Oorlog Kloosterzusters Bejaarden Kwaliteit DOOR TOENEMENDE VERKEERSINTENSITEIT NIET MEER SNEL TE BEREIKEN Route rijtoer Beatrix en verloofde in Haarlem Vierde T.H. in Haarlem Vlaggen uit Dahlia's werden gekeurd op hun houdbaarheid Krelagehuis m nazomerse stemming house of enqiand Speciale maatregelen tijdens bezoek prinses en verloofde Grens Leden van jeugd- gemeenteraad in Haarlemmermeer ontstemd over gang van zaken Schade Haarlems matrassenhuis Burgemeester van Haarlem verzoekt Brandkast met inhoud gestolen Leve Man'66! BW se™ HOUSE OF ENGLAND'S Binnenstad voor rijverkeer bijna geheel afgesloten Wielrijder na botsing gewond Kortweg Resolutie Studenten Gildt: VOOR VERKEER EN PUBLIEK Geen voorrang verleend DINSDAG 7 SEPTEMBER 1965 PAGINA 3 win HAARLEM, 7 sept. De toe nemende verkeersintensiteit speelt ook de brandweer in Haarlem parten. Vooral tijdens de spits uren is er voor de brandweer auto's vaak haast geen doorkomen aan. Een bijna onoverkomelijke hindernis vormt dan het Kenne- merplein. Daardoor is Haarlem- Noord tijdens de spitsuren voor de spuitgasten vanuit de brandweer kazerne aan de Gedempte Oude Gracht zeer moeilijk te bereiken. Vandaar dat dagelijks tussen kwart voor vijf 's middags en half zeven 's avonds een brandweer auto met een uiterste parate be manning in Noord patrouilleert. Per mobilofoon staan zij in voort durend contact met het hoofd kwartier in het centrum en als in Noord de rode haan kraait zijn zij in een ommezien ter plaatse om te trachten hem de nek om te draaien. uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant Kenners bewonderden gisteren de houdbaarheid van de geëxposeer de dahlia's. Na vier dagen nog pluk-fris. ziende blik, maar wij niet alleen; Ons succes be wijst, dat ook onze klan- ten een vooruitziende blik hebben. Voor hen brengen wij onze nieuwe kollektie: Man'66-al staan we nog met één been in 1965. In een hoofdartikel noemt „The Times" van hedenochtend het felle conflict, dat tussen Indië en Pakistan over het ongelukkige Kasjmir is uit gebroken „een domme en tragische oorlog". Men moet het Londense blad hierin bijvallen. De tragiek van het geval schuilt echter in het feit, dat noch Sjastri noch Ajoeb Khan die toevoeging „dom" op zichzelf van toe- Passing zullen achten. Dom is alleen de ander. Sjastri verdedigt zijn recht. Ajoeb Khan verdedigt zijn recht en Gods dienstige tegenstellingen drijven deze strijd op de spits. Het zo onwijs buiten de Verenigde Naties gehouden Rood China ziet bovendien toe waar in dit troebele water het best kan worden gevist. Natuurlijk zien de grote machten niet werkeloos toe. De Veiligheidsraad heeft een vergeefse resolutie gepro duceerd, Amerika en Engeland heb ben hun waarschuwingen met het dreigement van het stopzetten der aanvoeren kracht bijgezet, doch de beslissende stem der Verenigde Naties kan niet worden gehoord, juist om dat Rood China buiten de deur werd gehouden alsof hst niet bestond. Histo rische fouten dreigen daardoor zich te wreken op een schaal, die niet al leen Azië op haar grondvesten doet trillen. Men kan dan ook alleen ho pen, dat b.v. Amerika en Rusland alsnog wegen zullen vinden die toch tot een doeltreffende interventie kun nen leiden. Want één ding schijnt ze ker. Wil deze oorlog worden inge damd en gesmoord, dan alleen door intense druk van buiten. Sjastri en Khan zijn in hun eigen wereld, „the point of no return" voorbij. Eigenlijk is het verbazingwekkend. Afgevaardigden van 180.000 klooster zusters, die in Amerika met algemene stemmen een resolutie aannemen, waarin zij zeggen een stem te willen hebben wanneer het topbestuur van de Kerk beslissingen over de toekomst van haar kloosterleven neemt. Niet deze stellige uitspraak op zich is ver bazingwekkend, doch wel het feit, «at zij gedaan kon en moest worden. De vrouw blijkt in de Kerk nog steeds onmondig en deze bescheiden resolutie herinnert ons er aan, dat zelfs in de nerfst van 1965 nog conciliaire he ruiten mogelijk zijn, die alleen van belang zijn voor vrouwelijke reiigieu- ?en, zonder dat zij daarop zelf enige invloed kunnen uitoefenen. Dat bete kent in feite, dat de Kerk die oudtijds zo veel voor de verheffing van de vrouw heeft betekend nu bij de ont wikkeling achterblijft. Dus is hier een theologische heroriëntatie nodig, die tot verrassende conclusies kan leiden. Minister Veldkamp heeft zijn voor lichtingsambtenaren nogal bits laten reageren op de klacht der bejaarden bonden, dat zij zich met een vakantie- gelduitkering die de vorm heeft van een uitgestelde normale verhoging van de A.O.W.-gelden (en de A.W.W.- srelden en de uitkeringen krachtens de interimwet invaliditeitsrenten) nogal bekocht voelen. Hij zegt ongeveer: „Waarom klaagt u? De vier procent vakantietoeslag hp de lonen is toch ook zo ontstaan. Ze slokken een of twee jeer de ver hogingen, die het gevolg zijn van een aanpassing aan de stijging van de le vensstandaard op en daarna gelden ze als een verworvenheid". Die redenering is historisch juist, doch zij faalt als men de huidige ver houding tussen de A.O.W. zónder en de lonen mét vakantiegeld beziet. En daarom vroegen de bejaardenbonden dan ook om een extra vakantiegeld uitkering. Minister Veldkamp had zich dan hok beter tot zijn tweede argument kunnen beperken. Er moeten nog zoveel voorzieningen worden getrof fen, dat noch uit de algemene midde len noch uit een premieverhoging een extra vakantie-uitkering aan bejaar den kan worden betaald. Dat is ten minste duidelijke taal. Men kan geen Veren plukken van een kikker. En uit de rijksbegroting, die wij over pre cies veertien dagen verwachten, zal Wel blijken of de minister niet toch mts had kunnen redden. In het bouwcentrum te Rotter dam kan men thans een expositie be keken die zich aandient als „kwali teitscentrum". In een der hoekjes Waarin de expositie is verdeeld ziet men een plaat met twee afbeeldingen Van een auto. De ene toont de kleine futo, de andere de „slee". Erbij als tekst: als men deze (de kleine) nodig heeft, is deze (de grote) de verkeerde. Voor zeer velen is vaststelling over bodig; men ziet het aan de evolutie m het autoverkeer. De kleinere, al thans kortere, wendbaardere auto heeft de plaats ingenomen van de grote wagen, die eertijds als status symbool gold en nu het lachertje van ue omgeving geworden is. Want nog f tijd zijn er die denken dat hun belangrijkheid moet worden afgeme ten aan de vinnen en vleugcis van hun auto. Het zijn er gelukkig nog a? *aL weinig en verreweg de meeste utobezitters hebben begrepen dat zij f*ch behaaglijker voelen in het ver- aeer met een wagen die het hun ge makkelijk maakt bij een groeiende Parkeernood en frequente filevorming an met een grote wagen. De hoe veelheid hersens, die men blijkt te bezitten wordt meer gerespecteerd dan de hoeveelheid blik, die men in d* verkeersmallemolen werpt. Haarlemse brandweer patrouilleert tijdens spitsuren in Noord De Haarlemse brandweer stelt zich zelf als eis om. in geval van alarm binnen vijf minuten op de plaats van de brand te zijn. Een aantal jaren terug was dit zelfs voor het uiterste puntje van Haarlem-Noord nog wel haalbaar, maar met het drukker wor den van het verkeer komt de vijf minuten-grens steeds dichter bij de kazerne aan de Gedempte Oude Gracht te liggen en wordt het gebied dat men in vijf minuten kan bereiken steeds kleiner. Dat heeft een uitge breid onderzoek aangetoond. Reeds vanaf 1960 wordt iedere keer als men op een alarmering uitrukt met stopwatches gemeten hoeveel tijd er nodig is om van de kazerne naar de plaats van de brand te rijden. In het tijdsbestek van enkele jaren kwam men tot de conclusie, dat er steeds meer tijd nodig is voor het rijden door de stad. Kon men in 1961 nog in twee minuten van de kazerne naar punt A rijden, in 1963 had men daar al vier minuten voor nodig. Uiteraard hebben daarop nog andere factoren dan alleen de toene mende verkeersintensiteit invloed, maar zeer belangrijk is hij. Die vijf-minuten-grens voor het bereiken van een brand hangt nauw samen met de eisen, die de brand weer aan de brandpreventie in ge bouwen stelt. Alle bouw- en ver bouwplannen worden door de brand weer bekeken op brandveiligheid. In HOOFDDORP, 7 september, Enige leden van de jeugdgetmeenteraad van de Haarlemmermeer zijn ontstemd over de gang van zaken in hun parlement tot op dit moment. Bij de oprichting was gezegd, dat de jeugdgemeenteraad de gelegenheid zou krijgen mee te spre ken over gemeentelijke zaken. Zij zou den voorstellen van B. en W. aan de (se nioren) raad voorgelegd krijgen, behan delen en daar hun advies over uitbren gen. Maar in de drie vergaderingen die tot nu toe zijn gehouden, hebben de le den van de jeugdraad slechts drie inlei dingen kunnen aanhoren over algemene onderwerpen, waarover zij later met elkaar in discussie traden. „Wij willen het nog even aanzien, maar als het niet veranderd bedanken wij voor de plaats in het jeugdparlement", zei een van de leden. Dat het spoedig verandert ziet er echter nog niet naar uit. Op dinsdag 14 september komt de jeugdgemeente raad weer in het gemeentehuis te Hoofd dorp bijeen. Dan geeft de directeur van het sociografisch bureau van de ge meente Haarlemmermeer, drs. J. Ach terstraat, een toelichting op het struc tuurplan 1964, waarover men vervolgens van gedachten zal wisselen. ZANDVOORT, 7 sept. Gistermid dag omstreeks half vier viel op het rij wielpad langs de Zandvoortselaan de 51-jarige J. J. G. B. uit Haarlem met zijn bromfiets. De man kreeg plotse ling last van duizelingen. Hij werd met een hoofdwond in de Mariastichting op genomen. het belang van de gemeenschap en de bewoners van de te bouwen woon- of kantoorpanden worden er eisen gesteld aan de brandpreventie. „Men beweert wel eens dat wij te streng zijn", zei ons adjunct-hoofd- brandmeester A. Broeshart. „Maar wij streven echt niet naar een over- beveiliging. Wel naar een zo groot mogelijke veiligheid met zo min mo gelijk eisen, die redelijk en toch zorg vuldig zijn". Die eisen van de Haarlemse brand weer zijn erop gebaseerd een brand een half uur lang binnen het vertrek te houden waarin het vuur is ontstaan. Daar zijn de eisen voor de dikte van wanden, plafonds en deuren aan opge hangen. Daarmee staat ook in verband de eis die de brandweer zichzelf stelt om binnen vijf minuten ter plaatse te zijn. De waakzaamheid, de geoefend heid van het personeel en de snelheid van de auto's is daar op ingesteld. Want dat half uur heeft men echt no dig. Meestal bereikt e?n alarm de brandweer eerstvijf minuten na het ontstaan van de brand. Als men dan nog vjjf minuten heeft om er heen te rijden, blijft er nog slechts vijftien tot twintig minuten over om de brand meester te worden, dat betekent te lo- caliseren. En dat is slechts dan moge lijk als de brand nog slechts tot één ruimte beperkt is gebleven. Er heeft zich in Haarlem-Noord (gelukkig) nimmer een geval voor gedaan waarbij de brandweer tot haar schade en schande ondervond, dat het tijdens het spitsuur niet mo gelijk is binnen vijf minuten ter plaatse te zijn om hulp te bieden. Maar men vreesde wel moeilijkheden als de nood op een ongelukkig mo ment echt aan de man zou komen. Vandaar dat men besloot niet met dempen van de put te wachten tot het kalf zou zijn verdronken en men de dagelijkse patrouilledienst instel de. De patrouillewagen van de brand weer rijdt zomaar wat rond door Haar lem-Noord. Men benut de gelegenheid om chauffeurs te oefenen. Overigens hebben ze in HaarlemNoord al een aantal malen de vruchten van deze regeling geplukt. Historisch in dit ver band is het verhaal van de man, die bij zijn overbuurman de brandweer alarmeerde voor een brandje in zijn woning en die, toen hij zich naar zijn brandende woning haastte, bij 't dicht slaan van de deur van zijn overbuur man reeds de brandweer zag voorrij den, die toevallig juist in de buurt was toen het alarm via de centrale post werd doorgegeven. Velen hebben zich met ons afge vraagd waarom men niet een brand weerauto in Noord heeft gestationeerd. De heer Broeshart gaf er een afdoende verklaring voor. „Dat zou te kostbaar zijn. Er zou dan voor de post in Noord eigen brandweerpersoneel moeten wor den aangetrokken. Voor het vormen van ploegen zeker achttien man. Nu kan men het af met de huidige bezet ting van het hoofdkwartier. Een ploeg van vijf man gaat er slechts twee uur tjes uit en kan verders in de kazerne andere noodzakelijke werkzaamheden verrichten". Toch gelooft ook de heer Broeshart dat een eigen, permanent bemande brandweerpost in Noord mettertijd noodzakelijk zal zijn. Maar daarvoor ziet hij (financieel en organisatorisch) meer mogelijkheden in een regionale samenwerking. En hij niet alleen. Maar het is nog niet zover en de Haarlemse brandweer kan zich ook in Haar lem-Noord voorlopig nog best zelf redden. HAARLEM, 7 sept. De rijtoer, die prinses Beatrix en haar ver loofde, de heer Claus von Amsberg, morgen door Haarlem maken, is als volgt vastgesteld: Paviljoenslaan, Dreef, Houtplein, Grote Houtbrug, Grote Houtstraat, Aftegang, Kleine Houtstraat, Korte Veerstraat, Spaarne, Damstraat, Klokhuisplein, Riviervismarkt, Grote Markt, langs stadhuis, Barteljorisstraat, Kruisstraat, Nieuwe Gracht (noordzijde), Nassaubrug, Nassauplein, Nassaulaan, Gedempte Oude Gracht, Ver- wuift, Gedempte Oude Gracht, Turfmarkt, Kampervest, Gasthuisvest, Grote Houtbrug, Houtplein, Dreef, Hazepaterslaan, Wagenweg (tot Bosch en Vaartstraat). 's Morgens om half elf komen de prinses en haar verloofde aan bij het Provinciehuis, Daar zullen zij officieel worden ontvangen door het college van Gedeputeerde Staten. Om kwart over elf begint de rijtoer door de stad. Deze zal een half uur duren. Bij het Huis met de Beelden aan de Wagenweg vertrekken de gasten om kwart voor twaalf uit Haarlem en gaan zij op weg naar 's Gravenhage voor hun volgend provinciebezoek. (Advertentie) h. de graaft HAARLEM, 7 sept. Vanwege het Haarlems Studenten Gildt wordt aan al le instanties, die zich bezig houden met de voorbereiding van de stichting van een Vierde Technische Hogeschool, een resolutie gezonden, waarin gepleit wordt voor vestiging van deze T.H. in Haarlem. Tijdens een vergadering van het Gildt kwam de resolutie aan de or de. Na een vrij felle en langdurige dis cussie werd ze aangenomen. Aanvankelijk viel in de vergadering een zekere vrees te beluisteren, dat Haarlem te veel zou „vertechniseren". Tenslotte werd over dat bezwaar heen gestapt, omdat Haarlem dank zij het Gildt en de r.k. Studentenvereniging „Sanctus Bavo" een bloeiend studen tenleven heeft. Dat studentenleven is bijna uniek door de vele bindingen, die Haarlem heeft met andere studenten verenigingen in Amsterdam, Lei den, Delft en Zaandam. Haarlem is al een studentenstad en verzekerd een goed klimaat voor een nieuwe Hoge school, Bovendien, de ligging van Haar lem is gunstig. Stad en omgeving heb ben voldoende ruimte te bieden voor huisvesting van personeel en studenten van de T.H. De industrie biedt de tech nische studenten vele mogelijkheden. Kortom: Haarlem is de meest geschik te plaats voor de Vierde T.H. wegens zijn economisch, sociaal, planologisch en industrieel klimaat. Tijdens de vergadering kwam even eens de groentijd ter sprake. De vraag was, of het Gildt door moest blijven gaan met het ontgroenen vol gens de oude stempel. Er gingen dui delijk stemmen op om van het oude systeem af te stappen en een zoge naamde kennismakingtijd-op-voet- van-gelljkheid in te voeren. Het ziet er naar uit, dat het Gildt ook inzake de groentijd nieuwe wegen zal gaan bewandelen. HAARLEM, 7 sept. In verband met de rijtoer, die prinses Beatrix en haar verloofde morgen door Haarlem zullen maken, verzoekt de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de burgerij de vlaggen uit te steken. Ook van de gemeentelijke en andere over heidsgebouwen zal ter gelegenheid van dit bezoek worden gevlagd. LEIDEN, 7 sept, Zondagnacht is in een woning aan de Me ij van Streef kerkstraat ingebroken. Via een niet ge sloten balkondeur aan de achterzijde kwam men het huis binnen, waar zich onder meer een brandkast met ruim 11.000 bevond. De inbrekers namen niet de moeite het ruim één meter ho ge gevaarte open te breken, maar na men kast en inhoud mee. De safe be vatte naast contanten ruim 5500 aan prijscoupons van de Nederlandse staats loterij. HAARLEM, 7 sept. In een van de zij zalen van het Krelagehuis in Haarlem gaven gisteren rustige herfsttinten de toon aan. Vazen en pullen, gevuld met tientallen variëten dahlia's, schepten in de anders wat karakterloze zaal een na- zomerse sfeer. Kortom de ruimte stond in het teken van de jaarlijkse houdbaar- heidsproef voor dahlia's. Kwekers uit de bollenstreek en daarbuiten lieten hier zien hoe schoonheid en duurzaamheid hand in hand kunnen gaan. Vorige week donderdag reeds waren de bloemen geplukt, geschikt en naar het Krelagehuis gebracht. Een eerste vereiste was dat de dahlia's op het mo ment van hun aankomst in volle bloei moesten staan. Meer dan vier dagen kregen de tijd en de temperatuur gele genheid om aan de duurzaamheid en de kwaliteit van het gewas te knagen. Vanmorgen betraden de deskundige jury-leden de zaal om de bloemen aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Nauwkeurig werd nagegaan in welke mate de dahlia's te lijden hadden gehad Doorbuigende stengels en bloemen met bruine plekken werden ter zijde gescho ven. En alleen de allerfriste bloemen vielen in de prijzen. Winnaar bij de groot- en kleinbloe- migen was de firma K. Maarse jr. uit Aalsmeer. Haar inzendingen „Exotica en „Orangeade" hadden de houdbaar heid het best doorstaan. De firma P. Bruidegom uit Baam legde met de middelgrootbloemige „Moen" even eens een troef op tafel. Voor deze drie hoogst geklasseerden stelde de Nederlandse Dahlia Vereniging een wisselbeker beschikbaar. Overigens waren de resultaten dit jaar uitzonderlijk goed. Dit was vooral te wij ten aan de koele dagen, die aan de keu ring vooraf gingen. In de voorafgaande jaren gebeurde het nogal eens dat de jury het grootste deel van de inzendin gen moest afwijzen omdat de bloemen al „te ver heen" waren. De deelname aan de houdbaarheids- proef 1965 viel nog al tegen. Slechts 37 kwekers stuurden een inzending in. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit dat deze week in Europa ver scheidene andere exposities worden ge houden. Veel Nederlandse kwekers spe len een belangrijke rol op de tentoonstel lingen in Essen en in Londen. Advertentie l&S man m REGEREN <in herenmode)) IS VOORUITZIEN I HAARLEM, 7 sept. In verband met het bezoek van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zullen er morgen in Haarlem enkele maatrege len genomen worden om het verkeer en de schare belangstellenden langs de route zoveel mogelijk in goede banen te leiden. In het algemeen zal er reke ning mee gehouden moeten worden dat het rijverkeer morgen van ongeveer kwart voor elf tot twaalf uur in de binnenstad en in het bijzonder op en in de omgeving van de route ernstige moeilijkheden zal ondervinden of ge heel gestremd zal zijn. Weggebruikers wordt dan ook aangeraden dan zoveel mogelijk gebruik te maken van de Wes telijke Randweg en de wegen ten wes ten van de Leidsevaart en ten oosten van het Spaarne. Waarschijnlijk zal men de route nog tot ongeveer tien minuten voor het passeren van de stoet dwars kunnen oversteken. Kijk- lustigen worden dringend verzocht langs de route zoveel mogelijk plaats te ne men op de trottoirs of achter de afzet- hekken. Laddertjes op trapjes zullen er niet aan te pas mogen komen. Op ieder zal een beroep gedaan worden zich niet met fiets, of kinderwagen tussen de toeschouwers te begeven. Op de bruggen wordt het publiek niet toege laten. Langs de route zullen geen auto's geparkeerd mogen worden. Uiterlijk om kwart voor elf zullen alle auto's verwijderd moeten zijn. Deze regel geldt natuurlijk niet voor de parkeer- stroken langs de rijbaan, zoals deze langs een gedeelte van de route voor- HAARLEM, 7 sept. Op de kruising Pijlslaan-Westelijke Randweg ziin gis termiddag omstreeks vijf uur een per sonenauto en een wielrijder op elkaar ingereden. De wielrijder moest met en kele gebroken ribben naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. De wielrijder, de 67-jarige Haarlem mer S.H., stak de Westelijke Randweg over zonder daarbij het snelverkeer voorrang te verlenen. De bestuurder van de auto, de 33-jarige bouwkundige S.B. uit Den Haag, kon een aanrijding niet meer voorkomen. komen: langs Spaarne. Klokhuis- plein, Nassauplein, Gedempte Oud# Gracht, Kampervest en Gasthuisvest. Wegrijden tussen elf en twaalf uur zal daar echter niet mogelijk zijn, terwijl de kans op schade nogal groot zal zijn. Houders van winkels en be drijven langs de route wordt verzocht tussen kwart voor elf en twaalf uur geen ladende of lossende voertuigen te ontvangen. Voor de volgende gedeelten van de route zal voor morgen tussen acht en twaalf uur een parkeerverbod gelden: Anegang (gedeelte tussen de Schag- chelstraat en Kleine Houtstraat)vol ledig wachtverbod; Damstraat: wacht verbod voor de noordzijde; Kruis straat: wachtverbod voor de oostzijde voor het gedeelte tussen de Ridder straat en de Nieuwe Gracht; Nieuwe Gracht (noordzijde): volledig wachtver bod; Gedempte Oude Gracht (gedeelte tussen de Kleine Houtstraat en de Turf markt); wachtverbod voor de zuidzijde; Gasthuisvest: wachtverbod voor de noordzijde. De overige parkeerbeper- kende maatregelen in de route blijven daarenboven van kracht. De parkeer- meters aan de wegen met een parkeer verbod zullen buiten werking worden gesteld. Vooraan in de Grote Hout straat, op het Klokhuisplein, Nassau plein. Gedempte Oude Gracht, Gast huisvest, Prinsenhof, Nieuwe Groen markt, Krocht en Oude Groenmarkt zal daarentegen voor de gelegenheid gratis geparkeerd mogen worden. Het busverkeer door de binnenstad zal eveneens tijdens de duup van de rijtour geheel zijn stilgelegd. Een speciale correspondent bericht ons, dat de Klaverjasvereniging Bloe mendaal haar zomercompetitie heeft beëindigd. De heer J. Tulen is nummer één geworden met 90736 punten. Voor hem dus de wisselprijs en een per soonlijke attentie. Alle leden gingen trouwens met een prijs naar huis. Iedereen dus tevreden. Zo moet het In de wereld. Het wachten is nu op de kerstcompetitie. De konijnen zitten al in zak en as. Nog een keer Bloemendaal: wethou der J. Hjjszeler houdt morgen geen spreekuur. Gewoon verhinderd. Geen halve maatregelen in Warmond, als er feest is. Het gemeentehui» is dicht, als de volksfeesten worden ge houden, Ook kermis voor de ambte naren. Alleen de Burgerlijke Stand is 's morgens van half tien tot half elf geopend. Zo hoort het ook. B. en W. van Haarlem hebben be sloten „de noordelijke rijbaan van de Van Zeggelenstraat gesloten te verkla ren voor alle voertuigen, rij- en trek dieren in de richting van de Alber- dingk Thijmstraat naar de Hieronymus van Alphenstraat". Dit verbod geldt ook voor vee. Waar zo'n college al niet aan denken moet. Een plezieriger bericht uit Lisse. De Mater Amabilisschool begint het nieuwe cursusjaar op spectaculaire manier. Het wordt een compleet feest. Wegens ruim tegebrek moeten de toekomstige be minnelijke moeders donderdagavond naar „Flora" in Hillegom, maar daar staat tegenover, dat Ronnie Tober de meisjes met open armen zal ontvan gen. „De echte Ronnie Tober krijg je niet iedere dag te spreken", meldt onze correspondent. Wie zal hem tegen spreken? Wolff Hardhoutimport Haarlem heeft zijn zaak verplaatst naar de Waarder- weg. Zaterdag 11 september, 's mid dags om twee uur, officiële opening. Receptie om vier uur. Nog één keer die Klaverjassers van Bloemendaal. Liefhebbers kunnen zich iedere woensdagavond melden in het clubgebouw „Sparrenheuvel". Niet zo gauw passen a.u.b. Morgen drukke dag. Bezoek van prin ses Beatrix en haar verloofde. Haai> lem hoofdstad van de provincie Noord- Holland. 'n Enkele keer springt dat er eens uit. Amsterdam één keer het zwij gen opleggen. Verrukkelijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3