Meningsverschil over handhaving teeltrecht -elna Het gaat mis met de tulpen R.C.H.-P.F.C. Geen Lely-bungalow aan Langevelderweg Papegaaien- ziekte gesignaleerd euro Bliksem maakt grote schade Aöeeda en Haarlem H.H. Missen Student stal kandelaars voor 6 mille uit kerken In hoofdbestuur van Nederlandse bloemisterij' Lisse werkt mee aan streek- bejaardenhuis Duitser in Zandvoort aangehouden EDO-ers in uniform vloerkleden reinigen f2.75 Nieuw reisbureau aan Kruisweg Kreuger wint Metz-beker Filmavond Vogellust Damclub Lisse weer begonnen Bromfietser met auto in botsing A. mul. TRAINEE B. nul. of vrl. BALIE-EMPL0YE Koffie K R E M E R Thee o Spoorwegovergang afgesloten ENGEL Apotheken en doktersdiensten Honkbalarbiter jubileert in Spanje AANSTAANDE ZONDAG aanvang 2 UUR DE CROTE WEDSTRIJD Voor net reinigen van TAPIJTEN naar Laat nu Uw Burgerlijke Stand Haarlem Chr. Vrouwenbond in Lisse viert 35-j. jubileum REISBUREAU WAGONS-LITS/COOK Wereldorganisatie °o* ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 PAGINA Haarlem Heemstede Overveen Aerdenhout: Bloemendaal Zandvoort: Bennebroek: Hillegom: De Zilk: Noordwijkerhout O per m2 door U zelf gebracht en gehaald f2.50 per m2 Vraagt voor spoedige indiensttreding3 ter opleiding voor balie-employé leeftijd 2124 jaar, ongehuwd, militaire dienst vervuld hebbend. Middelbare of overeenkomstige schoolopleiding met aanleg voor talen. Bij gebleken geschiktheid uitstekende vooruitzichten met ruime ontplooiings mogelijkheden, gunstige pensioenregeling. met ruime ervaring op gebied van treinverkeer, luchtvaart en scheepvaart. Sollicitaties te richten aan: Directie Reisbureau Wagons-Lits//Cook Kruisweg 51, Haarlem tel. 18738 Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Advertentie) Noordwijk Noordwijkerhout Leiden DEN HAAG, 3 sept. (ANP) In de najaarsvergadering van de Vereniging „de Nederlandse Bloemisterij", die 5 ok tober in Utrecht gehouden wordt, zullen twee verschillende voorstellen van be stuurszijde, het teeltrecht betreffend, in bespreking komen. Een belangrijk deel van het bestuur wil aan het Pro- duktschap voor Siergewassen directe af schaffing van het teeltrecht adviseren. Een ander belangrijk deel van dat be stuur echter wil die afschaffing binnen een beperkt aantal jaren verwezenlijken en stelt daarom voor, per 1 januari 1966 HAARLEM. 4 sept. In de nacht van zondag op maandag en van maandag op dinsdag is de spoorwegovergang bij de Pijlslaan van elf uur 's avonds tot zes uur 's morgens voor alle verkeer afgesloten behalve voor voetgangers. De spoorwegovergang bij de Westergracht is afgesloten ir. de nacht van dinsdag op woensdag op dezelfde tijd. (Advertentie) hier is de nieuwe zó veelzijdig! zó volmaakt! zó eenvoudig in 't gebruik de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS precisle- produit van topklasse binnen het bereikvan Iedere beurs 1) Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 Apotheken: Schoterbos Apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155. Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69. tel. 11596. Aer- denhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 40758. Doktersdlenst: Indiër, geen hulp van huls arts helle men fa. Mathot, telefoon 11990 (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Beijers. Raamsingel 28. Haarlem, telefoon 13164. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823 b.g.g. 008, boodschappendienst. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: Dr. K. Kout, J. de Witt- laan 23. telefoon 81270. Dr. R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 82303. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 152. tel. 61054. Wijkverpleging: Zr. J. M. de Bruin, Veen en Duin 5. tel. 50075. b.g.g. 56714. W. G. K.. telefoon 13863. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. jakker Duinroos laan 8. Bentveld, telefoon 43330. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuiderstations- Weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zie onder Overveen. Apotheek: Zandvoorter Apotheek, Halte- «traat 8. telefoon 3185. Doktersdiensten: Inlichtingen via het telefoonnummer van de huisarts. Wijkverpleging: Zr. Stiphout, van Lennep- weg 57. Doktersdienst: G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 6430 (tevens Apotheek). Wijkverpleging: Zr. W. Stuiver. Zwarte- weg 65 a. telefoon 6618. Tandarts: Van Geest, Herenweg 9. X oord wij kerhout, telefoon gebouw W-G-K. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant, Liose. Telefoon 3608. Doktersdienst: Dr. A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14. telefoon 5114. Wijkverpleging: W.G.K. Zr. M. E. Glas, Meerstraat 206, telefoon 5351. Lisse: Doktersdienst: Dr. F. Haase, Heereweg 837, telefoon 3685. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. telefoon 025303608. Tandarts: Zie onder Bennebroek. Tandarts: Zie onder Bennebroek. Doktersdienst: Dr. B. B C. Wösten, Kerkstraat 28. telefoon 02533 285. Tandarts: Zie onder Bennebroek. Doktersdienst: H. C. de Groof, Eijken Donck 52. tel. 0 2533-2910. Tandarts: Zie onder Bennebroek. de oppervlakte teeltrecht voor de be staande bedrijven met tien procent uit te breiden. Bij handhaving van de ver strekking van teeltrecht aan jonge en beginnende kwekers zou dat neerkomen op een totale uitbreiding met 17 a 18 De groep in het hoofdbestuur die voor directe afschaffing is, betoogt dat een aantal kwekers zich onder invloed van het teeltrechtbeleid te gemakkelijk tot de bloemkwekerij wendt. Die overgang van andere takken van' tuinbouw naar de bloemkwekerij is ten zeerste bevor derd door de zgn. schakelcursussen. Daarom en omdat de Nederlandse bloemkwekerij een relatief aandeel heeft in de totale produktie in de E.E.G.. zodat een beheersing van de teelt de rentabiliteit slechts in zeer geringe mate kan beïnvloeden, acht dit deel van het bestuur de tijd voor afschaffing aan gebroken. Het andere deel acht de tijd nog niet rijp, hoewel het inziet dat de teeltrege ling in Nederland bij de gestaag voort schrijdende Europese ontwikkeling in de toekomst niet meer zal passen. Directe afschaffing vindt dit deel van het bestuur echter niet verantwoord, omdat gevreesd moet worden dat bij massale overschakeling van het glas areaal van de groenteteelt naar de bloemkwekerij, en een daarmee gepaard gaande te sterke uitbreiding van de aanvoer, aanpassingsmoeilijkheden zul len ontstaan bij de afzet. De coöperatieve centrale Westlandse Snijbloemenveiling in Honselersdijk wil afschaffing van het vergunningenstelsel per 1 januari 1966. Ook haar voorstel komt in de najaars vergadering van „de Nederlandse Bloe misterij" ter sprake. Zoals bekend heeft het bestuur van het Landbouwschap, nadat gebleken was dat de daarin zitting hebbende groepe ringen geen eenstemmigheid konden bereiken, geadviseerd het teeltrecht voor gevestigde telers per 1 januari 1966 met 15 procent uit te breiden. LISSE, 4 sept. Bij de veiling West- Friesland te Bovenkarspel ging het woensdag al mis met de tulpen. Er bleven nogal wat partijen onverkocht De broeiers uit Rijnsburg, die enige weken geleden de prijzen hebben gered, konden nu het gat niet meer dichten. Bij Hollands Bloemboilenhuis in Lisse was de aanvoer donderdag groter dan de week daarvoor. Aanvankelijk leek het of de exporteurs andere plannen hadden, maar dat was gauw over. De verkoop werd minder en de meeste prijzen liepen terug. Het lijstje uitzon deringen wordt met de dag kleiner. Kwekers die nu nog Prominence aan te bieden hebben kunnen juichen. Er ging een bon van 18.000 stuks weg voor 27. Red Giant, doet het met f 15.50 nog leuk. Dan zijn er de botanische tulpen, waarvan de kwekers een goed belegde boterham zullen kun- e kunnen nog de gele leliebloèmige tulpen noemen, met West nen kopen. Point als koploper met 18,50 Alaska en Golden Duchess met 17,50 en de lijst is vol. Men kan er als P.S. nog Blenda z. 12 aan toevoegen, waar men nu graag 19,50 voor betaalt. We weten dat er kwekers zijn, die nooit van hun leven meer gele Dar- win-hybriden kunnen zien. Verleden jaar nog brachten deze in de onderlinge handel veel geld op. Maar de export heeft er net zoveel interesse voor als voor de prachtige oranje-rode darwin hybriden en dat is niet veel. De narcissenkwekers gaat het einde lijk weer eens goed. Ze voeren een klei ner wordend assortiment aan en krij gen nog goede prijzen. Rembrandt 1 werd zelfs nog iets duurder. De crocussenkwekers zullen ook met genoegen naar hun veilingafrekeningen kijken, want zelfs de gele crocus is prijshoudend. Irissen vormen weer een handel apart. Ze worden in steeds grotere hoeveel heden aangevoerd. De prijzen zijn meer dan lonend. Koploper is hier Prof. Blaauw. De grootste maat hiervan brengt maar liefst 14.20 per honderd op. Dat is een mooie besomming. Geen ingewijde in de bloembollen zal ontkennen, dat de hyacintenveilin gen van Hollands Bloembollenhuis toon aangevend zijn. Evenmin zal iemand ontkennen, dat men daar over het al gemeen lang optimistisch blijft. Deze week maakte men bekend, dat het geen zin heeft hiervan prijsnoteringen op te nemen. Wat van de hyacinten nog weg gaat. brengt de minimumprijs op. De kwekers hebben gewoonweg te veel geproduceerd. De bollen gaan de weg naar het roemloze einde. Bloembollen- surplusfonds en vervolgens de veevoer malen. Er zijn ook al enkele tulpen die kant opgegaan. Men vreest, dat de kwekers de bollen, die ze bij hogere prijzen voor de opplant zouden achterhouden, nu druk aan het aanvoeren zijn. HAARLEM, 4 sept. Piet van Dee- nen, honkbalscheidsrechter te Haarlem, jubileert tijdens de honkbalwedstrijd SpanjeZweden in Madrid. (Advertentie) LISSE, 4 september De gemeente raad van Lisse heeft gisteren uitvoerig gedebatteerd over een brief van de arts B. J. J. van Dinther over de bouw van een Lely-bungalow aan de Lange velderweg tussen de woningen 16 en 20. De arts verwacht namelijk een afwij zing van zijn verzoek. Zijn vermoeden bleek juist, want burgemeester en wet houders deden de raad inderdaad het voorstel afwijzend te beschikken. In zijn brief voerde de heer Van Din ther aan dat het bestuur van Sint Bavo zijn woning op korte termijn ter be schikking wil hebben voor huisvesting van acht tot tien interne leerling-ver pleegsters. B. en W. waren hier gevoelig voor, maar zij willen tegen het advies van de welstandscommissie geen ver gunning afgeven. Aan een beter passende woning zullen zij graag medewerking geven. De heer Th. de Jong stelde dat de estetische bezwaren niet opwegen tegen de voordelen van de Bavo-stichting. Ook de heren J. Duivenvoorden en Th. Schaap durfden ingaan tegen het advies van de welstandscommissie. Na een lang debat volgde een gesloten zitting. Bij hervat ting bleek dat de meerderheid van de raad achter het voorstel van het college stond. Tevoren had de raad o.m. besloten tot aankoop van de panden Zilkerduin- weg 223, 225 en 227 en 307 en tot mach tiging van B. en W. tot aankoop van nog 22 panden in het saneringsgebied langs de Zilkerduinweg. De gemeente heeft reeds 32 van de 58 te saneren woningen in eigendom. Lisse kan nu samen met de gemeenten Sassenheim, Warmond, Voorhout en Al kemade werken aan de stichting Van een Prot.-Christelijk Bejaardentehuis te HAARLEM, 4 sept. De genees kundige diensten van Haarlem en Amsterdam stellen momenteel een on derzoek in naar de papegaaienziekte, die bjj verscheidene vogels in de om geving van Amsterdam en Haarlem is gesignaleerd. De rijksseruminrich- ting te 's-Gravenhage is zeer attent daar de ziekte ook kan worden over gedragen op mensen. De papegaaienziekte heeft een be smettelijk karakter en was vroeger een beruchte infectieziekte, die de pa tiënt in het gunstigste geval een lang durig ziekbed bezorgde. Houders van papegaaien die aan deze ziekte lij den, lopen alleen gevaar by een te nauw contact met hun vogels. Naar de inspectie van de volksgezondheid ons gisteravond meedeelde, zijn nog geen mensen besmet geraakt. ZANDVOORT, 4 sept. De Zand- voortse politie heeft in de badplaats de zeventienjarige Duitser R.D.P. uit Es sen aangehouden. De jongeman heeft bekend elf diefstallen uit geparkeerde auto's te hebben gestolen. De Duitser bereikte zijn buit door het opensnijden van de daken. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van een radiotoestel, P. is in verzekerde bewaring gesteld. HAARLEM. 4 sept. Het bestuur van de voetbalclub EDO gaat alle acht tien contractspelers in uniforme kledij steken. Voor en na de wedstrijd van zondag zullen de EDO-mannen, aldus uitgedost, rondlopen. Hun zijn een spor tieve blazer aangemeten en een effen grijze broek met een das in de club kleuren. Verder is hun sportuitrusting verrijkt met een rood-zwart oefenpak met grote EDO-letters op de rug. De uniformen worden gecompleteerd met clubspeldjes en een tas. Advertentie) -"WW/ Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 - Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 Heemstede: Binnenweg 137 Tel. 84373 Sassenheim. De medewerikng zal be staan in het garanderen van rente en aflossing van de door de stichting te sluiten geldlening. In een vorige ver gadering werd het voorstel aangehouden, omdat de raad nader wilde worden ge ïnformeerd. Mr. Beekman verklaarde zich nu voor het voorstel op grond van hem verstrekte nadere gegevens. Uitdrukkelijk vestigde hij echter de aandacht op de behoefte aan een be jaardentehuis in Noordwijkerhout met hoogstens 45 bedden en toegankelijk voor alle Noordwijkerhoutse bejaar den zonder onderscheid. HAARLEM, 4 sept. In een voorma lige bloemenzaak aan de Kruisweg in Haarlem is gistermiddag een filiaal van het internationale reisbureau Wa- gons-Lits/Cook geopend. Dit concern heeft al meer dan 400 vestigingen over al in de wereld. De officiële ingebruik neming geschiedde in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers van transport scheepvaart- en luchtvaartbedrijven. De uitbreiding van het toerisme, me de veroorzaakt door verhoging van het welvaartspeil, maakte het wenselijk dat Wagons-Lits/Cook ook in Haarlem een vertegenwoordiging kreeg. De bedrijfs leider, de heer J.W. auf den Kimpe, ziet grote mogelijkheden voor wat be treft de ontwikkeling van het toerisme in de komende jaren. Hij verwacht dan ook dat de huidige bezetting van vier man weldra zal moeten \yorden opge voerd. Het pand biedt met zijn opper vlakte van 240 m2 daartoe alle gelegen heid. De bureaus van Cook en Wagons-Lits werken al meer dan 35 jaar nauw sa men. Cook bepaalde zich oorspronkelijk tot het gebied van het Gemenebest, ter wijl het reisbureau van Wagons-Lits de rest van de wereld bestreek. BEVALLEN van een ZOON: 31 au gustus: G. Nielen-Zwiers; 1 september: J. A. Stokvis-Aalberse. R. Steenbergen- Eggens, W. H. Voogel-Cornegoor, C. Stroes-Roosjen, 2 september:D.C.H.M. Lederhuber-Beelen, J. M. M. Boon-Ver- steege; 3 september: J. E. van der Jagt-de Graaf, H. J. M. Vreenegoor- van der Berg. BEVALLEN van een DOCHTER: 31 augustus: E. J. M. Verberk-Greef- horst, C. H. E. Heierman-Gerretsen; 1 september: G. Zuurendonk-Hoeijen- bos, M. van den Berg-Bosboom, L. L. Goossens-Maas, P. C. Bakker-van Os- ta; 2 september: A. E. Hijdra-Valen- tijn, A.M.A.H. Stenger-Stouten, A.J.C. Lazones-van Merkenstein, H. C. van der Graaf-den Nieuwenboer, M. Boo- gaard-Koesveld. ONDERTROUWD: 2 sept.: F. van Ol- phen en E. S. J. Uhlenbroek, J. T. Klein en A. W. M. Zwanenburg, JW. J. van outeren en W. C. van der Putten, L. Overbeek en S. Kouwenhoven; 3 sep tember: H. C. Vermeij-Bottelier, J. H. A. M. van Poppeten en I. B. M. Guldemond, J. A. W. van Kouteren en E. C. van Sikkelerus, J. Möring en J.G. ersum, K. Prakken en L. M. GEHUWD: 2 september: R. P. C. A. Hoedeman en F. E. van Bakel, D.M. van, Leeuwen en M. C. J. Koene, G. van Bilderbeek en A. Seton, G. J. Ko men en B. Sival, G. H. Stouten en A.J. van Tongeren, J. P. Serné en L.B.J. Hubert, J. J. Rustenholtz en I. Schön- berger, W. C. M. Pels en J. W. Drog- trop, C. A. Doets en E. M. E. van der Werff, D. Ferwerda en H. Brasz, G. W. van Zalm en T. Sibeyn; S sep tember: J. K. van Herwerden en N.C. Florie, P. M. v.d. Burgt en S. D. v.d. Linden, C. J. Daane en M. M. van Loon, G. R. W. van Balen en A. H. Bierman, D. P. Koorn en T. G. Wage- aker, A.M.C.G. Honkoop en A. A. P. van Leeuwen, A. P. H. van Gend en A. Themmen, B. C. Bouman ,en G. Boonstra, R. Ruiigrok en C. J. Binne- kade. E. Varga en A. E. Rannóty. R. W. Bouman en G.E.J.G. Koch, J.H. Welmink en Ch. S. Hooning, H. de Graaf en D. J. Smidt, C. S. May en A. E. Wijtkamp, O. J. Simon en V.J.M. Hoge, H. van der Molen en I. M. van Agteren, J. Mengod Navarro en E. L. de Man. OVERLEDEN: 31 augustus: L. de Zwart, 57 j., A. Teeuw, 80 j., m. lam- mers-van Deursen, 80 j., 30 augustus: H. J. Reuter. 88 j.; 1 september: J.A. Brussaard, 66 j., 2 september: Ch. van der Bijl, 63 j., L. Brijs, 64 j., E.M. van Bakel-Geeve, 84 j. HEEMSTEDE GEBOREN: Henriëtte Louise en Her mine Francona, d. v. D. Enschedé en barones J. Taets v. Amerongen v. Rens- woude, Anita Maria Johanna, d. v. L. Meijer en H, Smidt, Anna Margaretha Cornelia, d. v. C. Bakker en P. Turken- burg, Jan Willem, z. v. G. van Duiin en J. Nahuijsen, Adriaan Willem, z. v. J. v. Leeuwen en C. Veenstra. ONDERTROUWD: R. Koopman en H. Lei, F. Hoep en J. van Buuren, T. Santilhano en T. Jansen, L. Jaaitsveld en C. Penn, C. van Kempen en H. Sluijter, L. Bradleij en A. de Winter. GETROUWD: L. Dijkman en I. Weg ers, R. Varkevisser en L. Reep, E Leer touwer en L. Lepiet, C. Hoogendijk en N. Cinjee, D. Geijtenbeek en M. Bos kamp, F. van der Bilt en J. van Steij- nen, J. de Koker en L. Molenaar, G. Smith en S. Yamamoto, K. Bol en C. Been, C. van der Vlugt en A. Kroft. OVERLEDEN: G. Beulink, 72 jr., mej. B. van Lammeren, 71 jr., mej. A. Lucking, 82 jr., J. Bijvoets, 8C jr., wed. J. Klinkenberg-Nix, 65 jr., mw. W. van der Spoel-van der Ham, 62 jr. ZANDVOORT Geboren: Yvonnen, d. v. J. A. Brakel en J. M. Notterman; Nancy J., d. v. E.R.A.P.Webber en W.G.F. Hovinga; Albert C., z. v. J.S.F. Bosman en S.G. v. d. Werf. Ondertrouwd: W. Kuijken en E. M. Slagveld; F.J. Geusebroek en P. E. M. Twisk; R. Westenberg en C. Wardenier: H. Heierman en A.M.D. Engelkamp: P. Brand en W. van Engelen: B. M. Vooi stra en C. H. Boon. Getrouwd: L.W.J. de Pater en F.J. Hoojjberg; C.A. Forrer en Y.M. Wil- lemsen; J.W. van Kordelaar en J. Gebe. SPREEKUREN De burgemeester van Zandvoort is verhinderd woensdag 8 september spreekuur te houden. Wethouder Kerk- man zal wegens vakantie op de vrijda gen 10, 17 en 24 september geen spreek uur houden en wethouder Lindeman niet op de maandagen 13 en 20 septem ber. HAARLEM, 4 sept. Gistermiddag om kwart voor vijf is de bliksem inge slagen aan de Lod. van Deyssellaan. Er sloeg een groot gat in het dak en er ontstond aanzienlijke schade aan een slaapkamer en een badkamer op de tweede verdieping. De schade wordt ge schat op 10.000. De brandweer heeft de gaten afgedekt met zeildoek. HAARLEM, 4 sept. De zomer avondcompetitie van de Haarlemse Ra ceclub Excelsior, die over veertien rit ten op het Schalkwijkparcours werd gehouden en waarvan de Metz-beker de inzet vormde, is gewonnen door Leen Kreuger. Hij won elf ritten. Eindstand A- en B-klasse: 1. L. Kreu ger 119 pnt.; 2. P. Moerkerk 101 pnt.; 3. W. Wagner 62 pnt.; 4. R. Rijbroek 51 pnt.; 5. K. Wigchert 50 pnt. C-klasse: 1. F. Hoogland 113 pnt.; 2. B. Wigchert 107 pnt.. 3. J. Klaver 93 pnt.; 4. F. Verzijlberg 75 pnt.; 5. G. Schoone 74 pnt. Jeugdklasse: H. Korenstra 100 pnt.; 2. R. Teeuwen 88 pnt.; 3. H. El ders 81 pnt.; 4. W. Korenstra 59 pnt.; 5. J. Brands 58 pnt. NOORDWIJK, sept. De vereni ging Vogellust heeft in haar winter programma weer een filmavond opge nomen. De heer J. P. Strijbos is bereid gevonden één van zijn films te verto nen. Hij draait op 15 oktober de kleuren film „In het voetspoor der Vikingers" (zwerven door IJsland). De film is ont staan tijdens een zwerftocht van ruim twee maanden en geeft een beeld van het huidige IJsland. Er is veel aan dacht geschonken aan de natuur en het landschap, aan de bloemen en aan het rijke vogelleven op IJsland. De volière aan de Prins Hendrik straat, die ruim vijf jaar geleden in gebruik werd genomen, trekt nog al tijd veel belangstelling. Er dienen ech ter nieuwe kleuren en gezichten in de volière te komen. Aanbiedingen in de vorm van vogels of een financiële bijdrage worden zeer op prijs gesteld. Veel aktiviteit hebben de leden be tracht, die zich bezig houden piet veld waarnemingen. Een grote verscheiden heid van inlandse vogels zijn in Noord- wijk en omgeving gesignaleerd. In het bestuur van Vogellust zijn wij zigingen gekomen. De heer J. Hoek heeft zijn functie neergelegd. De heer Hoek heeft vanaf de oprichting van de vereniging verscheidene bestuursfunc ties vervuld. Hij is voorzitter geweest secretaris, ringencommissaris. Kortom hij heeft voor „Vogellust" veel werk verzet. In zijn plaats is de heer A. Vlieland gekozen. Tot ringencommissaris is benoemd de heer P. G. Choufour. De heer C. Baljeu is afgetreden als secretaris. Zijn functie wordt overge nomen door de heer C. J. Selhorst. LISSE, 4, sept. Vrijdagavond kwam de Damclub „Lisse" in de Witte Zwaan te Lisse in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer Th. Booden, die de wens uitsprak dat alle leden deze winter bijzonder trouw aan de wedstrijden deelnemen. Hierdoor is het mogelijk om aan het einde van het seizoen als kampioen in het Leidse District uit te komen. Spijtig is het, dat de heer J. van Hal, een der beste spelers zich uit "Lisse" heeft teruggetrokken en in hogere regi onen is gaan spelen, maar Lisse heeft gelukkig nog meerdere prominente fi guren, zodat men de strijd tegen de an dere deelnemende clubs in de compe titie rustig aandurft. Door 't bedanken van de heer Brandt als secretaris neemt nu de heer C. Imt- horn deze port in. Voorts treedt de heer St. Lemmers als penningmeester op. De contributie is nu op acht gulden gesteld voor de K.N.D.B. waardoor de Leidse Districtsdambond ruimer in de finan ciën komt te zitten. De eerste compe titiewedstrijd tegen W.D.G. in Wasse naar is vastgesteld op 29 september. Mogelijk wordt deze datum gewijzigd, de eerste thuiswedstrijd tegen K.D.C. Katwijk wordt gespeeld op 8 oktober. Er is dringend behoefte aan meer leden. Iedere vrijdagavond kan men zich aan melden in de Witte Zwaan. LISSE, 2 sept. De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond afdeling Lis se heeft het wintcrprogramma gereed. In verband met het feit dat de afdeling dit jaar 35 jaar bestaat, wil men het winterseizoen inzetten met een feeste lijke openingsavond op 15 september in Rehoboth aan de Achterweg. Dan zul len oude herinneringen worden opge haald. Het verdere programma luidt: 27 ok tober: streekvergadering, 17 november: lezing door de heer De Kier uit Leiden over hedendaagse lektuur, 15 december: Kerstwijding, 19 januari: lezing door mevrouw Smits-Goemans over „Ploeg- stoffen", 17 februari: zuster Haaijer over haar werk in Rotterdam, tevens pakjesavond, 16 maart: causerie over de Mattheüs-passion, 20 april: lezing door hervormd predikant H. Oostinga en 11 mei: jaarvergadering. HEEMSTEDE, 3 sept. Gisteravond omstreeks elf uur is een bromfietser op de Camplaan met een auto in bot sing gekomen. De man liep een hoofd wonde op, een lichte hersenschudding en een kniewond. Hij moest in het Haarlemse Diaconessenhuis behandeld worden. Na de botsing was de auto doorge reden. De bestuurder kon later worden aangehouden. Hij verklaarde niets can de botsing gemerkt te hebben. Volgens de lezing van de bromfietser zou de automobilist vrij plotseling links afgeslagen zijn zonder richting aan te geven. (Advertentie) CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9,15 uur: Inspecteur Clouseau slaat weer toe, 14 jr. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 en dinsdag 8 uur: Politiedossier Zedenmisdrijven, 18 jaar. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 ja-ar. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, a. 1. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Heimweh nach St. Pauli, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geen service bij de secret-service, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Galapagos, alle leeftijden. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De schrik der Mongolen, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m w. 2.30, 7 en 9.15 uur: Grens rivier, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.13 uur: Le Bonheur, ontraden. Zondag 11 uur: lm weissen Rössl, a.l. MINERVA. Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 8.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. Woensdag 2.30 uur en zondag 2 en 4.15 uur: Je bent nooit te jong, alle leeftijden. Zondag 5 september Teylersmuseum, Spaarne 16. 3 uur: Be speling van het 31-toons Fokkerorgel door Haite van der Schaaf en Anton de Beer. Zaterdag 4 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Vuile Handen" van Jean- Paul Sartre. Regie: Theo Kling. In de hoofd rollen: Guur Hermus, Ina van der Molen, Fred Sterneberg, Peter Aryans en Jaap van Donselaar. Zondag 5 september Stadsschouwburg. 8.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Vuile Handen" van Jean- Paul Sartre. Regie: Theo Kling. In de hoofd rollen: Guus Hermans, Iiïa van der Molen, Fred Sterneberg, Peter Aryans en Jaap van Donselaar. Zaterdag 4 september Grote Markt. 2 6 uur :Draaiorgelconcert door het grote mortierorgel „De Gouden Hoofden" van de heer Maas uit Zaandam. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Invaders. Zondag 5 september Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Hottletts. Bos van „Dennenheuvel", Bloemendaal. 9 6 uur: Openlucht Dahliashow, georgani seerd door de Dahliaver. „Bloemendaal". Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse schooi van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meester werken Zaterdagavond geopend van 20.30- uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur Cruqulus Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 - 12.30 en 1.30-5 uur Zondags van 1-5 uur Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 10 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. Prentencablnet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jonge grafici. Tot 26 september, dag. van 1 tot 5 uur en zo van 1 tot 5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en mid deleeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 - 12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 - 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 - 17 uur Zon- en feestdagen van 2-5 uur Kunstcentrum „De Ark", Nw Heiligland.' Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels Da. 10-8 uur: di gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken Dag (behalve dinsdag) van 8-11,30 uur T/m 2 oktober: Fototentoonstelling van Dullaert. Llnnaeushof. Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuln en minicorso. Geopend dagelijks van 918 uur (t/m oktober) Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen tn het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B.. Dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur, tot 10 sept. In 't Goede Uur. Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neuteboom Dag 10-6 uur en 8-10 uur, tot 15 september. Artificia, Binneweg 95: Tentoonstelling van Kees Okx, grafieken en Arthur Varela, plastieken. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 30 september). Museum Het Huis van Looy, ingang Kam perlaan: Overzichtstentoonstelling van schil derijen, tekeningen en etsen van Sal Meijer, een der Nederlandse „Naïven". FILMS CITY-THEATER. Zaterdag 9.15 uur, zon dag en dinsdag 8 uur: Zulke dochters zul je hebben, alle leeftijden. Zaterdag 7 en zo.-midd. 2.30 en 5 uur: Prairieratten, 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATER. Zaterdag 8 uur: Wonderful Life, alle leeftijden. Zondag, dinsdag en wo. 8 uur: De vruch ten zijn rijp, 18 jaar. Zo.-midd. 3 uur en maandag 8 uur: Moordend lood, 18 jaar. FILMS: DE ZWAAN. Zaterdag en zondag 8.15 uur en zo.-midd. 2.45 uur: De dief van Damascus, 14 jaar. FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.13 uur: Met z'n neus in de boter, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: D* laatste rit naar Santa Cruz, 14 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Agent 077 Operatie Hong-Kong, 18 jaar. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Dinsdag en wo. 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Gevaarlijke liefde, 18 jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Universi '65". Beeld van het dagelijkse werk van de Leidse Universiteit. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. „Tijds beeld '65" Openluchttentbonstelling van hedendaagse Nederlandse Beeldheuwkunst. Geepend van 10.00-21.00 uur (tot 6 sept.) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28: „Opgravingen in bijbelse grond" Tot 20 september: „Leiden graaft". Op gravingen in Egypte. Duitsland en Neder land door prof. Klaaszen en prof. Modder man. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14: Schilderijenexpositie, aquarellen, etsen en gouaches van C. Nijhoff. Sfeervolle ver lichting. Klassieke en folkloristische muziek. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tot 13 september: „Leiden bestudeerd Fotografie -en Wetenschap". Universitair Lustrum 1965. Dagelijks van 10 5 uur, zondag van 13 17 uur. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H„ 11.15 en 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Janstraat: 7.30, 8.30, 9.30, H„ 11, 12 en 18 uur O.L. Vrouwe- Rozenkrans, Spaarne: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H., 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damsestraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8:45, 10 H., 11.30 en 18 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat: 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 en 17.30 uur. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H., 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H., 10. 11.15, 12.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus, Duinroosplant soen: 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL, Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. ZANDVOORT, H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9H, 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 6.45, 7.45, 8.45 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30, 8.30 H., 10.30 en 12 uur. AMSTERDAM, 3 september De politie heelt een 21-jarige student uit Leiden gearresteerd, die 21 kande laars heelt gestolen uit katholieke ker ken in Den Bosch, Maastricht, Haar lem, Roermond, Eindhoven, Alkmaar, Uitgeest, Krommenie, Voorhout, De Kvvakel, Breda en Zoeterwoude. De verkoopwaarde bedraagt pim. 6.000.-. De diefstallen zijn gepleegd in de loop van de laatste twee jaar. Van het geld maakte hij vaknntie- reizen. Na terugkeer uit Spanje is de man aangehouden. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd, is in het politiebureau te Krommenie ingeslo ten en zal worden voorgeleid aan de officier van justitie in Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2