InterUnïe Don Beraabeu menslievend Nog maar vier nachten slapen voor Feijenoord - Real Madrid Met aankomst van.... „Niet helemaal gerust op uitslag in Rotterdam" Brons voor Nederlandse boksers Donner goed op dreef ploeg voor weg startklaar! Algemene indruk over het parkoers in San Sebastian Zilverberg tekent voor Televizier Van Vliet nu vice-voorzitter prof sectie UCI In Havanna Nu winst op Doda Het is om te huilen.... ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 ''lïHtncG Beleg modern beleg in (jaAaSSEjsjaA ajepads azuo uba) MADRID, 4 september. De trainer van Real Madrid, Miguel Munoz, bezit een record, dat niet gauw verbeterd zal worden. Real Madrid won vijf jaar achtereen de Europa-cup, hetgeen niet gauw zal worden overtroffen. Miguel Munoz is al vijf jaar lang trainer van Real, en hij begint nu aan zijn zesde seizoen. Trainers verdienen in Spanje filmstersalarissen, maar hun roem is even vluchtig als die van de hel den van het witte doek. Behalve 'n flink bedrag contant bij 't tekenen van het contract (belastingvrij) krijgen zij een flink maandsalaris, dubbele premies en een extraatje van enkele duizendjes bij het behalen van kampioenschappen en bekers. Real Madrid, woensdagavond Feijenoords tegenstander voor de Europa-cup, arriveert zondagmid dag om 4.15 uur op Schiphol. De Spanjaarden logeren in het Rotter damse Hiltonhotel. Voefbalfrip Nachtmerrie Prijs der Naties iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiii'.iiiiiiiiiiii'iiiiiii' ■inminiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllM Uitslagen ROTTERDAM, 4 sept. Het internationale concours hippique te Rotterdam heeft vrijdag met moeite het hoofd boven water kun nen houden. De overdadige regen val in de morgenuren maakte de beslissing moeilijk: afgelasten of door laten gaan. Ofschoon het ter rein schier onbegaanbaar was werd tot het laatste besloten, echter met die restrictie dat het springcon cours „Speel uw spel" zou verval len en dat zowel voor het spring concours der amazones als dat om de prijs van de haven, het puissan cespringconcours, de parcoursen zouden worden verlegd naar het „droge", hetgeen wil zeggen hoge re gedeelte van het terrein. Lastige reis SAN SEBASTIAN, 4 sept. Dr profploeg voor de weg werd gis teravond compleet door de aan komst van Peter Post, Jos van der Vleuten en Cees Lute, die hele maal in Bilbao waren geland en toen nog een lange autoreis naar Zaraus moesten maken. Ze hadden dan ook nog geen gelegenheid ge had om het parcours te verken nen. Dat hebben wel Arie den Har- tog, Jan Janssen, Jo de Roo, Ger- ben Karstens en Cees Haast ge daan. Over het algemeen luidde het oordeel: „Wel lastiger dan de Adsteeg, maar toch een goed par cours". Hl Ni. glNOt Internationale Belegging Unie „Interlinie", Postbus 617, Den Haag TRAINER MIGUEL MUNOZ „VASTGEROEST" BIJ REAL De meeste trainers liggen er al uit nog voor het seizoen tot de helft is gevorderd. Enkele verloren wedstrij den en de clubleden beginnen te schimpen op bestuur en trainer, die er niets van terecht brengen. Het zijn nooit de spelers die de schuld krijgen. Het is ook in Spanje „normaal" dat de trainer in dat geval het loodje legt. Het bestuur ontbiedt hem en het eind van het liedje is altijd dat de oefenmeester zogenaamd vrijwillig ontslag neemt om de belangen van de club, die bij hem boven alles gaan, niet te schaden. Er wordt nimmer vermeld welke afkoopsom de club leiders aan de zondebok hebben moeten betalen. Ill Miguel Munoz verkeert in de gelukki ge omstandigheid dat Real Madrid in Santiago Barnabeu een president bezit die bewezen heeft dat hij een vereni ging groot kan maken en dat hij zelfs in moeilijke tijden achter zijn mensen staat. Toen Real Madrid vorig jaar voor de Europa-Cup door Benfica was uit- AMSTERDAM, 4 sept. De vier Ne derlandse amateurs, die onder leiding van voorzitter Willy Kregel door de Ne derlandse boksbond waren afgevaardigd haar een sterk bezet toernooi in de Roe- hieense badplaats Constanza, zijn allen hiet een bronzen medaille teruggekomen. Vlieggewicht Jan Huppen (Amsterdam) iiantamgewicht Gerrie te Paske (Am sterdam), weltergewicht Jacques Roos sten (Groningen) en zwaargewicht Lollc van Houten (Leeuwarden) boksten in dit zeslandentoemooi (naast Nederland kwa- hien ook Russen. Roemenen, Hongaren, Tsjechen en Bulgaren in de ring) elk tweemaal. Vooral Huppen en Te Paske blaakten indruk. De klein® „vlieg" ver loor weliswaar tweemaal met klein ver schil van de Roemeen Costescu en Da vidstu, maar beide malen had het pu bliek „Huppie" tot zijn favoriet geko Sen. Te Paske en Roossien wonnen en ver loren elk een keer, waarbij vooral eerst Benoemde zijn vooruitgang duidelijk de hionstreerde. Ook het optreden van de Internationaal nog volkomen „groene" van Houten was hoopgevend. Hij moest tnet puntennederlagen genoegen nemen. De manier, waarop hij echter de Roe meen (het gastland won alle eerste prij ken) Mariutan, een van de sterke Euro- hese zwaargewichten, partij gaf, stempel de deze atletische Fries tot een bokser 'het toekomst. Halfzwaa-rgewichtkampioen van Ne derland Bas van Duivenbode heeft vrij dagavond in de Deutschlandhalle van V'est-Berlijn een ko-nederlaag geleden 'egen de Duitser Horst Benedens. De ge lezen Duitse amateur kampioen nam y°or 6.000 toeschouwers revanche voor de nederlaag, die hij negen maanden ge leden tegen de Nederlander deed. In de Zesde ronde besliste Benedens de partij 11 zijn voordeel. De Hamburger startte weinig overtui- f®nd, doch werd steeds gevaarlijker, vanaf de vijfde ronde beheerste hij het ®evecht. Met een rechte maakte Bene pens een eind aan de strijd, v Ij) de hoofdpartij won de Duitser Al ert Westphal door ko van de Ameri- ■vAar\ ^ay Patterson, een broer van oud- p®reldkampi°en zwaargewicht Floyd rond rS°n' De beslissing viel in de 5de geschakeld en praktisch geen kans meer had de competitie te winnen, was het Don Santiago die Munoz' contract met eeïi jaar verlengde. Miguel Munoz, twaalf jaar actief spe ler van Real, is bij zijn ondergeschikten zeer geliefd. Zijn pupillen toonden dan ook prompt dat zij Don Santiago's geste, die op het juiste psychologische moment kwam, konden waarderen. Real Madrid verloor in de laatste vijf wedstrijden geen puntje meer en be haalde tegen alle verwachtingen in het landskampioenschap en daarmee het recht om voor de elfde achtereenvol gende maal aan de Europese beker- competitie deel te nemen, een presta tie die nog geen enkele andere club bereikte. Real Madrid hervatte 22 juli de training. Het maakte de laatste we ken van augustus een voetbaltrip door Zuiid-Amerika (Argentinië, Peru, Chili en Venezuela). Enkele da- Aires overigens deponeerden de gen voor het vertrek naar Buenes Zuidamerikanen pas op het allerlaat ste ogenblik de contractueel verplich te 20.000 dollar voor iedere wedstrijd hadden wij gelegenheid even met Munoz te praten. Wat hij zowel dacht van de loting en van Feijenoord? „Als beroepsvoetballer maakt het weinig verschil tegen wie je speelt. Ik had natuurlijk liever ge zien dat wij een minder sterke tegen stander hadden getroffen. Real Madrid heeft nog nooit tegen Feijenoord ge speeld, maar ik weet dat die „Olande- ses" geen gemakkelijke jongetjes zijn". Munoz bewaart aan Nederland geen al te prettige herinneringen. In Amster dam verloor Real Madrid namelijk in 1962 de finale van de Europa-cup tegen Benfica met 5—3, na tweemaal te heb ben voorgestaan. Hjj vroeg ons of Feijenoord sterker was dan Anderlecht, want die club uit Brussel bezorgt hem nog steeds nacht merries. Geen enkele speler van Real Madrid zal ooit vergeten dat An- HAVANNA, 4 sept. Onze landgenoot Jan Hein Donner is in het sterk bezette internationale schaaktoernooi van Havan na goed op dreef. Vrijdag won de Am sterdammer van de-Pool Zbigniev Doda. De Zuidslaviër Beris Ivkov behield de leiding. Hij dwong de Belgische kampioen Alberick o'Kelly tot overgave. Ivkov ver zamelde 5(4 punt. Donner staat met 41: punt er aequo derde. PARIJS, 4 sept. Volgens Mare Brissac, de vertegenwoordiger voor Europa van de internationale vereni ging van tennisprofs, zullen twee lei dende amateurs binnenkort toetreden tot de rangen der beroepsspelers. Het zijn de Italiaan Nicola Pietrangeli, de Australische Wimbledonfinalist Fred Stolle en de Spanjaard Manuel San- tana, Volgens Brissac zal Pietrangeli ai in oktober zijn overigens ook wel lucratieve amateurstatus op geven. JOS VAN DER VLEUTEN CEES LUTE PETER POSi Advertentie Wel lastig, maar goed amateursprinter Jan Jansen meende: „hier komt de sprint pas goed tot zijn recht. Het is een baan om alle trucje» uit te spelen". Wat spijtig voegde hij er aan toe: „jammer dat ik ze lang niet al lemaal ken". Onze landgenoten Tiemen Groen en Wim Schepers zullen bij de amateurs uitkomen om de grote prijs der Natie* op 19 september in Parijs. Deze Grand Prix is een individuele tijdrace over 14 kilometer, waarin de amateurs in de ochtend en de profs des middags rijden. Waarschijnlijk zullen Groen en Schepers gecoached worden door Joop Middelink. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 4 sept. De Brabander Huub Zilverberg, die enkele maanden geleden zijn contract met de Belgische fa briek Flandria tussentijds heeft opgezegd, heeft, zo heeft Kees Pellenaars in Spanje verteld, voor het volgend jaar een con tract getekend bij Televizier. Binnenkort gaat Zilverberg nog een belangrijke overeenkomst aan. Dan zal hij namelijk zijn handtekening onder een huwelijks contract plaatsen. Concours hippique houdt hoofd net boven water gevaren, verbonden aan deze hoogte-me' 12 hindernissen (15 sprongen) tot een sprongen, bloot te stellen. Schockemöhle1 1 en Blickenstorfer waagden het wet, maai kwamen slechts met één paard, resp. Exakt en Apache aan de finish, beiden met vier fouten. Met hun andere paard haalde zij de finish niet eens. Zij deelden samen de 2500 gulden, die beschikbaar waren voor de eerste tot en met de vierde prijs. Ebben werd vijfde en moest zich tevreden stellen met 250 gulden. Het doek was daarmee gevallen over een trieste hippische dag voor iedereen, die er ge tuige van was geweest. Het CHIO te Rotterdam is vrijdagmiddag voortgezet met de priis der amazones. Deze werd gehouden op een parcaurs van 660 meter hoogte van 1.40 meter. Uitslag: 1. Kathy Kusner (VS) met Untoucha ble, 0 strafpunten, 82.4 sec. 2. Mevr. A. Givau- dan iBraz.l met Huipil. 0. 82.6: 3 Kathy Kus ner (VS) met That's Right 0, 83.8. De uitslag van het internationaal springconcours om de prijs van de Maas luidt: (parcours 660 meter. 12 hindernissen, 15 sprongen, hoogte 1.40 meter, rijtijd 114 sec.): 1. Pessoa (Braz) Cangaceiro. 0 fouten 77.5 sec.; 2. Smith (GBl Harvester BI. O fouten 78 1; 3. R. Maud (Fr) Le Voila, 0 fouten 90.2. Internationale dressurproef om de prijs van Bellerophon: 1. Capellmann (W-Dld) Granit; 2. Mevr. Grossweiler (Zwitserland) Ste- phan; 3. Mevr. N. Sloot (Zweden. Prijs van de Haven (internationaal springconcours) 6 hin dernissen, hoogte 1.70 m., 100 sec. 1. ex aequo Blickenstorfer (Zwitserland) met Apache en Schockemöhle (W-Dld), met Exact, beiden 4 strafpunten; 3. ex aequo Blickenstorfer (Zwit) met Eiko en Schockemöhle met Athlet, Beide combinaties maakten het parcours niet af; 5. Ebben (Nederland) met Kairouan, voor de tweede barrage teruggetrokken. SAN SEBASTIAN, 4 sept. Arie van Vliet, die als actief wielrenner de top bereikte, lijkt ook een grote carrière op organisatorisch terrein tegemoet te gaan. Zoals bekend maakt hij reeds enkele jaren deel uit van de sportcommlssie van de KNWU en is hij ook een jaar geleden benoemd tot wedstrijdcommissaris bij de wereldkampioenschappen. De Woerdenaar heeft sinds vrijdag een nog hogere functie in de internationale wieier unie. Op het in San Sebastian gehouden op richtingscongres van de onder de UCI ressorterende gescheiden prof- en ama teurorganisaties, waartoe het IOC-congres in Tokio de stoot heeft gegeven, is Van Vliet met algemene stemmen gekozen tot vice-voorzitter van de nieuwe prof-sectie, de Federation Internationale du Cyclisme Professional, terwijl hij tevens tot lid is benoemd van het comité directeur van deze organisatie. Van Vliet weigerde een kandidaatstelling te aanvaarden van het hoofdbestuur van de UCI, in welk bestuur hij ongetwijfeld ook zou zijn gekozen. Uit het bestuur van de UCI verdwenen tal van bekende figuren, onder wie de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk, die wel tot lid van het comité directeur van de nieuwe amateur-organisatie de Federation Internationale du Cyclisme Amateur, werd gekozen. President van de UCI bleef de Italiaan Rodoni, die met ruim verschil de Franse kandidaat Dauge versloeg. De Fransen leden trouwens over de gehele linie een nederlaag, want ook de kandidatuur van Dauge voor de post van vice-president moest worden inge trokken ten gunste van de Pool Jekiel. Voorzitter van de nieuwe amateur- en proforganisatie werden resp. Rodoni en de Belg Duchateau. Tijdens deze rommelige vergadering bleek overigens duidelijk dat de meeste afgevaardigden nog niet op de hoogt» waren van de uitleg van de nieuwe sta tuten. waardoor tal van incidentjes ont stonden. illllllllllllllllllllilllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIHIIIIH Hier de Amerikaanse amazone Kathy Kusner met haar beroemd paard „Untouchable". Deze plaat, toont Kusner in actie op een der eerste dagen van het CHIO, toen de toeschouwers nog genoten van de zo langzaammaar zeker heel zeldzaam geworden „regenvrije" momentjes. MEDEMBLIK, 4 sept. De Deen Hen- ning Jensen heeft vrijdag op de vierde dag van de strijd om de Dragon Gold Cup hij Medemblik, zijn positie in de algeme ne rangschikking opnieuw verstevigd Jensen, die in zijn groep onder andere strijd moest leveren met de Franse kam pioen Renee Sence, was voor al zijn te genstanders onweerstaanbaar. De Deen, die de ranglijst al aanvoerde, ging met een voorsprong van drie minuten op zijn landgenoot Börresen als eerste over de streep. Sence, tot vrijdag de voomaaste concurrent van Jensen, finishte als derde. teren grotendeels in San Sebastian aan gekomen. Alleen Jaap Oudkerk, die pas zondagavond per vliegtuig in de Spaan se badplaats wordt verwacht, ontbrak nog. De equipe, die onder leiding van Adrie Zwartepoorte en coach Jan Derk- sen staat, had een lastige reis achter de rug. Woensdagavond laat was men uit Nederland vertrokken. De gehele nacht had de colonne van zeven auto's door gereden om pas tegen de avond een ho tel in Bordeaux te betrekken. Onderweg deed zich nog een incident voor, dat betrekkelijk goed afliep. In de buurt van Soissons begaf de as van een aanhangwagentje met Ger Pelsers mo tor het. Met moeite kon de Amsterdam se gangmaker zijn wagen op de weg houden. Toen hij tot stilstand was ge komen, was de motor, die met het wa gentje vele malen om zijn as was getold, een wrak. Bij aankomst in San Sebasti an ging Pelser, die met de Nederlandse amateurkampioen Kroon moet rijden, on middellijk onderhandelen met Bertus de Graaff. De twee kwamen tot een ak koord. „Maar het kost me een schep geld", verzuchtte Pelser, die motor en aanhangwagen in Soissons heeft moeten achterlaten. De baan van Anoeta, waarvan de ce menten bepleistering zo hier en daar door de regen van de laatste dagen gaat scheuren, viel bij de meeste Nederlan ders in de smaak. Tiemen Groen vond: „je vliegt als een trein op zo'n baan", Nadat met een grote hoeveelheid zand en zaagsel de meest kwetsbare plekken voor en achter de hindernissen waren gedicht, kon de strijd beginnen. Het werd een strijd tegen de elementen, die paard en ruiter voor een zeer zware opgave stelden. Want de regen, die aan vankelijk door een, weliswaar vals, zon netje was verdreven, kwam terug, fin noe.bij bakken kwam het regenwater uit het loodgrijze wolkendek. Het was om te huilen De amazones moesten de spits afbijten. De Amerikaanse Kathy Kusner werd met haar Olympisch paard „Untouchable" de glorieuze winnares. Zij reed als eerste een foutloos parcours in de tijd van 82.4 sec. en was daarmee 0.2 sec. sneller dan de Braziliaanse mevrouw Givaudan op Hui pil. Met „That's Right" eiste Kathy Kus ner ook de derde prijs voor zich op, ter- wel de Britse Allyson Westwoord, die tot nu toe in Rotterdam geen enkele hinder nis fout sprong,.met Maverick Seven door een aanzienlijk slechtere tijd (90.0) vierde werd. De heren reden hetzelfde parcours om de prijs van de Maas, die gewonnen werd door de Braziliaan Nelson Pessoa op Cangaceiro met 0 fouten en een tijd van 77.5 sec. Hij onttroonde daarmee de Brit Harvey Smith als leider, die met eveneens 0 fouten en een tijd van 78.1 sec. lange tijd het klassement aanvoerde. De Nederlanders konden op dit zware terrein geen rol spelen en wisten zich onder de eerste tien te plaatsen. Het puissance springconcours, altijd een der hoogtepunten van een concours hip pique, viel ook ditmaal ten dele ten ofrer aan de terrein- en weersomstandigheden, van de vijftien combinaties, die zich in het strijdperk waagden kwamen er acht met als hoogste de grijze muur op 1.70. waarop zes hindernissen uitgezet waren met als hoogste de rij ze muur op 1.70. In de eerste barrage, waarvoor de muur was opgetrokken tot 1.90, vielen drie combinaties af. Slechts de Duitser Aiwln Schockemöhle, de Zwitserse kampioen Blickenstorfer, beiden zelfs met twee paarden, en onze landgenoot Anton Ebben met Karouan hadden zich kunnen hand haven. Ofschoon hiermee het maximum onder deze moeilijke omstandigheden was bereikt werd na onderling overleg be sloten toch nog in een barrage de beslis sing te laten vallen. Met de roodwitte oxer op 1.85 en de muur op 2 meter zag Ebben van verdere deelneming af, om Kairouan niet aan derlecht in 1963 in de eerste ronde het machtige Madrid uit de strijd wipte. Munoz vertelde ons dat hij van Don Santiago vernomen had dat het Neder landse publiek zeer sportief is, want Reals voorzitter had jaren geleden in Rotterdam de wedstrijd Feijenoord— Tottenham Hotspurs gezien. De Rot terdammers verloren, maar ondanks die teleurstelling had het Nederlandse pu bliek de tegenstanders royaal en spor tief toegejuicht: „Ik hoop maar dat op 8 september hetzelfde gebeurd", zei Munoz, „maar helemaal gerust ben ik er toch niet op". Over het elftal kon hij nog niets vertellen. „Ik heb 29 beroepsspelers tot mijn beschikking, maar hiervan moeten er vier afvallen, want de Spaanse federatie staat slechts 25 profs in de ere-divisie toe. Na onze eerste wedstrijd tegen Sabadell pas kan ik beoordelen welke spelers te gen Feijenoord in het veld komen. Vergeet niet dat ik steeds rekening moet houden met eventuele gekwets ten. In ieder geval zullen wij in Hol- landa laten zien dat Madrid nog steeds REAL MADRID is. Jan Janssen heeft inmiddels een twee de fiets door zijn Franse stalbaas De Muer laten aanrukken. „Die pak ik voor de laatste drie ronden. Er zitten geen lichtere banden op, dat is hier te gevaarlijk met al dat split, maar wel wordt er alles aan gedaan om over het geheel gewicht uit te sparen. Ook de Nederlandse baanploeg is gis- DON BERNABEU .achter zijn mensen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11