Bakker rijdt kind aan op het trottoir Geschenken voor gasten Plan voor de Bollenstreek Alliance Francaise des Fleurs Ao;ent hield man met pistool i bedwang Afscheidsgroet van inr. G. v.d. Willigen aan Haarlemmermeer Mn Kranenburg geeft instructie over Noordholland W armond viert volksfeesten Werkster sliep met vriend in directiekamer van kantoor Geen doorkomen aan voor het prinselijk paar Confetti en bloemen dwarrelen met klanken der Damiaatjes op de gasten neer Leerling van het Lavigerie-College zwaar gewond DEMONSTRATIE Voor f850.- aan postzegels meegenomen De ontdekking, die HET KUNSTGEBIT vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt Daarna doorgereden BEDREIGD MET FIETSPOMP o WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 De „SOUPUNG" permanent M O L E N D 13 K S^Otci SoiWM «OMDOM eabir* mn- HAARLEM, 8 sept. Het be zoek van Prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg aan Haarlem, de hoofdstad van Noord holland is een groot en bijna ont roerend succes geworden. Het is een hartelijk samentreffen ge weest van de gasten en de bevol king. Geen formeel bezoek. Daar voor vooral heeft de commissaris der koningin, mr. F. J. Kranen burg, gezorgd. Hij zorgde ervoor, dat het bezoek ook inderdaad een eerste informatie voor de heer Von Amsberg werd. Prinses en verloofde werden officieel ontvan gen in de kamer van Gedeputeer de Staten. Daar werden gedepu teerden en hun echtgenoten, de vertegenwoordigers der fracties van Provinciale Staten voor zo ver aanwezig en enkele geno digden aan de Prinses en haar verloofde voorgesteld. Het ging er allemaal hartelijk aan toe zonder opschik en onder de beto vering van de ernstige glimlach van de Kroonprinses. HAARLEM, 8 sept. Het rustige Haarlem heeft onze kroon prinses en verloofde een welkom bereid, dat men in de Hollandse stad niet voor mogelijk had ge houden. Het begon al in het Pro vinciehuis zelf, eens een vortelijk onderkomen voor koning Lodewijk Napoleon. Na de Napoleontische tijd heeft het zelfs zes jaar lang een Oranjetelg tot bewoonster gehad: de befaamde prinses Wil- lemijntje, de weduwe van prins Willem V, de moeder ook van on ze koning WWillem I. In dat huis van haar bet-bet-overgrootmoeder was prinses Beatrix op bezoek. Mr. Kranenburg, de Commissaris der Koningin, herinnerde daaraan natuurlijk. De prinses kreeg met haar verloofde ruimschoots de ge legenheid dit vroegere Oranje huis te zien. Daarom trof het haar ook, dat zij een gravure van het Provinciehuis ten geschenke kreeg uit de tijd, dat WWillemijntje het Huis bewoonde. Ze was er gewel dig blij mee. Beatrix en Claus worden hartelijk tneaesvroken in het Provinciehuis. Beatrix en Claus passeren het Haarlemse stadhuis, daarbij luid toegejuicht door het publiek. tie negenjarige Moniek Merckx kreeg van prinses Beatrix een stralende lach en een flinke hand druk voor de verrassing die zij even te voren de kroonprinses in de vorm van een prachtig bouquet Gerbera's had bereid. PAULNA A at enen tie) GROF EN STEVIG Kap-, schoonheidssalon en sauna Santpoorterplein 1, Haarlem, tel. 60643 Bus 2-3-4-71 SANTPOORT, 8 sept. Op de Van Dalenlaan werd op- het trottoir een 3- larig jongetje aangereden door een bakkerskar. Het kind kreeg schaafwon den aan arm en dijbeen en een gekneus de pols, waarvoor het onder dokters behandeling moest worden gesteld. Een driewielig fietsje van het jongetje werd beschadigd. De bestuurder van de bak kerskar was doorgereden, maar de po litie trof hem later op de Kluyskens- laan aan. Daar verklaarde de man aanvankelijk, dat hij noch van een aan rijding, noch van een ongeval iets wist. Meegenomen naar de plaats van het ongeval en geconfronteerd met enige getuigen gaf hü echter toe het ongeval te hebben veroorzaakt, maar van mening te zijn dat het nogal mee viel. Het leverde hem nu twee processen verbaal op, want ook het rijden op het trottoir is, al wordt er niet zo stringent de hand aan gehouden, straf baar. SANTPOORT, 8 september Op de Westelijke rijbaan van (le Hagebnger- Weg ter hoogte van de Kruidbergerweg Is gistermiddag tegen twee uur de 12- jarige S.H. uit Blauwhuis in Friesland, leerling van het Lavigerie College te Santpoort, door een achteropkomende Personenauto gegrepen en zwaar ge- Woiul. De jongen, die op de fiets was, stak bij de t-splitsing zijn linkerhand uit en sloeg direct links af, vlak voor de auto. De jongen kwam eerst op de motorkap, sloeg tegen de voorruit, die verbrijzelde, en viel daarna in de mid denberm, Met een schedelbasisi'rac- tuur en een gebroken linkerarm is hij naar het Antonius Ziekenhuis te ÏJ mui den overgebracht. HILVERSUM, 7 sept. De 54-jarige Hilversumse barkeeper A. J. N. werd gisteren, toen hij met zijn bromfiets op het Melkpad reed, door een auto aangereden. De man liep daarbij een lichte hersenschudding op. De 25-jarige Haarlemse elektriciën B. B. bestuurde de auto. De laatste had het bijzonder moeilijk omdat hij met zijn wagen op het Melkpad tussen twee rijen gepar keerde auto's door moest manoeuvre ten. De barkeeper kwam met zijn bromfiets achter een van de auto's van daan. AévwrUntU) ft Telet (02507 3046 HEEMSTEDE. 8 sept. Het ligt in de bedoeling bij gebleken belangstel ling. te komen tot de oprichting van een Alliance Francaise des Fleurs, wel ke de gehele bollenstreek van Heem stede tot en met Sassenheim zal be strijken en aldus een schakel zal vor men tussen de reeds bestaande comi té's van Haarlem en Leiden. Op 600 plaatsen over de gehele wereld ver spreid (waarvan 35 in Nederland) heeft de Alliance Francaise haar, al len autonome, comité's, met een Moe derhuis te Parijs, 101 Boulevard Ras- pail. Het enige doel van de Alliance is het verspreiden van de Franse cultuur. Zij stelt zich op generlei politiek of religieus standpunt. Om haar doel te verwezenlijken stelt zy haar comité's boeken en tijdschriften ter beschikking, alsmede films, zendt sprekers die over literaire of culturele onderwerpen de leden inlichten en organiseert cursus sen voor beginners tot en met verge vorderden. Bovendien worden aan de Alliance te Parüs cursussen gegeven die jaailqks door duizenden buitenlandse studenten, onder wie ook vele uit Nederland, wor den gevolgd. Voor inlichtingen wende mVn zich tot dr. M. Ph. Meijer, Tesselschadelaan 10. Heemstede, Tel. 02500-43473. die door het voor Nederland overkoepelende co mité: Alliance Frangaise de Holiande tot de oprichting van de Alliance Fran gaise des Fleurs is gemachtigd. HAARLEM, 8 sept. De studenten vereniging Unitas Studiosorum Amstelodamensium houdt op 9 septem ber, 's middags van een uur tot half twee, een demonstratie ten gunste van de vestiging van de vierde Technische Hogeschool in Haarlem. De demonstratie wordt door ongeveer honderd eerstejaars-studenten gegeven. Zij komen met de trein aan en zullen gewapend met spandoeken een tocht maken naar het stadhuis op de Grote Markt. Een delegatie van vqf personen zal daar een petitie aanbieden aan B. en W., waarin de studenten als hun mening geven dat Haarlem de aange wezen plaats is voor de vestiging van een vierde T.H. Hartelijk welkom Beatrix en Claus in Provinciehuis HAARLEM, 8 sept. Een hoofd agent van de Haarlemse politie, die te hulp was geroepen bij een incident in de Schagehelstraat, moest gisteren de 34-jarige magazijnmeester G. J. de B. met zijn pistool in bedwang houden. De man had zich heel boos gemaakt over de vele auto's die de toegang tot zijn woning blokkeerden. Hij had tegen de auto's getrapt, waardoor flinke schade was ontstaan. De hoofdagent wilde de man daarover aan de tand voelen. Maar De B. pakte zijn bromfiets en wilde wegrijden Toen de hoofdagent dat belette, gaf de man hem een klap. De agent ver weerde zich met zün gummiknuppel, maar de magazijnmeester had daar niet het minste ontzag voor. Hjj liep zijn huis binnen, pakte de fietspomp en kwam daarmee zwaaiend in de rich ting van de agent. Die trok toen zijn pistool. De man gaf zich daarop over en ging gewillig mee naar het bureau van politie. HOOFDDORP, 8 sept. Mr. G. C. van der Willigen, oud-burgemeester van de Haarlemmermeer en thans burge meester te Leiden, verzoekt ons. mede namens zjjn echtgenote, mevr. J. M. M. van der Willigen-Reddingius, opna me van het volgende: Nu ons gezin dezer dagen Hoofddorp definitief gaat verlaten zouden wij graag van ieder, die wij kennen, nog eens persoonlijk afscheid willen gaan nemen. Maar wfl hebben zoveel banden met heel velen in Haarlemmer meer. dat dat op sommige plaatsen haast tot een huis-aan-huisbezoek zou voeren en daar zien wij echt geen kans toe. Mogen wij daarom langs deze weg van alle Haarlemmermeerders afscheid nemen, hen danken voor hun vriend schap en daarnaast ook v-oor de heer lijke tijd die ons hele gezin hier gehad heeft? Wij wensen allen het allerbeste De wereld is n „en. De studen ten zijn er om dat te bewijzen. Let op de leerlingen de nieuwste kweek van de rijkskweekschool. Ze zijn groen als gras. Morgenmiddag trekken ze vanaf de Leidsevaart naar het Hil- debrandmonument. Om twee uur leg gen de Groenen daar een krane. Op passen. Niet op het groen lopen. De Mariaschool in Zandvoort krijgt een nieuw hoofd. De huidige mees ter. de heer Bosman, is in .Apeldoorn benoemd. In zijn plaats komt de heer Van Gemept meesteren. Morgenmiddag Albert de Kèerk ach ter het orgel van de Oude Sint Bavo- kerk. Van drie tot vier uur. Gevarieerd Êrogramma: Bach. Mozart. Brahma, De raai, Strategier en Andriessect. Mevrouw de Vaal van het stadhuis stuurde een noodkreet om iedereen er aan te herinneren, dat zaterdagavond cm zeven uur aan de Dreef de maara- wedstrijden worden gehouden. Enkele tientallen korpsen doen mee. Ze ver zekert, dat het een graat feest gaat worden. Voor zaterdagavond du»; uit gerukt, mars. De Vereniging Vrienden van Toneel groep Centrum ie nog in vcdle blow. Naar aanleiding van Sartre's ..Vuile Handen" houdt dr. J. P. Verhoeff een nabespreking van dit stuk. Dinsdag M september, 's avonds om acht uur. in het Frans Halsmuseum. Er werden vlijmscherpe vragen var-wacht. De mode mogen we niet vergeten. Het damesweekblad Rosita houdt maan dag 13 september maai' liefst driemaal een show: 11.30 uur. 18.00 uur en 31 16 uur in het concertgebouw te Haarlem Rosita volleert. U kunt er allee verwachten. De vereniging Haarlem gaat weer eg reis Een dag de benarde veste ver laten om binnen andere nog benarder» vesten te gaan kijken. Zaterdag X september naar Goeree-Overflakkee. Het gaat vooral om Middelharnis en Hellevoetsluis. In het laatste stadje moet zelfs een Haarlemmerstraat zijn. Vanmorgen van na by prinses Beatrix en Glaus von Amsberg gezien, 't Was allemaal heel gezellig. Even 'n moei lijkheid op de Grote Markt tijdens de rijtoer. Volgens onze correspondent moet Claus gevraagd hebben, wie dat standbeeld op de Markt voorstelde Laurens Coster, is hem verteld. De uitleg komt bij een volgend bezoek Niet direct Gutenberg erbp halen. Daar kunnen we altijd nog over praten. Mr- Kranenburg zag op ven voortref felijke manier kans het karakter van de provincie en de problemen, waar mee zij te maken heeft, in kort be stek samen te vatten. Hij vertelde van het bruisende Amsterdam, vol levens kracht en energie, van de prachtige Hollandse stad Haarlem, waar het pro vinciaal bestuur het een eer vindt te zetelen, vim de industrie, de bedrijvig heid in de Zaan, de overrompelende natuur van het Gooi, de landelijke sfeer van de kop en van al die karakteris tieke eigenaardigheden, die Noord-Hol land zo kenmerken. De commissaris vond het een cliché tot het paar te zeggen: tot ziens. Het aan haast niet anders, U kunt er zelfs niet aan ontkomen, of U zult hier her haaldelijk terugkeren. U zult ook met de problematiek van dit stuk randstad geconfronteerd worden, waar negentig procent van de bewoners samenge- groept is op tien procent grond van de provincie. Natuurlyk waren er geschenken. Voor Beatrix een prachtige gravure van het provinciehuis, zoals het er in de vorige eeuw uitzag, voor Claus von Amsberg een instructief boekje, dat vertelt van het werk van en in de provincie Noord- Holland. WARMOND, 8 ,sePt. De traditione le volksfeesten m Warmond zijn on danks het weinig aangename weer en thousiast gevierd door de gehele bevol king. Op diverse punten werden spelen gehouden en op De Baan stonden een draai- en zweefmolen, waarin bijna alle Warmonders, van oud tot jong, minstens wel een maal hebben rondgedraaid Het feest werd met een lampionop tocht geopend. In de Stad Rome vonden indoorwedstnjden plaats in kruisjassen klaverjassen, sjoelen, dammen en scha ken. Dat was maandagavond Gisteren vond het „buitengebeuren" plaats en ook daaraan werd door velen enthousiast deelgenomen, ondanks de fikse buien die er de hele dag door vielen De kleu ters waren al tevreden met. het kijken naar de poppenkast en de groteren ver maakten zich met diverse spelen, waar onder een kruiwagenrace en een roei- wedstrijd. HAARLEM, 8 sept. Er is voor duizend gulden schade ontstaan door een brand die gistermiddag woedde bij de kerk van het Apostolisch Genoot schap aan de Medanstraat. De brand ontstond in de rijwielstalling waar pak kisten met houtwol stonden opgeslagen. Het vuur is vermoedelpk aangestoken door jongens. De brandweer kon het zaakje met twee hogedrukstralen kla- rpn HAARLEM, 8 sept. De directie kamer van een kantoor aan de Kleine Houtweg is lange tijd het nachtver blijf geweest van de S6-jarige trans portarbeider Van der H. en de 4 3-ja ri ste D.K.. die een verhouding met elkaar hadden. De vrouw was werkster ge weest bjj de in het kantoorgebouw' on> dergebrachte stichting. Bij haar ont slag had zy de sleutel van het ge itouw achtergehouden. Toen zq van der H. leerde kennen, ging zq iedere avond met hem naar het kantoor, waar rij in de directiekamer overnachtten. Van der H. heeft dit aan de politie ver teld, nadat de vrouw hem in de steek had gelaten. Zij woonden de laatste weken in het logement waar Van der H. voor hjj de vrouw leerde kennen al verbleef. De logieskosten zou de vrouw op zich nemen, maar op een dag was zij met de noorderzon vertrokken. De transportarbeider was toen aan sprakelijk voor de schade. Hij vertelde de politie ook. dat de werkster postzegels en rookartikelen uit het kantoor meenam. De vrouw is gisteren gearresteerd in een woning aan de Dreef, waai- zjj als huishoude lijke hulp in dienst was. Zij heeft de diefstal van de postzegels uit het kan toor aan de kleine Houtweg toegege ven. Daar zou een bedrag van 200 mee gemoeid zjjn. Tevens heeft zij bekend postzegels met een totale waarde van 650 te hebben weggenomen uit een kan- toor aan de Jansweg, waar zij eerder in dienst was. Voor de afzet van de postzegels had de vrouw speciale adres sen. (Advertentie) Noch pasta Noch poeder Noch rubberplaatjeMaar kussentje* van soepel plastic u^aardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. X] ieuw De SM IC,-kussentjes sent je blijft soepel. Laat zich voor' kunstgebitten verlos- gemakkelijk verwijderen als sen U dadelijk van de pijn en het vervangen moet worden, bet ongemak tengevolge van Smaak-en geurloos. 100°o Hv- een loszittend gebit. Het zachte gienisch. Kan worden schoonge- plastic houdt het gebit stevig op maakt in een handomdraai. Geen HSPfts. R LmBHI zijn plaats, omdat het soepel kleefmiddelen" meer, die men en elastisch is als het vlees zelf. iedere dag weer moet opbren- HU kunt ongedwongen eten, gen. Vraag de SMfG-kussenties spreken, lachen. Het kunstgebit en maak een einde aan het Ben slel van Iwce kus- volgt alle bewegingen van de ongemak dat het kunstgebit U sentjes. Eén mor onder- kaak en Uw tandvlees doet bezorgt. Bij alle apotheken en en één voor bovengebit. geen pijn meer. Het SMIG-kus- drogisten verkrijgbaar. iiiiitiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiniiiiiiu.it De prinses en har verloofde bleven daarna in druk gesprek met. de genodig den. er werd met champagne op hun welzijn geklonken, en intussen gonsde het rumoer van buiten, waar duizenden mensen zich voor het Provinciehuis ver zameld hadden, naar binnen in sta tige empire-zalen van Noord-Hollands Eerste Huis. Om kwart voor twaalf was het zo ver. Op dat moment begon de rijtoer van Beatrix en Claus door Haarlem. Er was precies een half uur voor uitge trokken. Maar de tocht werd veel langer. De binnenstad van Haarlem, druk met vlaggen opgetooid, stond propvol. De politie had de afzettingen wel onder controle, maar ineens was er geen houden meer aan. Haarlem barstte los op een geweldige manier. Haarlem maakte er heel wat van. De Damiaant- jes, in klankvolle luister hersteld, speel den op dit ochtenduur. Een vorstelijke uitzondering. Vanaf de toren van de oude St. Bavo probeerden zij het gejuich te overstemmen. Het mocht niet baten. Beatrix en Claus moeten verrast geweest zijn dor zo'n ontvangst. Er zou niet gestopt worden. Er zouden geen bloemen overhandigd mogen wor den. Maar daaraan stoorde men zich niet. Overladen met serpentines en bloemsnippers bestrooid met confetti en de auto met bloemen bedekt: zo maakten Beatrix en Claus hun tocht door Haar lem. Langzaam, heel langzaam. Er was soms geen doorkomen meer aan. Het is een groot feest geworden. Om kwart voor twaalf zouden Beatrix en Claus Haarlem verlaten en naar Den Haag vertrekken voor een bezoek aan Zuid-Holland. Het is bijna kwart voor één geworden. Onze kroonprinses en haar verloofde zijn misschien verrast geweest, dat Haarlem zo „uit de band" kon springen. Toen zij de gemeentegrens ver lieten, lagen de bloemen in de auto hoog opgestapeld. De herinneringen aan die tienduizenden mensen, aan de op stoppingen, waarvan velen gebruik maakten om het paar de hand te schud den, aan jret gejuich en het gehos van jonge mensen, moeten voor beiden onver getelijk zijn geworden. Ze weten in ieder geval, dat ze in het noordelijk Holland en zeker in Haarlem van harte welkom blijven. ongecorrigeerd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3