Minister Suurhoff geeft Kamer verkeerscrisis Ir. Gooden KVPvraagt meer en exacte gegevens toe Kind op paar kind Amerikaans strijdt om DAG 1 Voorlopig nog geen monument voor kardinaal De Jong DALING VERWACHT VAN RUNDVEE-PRIJZEN Op vooravond van bezoek aan Brabant: weg naar kennis verongelukt bij mt. De befaamde Engelse cartoonist Jak vertrok met een E-type Jaguar voor een korte vakantie achter het IJzeren Gordijn. Vanaf vandaag kunt u zijn belevenissen volgen, in woord en beeld, JAK en zijn JAG zijn op de eerste dag in Praag. KORT GEDING IN AMSTERDAM een lange lage wagen, en ik had hem hier in de buurt geparkeerd" Zwart bier Geld staat op een bank Hoofdpijn? Vier vrachtauto's chauffeur gedood botsina Pater drsPillen verlaat N.K.V m Pleidooi in zaak me]Rotschaeffer Dit is dè jas! GRONINGEN "jëUenkd% Geraamte ontdekt van Amerikaans oorlogsvlieger Moeder nam zoon naar Nederland Cassière speelt politie oplichter in handen Toestand ivegen in Oostenrijk valt mee Voor Hoge Raad: Valse dollar-zaak ngen WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 PAGINA 5 10 - gebruiksgoederen INTER DECOR-beurs voor woningtextiel - vredenburggebouw en julianahal te utrecht - geopend van 9-17 uur Overbestedïng a Mr. Maris: „verwerping cassatieberoep O.M." De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS mnyg%2 G Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPR0' alles wat nodig is om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. 11 (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 8 september De avond voordat de heer Suurhoff naar Brabant zou gaan om daar de verkeers dood met eigen ogen te gaan bezien, heeft hij als minister van Verkeer en Waterstaat in de Eerste Kamer nog eens een opsomming gekregen van de vele moeilijkheden die o.m. in Brabant tot een noodsituatie hebben geleid. Uit het debat en het antwoord van de mi nister bleek, dat hij al bij voorbaat overtuigd is van het bestaan van een crisis-situatie, zoals zijn eigen partijge noot, de heer Meester, hst uitdrukte. Bi) heeft echter met de heer Meester het begrip crisissituatie meer betrok ken op alle provincies, waar zich knel punten voordoen. Dal zijn er veel meer can Brabant cr Limburg alleen. De geweldige ex plosie van het aantal auto's, dat ons land telt heeft een achterstand in ons wegennet doen ontstaan, aldus de heer Suurhoff. Ook ir. Gooden (KVP) betrok in zijn oordeel over de verkeersproblemen hiet alleen de beide meest zuidelijke Provincies. Hij noemde in één adem Brabant, Zuid-Holland en Utrecht als de ergste noodgebieden en vond dat Limburg en Brabant nog altijd het slachtoffer zijn van de fout, dat men by het maken van wegenplannen des tijds onvoldoende rekening heeft gehou den met het doorgaand internationaal wegverkeer, dat beide provincies in sterkere mate dan de andere te ver werken krijgen. Er zijn nu in Brabant Jy.bl grote stukken snelweg, die werke lijk modern genoemd mogen worden, maar overal treft men nog flessehal- 2eö aan, waar de situatie volkomen verouderd is. Vooral het vrachtvervoer (Van onze correspondent) HARLINGEN, 8 sept. Het zeven jarige meisje H. Smit uit Den Oever is gistermiddag in haar woonplaats op slag gedood toen zij werd overreden door een lijnbus van de NACO. Het kind was op haar fietsje onderweg haar de kermis. Het meisje was de jongste uit een gezin van negen kinde ren. DEURNE Op het kruispunt Snoert- sebaan en Eikenlaan onder Liessel zijn gisteren een veewagen en een zware vrachtwagen met elkaar in botsing ge komen. Van de drie inzittenden van de Veewagen was de 62-jarige W. Verber- he uit Vlierden op slag dood. De twee overige inzittenden, de gebroeders Van Lieshout uit Handel, zijn met zeer ernstige verwondingen opgenomen in het ziekenhuis alhier. TURNHOUT (UPI) Gisteren is de Nederlander C. Sleegers uit Reusel (N-Br.) met zijn auto even voorbij de Nederlandse grens op weg naar Turn hout tegen een boom gereden. De man overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. O WEERT, 8 september Op de Eind- hovenseweg onder Weert zijn vanoch tend vroeg vier vrachtwagens bij een botsing betrokken geweest. De 26-jari- ge F. Sturmans, vrachtwagenchauffeur bit Schinveld kwam hierbij om het le ven. Hij stond met autopech rechts Van de weg. Uit de tegengestelde richting kwam een truck met oplegger van dezelfde «rma uit Schinveld, bestuurd door F. ^cheeren, eveneens uit Schinveld. De ze plaatste op het stopteken van zijn Plaatsgenoot zijn wagen aan de over kant van de weg. Sturmans stapte op de treeplank van de truck. Direct daar op reed een derde auto, ook een truck Pjet oplegger en bestuurd door Baeks Pit Zundert. met een klap achter op de wagen van Scheeren. Sturmans werd van de treeplank geslingerd en onder de wielen van de auto van zijn plaatsgenoot ver pletterd. Doordat de inhoud van de derde wa- sen bestaande uit augurken, op de weg fereeht kwam, slipte een vrachtauto, oestuurd door Duyn uit Amsterdam en botste tegen een van de andere vracht wagens. Baeks liep verwondingen aan Pet hoofd op en werd naar het zieken huis in Weert vervoerd. De ravage op psze drukke verkeersweg door de ge- oi i waSens was zeer groot. De verledene laat vrouw en kind achter. (Van onze Utrechtse redacteur) A 8 sePf- Pater drs. dom. hpct Pl,len OFM heeft het verbonds- "estuur van het N.KV verzocht hem v„-, ,nSang van 1 januari ontslag te de k16". ^'s directeur van het A. C. e Bruijmnstituut te Doom. Pi n "se veer twintig jaar heeft pater vorwin n,u bezig gehouden mei het he££ fswerk in de Katholieke Ar- aartSi? eweging' Aanvankelijk bij de artsdiocesane bond en later als op- Van ri;Vatl dr' A' °lierook in de functie vaa directeur van het instituut komt daardoor in het nauw. Het kan niet van secundaire wegen gebruik maken om die knelpunten te ontgaan. Wie van Breda naar Tilburg moet loet verstandig binnenwegen te berijden Wie bij Hedel Den Bosch nadert loopt vast, aldus de heer ''-oden. De woordvoerder van de K.V.P. stelde als eis, dat er een verkeers planning komt, die het gehele verkeer omvat en die zich richt naar objec tieve normen. Ook vroeg hij om een duidelijke verantwoording van de plan nen van de Rijkswaterstaat op dit ge bied. De Kamer moet by de beoorde ling van de verdeling der geldmidde len over zo objectief mogelijke criteria beschikken. Toer minister Suurhoft daarop ant woordde, dat de Kamer dan genood zaakt zou worden, zeer gespecifi ceerde boekdelen vol details te ver werken, interrumpeerde de Waalwijkse burgemeester en GS-lid Tejjssen: ,,Komt u er maar mee voor den dag in de commissie voor Verkeer en Wa terstaat." Minister Suurhoff had er op gewezen, dat details thuis horen in de openbare commissievergadering in de Tweede Kamer De heer Teijssen vond dat hetzelfde ook in de Eerste Kamer commissie behandeld moet worden, al vergadert die dan niet in het openbaar. De heer Meester wees erop, dat het om meer gaat dan alleen auto snelwegen. Hij vond dat de verkeers- voorziening in bevolkingscentra en voor recreatiedoeleinden erbij moet worden betrokken. Dat betekent, dat de ruimtelijke ordening en de kwaliteit van ons gehele bestaan dan aan de orde zijn, aldus de socialistische spreker. Minister Suurhoff vroeg de aandacht voor de beperkte middelen die nu een maal het stellen van prioriteiten eisen. Hij gaat voort met het ter plaatse on derzoekeu van de situatie, maar in zijn beleid speelt de vrees voor overbeste- ding, die op een bestedingsbeperking uit zou lopen, een grote rol. „Wie zou er genoegen mee nemen zijn bestedin gen met vijf procent te gaan beper ken terwille van de verkeersnood?" vroeg hij. Ook wees hij erop dat de wegenbouw alleen met continuïteit wordt gewaarborgd. Dat er bij de voorbereiding van de wegenbouw vaak vertragingen optre den gaf hij toe. Dat hangt er vanaf hoeveel openbare lichamen in het aan leggen van tracés gekend moeten wor den. Als het een lange weg is die door polders en gemeenten heen gaat lopen, dan kan men al die instanties niet pas seren. Ons staatsrecht eist dat nu een maal. De minister zal nagaan of er nog meer mogelijkheden kunnen worden ge- PRAAG Van Neurenberg naar Praag gereden. Aan de Tsjechische grens weinig moeilijkheden. Iedereen erg beleefd. Oppervlakkig onderzoek en weer weg, alles in tien minuten. Door Pilsen gereden waar het bier vandaan komt. Niet gestopt, want in Tsjechoslowakije mag een automobi list HELEMAAL niets drinken (als ik dat geweten had was ik er niet heen gegaan). In Praag aangekomen. Jongen, jongen, je zou de wegen hier moeten zien. Het spijt me voor de man die me zijn Jaguar leende, maar het plaveisel van Praag bestaat uit een enorme hoeveelheid bobbels en bulten. Je moet er gewoon je koers tussen uitstippe len. schapen voor de opleiding van ver- keersplanners. Hij gaf toe dat er een tekort bestaat aan deze technici. Dat in het jaar 2000 in ons land het aantal auto's tot achtmiljoen zou zijn gestegen (thans één miljoen) kon hij niet zonder meer aannemen. „Voordat wij in Nederland de daaraan verbonden offers zouden hrengen, moeten we diep nadenken, of we dat alles maar gela ten over ons heen moeten laten ko men," was zijn oordeel. Op een vraag van de heer Tjalma (AR)of de ben zinebelasting verhoogd zal worden wil de hij niet ingaan. Het debat ontspon zich naar aan leiding van de behandeling van de be groting voor het Rijkswegenfonds, die zonder hoofdelijke stemming is goedge keurd. De Kamer was er verheugd mee, maar vroeg zich nu al af, of deze aanwas van openbare middelen vol doende zal zijn om het vijfjarenplan te voltooien. DEN HAAG, 7 sept. Mr. A. G. Maris heeft vanochtend voor de Hoge Raad gepleit in de zaak tegen mej. Co- rinne Rotschaeffer, de voormalige „miss World", die aan het hoofd staat van het bureau „Modelplanning" te Amsterdam. Zy wordt vervolgd wegens overtreding van de wet op de arbeids bemiddeling van 1930, waarbij arbeids bemiddeling met winstoogmerk wordt verboden. Zowel de rechtbank als het gerechtshof te Amsterdam ontsloegen haar van rechtsvervolging. Mr. Maris pleitte voor verwerping van het cassatieberoep van het open baar ministerie. Hij wees op het tot stand komen van de wet, waarbij werd uitgegaan van bepaalde mis bruiken, die in die tijd voorkwamen. In verband met deze zaak lijkt mis bruik hem echter zeer onwaarschijn lijk. Uit het procesverbaal, dat door de politie werd opgemaakt blijkt eerder het tegendeel, zo zei hij. „Modelplan ning" zou niet zijn ontstaan uit een behoefte tot arbeidsbemiddeling, het tot elkaar brengen van vraag en aanbod, doch om de modellen ais opdrachtge vers advies, hulp en bijstand te ver lenen. In het buitenland bestaan vele van dit soort organisaties en m'ej. Rot schaeffer voorziet hier in een duide lijke behoefte. De arbeidsbureaus kun nen het werk dat zij doet onmogelijk gaan doen, want het arbeidscontract waarvan hier sprake is beloopt vaak niet meer dan enkele uren. „Een foto model zou dus weer elk ogenblik bij het arbeidsbureau als werkzoekende op de stoep staan", aldus mr. Maris. De advocaatgeneraal zal maandag 20 sep tember conclusie nemen. (Advertentie) 5 DWINGELO. 8 sept. Bij normali satiewerkzaamheden aan Jc Dwingelo- erstroom, een klein riviertje bij Dwin- gelo in Drente, is een vrijwel compleet geraamte gevonden. Men vermoedt dat het het stoffelijk overschot is van een bemanningslid van een Amerikaanse bommenwerper, die op 22 november 1943 in deze omgeving brandend is neergestort. Enkele inzittenden wisten zich met de parachute te redden, de anderen kwa men om het leven en een of twee bemanningsleden werden nog vermist. Het stoffelijk overschot is overgedragen aan de dienst identificatie en berging van het departement van Defensie. Men hoopt in samenwerking met de Ame rikaanse militaire diensten het stoffe lijk overschot te kunnen identificeren. Brazilië In de Braziliaanse staat Minas Gerais zijn vijf mensen gearres teerd. Zij zouden een aanslag hebben beraamd op de gouverneur van de staat, Magalhaes Pinta (AFP). Teletüe T.N. D. Vervolg. AMSTERDAM, 8 sept. Gisteren heeft de Amerikaan Leon Silverman voor de president van de rechtbank alhier, mr. U. W. H. Stheeman, in kort geding te rugbrenging naar Amerika geëist van zijn zevenjarige zoon Lane, die thans bü zijn moeder in Nederland verblijft. De moeder, mevrouw E. B. Wurbik, woont op het ogenblik bij haar ouders in Hilversum. Het echtpaar is geschei den. Op 2 februari had de rechter in Los Angelos voldaan aan het verzoek van de moeder dat Lane gedurende de zomervakantie voor twee maanden met haar mee naar Nederland mocht gaan. Zij had daarvoor een waarburgsom van 2000 dollar gestort. Het kind dat vol gens deze regeling voor 20 augustus weer in Californië terug had moeten zijn, is door de moeder echter niet te ruggebracht en bevindt zich nog steeds bij haar in Hilversum. De vader was evenals de moeder. AMSTERDAM, 8 sept. De Frans sprekende man, die ervan wordt ver dacht bij een aantal winkels in de bin nenstad kleine souvenirs, zoals Volen- dammer-poppetjes, met twintig valse Amerikaanse dollarbiljetten te hebben betaald, is aangehouden. Het is een 29-jarige Tunesische arbeider. Zijn aan houding is te danken aan de oplettend heid van een cassière in een winkel aan het Damrak, die wist dat kort tevoren valse dollars in andere zaken waren aangeboden. Toen de Afrikaan haar ter betaling een dollarbiljet aanbood, bekeek zij het nauwkeurig en meende dat het vals was. Zij slaagde erin ongemerkt de politie te waarschuwen, die de man in de zaak kon arresteren. Bij de recherche zijn inmiddels onge veer twaalf meldingen binnengekomen van winkeleigenaars, die valse biljetten hebben geïncasseerd. Volgens de politie werd de Tunesiër geassisteerd door een man die een blauwe regenjas draagt en een snor heeft. Van deze handlanger, die steeds op de uitkijk zou hebben gestaan, ontbreekt tot nu toe elk spoor. De arrestant heeft, uitgezonderd de oplichting in de winkel waar de poli tie hem op heterdaad heeft betrapt, al le andere aangegeven oplichtingen ont kend. De recherche is er ook nog niet in geslaagd het hotel te vinden, waar de Tunesiër vermoedelijk heeft gelogeerd. Hjj was in het bezit van een hotel kamersleutel. JAKJAG in het oosten -A V Hv - CU3SSS* :L m\vwv Dan is er het hazardspel van de tram. Er zijn alle mogelijke regels over het passeren van een tram die bij een halte stilstaat, of over het niet passeren. Zelfs de plaatselijke jongens schijnen het niet door te hebben. Ik ben heel listig geworden bij het vinden van mijn hotel, het Jalta. Ik begon mensen te vragen of ze Engels spraken. De tweede deed het. Hij klom in de Jag en bracht me recht naar het hotel. Hij zou het niet gedaan hebben als ik in mijn ouwe Ford had gereden. Van het Tsjechische verkeers bureau kreeg ik een gids, mevrouw Libusa Liskova, ongeveer 45 en een enorme praatster. Toen we door Praag karden bedolf ze me met feiten en statistieken, met namen van alle ke rels die hier gewoond hebben en liet me alle fraaie staaltjes van architec tuur zien. Enfin, tenslotte kreeg ik haar mee in een Kroeg waar ze hun eigen zwar te bier brouwen. Het wordt in enorme glazen geserveerd. Een van de kelne rinnen (excuseer het woord) had ongeveer de maten 120-120-120 en droeg tien van die enorme glazen te gelijkertijd. Wat de tekening betreft van de me nigte rondom de Jaguar het ie werkelijk een sensatie. Dag en nacht wordt de wagen omgeven door een ga pende massa mensen. Schijnt een plaat selijke vermakelijkheid te zijn, naar-de sjieke hotels komen om de vreemde automobielen te zien. De Jag is attrac tie nummer 1, ondanks de aanwezig heid van een splinternieuwe Rolls Royce, die juist arriveerde. Als ik er in of uit ga voel ik me net Sean Connery alleen iets korter) en ik probeer altijd zo blasé mogelijk te kijken. Het enige dat het dramatisch effect bij het vertrek verkleint is de hobbe ling in de weg. Ik trek hem dus lang zaam op en geef alleen een paar loei ende dotten gas. Woemmm! tijdens de behandeling van het geding aanwezig. Als woordvoerder voor de vader trad mr. W. van der Meij op. Volgens hem had de vader altijd al gevreesd dat de moeder het kind mee naar Nederland zou nemen en het dan niet meer zou terugbrengen. De verhouding tussen vader en zoon is volgens de advocaat voortreffelijk en er bestaat een zeer sterk contact tus sen hen. De advocaat van mevr. Wurbik, mr. C. D. van Boeschoten, vond het een moeilijke zaak, met vele internationa le aspecten. De vrouw is van oorsprong Nederlandse. Zij huwde in 1957 met eiser, die toen burger accountant was bij de luchtmacht in Duitsland. Hun zoontje werd in Frankrijk geboren. In 1963 volgde de vrouw met haar zoontje haar man naar Amerika. Volgens een door mr. Van Boescho ten voorgelezen medische verklaring van een Hilversumse huisarts was de jongen, die niet naar zijn vader terug wil, totaal overstuur. De arts achtte dan ook gezien de angstige spanning waarin het kind verkeert, een scheiding van de moeder funest en niet verant woord. De vrouw heeft na met velen overleg te hebben gepleegd pas eind augustus besloten niet meer naar de VS terug te keren. Haar verblijf daar is een gro te deceptie voor haar geweest. Iedere financiële basis om te leven ontbreekt haar daar. Mr. Van Boeschoten is van oordeel dat een Nederlandse rechter de vrouw niet kan dwingen afstand van haar kind te doen. De president van de rechtbank be paalde de uitspraak, gezien het spoed eisende karakter, op morgenochtend tien uur. DEN HAAG, 7 sept. De wegenin formatiedienst van de ANWB-KNAC heeft van haar zusterorganisatie in Oostenrijk gegevens verkregen over d® toestand van de wegen in dat land na de laatste noodweer-periode. Uit die gegevens blijkt dat zich hier en daar nog moeilijkheden voordoen, maar ook dat belangrijke verbindings- en doorgaande wegen normaal bereden kunnen worden. Zo zijn praktisch alle doorgaande wegen in Oostenrijk, met uitzondering van die in Karinthië en Oost-Tirol normaal bruikbaar. Ook het verkeer over passen en door tunnels geeft geen moeilijkheden. In Karintihië is de brug over de Drau bij Hollenburg, die ligt in de weg naar de Joegoslavische grens vernield. In Oost-Tirol is de weg die van Linz naar de Italiaanse grens voert ver sperd. Verder zullen in het algemeen de wegen in de toeristengebieden Isel- dal, Defereggendal, Virgendal en Kal- sendal in de komende tien dagen nog voor het verkeer gesloten zijn. ALVERNA, 8 sept. (KNP) Zon dag heeft mgr. Constans Kramer OFM bisschop van Luan in China, in de rec- toraatskerk van de H. Franciscus van Assisi te Heerlen fr. Romanus Bougie OFM (Heerlen) tot priester gewijd. Hij zal zaterdag de wijding tot sub diaken en zondag de wijding tot dia ken toedienen aan de fraters: Wa'do- bert Bosse, Leiden: Servus Metz, öl- burgen: Serapion Njjdam, Koedijk: Massaeus Hermans, Megen; Macedo Zwetsloot. Oss: Theodatus Verkujjlen, Volkel; Erhard van Drie, Woerden; Irenion Dam. Delft: Bernold Huibers, Rotterdam: Pius Peeters. Leveroy Halvard Moonen, Ell: Reinhard van Keulen, Oss; Deze wijdingen hebben plaats in de kloosterkerk can ae H. Joseph te Alverna (Gld). (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 8 sept. Op de vraag van „Onderweg", het blad van het Bredase diocees, wat er met het geld gebeurd is, dat destijds werd ingeza meld voor een monument ter nagedach tenis van kardinaal De Jong, die van daag tien jaar geleden overleed, kun nen wij na inlichtingen by bevoegde in stanties te hebben ingewonnen, meede len dat het geld op een bank staat en zijn rente opbrengt. Het blad schrijft, dat de nzameiing er werden toen prentjes met de beel tenis van de kardinaal verkocht een geweldig succes was, doch de bijeen gebrachte som was bij lange na niet voldoende om iets van betekenis tot stand te brengen. Het is begrijpelijk, dat men zich afvraagt waarom het zo lang moet duren eer *en daartoe uit gedacht plan wordt uitgevoerd, doch er waren omstandigheden, die het heb ben tegengehouden. Het voornemen was in een voor het aartsbisdom te bouwen nieuwe kathedraal of daaraan verbon den een kapel op te richten boven een definitief graf van de kardinaal. De be grafenis op het katholieke kerkhof aan de Prinsesselaan was bedoeld als voor lopig. Nu het plan voor de bouw van een nieuwe kathedraal van de baan is, moet uitgezien worden naar een an dere vorm om de herinnering aan de eminente kerkvorst 'evendig te houden. Naar wjj vernemen verkeer» het overleg daarover in een verge vorderd stadium. De gedachten gaan uit naar iets, verbonden aan de be staande kathedraal aan de Lange Nieuwstraat, die. toals men weet. fraai gerestaureerd is. Betreurd wordt wel, dat het vo,gens de huidige Begrafeniswet niet mogelijk is het stoffelijk overschot van Kardi naal De Jong daarheen over te bren gen, zodat het ernaar uitziet, dat het op het katholieke kerkhof zijn definitieve rustplaats heeft gevonden. (Advertentie ISV ltUrMS O/} half jaar niet al te pessimistisch. Op de wereldmarkt zal de krapte nog wel (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 sept. He» bestuur van het produktschap voor vee en vlees is vanmorgen byeengekomen ter bespre king van de vraag, we'ke maatre gelen kunnen worden genomen als de pryzen voor rundvee het komende half jaar abnormaal gaan dalen. Men houdt met die mogeRjkheid re kening, omdat veel boeren bij gebrek aan hooi koeien zullen verkopen voor de slacht om met de opbrengst daarvan het duurdere krachtvoer voor het overige vee te kopen. Hoe slechter het weer nog wordt de Komende tijd, hoe minder hooi zal wor den binnengehaald, des te meer kans dus, dat het aanbod van slachtvee zal stijgen en de prijzen zullen dalen. Een werkgroep van het produktschap heeft nagegaan, welke „passende re medies" in het kader van de EEG- verordeningen mogelijk zijn om een ongewenste daling van de prijzen op de veemarkten tegen te gaan. Men wil op de eerste plaats voorkomen, dat de prijzen dalen tot een niveau waarop men moet overgaan tot het geven van premies aan het bedrijfsleven voor in vriezen van vlees, of tot het aankopen van vlees door de overheid. Vóór het zover is kan men premies geven voor uitvoer en kan men vee „uit de markt nemen". In het laatste geval wordt voor de slacht eigenlijk te jong vee, dat op de markt komt, tijdelijk ondergebracht bij boeren die wel over „ruwvoeder" beschikken, om met de verkoop van dit vee te kunnen wach ten tot de prijzen weer beter zijn (by voorbeeld in het voorjaar). Overigens beoordeelt de werkgroep de situatie op de markt in het kamende apte nog aanhouden, verwacht men. Bovendien is de vraag in West-Europa ondanks de hogere prijzen van de afgelopen tijd, niet belangrijk gedaald. WOORDRAADSEL X. begeleiding van koopvaardijschepen door oorlogsschepen; 2. plusminus; 3. gebraden rib; 4. levenslied: 5. havenstad in Groningen; 6. samenscholing. Op de streepjes: eretitel voor Verol- me. Oplossing van 7 september Horizontaal: 1. zwaar, idee; 2 wandel- mars; 3. aak, Eemnes; 4. riet, veste: 5. ter rein, en: 6. gneis, sok; 7. noch, nep: 8. lij, M.O., Etna; 9. afreizen: 10 ibn, Tirana: 11. gedoe. eg. Verticaal: 1. zwartgallig: 2. waaien, be; 3. ankeren, and; 4. ad, triomf: 5. ree, es corte; 6. Levi, ei, 7. immens, Eire; 8. dan», ontzag; 9. eretekenen; 10. Essen, panaa.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5