W egen worden verbeterd JONGENSSCHOOL WORMERSTRAAT VERVANGT GEBOUW UIT 1912 Katholiek onderwijs in Hoofddorp zit nu goed onder de pannen w ^Haar komt parochiehuis Vrije Klaver jassers aan de strijd Haarlemse verenigingen voor spoorstudenten gaan ontgroenen Dansacademie „Schröder" Altijd toonaangevend Nooit teleurstellend Steeds gezellig Koster laat collectie zien timmerlieden, musici- vissers, Zwembad Groenendaal voorlopig dicht Programma Jazzclub de spaarbank met volledige bankservice KOOKCURSUS VOOR MANNEN OVERHEMDEN Water 13 graden Leen Spierenburg Het Gebouw" in N. Vennep wordt een stichting Janine Dacosta soliste tijdens laatste zomer- concert N.Ph.O. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 PAGINA 2 Haarlemmermeer Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen vooralle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen 4§ miljard gulden) wordt, door de plaatselijke i Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van bet land te vergroten. Burgerlijke Stand Haarlem De jeugd heeft reeds bezit geno men van de nieuwe katholieke school in Hoofddorp, die vrijdag 17 september officieel zal worden geopend. Onze lessen vangen aan op 17 sept. e.v. inschrijving dag. v. 3-6 en v. 7.30-10 u. RAAMSINGEL 16 - TEL. 11045 Prospectus wordt op aanvraag gratis en vrijblijvend toegezonden. Op 9 september Voor Haarlem e.o. Films Muziek T entoonstellingen Noordwijk Leiden HOOFDDORP. 7 sept» De Haar lemmermeerpolder zal spoedig begin nen met de verbetering van enkele we gen in Haarlemmermeer. Op korte ter mijn zal- een begin worden gemaakt met de verbetering van de Spiering weg tussen Schipholweg en Vijfhuizen, terwijl ook de Hillegommerdijk van de oprit van de Venneperweg tot aan de brug bij Hillegom onder handen zal wonien genomen. Zo gauw Rijnland goedkeuring geeft, zal ook begonnen worden met het slo pen van de oude brug in de Aalsmeer- derdijk. Deze brug vormt een grote bult in het wegdek en is veel te smal om het huidige verkeer te kunnen ver werken. HAARLEM, 6 september. De Haar lemse Jazzclub opent vrijdag 10 sep tember het seizoen. Dit is ruim een maand vroeger dan in voorgaande jaren In verband met de belangstelling en de programmamogelijkheden. Op de openingsavond komt The Dutch Swing College Band. Hierna is er ses- siongelegenheid zowel oude stijl als mo dern. Voor vrijdag 17 september vermeldt het programma het kwartet Ton Vin- gerhoets, waarna eveneens sessiongele- genheid. Vrijdag 24 september is een come-out- session. oude stijl en modern. Henny Vonk en trio, derde prijswinnaars mo derne jazz Loosdrecht 1965, komen vrij dag 8 oktober. (Advertentie) (Van cmzë verslaggever) HOOFDDORP, i sept. Op de mid dag van vrijdag 17 september gaan de deuren van de gloednieuwe katholieke jongensschool aan de Wormerstraat te Hoofddorp officieel open. Dit gebeurt met een toespraak van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. De jeugd heeft intussen het gebouw in bezit ge nomen en eind vorige week heeft de ken G. P. A Alkemade de nieuwste aanwinst van de parochie ingezegend. Het zevenklassige gebouw is in gebruik bij de 166 jongens van de school van de heer P. J. Raaphorst, die vijf loka len in beslag hebben genomen, en bij de kleuters van zuster Wendelina, die In de beide andere lokalen op de grote school worden voorbereid. De opening is voor katholiek Hoofddorp een bijzon dere gebeurtenis, daar het parochieel onderwijs voor een dergelijke gebeur tenis moet teruggaan tot 1912, het jaar waarin het gebouwencomplex aan de Kruisweg in gebruik kan worden geno men. Het jaar 1912 kreeg nog een spe- j ciaal karakter door de komst van de zuster Franciscanessen, die het katho liek onderwijs in Hoofddorp sedertdien onafgebroken trouw hebben gediend. Voordien waren de ouders verplicht hun kinderen onderwijs te laten volgen op de openbare lagere school. De pas toor mocht buiten de schooluren ervoor zorgen, dat de roomse jeugd niets te kort kwam op het gebied van het gods dienstonderricht. Met de bouw van de icholen aan de Kruisweg werd 'n nieu we periode ingeluid. Er kwam een apart onderdak voor de jongens van de tweede klas af en de jongens van de eerste klas krpgen het voorrecht van een vroege coëducatie in de meisjes school. Deze afdeling viel evenals d kleuterschool onder de goede zorgen van de zusters, die op dit moment twee BEVALLEN van een ZOON: 5 sept. E. Mulders-Sleper; 6 sept. B. van Leeu wen-Schuitemaker, A. van Geelen-San- berg, J. Kockelkoren-De Vries, 7 sept. N. Knapen-Kooijmans, M. van Tooren- Loerakker, M. Stut-Van Lieshout. Van een DOCHTER: 6 sept. J. Musch- ter-Hoogzaad; 7 sept. G. Reede-Vink, E. Roos-Van der Hotst, J. Rethmeier- Noort. ONDERTROUWD: 7 sept.: J. van Lui- tiem en M. Broekhuizen. GEHUWD: 7 sept, W. Ljjnzaat en P. Ccissee OVERLEDEN: 5 sept. R. Niehorster. 80 l M. Neelis-Timmer, 83 j.; 6 sept. J. Boil, 66 j., J. van Harteveld, 72 j., C. Jonker-Börger, 77 j. kleuterscholen, een lagere meisjes school. de vglo-school voor meisjes en de modevakschool leiden. Gingen de jon getjes in vroeger jaren eerst pas na de eerste klas over naar de jongensschool, nu horen zij erbij als zij de kleuter school hebben verlaten. Het eerste hoofd van de jongens school was de legendarische P. Heil- ker, welbespraakt kamerlid en be faamd esperantist. Zijn opvolger was de heer C. J. P. Kuijpers, een man van brede ontwikkeling, die in 1959 plaats heeft gemaakt voor de heer P. J. Raaphorst. Onder dit drietal is de school flink gegroeid. Het oude gebouw werd veel te klein. De open bare lagere school moest tot voor kort gastvrijheid verlenen aan een complete klas. Het schoolbestuur toog aan het werk om de nodige vergun ningen bijeen te slepen. Jaren -'an af wachten gingen voorbij. Oorspronke lijk kwam de school in het bezit van een urgentieverklaring voor drie lo kalen. Later kwam de blijde tijding, dat goedkeuring was verkregen voor een zevenklassige school, mits twee lokalen ten dienste zouden komen van de kleuterschool. De 166 leerlingen ontvangen onder wijs van vijf leerkrachten. De kans is groot dat de jongensschool over enige jaren voldoende leerlingen telt voor ei i zesde leerkracht. Een gymnastiek lokaal is helaas niet bij de nieuwbouw gerealiseerd. Voor de gymnastiekles wandelen de leerlingen naar de gym zaal van de oude school, waarvan de toekomstige bestemming nog steeds niet vaststaat. Het gebouw is eigendom van de gemeente Haarlemmermeer, die het waarschijnlijk wel tegen een bil'ij- ke vergoeding wil overdoen aan de pa rochie. Zoals bekend is enige jaren ge leden de suggestie gedaan om er eer katholieke leeszaal en bibliotheek als mede een parochiehuis onder te bren gen. Voor het parochiehuis bestaat al sinds jaar en dag een fonds en bet be stuur van de katholieke leeszaal en bibliotheek Haarlemmermeer Sint Tho mas is ook al jarenlang bezig in Hoofd dorp een goede behuizing te vinden. Aanpassing van de oude school zou beide problemen van huisvesting uit de weg kunnen helpen. Het gebouw aan de Wormerstraat, ruim en licht, is verwezenlijkt volgens het Muwi-systeem van de Aanneniings- maatsehappij Muis en De Winter. Be halve aan de lokalen biedt het complex ruimte aan een hoofdenkamer, berg ruimte, toiletten en garderobe alsmede aan de centrale verwarmingsinstallatie. De mogelijkheid bestaat dat de school eerlang wordt overgedaan aan de open bare school. De katholieke school zou dan een nieuw gebouw krijgen in het oostelijk gedeelte van Hoofddorp. Hei katholiek onderwijs in Hoofddorp is de laatste tijd goed in de nieuwe gebou wen gekomen. Enige maanden geleden werd de eerste ulo-scnool geouend, straks is het de beurt aan de jongens school en sinds januari is de kleuter school aan de Leeghwaterstraat 'n ge bruik. De volgende stap leidt naar het middelbaar onderwijs, maar rond de Haarlemmermeer zijn zoveel katholiek middelbare scholen gevestigd, dat Hoofddorp voorlopig wel verstoken zal blijven van een dergelijke school. HOOFDDORP, 7 september Het Dorpshuiswerk in Nieuw Vennep komt slechts moeilijk op gang. Toch zit het bestuur niet stil. Het heeft voor het komende winterseizoen tal van grootse plannen, waarvan er twee reeds rea liteit zijn geworden. Op vrijdag 10 september begint een cursus bloemschikken. De twaaii les sen worden gegeven in het jeugdge- bouw van de Gereformeerde Kerk aan de Eug. Previnairewegin Nieuw Ven- vep. De lessen beginnen 's avonds om half acht. Deelnemers kunnen zich op geven bij mevrouw L. Roos-Biemond, Hoofdweg 1083, TEL. (02526)-468. Een kookcursus voor mannen begint donderdag 23 september om acht uur in het gebouw van de VGLO-sohool aan de Schoolstraat. Opgaven bij mevrouw E Trip-Dijkman, Hoofdweg 1153, tel. (02526)-225. HAARLEM, 8 sept. Het Overkoe pelend Orgaan van de vrije klaver- jasverenigingen in Haarlem en omge-" ving, waarbjj momenteel 32 clubs aan gesloten zjjn, heeft de eerste klaver- jastoemooien van het seizoen '65'66 vastgesteld. Het wedstrijdrooster ziet er voor de komende weken als volgt uit: Vrijdag 10 sept.: Openingstoernooi (teamwedstrijd) van Jan Gijzen in de zaal van De Linge aan de Lingestraat in Haarlem-Noord. Dinsdag 14 sept.: Openingstoernooi voor koppels van Kennemerland in feestzaal Noord aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord. Vrijdag 17 sept.: Toernooi voor kop pels van H.B.C. in de kantine onder de hoofdtribune van het voetbalveld aan de Qruquiusweg in Heemstede. Maandag 20 sept.: Tweede jubileum- toernooi van de H.R.C. Exelsior (teamwedstrijd) in de zaal van het Bejaardencentrum aan de Berlagelaan in Parkwijk. Al deze toernooien Degin- nen 's avonds om acht uur. Het Overkoepelend Orgaan houdt vrijdagavond 24 september in het Hof van Holland aan de Grote Markt de jaarvergadering. (Advertentie) GROTE KEUZE IN Mondial Bello-fast 15.90 Fablo 15.90 Kerko van 15.90 tot 19.75 Kenmore van 19.75 tot 27.50 Tricot-nylon van 12.90 tot 19.75 GEN. CRONJtSI HAAT4Ü 44 HAAIUMV1 Telef. 54679 HEEMSTEDE, 8 september Het zwembad Groenendaal is voorlopig we gens te lage temperatuur gesloten. Het water is dertien graden. Als er nog warme dagen komen, hetgeen voor september niet ondenkbaar is, zal men als de temperatuur van het water weer boven de vnftien graden is gestegen, het zwembad opnieuw open stellen. Of ficieel zou het bad tot achttien septem ber geopend blijven. HAARLEM, 7 september, De schil der Leen Spierenburg heeft een atelier en een expositieruimte ingericht in het oudste huis van Spaarndam aan de Kolk. Dit pand staat bij de oud-Spaarn- dammers beter bekend als ,,het spook huis". Zaterdagmiddag gaan de deuren offi cieel open. Tot op dat moment wordt er met man en macht gewerkt om het oude huis zoveel als mogelijk op te lappen. HAARLEM, 8 sept. De Haarlemse katholieke studentenvereniging „Sanc- tus Bavo" zal ook dit jaar weer een kennismakingstijd voor de aankomende leden gaan organiseren. De snel groei ende vereniging verwacht dit jaar een buitengewoon groot aantal nieuwe le den. De steeds nijpender wordende ka- mernood in de universiteitssteden Am sterdam, Lelden en Delft, als gevolg van de na-oorlogse geboortegolf, die nu een studentengolf is gewordpn, leidt tot een sterke toename van het aantal spoor studenten. Voor de studie behoeft deze „forens- status" niet schadelijk te zijn, daar staat het „vlug, veilig en voordelig" van de N.S. borg voor. De belangrijke algemene vorming door middel van con tacten met studiegenoten in het studen tenleven vindt nu plaats in de Haar lemse spoorstudentenverenigingen. Om de nieuwe leden in te wijden in de studentenwereld en kennis te laten maken met de aparte sfeer en gebrui ken van het studentenleven, gaat „Sanc- tus Bavo" weer een kennismakingstijd van ongeveer drie weken organiseren. Ondanks de vele veranderingen die el ders in den lande in de groentijd aange bracht worden zal de groentijd in Haar lem haar eigen karakter behouden. Een karakter dat reeds jaren sterk afwijkt van de zo in opspraak gebrachte groen ing in de universiteitssteden. De nadruk ligt al van het ontstaan van de vereniging op een geestelijke beproeving. Lichamelijk groenen is in het groen- reglement verboden en als symbool hier van blijft het kaalscheren achterwege. Uitgebreide mogelijkheden van beroep op het verenigingsbestuur hebben ertoe geleid dat zich nog nimmer excessen hebben voorgdaan. Vrijdag 10 september begint de ken nismakingstijd die voor de mannelijke kandidaatleden uit een intern gedeelte van 8 dagen de intensieve groentijd en een extern gedeelte bestaat. Gedu rende de intensieve groentijd die plaats zal vinden in het gebouw Schotersingel 9 in Haarlem, wordt men bezigge houden met sociëteitsbezoeken. lezin gen, excursies, gesprekken, opdrachten etc. De vrouwelijke kandidaatleden zijn extern. In de externe groentijd worden dispuuts- en huisbezoeken afgelegd. Inschrijving voor de kennismakings tijd van de H.K.S.V. „Sanctus Bavo" NIEUW-VENNEP, 8 sept. De Ver eniging „Het Gebouw" in Rijsenhout, zal worden omgezet in een stichting. Het is namelijk gebleken Jat op de huidige statuten geen subsidie kon wor den verkregen, mulat deze varen aan gepast aan de vierhonderd oersoonlijke leden. Een ontwerp voor de nieu'-e sta tuten is thans bij de Raad voor Maat schappelijk Werk in Haarlem. Er is een rijksgoedkeuring binnen voor een openbaar gebouw in Rijsen hout, waarin ook het dorpshuis zal worden ondergebracht. De rijksgoedkeu ring kwam een jaar vroeger dan ver wacht werd, zodat men nog niet geheel gereed is met de voorbereidingen. Het verenigingsleven maakt thans gebruik van de kleuterschool welke leeg staat. (Advertentie) is mogelijk op woensdag 8 september tussen 19.00 en 21.00 uur bij, mej. M. C. Smit, Verspronckweg 173 te Haar lem, tel. 60587, J. B. Hoek, Verspronck weg 197 te Haarlem, tel. 61204. De algemene studentenvereniging het Haerlems Studenten Gildt houdt een in schrijving op donderdag 16 september in de sociëteit aan de Kenaustraat in Haarlem of in een van de zalen van café-restaurant Brinkmann pen de Gro te Markt. De kennismakingstijd van deze studentenvereniging, die alleen open staat voor mannelijke leden, loopt van 16 tot 24 september. HAARLEM, 8 sept. Het zevende en tevens laatste Zomereoncert van het Noordhollands Philharmonisch Or kest zal plaats vinden op dondeidag 9 september a.s. in het Concertgebouw te Haarlem. Janine Dacosta zal solisti sche medewerking verlenen met het Pi anoconcert van Schumann, dat na de Akademische Festouverture van Brahms gespeeld wordt. Na de pauze geeft het orkest een uitvoering van De- bussy's La Mer. De avond zal beslo ten worden met L'apprenti sorcier van Paul Dukas. Het concert staat onder leiding van Marinus Adams. De uitzonderlijke muzikale begaafd heid van de Frans pianiste Janine Da costa werd al vroeg ontdekt. Op zes jarige leeftijd werd zij leerlinge van de bekende piano-paedagoog Joseph Thi- baud. Toen zij tien jaar oud was werd zij toegelaten tot het conservatorium in haar geboorteplaat Bordeaux. Na twee jaar vertrok zij naar de Franse hoofdstad om aldaar haar studie te ver volgen. In 1951 werd zij winnares van de premier grand prix in het fameuze concours International Marguerite Long Jaques Thibauc. Op haar vele concertreizen gaf Ja nine Dacosta concerten en recitals in alle landen van West-Europa en bui ten Europa o.m. in Mexico, Marokko en Algiers. HAARLEM, 8 spet. Gisteren pre senteerde het modehuis Koster aan de Wagenweg de eerste van zijn shows van de herfst- en winterkleding, zoals die —wat Koster betreft— het komende sei zoen gedragen gaat worden. Koster had de nieuwe collectie afgesteld vooral op de jonge, elegante vrouw en de volslan ke vrouw. De modellen waren sober, uitstekend draagbaar en flatteus. Koster had de nieuwe mode de nieuwe mode gelaten en zich veeleer bezonnen op dat gene waarop een Nederlandse vrouw niet zo snel uitgekeken raakt. Geen ex perimenten met roklengten, geen strak ke wiskundige lijnen, geen al te opval lende kleuren. Toch had de keur van in ternationale modellen vele modieuze ac centen. De forse, kindiepe bontkragen bijvoorbeeld, die op geen enkele mantel of mantelcostuum ontbraken, de dubbe le rijen knopen en de gérende of zelfs wijd klokkende lijn van de rokken. Het materiaal van de mantels en de mantelcostuums was veelal ruitge- weven bouclé, tweed en wol, terwijl bei ge-bruin en het modieuze dof-paars en rose de favoriete tinten waren een en kele keer minder fraai passend bij de lichtbruine bontkragen, die bijna ver plicht leken. De meeste mantels waren iets getailleerd, vaak kwam de geknoop te ceintuur eraan te pas, die voor een bloezend effect zorgde. Bijzonder smaak vol waren dé meeste bijpassende japon nen in jersey. Japonnen zijn toch de sterke kant van modehuis Koster: stuk voor stuk model len om graag te dragen. Eenvoudig, maar vervaardigd van uitstekend mate riaal. Rechte japonnen met doorlopende plooien aan de voorkant, „chemisiers" van kostbare kant of crêpe mousseline, voor de grotere maten simpele gérende modellen, japonnen met fladderende losse pandjes of geraffineerd verwerkte plooitjes in het voorpand. Voor cocktail- en avondkleding koos Koster veel kant en pailetten, terwijl ook lurex en cro chet dit seizoen nog tot de feestvreugde zullen blijven bijdragen. M. d. H. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Inspecteur Clouseau slaat weer toe, 14 jr. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Politiedossier Zedenmisdrijven, 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Heimweh nach St. Pauli, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geen service bij de secret-service, 14 jaar. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: D« schrik der Mongolen, 14 jaar. Woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Grensrivier, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Le Bonheur, ontraden. MINERVA. Woensdag 8.15 uur: Veel lief» uit Moskou, 18 jaar. Dinsdag 7 september Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Orgelcon cert door Klaas Bolt. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 82): Permanente tentoonstelling van werken uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hais' meester werken Zaterdagavond geopend van 20 30- uit de 16de eeuw tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag geopend van 10-17 uur Crnqnius Museum. Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 12.30 en 1.30-5 uur Zondags van 1-5 uur Teylersmuseum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse. Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks (behalve zondag en maandag) van 1017 uur. De eerste zondag van de maand van 13 17 uur. PrentencaDinet, Groot Heiligland 62: Ex positie van Poolse grafiek van 28 jong» grafici Tot 26 september, dag van 1 tot 5 uur en zo van 1 tot 5 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschildertien en mid deleeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, KI Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van d» schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 - 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2-5 uur Kunstcentrum „De Ark", Nw Heiligland: Expositie van schilderijen en grafisch werk van Jan Michels Da 10-8 uur: di gesloten 2e etage: 100 ambachten van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8-11.30 uur T/m 2 oktober: Fototentoonstelling van Dullaert. Linnaeushof Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso Geopend dageliiks van 918 uur (t/m oktober) Vishal, Grote Markt: „De landman en d» muze" Expositie van prenten schilderijen en aquarellen tn het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dageliiks van 105 uur. Zondag van 15 uur, tot 10 sept. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat De maand augustus expositie van tekeningen van Evert Neutebnom Dag 10-6 uur en 8-10 uur. tot 15 september. Artificia, Binneweg 95: Tentoonstelling van Kees Okx, grafieken en Arthur Varela, plastieken. Dagelijks van 9.30 6 uur. (t/m 30 september). Museum Het Huis van Looy, ingang Kam perlaan: Overzichtstentoonstelling van schil derijen, tekeningen en etsen van Sal Meijer, een der Nederlandse „Naïeven". FILMS: ROYAL-THEATER. Woensdag 8 De vruchten zijn rijp, 18 jaar. uur: FILMS: CAMERA. Dagelijks 2.30, '7 en 9.15 uur: Met z'n neus in de boter, 14 jaar. LIDO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Nood landing in de frontlinie, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: D» laatste rit naar Santa Cruz, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Lieve, lieve John, 18 jaar. REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Agent 077 Operatie Hong-Kong, 18 jaar. Dinsdag en wo. 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Gevaarlijke liefde. 18 jaar TRIANON. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat 1: „Universi '65". Beeld van het dagelijkse werk van de Leidse Universiteit. Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28: „Opgravingen in bijbelse grond" Tot 20 september: „Leiden graaft" Op gravingen in Egypte, Duitsland en Neder land door prof. Klaaszen en prof. Modder man. Taveerne Taste vin, Beestenmarkt 14: Schilderijenexpositie, aquarellen, etsen en gouaches van C. Nijhoff. Sfeervolle ver lichting. Klassieke en folkloristische muziek. Gem. Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Tot 13 september: „Leiden bestudeerd Fotografie en Wetenschap" Universitair Lustrum 1965. Dagelijks van 10 5 uur, zondag van 13 17 uur. HAARLEM, 8 september De K1]}! der speel- en werkplaats „Stuif-Stuif in de badmintonhai „Duinwijek" is jaar bezocht door 22939. Dat is m®.®r dan vorig jaar, toen 21491 kinderen bin nen de poorten van de Stuif-Stuif kwa men. Meer dan tweehonderd personen, stanties, bedrijven, ondernemingen verenigingen verleenden hun medewer king.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2