseau, de onhandigste detective van de Parijse Süreté, niet uit de hele geschiedenis van de criminologie, wordt buiten mede weten van zijn chef (Herbert Lom) met het onderzoek belast. Aangezien de heer Clouseau een even scherp oog blijkt te hebben voor vrouwelijk schoon als voor misleidende aanwij zingen, verliest hij op staande voet zijn hart aan haar en gaat dus aan het werk om haar onschuld te bewij zen. In de loop van dit langdurige en opwindende proces volgen nog een stuk of wat moorden in totaal ze ven, als we ons tenminste niet heb- ben verteld die blijkens het aan de dag komende bewijsmateriaal al leen maar kunnen zijn gepleegd dooi de lieftallige dienstbode. Niettemin blijft inspecteur Clouseau overtuigd van haar onschuld en in zijn pogin gen zijn gelijk te bewijzen, heeft hij het zo druk met het duikelen in vij vers, het vallen uit ramen, het lopen tegen muren en het ontsnappen uit nudistenkolonies, dat hij niets merkt van de snel in aantal toenemende lij ken, die hij in zijn desastreuze spoor achterlaat. Aan het slot van de film behaalt onze speurder natuurlijk een even on waarschijnlijke als onverdiende over winning. De moordenaar wordt, in gezelschap van een hele troep on- schuldigen. opgeblazen door een bom die eigenlijk voor de rampzalige in- .specteur was bestemd en de van alle blaam gezuiverde dienstbode gaat een gelukkige toekomst tegemoet, in zoverre dit aan de zijde van deze kampioen-ongeluksvogel mogelijk is. Veel zin en logica zit er dus niet in Inspecteur Clouseau slaat weer toe", maar des temeer kluchtige nonsens, die er in dit geval zo dik is opgelegd en met zoveel geforceerde opgewekt heid wordt gepresenteerd, dat Peter Sellers, ondanks het raffinement van zijn mime, er maar weniig op zijn plaats in lijkt te zijn. In Cinema Palace (Achttien jaar) (Advertenties) adviseur herenkleding Compl. woninginrichting Barteljorisstraat 13-17 HAARLEM. 's Maandags de gehele dag gesloten officieel erkend TOP-FORM adviseur Het avontuurlijke verhaal van Ali Baba, de zoon van de door de wrede leider der Mongolen Hulagu Khan ver moorde Kalief van Bagdad, heeft stof geleverd voor een kleurig filmwerk, dat door Vigil W. Vogel werd geregis seerd. In een rechtlijnige beeldvertel ling schildert hij de belevenissen van de jonge knaap, die als zoon wordt aangenomen door Baba, de hoofdman der befaamde veertig rovers en die later als volwassen man, met de hulp van dezen Bagdad weet te bevrijden van de tiran en moordenaar van zijn vader. Er is weinig fantasie voor nodig om zich te kunnen voorstellen hoe zo'n simpel in elkaar geknutseld wérk, waarin vanzelfsprekend ook de roman tiek niet vergeten is, er uit ziet. Tot en met zondag in Roxy (veer tien jaar). De overige 5 dagen de film „Grens-Rivier" te zien. Een geroman tiseerd beeld uit de Amerikaanse bur geroorlog (veertien jaar). „Geen service voor de Secret Ser vice" verhaalt de barre avonturen van een Britse geheime agent (Jack Haw kins) en diens Amerikaanse assistent (Cliff Robertson), die van de Britse regering en ook een beetje van de Britse oliemaatschappijen opdracht kragen, een jonge Arabische prins te ontvoeren en hem gedurende een paar weken veilig in Spanje verborgen te houden tot hij meerderjarig is gewor den en de troon van zijn vermoorde vader kan bestijgen, zodat hij met Groot-Brittannië een olie-verdrag kan afsluiten, waartegen zijn oom, de re gent, die liever roebels dan ponden ziet, ernstige bezwaren heeft. De twee geheime agenten, die hun eigen belangen, financiële zowel als amoureuze, daarbij geen ogenblik uit het oog verliezen, stuiten bij de vol voering van hun taak op ernstige moei lijkheden, waarin Arabieren, contra spionnen en een troepje circus-arties ten, bestaande uit een dierentemmer, een clowneske dwerg en een verlei delijke paardrijdster (Marisa Mell) een niet altijd even duidelijke^ maar niettemin belangrijke en opwindende rol spelen. Veel oorspronkelijks valt er in de film niet aan te wijzen. Maar daarvan mag men de regisseur nauwelijks enig verwijt maken, want het is kennelijk zijn bedoeling geweest, op ironische wijze de draak te steken met alle tot cliché geworden situaties, elementen en acties, die de aanhangers van de Bond-cultus heilig zijn. Lido, noodlanding in de frontlinie Op een eilandje in de Pacific zit een volledig geïsoleerde afdeling Japan ners. Een groep Amerikaanse mari niers maakt er een noodlanding en deelt het isolement. Tussen beiden ontbrandt een wisselende strijd, die bij gebrek aan overwicht tot een wapen stilstand leidt. De vijanden leren el kaar kennen als evenmensen met ge lijke gevoelens en strevingen. De ver broedering, die tot wederzijdse hulp inspireert, wordt wreed beëindigd als de Amerikanen via hun herstelde ra dio contact krijgen met en hulp krij gen van hun strijdmacht. Bjj een ge vecht worden alle Japanners gedood en behalen de Amerikanen ondanks hun verlies de overwinning. Behalve het wederzijds begrip tus sen de vijandelijke commandanten en hun manschappen bevat dit technisch gemaakte oorlogsdrama slechts be kende, op het gevoel afgestemde cli ché's die het genre tot de vermaaks- klasse bestempelen. (In Lido - veertien jaar). „Geen service voor de Secret Ser vice" is knap gemaakt, goed gespeeld houdend en grappig. Meer kan men en spannend, maar bovenal onder houdend en grappig. Meer kan men moeilijk van een komische avonturen film verlangen. (In Rembrandt veertien jaar). Freddy Quinn zingt natuurlijk de beloofde liederen, waaronder enkele bijzonder gevoelige, in de als musical aangekondigde showfilm „Heimweh nach Sankt Pauli", geregisseerd door Werner Jacobs. Het valt echter op, dat het verhaaltje ditmaal wat meer sub stantie heeft dan wè van het genre ge wend zijn. In dit operettegedoe vallen twee din gen op: De onmacht van Jayne Mans- field om buiten haar vooruitstrevende figuur ook maar enige spiritualiteit ten toon te spreiden en verder het knappe spel van Erna Sellner als de bazige moeder. Verder is het allemaal slechts verteerbaar voor de Freddy Quinn- fans, die hun held lang genoeg te zien en te horen krijgen. In Luxor (allé leeftijden). In Minerva draait in de avonduren de bekende film: Veel liefs uit Mos kou" met James Bond als favoriet. (Achttien jaar). In de vastgestelde matinees draait de film „Je bent nooit te jong", waarin Dean Martin en Jerry Lewis de boel op stelten zetten. (Alle leeftijden). De film ,,Le Bonheur" in Studio is door de KFC ontraden. iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiimiimmiii Ten gerieve van onze lezers en an dere relaties geven wij hier de tele foonnummers van onze courant met de daarop corresponderende afdelin gen. Redactie 2 15 44 en 114 41, ad vertenties: 2 15 43, abonnementen: 2 08 00. Klachten over bezorging kun nen tot 's avonds zeven uur worden doorgegeven óp nummer 2 08 00. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiimiimiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiii CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Inspecteur Clouseau slaat weer toe, 14 jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 en dinsdag 8 uur Politiedossier Zedenmisdrijven, 18 jaar. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, a. 1. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Heimweh nach St. Pauli. alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geen service bij de secret-service, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De schrik der Mongolen, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m w. 2.30, 7 en 9.15 uur: Grens rivier, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Le Bonheur, ontraden. Zondag 11 uur: lm weissen Rössl, a. 1. MINERVA. Vrijdag 8.15 uur en za. en zo. 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 8.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. Za. en wo. 2.30 uur en zondag 2 en 4.15 uur Je bent nooit te jong, alle leeftijden. Zondag 5 september Teylersmuseum, Spaarne 16. 3 uur: Be speling van het 31-toons Fokkerorgel door Haite van der Schaaf en Anton de Beer. Dinsdag 7 september Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Orgel concert door Klaas Bolt. Donderdag 9 september Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Jeanine Dacosta, piano. Zaterdag 4 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Céntrum met „Vuile Handen" van Jean- Paul Sartre. Regie: Theo Kling. In de hoofd rollen: Guur Hermus, Ina van der Molen, Fred Sterneberg, Peter Aryans en Jaap van Donselaar. Zondag 5 september Stadsschouwburg. 8.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Vuile Handen" van Jean- Paul Sartre. Regie: Theo Kling. In de hoofd rollen: Guus Hermans, Ina van der Molen, Fred Sterneberg, Peter Aryans en Jaap van Donselaar. Vrijdag 3 september Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Templars. Zaterdag 4 september Grote Markt. 2 6 uur :Draaiorgelconcert door het grote mortierorgel „De Gouden Hoofden" van de heer Maas uit Zaandam. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Invaders. Ingang Koninginneweg 86. 2 uur: Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Excursie naar de kwekerij van fa. van Tubbergen. Zondag 5 september Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Hottletts. Bos van „Dennenheuvel", Bloemendaal. 9 6 uur: Openlucht Dahliashow, georgani seerd door de Dahliaver. „Bloemendaal". Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uil de Hollandse, Italiaanse en Franse schooi de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken Zaterdagavond geopend van 20 31) uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag geopend var 10-17 uur Cruquius Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 - 12.31) en 1.30-5 uur Zondags van 1-5 uur Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Préntencabinet. Groul Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 ionge grafici Tót 26 september, dag van 1 tot 5 uur en zo van 1 tot 5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 - 12.30 en 1.30 - 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 - 17 uur Zon- en feestdagen van 2-5 uur. Kunstcentrum „Dq Ark", Nw Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels Da. 10-8 uur: di gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur T/m 2 oktober: Fototentoonstelling van Dullaert. Linnaeushof. Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t/m oktober) Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden iubileum van de K.LT.B. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur, tot 10 sept. In 't Goede Uur Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom Dag. 10-6 uur en 8-10 uur, tot 15 september. Artificia, Binneweg 95: Tentoonstelling van Kees Okx, grafieken en Arthur Varela, plastieken. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 30 september). Museum Het Huis van Looy, ingang Kam perlaan: Overzichtstentoonstelling van schil derijen, tekeningen en etsen van Sal Meijer, een der Nederlandse „Naïven". FILMS CITY-THEATER. Vrij. 8, za. 9.15 uur, zon dag en dinsdag 8 uur: Zulke dochters zul je hebben, alle leeftijden. Zaterdag 7 en zo.-midd. 2.30 en 5 uur: Prairieratten, 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATER. Vrij. en za. 8 uur: Wonderful Life, alle leeftijden. Zondag, dinsdag en wo. 8 uur: De vruch ten zijn rijp, 18 jaar. Zo.-midd. 3 uur en maandag 8 uur: - Moordend lood, 18 jaar. FILMS: DE ZWAAN. Vrij. za. en zondag 8.15 uur en zo.-midd. 2.45 uur: De dief van Damascus, 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Met z'n neus in de boter, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De laatste rit naar Santa Cruz, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7, en 9.15 uur. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Agent 077 Operatie Hong-Kong, 18 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Dinsdag en wo. 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Gevaarlijke liefde, 18 jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Universi '65". Beeld van het dagelijkse werk van de Leidse Universiteit. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. „Tijds beeld '65" Openluchttentoonstelling van hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkunst Geopend van 10 00-21.ro uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28: „Opgravingen in bijbelse grond" Tot 20 september: „Leiden graaft". Op gravingen in Egypte, Duitsland en Neder land door prof. Klaaszen en prof. Modder man. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: Schilderijenexpositie, aquarellen, etsen en gouaches van C. Nijhoff. Sfeervolle ver lichting. Klassieke en folkloristische muziek. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tot 13 september: „Leiden bestudeerd Fotografie en Wetenschap". Universitair Lustrum 1965. Dagelijks van 10 5 uur, zondag van 13 17 uur. Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten f 7.— Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 's Maandags gesloten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2